AKKERTJES Uit de Provincie HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. Het Prinselijk Paar teruggekeerd. boot, hetzij mot de thuisvluckt van 10 Juni te worden teruggezonden. De terugzending per boot zal kosteloos geschieden. Terugzending per luchtpost zal plaats winden, indien de afzenders boven het voor de verzending naar Ned.- Indië verschuldigde port tevens het port voor de terugzending in Nederlandsche frankeerzegels hebben gekweten. Dit port, voor briefkaarten 12Vs cent, voor brie ven 20 cent per 10 gram, zal door den Ned.-Indischen postdienst in Ned.-Indi- sche frankeerzegels op de stukken wor den verantwoord. Wenscht men terugzending der stuk ken, dan plaatse men op de rechterhelft van de voorzijde uitsluitend „Hoofdbe stuur van den P. T. en T.-dienst te Ban doeng" en plaatse op de rechterhelft der achterzijde de aanduiding „terugzending per(boot of luchtpost) benevens het adres van de afzenders. Burgemeesters. De burgemeester van Heemstede, W. G, baron van Randwijck, heeft per 1 Augustus aan de Koningin ontslag ge- viaagd. De Zuiderzeewerken. Het maken van gedeelten van den meerdijk van den Noordoostelijken pol der der Zuiderzeewerken is opgedragen aan de N.V. Hollandsch Aannemersbe drijf Zanen Verstoep te 's Gravenhage voor f2.540.000. Dobbehncmn lekkerman PROV. ZEEUWSCHE VEREENIGING „HET GROENE KRUIS". Algemeens vergadering te Breskens. (Slot.) De penningmeester, de heer P. L. Afora- hamse, gaf nu een toelichting, waaruit bleek, dat het bezit momenteel f 632,37 bedraagt. Bij de benoeming van bestuursleden werden de aftredende leden, de beeren P. L. Abrahamse en Mr R. M. van Dussel- dorp herkozen. In de vacature-Dr G. Or- baa-n, koos de vergadering bij acclamatie Dr Vaandrager uit Domburg. De begrooting 1937 werd vastgesteld op f3040. Bij een bespreking der uitgaven vroeg Dr Reilingh of er voldoende controle is op de subsidies die verl'eend worden aan de commissie „Hygiëne voor het kind". De penningmeester zeide, dat de com missies eerst een volledigen staat van diensten moeten inzenden eer de subsidie verstrekt wordt. Naar aanleiding van bet bedrag, dat uitgetrokken is voor bet zie- kenvervoer, vroeg de beer Versprille uit KraJbbendijke, of het mogelijk is de kos ten te Verlagen die zijn vereeniging per jaar betaalt voor de ziekenauto. Spreker zeide, dat die auto weinig wordt gebruikt, daar men in de meeste gevallen een ge wone luxe auto neemt voor het vervoer Van patiënten. Do voorzitter antwoordde, dat in do buurt van Goes de ziekenauto veel wordt gebruikt, maar Spr erkende, dat f 0.25 per km voor verder afgelegen plaatsen veel is. Een afgevaardigde van Schouwen- Duiveland gaf een beeld, hoe op dit eiland het zieken ver voer is ingericht, terwijl Dr Vaandrager meedeelde, dat de zieken'huis- verpleging op Walcheren voor kosteloos vervoer zorgt. De voorzitter deelde mede, dat een bespreking over een gewijzigd ta rief gaande is. !De heer P. L. AbrahamSe vond achter af bekeken, dat er veel te weinig is uit getrokken voor propaganda. Hij stelde voor het bedrag te verhoo- gen met f 200, zoodat de post propaganda f 300 wordt. Aldus besloten. De penningmeester van de afdeeling St Maartensdijk deelde mede, dat van de 713 in St Maartensdijk wonende gezinnen er 700 lid zijn van de afdeeling. Maar men heeft geen Groene Kruis-vlag. De heer Ad. ter Cock, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur, gaf haar een vlag ca deau. Dezelfde afgevaardigde vroeg, nu voor 1938 Vlissingen is aangewezen als plaats waar de algemeens vergadering gehouden zal worden of dit in 1939 Sint Maartensdijk mag zijn. De voorzitter zeg de toe motet deze vraag rekening te zullen houden. Dë heer Risseeuw uit Oostburg wilde verbetering en verandering in de positie der wijkzusters, n.l. dat