DE ZEEUW Hè die vervelende kies LOUTERING. TWEEDE BLAD Nietigverklaring van goud clausules. Uit de Provincie Steunen en stemmen. VAN FEUILLETON VRIJDAG 14 MEI 1937, Nr 188. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Aan de Memorie van Antwoord inzake liet wetsontwerp houdende maatregelen tot nietigverklaring van goudclausules in bepaalde overeenkomsten wordt het vol gende ontleend: Evenals de leden in het Voorloopig Verslag aan het woord, hecht de Regee ring groote waarde aan het beginsel van artikel 1374 van het Burgerlijk Wetboek. Alles komt aan op de vraag: zijn er redenen van algemeen belang, die een ingrijpen van overheidswege in contrac ten te dezen rechtvaardigen? De Regeering beantwoordt deze vraag bevestigend, althans voor zoover het in grijpen in bepaalde binnenlandsche over eenkomsten betreft, omdat door de daad van de overheid op 26 September 1936 de munt in waarde is gedaald en dienten gevolge de met goudclausule aangegane verplichtingen onder de huidige omstan digheden met 2025 pet. zouden worden vermeerderd, terwijl de crediteuren met een zelfde bedrag zouden worden verrijkt ten nadeele van de schuldenaren en dit terwijl mede dank zdji getroffen regee- ringsmaatregelen, het binnenlandsoh prijsniveau niet noemenswaard is geste gen. DO Regeering wenscht uitdrukkelijk te verklaren, dat zijl het onderhavige wets ontwerp beschouwd wil zien als een dooir de b ijl zoindere omstan digheden geboden maatre gel, en niet al3 een symptoom voor een oriënteering of een wenden van den ste ven in een bepaalde richting. De leden, die tegen het wetsontwerp bezwaar hadden, omdat zjji ontkenden, dat er een algemeen belang aanwezig is, dat het ingrijpen rechtvaardigt, oordee- len, dat de opneming van art. 4 (handha ving van goudclausules in ter beurze ge noteerde geldleeningen) niet in overeen stemming is met den door de Regeering te dezer zake gekozen opzet. Onder ver wijding naar de ampele toelichting over dit punt, gegeven door den Minister van Financiën in de vergadering van de Tweede Kamer op 11 Maart 1937, brengt de Regeering in herinnering, dat voor haar hoofdmotief voor de uitzonderings bepaling was, dat het ingrijpen in de goudclausules met de grootst mogelijke voorzichtigheid moest geschieden en met vermijding van schade voor het crediet- wezen. Het ontzien van goudclausules in het internationaal verkeer in het alge meen, was uitvloeisel van dezelfde zorg voor het crediet, en daar ter beurze ver handelbare obligaties gemakkelijk in vreemde handen kunnen komen, blijft Kiespijn overvalt U meestal op een tijdstip dat géén gelegenheid heeft naar den land arts te gaan. Neem dan een "AKKERTJE" dat helpt U tenminste dadelijk van de pijn af. AKKER-CACHETS zijn bijzondere pijn stillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. "AKKERTJES" kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Overal verkrijgbaar. 18) o— Ademloos en vermoeid, maar toch tri omfantelijk, liet ik me vallen en toen Re ginald naast me ging zitten en mijne oogen de zijne ontmoetten, glansde zijn gezicht van volmaakte tevredenheid, die in mijn hart weerkaatst werd". „3 Juli. Sinds ik het laatst in mijn dagboek geschreven heb, hebben we 'zoo veel moois gezien en zijn we gereisd door landstreken van zóó veel majestueuze pracht, dat ik onmogelijk daarvan alle in drukken hier kan weergeven. Ik moet wel laóhen bij de gedachte, dat ik me inge beeld heb, dat mijn nietige pen in staat zou zijn de wonderen te beschrijven van mijn eerste bezoek aan het land van me ren en bergen. Nu zullen we al heel spoedig onze schreden huiswaarts richten. Naar 'huis! Hoe heerlijk klinkt dat! Naar het huis, waar Reginald en ik in volmaakte eenheid en altijd toenemende blijdschap zullen wonen. Daar zal ons streven ziju om ook om ons heen geluk, art. 4 geheel in de Lya van dan alg^mee- nen opzet. De Regeering