De middenstand zwaar getroffen maar er !s geen reden tot wanhopen. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Politieberichten I*"» jpk g" J* "IF M |M| g" KI t Pinksteren viel dit jear wat te vroeg L£ Ei |rfl «2^ 1 J"% IM U" «5 V xC ^3! 1^1 I voor Scheveningen; het milde zomerweer I was nog niet gearriveerd, Do hotels hebber, infusschen niet te klagen gehad. Maar voor Scheveningen in zijn geheel genomen zijn de Pinkster dagen nog erg tegengevallen. Dat betee- kent een schadepost, die moeilijk is in te halen dezen zomer. De j aarlij ksche algemeene vergadering van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond is door den voorzitter, den heer Ed. G. Schümann, geopend met een rede, waaraan het volgende is ont leend De woorden aan het slot van het con gres te Delft, in Juli van het vorige jaar door den Minister-President gesproken zijn ten deele bewaarheid. Ten deelel Want na de opleving in de eerste da gen na het verlaten van den gouden stan daard, is in de middenstandszaken weder een periode van inzinking gevolgd, welke slechts langzaam zal verdwijnen, aange zien zij afhankelijk is van den algemee- nen economischen toestand van ons land. Is er in de wereld ^werkelijk zooveel verbeterd, behalve in de oorlogsindustrie en in de scheepvaart, welke de grond stoffen voor die industrie moet vervoe ren? Is de algemeene politieke toestand in de wereld zoo zeer veranderd, dat wij in ons land de toekomst minder zorgelijk kunnen tegemoet zien? Wij hopen het en die hoop geeft ons de kracht om verder te gaan op den weg, waarop reeds zoovelen zijn gestruikeld en bezweken. Het is beangstigend in de steden een ongekend groot aantal winkel panden op goeden stand leeg te zien staan, als het stoffelijk overschot, waar aan de ziel is ontvloden. De middenstand is in de zeven crisis jaren zwaar getroffen, vele eenmaal goed rendeérende zaken zijn verdwenen en van de overgeblevenen leiden vele een kwij nend bestaan. Toch is er geen reden tot wanhopen, omdat de middenstand een nuttige econo mische taai heeft te vervullen en in een goed geordende maatschappij onmisbaar is. Maar om zich door holle leuzen en theorieën niet met geweld van zijn plaats te doen dringen, moet de middenstand zich met volle kracht doen gelden tegen over hen, die zijn plaats willen innemen, zelfs al weten zij dat dit tegen het alge meen belang zou zijn. In de naaste toe komst zal veel moeten verdwijnen wat op wetgevend en fiscaal gebied als nood maatregel werd in het leven geroepen en dat op den duur het bedrijfsleven zou verstikken. De middenstander moet zich weder vrij kunnen bewegen en in zijn bedrijf niet aan alle kanten gebonden zijn door dwangwetten, tengevolge waarvan hij uiteindelijk, met verlies of zonder winst moet werken, aangezien de bedrijven de zware lasten op den duur niet kunnen opbrengen. Maar individueel staat de middenstan der machteloos! Wil de middenstand iets bereiken, dan is dit slechts mogelijk op één manier. Door organisatie! Sprekende over de taak van den Mid denstandsbond in de toekomst, om te kom men tot een normaal bedrijfsleven, zeide Spr. o.m.: In de eerste plaats moeten wij ijveren voor verlaging van overheidslasten, om dat deze ondragelijk zijn op den duur en vervolgens op leemten in nieuwe of be staande wetten wijzen, zooals daar zijn: verbindend en onverbindend verklaren van ondernemersovereenkomsten, Vesti- lifipgswet Kleinbedrijf, vestigingswet vreemde ondernemers, opruiming en uit- verkoopen, afbetalingswetten, cadeaustel sel en tal van andere. Men kan er op rekenen, dat wij ter stond na het optreden van het nieuwe kalrnet daartoe een krachtige actie zul len inzetten. Kolendampvergiftiging. In een woning aan de Korbootstraat te Den Haag werd Zondag een echtpaar met twee dochters, resp. 16 en 20 jaar oud, bedwelmd door kolendamp. De G.G.D. werd gewaarschuwd, die de