ailen pensioen recht krijgen. De heer ter Gock had met genoegen aan deze vergadering deelgenomen. Hem is gebleken, dat in Zeeland een opgewekt Groene Kruis-Ieven heerscht. Hierna sluiting. DE BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. Vragen van het Kamerlid Drop. De heer Drop heeft de volgende vra gen gericht tot de ministers van Water staat en van Binnenlandsche Zaken: Willen de ministers alsnog, mede in verband met het antwoord van 15 Mei 1937, doen onderzoeken: a. Waarom aan het personeel, werk zaam in dienst van het waterschap „Dë breede watering bewesten Ierseke", op 29 April en tegen 1 Mei j.l. een persoon lijke arbeidsovereenkomst ten name van het waterschap ter medeonderteekening is voorgelegd: b. Met welke bedoeling daarna op 3 Mei de tegen 1 Mei j.l. aangegane ar beidsovereenkomst weder is vervangen door een andere, waarin naast de aanne ming als los-werkman met een opzeg gingstermijn van een dag ook nog een tweetal artikelen betreffende aanneming op proeftijd waren opgenomen; c. Wat, in verband ook met het onder a en b genoemde en met den inhoud der op 19 November 1936 en 17 April 1937 ter zake gestelde vragen, de betee- kenis is van een besteding, die tegen Woensdag 19 Mei 1937 te Goes van wege het genoemde waterschap is uitgeschre ven volgens vier bestekken voor vier kwartieren van het waterschap, in wel ke bestekken voor de onderhoudswerken voor het dienstjaar 1937'38 opnieuw een uitbesteding dier werken is opgeno men, met waarschijnlijk al de gevolgen voor het personeel, waaromtrent een op lossing is gevraagd? N.V. WATERLEIDING MIJ. „ZUID- BEVELAND". Kleine teruggang In 1936. In de Zaterdag te Goes gehouden aan deelhoudersvergadering der N.V. Water leiding-Maatschappij „Zuid-Beveland" werden èn het verslag van den directeur èn de balans met winst- en verliesreke ning 1936 goedgekeurd. De periodieke aftredende leden van den raad van toezicht, de heeren H. C. J. Gunning en P. J. Keyzer, werden her kozen. Aan het verslag ontleenen wij: Op 25 Mei 1936 werd de akte van op richting der N.V. Waterleiding Maat schappij „Midden-Zeeland", gevestigd te Middelburg, gepasseerd. Bij deze oprichting werd door de N.V. t Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beve land" deelgenomen voor 15 aandeelen groot honderd gulden, welke zijn vol gestort. Als het distributiebedrijf der N.V. Wa terleiding Mij „Midden-Zeeland" zal zijn aangevangen, heeft zij zich verplicht tot een minimum afname van 200.000 M3 per jaar. Het jaar 1936 ging voorbij met voorbe reidende maatregelen voor den bouw der N.V. Waterleiding Mij „Midden-Zeeland" en 1937 zal wel vrijwel geheel voor den bouw moeten worden besteed, zoodat met de normale afname in 1938 thans is te rekenen. De in 1936 in rekening gestelde water- hoeveelheid vertoont een daling van 580.000 tot 555.200 M3, dus van 25.600 M3. In den loop van dit jaar kwam de N.V. Waterleiding-Mij „Zeeuwsch-Vlaanderen" in bedrijf. Daardoor ging als afnemer de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij verlo ren. De ontvangsten bedroegen f 188.130 te gen f 191.580 in 1935. Het aantal aanslui tingen vermeerderde met 203. Van de 11.948 aan het net gelegen woningen zijn er thans 9100 aangesloten. Het bedrijfsoverschot bedraagt f 76.374,44%, Van dit bedrag is allereerst uit te keeren f71.317,41 (rente en aflos singen op de leeningen, welke Gemeenten- Aandeelhoudsters ten behoeve van hun aandeel c.a. in de N.V. bij de Rijkspost spaarbank hebben aangegaan), terwijl de rest ad f 5.057,03% moet worden aange wend voor buitengewone afschrijving. Weinig belangstelling voor de N. S. B. Dat in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen de N.S.B. weinig aanhang vindt is weder om duidelijk gebleken op Vrijdagavond te Hust, toen aldaar de heer Pont, oud burgemeester van Hillegom, het woord voerde voor een vijftien nieuwsgierigen uit de streek. De werkloosheid te Middelburg. