Belang Uit de Provincie LOUTERING. onderwijsgebied groot nadeel hebben toe gebracht aan de on derwij specificatie. F E U I L L ET O N 1700 Hoofdpijn, Spr. herinnert aan de instelling van de conocntratie-comn is sie, die een oplossing moest zien te vinden. 'Door de ondoor dachte concentratieplannen van Minister Marchant is aan het openbaar onderwijs schromelijk onrecht gedaan. Het werk der staatscommissie bespre kend, zegt spr., dat hij niet uit het oog wil verliezen, da/t de staatscommissie be stond uit de voormannen der politieke partijen. Of spr. vertrouwen kan stellen in de unaniem door deze commissie aan vaarde oplossing, hangt af van de toe passing der wet. Als hij van den minister een redevoering moet hooren, als zooeven van den vorigen spreker, die nu nog durft te spreken van de bevoorrechte positie van het openbaar onderwijs, dan zou al zijn vertrouwen in de resultaten van dezen bevredigingsarbeid verdwenen zijn. Hij hoopt dan ook, dat de minister aanstonds een ander geluid zal laten hooren en dat deze handhaving van de rechten voor het openhaar onderwijs grondslag van den onderwijsvrede in ons land zal achten. De heer N i v a r d (R. K.) blijft on danks de rede van den heer De Zeeuw op het standpunt staan, dat de openbare school inderdaad een bevoorrechte positie inneemt, te meer waar twee derde van het aantal leerlingen het bijzonder onderwijs volgt. Het bijzonder onderwijs was1 altijd méér geconcentreerd dan het openbaar onder wijs. Volgens de jongste cijfers bedroeg het gemiddelde aantal leerlingen der openbare scholen 142, dat der bijzondere scholen resp. 156, 192 en 128. Het laat ste cijfer betreft de bijzondere neutrale scholen, die niets te maken hebben met de rechterzijde. ÏWegens verplichte aanwezigheid van dien Minister van Onderwijs elders wordt de vergadering te vier uur verdaagd tot Donderdagmorgen elf uur. BEGIN VAN DEN ZOMERTIJD. Voor zoover noodig, wordt er aan her innerd, dat de zomertijd aanvangt Za terdag a.s. De overgang dit jaar naar den zomer tijd geschiedt dus in den nacht van Vrij dag op Zateidag a.s. DE NACHTPOSTTREINEN. Ook Zeeland ingeschakeld. Op 22 Mei a.s. zal, zooals wij reeds me dedeelden, de laatste schakel in de groote keten van ons nachtpostnet zijn gesmeed en wel door den uitbouw van het nacht- net over Noord-Brabant ten westen van de lijn WillemstadRoosendaal en de geheele provincie Zeeland. De post in andere streken van het land des avonds gepost, zal dus in deze ge deelten van het land den volgenden mor gen besteld worden. Déze uitbreiding ia verkregen door het laten rijden van een rechtstreeksche auto 's Hertogenbosch Roosendaal, door het nemen van maat regelen voor een bespoedigde overlading te Hanaweert van de post voor Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen en verder door de medewerking van den Provin cialen stoomhootdienst in Zeeland, de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij en de Brabantsche Buurtspoorwegen en autodiensten. Gered. Toen de 58-jarige winkelier P. Kramer te Ter neuzen gisteravond per rijwiel langs hot Kanaal reed, kwam hij op de Rosgracht te vallen met het gevolg, dat hij in het diepe kanaal aldaar terecht kwam. E enige personen die zich in de nabijheid bevonden, wierpen den in le vensgevaar verkeeienden man een touw toe. De juist passeerende 24-jarige ar beider A. Lensen sprong hem achterna en slaagde er in den drenkeling boven water te houden en met hem naar een der trapjes te zwemmen, waarna het mo gelijk was met behulp van eenige om standers den drenkeling uit het water te halen. 