Afschaffing lucfitpostrecht Indië 4- aby Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs PUROL<3> Gemengd Nieuws Uw Verlovingsring ligt klaar 4' 4* Mr Linthorst HosjsEï die da liberale beginselen is toegedaan, werd in 1935 voor den Vrijheidsbond gekozen tot lid der Staten van Drente. Thans is hij voor den Vrijheidsbond candidaat voor de Tweede Kamer. De heer Linthorst Homan heeft zich veel bewogen op het gebied van vreem delingenverkeer. Hij richtte indertijd in Drente op de Provinciale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en is daar nog voorzitter van. Ook is hij lid van het dagelijksch bestuur van de A.N.V.V. In 1931 werd hij in het bestuur van de K.N.A.C. gekozen, van welk lichaam hij sinds 1934 het voorzitterschap bekleedt. MINISTER COLIJN TE EINDHOVEN. Bezoek aan de Philips-fabrieken. D'e minister-president dr H. Colijn is gisteren tegen het middaguur te Eind hoven aangekomen, waar hij ten huize van dr A. F. Philips het noenmaal ge bruikte. Begeleid door dir A. F. Philips en ir F. J. Philips bracht dr Colijn hierna een bezoek aan fabricage-afdeelingen der Philipsfabrieken, alsook aan de Philite- fabriek. In het Natuurkundig Laboratorium werd de bezoeker door prof. dr Holst over de ontwikkeling van nieuwe licht- bionnen voorgelicht, waarna dr Balth van de Pol een uiteenzetting gaf over de televisie. Aan de televisie-demonstra tie verleende de violist Dhering zijn mede werking. Na een bezoek aan de jongensi-nijver- heidsschool werd in het ontspanningsge bouw thee gedronken, waarna eenige films, o.a. op het gebied der t.b.c.-bestrij- ding, werden vertoond. D'r Colijn heeft na zijn politieke rede voering, welke hij gisterenavond te Eind hoven heeft gehouden, op huize „De Laak" overnacht en zou hedenochtend nog een bezoek aan den Philips woning bouw brengen. POLITIEK EN RADIO. Vragen van het Tweede Kamerlid Krijger. Het Tweede Kamerlid de heer Kr ij g e r (O.H.) heeft den minister van binnen- landsche zaken de volgende vragen ge steld: 1. Is de minister bereid mede te dee- len of de in het radio-controle-reglement bedoelde preventieve en repressieve con trole is uitgeoefend op de redevoeringen en de daaraan voorafgaande en daarop gevolgde toespraken van den voorzitter, ter vergadering van den Nederlandschen bond van jongelingsvereenigingen op ge reformeerden grondslag, gehouden op 6 Mei j.l., voor zooveel bekend was of kon worden verwacht, dat die redevoeringen en toespraken zouden worden gehouden? 2. Indien die controle noch preventief noch repressief is uitgeoefend, is de mi nister dan bereid mede te deelen: a. wat daarvan de redenen zijn, en b. of hü, bij nadere overweging, en ge let op reeds publiekelijk ter zake geuite bezwaren, niet van oordeel is', dat van de gelegenheid om ongecontroleerd het gesprokene uit te zenden of te doen uit zenden een veel ruimer gebruik is ge maakt dan, met het oog op den inhoud van gedeelten der redevoeringen en toe spraken, toelaatbaar is te achten en, in aanmerking genomen de bekendheid bij de sprekers van de voor de uitzending gestelde normen en richtsnoeren, in rede lijkheid mocht worden aangenomen? 3. Indien de controle wel is uitge oefend, is de minister dan bereid mede te deelen: a. op grond van welke overwegingen zdj'n toegelaten de gedeelten, welke een (uitgesproken partij-politiek en politiek- proipagandistisch karakter droegen en, althans ten deele, in direct verband ston den zoowel met de verkiezing op 26 Mei als miet de politieke beginselen en hou ding van twee leden van den raad van ministers, en b. indien de bedoelde gedeelten van de redevoeringen en toespraken zijn uitge sproken in afwijking van den goedge- keurden tekst, of dan de omrofepvereeni- ging, die het aangaat, ter verantwoording zal worden geroepen, en hoe dan het oor deel van den radioraad luidt? 