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ingeschreven: geheel werkloos: 733 mannen en 15 vrouwen; gedeeltelijk werkloos 5 mannen en 3 vrouwen; niet werkloos 3 mannen. Alge meen totaal vorige week 766, bijgekomen 36, afgegaan 43, over 759. De aantallen waren op het zelfde tijd stip in 1931: 471; 1932: 740, 1933: 795; 1934: 880; 1935: 1028 en 1936; 886. In de week van 9 tot en met 15 Mei kwamen in onze provincie twee ge vallen van roodvonk voor, n.l. één in ieder der gemeenten Oud-Vosmeer en Zierikzee. Middelburg, De openbare leeszaal zal een belangrijke verbetering en uitbreiding ondergaan en tevens voorzien worden van centrale verwarming. Het werk zal worden uitgevoerd onder leiding van den architect Ir A. Rothuizen. Het zal nood zakelijk zijn, dat de leeszaal eenige maan den gesloten wordt. Goes. Uitslag wedvlucht vanaf Mons, afstand 116.734 km. door „De Roode Doffer" te Goes op Zaterdag 22 Mei. Los 12 uur. Aankomst eerste duif 1.16.26 u. Snelheid eerste duif 1524 m. per minuut. Ie en 11e pr. Kloosterman; 2e en 6e pr. Aa. Walhout; 3e pr. Gehr. Knuist; 4e, 9e en 12e pr. P. v. Loo; öe en 16e pr. Ver- plakke; 7e pr. A. de Pan; 8e en 10e pr. Gehr. Bakker; 13e en 15e pr. Koppejan- Rooze; 14a en 17e pr. G. de Hond. Ierseke. In de Zaterdag gehouden ver gadering van Ingelanden van den Nieuw- Olzendepolder bleek uit de rekening 1936 '37 dat is ontvangen f 6149,99, uitgege ven f 5557,15, alzoo een goed slot van f 592,48. De beg roofing 1937'38 werd vastge steld miet een ontv. en uitg. van f 6338,44 en een post onvoorzien van f 284,38. Het dijkgeschot werd bepaald op f 32,50 voor gewone schotbare gronden en f 23,58 voor de vroonen (beide per H.A.) Aan den Waterbouwkundig ambtenaar, den beer S. B. Blok, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De aankomst van Hr. Ms. Java te IJmuiden. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn Zaterdagavond circa half negen aan boord van Hr. Ms. Java te IJmuiden teruggekeerd van Hun reis naar Enge land, waar Zij de kroningsfeesten hebben bijgewoond. De bevolking van IJmuiden beeft het Prinselijk Paar bij' zijn terugkeer uit En geland een hartelijk welkom'in bet vader land bereid. Van bet stoompontveer te Velsen af tot aan den kop van de Vis- schershaven te IJmuiden stond het langs bet Noordzeekanaal zwart van de menschen en ook op den Noorderpier stonden eenige bonderden 'te wachten. Langs de Buitenhaven van de Zuidersluis af stonden do menschen rijen dik. Op het afgezette gedeelte op den toeristensteiger was een plaatsje ingeruimd voor do Ghr. Mulzlieilcveroen. Wilhelminaj die vader- landsche liederen deed booren en aldus den tijd voor de wachtenden veraange naamde. Volgens de radioberichten zou de Java tfel kwart voor acht binnenkomen. Het werd echter kwart over acht. Voor den toeristensteiger stonden eenige bofauto's en een b&gageauto. Nadat de Java binnen de pieren was gekomen, werd de scheepvaart naar de Zuidersluis tot na bet debarkeeren van bet Prinselijk Paar stopgezet. Op bet oogenblik dat de Java in de buurt van den toeristensteiger kwam, kreeg men bet Prinselijk Paar, dat boven op de commandobrug stond, op den wal in bet oog. Prinses Juliana was gekleed in lichten bontmantel. Prins Bernhard in uniform van luitenant ter zee eerste klas. Geestdriftig juichte bet publiek, waar voor Prinses Juliana met de band en Prins Bernhard salueerend dankten. Te ktvart voor negen maakte de Java vast aan den steiger. In top wapperde de standaard van de Kroonprinses, daar naast de vlag van vice-admiraal T. L. Kruys, commandant van de marine in Den Helder, die zich aan boord bevond. Het Prinselijk