21) -'0'i Ik kan het niet langer volhouden. Ik haat mijn zonde en toch ben ik niet bij machte haar banden te verbreken. God zij mij genadig! Eenmaal slechts was er nu meer iets in geschreven en dat was zoo door tra nen gevlekt en uitgewischt, dat het nau welijks meer leesbaar was. Patricia's tranen drupten ook al lang neer op het verbleekte schrift, maar ze trachtte zich te beheerschen, want ze wilde geen woord missen van datgene, wat die lieve bevende hand had neerge schreven. D'e laatste aanteekeningon wa ren kort maar onzegbaar tragisch en maakten op de lezeres den indruk van de laatste klaoht van een gebroken hart. Dit is het laatste, wat ik ooit verder in dit lieve dagboek zal schrijven, dat de stilzwijgende getuige was van al mijn lief en leed. De crisis is gekomen en de slag is ge vallen, Mijn man schaamt zich voor mij en zou graag van me af zijn, indien dat kon, zonder dat de wereld het bemerkte. Mijn kinderen, die, ondanks al mijn ge breken, nog van mie houden en me nog vertrouwen, zijn van me weggerukt en Zangconcours. Dinsdag hield de Ring „Walcheren" van den Kon. Bond van Chr. Zang- en Orat.-vereen. in Nederland haar jaar- lijksch concours en zangersfeest op „Westhove" te Oostkapelle. De heer Orné, voorz., opende deze bij eenkomst en verwelkomde allen. Allereerst werd onder leiding van dhr K. P. A. Broerse van Serooskerke het Bondslied gezamenlijk gezongen. Elk der vereenigingen kreeg thans een beurt om, onder beoordeeling van dhr Caro van Middelburg, haar nummer voor het concours te zingen. De uitslag hiervan was als volgt: 4e afd. „Crescendo" Gapinge, 99 p. Ie prijs; Dameskoor „De Lofstem, Zoute- lande 92 p. 2e pr.; 3e afd. „God is mijn lied", Serooskerke 103 p. Ie pr.; „Soli Deo Gloria", Seroos kerke 102 p. Ie pr.; „Looft den Heere", Westkapelle 107 p. Ie pr.; „Valerius", Veere 107 p. Ie pr. Na de pauze werd door ieder der ver eenigingen nog een tweetal nummers ten gehoore gebracht zonder beoordeeling. Het muziekkorps E-.M.M. van Seroos kerke verleende zijn medewerking. Ds W. Oosthoek van Zoutelande sprak een slotwoord ter opwekking om steeds te zingen ter eere Gods. Niettegenstaande het minder gunstige weer is toch de middag goed geslaagd. De belangstelling was nog tamelijk groot, ofschoon het financieel resultaat niet be vredigend genoemd kan worden. Geen vakschool, maar een cursus. Het „B. van Z." berichtte dezer dagen dat „door den Minister (is) goedgekeurd, dat er te Terneuzen een slagersvakschool komt voor Zeeuwsch-Vlaanderen Walche ren en Zuid-Beveland". De „T'ern. Crt." meldt echter, dat er geen spiake is van „een slaerersvak- school", doch alleen van „cursussen", zooals deze reeds enkele malen vanwege den Zeeuwsch-Vlaamschen Slagershond zijn gegeven. Middelburgi. N.V. Verpleeghuis. Aan het 38ste jaarverslag van de N.V. Verpleeghuis te Middelburg ontleenen wij, dat de wijkverpleegsters in 1936 in 101 gezinnen totaal 5756 bezoeken brachten. Ele meeste patiënten werden ook dit jaar weer kosteloos geholpen of tegen een heel laag tarief. Door tusschenkomst der zus ters werd verschillende malen financiee- len steun gegeven in de gezinnen der zie ken. Het bestuur brengt dank aan allen, die in 1936 werkzaam waren in het be lang van de vereeniging, of die de wijk verpleging op andere wijze steunden. De exploitatie-rekening der wijkverple ging 1936 wijst aan een eindcijfer van f 4305.05 en een saldo van f 123.56, dat naar het reservefonds is overgebracht. Uit de exploitatie-rekening van het pensioenfonds 1936 blijkt, dat f 1150 aan pensioenen is uitgekeerd. Bé balans geeft aan debet en credit een eindcijfer aan van f 100.701.71. Volkenbondsdag. Gisteren morgen bad bet bestuur der afdeeling Middelburg van de Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede in de bovenzaal van de Vergenoeging een bijeenkomst belegd van leerlingen der drie hoogste klassen van R.H.B.S. en