slachtoffers heeft behandeld. Do toestand van de pa tiënten is gunstig. Het onderzoek naar de oorzaak van de vergiftiging heeft uitgewezen, dat de kachelpijp niet voldoende afsloot. Eenige dagen tevoren was de kachel door een radiomonteur verzet, waarbij deze waar schijnlijk niet voldoende heeft opgelet. Inbraak te Naarden. Gedu rende de afwezigheid van de familie S., te Naarden, hebben onbekenden zich, door verbreking van een ruit in de keu kendeur, toegang tot de woning ver schaft. De inbraak werd Maandagmor gen ontdekt door den melkboer, die on middellijk de politie waarschuwde. Bij onderzoek bleek, dat alle kasten en laden waar sleutels op waren, onderzocht waren. De familie die in Apeldoorn vertoefde, werd direct gewaarschuwd, waarna men kon constateeren, dat voor een bedrag van f 600 aan tafelzilver ontvreemd was. Het onderzoek wordt voortgezet. De drukte bij bet D'ordtsche veer. Het is bij het veer Dordrecht Zwijndrecht gedurende de Pinksterdagen een ongekende drukte geweest. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat was het op volle capaciteit werkende veer overbelast, zoodat zich belangrijke stagnatie voordeed. In de avonduren bereikte deze haar hoogtepunt; toen kwam het voor, dat de rij wachtende auto's tot het centrum van Dordrecht, n.l. het postkantoor op het Ba- gijnhof, reikte en de passagiers bijna een uur moesten wachten. Of bet ook noodig is, dat men hard opschiet met den bouw van de nieuwe brug aldaar! Een mislukte landdag. De Nationale Boeren-, Tuinders- en Midden standspartij van Mr C. Vervoorn had tegen tweeden Pinksterdag op het land goed Berg en Bosch te Apeldoorn in ver band met de komende Kamerverkiezing een landdag georganiseerd. Welgeteld kwamen hiervoor totaal 17 menschen samen, van wie er acht als sprekers aan wezig bleken te zijn. Bovendien liepen er 8 kellners voor de bediening rond. Mr Vervoorn achtte het echter raadzaam de vergadering toch door te zetten. Wel is zij eerder dan gesteld was gesloten. Doodelijk ongeval. Op den Tweeden Pinksterdag is op de Schutters- weide te Vaals een droevig ongeval met doodelijken afloop geschied. Toen een lid der schutterij op de weide kwam, vond hij een medeschutter in be- wusteloozen toestand onder de gebroken vogelstang. De man werd naar het hos pitaal te Heerlen overgebracht, waar hij na enkele uren aan de bekomen verwon dingen is overleden. Men vermoedt, dat het ongeluk zich als volgt heeft toegedra gen. De man moest den vogel op de stang plaatsen. Toen hij zulks gedaan had, moest de stang weer opgeheschen wor den, hetgeen met een stevig touw ge schiedt. Dit is vermoedelijk geknapt waar door de lange en zware stang naar be neden viel. De man is hierdoor aan het hoofd getroffen. Kind gestikt. Bewoners van de Schaapstraat te Utrecht, die Zondag avond een baby te slapen hadden gelegd in een kinderwagen, vonden den volgen den ochtend bet kind gestikt in den wa gen liggen. Vermoedelijk heeft de kleine iets ingeslikt, waardoor de dood is inge treden, zonder dat de huisgenooten daar van iets hebben gemerkt. Politiek rumoer te Utrecht. Op enkele punten van Utrecht is bet Maandagavond eenigszins rumoe rig geweest, doordat in de volte auto's met N.S.B.-ers van Lunteren 'komend, dikwijls langen tijid moesten stilstaan, welk oponthoud door de inzittenden werd gebruikt om den voorbijgangers, die het drukke vei keer gadesloegen, allerlei ver kiezingsleuzen toe te roepen. De omstan ders bleken daarvan ecbter in vele geval len niet gediend. O'pi een der plaatsen werd met een steen een ruit van een autobus ingeworpen, waardoor enkele personen licht werden gewond. Op een ander punt wierpen omstanders met eie ren naar de inzittenden van de bussen. Op meer dan een plaats beeft de politie van den gummistok gebruik moeten ma ken om de orde te herstellen. Knokpartij met N. S. B.