Belangrijke daling van het aantal werkloozen. Hoofdpijn, Kiespijn, Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen De economische toestand in den landbouw. 17000 minder dan in de tweede helft van April. Sloep gekapseisd van kruiser „De Ruyter". Dinsdagavond heeft Minister G o 1 ij n er in zijn te A-Gravenhage ge houden verkiezingsrede op gewezen, dat er op 1 Jatnuari 1933 van 'het jaar, waar in 't Kaibinet-Golijn optrad, rond 345.000 geregistreerde werkloozen waren en op 1 Januari 1937 422.000. Wanneer inen rekening houdt met 'het normale jaarlijk- sohe accres van 44.000 mlan op de ar beidsmarkt, zijn dus in werkelijkheid rond 99.000 man méér gedurende deze vier jaren opgenomen in het productieproces. Baseerde de minister-president zich op de cijfers per 1 Januari 1937, sedert dien 1 aldus de „Telegr." is de toestand nog belangrijk verbeterd. Toen wij ons tot den Minister Van So ciale Zaken, Mr Slingenberg, wend den in verband met zijn reis naar Diuitsoh- land, kon deze er met begrijpelijke voldoe ning op wijzen, dat het aantal ingeschre ven werkloozen op 8 Mei j.l. rond 351.000 bedroeg, of 17.000 minder dan in de 2de helft van April. Toen bedroeg het aantal werkloozen n.l. 368.000, van wie 353.000 mannen, en dit getal was alweer 16.000 minder dan in de eerste helft van de zelfde maand. In Maart, dus nog maar enkele maanden geleden, waren nog ruim 400.000 paren handen tot ledigheid ge doemd. Zoo is er dus duidelijk een sterk dalen de tendenz in de werkloosheid te consta teeren en niet bedriegelijke teekenen wij zen er op, dat deze zich voorloopig zal blijven voortzetten. Nominaal zijn we op het oogenblik derhalve weer ongeveer op het peil van begin 1933, hetgeen in wer kelijkheid een verbetering 'beteekent van rond 175.000, zoodat het normale accres van vier crisisjaren vrijwel opgevangen is. Dat de gewone daling der werkloosheid die zich in het voorjaar openbaart, thans belangrijk sterker is dan in 1936 en 1935, blijkt uit de volgende vergelijkbare cijfers pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogeloon-Eerssel, R. v. d. Mast, cand. te Driebergen. Bedankt voor Breukelen, K. J. van den Berg te Amersfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Schettens-Schraard, El. A. van Els te Warns. Gbr. Geref. Kerk. Beroepen te Sneek, W. Heerma te Aalsmeer. Vrij© E'vang. Gemeenten. Aangenomen naar Velp, H. R. Timmer man, hulppr. aldaar. i Afscheid en intrede. Da G. HL Korevaar, Ned. Herv. predikant te Biggekerke, zal 18 Juli afscheid van deze gemeente nemen en op 25 Juli in trede doen te Zaamslag na bevestigd te zijn door prof. 'dr G. J. Thierry van Leiden. VEREEN. VAN CHR. ONDER WIJZERS ENZ. Een vergadering! met de jongeren. Nadat de zitting van Dinsdag gesloten was, werd nog een korte samenkomst met de jongeren gehouden, die in grooten getale aanwezig waren. De voorzitter, hen welkom heetend, zei- de dat het hoofdbestuur er prijs op stelde zonder eenige belemmering te vernemen wat in bun harten leeft. Velen maakten bier gebruik van. Al bun wenscben en nooden werden geno teerd. Vele daarvan, niet alle, hadden reeds de belangstelling van bet hoofdbe stuur, dat doordrongen is van den groo ten geestelijken en stoffelij'ken nood. De jongeren werden opgewekt met volle toewijding zich te geven aan den arbeid in de afdeelingen en contact te houden met het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur van zijin kant zal met kracht ijveren voor de behartiging van hun belangen, zoowel bij' de Regeering als bij de besturen en afdeelingen. Het was een mooie samenkomst, die ongetwijfeld de activiteit zal verboogen en die ertoe zal kunnen leiden, dat, naar we hopen, de instanties meer dan tot nu toe kennis zullen nemen van die