AKKERTJES DOUWE T1ICC ITTJEE Die schele Hoofdpijn die telkens Uw dag vergalt Uit de Provincie HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. we diep verlaten om zich naar de vloot revue te Spithead te begeven. Om kwart voor elf begaf vice-admiraal T. L. Kruyt, die, zooals men weet, onzo marine zal vertegenwoordigen, zich aan boord. Eenige duizenden belangstellenden wa ren bij. bet vertrek aanwezig. Candidaat Indische Ambtenaren. „Het Christelijk Comité voor Indië" vestigt er de aandacht op, dat dit jaar weder een aantal jongelieden kan warden aangewezen als candidaat Indisch amb tenaar, aan welke aanwijzing een studie toelage van f300 'sjaars is verbonden. De collegegelden voor de studie te Lei den of te Utrecht worden niet vergoed. Gegadigden mogen op 1 September 1937 den leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt en moeten voldaan hebben of dit jaar voldoen aan het eindexamen H. B. S. ö-j. cursus, gymnasium of het z.g. Staatsexamen. Ook het eindexamen H. B. S. litt. econ. afdeeling is geldig. Verdere inlichtingen en bijzonderheden worden gaarne verstrekt door het Infor- matiebur. van voormeld Comité, adres den heer J. J. Kraan, Loosduinsche Kade 111, 's-Gravenhage. Patronen voor burgerwachters. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters en de burger wachten medegedeeld, dat de steunver lening aan de burgerwachten, onder scheidenlijk actieve of rustende, voor wat betreft de verstrekking van patronen voor schietoefeningen, enz. in dit jaar naar de zelfde regelen zal plaats hebben als in 1936, behoudens een enkele wijziging. Bedoelde wijziging bestaat hierin, dat voor elk gewapend lid 5 patronen minder zullen worden verstrekt dan in 1936. De crisisheffing op het rundvleesch. De 'e Giavenhaagsche slagerspatroons- vereeniging, de x.k. slagerspatroonsver- eeniging St. Antonius abt. en de christe lijke slagerspatroonavereeniging hebben aan den minister van handel, nijverheid en scheepvaart een telegram doen toeko men, waarin onverwijlde afschaffing van de crisisheffing op het rundvleesch wordt verzocht. De toestand is h.i. onhoudbaar en de nood in deze bedrijven stijgt mot den dag. Dr Jac. Voorhoeve, f „De Standaard" meldt, dat Dr Jac. Voorhoeve, 72 jaar oud, te Dillenburg in Duitschland is overleden. Hij heeft geschreven: „Homoeopathie in de prao- tijk", „Hygiëne", „Geneesmiddelen" en „Duizend Raadgevingen". Voorts was hij redacteur van „De dokter in huis". In 1900 heeft Dr Voorhoeve zich te Dillen burg gevestigd. too'n migraine, die U ongeschikt maakl voor Uw werk, die Uw geest versluiert en U het denken onmogelijk maakt, daar door behoeft Ge U niet te laten kwellen. Gebruik déérvoor nu eens één of twee "AKKERTJES" en dat ellendige gevoel zal optrekken als 'n grauwe mist voor de zon. Dan zult Ge U weer verjongd en als her boren gevoelen, vol werk- en levenslust. "AKKERTJES" bevatten een zeer bijzondere samenstelling van geneesmiddelen, bereid volgens recept van Apotheker Dumont en rijn onschadelijk. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij allerlei aandoeningen zooals i riep, Kou, Splerpi|n, Zenuwpijn. Rheu- atische pijnen, Lendenpijn, Migraine Griep, Kou, Spierpijn, Zenuwpijn. Rheu- maiische pijnen, Lendenpijn, Migraine Vrouwenpijn, Kiespijn en Lusteloosheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS BEGIN VAN DEN ZOMERTIJD. Voor zoover noodig, wordt er aan her innerd, dat de zomertijd aanvangt Za terdag den 22aten Mei a.s. De overgang dit jaar naar den zomer tijd geschiedt dus in den nacht van Vrij dag 21 Mei op Zaterdag 22 Mei. HET