DE ZEEUW Dr H. COLIJN AKKERTJES Morgen begint de Zomertijd. TWEEDE BLAD LOUTERING. No. 1 Lijst 3 Eerste Kamer. AKKER.CACHETS FEUILLETON Uit de Provincie Stemt a.s. Woensdag HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. VAN VRIJDAG 21 MEI 1937, Nr 193. DE CONCENTRATIE VAN HET BIJZONDER ONDERWIJS. Het wetsontwerp aangenomen. Voortgezet wordt de behandeling van het tweede der beide wetsontwerpen tot wlijzigin/g van de 'Lager Onderwijswet- 1920 (het z.g. concentratie-ontwerp). Die minister van onder- wijis zegt, dat in vele gevallen het bij zonder onderwijs niet kon concentree- ren. Spr. wenscht de goede sfeer zooveel mogelijk te behouden. Trouwens, hij! heeft van., zijn optreden af veel medewerking ondervonden van gemeentebesturen, wan neer het ging een hergroepeering van het openbaar onderwijs te krijgen en daar door openbare scholen moesten worden opgeheven. Spr. acht de gebezigde uitdrukking „rechts heeft zijn zin gekregen" niet zeer gelukkig. Ook is 'het niet juist dat op Mi nister Marchant heel het odium van deze aangelegenheid zou rusten; minister Terpstra is er al mede begonnen. Ook rechts heeft veel toegegeven, zoowel in het belang van het onderwijs als van de politieke betrekkingen. Rechts en links moeten beide mede werken om de goede sfeer zoo goed mo gelijk te herstellen. Dit kan het geval zijtn. De openbare school moet aan de ouders gelegenheid geven om het onderwijis aan hun kinderen te verschaffen dat ze er voor wenschen, en heeft tevens de vlucht- beuvfelfunctie. In gelijken zin functio neert de bijzondere school. De openbare school als vluchtheuvel is geen bevoor rechting van de openbare school. Het beginsel van norm-getallen ook bij het openbaar onderwijs is reeds eerder aanvaard. Spr. verdedigt het als volko men juist. De vraag of art. 19 L.O.-wet gebruikt mag worden om moeilijkheden in groote, zich uitbreidende gemeenten te overwinnen, wordt bevestigend beant woord. Spr. vertrouwt dat ook ten aanzien van art. '19 de toekomst met gerustheid kan worden tegemoet gezien. Het wetsontwerp wordt aangeno men met 27 tegen 3 stemmen (tegen de jsoc.-dem., de heeren Ossendorp, Men- dels en Rugge). HET ZWIJGGERECHT VAN VERDACHTEN. Vervolgens kwam aan de orde het wetsontwerp tot wijziging van art. 29 van het wetboek van strafvordering (betref fende het hooren van verdachten bijl het onderzoek ter terechtzitting.) De heer M e n d e 1 s (S.D1.) herinnert aan den vroegeren toestand, die een in- met 't onmiskenbare gevoel, dat Uw daq alweer zal eindigen met zoo'n aanval van die el lendige hoofdpijn. Dadelijk een AKKERTJE" en desnoods een uur later nog eenl Verrast be- m®rkt Ge, dat de dag steeds Product prettiger wordt en dat het Werk beter vlot dan ooitl Neem toch "AKKERTJES" fn hul», per 12 stuks slechts 52^ cent Volgens recept van Apotheker Dumont 22) -o- Morgen schepen we ons in en als je dezen brief ontvangt, zwalk ik al op den wijden Oceaan. Wil je mij geen geluk wenschen en voorspoed en vreugde voor deze onderneming? Ik weet niet, wanneer ik weer tijd zal vinden om jou te schrijven en zoolang we zoo heen en weer trekken, zou het ook nutteloos zijn, dat jij mij schreef. Ik ge loof niet, dat er nieuWs zal komen, dat niet tot mijn terugkeer zal kunnen wach ten. Ik heb het ontzettend druk want ik moet nog heel wat inpakken en ik ben bang, dat ik zelfs geen tijd meer zal heb ben om nog vóór mijn vertrek naar huis te schrijven, maar dan kan jiji, hun alle nieuws wel vertellen. Nu, tot ziens hoor en onttrek je niet heelemaal aan je lief hebbend zusje ENID. Met een diepen zucht vouwde Ray mond Tempest de geparfumeerde, vol be schreven velletjes dicht. Nu was de ver boden weg nog zonnig en met