meent, dat inderdaad hypothecaire debiteuren, die bedreigd worden met opzegging van de geldlee- ning, tenzij' zij. alsnog bewilligen in de op neming van de goudclausule, een beroep kunnen doen op de Grisis-hypotheekaf- lossingswet. Hei vreemdellngenbezoek aan Zeeland. Het kan niet anders gezegd worden, dan dat de eerste symptomen van het komende vreemdelingenseizoen reeds goed waarneembaar zijn. De komende Pinksterdagen zullen zeker velen naar onze provincie brengen. Zoo komt Zaterdag een club Fransche toeristen uit Parijs naar Zeeland. Zater dagmiddag wordt een rondrit gemaakt door de „zak van Zuid-Beveland", waar na het gezelschap doorreist naar Walche ren en daar blijft tot en met den twee den Pinksterdag. Zaterdag komt een gezelschap van de Ned. Reisvereeniging naar C a d z a n d en wel uit den Haag per touringcar. Cad- zand is gekozen als uitgangspunt van een bezoek aan de Belgische kust en Brugge. Gedurende den trip, die 4 dagen duurt, keert het gezelschap telkens naar Cadzand terug, waar in een der hotels gelogeerd wordt Prov. Schoonheidscommissie. Aan 'het keurig verzorgd verslag over 1936 van de Prov. Zeeuwsche Schoon heidscommissie is het volgende ontleend: Door Gedep. Staten werd over 51 aan vragen om ontheffing overeenkomstig art. 3 der Prov. Reclame-verordening uit alle deelen der provincie advies verzocht. Dat deze adviezen vrijlwel alle afwijzend moesten zdjln, vindt zijh oorzaak in het peil der huidige reclametechniek. Aan Gedep. Staten werd voorts advies uitgebracht over de voorgenomen raad- huishouw te Groede, waarvan de tot standkoming ü.m. op grond van ongun stige situatie en ongelukkige architec tuur werd betreurd, en over raadhuis^ bouw te Clinge, waarvan de totstandko ming met eenige wijzigingen werd aam- bevolen. Aan den Minister van Financiën werd verzocht terzake van bebouwing der Do meingronden aan Walcheren's duinen, geen gronden in erfpacht te willen uitge ven alvorens over het betreffend bouw plan het oordeel der Commissie is inge wonnen. Een onderzoek is ingesteld naar voor genomen demping van de Kerkgracht te St. Annaland. De in de bladen vermelde voorgenomen slechting van de wallen te Retranchement had eveneens de aan dacht der Commissie. De subcommissie, belast met de beoor deeling der bouwplannen, behandelde 76 projecten uit 14 (der ruim 100) gemeen ten; de commissie verwacht, dat dit aan tal in 'het volgend jaar vrij belangrijk zal stijgen. De kwaliteit der inzendingen was niet gunstig; slechts één derde der plan nen kon ongewijzigd worden aanvaard. De rest diende min of meer ingrijpend te worden herzien of omgewerkt; het verslag beeldt, naast een aantal ontstel lende voorbeelden van ontsierende bebou wing verschillende voorbeelden hiervan af. Dte commissie wijst er op, dat van bo- vengenoemde plannen het meerendeel af- komlstig is uit de grootere gemeenten, waar de aanwezigheid van een behoor lijke dienst van bouw en woningtoezicht reeds een belangrijke preventieve wer king op de indiening van wanproducten uitoefent; zij betreurt dat te weinig plan nen zijn ingezonden door plattelandsge meenten, waar aesthetisch onderlegde adviseurs vrijWel geheel ontbreken en de ontsiering door slechte architectuur dan ook sterk is voortgeschreden. Bij Kon. Besluit is op haar verzoek aan jonkvrouwe S. H. van Doorn eervol ontslag verleend als lid van den voogdij raad te Middelburg onder dankzegging voor de in die functie gedurende vele ja ren bewezen diensten. Kattendijke. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd als ingekomen stuk medegedeeld: Ontvangst door Gedep. Staten vastgestelde wijziging politiever ordening. vrede en zegen te spreiden. 