4. Is de minister bereid, nu in ruimen kring wordt gevoeld dat door de hierbo ven bedoelde redevoeringen en toespra ken een bepaalde politieke partij! in de verkiezingsactie een bevoorrechte positie heeft verkregen, te bevorderen, dat het rechtsgevoel worde bevredigd door an dere politieke partijen vóór 26 Mei gele genheid te geven voor de microfoon te spreken over de beteekenis voor ons volk van de beginselen, die zij! voorstaan en, desgewenscht, over de beteekenis van hun overleden of nog in leven zijnde lei ders en van hun lijstaanvoerders? HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR KANTOREN. Treedt 1 Juni voor de meeste kantoren in werking. Gisteren is uitgegeven Staatsblad no. 844, dat bet Werktijden-besluit voor kan foren bevat. Dd inwerkingtreding is bepaald op 1 Juni a.B., behalve voor bankierskantoren en kantoren voor den geld- en effecten handel, waarvoor de regeling ingaat op 1 September en voor een aantal kantoren, verband houdende met de zeevaart, die voorloopig nog van de regeling zijn uitge zonderd. Hoofdingenieur Rijkswaterstaat. De Staatscourant van gisteravond be vat de bevordering van jhr ir G. W. van der Dóes te Arnhem, ingenieur van den Rijkswaterstaat, tot boofdingenieeur. Nachtpostcorrespondentle voor Zeeland. Met ingang van 22 Mei a.s. zal doer het inleggen van enkele autodiensten de met de nachtposttreinen vervoerde cor respondentie in de eerste bestelling wor den uitgereikt in de volgende plaatsen en streken: 's-Heer Arendskerke, Ovezande en de andere op Zuid-Beveland ten Zuiden van Goes gelegen plaatsen. Serooskerke, Oost- kapelle en Veere op Walcheren. Geheel West-Zeeuwsch-Vlaanderen, St Philips- land, Anna- Jacotoapolder en geheel Schou wen en Duiveland. Hiermede zal zijn bereikt, dat in het geheele land de met de landelijke nacht posttreinen verzonden correspondentie in de eerste bestelling wordt uitgereikt. in Witkam's Geschenkenhuis. 'n Mooie massief gouden kogelring, met 10 jaar garantie, waarin Uw heele voornaam en datum gratis wordt gegraveerd. Prijzen van ƒ5,50 tot 17,90. 2den Pinksterdag geopend. (Adv.) Goes. Gisteravond gaf „Focus" in bet Schuttershof voor een vrij talrijk publiek een filmdemonstratie met sportfilms. Films werden vertoond van bijna alle takken van sport als voetbal, korfbal, zweefvliegen, turnen enz. Na de pauze volgde een film over het spierenstelsel, waarin werd aangetoond hoe de spieren werken. Hierna kwamen nog enkele films van du Olympische spelen in 1936, waarin vooral goed uitkwam het hoogspringen en vèrspringen. Déze films werden zeer lang zaam afgedraaid, zoodat men vrijwel elke beweging der spelers kon volgen. Tot slot werd nog een teekenfilm ver toond. Maandagavond a.s. (2e Pinkster dag) geeft do Harmonie „Euphonia" dir. dhr P. de Rooy) een populair concert op de Groote Markt. O.m. zal worden uit gevoerd „Op een Perzische Markt" van A. W. Ketelby, „Wien Weib und Gesang" enz. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer W. Glas, kwam de vereeniging van Oudleerlingen van de Tuihbouwwinfer- cursussen in jaarvergadering bijeen. De secretaris, dhr L. Willeboer, deelde in zijn jaarverslag mee, dat de vereeni ging nu 118 leden telt. Het getal begun stigers is 53 met 4 medewerkers. 5 lezin gen werden gehouden. 2 cursussen wer den gegeven, een in bemestingsleer en een in fruitteelt. Wegens te weinig deel name kon geen toijencursus gehouden worden. De penningmeester, dhr Johs. Oele, deed rekening en verantwoording. Ont vangen was f208 en uitgegeven f201, kassaldo f7. Besloten werd een excursie te houden naar Limburg op 5 Juni a.s. Bij de rondvraag deed de heer Pien- broek mededeelingen over de bestrijding van de koperworm met het gebruik van kalistikstof en het bereikte resultaat. De penningmeester, Johs Oele, zag gaarne dat meer zomerexcursies werden georganiseerd. Spr. noemde verschillende bedrijven welke hiervoor in aanmerking komen. Dit idee werd met instemming aanvaard. Meliskerke. Gemeenteraad. Woens dag vergaderde de Raad. Eerst had be- eediging plaats van het benoemde raads lid dhr A. de Visser. De Commissaris der Koningin deed bericht toekomen dat was goedgekeurd de verordening op de schoolgeldheffing. Vastgesteld werden verordeningen tot heffing en invordering van besmettelijke ziektegelden. Verder stellen B. en W. voor de ver goeding ex. art. 101 L.O.