bloemen bestrooid, maar eens zouden de doornen deze vroolijk dansende voeten steken. Nauwkeurig ging hij zichzelf eens na. (piisitoriaal karaktei dioag m de verdachte meestal hulpeloos slachtoffer was. Spr. wijst op de Engelsche wetgeving, waar een minstens even sterke bepaling sinds vele jaren bestaat. Men dient, al is justitie geen sport, den verdachte in elk opzicht fair play te geven. Dit strookt met de Engelsche opvatting van sportivi teit. Spr. schaart zich ten deze aan de zijde van het lid van den Hoogen Raad, prof. Taverne, die het zwijlgrecht van den ver dachte bij het vooronderzoek uitdrukke lijk verdedigt. Afschaffing van den mededeelingsplioht aan den verdafthte zou spr. ten zeerste betreuren. Het voorschrift is een rem te gen inquisitioneele methoden, het heeft een paedagogisohe waarde. Bij het zwijgrecht behoort de mede deelingsplioht. Spr. betreurt, dat hiji zijn laatste rede in dit college heeft moeten houden om voor het hierbedoelde recht en den mededeelingsplioht daarvan uit drukkelijk op te komen en te moeten zeg gen dat hij zijn stem aan dit ontwerp niet kan geven. De heer Van Rappard (Lib.) heeft als rechter-commissaris inderdaad altijd het recht van den verdachte geëerbiedigd maar het tevens vreemd gevonden, den verdachte erop attent te moeten maken dat hiji niet behoeft te antwoorden. Spr. wijst erop, dat art. 29 een ver warrend effect kan hebben, tegen het be lang van den verdachte in. Spr. zal zijn stem gaarne aan het wets ontwerp geven. De heer Van Sasse van Y s s e 11 (R.K.) had de voorkeur er aan gegeven indien het voorstel niet ware in gediend. Spr. is voorstander van het be houd zoowel van het zwijgrecht als van den mededeelingsplioht. De heer Diepenhorst (A.R.) m'eent, dat het ontwerp zich niet richt te gen eenig fundamenteel beginsel van het wetboek. In Engeland past de mededee lingsplioht in het daar geldende straf proces, dat berust orp het beginsel, dat de vervolging uitgaat van particulieren. Ook de taak van de politie is daar meer uit gebreid. Minister van Schaik kan zich heel goed denken, dat een verdachte, redenen heeft om niet te spreken, maar hij vindt het in strijd met de waardigheid van de Overheid om den verdachte uit drukkelijk te zeggen dat hiji niet behoeft te antwoorden. Het zwijgen belemmert den gang van het recht, het is z.i. de structief voor een goede reohtsbedeeling. Naar aanleiding van opmerkingen van de heeren Mendels en Van Sasse van Ysselt zegt spr., dat hiji het zwijgrecht liever geheel vervallen had gezien, doch nu de Tweede Kamer dat niet heeft ge- wenscht, moet hij! genoegen nemen met schrapping van den mededeelingsplioht. Het wetsontwerp wordt met 27 tegen 9 st. aangenomen. (Tegen de S.D.A.P.) Te 3,50 u. wordt de vergadering ver daagd tot hedenochtend. Vanavond de klok een uur vooruit. "Wij herinneren er aan, dat morgen Zaterdag 22 Mei -1 de Zomertijd be gint. Men zette dus vanavond voor bet ter ruste gaan de klokken één uur vooruit. Middelburg. Besmettelijke ziek tengelden. In de verordening op de 'heffing van rechten voor ontsmet tingen van woningen enz., waren tot nu toe geen regelen getroffen voor de heffing van rechten voor vervoer, afzondering, verpleging en onderzoek, zooals zulks in bepaalde gevallen, krachtens de wet op de Besmettelijke ziekten, zal dienen te ge schieden. Bovendien was de grondslag van de 'heffing het inkomen van de belasting plichtigen, wat in de toekomst, nu door den dienst der Rijksbelastingen, geen ge gevens meer zullen warden verstrekt om- Wat had hij nog meer kunnen doen om haar van die dwaasheid af te honden? Eh nu was ze buiten zij'n bereik en spoe dig zou de wijde Atlantische Oceaan tus- schen hen golven. En