AKKERTJES LOUTERING. Binnenland Uit de Provincie vxlkiug van West falen heeft meester ge- maait, is te grootor, daar nauwelijks twee ma&Ttuen geleden een aantal hooge func tionarissen te Mese'dorf, met den burge meester aan bet hoofd, wegens ernstige malversaties werd ontslagen. Korte Berichten. In het Zweedsche bouwbedrijf is een uitsluiting afgekondigd, waardoor P0.000 arbeiders worden getroffen. Men vreest, dat het conflict van langen duur zal zijn. DE REORGANISATIE VAN ONS LEGER. Het treffen van de noodige voorbereidingen. Aangezien het te voorzien is, dat bet nieuw op tredenden kabinet de reorganisa tie van ons leger krachtig ter hand zal ne men, o.m. bestaande in uitbreiding van de licbtingssterkte en verlenging van den eersten oefeningstijd, is men bij den Ge- neralen staf en het hoofdkwartier van het veldleger druk bezig bereids de noo- dige voorbereidingen te treffen om, mocht inderdaad die reorganisatie haar beslag krijgen, daartoe zoo snel mogelijk te kun nen overgaan. Dat deze voorbereidingen geen sinecure zijn moge daaruit blijken, dat de wijzigin gen in de organisatie van ons leger van zulk een ingrijpenden aard zijn, dat feite lijk van de vorming van een nieuw leger kan worden gesproken. TEWATERLATING VAN „DE TROMP". H. M. de Koningin zal de plechtigheid verrichten. H. M. de Koningin heeft den wensch te kennen gegeven, aldus meldt bet A. N. P., de tewaterlating van den bij de Ne- derlandsche Scheepsbouwmaatschappij te Amsterdam voor de Koninklijke Marine in aanbouw zijnden flottiejeleider „Tromp" op 24 Mei a.s. persoonlijk te verrichten. HET NIEUWE INFANTERIEGESCHUT 24 batterijen van 4 stukken. In eerste instantie zullen van het nieuwe infanteriegeschut van de Oostenrijksche firma Gebr. Böhler en Go. 24 batterijen van 4 stukken worden aangeschaft, welke worden bestemd voor de 24 regimenten infanterie. Zoolang nog niet meer batte rijen ter beschikking staan zal uit den aard der zaak ons oude anti-tankgeschut, de 6 cm-veld, voorzien van een pantser- doorborend projectiel, als zoodanig in de bewapening blijven. DE CONTROLE OP SPANJE. Nederland moet f 155.000 bijdragen. Ingediend is een wetsontwerp tot ver hooging van de begroeting van buiten- landsche zaken voor 1937 met een bedrag van f 155.000 als aandeel van Nederland in de kosten van de internationale con trole tot bet tegengaan van toevoer van wapentuig en vrijwilligers naar Spanje. Deze controle brengt belangrijke kosten mede, welke geschat zijn op 900.000 pond sterling over één jaar, indien dat toe zicht zoo lang zou voortduren. D© regee ringen zijn het eens geworden daartoe een internationaal fonds te stichten, waartoe de regeeringen in overeengekomen ver houdingen zullen bijdragen. Het aandeel van Nederland zal 1,9 procent bedragen. Het is voor deze door Nederland bij te dragen som, dat bij deze suppletoir© be- $f ac/ Al Ge U na lange besprekingen in rookerige lokalen moe en afgemat gevoelt, oi als Ge U veel te druk ebt gemaakt, neem dan toch zoo'n "AKKERTJE", dan knapt Ge weer op. AKKER-CACHETS v - haiëJ Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 et. F E UILL ETO N 10) O— „Nu, ik ben blij, dat de Normans er tusschen uit geknepen zijn", oordeelde ze. „Het is erg vervelend als je buren hebt, die zulk een twijfelachtige reputatie ge nieten. Ik hoop dat de volgende koopei van de „Manor" iemand zal zijn, waar niets op aan te merken valt." Hij zweeg stil en probeerde de felle pijn en verontwaardiging, die haar scher pe woorden bij hem teweegbrachten, te overwinnen. Ten slotte vroeg zij onver schillig: „Ia juffrouw Norman weer terugge gaan naar het vasteland?" „Ja" klonk kort zijn antwoord. „Daar bad ze een zieke vriendin, die haar noo- dig1 had." „Een aardige verontschuldiging", lach te zo even. „Ik kan me voorstellen, dat het voor haar het verstandigste is, om voor een tijdje zich daar te verschuilen. Een meisje met een bevlekten naam zal in Engeland niet gemakkelijk waardee ring veroveren.