NIEUWE UITBREIDINGSPLAN DER GEMEENTE VLISSINGEN. Door B. en W. van Vlissingen is aan den gemeenteraad aangeboden en ook ter algemeene visie gelegd het nieuwe uit breidingsplan der gemeente. Het ontwerpen van dit plan werd op gedragen aan den directeur van gemeen tewerken, dhr G. Ouwehand, terwijl de hoeren T,r_ J) RooeanWg en Jhr Ir J. de Ranitz hem daarbij van advies hebben gediend. Geruimen tijd al deed zich de behoefte gevoelen aan een nieuw uitbreidingsplan. Het plan van 1907 is geheel volgebouwd, zoodat moeilijkheden met de verdere stadsuitbreiding ontstonden. Wel was en kele jaren geleden een uitbreidingsplan opgemaakt, doch voor het verder kon worden behandeld, moest dit worden te ruggenomen tengevolge van het ontstaan der Luchtvaartwet. Het grootste bedrijf in Onze stad, de Kon. Mijt „De Schelde" dringt wigvormig in de stad en scheidt de oude stad groo- tendeels van den nieuwen uitleg. Ook de onderlinge verbindingswegen der ver schillende deelen van de nieuwe stad vroegen om een nadere regeling. Vooral een goede ordening en regeling van de bebouwing was noodig, opdat in de ge meente het gebrek aan goede woningen opgeheven kan worden, waardoor het mogelijk zou zdjn dat een zeer groot aan tal gezinnen, die thans in de landelijke randgemeenten wonen, zich weer in de stad vestigen, waar de hoofden der gezin nen arbeiden. Vlissingen vormt een centrum van ver keer in de provincie Zeeland. Er wordt slechts gewezen op de verbinding met Engeland, het vliegveld en de verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen en de Belgi sche kust. Deze verbindingen brengen met zich mede, dat het stadsplan zich moet aanpassen aan de eischen, welke de intercommunale wegen met zich bren gen. Dit is ook noodzakelijk, daar Vlissin gen zich als badplaats gaat ontwikkelen; daarom zullen goede verbindingswegen met Walcheren noodig zijn en de groene stronken en speelvelden, 'die woningbouw reeds met zich brengt, zullen ook aan de badplaats Vlissingen ten goede komen, daar ze bijdragen tot verfraaiing van het stadsbeeld en tot wandelingen nooden. Aan de hand van verschillende statis tieken wordt berekend, dat de bevolking van Vlissingen 23.380 zielen zal hebben. Wanneer dua het uitbreidingsplan bere kend wordt op 23.500 zielen, mag: aange nomen worden dat dit groot genoeg is. Het plan-in-hoofdzaak zal echter groo- ter moeten zijn, opdat in 1947 een be hoorlijke aansluiting verkregen wordt, voor event, verderen uitleg. De laatste jaren is de woningbouw ver minderd. In totaal zijn er 1711 woningen ge bouwd in 14 jaar. Op grond van verschillende gegevens kwamen de ontwerpers tot de conclusie, dat het uitbreidingsplan plaats zal moeten bieden aan ten minste 1150 woningen (de geldigheid van bet plan is 10 jaar). Het aantal woningen, dat zich bevindt bin nen de toekomstige grenzen van de Kon. Mij „De Schelde" en de Gasfabriek, be draagt 176. Deze zullen binnen afzienba- ren tij!d worden afgebroken. Het uitbrei dingsplan zal bier dus rekening mee moeten houden, door het aantal benoo- digde woningen op 1350 te stellen. Tegen de grens van de gemeente Sou burg is nog een nederzetting voor arbei ders bij bet industrie- en haventerrein ontworpen. Hier zal plaats moeten zijn voor de huisvesting van minstens 250 ge zinnen. De samenstellers van het uitbreidings plan komen uiteindelijk tot de volgende conclusies: a. Maximum bevolkingsgrootte in 1947 23.500 zielen; In het jaar 2000: 32.500 zielen; b. Gemiddelde gezinstoename maxi mum 115 per jaar. c. Het aantal nieuwe woningen is op maximum 1450 gesteld. d. Het aantal