groote nooden en maatregelen zullen nemen ter voorziening in dien nood, tot meerderen bloei van bet Cbr. onderwijs. VEREEN. VOOR CHR. VOLKS ONDERWIJS. Heden werd in de Diergaarde te Rot terdam de 46e algemeene vergadering ge houden van de Vereen, voor Christelijk Volksonderwijs, die druk bezocht was. Aangezien de voorzitter, Prof. Dr W. J. Aalders, van Groningen, door ambtsbe zigheden ditmaal verhinderd was, werd de vergadering gepresideerd door den beer G. W. F. Baron Mackay van Nun- fiPieet. aangaande het aantal werkloozen onder de als werkzoekende ingeschrevenen bij de organen der openbare arbeidsbemid deling: begin Jan. begin Mei daling 1935: 423.000 1935 360.000 63.000 1936: 471.000 1936: 411.000 60.000 1937: 459.000 1937 351.000 108.000 Ook minister Slingenberg wees er op, dat men zich vertrouwd zal moeten ma ken met het feit, dat er voorshands, en wellicht blijvend, een vrij groot contin gent permanente werkloozen zal blijven. Gelijk er voor de crisisjaren reeds voort durend ongeveer 100.000 waren, die niet vast werk hadden! Minister 'Golijn heeft hun aantal voor de toekomst op 200.000 becijferd en mi nister Slingenberg verheelt zich niet, dat een van de groote moeilijkheden voor het volgende kabinet juist zal zijn de uitein delijke regeling van de maatschappelijke positie van deze permanent werkloozen, deze menschen, van wie helaas moet aan genomen worden dat voor hen geen vaste plaats in het 'bedrijfsleven beschikbaar zal zijn. Een andere 'belangrijke taaik, die de aandacht vraagt en die door de regeering reeds is ter hand genomen is de scholing van degenen, wier handvaardigheid door jaren van gedwongen nietsdoen verdwe nen, althans verminderd is. De opzet is, dat gedurende drie maan den door den Staat een geleidelijk afne mende toeslag wordt gegeven voor ieder weder te werk gestelde waardoor de werk gever dien eersten tijd een compensatie heeft voor de aanvankelijk mindere hand vaardigheid. D© arbeider ontvangt ter stond bet volle loon en de werkgever een tegemoetkoming voor 'de lagere producti viteit. Na bet openingswoord van den voor zitter kwamen de jaarverslagen aan de prde, welke verslagen werden goedge keurd. De aftredende bestuursleden Ds J. Nauta te Amersfoort, Ds W. Magendans, em.-pred. te Arnhem en de heer H. W. Tilanus te 's Gravenhage, werden herko zen. In de middagvergadering refereerde Ds P. ten Have te Noordlaren over: Gods dienstonderwijs Bijbelsch onderwijs op de lagere school. Mulo-examen 1937. Voor de Zeeuwsche candidaten wordt bet schriftelijk examen op 3 en 4 Juni afgenomen te: Vlissingen: 42 cand. Commissie: J. Waverijto, Vlissingen, Mej. J. G. G. de CleynBrem, Middelburg, S. Brouwer, idem. Middelburg: 74 cand. Commissie: P. v. Roon, Middelburg, B. H. Ligterin- gen, Vlissingen, P. M. Gorbeel, Middel burg, J. W. Stassen, Goes. Terneuzen: 38 cand. Commissie: A. A. Leenbouts, Terneuzen, J. H. Heringa, Goes. Goes: 65 cand. Commissie: J. E. Hartboorn, Goes, G. v. Alten, Vlissin gen, A. Mets, idem, J. IJsselstein, Mid delburg. Z i e r ik ze e 28 cand. Commissie: T. Broere, Zierikzee, H. G. v. Donk, Goes. Het mondeling examen voor deze 247 candidaten heeft plaats te Goes van 1217 en 19 en 20 Juli in de Prins van Oranje. De commissie is nog niet be noemd. Examen hoofdakte 1937. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat: le het schriftelijk gedeelte van het in 1937 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77 b der wet tot regeling van bet lager onderwijs van 17 Aug. 1878 zal plaats hebben op Dinsdag 6 Juli. De mondelinge examens zullen aan vangen op Maandag 19 Juli. Voor de inspectiën Goes en Middel- burg is aangewezen commissie Rotter dam II, voorzitter de heer H. de Blouw te Gouda. Geslaagd voor Machinistenexamen, diploma B: P. Smit te Vlissingen; voor bet theoretisch gedeelte van diploma B: J. van Melle te Nieuwvliet en J. Zuidweg te Koudekerke. Vrije Universiteit en polemiek. In bet Vrije Universiteitsblad komst de volgende mededeeling voor: „Naar aanleiding van divers© brieven welke bij Directeuren zijn ingekomen ter zake van de perspolemiek, berichten Di recteuren, dat het hun gebleken is, dat die aangelegenheid de volle aandacht van het college van Curatoren heeft, zoowei wat den materietlen inhoud der geopperde bedenkingen als de wijze van behandeling daarvan betreft". Inzake de nieuwe actie wordt medege deeld, dat de eerste f 10.000 contributie- winst verkregen is. Bovendien zijn 'be langrijke giften ingekomen tot dekking van het tekort, zoodat het tekort over 1936 niet al te zwaar meer drukt. Zooals be kend' is voor de toekomst een contributie^ verhooging van tenminste f 40.000 nKWdig. Vier slachtoffers. Aneta meldt uit Soerabaja: Bijl bet houden van schietoefeningen is een sloep van Hr. Ms. „De Ruyter" bij' bet strijken gekapseisd. Vermist worden de luitenant ter zee tweede klas H. D. Glaus, de matroos eerste klasse P. H. Cappetijn, de matroos tweede 'klasse J. van Gelder en de inlandstóhe kwartiermeester Supit. Tvist met mes beslecht. Onder de gemeente Bussen ontstond bijl woonwagenbewoners twist tusschen twee vrouwen. Spoedig mengden zich ook de mannen in de ruzie. Men ging elkaar met messen te lijf, totdat zekere D. ineen zakte. Een messteek, hem door den zoon van zijn broer toegebracht, bad bet hart getroffen en een einde aan bet leven ge maakt. De dader, een 23-jarige jongeman, die eveneens een diepe messteek in de band had, werd aanstonds in hechtenis geno- m)en. Jongen door trein ge ld o o d. Gistermiddag is op een onbe- waakten overweg bij Alkmaar de elf-ja rige P. Mooy wonende te Alkmaar, die op de fiets naar buis reed, door den snel trein uit Den Helder gegrepen en meege sleurd. De jongen was op slag dood. 'Inbreker gearresteerd te Gouda. De politie beeft den dader kun nen arresteeren van de in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de stations restauratie te Gouda gepleegde inbraak Gisternacht beeft hij n.l. opnieuw gepro beerd in de stationsrestauratie 1ste en 2de klasse op het perron aldaar, zijn slag te slaan, doch daarbij werd de man ont dekt en korten tijd daarna gegrepen. Twee reizigers, die met den nachttrein mee wilden, zagen een man op het per ron, die zich daar op verdachte wijze op hield en bij de komst der reizigers de spoorbaan overliep. D'e perron-chef, die van bet geval in kennis werd gesteld, constateerde, dat een poging tot inbraak was gedaan in de eerste klas wachtka mer. Reeds was de stopverf van een ruit in een der deuren verwijderd. Onmiddel lijk waarschuwde hij' de politie, die Daar het park ging om te trachten den dief op te sporen. Zij troffen in het gras een persoon aan, wiens signalement overeen kwam met dat, opgegeven door de twee reizigers. D'e man werd overgebracht naar het politiebureau. De man wordt ook verdacht van een gepleegde inbraak in de stationsrestaura tie te Schiedam. Wethouder op jacht naar inbrekers. Dank zij' de groo te activiteit van den Wethouder -van Lisse, den beer P. Warmerdam Cxn., heeft de politie te Lisse Dinsdag een goe de slag kunnen slaan. Toen weth. W., Dinsdag het Gem. Sportpark passeerde vermoedde bij1, dat er iets niet pluis was en meende bij', dat ongenoode gasten een bezoek brachten aan de Coinsumptietent die op het terrein van het Gem. Sportpark staat. Bij1 onderzoek bleek dit vermoeden juist te zijn. Inderdaad waren een tweetal per sonen bezig in te breken, doch bij bet be merken van onraad sloegen zij op de vlucht, waarbij gebruik werd