'Deze gulden weken waren verrukkelijk en de herinnering daaraan zal onuitspre kelijk kostbaar 'blijven. Maar ik wil niet vergeten, dat het leven voor mij ook nog plichten en verantwoordelijkheid bevat en ik hoop z© te volbrengen als voor Gods aangezicht. Reginald zegt dat ik niets zal behoe ven te doen dan mijn gemak te nemen en een deftige dame te zijn. Misschien begrijpt hij nog niet, dat iedere ware vrouw evenzeer verlangt om te geven als om te ontvangen en dat ze de wereld rei ner en heerlijker wil maken, dan zooals ze die vond." „1 Augustus. Onze wittebroodswe ken zijn voorbij en we hebben ons mooi Engelsch huis betrokken, dat gelegen is aan de oevers van bet mooie Winder- meer. Maar neen. Ik wilde, dat ik dit niet had neergeschreven, want ons geza menlijk leven, dat van mijn man en mij zal worden één lange reeks van witte broodsweken vol liefde en geluk en zoete bevrediging. Ik vraag me af, waarom God me zóó gezegend heeft, waarom Hij mijn leven deed overstroomen van Zijn liefdevolle weldadigheid en teedere genade. Soms ben ik bijna bang, dat het over- Op de reclame Inzake hcndonhelmtiLg door G. van Huisstede werd mat alg. stemmen afwijzend beschikt, omdat niet gereclameerd f.$ tegen den aanslag en het aantal honden, doch tegen de verorde ning,. Vastgesteld, werd een heffing'sverorde- ning van besmettelijke ziektengelden. Aan den heer W. H. van den Broek te Goes werd concessie verleend voor een ladiodistxibutienet, onder bepaalde voor waarden. Krabbendijke. Gemeenteraad. De benoeming van een agent der arbeidsbemiddeling. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Af wezig met kennisgeving de heer G. van Velzen. Aan de orde wordt gesteld de benoe ming van een agent der Arbeidsbemidde ling. Aanbevolen wordt dhr J. D. de Kam, ambtenaar ter secretarie alhier. De voorzitter merkt op dat de heer Nieu- wenhuijse in de vorige raadsvergadering als zoodanig is benoemd geworden. De heer Nieuwenhuijse heeft evenwel ver klaard deze benoeming niet te kunnen aanvaarden, wanneer de kantooruren van den agent der arbeidsbemiddeling niet ge wijzigd werden. Hét advies, dat hij den Directeur der Districtsarbeidsbeurs over den heer Nieuwenhuijse is ingewonnen, luidde ongunstig. De betrekkingen van ambtenaar ter secretarie en agent dear ar beidsbemiddeling zijn bovendien moeilijk te splitsen. B. en W. komen dus wederom met de zelfde aanbeveling. Spr. geeft in overwe ging er geen politiek vraagstuk van te maken. De heer Vogelaar vraagt of het voor stel van het geheele college van B. en W. is, waarop de voorzitter antwoordt, dat wethouder de Kok zich zijn stem heeft voorbehouden. Dhr Gebraad informeert, of het niet mogelijk was geweest om een oproep te doen. Hierop antwoordt de voorzitter, dat indertijd een oproeping is gedaan voor ambtenaar ter secretarie, tevens agent der arbeidsbemiddeling. Deze betrekkingen zijn niet te splitsen, aangezien de agent der arbeidsbemiddeling ten allen tijde be schikbaar moet zijn (van 912 en 1—4 uur). Dhr Gebraad zegt, dat het in andere plaatsen wel kan en hier niet. Meer of mindere werkloosheid, aldus de voorzitter, maakt veel verschil uit. Om voor subsidie in bet salaris van den agent der arbeidsbemiddeling in aanmerking te komen, moet de Directeur der Districts arbeidsbeurs zijn goedkeuring aan de be noeming gehecht hebben. Dhr van Houdt zegt, dat met een beetje goeden wil dhr Nieuwenhuijse best gehandhaafd had kunnen worden. Dhr Gebraad merkt op dat het stem men van den Raad thans een wassen neus is. Dhr Haverhoek zegt, dat wij: als raad en B. en W. in de historische lijn zijn gebleven. Ook bij den vorigen ambtenaar waren deze functies gecombineerd. Hij vraagt zich de oorzaak af, waarom men den voorgestelden candidaat niet wil. Daar zullen dan toch wel ernstige rede nen voor zijn. Men moet die gronden maar eens aanwijzen, maar die heeft nog niemand verteld. Dhr van Houdt merkt op dat er geen gronden of motieven tegenover dhr de Kam zijn. Hoe hij over deze zaak denkt, daar heeft hij een ander geen verslag over te geven. Bij de daaropvolgende sn-.pjmmp.ri blijkt, -dat 3 stemmen zijn uitgebracht op dhr De Kam en 3 blanco, zoodat dhr De Kam is benoemd. Tót afgevaardigden naar de vergade ringen van de Waterleiding Mij. „Zuid- Beveland" werd benoemd Jhr Mr W. G. Sandberg tot Essenburg en als plaats vervangend G. Haverhoek. Op voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten tot verkoop van grond in de Julianastraat. Het voorstel van B. en W. tot verhuur van het P.T.T.