nieuwe scholen zal waar schijnlijk 2 zijn. e. Het aantal nieuwe winkels ten Zui den van den Singel zal ongeveer 90 en ten Noorden van dezen weg ongeveer 45 bedragen. f. Speelterreinen voor iedere wijik, groe ne en plantsoenstrooken, flinke sportvel den zijn noodzakelijk. BRAND TE SAS VAN GENT. In den nacht van Zondag op Maandag is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in het fabrieksgebouw van de N.V. stijfsel- en glucosefabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent. D'e brand ontstond in de maiskuipen. Eén kuip werd geheel door het vuur ver nield, terwijl een andere gedeeltelijk ver brandde. De brandweer van Sas van Gent kon tegen bet vuur weinig uitrichten. Daar gevaar dreigde vcor het geheele ge bouwencomplex, vooral voor de kantoor gebouwen, werd de hulp van de brand weer te, Terneuzen ingeroepen. Deze wist den brand te blusschen. De brand, die om half twee Uitbrak, was om half vijf ge- hluscht. Het dak is ingestort. Het bedrijf ondervindt weinig stagna tie. De schade, die aanzienlijk is> wordt door verzekering gedekt. Mosselexport 19361937. Aan de laatste statistische gegevens ontleenen wij Mossel-export in April: 1935 13.689 ton, 1936 6589 ton; 1937 10.037 ton. Ex port der eerste maanden van 1935 122.025 ton, 1930 100.550 ton, 1937 108.761 ton. De verzending in 1930 is luim 61.000 ton mlinder geweest dan in 1935. Dit komt door de sterk verminderde omzet (ongeveer 18 pot.) in België en de ver minderde omzet in Frankrijk (ongeveer 12% pet.) In guldens uitgedrukt bedraagt de ver mindering slechts f 18.000. Dit komt om dat de prijs in 1930 hooger was dan in 1935. Een slagersvakschool te Terneuzen. Door den minister is goedgekeurd, dat er te Terneuzen een slagersvakschool komt voor Zeeuwsch-VlaandGren, Wal cheren en Zuid-Beveland. Ds Bik te Middelburg. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie van de Centrale A.R. Kiesvereen. Middelburg, betreffende het optreden van Ds Bik a.s. Donderdag 'snam. 2 uur in het Schut tershof. Deze vergadering wordt expres in den namiddag gehouden om de bewoners van de omliggende dorpen in de gelegenheid te stellen aanwezig te zijn. Laten allen die •hun middag kunnen vrijmaken, deze ver- dering bijwonen. Met ingang van 1 Juli 1937 is de Rijksklerk G. P. Kruithof verplaatst van het ontvangerskantoor der Dir. Bel. enz. te Oostburg naar het ontvangerskantoor der Dir. Bel. te Rotterdam eerste kantoor. Middelburg. A.s. Vrijdag, des namid dags 2 uur, vergadert de Gemeenteraad. Vlissingen. De wandelpier ge opend. Zaterdagmiddag had de direc tie van de N.V. Wandelhoofd Vlissingen verschillende autoriteiten en vaste bezoe kers uitgenoodigd om bij de heropening van de Pier voor het a.s. zomerseizoen aanwezig te zijn. In het geheel in zomerkleed gestoken restaurant, had de ontvangst plaats door den directeur, dhr J. Götze, die speciaal mevrouw van Woelderen en den burge meester verwelkomde en laatstgenoemde verzocht de pier te heropenen. De burgemeester voldeed gaarne aan dit verzoek, temeer omdat hij: vernomen heeft, dat men tevreden is over het afge- loopen jaar en over de behoorlijke finan- cieele resultaten. Deze zullen bïji goed weer zeker weer wel goed zijtn. Spr. wees nog eens op het mooie uit zicht vanaf het wandelhoofd, en wensch- te den directeur, dhr Götze en den gérant, den heer W. O. J. Nachbach veel succes voor 1937 toe. Namens de onderneming werden thee en bijkomende versnaperingen aangebo den. De heer J. H. Schroote wees op de bui ten geplaatste groote Zeiss-verrekijker, die twintigmaal vergroot en op 1000 M. afstand nog een gezichtbreedte van 37 meter geeft. De burgemeester stelde dit nieuwe in strument in gebruik en de genoodigden hebben zich allen overtuigd van de goede werking. Des avonds werd ter gelegen heid van de heropening een vuurwerk af gestoken. Goes. Zaterdag hield de Postduivenver- eeniging „Die Roode Doffer'' een wed vlucht vanaf Soignies. Afst. 104.197 km Gelost 1.15 uur met Z.