- e r s. Toen Maandagavond verschillende auto's met bezoekers van den N.S.B.- landdag te Lunteren te Alphen a. d. Rijn passeerden, werden zij bij: de Hofbrug door jongens lastig gevallen. Té ongeveer 9 uur werd een groote Vies-bus uit Den Haag aangehouden. De vlaggen werden van de bus gerukt en spoedig was er een formeele vechtpartij aan den gang. Hieraan is door de politie spoedig een einde gemaakt doordat zij: met de gummi stok den boel uit elkaar geslagen heeft. Een tweetal N.S.B.-ers en de Alphe- naar G. van E. zijn op bet politieburean door leden van E.H.B.O. verbonden. Onzuiver drinkwater te Heerlen? In verscheidene gezinnen te Heerlen heeft zich de vorige week darmcatharr voorgedaan, hetgeen onder het publiek werd toegeschreven aan het onrein worden van het drinkwater. Vanwege do gemeentebedrijven is in verschillende deelen van de gemeente, welke hun water krijgen van het pomp station te Caumer, een circulaire rond gestuurd, waarin wordt verzocht tot nader tegenbericht het water te koken. In deze circulaire staat ook vermeld, dat men zich niet ongerust behoeft te maken. Sinds Woensdag levert het pompstation Caumer geen water meer, omdat naar de kwaliteit een onderzoek gaande is. Zondag is het waterleidingsnet overal gezuiverd. Algemeen wordt aangenomen, dat men zich over het drinkwater niet ongerust behoeft te maken. i Jongetje verdronken. Dins dagmiddag is het vijfjarig zoontje van den kolenschipper v. S., die met zijn schip in de Maas: te Venlo lag al spelende over boord geslagen en verdronken. Een slechte Pinksteren voor Scheveningen. Het weer is tijdens de Pinksterdagen niet gunstig ge weest voor Scheveningen; Zaterdag regen-' de het ongeveer den heelen dag, Zondag was het te koud en Maandag, Tweeden Pinksterdag, wilde het ook maar niet zomeren. Door dit alles hebben de Schevening- sche buitenbedrijven geen goeden Pink steren gemaakt. De terrassen aan den Boulevard en de Pier waren slechts dun bez^t en ook op het strand was weinig vertier. Het mee- rendeel der bezoekers en bezoeksters had zich nog in warme kleeding gestoken; men zag meer wintermantels dan lichte, kleurige zomertoiletjes. i Felle brand in Uden. Maan dagavond is te Uden een felle brand uit gebroken, welke twee buizen geheel heeft verwoest. De talrijke kinderen van een der fami lies die op de bovenverdieping sliepen, verkeerden in groot gevaar. Dë ouders slaagden er met groote moeite in de kleinen in nachtgewaad in veiligheid te brengen. i Nachtelijke ervaring van een politieman,. Men schrijft aan de N.R.Crt: Dat de wandelsport ten onzent vorde ringen maakt mag bekend worden geacht, maar bet is opvallend zoovelen als den laatsten tijd zich geroepen voelen hun sport bij nacht en duisternis te beoefe nen. Dit is b.v. dezer dagen weer eens geconstateerd door een veldwachter te Pijnacker, die in het bolle van den nacht op zijn ronde een wandelend jongmensch aantrof, dat kennelijk niet in deze ge meente thuis boorde. Wat of bij zoo laat op straat deed Wandelen. Afstandsmarsch van Den Haag naar Rotterdam. De verwachter geloofde zijn ooren niet. En dat via Pijnacker Och ja; een beetje verdwaald De politieman achtte het antwoord niet al te bevredigend en noodigde den tip pelaar uit tot een bezoek aan het Pijn- ackersche gemeentehuis. Op weg daariieon ontmoette men een tweeden persoon, die desgevraagd even eens verklaarde aan den wandeltocht van de residentie naar Rotterdam deel te nemen. Helaas ook hij was den goeden weg kwijt geraakt en zoo in Pijn acker terecht gekomen. Dat de wande laars kennelijk niet op het goede pad waren, geloofde de veldwachter nu ook wel en zoo ging men gedrieën stadhuis- waarts. De verrassingen van dezen nacht waren nog niet ten einde. Het gezelschap passeerde een stilstaanden auto, die oogenblikkelijk de lichten doofde. Omdat het in één moeite doorging, opende de politieman even het portier van de auto en vond daar twee personen, ruimschoots voorzien van alles wat noodig is om te plakken en te kalken. „Ik ben blij mijn schoonmoeder aan bet 'behangen ge weest", aldus probeerde een van hun nog de situatie te redden. Maar den veld wachter kwamen al deze dingen te onge loofwaardig voor. Het behangende en wandelende gezel schap kreeg vier processen-verbaal, één per persoon, en aldus zorgde de open bare macht voor een passend slot aan de nachtelijke expeditie. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 18 Mei 1937. De volgende personen waren gedag vaard: F. L. S., 65 jaar, zonder beroep, te Sas van Gent, wegens beleediging van G. Ver- brugge. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. G. V., 41 jaar, brugknecht te Sas van Gent, wegens mishandeling van F. L. Scheffer. Eisoh en uitspraak: f 5 of 3 d. R. E. van H., 35 jaar, arbeider te IJzendijke, wegens vernieling van een glasruit, toebehoorende aan P. F. Gilles. Eisch: f30 of 18 d.; uitspraak f20 of 10 dagen. B. van V., 28 j., timmerman te IJzen dijke, wegens mishandeling van J. F. Le- cluijze. Eisch: f25 of 15 d., uitspraak: f 20 of 10 d. •O. L. v. d. B., 51 jaar, landbouwer te St Kruis, wegens beleediging van Mari- nus Uitdewilgen. Eisch: f 10 of 6 d.; uit spraak: f 10 of 5 d. Ma. Ba. S., 26 jaar, arbeidster te Sluis kil, wegens diefstal van eenige dweilen en borstels, toebehoorende aan een borstel- fabriek. Eisch en uitspraak: 3 mnd. gev straf, voorw. proeft. 3 jaar. C. J. ten H., 36 jaar, schipper te Ter- neuzen, wegens beleediging van B. Zwa- ga. Eisch: f 10 of 6 d.; uitspraak: f 10 of 5 dagen. R. A. A., 24 jaar, vlasbewerker te Koe wacht, wegens mishandeling van zijn va der. Eisch en uitspraak: 1 mnd gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar. P. de N., 39 jaar, zeeman te Ellewouts- dijk, wegens verzet tegen den gemeente veldwachter van Oudelande en Baarland te Oudelande, op 29 Maart 1937, toen de politie-amlbtenaar hem wilde verwijderen uit het vergunningslokaal van Marie Lous wegens ordeverstoring aldaar. Eisch: één mnd gev. straf; uitspraak: 3 w. gev. str. lG. van F., 26 jaar, veehandelaar te Goes, wegens mishandeling en beleediging van B. Markusse, te 's-Heer Abtskerke. Eisch: f30 of 18 d.; uitspraak: 115 of 10 dagen. D. S. P., 70 jaar, visscher te Cadzand, wegens diefstal van eenige planken, toe behoorende aan A. Willemsen te Retran- chement. Eisch: f 20 of 12 d.; uitspraak: f 15 of 10 d. BUSDIENST TUSSCHEN AMSTER DAM EN DEN HAAG. Steunt bepaling uit Reglement auto vervoer personen niet op de wet? De Haagsche kantonrechter heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den heer N. Pommeling, wlen ten laste was ge- r logd het doen vervoeren van personen per autobus zonder vereischte vergunning of inschrijving, air- bedoeld in artikel 2 van het reglement autovervoer personen. De heer S. onderhoudt een geregelden autobus-dienst tusschen Amsterdam en Den Haag. Ter terechtzitting had verdachte's raads man in een uitvoerig pleidooi als mid del aangevoerd, dat de bepaling van arti kel 37 van het reglement autovervoer personen niet is gegeven krachtens de wet van 29 November 1935. De kantonrechter heeft overwogen, dat dit middel gegrond is: „vervoeren zon der vergunning met een autobus" (arti kel 27 r, a, p) valt naar des kantonrech ters meening niet onder de exploitatie, waarvan in de wet van 29 Nov. 1935 sprake is. De kantonrechter heeft verdachte dan ook van rechtsvervolging ontslagen. RIJKE FRUITOOGST IN DE BETUWE VERWACHT. Bloeiperiode was gunstig als nimmer tevoren. Omtrent de fruitverwacbtingen in de Betuwe wordt uit Eist het 'volgende ge meld. Het heugt den deskundigen niet, een zoo gunstige bloeiperiode van bet fruit in de Betuwe te hebben medege maakt. Enkele vroege pruimsoorten heb ben gebloeid tijdens oogenschijnlijk on gunstige weersomstandigheden, maar thans blijken deze