Zoo'n Migraine? De Wieringermeerpolder. De verkiezingstournee van Dr H. Colijn. Uit de Provincie. Verkiezingslectuur. Een slechte gelaatskleur reedgekomea autobussen te keuren en geen gevel Is bekend, waarin een aan de eischen voldoende bus niet in dienst kon worden gesteld. De commissie voor de vervoervergun- ningen is samengesteld uit personen, niet- belanghebbenden bij het vervoerwezen, ten einde de objectiviteit van haar beslis singen zooveel mogelijk te verzekeren. Belanghebbenden krijgen in eersten aan leg zoowel als in beroep voldoende ge legenheid om hun belangen te bepleiten en deskundige voorlichting te geven of te doen geven. behoeft niet zoo te blijven, kan zelfs mooi worden indien deze verzorgd wordt met witte Purol. De huidzuiverende, huidgenezende en huidvoedende kracht welke Purol bezit, maakt de huid jeugdig-frisch, gezond en flu weelzacht en zuivert deze tevens van alle huid onreinheden, zooals vetwormpjes, pukkels, vlekjes en_ uitslag. Gebruik voor gelaatsver- zorging witte PuroL Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid en daarom ook teer geschikt voor gebruik overdag. Doos 30 en 60 ct. Tube 45 et. Bi| Apoth. en Drogisten. HET TEGENGAAN VAN LINT BEBOUWING. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. 'Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer in zake het wetsontwerp tot vaststelling van bepalingen tot het in het verkeersbelang tegengaan van lintbe bouwing langs wegen onder beheer van het rijk of op het rijkswegenplan voorko mende, is ontleend: Getracht is, zooveel mogelijk tegemoet te komen aan de tegen het vorige ontwerp in de Eerste Kamer gemaakte bedenkin gen. D'e private belangen kunnen echter niet geheel worden ontzien, omdat anders het doel, met dit wetsontwerp in het al gemeen belang beoogd, zou worden ver ijdeld. Men beschouwe dit nadere ontwerp als een ernstige poging om tot een vergelijk te komen ten aanzien van de zeer uiteen- loopende denkbeelden. Na de verwerping van het eerste ont werp bleef voor hen, die van oordeel wa ren, dat een regeling van deze materie niet mocht uitblijven, omdat anders groote verkeersbelangen zouden worden geschaad, geen andere oplossing moge lijk. Door die regeling wordt het burgerlijke recht op uitweg ook wel degelijk geëer biedigd. Maakt het algemeen belang1 het nood zakelijk, dat den rechthebbende de uitweg geheel of gedeeltelijk wordt belet, dan ontvangt deze volledige schadevergoeding. Vertrouwd wordt, dat dit ontwerp voor de leden, die aanvankelijk geneigd waren te meenen, dat de particuliere belangen niet genoeg beschermd worden, als zij letten op de wijzigingen, die het eerste ontwerp heeft ondergaan, ten slotte wel aanvaardbaar mag worden geacht. Het is geenszins de bedoeling, dat steeds de rechter de billijke tegemoetko ming zal vaststellen. Er zal zooveel mo gelijk naar worden gestreefd met de be langhebbenden tot overeenstemming te komen, zoodat alleen indien een minne lijke schikking niet mogelijk blijkt zal be hoeven te worden geprocedeerd. Dit laat ste is als uitzondering gedacht. DE FLOTTIELJE-LEIDER „TROMP". Tewaterlating door H. M. de Koningin. Naar de „Telegr." verneemt is het te water laten van den flottielje-leider „Tromp" op 24 Mei a.s. bepaald op 's middags half vier. H. M. de Koningin zal de plechtigheid verrichten. Met de „Tromp'' doet een geheel nieuw type oorlogsschip zijn intrede in