gemaakt van een tweetal rijiwielen. Wetb. W., die zelf ook per rijwiel was, liet de inbrekers echter niet zoo maar gaan, doch zette een hardnekkige vervolging in. Het is hem dan ook mogen gelukken om een der inbrekers biji de kraag te pakken, waarna bij' hem aan de politie overleverde. Er kwam bij' deze arrestatie echter nog meer aan bet licht. De beide inbrekers bleken te zijin zekere v. d. B. en B., welke ont vlucht waren uit het Rijksopvoedingsge sticht te Amersfoort. Voorts bleek, dat de rijwielen, waarvan zijl gebruik maakten, eveneens gestolen waren. Wissellooper beroofd. Gistermiddag is in Rotterdam-Zuid aan een wissellooper een tasch met geld ont stolen. Gistermiddag ongeveer half drie ver voegde zich een wissellooper van Mees Zoonen bijl den banketbakker B. voor het aanbieden van een kwitantie. De man bad zijn rijwiel tegen het trottoir neerge zet. Terwijl nu de looper in den winkel was, stapte uit een daarnaast gelegen si garenmagazijn een man naar buiten, die na een verscb rookertje te hebben opge stoken, de omgeving verspiedde, dan snel naar de fiets van den wissellooper liep, de daaraan bevestigde tasch opende en een linnen zak greep. Dlan stak de dief ijlings de laan over, greep zijn eigen fiets en rende een straat in. De sigarenwinkelier, die toevallig den man stond na te kijken en de hierboven vermelde feiten zag gebeuren, bolde zijn zaak uit, om den wissellooper te waar schuwen. Deze spoedde zich opi zijin beurt naar buiten, om tot de ontdekking te ko men, dat uit zijin aan de fiets bevestigde tasch een zak met 160 gulden was ver dwenen. Onmiddellijk werd de politie van dezen roof in kennis gesteld. Zijl stelde een uitgebreid onderzoek in. Vliegtuig brandend neer- gestart. Aneta inleidt uit Bandoeng: Een Fokker-vliegtuig van de Luchtvaart- afdeeling is nabij het vliegveld Tjikampek brandend neergestort. Officieel wordt omtrent dit ongeluk nog medegedeeld, dat bet te wijten is aan een foutieve landingsmanoeuvre, waarbij de Fokker de hoornen rond bet vliegveld raakte. Hierdoor is de machine over den kop geslagen, neergestort en in brand ge vlogen. De Europeesche sergeant Luca werd gedood in bet toestel aangetroffen. De overledene was gehuwd en laat een kind achter. Gevecht met N. S. B.- ers te Renswoude. Op tweeden Pinksterdag is bet te Renswoude tot een bloedige bot sing gekomen tusschen terugkeerende N.S.B.-ers uit Lunteren en een aantal jongelui uit Veenendaal, Renswoude en omliggende plaatsen. Te omstreeks 6 uur stopten enkele bus sen, waarin zich N.S.B.-ers bevonden, die de Hagespraak te Lunteren hadden bijge woond, voor een café om daar iets te ge bruiken. In het café zaten verschillende opge schoten jongens, die, toen zij merkten met N.S.B.-ers te doen te hebben, al spoe dig begonnen te roepen „moordenaars" en meer woorden van dergelijke strek king. Men werd al spoedig handgemeen. De N.S.B.-ers en riepen de hulp in van pas- seerende N.S.B.-ers, zoodat in een oog wenk bet terrein om bet café in een alag- veld veranderde. Al spoedig werd er ge slagen met gummistokken, ploertendoo- ders, steenen en flesschen. Zelfs trokken enkele N.S.B'.-ers een revolver en schoten lukraak door de menigte heen. Eén Vee- nendaler, M. B., werd in het been getrof fen, terwijl van een buitenstaander de hoed met een kogel doorboord werd. Ook liepen verschillende vechtenden verwondingen in bun gezicht op door messen. De eigenaar van het café waarschuwde de politie en de marechaussee, welke spoedig ter plaatse waren. D'e vechtenden werden met een gummi stok uiteengedreven en tot doorrijden aangemaand. i Fiasco der N. S. B. in Gu- lemborg. D'e N.S.B.