-W. winst. Aankomst eerste duif 3.07.56 uur. De uitslag was als volgt: 1, 3 G. de Hond; 2, 10 A. Walhout, Wolf aartsdijk; 4, 9, 12, 14, 17, 18 Gebr. Bakker; 5 M Ant'honisse, W.dijk; 6 Kloosterman; 7-13 Koppejan-Rooze; 8 P. v. Loo, W.dijk; 11 A. de Pan; 15, 16 Gebr. Knuist. Heinkenszand. Tot tijdelijk opzichter is te werk gesteld bij den Rijkswaterstaat te Utrecht dhr L. Walhout, waterbouw kundig opzichter alhier. Zaterdag hielden de aandeelhouders •der coöp. weegbrug „Samenwerking" haar jaarvergadering. Ontvangen was f 3406.62, uitgegeven f 3238.96, goed slot f 167.66. Van de winst wordt f 236.16 in bet reservefonds gestort. Het weegloon voor aandeelhouders en niet-aandeelhou- ders zal gelijk zijn. De winst over 1936 was aanmerkelijk hooger dan over 1935. Er zal 5 pet. dividend worden uitge keerd. Hansweert. Het Belgische sleepsehip „Confido" is tegen een paal van de spoorbrug gevaren waardoor deze be langrijke schade bekwam. Na borgstelling kon het schip de reis naar België voort zetten. lerseke. Het elfjarig zoontje van den heer J. v. d. Have had Zaterdag het on geluk bijl het uithalen van vogelnestjes spr. zeer leed, dat de voorzitter van het Bondsbestuur juist dezer dagen door een ernstige ziekte is aangegrepen. Wh hopen dat hij spoedig hersteld en nog een reeks van jaren de ijverige voorzitter zal zijn en dat de vereen. „Apollo" hem nog vele jaren als haar bekwame directeur zal mogen bezitten. Spr. feliciteerde „Vlijt en Volharding" hartelijk met haar 15-jarig bestaan. Deze rede werd beantwoord door den heer Blok van Kapelle namens 't Bonds bestuur en door den heer D. Speets na mens de jury. Hierna werd door een 4- tal muziekvereenigingen, opgesteld voor 't gemeentehuis, de Bondsmarsch geblazen, waarna afgemarcheerd werd naar het concoursterrein. Van alle plaatsen kwa men de auto's aanzetten. Het gaf al spoe dig een heele drukte in het dorp. Vele malen deden verschillende muziekver eenigingen een muzikale rondgang door het dorp. De uitslag is Vierde afdeeling Fanfare-vereen.: 1. „Con-Amore" te Hoedekenskerke, 145 p., 3e pr.; 2. „De Echo" te Wilhel- minadorp, 140 p., 3e pr.; 3. „Vroolijk Voorwaarts" te Bath, 169 p. Ie pr.; 4. „Ons Genoegen" te Nisse, 146 p. 3e pr.; 5. „Cresendo" te Middelburg, 171 p. Ie p. Derde afdeeling Fanfare-vereen.: 6. „Luctor et Emergo" te Zoutelande, 144 p. 3e pr.; 7. Concordia" te Krab- bendijke, 148 p. 2e pr.; 8. „Prinses Ju liana" te Baarland, 170 p. Ie pr. met lauwertak; 9. „Vooruit" te Waarde, 168 p. Ie pr. Derde afdeeling Harmonie-vereen.: 10. „Witte van Haemstede" te Haam stede, 131 p. 3e pr.; 11. „Scheldegalm" te Hansweert, 168 p. Ie pr. Eerste afdeeling Fanfare-vereen.: 12. „Oefening kweekt kunst" te Bors- sele, 127 p. 3e pr.; 13. „Arnes Genoegen" te Arnemuiden, 152 p. 2e pr.; 14. „Vlijt en Volharding" te Souburg, 168 p. Ie pr.; 15. „Excelsior" te Kloetinge, 170 p. Ie pr.; 16. „Eendracht maakt macht" te Kruiningen, 162 p. 2e pr. Eerste afdeeling Harmonie-vereen.: 17. „Wilhelmina" te Colijnsplaat, 178 p. Ie pr.; 18. „Eendracht maakt macht" te Kortgene, 168 p. Ie pr. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare- vereenigingen 19. „Rillanda" te Rilland, 159 p. 2e pr.; 20. „Mozart" te Yerseke, 158 p. 2e pr.; 21. „Euterpe" te Heinkenszand, 157 p. 2e pr.; 22. „Ons Genoegen" te Kapelle, 170 p. Ie pr.; 23. „Oefening na den ar beid" te Nieuw- en St. Joosland, 169 p. Ie pr.; 24. „Gon Affeszionno" te Kwa- dendamme, 156 p. 2e pr.; 25. „Oefening na den arbeid" te Middelburg, 168 p. Ie pr.; 26. „Ons Genoegen" te Kamperland, 147 p. 2e pr. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie- vereenigingen27. „Euphonia" te Goes, 179 p. Ie pr. met medaille. Eere-af deeling Fanfare-vereenigingen: 28. „Excelsior" te Middelburg, 170 p. Ie pr. met medaille. Eere-afdeeling Fanfarevereen. serie A: 29. „Oefening na den arbeid" te Rit- them, 189 p. Ie pr. Eere-afdeeling Harmonievereen. serie B30. „Apollo" te Wissekerke, 190 p. Ie pr. en Beker. Door verschillende muziekvereenigin gen werden op twee plaatsen in het dorp op de tenten uitvoeringen gegeven. Deze dag werd besloten met een open lucht filmvoorstelling op het concours- terrein. Alles had een goed en prettig verloop. St Laurens. Op de alhier gehouden rundveekeuring waren de aanvoer en de kwaliteit best. Gemeentebestuur, Boeren leenbank, Landbouwvereenigingen en Co- operaties schonken bijdragen. 40 dieren werden getoond. De uitslag was als volgt: Stieren: Joris, eig. J. Kwekkeboom, le prijs, 77.1 p.; Jantje Atleet, D. Willemse, le prijs, 76 3 p.; Mina Boeland, J. Wou ters», le prijs, 75.9 p.; Nioo, J. Koole Dz., Eervolle vermelding. lste kalfskoeien: Trui, J. Koole Dzn, 82.5 p.; Julia, id., 82 p.; Dora, S. Kwek keboom, 81 p.; Nelly II, J. Wouters®, 80 47 eenigingen. Dé vergadering stond onder leiding van den voorzitter der Centrale, dhr A. P. de Ruyter. Dhr Schouten sprak eerst over het door de regeering gevoerde financieele beleid; voorts over het economische beleid, om tenslotte zijn gehoor te bepalen bij de vraag wat er, uit A. R. gezichtspunt be zien, als hoofdzaak bij den a.s. stembus strijd moet gezien worden. Met betrekking tot het eerste punt: het financieele beleid der regeering, zegt spr., dat dit onder de gegeven omstandigheden onvoorwaardelijken steun verdient. Het was 'hard noodig, het gat, dat geslagen was, te dichten Nóg is het gat niet ge dicht, nóg is het noodzakelijk evenwicht tusschen uitgaven en ontvangsten in de •huishouding van den staat niet geheel verkregen. Maar er is reeds heel veel be reikt; is er geen werk van vérstrekkende beteekenis en onschatbare waarde ver richt, als men het schip van Staat voor zinken heeft kunnen bewaren? De beste stuurlui staan ook hier aan wal. Maar het werk, dat met ontzaglijk veel opoffe ring in Gods kracht is tot stand gebracht moet als zegenrijk voor ons land en volk worden erkend, ook al waren de maat regelen soms pijnlijk. Wat te zeggen van hetgeen op econo misch gebied moest worden verricht? On ze industrie, onze handel, scheepvaart, land- en tuinbouw hebben harde slagen moeten verduren, zijn op sommige pun ten met volslagen ondergang bedreigd, maar ze staan in wezen nog onverzwakt I Is dat geen reden om met de groote lij nen van het beleid zijn instemming te betuigen en daaraan zijn steun te blijven geven? Als de regeering niet had inge grepen, kreeg de boer nu niet méér dan rond 2 cent voor een liter melk! Dit zou beteekenen de ondergang van het vee- houdersbedrijf. Als men de groote lijnen in het oog vat, moet men erkennen dat het beleid van het Kabinet-Golijn op dit terrein onder Gods zegen voor veel ver nietiging en snellen achteruitgang heeft bewaard. Natuurlijk: wij mogen niet te- van het dak van een buis te vallen en zich ernstig te bezeeren. Dr