onze marine, welke nog geen flottieljeleiders bezit. Wat is een flottieljeleider? Deze ont leent zijn naam aan het feit, dat dit schip moet optreden als leider van 'n flottielje ja gers. Gewoonlijk is dit vaartuig ook van grootere afmetingen. Daarop bevindt zich de commandant. Meestal zijn de leaders licht gepantserd en hebben meer of wel zwaardere kanonnen dan de volgschepen. Vooral Italië en Frankrijk hebben van dit type veel werk gemaakt. De Fransche hebben de afmetingen van kleine krui sers. Trouwens de „Tromp" mag ook meer beschouwd worden, als een kleine kruiser, daar de waterverplaatsing 3350 ton is. Gaat de „Tromp" naar Indië, dan zal hij daar werkelijk als leider van de jagers kunnen optreden. Een tweede flottielje- leider is geprojecteerd. De lengte van het schip is 132 m en de breedte 12.4 m. De machines, die 56.000 pk kunnen ontwikkelen, zullen het schip een snelheid geven van 32.5 mijl, De be wapening bestaat uit zes kanonnen van 15 om op dubbel-affuiten, die een groote elevatie hebben en waarvan vier op het voordek en twee op het achterdek. De ar tillerie is, evenals die van de „De Ruy- ter", bij Wilton-Fijenoord vervaardigd Verder zijn er vier mitrailleurs als anti luchtvaar tg es ohut van 40 mm en vier van 12.7 mm. De torpedokanonnen zijn opge steld in twee drievoudige lanceerbuizen van 53 cm. De „Tromp'1 heeft een vliegtuig aan boord voor verkenningen. Van belang is ook, dat het schip een lichte pantsering krijgt. 'Het van stapel loopen zal met veel ce remonieel gepaard gaan. H. M. de Ko ningin zal met de koningssloep van den steiger van de Holland-Amerikalijn naar de werf varen. Op het IJ zal vermoedelijk de kruiser „Java" ligplaats krijgen, wel ke dan van de vlootrevue is terug gekeerd De marine zal vertegenwoordigd zijn door den commandant der marine te Nieuwe diep, vice-admiraal Kruys en den chef van de afdeeling materieel, vice-ad miraal Vos. Ook de Minister van Defensie a.i., Dr H. Golijn, wordt verwacht. De „Tromp" zal vermoedelijk einde van dit jaar gereed zijn, en begin volgend jaar in dienst worden gesteld. NED. CHR. GRAFISCHE BOND BESTAAT 35 JAAR. Vandaag bestaat de N ederlandsche Christelijke Grafische Bond 35 jaar. Aan leiding om dit feit op grootsche wijze te vieren is er niet, daar noch het aantal jaren van bestaan, noch de omstandighe den van den tegenwoordigen tijd een her denking op zeer feestelijke wijze recht vaardigen. Geheel onopgemerkt is deze dag noch tans niet voorbij gegaan. Het hoofdbe stuur besloot den leden en 'belangstellen den in den bond en zijn arbeid een her- inneringsmapje met drukwerk aan te bieden. Het mapje bevat: a. Een in boekdruk uitgevoerde drie- kleurendruk, voorstellende een man met melkkan. Het is een reproductie naar een door den Larenschen kunstenaar W. van Nieuwenhoven geschilderd kunstwerk. De reproductie werd uitgevoerd door druk kerij „Vada" te Wageningen. b. Een door de N. V. Joh. Enschedé Zonen te Haarlem in drie-kleuren off setdruk uitgevoerde reproductie naar een aquarel van Wulïbo de Jonge, voorstellen de de „Zuidhavenpoort'' te Zierikzee. c. en d. Twee in diepdruk door de Ro togravure Maatschappij te Leiden uitge voerde reproducties naar schilderijen van oude meesters. Het landschap is naar een schilderij van Jacob van Ruysdiael en werd in alle mapjes gelegd. De andere is óf een watermolen naar een schilderij van M. Hoibbema, óf een reproductie naar een schilderij „Oogsttijd" van Ph. Wou werman, óf een reproductie naar een schilderij van J. Lingelhach: „Hooi op laden". Het mapje werd door de binderij H. van Rijmeman te 's-Gravenhage vervaar digd. Mapje en inhoud zijn keurig verzorgd en zullen gaarne worden aanvaard als een herinnering aan het 35-jarig bestaan van den N. G. G. B., die in den loop der jaren zoo grooten invloed ten goede op het be drijfsleven heeft uitgeoefend. POLITIEKE STRIJD OP Z'N SMALST. Schandelijke N. S. B.