terwijl hiji zoo zat na te denken over Enid's besluit, vergat hij studie en boelken, totdat zijn kachel minder begon te branden en hij opsprong om het vuur weer aan te wakkeren. Terwijl hij' dit deed, viel zijin vaders brief op den grond en vlug opende hiji dezen, in de verwach ting daarin de gebruikelijke liefdebetui gingen en het hartelijke, helpende mee leven met zijn werk te vinden. Maar toen bijl het dunne velletje openvouwde trilde zijn band en zijd gezicht vertrok zich als in pijn. Slechts weinige woorden, maar hoeveel hielden deze niet inl De vreemde afkorting deed bijna aan telegramstijl denken: „Mijd lieve jongen, je moeder is erg ziek en wil je graag bij zich hebben. Kom oogenblikkelijk. Waarschuw Enid, indien je haar adres bezit. Je angstige vader, EDMUND' TEMPEST." Hij snelde naar de kamer van dengene, die toezicht over hem bad te houden en verkreeg oogenblikkelijk verlof om te ver trekken. Weinige minuten later jakkerde hiji al op zijn fiets door den storm om het afgelegen station te bereiken. Geluk- ferent Lat ioKaosa, dcdhi eïooüj CEitrent de vermengde hoofdsom van de gemeen tefonds- en veimogensbelasting, in de practijk tot moeilijkheden aanleiding zal geven. In verband 'hiermede hebben B. en. W. ©sa nieuwe verordening ontwerpen. Concert op de Markt. Op Donderdag 27 Mei zal het Miiddel- burgsch Muziekkorps van half 10 tot half 11 een uitvoering geven in de tent op de Markt bij gelegenheid van het bezoek van de deelnemers aan het tweejaarlijk- sohe congres van den Centraltn Bond van P. T. T.-personeel, dat in Vlissingen plaats heeft. Met extra trams komen de P. T. T.-mensohen dien avond naar bier, waar Vreemdelingenverkeer tegelijkertijd de belichting van het Stadhuis zal doen ontsteken. iBes serenade. Gisteravond heeft het muziekgezelschap „Crescendo" zijn directeur, dhr P. G. J. de Graaf, een serenade gebracht in verband met het be haalde succes op het te Souburg' gehouden concours. In het Tehuis voor militai ren werd Donderdagmiddag de jaarlijk- sche ledenvergadering gehouden van het Suppletiefonds „Draagt el kanders lasten". Het doel er van is om gezinnen, waarvan een der leden in een krankzinnigengesticht verpleegd moet worden, financiëel te steunen. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den. heer 3. A. Dominicus, deed de heer B. J. de Meij als penning meester rekening en verantwoording over 1936. Hieruit bleek, dat voor een 20-tal personen f2400 door het fonds was uit betaald. Bij monde van den heer J. Lou- werse te Gapinge werd de rekening door de commissie tot het nazien der boeken goedgekeurd. In de plaats van het af tredend lid dezer commissie werd be noemd de heer A. de Jagen—Tolhoek te Goes. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer E. Bakker, bleek o.a., dat het aantal leden stationnair is gebleven en thans ruim 1500 bedraagt. De aftredende bestuursleden de heeren J. A. Dominicus, E. Bakker en L. Wisse, werden als zoodanig herkozen. Dr P.. de Jonge van de stichting „Vrede rust" sprak over: „Een en ander over de verzorging van geestelijke abnormalen". Ofschoon Nederland met de eigenlijke verzorging van krankzinnigen niet bij andere landen achter staat, kan er nog heel wat gedaan worden aan de voor- en nazorg tot heil van de patiënten, hun familie en de maatschappij. Hierop volg de eenige bespreking. Bij de rondvraag werd door eenige per sonen gewezen op het groote nut van het suppletiefonds en op de wenschelijk- heid het aantal leden te doen stijgen, opdat het fonds nog beter aan zijn doel kan beantwoorden. Goes. Onze stadgenoot, dlhr J. Strijd, fitter aan bet gemeentegasbedrijf alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen voor gasfitter, ingesteld