Gymnasium, de twee hoog ste klassen der Rijks- en der Chr. Kweekschool en van den Cursus voor Ma chinisten van de Ambachtsschool. De afdeelingsvoorzitter, de heer mr M. W. G. van der Veur, heette allen welkom. Dr P. J. Boorman, leeraar aan de R.H. B.S., hield een inleiding over „Grondsla gen en vooruitzichten der Volkenbondsge dachte." Op 18 Mei 1899 kwam te Den Haag de eerste Vredesconferentie samen. Als her- denkingsdatum van een eerste poging blijft deze dag van beteekenis. Gelijk met de bewapening groeit een stemming van verzet tegen den oorlog. Dit verzet welt op uit twee bronnen. Ten eerste uit een krachtig idealisme en ten tweede uit het practisch inzicht, dat de oorlog geen zin en geen doel meer heeft. Dat de mensoh van nature zondig zou zijn, behoeft nog niet uit te sluiten, dat hij zich aan orde en regel onderwerpt en zulks ook internationaal. ver weggezonden huiten mijn bereik. O, nooit kan ik het laatste afscheid van mijn jongen vergeten; steeds zal ik me de ziele- smart herinneren, die me verscheurde (toen; mijn lief, aanhankelijk dochtertje zich aan mijl vastklemde en snikkend smeekte of ze toch bij! haar moeder zou mogen blijven. Maar Reginald's gezicht was als een diamant zoo hard en zonder op haar kreten en tranen te letten, maak te hij koel haar armen los van mijn hals en bracht haar in het wachtende rijtuig, dat haar wegvoerde, waarheen, dat weet ik niet. Eïn nu, wat kan het nog schelen, wat er met mij gebeurt. De dood heeft voor mij zijn bitterheid verloren. Hoe dank baar zou ik zijn, indien God me slechts vilde vergeven en me reinigen van mijn zonde, om daarna me tot Hem te nemen. Dan zou mijn schande spoedig aan de vergetelheid prijsgegeven zijn en ik zou niet langer den naam van mijn echtge noot onteeren. Steeds weer komt de verzoeking over mijl con, vastbesloten, door een snellen dood, een einde te maken aan mijn ellen de. Het zou zoo gemakkelijk zijn niets dan even een te groote dosis te nemen van een zeker poeder, dat ik bezit, maar ik wil geen lafaard zijn. Ik wil niet ook dit nog toevoegen aan mijn vroegere overtreding. Misschien zal de liefdevolle, ontfer men de Vader Hij, die al de geheimen Zij, die beweren, dat de oorlog moed i aankweekt, denken te veel terug aan het verleden. De mloderne oorlog is „totaal", d.w.z. gericht op vernietiging van groote bevolkingsgroepen: Dit is geen ridderlijk of moedig bedrijf meer. Men kan de oorlog niet wegredeneeren. Er zijn enorme weerstanden. Die weer standen zijn gevolgen van vroegere oor logen, van oud onrecht, van overgelever- den haat. Met „stil verzet" tegen den oorlog komt men er niet. Het pacifisme moet een vorm hebben. De belangrijkste vorm is de Vol kenbond, die steunen moet op een Vol kenbondsgedachte. Het falen van den Volkenbond in enkele gevallen was zeer pijnlijk, maar dit behoeft nog geen reden te zijn om onverschillig en berustend te worden. Waarschijnlijk zullen er nog harde lessen noodig zijn eer men inziet, dat de moderne oorlog nooit een oplos sing geeft. Het idealisme en het practisch inzicht zullen overwinnen. Kloetinge. Voor het examen leermeester gezel zetten, gehouden te Utrecht aan de school voor de Grafische Vakken, slaagde o.a. dhr W. van Liere alhier, werkzaam op de drukkerij der firma Oosterbaan lo Cointre te Goes. Kapelle. Vanaf 1 April 1936 tot 31 Maart 1937 werd door de Veilingsvereen. Kapelle-Biezelinge en Omgeving geveild voor een bedrag van f 834.347,68. Aardbeien 675.256 kg gemiddelde prijs f 13,46 per 100 kg, tot een bedrag van f 90.873; Kruisbessen 624.734 kg, gemid delde prijs f6,07; Appelen 2.507.693 kg, gem. f 12,61 en 8,61, Peren 1.164.188 kg gem. prijs f 12,4-9 en f 6,89. Hansweert. De verplaatsing van Zuid- dorpe naar