-manieren. Dezer dagen is de woning van Ir J. W. Albarda, den voorzitter van de Tweede Kamer-fractie der S. D. A. P., opnieuw besmeurd door nationaal-socialislen. Op den dag van het huwelijk der Prinses hebben zij, zooals men zich herinnert, de gevel beklad met verf; deze keer hebben zij het buis, zoover zij konden, beplakt met reclamebiljetten voor Mussert. Daar deze wandaad tijdig werd ontdekt kon de gevel nog in het vroege morgen uur schoon worden gemaakt. Er zijn nu maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. Zoo werkt de N. S. B. door, zegt het „Volksblad", wandaden in het groot en wandaden in het klein. IJmuiden en 'het Blauwe Zand zijn voorheelden van groote, het besmeuren der woningen van tegen standers voorbeelden van kleine wanda- den. BELEEDIGING VAN EEN BEVOLKINGSGROEP. D!e N. Rott. Crt meldt het volgende: Mr A. Hijman, advocaat te Rotterdam, heeft aan den bevoegden Officier van Justitie den volgenden brief gericht: „Beleefd verzoek ik u, op grond van artikel 137 G van het Wetboek van Straf recht, een vervolging in te stellen tegen de personen, die verantwoordelijk zijn voor het 'hoofdartikel in het Nationale Dagblad van 13 dezer, welk artikel zich in heleedigenden vorm uitlaat over de Joden, die immers ook hier te lande een groep van de bevolking vormen. In het bijzonder wijs ik u op de navol gende passages: „Het was de Joodsohe gouddorst, die hen verleidde om ons Afrikaansohe broe dervolk te foerooven. Evenals dat rijk in de oudheid ten gronde ging, toen de Jodin Esther aan het hof van den koning, op sluwe wijze was binnengeloodst, dreigde ook voor En geland een zelfde lot door de verbinding van Edward met de Jodin Mrs Simpson, Zal het hem gelukken het Enge-lsche volk te zuiveren van de volksvreemde ras- bedervers?'' Voor het element van opzet wijs ik u vooral op de leugen, dat de vroegere Mrs Simpson een Jodin zou zijn". Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 14 Mei is, met in gang van 1 Juni benoemd tot burgemees ter der gemeente Het Bildt, de heer G. H. Kuperus. Over 5 jaar Inschakeling van een normale gemeente mogelijk. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot instelling van een openbaar lichaam voor de ingepolderde Wieringermeer en nader aan te wijzen ingepolderde of in te polde ren gedeelten van het IJsselmeer, wordt het volgende ontleend: Dr Golijh heeft de vorige week in ver schillende plaatsen in het Zuiden gespro ken, Eindhoven, Sittard, Nieuwendijk en Breda. Ook in deze plaatsen was de opkomst overweldigend groot. Gisteravond was de Residentie aan de beurt. Hier werden drie drukbezochte bijeen komsten gehouden, n.l. in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, in het Circusgebouw te Scheveningen en in het Kerkgebouw aan de Kockstraat. In het gebouw voor K. en W. leidde de heer Smitskamp de bijeenkomst, bij de opening waarvan