-wet vast te stellen op f 9.93 per leerling, is alzoo voor de Boazschool f 975.62 min genoten voor schot en ontvangen schoolgeld en voor de school hoofd de heer Flach f 397.20 min ontvangen schoolgeld. De verordening noodig voor de benoe ming van een veldwachter eventueel komt in behandeling. De heer Dekker wilde de rijwieltoelage afschaffen. Het salaris is voldoende om den veldwachter zelf zulks te laten bekostigen. De voorzitter deelde deze meening niet. In deze gemeente moet de veldwachter zijn rijwiel veel ge bruiken, omdat de burgemeester elders woont. Bovendien is er reeds verschil met de vorige verordening, omdat de toe lage voor kleeding verlaagd is. De ver ordening wordt ongewijzigd vastgesteld. De rekening va het B. A. over 1936 wordt vastgesteld, ontvangen met inbe grip goed slot vorig -jaar f 5654.65, uit gegeven f2872.02, goed slot f2782.63. Rondvraag. De heer Dekker vraagt naar de bemoeiingen van B. en W. met het vergaderlokaal. De voorzitter zegt B. en W. zijn er niet ingeslaagd een voor de gemeente voordeelige oplossing te vin den. De laatste jaren wordt het gebruikt door de Burgerwacht voor schietoefenin gen, als het slecht weer is om onderdak te verleenen aan hen, die in werkver schaffing werken en als bergplaats ook voor materiaal van de gemeente. Bovendien zijn er vergaderlokalen ge noeg in de gemeente, schoollokalen staan ieeg, enz. Dhr Dekker is voor opknappen, zoodat de vereenigingon er in kunnen blijven vergaderen. Hij doet als zoodanig een voorstel, Dhr Huijsman is hier tegen. De ge meente behoeft niet voor lokaliteit te' zor gen. Dit moet de burgerij zelf doen. Het voorstel-Dekker wordt niet onder steund. Dhr De Buck vraagt opknapping iD werkverschaffing van den Noordweg hij het dorp. De voorzitter zegt, dat er reeds opdracht voor is gegeven. Dhr Huijsman vraagt inlichtingen over het niet-beschikhaar zijn van 'blikvleesch. B. en W« hebben getracht dit te krijgen, maar het is tot heden niet gelukt, omdat deze gemeente het voorrecht heeft nog buiten de rijksregeling te kunnen. Dhr Francke vraagt naar de benoeming van een volontair, omdat iemand is be noemd niet uit de burgerij. De voorzitter belicht deze zaak als een handeling van administratieven aard. Be doelde functionaris was reeds van 1931 als zoodanig werkzaam, doch om hem voor pensioenstorting in aanmerking te kunnen laten komen, waren de genomen besluiten noodig. Verder brengt dhr Francke ook de nieu we schoolgeldregeling ter sprake. Sommi gen worden naar het hem voorkomt te zwaar getroffen. De voorzitter is van meening, dat de klassen niet hoog zijn. In sommige ge meenten wordt 23 maal zooveel betaald maar er iis vooral verandering gekomen omdat een andere basis is gekozen. De huurwaarde van de woning wordt n.l. ook berekend. Dhr De Buck acht het wel mogelijk, dat enkele plooien glad gestreken zullen moe ten worden, maar hij wil daarmee wach ten tot de verordening weer op de helling moet komen. Dhr Dó Visser vraagt naar het werken met toeslag door werkloozen. De voorzit ter zegt toe als er nog arbeiders zonder werk moesten komen, dat zulk werken met toeslag nog plaats kan hebben, maar de commissie voor deze aangelegenheid aangewezen regelt dit. Biggekerke. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag vergaderde de gemeenteraad. B. en W. hebben dhr Joh. Janse bereid gevonden, bergruimte te verleenen voor de oude brandspuit voor f5 per jaar. Voorgelezen werden een tweetal verzoe ken van de heeren F. Boone en A. J. Boers om ontheffing van de bepalingen der Zondagssluiting voor hun seizoen inrichtingen. Daar de heer Boers bij later gedagteekend schrijven verklaard had zijn verzoek in te trekken, kwam alleen het verzoek-Boone in behandeling. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. geen voorstel hadden, aangezien het vorige jaar gebleken was, dat de meeningen in den raad hierover zeer uiteen loopen. De heer J. Poppe wilde niet herhalen wat hij vorig jaar heeft gezegd, maar ver klaarde zich nog altoos tegenstander van het open zijn der café's op Zondag. Hij stelde daarom voor het verzoek niet in te willigen. De heer A. de Voogd meende, dat verleden jaar in een behoefte is voor zien door gelegenheid te geven wat te kunnen gebruiken. Hij stelde voor de be doelde vergunning wel te verleenen. Het voorstel-Poppe hierop in stemming ge bracht zijnde werd met 5 tegen 2 stem men aangenomen, tegen de heeren A. de Voogd en A. Janse. Een verzoek van den bond van Chr. Politie-ambtenaren om het salaris van den veldwachter te verhoogen, werd voor kennisgeving aangenomen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de vereen, tot bevordering van de verkrij ging van onroerend goed door landarbei ders, om, in verband met den financiëe- len toestand der vereeniging, de mogelijk heid te openen tot pachtverlaging door middel van een bijdrage uit de gemeente kas. Uit de besprekingen bleek, dat het hier geldt een perceeltje grond van on geveer 200 roeden, waarvan de pacht uiterst billijk is. Na bespreking werd be sloten B. en W. te machtigen vergun ningen tot het plaatsen van tenten op het stand, aan inwoners der ge meente, te verleenen voor half geld. Na rondvraag volgde sluiting. Colijnsplaat. In de gisteren gehouden vergadering van ingelanden van 'het wa terschap Oud- en Nieuw-Nooxdbeveland waren 52 van de 62 stembevoegde inge landen tegenwoordig of vertegenwoordigd Op voorstel van het bestuur werd met alg. st. besloten de poldereigendommen opnieuw voor 3 jaar onderhands te ver huren, zoo mogelijk voor de bedragen van voorgaande pachtjaren. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot het uitvoeren van werken in werkverschaffing, indien door de ge meenten in de kosten wordt bijgedragen. De rekening over het dienstjaar 1936- 1937 werd vastgesteld in ontvang op f 112.680,44 en in uitgaaf op f 61.863,44, derhalve met een goed slot van f 50.817. De begrooting voor het dienstjaar 1937 1938 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 111.272,67, met een post van onvoorzien van f 18.845,42. Het te heffen dijkgesoho't bleef onver anderd op f 25 per 'ha. Ohrn P. Zuijdweg en J. M. Bom wer den ais leden van den dijkraad, onder scheidenlijk van den Calamiteuzen Leen- dert-Ahrahampolder en van den Galami- teuzien Vlietepolder, herkozen. Biervliet. In de buitengewone algem. vergadering van den Amelia-polder en in de algemeene vergadering van den Helena-polder werd met algemeene stem men het voorstel van Ged. Staten tot vereeniging der polders verworpen. Stavenlsse. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd besloten tot res tauratie van den geroeentetoren, Ge raamde kosten f 1900. Het Rijk en de Provincie zullen resp. 40 pet. en 10 pet. bijdragen. Voor herstelling van het toren uurwerk werd f 100 uitgetrokken. Aan de werkloozen zal extra hulp (steun B) wor den verleend. Het salaris van den nieuw te benoemen gemeente-veldwachter werd vastgesteld op minimum f 1150; maxi mum f 1500. Vergoeding voor huishuur f150. Besloten werd over te gaan tot uitbrei ding van de alg. begraafplaats. Hiervoor zal van de ambachtsheerlijkheid worden aangekocht 25 a tuingrond voor f 1500. Aangegaan zal worden een geldleening van f3500 a3X pet., af te lossen in vijf tien jaar. Aan het waterschap „Stavenisse'' zal de helft der kosten vergoed worden voor verbetering van den waterafvoer in den Kerkweg. Het salaris van den kweekeling op de O. L. school wordt vastgesteld voor drie maanden naar f 400 per jaar en voor de rest op f 10 