door de Neder- landscbe Vereeniging van Gasfabrikan- ten. Schare. Voor de bewolking van den overweg bij wachtpost 33, welke 22 Mei a.s. een aanvang neemt, is door de Ned. Spoorwegen aangewezen J. van Gihk- Wieiemer alhier. Hansweert. Schipper de Vos van het sleepschip Spera zat in zijn roeiboot toen deze plotseling omsloeg en de schipper te water geraakte. Met vereende krach ten wist men hem spoedig op het 'droge te krijgen, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Kruiningen. Woensdag vergaderden de ingelanden van het watersdhap Kruinin- gen. Voorzitter dijkgraaf A. J. Linden- bergh. De rekening bedroeg in ontvangsten f 32.447,63, in uitgaven f 20.313,86. Goed slot f2133,77. Het dijkgesdhot wordt ver der vastgesteld voor sehotbare gronden op f 10 pee jia, vroonen f 8 en voor het gebouwd 3.6 pot. Aan den waterbouwkun dig ambtenaar S. B. Blok werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend tegen 1 Juni. De voorzitter dankte 'hem voor al bet geen hij in de bijna 40-jarige ambtsperi ode gedaan heeft voor het- waterschap. Dhr Blok dankte voor deze woorden en de aangename samenwerking. Tot waterbouwkundige werd met 35 van de 36 st. benoemd No 1 der voordracht, dhr J. H. Swenne te Kamperland. Aan het bestuur werd machtiging ver leend te onderzoeken de kosten van een electrisoh hulpapparaat bij hloogen water stand. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat dhr H. Lavooij alhier op 26 Mei 40 jaar echtereen omroeper en roe per op koopdagen is geweest. Hoewel hij reeds 75 jaar oud is, vervult hij met zijn flinke stem nog steeds deze functie. lerseke. Woensdagavond vond de zoon van den landbouwer A. Bakker een ballon, die tijdens de kroningsfeesten te Essex in Engeland was opgelaten, Het kaartje bevatte een adres waarheen is ge schreven. Krabbentlijke. Gisteravond vergaderde ■de veiüingsrvereen. Voorzitter dhr Jac. Welleman. Aanwezig 17 leden. De vijf af tredende bestuursleden werden herkozen Het veilingsperoentage werd vastgesteld voor de leden op 3 pet. en 5 pet. en voor niet-leden op 4 pet. en 6 pot. De omzet bedroeg totaal f95,255,65. Heinkenszand. Gemeenteraad. Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Na de opening wenschte dhr Steketee den burgemeester geluk met zijn herstel en sprak den wensch uit dat hiji voortaan wederom geregeld als voorzitter van den raad en als burgemeester zijn werkzaam heden in volmaakte gezondheid zal kun nen verrichten. Die voorz. dankte de leden, de wethou ders en den waarn. burgemeester voor hun volle medewerking betoond geduren de zijn ongesteldheid. Op voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten het waterverbruik van de bovenwoning van het gemeentehuis voor rekening van de gemeente te nemen. De {politieverordening werd op ver schillende punten gewijzigd en aange vuld. Op verzoek van den keuringsvee arts hoofd van dienst van den keurings kring Heinkenszand werd met alg. st. be sloten af te wijken van art. 2 van het ambtenarenreglement en den tegenwoor- digen functionaris, die in Deo. 65 jaar wordt, te handhaven als zoodanig tot 1 Jan. 1939. Vastgesteld werd een nieu we verordening voor het heffen van rech ten op de radiodistributie. Besloten werd f 100 subsidie te verleenen aan de oudercommissie om deze in staat te stel len een kweekeling met acte te doen benoemen. Op voorstel van den heer Bos werd besloten presentiegeld toe te ken nen aan leden van het stembureau. De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1937 werd gewijzigd. Ovezand. Gistermiddag was de chauf feur S. met een auto op weg naar El- lewoutsdijk, met Ds van Burgeier en dhr J. Maat te Nisse, organist der Ned. Herv. Kerk te