Hansweert van den heer P. Helmstrijd, assistent der Directe Belas tingen enz. ia ingetrokken. Ellewoutsdijk. Benoemd tot dagelijksch opzichter aan het AmsterdamRijn-ka naal dhr P. Verheijke Jz. met als stand plaats Jutfaas. lerseke. Woensdagmiddag is alhier ge arriveerd een gezelschap studenten van de Rijks Universiteit te Utrecht om een excursie te houden in de oester- en mos selcultuur. Ook werd nog een bezoek ge bracht aan verschillende kreeftenparken. De excursie stond onder leiding van dr Grijns, den Rijksbacterioloog te Bergen op Zoom. Ook was aanwezig prof. dr van Vuuren van Utrecht. Te ongeveer 3 uur zijn de ongeveer 40 dames en heeren wederom van de Kijkuit vertrokken en hebben zij zich ingescheept op de motorboot van de visscherijpo-litie „De Gier", teneinde met laag water een bezoek te brengen aan de verdronken lan den van Reimerswaal. D'e schipper van „De Gier" heeft een bijzondere studie gemaakt van deze ver dronken landen. Woensdagavond sprak voor de A.R. 'kiesvereen. in de zaal Nolet de heer Mr H. Bijleveld van Amsterdam. In een bezielende rede zette spreker voor het goed opgekomen publiek de A. R. beginselen uiteen. Ook verdedigde hij de politiek van het kabinet Colijn. Overal in het buitenland is het minder dan hier. Waar heeft men vrijheden en voorrechten als wij'? In landen die tot voorbeeld worden gesteld hebben de ar beiders minder inkomen dan hier de steuntrekkers. Enkele vragen werden afdoend beant woord, waarna de voorz. dhr A. Koppe alle aanwezigen opriep tot een eerlijken en waardigen strijd. De heer Bijleveld sloot met dankzegging. —l Woensdag wilde de 20-jarige G. Stobbelaar op de Haven twee vechtende honden scheiden. Daarbij' werd hij: zoo danig gebeten dat hij: zich onder behan deling van Dr Polderman moest stellen. De honden werden in de Haven gewor pen, daar ze op andere wijze niet te schei den waren. Het scheelde niet veel of de eigenaars waren ook handgemeen gewor den. 's Gravenpolder. Gisteravond vergader de de A.R. kiesvereen. onder leiding van den heer Verhuist. Nadat enkele huis houdelijke zaken waren afgedaan werd het woord gegeven' aan den heer R. Zui- van mijn leven kent mijl genadig een vlugge verlossing schenken van den vree- seljjken vloek, die me wacht." Toen Patricia de laatste woorden gele zen had, ontglipte het hoek aan haar krachtelooze vingers, en overstelpt door hartstochtelijk verdriet om het mooie, jonge leven, dat zoo wreed werd vernie tigd, wierp ze zich naast haar bed op den grond om haar jammer uit te snikken. HOOFDSTUK IX. De witte Chrysantemums. Op een stormachtigen Novembermaand terwijl de wind vreesaanjagend huilde door de oude steenen gangen, trok Ray mond Tempest zich terug in zijn studeer kamer, waar een knappend vuurtje lustig brandde. Hij had zioh voorgenomen rustig een lastig vraagstuk op te lossen. In zijln hand waren twee brieven, die hiji in het voorbijgaan uit de brievenbus had mee genomen. Het adres van den eene was geschre ven in het beverige handschrift van zijn vader en bevatte klaarblijkelijk niet meer dan'één dun velletje. De andere was dik ker en het adres was geschreven in een krachtig, flink en duidelijk schrift, „Zoo, heeft het Enid goed gedacht om me tenslotte toch nog iets van zich te laten hooren," zei hij' met een zucht," ter wijl hij den brief opensneed. „Het zal me dema uit Goes, die voornamelijk aan de hand van ook hier door de S.G.P. ver spreide strooibiljetten de matelooze en ongemotiveerde critiek op het Kabinet- Golijn behandelde en aantoonde hoeveel door dit Kabinet in 't belang van het land en volk, ten bate van boeren, mid denstanders en arbeiders werd verricht. Aan het slot van zijn betoog wees spr. op onze hooge roeping in deze verwarde tijden. Met een warme opwekking om ieder op zijn plaats trouw te zijn aan het Antirevolutionaire beginsel en mee te werken om het stemmencijifer op Dr Co- lijn zoo hoog mogelijk op te voeren werd geëindigd. Van de geboden gelegenheid om vragen te stellen werd door verschil lende leden gebruik gemaakt. Rilland-Bath. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. De voorzitter deelde naar aanleiding der notulen mede, dat het voetbalterrein reeds is gedraineerd. Verder, dat de Wa terleiding-Mij bericht heeft gezonden, dat indien in de Derde weg de waterleiding wordt gelegd tot aan de huizen van Klein Grondbezit, en ook brandkranen moeten worden geplaatst, de gemeente garant zal moeten zijn voor f 150 per jaar, ged jen de 10 jaar. Besloten werd geen brandkra nen te laten plaatsen, aangezien er bij brand voldoende slangen beschikbaar zijn van af de brandkraan aan den hoofdweg. Van Ged. Staten was bericht van goed keuring ingekomen, om de inventaris der school in den Völkerpolder als schenking te aanvaarden. Voorts, dat de begrooting voor 1937 door dit college is goedgekeurd. Da rekening van den Vleesohkeurings- dienst 1936 werd uitgesteld, de ontvang sten hadden voor deze gemeente een be drag opgeleverd van f 526,25, de kosten waren f 645,16. De mindere ontvangsten worden echter vergoed door de gemeenten die meer ontvingen, zoodat de vleesch- keuring voor 1936 voor deze gemeente niets kost. Het kohier straatbelasting 1936 wordt vastgesteld met een totaalbedrag van f 1454,02, het kohier hondenbelasting 1937 op f 280 voor 68 honden. Hierop gaat de vergadering over in geheime zitting. Na heropening deelt de voorzitter mee, dat naar aanleiding van een ingekomen plan met begrooting van den architect, dhr S. de Koning alhier, de Raad besloot aan dhr De Koning opdracht te geven, bedoeld plan tot den bouw van een nieuw gemeentehuis verder uit te voeren, met de 'bepaling, dat niet boven het genoemde cijfer wordt gegaan. De Raad besloot om voor aflossing van de borgstelling van het autobusbedrijf Rilland-Goes, een leening aan te gaan bij de boerenleenbank te Krabbendjjke en deze geleidelijk af te lo«sen. Arriemuiden. Zaterdag hield de Post- duivenvereen. „Voorwaarts" een prij's- vlucht van Soignies (België), plm. 107 km,. De duiven werden om 13.15 u. met Zuid-Westen wind in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok om 14.51.46 u., de laatste om 16.29.30 u. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 2, 3, 5, 8 en 9 door J. Sturm, Veere, 4 en 10 door G. J. van Dalen, 6 en 7 door A. van den Ouden, Middelburg, 11 en 20 door Th. Caljouw, 12 door J. Siereveld, 13, 14, 17 en 21 door F. Rjjsdijk, Mid delburg, 15 en 19 door J. de Ridder, 16 door J. Jonkheer, Middelburg, 18 H. v. Belzen. Zij;, achter wier naam geen plaatsnaam is vermeld, wonen te Arnemuiden. (Eerst heden ontvangen. Verzoeke s.v.p. voortaan spoediger toezending. Red.) Oostkapelle. Ringrijderij. Dinsdag had te Oostkapelle de traditioneele ring- rijlderij plaats, waaraan door 13 perso nen werd deelgenomen. De prijzen wer den als volgt behaald: le prijs Jan Lous met 51 ringen, 2e pr. Adr. de Visser met 47 r., 3e pr. Jan Vader met 37 r., 4e pr. G. Wattel met 35 r., 5e pr. J. Wonder- gem> met 33 r., 6e pr. G. Kooman met 33 r., 7e pr. K. Melis met 28 r., 8e pr. H. Vader met 27 r., 9e pr. Adr. Roose met 24 r., 10e pr. P. Poppe met 22 r., 11e pr. W. de Voogd met 21 r., 12e pr. J. Pro voost met 15 r. benieuwen of ze al spijt heeft en nu ge willig zal zijn om weer naar huis terug te keeren om daar haar plichten tegen over vader en moeder te vervullen." Maar aan zijn hoop werd al spoedig den bodem ingeslagen toen hij' het epistel las: „Lieve, ouwe Ray. Ik weet niet, of je je nog wel