-ers hebben van hun actie in Gulemborg weinig plezier beleefd. De vergadering welke zij Dins dagavond aldaar hadden belegd, is een fiasco geworden. Ongeveer een dertigtal nieuwsgierigen waren komen luisteren naar de redevoeringen, welke door de beeren v. d. Lugt en van D'uyl werden ten beste gegeven. Het publiek hield zich tij dens deze uiteenzetting tamelijk rustig, wat veranderde toen er enkelen in debat traden. Er werd geroepen en geschreeuwd, zoodat de voorzitter meende, dat het be ter was de vergadering maar te sluiten, wat dan ook gebeurde. O'm aan het geheel echter wat kleur te geven, deelde bij daarna mede, dat gezamenlijk het Wilhelmus zou worden gezongen. Hun, die daaraan niet wensohten mee te doen, werd verzocht de zaal te verlaten. Als één man stonden toen de aanwezigen op en verdwenen. De beide sprekers bleven met den voorzitter alleen over. Woningnood. Als gevolg van het nijpende gebrek aan arbeiderswonin gen in de gemeente Het Bildt (Fr.) heb ben zich daar gedurende de laatste dagen merkwaardige gebeurtenissen afgespeeld. Verscheidene arbeidersgezinnen, die te voren bijl deurwaardersexploit gewaar schuwd waren met 12 Mei hun woningen te verlaten, zijn er niet in geslaagd een woning naar bun keuze te vinden. Dins dag zij'n verscheidene buisgezinnen uit hun woningen gezet en zijl hebben thans hun intrek genomen in een voormalig gymnastiek-lokaal. Oök in een vergader lokaal der S.D.A.P. is een buisgezin on dergebracht. Aan bloedvergiftiging overleden. De veehouder S. van Z., te Berlikum bijl Leeuwarden, die ten ge volge van een wonde aan zijn hand een bloedvergiftiging had opgeloopen, is aan de gevolgen 'overledon. HET PRINSELIJK PAAR. DEN HAAG. Naar wij vernemen zul len Prinses Juliana en Prins Bernhard zich Zaterdag a.s. op den middag te Har wich aan boord van H. M. Java insche pen voor den overtocht naar Nederland. H. M.'s Java zal plm. 7 uur des avonds te IJmuiden aankomen, waar bet Prin selijk Paar zal debarkeeren. Aan de gevolgen overleden. EINDHOVEN. Op den lsten Pinkster dag reed te Leende 'S. uit Valkenswaard met zijn motor in volle vaart tegen een brandspuithuisje. Hij! werd ernstig ge wond en is vannacht, zonder nog tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. DUITSCHLAND PROTESTEERT. WASHINGTON. De Duitsche ambas sadeur heeft in opdracht der Duitsche re geering bij de regeering der Vereen. Sta ten geprotesteerd tegen de uitlatingen van kardinaal Mundelein. DE ENGELSCHE VLOOTREVUE. LOND'EN. Die Koning van Engeland beeft 'de nagedachtenis van Nelson ge huldigd do'or in gezelschap van de Ko ningin, prinses Elisabeth en den hertog en de hertogin van Kent een bezoek te brengen aan bet oude admiraalschip van den bekenden admiraal. Daarna heeft de Koning tal van marine-autoriteiten op zijn jacht ontvangen. Het ontslag van Baldwin. LONDEN. Volgens de Daily Mail zal Baldwin zich de «volgende week naar Buckingham Palace 'begeven om bij den Koning zijn ontslag in te dienen. Het blad verklaart, dat Chamberlain als op volger van Baldwin weinig verandering In de gisteren gehouden 144ste alge meene vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw, behandelde de voorz. de heer P. Stapel Gz. de economische positie van den Landbouw. Spr. betoogde, dat de verbetering dei wereld-conjunctuur, welke een algemeene stijging der prijzen inhield, zich niet al leen in 1936 duidelijk beeft geopenbaard, doch zich ook in 1937 krachtig beeft voortgezet. De toenemende industrieele bedrij'vig- heid, welke wij' in het eene land meer, in bet andere land minder kunnen consta teeren, beeft alom de vraag naar grond stoffen sterk doen toenemen. Als gevolg daarvan schijnen de prijs stijgingen dan ook bij' de grondstoffen bet hoogst. Granen zijn in de eerste maan den van dit jaar regelmatig in prijs ge stegen. Naast de granen zijn de grootste