Ellewoutsdijik, voor het bevesti gen van een huwelijk. Ongeveer bij de „Blauwe Hoeve" raakte de Chauffeur het stuur kwijt, vermoedelijk door een defect aan het stuur, en reed met matigen gang tegen een boom. Ds v. B'. en dhr M. lie pen lichte kwetsuren op1, doch S. kwam met den schrik vrij'. Eenigen tijd later konden ze hun reis voortzetten met een andere auto. Serooskerke (W.). Op den Tweeden Pinksterdag werd door de Herv. Jeugd- centrale alhier een bazar georganiseerd om geld bijeen te brengen voor het aan schaffen van een nieuw orgel en eenige andere noodzakelijke voorwerpen voor de consistoriekamer. De bazar mocht zich den geheelen dag in druk bezoek verheu gen. De opbrengst bedroeg ruim f230. IEüEREn morgen hevige HOOFDPIJNEN. Nu Is zij een ander mensclt. „Zeven jaren leed ik aan hoofdpijnen, die in de morgen zoo hevig waren, dat ik bijna niet op kon staan. Ik probeerde alle mogelijke middelen, doch niets1 hielp afdoende. Sinds ik echter Krusehen Salts nam, waren de pijnen verdwenen en hen ik op het oogenblik al zeven weken vrij van pijn". Mevr. J. A. Chronische hoofdpijnen, rheumatische pijnen etc. ontstaan meestal wanneer Uw organisme verontreinigd wordt door op gehoopte afvalstoffen. Krusehen Salts spoort de afvoer organ en aan tot actievere werking, waardoor alle afvalstoffen snel en volkomen worden verwijderd, zoodat de oorzaak van Uw klachten wordt weg genomen en de pijnen dan ook weldra ge heel verdwenen zullen zijn. De „kleine dagelijksche dosis" zorgt er voor, dat deze niet meer kunnen optreden en houdt U frisch, jong en gezond. Krusehen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo theker® en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My. A'dam voorkomt. (Adv.) Kortgene. Raadsvergadering. Woensdagavond vergaderde de Raad vol tallig. De heer P. Verburg, welke iu de plaats is getreden van dhr P. Wiskerke, legde de eeden af. De voorz. heette hem welkom in den Raad. Dhr Verburg dankte voor deze woorden. De rekening over '35 was binnengeko men met enkele opmerkingen van Ged. Staten. „Opbrengst havengelden" was b.v. niet in orde. Als deze gelden meer dan f 5000 opbrachten, moest dit gereserveerd worden ten behoeve van de haven. Dit zal alsnog gebeuren. De Vrijwillige Brandweer acht zich niet verantwoord inzake het slangenmateriaal en verzoekt daarom f 100 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van 2 brandslangen. Het verzoek wordt inge willigd. De Z.L.M. schrijft nader over de te stichten landhouwhuishoüdschool. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken op het verzoek van de Z.L.M. om te bepalen, dat oprichting en instandhouding dezer school noodig wordt geacht, doch de Z. L.M. zal zelf het kapitaal moeten four- neeren. Dit werd met alg. st. aangenomen. De Zwemcluh „De Zandkreek" ver zoekt om een subsidie van f 100 voor zwemonderricht en toezicht. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken. Dhr Dorst is niet erg ingenomen met het verzoek. Eerst werd f 50 gevraagd voor zwemonderricht, doch nu is het f 100 geworden. Spr. is niet erg gesteld op zwemonderricht. De heer Versprille is het hiermee eens. Nu eens is het subsidie voor dit, dan aan schaffing voor dat. Op die manier komt men boven de begroeting. Spr. vindt het belachelijk om de kinderen het zwemmen te leeren. Hiji wil wèl f 50 geven voor toezicht, doch geen f 50 voor onderricht. Dhr Boot is het, evenals dhr Heijboer, hiermee eens. Weth. Salome verdedigt het voorstel van B. en W. Spr. noemt het zwemon derricht een bescherming voor ouders en kinderen. Weth. Wolse is het hiermgde eens. De voorz. zegt, dat de beste beveiliging het geven van zwemles is. Als ze zwem men geleerd hebben, is de kans