zult verwaardigen dezen brief, zelfs al is het met een tang, aan te raken, sinsd je mij' als zoo'n groote zondares beschouwt. Maar hoe het dan ook zij, ik wil je hem toch maar op goed geluk af sturen, omdat ik graag wil, dat jij weet, hoe ik mijn levensdagen door breng ondanks al jou somber gepreek. De gedachte, dat het vroegere, bekrom pen bestaan nu voorbij! is, en de weg naar vrijheid en succes voor me open ligt, is verrukkelijk. Want of ik dat nu te dan ken heb aan de aanbeveling van me vrouw Hort au of wel aan mijn eigen talent, dat weet ik niet, maar ik heb al meer waardeering ondervonden, dan ik ooit in mijn meest hoopvolle momenten had durven verwachten. De directeur van ons gezelschap was zeer vriendelijk en bood me een prachtig engagement aan voor een rondreis door Canada van acht maanden. Dit zal niet alleen zeer leerzaam voor me zijn, maar bet stelt mie tevens in de gelegenheid, om, zooals ik altijd al zoo vurig wenschte, ver schillende wonderen van de wereld te zien. De meeste volgringen n.l. 13 had J. Lous, welke ook de potlepel won. Koudekerks. Ringrijderij. Dinsdag is alhier de jaarlijksche ripgrijderij ge houden. De uitslag luidt: le prijs D. v. d. Voor de 16 ringen; 2e J. Koole 14 ringen; 3e A. Reijnierse 13 ringen; 4e P. Brasser 11 ringen; 5e J. de Witte 10 ringen; 6e J. Flipse 9 ringen; 7e W. Roelse 9 ringen; 8e L. Brasser 9 ringen; 9e S. de Pagter 8 ringen; 10e A. Verhage 8 ringen; 11e A. Melis 8 ringen; 12e J. v. d. Heijden 8 ringen; 13e Jac. Cyvat 8 ringen; 14e J. Vreke 8 ringen; 15e A. Brasser 7 rin gen; 16e J. Reijnierse 6 ringen; 17e A. v. d. Heijden 6 ringen; 18e L. de Looft 6 ringen; 19e J. de Looff 6 ringen; 20e P. Cyvat 5 ringen; 21e D. Kluijfhout 5 ringen; 22e Joh. de Wijze 4 ringen; 23e J. Harthoorn 4 ringen; 24e P. Jobse 4 rin gen; 25e A. Cijvat 4 ringen; 26e D. Jobse 3 ringen; 27e D. Vos 3 ringen; 28e L. Kluijfhout 3 ringen; 29e J. Verhage 3 ringen; 30e J. Kluijfhout 2 ringen; 31e G. Verstrate 2 ringen; 32e C. de Wijze 2 ringen. De wisselbeker, aangeboden door bur gemeester Bakker, werd gewonnen door D. v. d. Voorde met 4 van de 6 ringen. Een extra prijs voor de meeste volgrin gen werd gewonnen door J. v. d. Heijde met 4 ringen en de Potlepel door L. Brasser. (M. C.) St.Laurens. Dinsdag werd in den daar toe welwillend afgestanen boomgaard van den heer J. den Boeft de jaarlijksche ringrijderij gehouden. Bij den aanvang werd de voorzitter, de heer A. Dingemanse namens de rijders en den oppasser gefeli citeerd met het 15-jarig bestaan der ver eeniging en werd hem een medaille als herinnering aangeboden. De wisselbeker werd wederom gewonnen door C. van Slooten, waardoor deze zijn blijvend eigendom werd. De prijs van den Burge meester werd door J. O'Iijslager, dien van den Ambachtsheer door J. Wattel en de medaille, geschonken door M. van Sloo ten, door G. Huijhregtse gewonnen. Van de geldprijzen behaalde C. van Slooten den len prijs, S. Abrahamse den 2en; J. Olieslager den 3en; I. Kwekke- boom den 4en; A. Poppe den 5en; P. Abrahamse den 6en; L. Huibregtse den 7en; A. Dingemanse den 8en en J. Wattel den 9en, Van de luxe prijzen is de uitslag als volgt: le I. Kwekkeboom; 2e J. Olieslager; 3e C. van Slooten; 4e A. Dingemanse; 5e A. Poppe; 6e P. Abrahamse; 7e J. Wattel; 8e S. Abrahamse en 9e C. Huibrechtse. De prijs voor de meeste volgringen werd door I. Kwekkeboom, de potlepel door J. Olieslager gewonnen. Biervliet. Woensdagavond vergaderde de afd. Biervliet van het Groene Kruis. Uit bet jaarverslag bleek, dat er 257 le den zijn, te zamen een contributie op brengend van f 454. De gemeente ver leende een subsidie van f 529, waarbij f 400 op voorwaarde, dat in Biervliet een wijkzuster is gestationneerd. Zuster Ro sier legde in 1936 in totaal 3236 bezoeken af, waarbij 502 voor t.b.c.