Paar begaf zich van de commandobrug naar bet officierenver- blijf. Te vijf minuten voor negen werd de loopbrug uitgelegd en werd voor de be manning aantreden geblazen. Toen de Prinses en de Prins aan dek kwamen stonden allen stram in de hou ding. Tusscheri een dubbele haag van ma trozen verlieten zij bet schip. Toen zij den valreep genaderd waren, zette de mu ziek bet Wilhelmus in, dat door de dui zenden op den wal meegezongen werd. Op den steiger werden de Prinses en de Prins begroet door den burgemeester van Velsen en begeleid door dezen, en uitgeleide gedaan door den vice-admiraal Kruys en den commandant van de Java, kapt. luit. ter zee J. J. A. van Staveren, begaven zij zich naar de wachtende auto's. Toen begon de Java met bet af vuren van 33 saluutschoten, waarop de Prinses en de Prins zich omkeerden naar den kruiser en wachtten tot de schoten waren afgevuurd. Tot den burgemeester van Velsen zei de de Prinses, dat Zijl en Haar Gemaal een prettigen tijd in Engeland hadden doorgebracht. Na afscheid te hebben ge nomen van vice-admiraal Kruys, overste van Staveren en den burgemeester, ver trok bet Prinselijk Paar, luide toege juicht door de groote menigte. Vooraf ging de motorbrigade der gemeentepo litie te Velsen, die het Prinseli.k Paar tot de grens van de gemeente begeleidde. Overal langs bet Noordzeekanaal klonk een hartelijke begroeting van de duizen den. Klokslag half elf zijn Prinses Juliana en Prins Bernhard gisteravond per auto op het paleis Soestdijk aangekomen, waar zij begroet werden door jbr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen, intendant van bet paleis Soestdijk. De Prins zat zelf aan bet stuur en was nog gekleed in de uniform van luitenant ter zee. Toen dhr W. S. met zijn rijwiel uit de Oosterstr. kwam gereden, geraakte hij', doordat hij niet voldoende acht sloeg op het verkeer in de Noordzandstraat, onder een auto van de fa. v. d. P., die bestuurd werd door dhr G. K. Wonder boven wonder kwam dhr S. er met den schrik af, doch zijn rijwiel werd geheel vernield. De bestuurder der auto treft absoluut geen schuld. Nisse. In de Vrijdag gehouden vergade ring van bet waterschap „De buitenpol ders van Nisse" waren 10 van de 12 in gelanden aanwezig. De rekening over 1936'37 werd goed gekeurd in ontvang op f 3521,67, en in uitg, op f 2655,89, alzoo een goed slot van f 865,78. De begrooting voor het dienstjaar '37 '38 werd in ontv. en uitg. opgemaakt op f 3499,64. Het dijkgeschot werd van f 8 op f 7,50 per H.A. gebracht. Voorschriften ter uittvoering van het P<Mderambtenaren-regelement Zeeland 1931 werden aangebracht. Hansweert. Het Dditsche sleepschip Baden 10 is tegen bet remmingswerk van de Spoorbrug gevaren, waardoor dit be schadigd werd. Nadat zekerheid was ge steld voor de toegebrachte schade kon het schip de reis naar Duitscbland voortzet- teiX. Krabbendijke. Vrijdag zijn door den beer L. van Langevelde de eerste kruis bessen verzonden naar Engeland. Kapelle. Daartoe vanwege de A.R. Kiesvereeniging Kapelle-Biezelinge uit- genoodigd trad in de Geref. Kerk op 6e heer Mr P. A. Schwartz, lid van de Tweede Kamer, tot bet houden van een politieke rede. De voorzitter, de beer A. Slabbekoorn, leidde den spreker in, welke in een goed doorwrochte rede zijn gehoor bepaalde bij het leven uit de beginselen, welke de A.R. partij voorstaat en erkent. De opkomst was niet groot, wellicht omdat dag en uur niet bijzonder gunstig gekozen waren. Met de pluk van kruisbessen wordt alhier een begin gemaakt. Vandaag wor den de eerste geveild. De oogst is goed. 