vroegbloeiers toch nog zeer behoorlijk te zijn geladen. De andere soorten fruitboomen, die hun bloesem laat geopend hadden, blijken ten volle geprofiteerd te hebben van het zeer gunstige weer en dragen, indien er geen tegenslag komt, de beloften van een zeer rijken oogst. De pruimen, speciaal de latere soorten, zijn dik gezet. De kersen, met name de Meikersen, beloven een overvloedig ge was, zoo ook nagenoeg alle peersoorten, die rijk hebben gebloeid en waarvan de vrucht zich reeds zichtbaar begint te ont wikkelen. Men moet natuurlijk afwachten wat er van die jonge vruchtjes zal „ruien", doch ook bij een sterken afval kan toch nog een behoorlijk peer-gewas worden te gemoet gezien. De appelboomgaarden staan met mil- lioenen witte en rose bloesem in vollen lentetooi. Het kan niet anders of ook daarvan moet zeer veel terecht komen. Van de appels staan de bellefleuren nog kaal; hopelijk zal deze laatbloeier van een der meest gewilde handelssoor ten bij den goudreinet, den sterappel enz. niet achterblijven. De aardbeien-aanplant heeft zich ko lossaal ontwikkeld en de planten dragen zware bloemknoppen, die bet beste doen hopen. Ook van de kruis-, roode- en zwarte bessen worden van deskundige zijde in de Over-Betuwe hoopvolle mededeelin- gen verstrekt. Over het gebruik van houtskool in kuikenvoer. Nu het opfokken der kuikens druk aan ■den gang is krijg ik nog al een brieven met de vraag of in het kuikenvoer houts kool vermengd moet worden. Vele voer- handelaren doen in het kuikenvoer houts kool en daardoor ontstaat het idee bij velen, dat het er in hoort. Niets is min der juist, houtskool in kuikenvoer be schouw ik als een ongunstig bijmengsel, ■dat op zijn hoogst in staat is ons te be driegen als er wat met de kuikens aan de hand is. Houtskool mag alleen een geneesmiddel zijn in bepaalde gevallen, doch mag niet geregeld in het voer zitten. Het is net zoo dwaas als sommige men schen, die voortdurend met houtskoolpas tilles in den zak loopen en deze te pas en onpas innemen. Waar komt eigenlijk dat misbruik van houtskool in bet voer mengen vandaan? Houtskool heeft het vermogen schadelijke stoffen in zich op te zuigen en met den mest naar buiten te brengen. Het kan daarom bij bepaalde darmaandoeningen gunstig werken en de diarrhee die het gevolg is 'dezer darmaandoeningen doen ophouden. In zooverre kan dus houtskool vaak als geneesmiddel gebruikt worden bij darmaandoeningen. Dit brengt echter juist het gevaar mee bij het voortdurend gebruik van boutskool. Als de kuikens schadelijk 'voer opnemen of lijden aan een darmaandoening van besmettelijken aard zal men dat door houtskool min of meer camoufleeren, men merkt het dan dus vaak te laat en inmiddels hebben de kuikens door het schadelijke voer of an dere oorzaken reeds een heele duw in hun groei te pakken. Houtskool neemt als bet ware de gevolgen van schadelijke invloeden min of meer weg, doch niet de oorzaken zélf. Dat is gevaarlijk, we moe ten de oorzaken direct kunnen opspo ren en onschadelijk maken en daarna kan men desnoods de gevolgen, voor zoo ver die er nog zijn, met houtskool trach ten weg te nemen. Prof. Mangold in Berlijn, een der zeer bekende mannen op het gebied der pluim- veevoedingsleer, heeft proeven genomen in verband met het gebruik van houts kool in kuikenvoer. Hij merkte op, dat de houtskool goed gegeten werd door jonge kuikens, groeiende hennen en vol wassen dieren. Bij vrije keuze van het voer met houtskool apart werd ongeveer 1.5 pet. van het totale dagrantsoen aan houtskool opgegeten. Als men houtskool in stukjes geeft wordt dit spoedig tot poeder fijngemalen in de spiermaag. Het is dus niet noodig houtskool als fijn poe der ln het voer te vormtmgan, men kan hot net zoo good en veel gemakkelijker er mee vermengen in den vorm van klei ne snikjes. Houtskool werkt bij diarrhee, vooral als deze ontstaat door /erkeerd voer, gunstig. Voert men hennon n.l. te veel gekookte aardappels '(bij de proeven 200 gram per hen) dan wordt de mest dun, waterig en kan door 5 d 10 gram houts kool per hen weer beter worden. Ook door te veel suikor ontstaat diarrhee die door houtskool te stoppen is. De verteerbaarheid van verschillende stoffen wordt door houtskool niet ver hoogd. Wel wordt de verteerbaarheid van ruwvezel eenigszins verhoogd, maar niet genoeg om van belang te zijn. Prof. Mangold kwam dan ook tot de conclusie, dat boutskool de groei van van jonge bennen. Dit geldt dan nog voor normale dieren waarmede proeven genomen werden, terwijl ik dagelijks mee maak boe juist vele fouten gemaakt wor den, waardoor de kuikens ziek worden en dat men dan tracht de schade met houtskool tegen te gaan. Neem een ge val, dat juist dit gure voorjaar veel voor komt, koude, tochtige hokken. Hierdoor ontstaat veel longontsteking en veel darm- en buikvliesontsteking met diar rhee. Als men nu de tochtgaten dicht maakt en dan probeert de kuikens te ge nezen met houtskool, vind ik bet best, maar niet de dieren in de tochtige hok ken laten zitten en trachten ze met houts kool goed te houden. Dat lukt op den duur toch niet. Dr B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Hoemraadsingdl 84- te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie: glacé dameshandscboen, zeemleeren da meshandschoen; Bijl particulieren: portemonnaie met inhoud, W. Bosschaart, Segeerssingel 4; roede mjantelband, B. v. d. Velde, Korte Giststr. 1; belastingmerk in etui, winkel Albert Hein, Lange Delft; sport-port. lucifer-etui, Everaars, Rott. Kaai 471; kinderriem, Portier Gasthuis, Noordpl.; glacé heerenhandschoen, rijwielbewaar der, Kanaalweg; rijwielbelasGngmerk, M. Watltel, Oude Veerscheweg 15; kinder- port., De Schipper, Seissingel 48; gele re genjas, A. v. Vlier, Seisstr. 14-, witte kin dermuts, J. Dubois, Penniugii. singel 9; lederen motorhandschoen, J. Dekker, Seisweg 198; zilv. beursje en zilv. broche, veldwachter, St. Laurens; teekening, 1. de Munck, Lombardstr. 8. kanarievogel, L. Zwichtman, Leliestr. 14; gouden boe- renknoopje, W. A. Grootjans, Volderij- laagte 4; geldstuk, J. A. Geuze, Zusterstr. 13; rijwielbelastingmerk, J. Schuit, Visch- markt 17; blauwe muts, L. Reijnhoudt, Lange Breestr. 61; paar kindersokjes, A. Gornelisse, Korte Bel ft 27; ijzeren vaatje, Franchimont, Veersche Singel 156; bond zwart met bruin, H. Hanegraaf, Breestr. 12; huissleutel, De Kam, Jodengang 13; rijwiel belastingmerk, Wattel, Schroeweg 23; zakmes, J. G. Ludekuse, Oude Veer scheweg 3; insigne meisjesbond Goref., G. de Rijke, Veerscheweg 28; autodeken, J. A. Huijssoon, Vliss. Wagenpl. 22; belas tingaanslagbiljet t. n. van B. Annaert, Noordgouwe, J. P. Fiegen, Varkensm. 4, belastingmerk met J. D., S. A. Boone, Oostkerkstr. 2; 2 battings, Stadsschuur, Middelburg; belastingmerk in etui, gem. veldwachter, St. Laurens, zwart vulpot lood, Glara Tevel, Kl. Vlaanderen 12; paar glacé dameshandscb., Verstrate, Spanjaardstr. 2; boerinnemuts, Holle- brandse, Teerpakh. 3; wandelstok (ach tergelaten in taxi), D. Verheule, St. Jan- str.; portemonnaie met inh., de Witte, bur. v. politie; twee rood bonte duiven, J. L. Wigard, Arn. Voetpad 25; lederen mantelband (zwart met rood), Akkenaar, Kl. Werfstr. 7; zwarte dameshandsch. m. bont, C. M. Janse, Hoogstr. 8; bruine da- mesport. met inh., J. Taal, Markt 14; grijze dames handschoen, W. v. d. Ven, Kinderdijk. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het bur. van politie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Mei: Zwakke tot matige, veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richtingen, tijdelijk opklarend, later weer kans op regen of onweer, iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: Woensdag 8 u. 16 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6