prijsstijgingen o.m. geconstateerd bij' sui ker. Aan bet einde van 1936 was er ter wereld geen land meer van eenige be- teekenis, waar men niet in meerdere of mindere mate duidelijk een opleving kon constateeren. Wat ons eigen land betreft, konden wij in de eerste helft van 1936 nog maar weinige en dan dikwijls heel zwakke symptomen van opleving zien. Voor ons land als geheel genomen, werd de verbe tering, welke in sommige bedrijfstakken was te constateeren, gecompenseerd door een grooteren achteruitgang in andere bedrijfstakken, als gevolg waarvan o.m. de werkloosheid vrijwel betzelfde bleef. De depreciatie heeft, nadat wij in ons land als gevolg van een stijgende wereld conjunctuur in den nazomer van het vo rige jaar eenige meerdere verbetering konden constateeren, een verderen stoot gegeven tot een verhoogde bedrijvigheid, zoodat wijl omstreeks November konden constateeren, dat de algemeene toestand in vergelijking met November 1935 gun stig was geworden. Helaas hebben wijl zulks niet kunnen constateeren voor onzen akkerbouw veehouder ijl en tuinbouw. Weliswaar zijn wij' in de gelegenheid ge weest om voor bepaalde producten te pro- fiteeren bij' den export van de depreciatie van den gulden, waardoor we niet alleen soms hoogere prijzen maakten, doch te vens grootere kwanta konden uitvoeren, maar op de binnenlandsche markt geluk te het dikwijls niet om een zoodanig hoo- geren prijs voor de producten te bedin gen, dat de stijging van de productie kosten als gevolg van de depreciatie daar in naast de belooning voor den onderne- iner, een vergoeding vonden. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat ls logisch. in de samenstelling van het Kabinet zal aanbrengen. Baldwin, die door den Koning in den adelstand wordt verbeven, zal den titel graaf Baldwin kiezen. Aanvaring. LONDEN. Het Britsche tankschip Helka is vanmorgen, tengevolge van de mist, ter hoogte van Terschelling in bot sing gekomen met het Duitsche stoom schip Pretoria. De Helka liep ernstige averij' op. j (Bij informatie vernamen wij' dat de zeesleepboot Holland van de firma Doek een van Terschelling is uitgevaren om assistentie te verleenen. Red. A.N.P.) Nader wordt gemeldt, dat de Pretoria de reis heeft voortgezet naar Amsterdam, waar het wordt opgenomen in een der droogdokken van de Ned. Droogdok Mij. De Pretoria is een der passagiersschepen van de 'Z.O. Afrikalijn te Hamburg, het meet 15.500 bruto ton. Het schip was op een z.g.n. voorreis. DE VLOOTREVUE. Groote drukte te Portsmouth. LONDEN. Te Portsmouth heerschte vandaag dezelfde sfeer als te Londen op den Kroningsdag. De vloot van het Britsche Rijk is ver tegenwoordigd door 145 oorlogsschepen, waarbij nog 17 buitenlandsche oorlogs bodems, die gekomen zijn om het Brit sche Koningspaar de huldebetuiging van de vlootmogendheden van alle deelen der aarde te 'brengen. Duizende toeschouwers uit 'binnen- en buitenland sloegen vanaf de wal of vanuit de vaartuigen de revue gade. Omstreeks het middaguur was het aan tal belangstellenden op het eiland Wight en te Stokesbay op een millioen te schat ten. Duizenden hebben den nacht op het strand doorgebracht. Abessynië niet te Genève vertegen woordigd. LONDEN. Volgens mededeelingen van de News Chronicle zullen de Abessijhen de volgende week niet te Genève ver tegenwoordigd zijn. Er is nog geen vast staande beslissing genomen, doch men vreest, dat iedere andere politiek een crisis teweeg zal brengen. Volkenbond. GENEVEi. Dé Spaansche regeering heeft in een telegram aan den Volken bond verzocht in de agenda van de zit ting van den Volkenbondsraad de kwes tie van de buitenlandsche inmenging in de Spaanscheu burgeroorlog op te nemen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3