^ grooting de wettelijke goedkeuring wordt gevraagd. COMMISSARIS DER KONINGIN IN GRONINGEN. Naar de Telegr. vernam zou mr J. Linthorst Homan, burgemeester van Yledder, voorzitter van de K.N.A.G., ern stig in aanmerking komen om te worden benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, als opvolger vein den onlangs als zoodanig afgetreden dr J. P. Fockema Andreae. NEDERL. IN- EN UITVOER IN APRIL VERDER GESTEGEN. Blijkens mededeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de waarde van den Nederlandschen invoer (zonder goud en zilver) in April f 142 (v. m. f 125, v. j. f 81) millioen en die van den invoer f 101 (v. m. f 94, v. j. f 57) millioen. Van Januari tot en met April bedroeg de invoer f 479 (v. j. f314) millioen en de uitvoer f347 (v.. j. 213) millioen. Het percentage van den invoer, gedekt door den uitvoer, bedroeg in April 71,1 (v. m. 75,3, v. j. 10,8) en van Januari tot en met April 72,6 (v. j. 67,9). Meerijden in auto's door politiebeambten. Naar aanleiding van een klacht en een daarnaar vanwege den Minister van Jus titie ingesteld onderzoek, is gebleken, dat politiebeambten soms misbruik maken van hun bevoegdheid auto's te laten stop pen, met de bedoeling om, zonder dat eenig dienstbelang zulks rechtvaardigt, te vragen te mogen meerijden. E'en dergelijk optreden acht de Minister voor een politieman onbetamelijk en het aanzien van het gezag van de politie schadend. Op verlangen van 'den Minister is thans aan de daarvoor in aanmerking komende autoriteiten een brief gezonden, waarin vorenbedoelde handelingen worden ver boden. Duister geval. In een Maandagavond te Vlissingen ge houden vergadering van de N.S.B. heeft de heer J. Dekker verklaard, dat hij op Paasoh-Maandag geen bespreking met den Commissaris van Politie in hotel Noordzeeboulevard te Vlissingen heeft ge had. Wat daaromtrent in de pers is ge meld, noemde hij gelogen. Intusschen verklaart de correspondent, die het verslag van de zitting van het Kantongerecht te Middelburg verzorgde, dat de beer Dekker wel degelijk een verklaring heeft afgelegd als indertijd in het verslag van deze zitting, ook in ons blad geplaatst, werd opgenomen. De cor respondent verklaarde te dezen aanzien zeker van zijn zaak te zijn. Waar deze verklaring niet in de een zaamheid maar in het bijzijn van ande ren zou moeten zijn afgelegd, lijkt het ons niet zoo moeilijk vast te stellen, wie hier „gelogen" heeft. Middelburg. Luchtverdedi gingsfonds en nationale veiligheid. In de bovenzaal van St Joris heeft dhr L. A. de Lange, van de afd. Luchtvaart van het departement van Waterstaat, voor de Middelburgsche afd. van de vereeniging voor nationale veilig heid, een voordracht gehouden in verband met de instelling van bet Ludhtverded'i- gingsifonds. Zij droeg tot titel: „Maak het Nederlandsche volk luchtvaartgezind''. De afdeelingsvoorzitter, Jhr F. Bee- laerts van Blokland, zette uiteen, hoe de vereen, voor nationale veiligheid met de instelling van een Luchtverdedigings fonds van woorden tot daden was over gegaan. Dhr L. A. de Lange ving hierop aan met er op te wijzen, dat het z.i. lang niet genoeg is gelden beschikbaar te stellen om vlieghrevetjes te behalen. Er wordt daarmede voor de algemeene luchtvaart- gezindheid van 'het Nederlandsche volk bij lange na niet genoeg gedaan. Wij moe ten jong Nederland het diepe besef bij brengen, dat, zooals wij vroeger een groot volk van zeevaarders waren, wij nu een groot volk van luchtvaarders zijn en nog meer dienen te worden. Daartoe moet de luchtvaartgezindheid reeds van de school af ons opgroeiend geslacht bijgebracht worden. Herhaaldelijk vergeleek spr. den Een warme verdediging in het belang van het meisje „met den gevlekten naam" brandde op Raymond's lippen, maar juist op hetzelfde moment had Loveday de plaats van baar bestemming bereikt en na overdreven hartelijk afscheid van hem genomen te hebben, stapte ze uit, maar keerde zich nog even om en zei, terwijl een veelbeteekenend glimlachje haar lip pen