-gebouw aan den heer Snoodijk, kantoorhouder alhier, voor de som van f 650 per jaar, voor het tijdvak van December 19371 December 1940, werd z.h.s. aangenomen. Over de aansluiting bij het Verificatie- bureau der Vereeniging van Ned. Ge meenten, wordt eerst geheime vergade ring gehouden. Na heropening der ver gadering werd zonder hoofdelijke stem- vloedige geluk me zelfzuchtig zal doen worden. Maar als ik traoht deze vrees tegenover Reginald te uiten, zegt hij, dat zorg en droefheid toch al spoedig ge noeg ons paradijs zuilen binnensluipen en dat ik verstandig zal doen om van de zonneschijn zooveel en zoo lang mo gelijk te genieten. Ein als ik denk aan een groot verdriet, dat me zou kunnen overkomen, dan zou dat wel het verlies van Reginald moeten zijn. Waht dat zou ook mijn dood be- teekenen, omdat ik zonder hem niet le ven kan." Zoover had Patricia gelezen, toen een herhaaldelijk kloppen aan haar deur tot haar doordrong, waarop een dienst meisje binnenkwam, die op een blaadje een aanlokkelijk ontbijt droeg. Verschrikt kwam ze overeind maar werd gerustgesteld door de mededeeling, dat Babette in haar geboorte-dialect overbracht, dat het goed was met haar meesteres en dat deze de juffrouw vrien delijk verzocht, om zoo lang mogelijk te blijven rusten. Toen Patricia haar broodjes en 'haar koffie verorberd had, kon ze moeilijk Iweerstand bieden aan de verleiding om gehoor te geven aan Gabrielle's verzoek. Die zoete stem uit het verleden liet Hónderdduizenden verlangen, dat Dr Colijn zijn werk zal voltooien en consolideeren. Een lezer schrijft aan de T e 1 e g r Het is opmerkelijk zooveel menschen te hooren zeggen: „Ik stem op Golijn", ook zelfs als zijl de richting van den heer Go- lijn niet zijn toegedaan. Bet spreekt vanzelf, dat wijl allen ach ter den heer Golijn als bewindvoerder staan en dit ook zullen blijven doen, het geen echter niet zeggen wil, dat wij zon der meer onze stem moeten uitbrengen op de 1 ij s t Golijn, Immers behalve de heer Golijln, wiens verkiezing natuurlijk vast staat, komen daarop voor een geheele se rie personen, die niet zoo breed denken en votelen als de heer Golijn en het is toch zeker niet in ons belang, dat wij, door onze stem op den heer Golijn uit te brengen, de verkiezing van al die an deren bevorderen. Daarin schuilt een groot gevaar; het heeft toch geen zin zijn stem uit te bren gen op den heer Golijn en zijn eigen principes te verloochenen. Het Anti-Re volutionair pragramma past nu niet ge heel en al in ons kader. De redactie van de Telegraaf merkt hierbij o.m. op: Wij begrijpen het bezwaar van den ge- achten inzender, want inderdaad worden onze kiezers door het zonderlinge partij^ stelsel, dat in ons land bestaat, voor groote moeilijkheden geplaatst. Honderdduizenden in ons land verlangen niets liever dan dat dr Golijn in de gelegenheid zal worden gesteld het werk, dat hij in de a f ge1oopen vier ja ar is begonnen, te voltooien en te consolideeren. Gezien de politieke verhoudingen, die in ons land bestaan, is het voor H. M, de Koningin moeilijk opnieuw dr Golijn als Kabinetsformateur te benoemen, indien de lijist, die hij aanvoert, bij! de komende verkiezingen verliezen van beteekenis zou lijden. Het is deze gedachtengang, die velen er toe brengt, te zeggen, zooals de inzen der opmierfct: „Ik stem op Golijn", ook al behooren zdji niet tot de anti-revolutionai re partij. Deze kiezers