hij' constateerde, dat dr Golijn in deze weken van verkiezings voorbereiding reeds aan zijn 39ste rede toe was en ongeveer 150.000 personen hem hebben aangehoord. Dr Golijn sprak hierna het eerste ge deelte van zijn rede uit, dat door middel van telefonische overbrenging met luid sprekerversterking eveneens in de beide andere gebouwen door de daar samen- gekomenen kon worden gevolgd. Het tweede deel werd uitgesproken in het circusgebouw, dat evenals het gebouw voor K. en W. tot den nok toe gevuld was en waar mr J. W. Nooteboom de leiding had. In de kerk aan de Kockstraat, waar dr Colijn te ruim half elf aankwam, en waar de heer Verduyn leidde, sprak de minis ter-president een kort slotwoord. In totaal waren deze vergaderingen door 9000 personen bezocht. De samenstelling van de bevolking on dergaat nog geregeld wijziging, waardoor bij; onmiddellijke stichting van een ge meente het plaatselijk bestuur al spoedig zou blijken niet meer een afspiegeling te zijn van de bevolking. Bovendien zal de plaatselijke gemeenschap voorshands nog niet in staat zijn uit eigen inkomsten in baar huishouding te voorzien, zoodat on getwijfeld een financieele band met het rijk zou moeten blijven bestaan, zou al thans een plaatselijk bestuur zijn taak naar behooren kunnen verrichten. Thans Valt moeilijk te overzien, op welke wijze een gemeente zou moeten worden uitge rust, terwijl niet vaststaat, dat bijt den verderen opbouw geen moeilijkheden met aen autonoom gemeentebestuur zouden zijn te wachten. De geheele Wieringermeer is voorloo- pig nog rijkseigendom, in verband waar mede het weinig zin zou hebben reeds thans tot de oprichting van een Water schap te komen. Nog tal van revisie- werkzaamheden aan de bestaande water bouwkundige werken moeten worden verricht, waarvan de kosten door het rijk zullen moeten worden gedragen. Beter dan door een waterschap kunnen deze werken worden uitgevoerd door den be- staanden in het openbaar lichaam te in- corpOTeeren dienst, die met de uitvoering van deze werken vertrouwd is. Uit den aard der zaak zullen voorbereidende maatregelen worden getroffen, welke den overgang naar een waterschap, zoodra de tijd daarvoor rijp geacht wordt, vuge- makkelijken. De werkingssfeer van het openbaar li chaam over de gemeentelijke zorg in de Wieringermeer zal zich niet langer dan over 5 jaren uitstrekken. Tegen het einde van deze periode mag worden aangeno men, dat de opbouw zich heeft voltrokken en de toestanden op verschillend gebied zich in die mate hehben geconsolideerd, 'dat inschakeling van een normale ge meente mogelijk is. - Het ligt in de bedoeling van de regee ring, in de eerstkomende jaren de noo- dige aandacht te schenken aan de stich ting van meer kleine bedrijven in de Wie ringermeer. Zij meent evenwel met deze kleine bedrijven niet zoo ver te moeten gaan, dat een rationeele bedrijfsuitoefe ning in gevaar wordt gebracht. Van diefstal verdacht. Bij arrestatie over boord gesprongen. D'e chef stewart van één der booten van de maatschappij „Zeeland" vermisle den Matsten tijd geregeld geld uit zijn hut, zonder dat hij eenig vermoeden had wie daar de daders er van zou kunnen zijn.. Ten einde raad heeft hij de politie daar van in kennis gesteld. De recherche stel de een onderzoek in «en toen Zaterdag avond de boot te Vlissingen binnenkwam werd «de scheepstimmerman in de hut van den chef ontboden, waar ook de re