per maand. Het personeel der school zal maandelijks f 15 bijdragen Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Assen, J. Eikema te Scha- gen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Ten Post, Js. van der linden, cand. te Leeuwarden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Urk, W. Heerma 'e Aalsmeer. Peremptoir examen. Cand. A. J. van Sluijs, van Middelburg, beroe pen predikant bij de Geref. Kerk te Zonnemaire, is door de classis Zierikzee der Geref. Kerken peremptoir geëxami neerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. Prov. Kerkbestuur van Zee land. Het Prov. Kerkbestuur heeft tot zijn afgevaardigde in de Alg. Ned. Herv. Synode gekozen als primus: Dr W. H. Weeda te Oosterland, als secundus Ds M. van Empel. Particuliere Synode. Naar de Particuliere Synode der Geref. Ker ken in Zeeland die op Woensdag' 9 Juni gehouden zal worden, werden afgevaar digd: door de classis Middelburg: Ds Heij te Kou'dekerke en Db Koning te St. Laurens en de ouderlingen P. Boon te St. Laurens en G. Polderman te Biggekerke. Secundi: Ds Bremmer te Middelburg en Dis Vreug'- denhil te Meliskerke en de ouderlingen J. Bosselaar te Aagtekerke en A. Ge- schiere te Grijpskerke; door de classis T'holen: Ds le Gointre te Bergen op Zoom en C. A. Vreugden- hil te Oud-Vossemeer en de ouderlingen J. van Strien te Anna Jacohapolder en El. Tange te Rilland-Bath. Secundi: Dr Veltenaar te T'holen en Dis Ros te Krab- bendijke en de ouderlingen Mr Versluijs te Oud-Vossemeer en Haaijer te Tholen. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Hansen te Kats (medew. kerkkoor), av. ds de Vries (bev. diaken) Maandag .vm. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds de Vries. Hansweert, vm. ds Plaggemars, nm. ds Hoogenraad. Districtsvergadering Schoolraad. De jaarlijksche .districtsvergadering van den Schoolraad zal dit jaar worden gehouden te Goes, op Vrijdag 28 Mei a.s. Als referenten zullen optreden de heer P. Cornelisse te Oostkapelle met het on derwerp: De eigen structuur der lagere school en haar verhouding tot andere sa menlevingsverbanden, en Prof. K. Dijk te 's-Gravenhage met het onderwerp: Bijbel en kind. Middelburg. Vereffening van zegels. Het voorstel tot vaststelling der vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1934 heeft de Commissie van Finan ciën aanleiding gegeven te vragen waar om enkele zegels niet vergoed worden en een aantal andere wel? Hierop antwoorden B. en W., dat de zegelkosten, welke niet vergoed behooren te worden, 'die zijn, welke én oip de nota's én op de declaratie werden in rekening gebracht, maar niet zij'n geplakt, omdat de verschuldigde bedragen zijn gegireerd. Omtrent het zegelen van kwitanties in het algemeen wenschen B. en W. het vol gende mede te deelen. Bijl zijn resolutie van 20 April en 30 Mei 1934 bracht de Minister van Finan ciën ter kennis, dat de kwitantiën, aan Isöhöolbesturen afgegeven wegens leve ring van boeken en dergelijke en wegens onderhoud van schoolgebouwen, door die besturen over te leggen bij' de driejaar- lijksche afrekening met de gemeenten, ongezegeld kunnen werden afgege ven. Nadat B. en W. in Maart 1935 van deze beslissing hadden kennis genomen, verwittigden zijl de bijzondere schoolbe sturen daarvan bij schrijven van 3 April 1935 en voegden er de mededeeling aan toe, dat event, na dien datum nog betaal de zegels niet voor vergoeding in aan- mei king kunnen worden gebracht. Brieven 121/*. briefkaarten 10 ct. per 10 gram. De eenigen tijd geleden reeds bekend gemaakte nieuwe regeling, volgens welke alle brieven en briefkaarten met bestem ming voor Ned.