op onge lukken minder groot. kig stond er juist een trein op het punt te vertrekken en eerst toen deze hem in snelle vaart meevoerde, herinnerde hij' i zich het verzoek van zijn vader om ook j Enid te waarschuwen. Maar Enid zwalkte op de wijde wate- ren en onmogelijk kon men haar terug roepen naar die rustige dorpspastorie, waar ze juist nu zoo noode gemist werd. Ze had gezegd, dat alle nieuws wel wach ten kon tot ze terug kwam. O, wat zou haar. dan wel te wachten staan 1 Een scherpe pijn doorsneed zijin trouwe hart. Hij.durfde er niet aan denken, dat zijn vader eenzaam in de pastorie zon achter blijven, als zij, die zoo trouw vreugde en leed met hem gedeeld had, van hem zou weggenomen worden. Hij had zich altijld zoo afhankelijk gevoeld van de liefdevolle zorg van zijin vrouw en haar sterk en moedig geloof had hem zóó dikwijls van de wanhoop gered dat zonder haar zijn leven geknakt zou zijn. Slechts weinig passagiers stapten uit aan het verlaten stationnetje en nadat Raymond zijn fiets opgehaald had, spoed de hij zich voort door de duisternis en den stroomenden regen, terwijl een ont zettende angst hem het hart dichtkneep, dat hij te laat zou komen. Maar zoo spoedig het grint onder zijn voeten knerpte, deed zijn vader de deur open en verwelkomde hem stilzwijgend met uitgestrekte handen. Raymond schrok van het vervallen uiterlijk van den ouden man en intuïtief sloeg hij zijn krachtigen arm om de in gevallen schouders, terwijl hij haastig vroeg: „Zal ze mij nog herkennen, vader?" „Ja, ze wacht op je", was het gerust stellende antwoord. „Hoe spoedig kan Enid hier zijn?" Raymond leed innerlijk. Hoe kon hij de wreede waarheid vertellen? Hoe kon hij de laatste hoop van zijn moeder uit- blusschen? Hij voelde het als onmoge lijk en met trillende stem- antwoordde hij „Vanavond kan ze niet meer hier zijn. Mag ik nu dadelijk naar moeder gaan?" Stilzwijgend ging zijn vader hem voor en eerbiedig trad hij het rustig vertrek binnen, waar de geduldige lijderes lag te wachten, totdat ze opgeroepen zou wor den naar haar eeuwig tehuis. Verlangend waren haar oogen op de deur gevestigd, maar zoo gauw ze hem zag, lichtte daar in die wondervolle, geheimzinnige moe derliefde, zoodat het bleeke gezicht met een glans werd overtogen en de schadu wen er van werden weggevaagd. Hij knielde neer aan haar zijde en zacht beroerden haar lippen de zijne. „Mijn jongen, mijn jongen!" fluisterde ze innig tevreden, terwijl hij haar krach- telooze vingers in zijn eigen warme greep nam. „En Enid?" vroeg ze, terwijl haar oogen zich opnieuw op de deur richtten. „Zijl kan vanavond niet meer hier zijn, liefste moeder," zei hiji met een snik, ter wijl hij' zich zelf verachtte om zijn lafheid en toch beangst was, dat haar zwakke hart de waarheid niet meer zou kunnen verdragen. „Het doet er ook niet zooveel toe," zei de stervende zacht. „Ik heb mijn jongen en dan moet ik te vreden zijn. Ik ben zoo blij dat je nog op tijd kwam om afscheid te kunnen nemen." „Zal het scheiden worden, moe der?" vroeg hij met verstikte stem. „Bent u daar zoo zeker van?" „Ja jongen, heel zeker, maar ik ben niet bang. Mijn Zaligmaker zal me niet verlaten. Spoedig zal Hij1 komen om me thuis te halen en ik ben gereed." „Maar wij kunnen u niet missen", riep Raymond uit, terwijl heete tranen waar voor hiji zich niet schaamde, neerdrupten op zijn moeders gezicht. „Jij hebt je heerlijk levenswerk," fluis terde ze innig, „en eens zul je vrouw en kinderen hebben, die je zult liefhebben en die je huis met vreugde zullen vullen. Maar je arme vader, die zal zoo eenzaam zijn. Het doet me zoo pijn dat ik hem alleen moet achterlaten." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5