-bestrijding en 168 voor zuigelingenzorg. Elk jaar is er een tekort, doch niet precies aanwijsbaar voor Biervliet, daar de rekening over de gecombineerde ver eeniging te IJzendij'ke gaat. Voor 1937 is voor Biervliet een tekort begroot van f311, ofschoon de kosten niet precies zijn te splitsen. In verband met de zwakke positie van het geheel was door het alg. bestuur een reorganisatie-commissie ingesteld, die thans voorstelde de vereenigingen tot een homogeen geheel te maken. De vergade ring ging met de voorstellen van deze commissie accoord. Colijnsplaat. D'e Chr. muziekvereen. Soli Deo Gloria, dir. M. G. Karman, nam voor de eerste mlaal deel aan een concours, en wel op Vrederust, dat was uitgeschreven door den Holl. Bond van Chr. Harmonie en Fanfaregezelschappen. De vereeniging kwam uit in de vierde afdeeling en be haalde een eerste prijs met 161 punten. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. De rollen, die me toebedeeld zijn, zijn wel niet zoo belangrijk als mijn eerzucht zou willen, maar de costuums zijn snoe zig en je zou nauwelijks je zusje in al die heerlijkheid herkennen. Ik twijfel er ook niet in het minst aan, dat ik niet spoedig promotie zal maken in mij'n carrière en misschien word ik zelfs nog wel eens binnen niet al te langen tijd een „ster". Er is geen enkele reden, waarom je je over vader en moeder thuis zoudt be zorgd maken. Ze hebben elkaar en het zal een heele rust voor hen zijn, dat ze bevrijd zijn van mijn klachten. Ze heb ben niet veel tegenwerpingen gemaakt, toen ze zagen, dat ik vastbesloten was om mijn eigen weg te volgen. Ik geloof zelfs werkelijk, dat ze gelukkig zijn zonder mijl Ik weet, dat jij' mijn handelwijze afkeurt, mijn lieve, brave broer, en dat je over tuigd bent, dat ik door de keuze van mijn beroep mijtn ziel in d9 waagschaal stel. Maar ik hoop je te bewijzen, dat je klein geestige bekrompenheid zich vergist. Ik hoop je te toonen, dat het leven op de planken geen schadelijken invloed uit oefent op het karakter. En het zal me be nieuwen, of ik niet in staat zal zijn een flinke cheque naar huis te sturen, waar voor vader en moeder zich eenige luxe, die ze begeeren, kunnen veroorloven. Misschien zal ik daartoe wel eerder in de gelegenheid zijn dan jij! met al je col lege loopen. (Wordt vervolgd.) Dinsdagav< G o 1 ij n er houden verk er op 1 Jiaaiu in 't Kabine' geregistreerd 1 Januari rekening hoi sche accres beidsmarkt, 99.000 man jaren opgenc Baseerde de cijfers pei aldus de nog bolangri. Toen wij c ciale Zaken, don in verlbaj land, kon de: ning op wijz ven werklooz bedroeg, of helft van Aj werkloozen mannen, en minder dan zelfde maam enkele maani 400.000 par< doemd. Zoo is er de tendenz te eren en ni< zen er op, blijven voort het oogenbli] het peil van kelijikbeid ee rond 175.00C van vier cris D'at de gov die zich in 1 belangrijk st« blijkt uit de pijnen te Poeder. Per Uw Drogist. H Beroepen Mast, cand. Bedankt vc Berg te Ame Beroepen van Es te V Beroepen Aalsmeer. Vrijt Aangenome man, hulppr i Afscl H. Korev te Biggekerk deze gemeen trede doen zijn door Leiden. VEREErfl Een Nadat de was, werd met de jonge getale aanwe De voorzit de dat het h< zonder eenig wat in hun Velen ma; hun wenschi teerd. Vele d reeds de bel stuur, dat d< ten geestelijk De jongere toewijding zi in de afdee met het hoo van zijn kan de behartigii bij de Regee afdeelingen. Het was ongetwijfeld en die ertoe we hopen, di toe kennis nooden en voorziening bloei van he z n VEREEI Hie den we terdam de 4( houden van Volksonderw Aangezien Aalders, vai zigheden dit: de vergaderi heer G. W. speet.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2