weten zeer goed wat zij willen. Ziji wen- sohen opnieuw een Kabinet-Colijn, dat met dezelfde rustige kracht het land be stuurt, zooals dat in de afgeloopen vier jaar het geval is geweest. ming besloten de controle van den ge meente-ontvanger, de woningbouwver- eeniging en Landarbeidersstichting op te dragen aan het Verificatiebureau van Ned. Gemeenten. In verband met de cen trale werkverschaffing in den Kreekrak- polder weTd z.h.s. besloten tot wijziging der gemeente-begrooting 1937. Bij de rondvraag informeert de heer Nagelkerke, of het niet mogelijk is om het tarief voor gebruik van den gemeen telijken lijkwagen, in klassen te verdoe len, aangezien de kosten van vervoer van lijken uit Goes en Bergen op Zoom voor vele minder gesitueerden tamelijk hoog zijn. De voorzitter zegt onderzoek toe. Daarna wordt de vergadering door den voorzitter op gebruikelijke wijze gesloten. Woensdag vergaderde, onder leiding van dhr A. P. Woutersen, waarnemend voorzitter, de Ver. tot bevordering van verkrijging van onroerend goed door land arbeiders. Tot voorzitter werd gekozen dhr Jhr Mr Van Sandberg tot Essenburg in plaats van dhr Jhr Mr Strick van Linschoten. Bij acclamatie werd tot be stuurslid herkozen dhr J. Vader Jr. Be houdens goedkeuring van den gemeente raad zal de boekhouding voortaan gecon troleerd worden door het verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gem. De kosten zullen gedragen worden deels door de gemeente en deels door de vereeniging. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden 11 bedraagt. Er waren 93 perceeltjes los land ver pacht voor f26 per perceel van een gemet. Thans is bij verschillende bewo ners reeds een achterstand te constatee- ren. Aan pachten was nog te vorderen f 657,38, aan rente en aflossing f 1349,12. sterk haar recht gelden op het verlangen de hart van Patricia en deze verlangde er sterk naar om het vervolg te weten van dat mooie, jonge leven, dat zoo'n schitterend begin had gehad. Maar er waren nog zoovéél bladzijden in dat nette keurige schrift en haar lieve zieke ver langde zoo erg naar haar. Vastbesloten stond ze op en terwijl ze haar schat op een veilige plaats wegborg, kleedde ze zioh vlug aan en ging weg om haar liefdewerk weer aan te vangen. HOOFDSTUK VIII. Ontnuchtering. Dien dag leed de zieke erg en het smartte Patricia diep, dat het niet meer in haar macht lag om de kwellende be nauwdheid te verlichten. Slechts noode stond ze haar plaats af aan de nachtzus ter en eerst toen zw doodop zich in haar kamier terugtrok, vond ze weer gelegen heid om verder te lezen, wat moeders dagboek bevatte. Voordat zij dit te voorschijn haalde, staarde ze eerst lang en ernstig op1 het eenige portret, dat ze bezat van haar mooi moedertje, half meisje, half vrouw in al haar onschuldige bekoorlijkheid. Wat moest haar moeder in die dagen RHEUMAm^HE PIJN IN ALLE GEWRICHTEN. Gezondheid thans geheel hersteld. „Ik had rheumatische pijnen in elk ge wricht. Dit duurde zoo 13 weken. Toen raadde men mij om Kruschen Salts eens te probeeren en voordat ik mijn tweede flacon op had, was ik reeds in staat om mijn dagelijksche gewone plichten te vervullen. Kruschen Salts heeft mij ab soluut van de pijn afgeholpen." Mevr. I. D. Rheumatische toestanden zijn meestal een gevolg van een ophooping van urine zuur in het lichaam. Kruschen Salts heeft de kracht om het gevaarlijk urine zuur, dat zich vastzet en ondragelijke pij nen veroorzaakt, op te lossen en langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam te verwijderen. De „dagelijksche dosis" Kru schen zal Uw lichaam voor goed vrij houden van alle kwaadaardige afvalstof fen. Kruso'hen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten i 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv.) Door het bestuur zullen opnieuw krach tige maatregelen moeten worden getrof fen, om de bewoners