Polderman verleende heelkundige hulp. Zaterdag zijn de eerste mosselen voor dit seizoen door den kweeker C. de Koster aangevoerd en gelost te Philip pine. De kwaliteit was, bet seizoen in aanmerking genomen, goed te noemen. Het vischgewicht bedroeg ruim 18 kg per ton. 1 Postduivenvereen. „Noordster". Wedvlucht van Soignies. Zaterdag 15 Mei. 102 K.M. Los 13,15 u. Aankomst le duif 14.37.55, lataste 15.37.33 u. 1. Joh. Boni, 2 A. Boone, 3, 24 G. de Koeyer, 4 J. Philipse, 5, 11, 16 P. Tol- hoek, 6 W. E. v. Kogelenberg, 7, 12, G. Pekaar, 8, 22 C. J. v. E's, 9, 23, A. Zoete- wey, 10, 21 D. Sonke, Waarde, 13 J. Haay, Wemeldinge, 14, 25 P. v. Oosten, 15, 18 M. Lamper, 17 M. de Koeyer, 19, J. v. Dorpel, 20 Jan Zoetewey. Oost-Souburg. Concours. Gisteren werd alhier ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan der Chr. Muziekvereen. „Vlijt en Volharding" muziekconcours ge houden van den Bond van Harmonie en Fanfare Vereen, in Zeeland. •Om 11 uur werd dit concours officieel geopend ten gemeentehuize door den bur gemeester, Jhr H. A. van Doorn. Spr. verwelkomde aJlen hartelijk. Het deed p.; Dora, J. Koole Mzn, 79.5 p.; Bontje, J. Wouterse, 79 p.; Juffrouw, Gebr. Abra hamse, 78.5 p.; Blisse, G. Vreke, 77 p.; Em ma, Joh. Gidionse, 76.9 p.; Betsy, J Wouterse, 76.5 p. 2e kalfskoeien: Mina, Job. Gidionse, 78.8 p.; Mina, Gebr. Abrahamse, 77 p. 3e kalfskoeien: Rika, J. Koole Dzn, prijs zuivelfabriek, 84 p.; Emma, idem, 78 p. 4e kalfskoeien: Juffrouw, J. Koole Mz. 79 p.; Emma, Gebr. Abrahamse, 78 p.; Nelly, J. Koole Mzn, 77.5 p. 5e kalfskoeien: Nora, Gebr. Abraham se, 81 p.; Nelly, J. Wouterse, 77 p.; Bont je, J. Koole Mzn, 76.5 p. Oudere koeien: Bontje, J. Koole Dzn., 85 p.; Mina II, J. Wouterse, prijs Goop. Eiland Walcheren, 84 p.; Sul, J. Koole Dzn, 83.8 p.; Nora, idem, 83.5 p.; Willy, J. Wouterse, 80.5 p.; Bertha, J. Koole Dzn, 80.4 p.; Emma, G. Vreke, 79 p.; Bles Joh. Gidionse, 76 p. 1 fcalfvaars van J. Koole Dlzu. 4-jarige vaarzen: 1 en 2 J. Koole Dzn; 3. van J. Koole Mzn; 4. Joh. Gidionse. 3 jongere vaarzen: 1 en 2 van J. Koole Dlzn, 3. J. Koole Mzn. Terneuzen. Rede J. Schouten. Voor een zeer aandachtig gehoor heeft dhr J. Schouten, waarnemend voorzitter der A. R. partij, een rede gehouden voor de Centrale Hulst van Anti Rev. Kiesver- vreden zijn zoolang er nog misstanden zijn, zoolang er nog te verbeteren valt. Maar onder de gegeven omstandigheden is het eenig mogelijke gedaan. Tenslotte spreekt dhr Schouten over de hoofdbeteekenis van dezen stembusstrijd. Staat bij ons het materieele, staan de stof felijke zaken te sterk op den voorgrond? Het principle ele karakter van den strijd mogen wij, antirevolutionairen, niet uit het oog verliezen. Wat de antrevo- lutionairen doen is: leven in het vast be sef van den band tusschen natuur en ge nade, het eene zien in het licht van het andere, zijn werk verrichten als zijn God delijk beroep. Spr. waarschuwt voor den weg naar •de dictatuur, die zoo velen tot hun ver derf bewandelen. Wat wij, antirevolutio nairen, willen, is: leven in volkomen af hankelijkheid van God, gehoorzaam aan de machten over ons gesteld, zoolang deze macht ondergeschikt blijft aan God, door Wien zij met gezag is bekleed. Nadat de voorzitter dhr Schouten voor zijn met de kracht van een oprechte over tuiging uitgesproken rede had dank ge zegd, heeft dhr Schouten deze welgeslaag de vergadering met dankgebed gesloten. St Maartensdijk. Gemeenteraad. Zaterdag j.l. kwam de raad in voltallige zitting bijeen. hJtbJm .JÊUtéJKL «L jol KJF

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2