's-Heer Abtskerke. Gemeenteraad. In de Zaterdagnamiddag gehouden ge meenteraadsvergadering was de 'beer Blok met kennisgeving afwezig. Medegedeeld werd dat de werkver schaffing op 20 Mei is geëindigd. Gedep. Staten keurden goed de begrooting 1937, met een opmerking omtrent de te verlee- nen gratificatie aan de kweekelinge met akte op de school, B. en W. zullen daar mee voor 1938 rekening houden. Ingekomen is een verzoek van de ver eeniging „Eigen Erf" om beschikbaar stelling van de benoodigde gelden voor bet bouwen van een plaatsje onder Baarsdorp voor Jacs. Vermeulen. Hierover ontstaat ampele discussie. Een ernstig punt der discussie is of de aanvrager wel als landarbeider kan wor den beschouwd. Ten slotte wordt met 5 tegen 1 stem besloten aan het verzoek te voldoen. Arnemulden, Vrijdagavond vergaderde de Kolenvereeniging E. M. M. onder lei ding van dhr Iz. Boone, welke in berin nering bracht het 15-jarig bestaan der vereeniging. Over de laatste 5 jaar is aan kolen omgezet een kwantum van 2332 ton tot een bedrag van f26662.79. De inkom sten bedroegen f 7008.75, uitgaven f 6465,06. Reserve-inkomsten f 609.28, idenf uitgaven f 283.66. Over f 869.131 mei een ledentegoed van f321.20, zoodat het werkelijk bezit der vereeniging be draagt f548.11. Op 1 Mei 1936 bedroeg •dit f 572.66, nadeelig saldo van f24.55. Herkozen werd als bestuurslid dhr A. Janse. In de plaats van dhr Iz. Boone, die niet herkozen werd, werd gekozen dhr G. de Klerk. In de plaats van dhr F. M. Baaijens, aftredend commissaris, wel ke niet herkozen werd, werd gekozen dhr J. Allaart en in de plaats van dhr G. de Klerk dhr P. Janse Pz. Daarna richtte dhr J. Langebeeke een hartelijk woord van dank tot den voor zitter, voor diens velen arbeid gedurende 15 jaar voor de Vereeniging verricht. De voorzitter releveerde in 't kort hoe bij 15 ijaar geleden met enkele anderen bet ini tiatief nam tot oprichting eener kolen vereeniging, waarna bij dankte voor de aangename samenwerking met de andere bestuursleden. Het doet hem echter geen leed, dat bij been moet gaan. Tot voorzitter werd daarna benoemd de beer J. Langebeeke en als derde lid zou het dagelijksch bestuur dhr L. K. J. de Pree. Hierna sluiting. De 78-jarige echtgenoote van een zekere M. de M., woonachtig op den Westwal, viel Zaterdagmorgen van een stoel, waarop zij stond om een raam te zeemen en brak daarbij baar rechter pols. Dr P. de Haas verleende heelkun dige hulp. Met ingang van 1 Juni is benoemd tot halte-chef aan het station der N. S. alhier, dhr H. Hiemstra, thans assistent van den stationsdienst te Leeuwarden. De halte-Chef dhr J. W. Jansen, wordt met ingang van 1 Juni van hier over geplaatst naar Vroomshoop '(Overijsel). Nieuw en St. Joosland. Vrijdagavond hield de A.R. Kiesvereeniging een open bare vergadering, waarin als sprekers op traden de heeren J. A. Dominicus te We- meldinge, Dr K. Huizenga te Middelburg en J. W. van 't Hoff te St. Laurens. De heer Dominicus schetste de gevol gen van de zonde voor een volk dat het woord des Heeren opzij zet, en van Gods geboden niets hebben moet voor het poli tieke en maatschappelijk leven. De tweede spreker, Dr K. Huizenga zette de Anti- Rev. beginselen uiteen, welke beginselen zich stellen tegen de revolutie. De Chris ten wil zijn leven richten naar het woord Gods. Op elk terrein van het leven vraagt hij: Heere wat wilt Gij dat ik doen zal? Daarna besprak burgemeester van 't Hoff wat in de afgeloopen vier jaar door het Kabinet-Colijn gedaan werd. We mo gen God danken voor de vele zegeningen, welke Hij ons wilde schenken in deze 4 jaren, waarna hij allen opwekte om tot het laatste oogenblik te strijden voor de A.R. beginselen. Na een slotwoord van den voorzitter den heer E. Verlare ging de heer Dominicus voor in dankgebed. Botsing. In de kom van deze gemeente bevindt zich, zooals bekend, een zeer scherpe bocht. Zondagmiddag reed een Duitsche auto met eenige inzit tenden, komende uit de richting Middel burg naar Goes langs den rijksweg. Op