cherche aanwezig was. De scheepstimmerman ontkende zich aan «deze diefstallen te hebben schuldig gemaakt, doch de recherche dacht er an dera over en wilde tot arrestatie over gaan. Toen de man de gelegenheid werd ge geven even naar zijn hut te gaan, sprong hij overboord, tot groote consternatie van passagiers en bemanning. Men wierp den man een reddingsboei toe, welke bij greep, waarna hij binnen boord is ge haald. De man, «die bijna dep pensioengerech tigden leeftijd heeft bereikt, is naar bet bureau overgebracht. Vlissingen congresstad. Het zomerseizoen belooft dit jaar voor Vlissingen gunstig te worden. In de ho tels zijn reeds vele kamers besproken. Zoo is b.v. bet bekende Grand Hotel „Brittania" reeds geheel volgeboekt van half Juli tot eind Augustus. Dat Vlissingen steeds meer in trek ie voor het houden van jaarvergaderingen en congressen, wordt ook dezen zomer weer bewezen. Zoo zal op 26, 27 en 28 Mei het P. T. T.-congres worden gehouden; op 3, 4 en 5 Juni is het de coöperatieve Groothan- delsvereeniging „De Handelskamer" die haar jaarvergadering in de Scheldestad zal houden waaraan 600 bezoekers zullen deelnemen. Vrijdag 18 Juni wordt in „Brittania" het 25-jaxig jubileum gevierd van de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek te Sas van Gent, Woensdag 23 Juni zullen een 700 meisjes Vlissingen bezoeken voor het houden van een Gbr. Landdag, terwijl op 2 en 3 Juli het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren te Vlissingen in jaarvergadering bijeen zal komen. (D. v. Z.) Vlissingen. „De komende worste- 1 i n g." Over dit onderwerp sprak gister avond de heer G. Smeenk, lid der Twee de Kamer, voor de anti-rev. kiesvereen. alhier. De voorz., dhr B. H. Ligteringen, open de de goed bezochte vergadering op de gebruikelijke wijze. De heer Smeenk ging eerst na waarom het gaat bij deze Grond wetsherziening. Het heeft in breede krin gen van ons land al lang ontevredenheid gewekt, dat iemand die zich schuldig maakt aan revolutionaire agitatie, lid van een besturend lichaam kan blijven. Dit nu zal in de toekomst kunnen verande ren. Maar merkwaardig is, dat de N.S.B., die altijd gezegd heeft de ergste bestrijder der revolutie te zijn, haar stem aan dit belangrijk wetsontwerp niet zal geven. Hierdoor bestaat er kans, dat dit arti kel in de nieuwe Staten-Generaal niet zal worden aangenomen. Bij' deze verkiezing komt de constitutio- neele instelling van ons parlement in 't geding. Nu zal «de N.S.B. wel niet veel kans hebben de meerderheid te veroveren, doch wijt moeten niet vergeten, dat wij niet leven op een eiland, en dat buiten- laudsche invloeden ook ons niet voorbij gaan. Een der oorzaken die tot schade is van een gezond parlementairisme is de ver kruimeling onder de protestantsche Ghr. groepen. Vele van de kleine parlementaire groe pen strooien kwistig met allerlei beloften, dewijl zij' weten nooit tot regeeringsver- antwoordelijkheid te zullen warden ge roepen. Dit is echter zuiver demagogie. Spr. betoogde verder, dat in geen en kel land het parlementaire stelsel zoo ge zond is, als in ons land. De N.S.B. wil echter ons constitutio neel stelsel geheel omverwerpen. Zeker is dat er dan een onge hoord regiem van corrup tie zou komen. Allerwege bestaat er nu controle, maar daarmee is het dan gedaan. Vervolgens bezag spr. de vele critiek, welke op het beleid van het kabinet-Co- lijn wordt geoefend. Spr. ontkent ten sterkste, dat er een liberaal regeeringsbe- leid wordt geoefend. Integendeel, een liberale regeering zou juist precies anders doen dan de huidige regeering deed. Een liberale regeering zou de geweldige crisis, welke wij' nu be leven, laten „uitzieken". Buitengewoon veel is door de Regee ring in de afgeloopen 4 jaren gedaan om nog zooveel mogelijk intact te houden. Vooral de soc.