-Indië per vliegtuig zul len worden verzonden, zonder dat daar voor luchtrecht verschuldigd is, treedt in werking met de op 5 Juni a.s. te Am sterdam beginnende vlucht (voor de post uit Indië naar Nederland is deze datum 16 Juni). Niet per luchtpost worden verzonden de stukken van welke, blijkens een door de afzenders aangebracht opschrift, ver zending per landmail wordt verlangd. Per landmail worden ook de verkrijgbaar ge stelde postbladen van 6 cent verzonden. Het port van de per luchtpost naar Indië te verzenden brieven zal 12% cents per 10 gram bedragen, dat van brief kaarten is 10 ets. Voor postwissels wordt het luchtrecht teruggebracht van 30 tot 10 cents. Voor drukwerken, pakjes, akten en monsters wordt het 50 cents per 50 gram. Voor brieven, die per landmail worden verzonden, wordt het porto voortaan t/m 20 gram 12% cents, voor elke volgende 20 gram of gedeelte daarvan 7% cents. In de porti der per landmail te ver zenden briefkaarten', drukwerken, akten, pakjes en monsters wordt geen verande ring gebracht. Het huidje blijft gaaf en gezond, in dien U het behandeltmet en droog houdt met Purolpoeder Purol 30 ct. Purolpoeder 60 ct. De zegels, berekend bij' de onderhavige afrekening, zijn alle betaald vóór 3 April 1935 en dienen te worden vergoed. Schoolmuseum Middel burg. Aan het in de vergadering van 29 Mei uit te brengen jaarverslag van de vereeniging „Schoolmuseum Middelburg" ontleenen wij, dat met groote waardee ring getuigd wordt van hetgeen mevrouw WasOsinga en de heer B. J. A. Stoop man, die de provincie verlieten, voor de Vereeniging als bestuurslid hebben ge daan, vooral laatstgenoemde als een der oprichters. Woorden van groote waar deering en hulde worden gewijd aan de nagedachtenis van wijlen dhr W. de Wolf, die ook als bestuurslid zooveel voor de vereeniging deed. Bet aantal onderwijzers-leden be draagt 357, dat der andere leden 45. In het vorige vereenigingsjaar waren deze cijfers 377 en 47. Subsidie verleenden 21 gemeenten, 26 schoolbesturen en 5 ver- eenigingen, tegen verleden jaar resp. 24, 26 en 5. Het aantal bezoekers aan het school museum in de Langedelft bedroeg onge veer 100. Goes. Donderdag werden vanwege de Algemeene Nederl. Bond ter verspreiding van het stenografiestelsel I. Pitman te Arnhem, de examens afgenomen voor het verkrijgen der diploma's stenotypiste, stenografie en machineschrjjven. Het aantal deelnemers bedroeg 16. Het diploma steno-typiste (bestaande uit 3 afdeelingen, t.w. praktische kennis van en vaardigheid in machineschrijven, theoretische kennis van het stelsel Pit man, benevens snelheid tot het opnemen van 130 lettergr. per minuut) kon worden uitgereikt aan De dames: P. van Boven, Nieuwdorlp, met aant. v. d. Fr., D. en Engelsche taal; C. G. de Jongh, Goes, idem; A. Bareman, Wolfaartsdijk met aant. v. Fr. taal; A. Leijs, Kapelle, met aant. Fr. D. en E.; G. M. Visscher, Goes, met aant. D. en E.; W. E. H. Lokerse, Kapelle, met aant. Fr. D. en E. taal. Het diploma kantoorstenograaf (130 lettergrepen p. m.) kon worden uitgereikt aan: Mej. Jac. van Waarde te Katten- dijke. Het diploma kantoortypist(e) (ruim 500 woorden per half uur): Dhr J. Wa verijn, Kruiningen, met aant. D. en E.; de dames: T. Minderhoud, Wilhelmina dorp, met aant. Fr., D. en E.; A. F. de Looze, Kapelle, met aant. Fr., D. en E.; G. Breen, Goes met aant. Fr. en E.; E. Reuneker, Terneuzen, m. aant. Er. en E. Allen zijn leerlingen van de Pitman- school te Goes, directie: N. Crucq en G. J. Bliek. Werd de heer Musseri aangevallen? Gisteren in den laten namiddag deed in Amsterdam-N. 't gerucht de ronde, dat dhr Mussert een bezoek zou hebben ge bracht aan het Blauwe zand en daar door politieke tegenstanders zou zijn aange vallen en geslagen. De politie heeft naar aanleiding van deze geruchten een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch van een aanval of mis handeling is niets gebleken, terwijl de heer Mussert ook geen klacht heeft in gediend. Wel staat vast, dat de lijstaanvoerder der N.S.B. op bezoek is geweest bij een familie in de Amelandstraat. Hij kwam er per auto en het bezoek schijnt niet onopgemerkt te zijn gebleven. Het publiek

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2