den bewusten hoek kwam van de andere zijde een motorrijder, een koopman uit Middelburg met zijn zoon op de duo. De man moet wel een flinke vaart hebben gehad, althans hij kwam op de verkeer de helft van den weg terecht en botste tegen de voorzijde van den auto aan, die eenigszins beschadigd werd. De duo rijder werd vrij ernstig aan het hoofd ge wond. De dokter dacht aanvankelijk aan een hersenschudding. De rijkspolitie stelde een onderzoek in en maakte van een en ander proces-verbaal op. Vrijdag hield de polder Nieuw en Sint Joosland de gewone jaar vergadering, waarin veertien perso nen tegenwoordig waren, uitbrengende 19 stemmen. Rekening 1936-'37 werd vast gesteld op f2703 in ontvangst, f2536 in uitgaaf, saldo f 167. De begrooting 1937- '38 werd goedgekeurd tot een bedrag van f2719 in ontvangst en in uitgaaf. Dijk geschot evenals vorige jaar f9 per H.A. Het bestuur werd gemachtigd een be grooting van kosten te laten opmaken voor verbetering waterafvoer aan de noordzijde van den polder en langs den Kreekweg. Op de aanbeveling voor Dijk graaf wegens periodieke aftreding wer den geplaatst als no. 1. De aftredende heer H. Crucq. Als no. 2 dhr G. Mar- kusse; als no. 3 dhr J. Durink. Een ambtenarenreglement werd vastgesteld. Idem Oud Sint Joosland. Aanwezig 8 ingelanden met 15 stemmen. De reke ning 1936-37 beliep in ontvangsten f 1607, in uitgaaf f 1532, saldo f 75. Be grooting 1937-'38 ontvangst en uitgaaf f 1690. Dijkgeschot f 6.50 per H.A. (v.j. f'6). Besloten werd tot het verbeteren van den waterafvoer aan de Zuidzijde van den polder, daar de verbetering aan de noordzijde het vorig jaar uitgevoerd, zeer gunstige resultaten heeft opgeleverd. Het werk zal nu worden uitgevoerd in eigen beheer. Daarvoor zal een leening worden aangegaan van f3000. Pijn in rug en lendenen? Dat las tige gevolg van 'n zittend leven behoeft Uw dag niet te beder ven of U beletten uit te gaan. Neem daarvoor 'n "AKKERTJE" en Ge zijt geholpen. Neem Nederlandsen AKKER-CACHETS in huis, ze Product Romen telkens van pas bij Hoofdpijn,Kiespijn, Zenuwpijn, Rheumafische pijnen, enz., enz. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Vrijdag hield de afdeeling van den Christelijken Landarbeidersbond al hier haar zesde jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening en een welkomst woord van den voorzitter, den heer P. v. Eenennaam, bracht dhr J. Reynoudt als secretaris zijn jaarverslag uit. Hoewel in het afgeloopen jaar enkele leden had den bedankt, was het ledental door nieu we toetredingen gestegen tot 36. De ont vangsten bedroegen f 945, de uitgaven f726. Kassaldo f219, waaronder nog een bedrag is van te veel ontvangen werk- loozensteun, dat moet worden terugge stort in de kas van het hoofdbestuur. Wegens bedanken van den penningmees ter en uitbreiding van het bestuur van 5 op 7 leden, werden tot bestuurslid ge kozen de heeren J. Westveer, A. de Nood en Adr. Adriaanse, de laatste aanvaardde de functie van penningmeester. De aftredende bestuursleden J. Reynoudt en M. Minheere werden herkozen. In het tweede deel der vergadering leverde het bestuurslid M. Haartsen een inleiding over: „Naar herstelling van alle dingen" en de heer L. Sluimer over: „De behartiging van de belangen der Arbeidsbeurs bij de Philipsfabrieken". Een en ander werd afgewisseld met de gebruikelijke tractaties. Biervliet. De kermis verzet. De kermis alhier werd sinds jaren zeven weken na Pinksteren gevierd. Daar dit echter herhaaldelijk samenviel met de kermissen in de omliggende gemeenten, nam de gemeenteraad een voorstel aan, teneinde zulks in de toekomst te voor komen. Thans hebben Ged. Staten dit besluit helaas goedgekeurd, zoodat de kermis voortaan zal gehouden worden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2