-dem. zeggen, dat in an dere landen een veel actievere regeerings- politiek wordt gevoerd, doch dit ontkent spr. absoluut. De maatregelen in Zweden en Dene marken genomen, zijn ook hier getroffen en nog in veel betere mate. In de Scandi navische landen heeft men een volkomen stilstaande bevolking, terwijl hier elk jaar 100.000 personen hij komen. Bovendien profiteeren meerdere lan den van de herbewapening; anderen voerden werkloozen af naar de burger lijke armenzorg. Met uitbreiding van werkverschaffing zijn wij1 niet gebaat. Er moet export ko men. Met het sluiten van handelsverdragen zijn wij op den goeden weg. De zoo zeer gesmade aanpassingspo litiek heeft gemaakt dat er al meer kan geconcurreerd worden op de wereld markt. Spr. zegt, dat geen enkele regeering, ook niet een regeering-Albarda, aan groote bezuiniging zou ontkomen zijn. Noodgedwongen moest dit gebeuren. Het resultaat van de in ons land ge voerde politiek is gunstiger dan waar ook in de wereld. Spr. durft dit uit volle overtuiging zeggen. Vervolgens behandelde spr. nog de Staatk. Geref. partij, en onderwierp deze aan critiek. De politiek der S.G.P. acht spr. in strijd met de Heilige Schrift. D e S. G. beginselen zouden in een land als het onze al leen verwezenlijkt kunnen worden door de dictatuur. Als Ds Kersten eerlijk was zou hij! dat moeten zeggen. Het is niet de taak der Overheid te heerschen over de consciëntie der men- schen. Ook de sociale wetgeving is op de H. Schrift gegrond. De critiek van ds Ker sten is vaak zooi fel en leu genachtig, dat men zich afvraagt, of dit een Chris ten geoorloofd is. Ten slotte wees spr. er op, dat het ook bij1 deze verkiezingen gaat om groote goederen, om heilige beginselen. Laten wij1 er voor waken, dat wij! onze vrijheden mogen behouden. Van alle zijden dwarrelen de verkie- zingspamfletten neer en kan, wie daar van houdt, genieten. Communisten pleiten voor den land bouw; socialisten voor een onuitvoerbaar en onbetaalbaar arbeidsplan; Staatkun dig-Gereformeerden voor vee-, varkens- en kippen-houders, benevens voor een groot aantal verschillende ievenssfeeren. Ten einde de gewenschte geestelijke stemming te formeeren, gaat in de strooi biljetten voor de partij van Ds Kersten eerst een gemoedelijk woord vooraf, op den voet gevolgd door platvloersche, alle- daagsche, zuiver-stoffelijke opmerkingen, gepaard met de noodige verwijten aan het adres van Regeering, Antirevolutionairen en Roomschen, de drie gewone wrijf palen. Daarbij komt thans als vierde in de rij professor Hugo Visscher, die te slim is geweest om als gangmaker en opduwer van de drie „Staatkundige" Ka merleden te dienen en die door het in dienen van een eigen lijst de kansen van den derden S.G.