der plaatsjes aan hun verplichtingen te herinneren. De in 1936 vervallende annuïteiten konden allen aan de gemeente worden voldaan. Nu door de Regeering op tot haar gerichte verzoekschriften geen enkele maatregel is getroffen om te komen tot een gerin gere annuïteit voor de bewoners der plaatsjes, welke voor een groot deel ge durende een kortere of langere periode zijn aangewezen op de steunregeling, z a 1 de vereeniging reeds in 1937 voor het feit komen te staan, dat zij niet meer aan haar ver plichtingen tegenover de ge meente kan voldoen. Daarna bracht dhr A. Tollenaar verslag uit van het geldelijk beheer, waaruit bleek, dat de schuld aan de gemeente bedraagt f 114299,33. Het reserve kapitaal is f 4524,60, Waarde los land f 82267,84. Uitstaande hypotheken f 34268,76. Aan pachten werd ontvangen f2418,en ren te plaatsjes f 1028,64. Het verlies is f 502,14. De balans sluit in debet en credit met f 118823,93. Z.h.s. werd daarna de verlies- en winst rekening en balans vastgesteld. Amemuiden'. Zaterdagavond om 8 uur zal bij gunstig weer het muziekkorps „Arnes Genoegen" onder leiding van dhr F. Buis het eerste zomer-concert geven op het marktplein. O.a. zal worden gespeeld het concoursnummer, dat het korps zal spelen op het Maandag te hou den concours te O. en W.-Souburg. (Be langeloos bericht.) Veere. Woensdagavond vergaderde al hier het onlangs gekozen bestuur van de nieuwe afdeeling Veere-Kleverskerke van het Nederl. Bijbelgenootschap. De func ties werden als volgt ver deeldBurg. Huinink, voorzitter; Ds Fagel, vice-voor- zitter; Baron van Tuyll v. Serooskerken, secretaris; S. Kodde, penningmeester; L. C. v. d. Bave, bibliothecaris; leden mej. M, de Rijke, Kleverskerke; Ds v.d. Guchte, dhn Coops en A. P. Kasse, allen te Veere. Er werd besloten aan kerken of christelijke instellingen, die lid of begun stiger zijn een korting te geven van 25 pet. op de uitgaven van het Genootschap. Ten slotte werd besloten het in de vol gende maand vallende 300-jarig bestaan v. d. 'Statenvertaling ook in Veere niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Biervliet. In de algemeene vergadering van den Elizabeth-polder werd het voor stel van Ged. Staten tot vereeniging der polders verworpen met 38 tegen 2 st.; voor waren de afgevaardigden van de gemeente en oud-burgemeester Maarle- veld. Bet dijkgeschot werd verhoogd van f 11 tot f 11.50 per h.a. Zaamsiag. Op Donderdag a.s. zal het een kwarteeuw zijn geleden, dat de heer Jan Verpoorte alhier werd benoemd tot dijkgraaf van den Kleinen Huijssenspol- der, welke functie hij al dien tijd onafge broken heeft bekleed. De jubilaris zal dien dag in een te houden algemeene ver gadering worden gehuldigd. toch een lieftallige verschijning zijn ge weest! Hiet was geen wonder, dat haar echtgenoot haar aanbad. Toen begon ze opnieuw te lezen en on gemerkt ging de tijd voorbijl terwijl de tragische geschiedenis zich ontvouwde voor haar, door tranen verduisterde oogen: 10 Januari. Het spijt me, dat ik mijn dagboek niet trouwer heb bdj gehou den, maai er waren zoo veel plichten en zoo veel genoegens, die me dat verhin deren. Sinds September hebben we voort durend en onafgebroken bezoek en gas ten gehad, terwijl we bovendien nog ge noodzaakt waren zelf heel veel uitnoodi- gingen aan te nemen. En daarna kwam het Kerstfeest met zijn festiviteiten en zijn geschenken-uitdeeling, maar nu voel ik me dan ook tamelijk vermoeid en zou wel graag een tijdje rust willen hebben. Want het is wel noodig, dat ik even uit rust van de inspanning der laatste maan den, niet juist zoozeer om mezelf dan wel ook terwille van een ander. Want een nieuwe groote vreugde daagt in mijn leven een bevende, maar zoo zoete hoop en mijn hart is opnieuw met dank vervuld voor de belofte van die on uitsprekelijke kostbare gift. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5