-candidaat, Ir van Dis, in gevaar brengt. Intusschen is de inhoud van den laat sten „alarmkreet", zooals gewoonlijk be neden peil en kan men zich niet voor stellen hoe het mogelijk is dat mannen, die zich toch niet gaarne den Christen- naam ontzegd willen zien, zóó kunnen schrijven. Zelfs prof. Visscher, op wiens gunst en stemmen men eerst zoo tuk was, wordt nu gedoodverfd als iemand die slechts verdeelt en verscheurt en geen redelijke kans heeft, ook maar één man in de Ka mer te brengen. Tegenover al dit weloverlegd en on zakelijk gestook zij iedere man van A.R. huize vóór en op 26 Mei a.s. on wrikbaar op zijn post. Dus weer een ellendige dag in het voor uitzicht. Heusch niet noodigl Neem een "AKKERTJE" en binnen 'n kwartier voelt Ge U weer frisch en opgewekt en zijt Ga Uw hoofdpijn kwijt. AKKER-CACHETS helpen verrassend snel bij Hoofdpijn, Kies pijn, "^Zenuwpijn, Rheumatiek, Griep* Per 12 stuks slechts 52 cent. Overal verkrijgbaar. Nadat enkele gedane vragen beant woord waren eindigde de heer Smeenk met dankgebed. Goes, De propaganda-weken, uitge schreven door de middenstandsorgani saties, behooren weer tot het verleden. Hoewel natuurlijk niet met zekerheid te zeggen is, of we hier meer aan ver plaatsing dan aan vermeerde ring van de kooplust moeten denken, is het een feit, dat het de afgeloopen twee weken in vele Goesche zaken bui tengewoon druk is geweest. Van het bal- iero-spel, waar men een kans mocht wa gen, als men vijf bonnen had, en waar van we maar niet zullen uitmaken, wat hierbij domineerdehet geluk of de be hendigheid, is overweldigend veel gebruik gemaakt (Zaterdag j.l. zijn b.v. meer dan 6000 worpen gedaan). We hopen van harte, dat deze drukke weken voor onzen middenstand niet ge volgd zullen worden door een periode van slapte. lerseke. De wolhandkrab. Hoe buitengewoon en hoe stelselmatig de wol handkrab doordringt zelfs in de Zeeuw- sohe binnenwateren mag blijken uit het feit, dat tweede Pinksterdag de visscher G. iindenberg uit de z.g. „kulk" (een bdn- nenvischwater) een groote wolhandkrab in een zijner palingfuiken aantrof. Arnemuiden. Dinsdag hield de afdee ling van den B.V.L. alhier den jaarlijk- schen schietwedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt: le pr. J. G. Coppoolse 140 p., 2e pr. Joh. Siereveld 139 p.; 3e pr. G. Boone 136 p.; 4e pr. G. Siereveld 135 p.; 5e pr. P. de Nooyer 133 p.; 6e pr. H. Meulmeester 133 p.; 7e pr. P. Poortvliet 133 p.; 8e pr. G. Schroevers 133 p.; 9e pr. Jb. v. Belzen 132 p.; 10e pr. M. Meulmeester 130 p.; lie pr. J. de Nooyer 130 p.; 12e pr. B. v. Belzen 128 p.; 13e pr. Joh. v. Belzen 127 p.; 14e pr. J. Cornelisse 127 p.; 15e pr. M. de Rijke 127 p.; 16e pr. A. de Hamer 126 p.; 17e pr. A. Tramper 126 p.; 18e pr. J. Theune 125 p.; 19e pr. A. Kodde 124 p.; 20e pr. P. G. Boone 123 p.; 21e pr. P. de Vos 122 p.; 22e pr. W. v. Belzen 117 p.; 23e pr. C. v. d. Ketterij 110 p. Op de geluksbaanschijf: le pr. P. de Vos 428 p.; 2e pr. A. Tramper 405 p.; 3e pr. W. y. Belzen 390 p.; 4e pr. H. Meul meester 387 p.; 5e pr. G. Boone 382 p.; 6e pr. C. Schroevers 375 p.; 7e pr. J. v. Belzen 375 p.; 8e pr. J. Theune 373 p.; 9e pr. P. Poortvliet 366 p.; 10e pr. J. G. Goppoolse 358 p.; lie pr. A. de Hamer 343 p.; 12e pr. A. Kodde 341 p.; 13e pr. P. de Nooyer 339 p.; 14e pr. Joh. Sie reveld 334 p.; 15e pr. J. de Nooyer 332 p.; 16e pr. B. v. Belzen 330 p.; 17e pr. M. de Meulmieester 307 p.; 18e pr. J. Cornelisse 261 p.; 19e pr. P. G. Boone 244 p.; 20e pr. 'C, v. d. Ketterij 231 p.; 21e pr. M. de Rijke 217 p.; 22e pr. Joh. v. Belzen 184 p.; 23e pr. G. Siereveld 49 p.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2