plooide: „Pas op voor rozeknoppen. Zooals je zult weten hebben ze doornen." HOOFDSTUK VH. Een stem uit (het verleden. Welkom, welkom, lieve", riep een klankvolle, innig bewogen stem uit, toen Patricia op haar knieën neerzonk bij het rustbed van haar vriendin en teer de doorzichtige handen in de hare nam. Het was voor beiden een oogenblik van wonderlijke vreugde, want de band, die deze twee zoo innig verbond, was van het zuiverste gehalte. De verandering, die hier in haar afwezigheid had plaats ge grepen, pakte Patricia zóó sterk aan, dat ze in het begin niets kon zeggen en de zwakke, welluidende stem vervolgde: „Hoe heb ik verlangd naar dit oogen toestand in dit opzicht bij andere landen, b,v. Duitschland en Oostenrijk. We moe ten op onze scholen beginnen roet den vliegtuigmodellenbouw als verplicht leer vak in te voeren. Later sluit dit op den zweefvliegtuig-eigenbouw en nog verder aan. Dan komt de H. B. S. en in het alge meen het M. O. Daar moet men een klein windtunnel! je vinden. Daarbij dient prac- tisch werken wederom verplicht gesteld te worden. Dit is nuttig en belangwek kend. Uit de modellenbouwers komen lo gisch voort de zweefvliegers en de zweef vliegtuighouwers; uit de tweede categorie ontwikkelt zich daarna, wederom logisch, die der motor vliegers, met aftakkingen naar de verkeersvliegers en de militaire vliegerij, benevens de groote vliegtuig bouw. Spr. behandelde daarop in het kort de verschillende startmethoden der zweef vliegerij, de mogelijkheden door 'hoogte- wind en thermische luchtstroomen lang in de lucht te blijven, ook in Nederland, de verhouding tusschen zweefvliegen en motorvliegen, en tenslotte de in voorbe reiding zijnde invoering van een nieuw brevet: het brevet-M, hetwelk niet zal zijn een militair brevet, doch tusschen dit en het sportvliegersbrevet-A in zal staan. Rede Minister Oud. Dinsdagavond sprak minister Oud voor ongeveer 500 personen in het Schutters hof te Middelburg over de komende ver kiezingen. Als overal bad bij een aan dachtig gehoor. O.a. kon de minister mededeelen, dat uit de binnenkort te publiceeren cijfers over de rijksmiddelen zal blijken, dat deze in April weder 5 tot 6 millioen meer op brachten dan in April 1936. Spr ziet ook daarin een toeneming van de welvaart. Goes. D'e bloempjesverkoop voor het tu- berculosefonds van het Ghr. Nat. Vak verbond „Draagt elkanders lasten" bracht gisteren niet minder dan f 225,83 op, waarvoor 't plaatselijk comité zeer dank baar is. Hansweert. Met ingang van 10 Mei zijn alhier aangesteld als tijdelijk hulpcom mies dhrn F. v. d. Berge en B. Schrier, heiden alhier. Rilland-Bath. Maandagavond trad voor de A. R. kiesvereen. alhier in een open bare vergadering als spreker op dhr Mr P. A. So'hwartz, burgemeester van Maas sluis, met het onderwerp: „De balans op gemaakt". Spr. begon met er op te wijzen welk een voorrecht het is te mogen wonen in Nederland. Hij schetste de toestandep in Rusland, Duitschland, Spanje, België en Frankrijk, en kwam tot de conclusie, dat het nog nergens zoo goed is te wonen als in Nederland. "Wel had ook spr. een open oog voor de vele moeilijkheden, en den druk waarin ook velen in ons land verkeeren, doch men moet dit niet aan de regeering wijten. Velen zijn er, die onmiddellijk Weten te zeggen wat de regeering ver keerd doet, doch laten wij tot onszelf in- keeren en zien, dat God ook met Zijn oordeelen land en volk bezoekt en laat ons daarvoor buigen en ons verootmoedi gen. Alleen dan kunnen wij ons gelukkig weten te mogen wonen in een vrij Neder land en dan steunen wij de regeering die over ons gesteld is bij de gratie Gods. Met aandacht werd naar deze rede ge luisterd. Van de gelegenheid tot 'het stellen van vragen werd gebruik gemaakt door een tweetal personen, welke door den spreker werden beantwoord. Schore. Vanonbewaakte totbe- waakte. Door de directie der Nederl. Spoorwegen is besloten de onbewaakte overweg bij wachtpost 33, met ingang van 22 Mei a.s. weer onder bewaking te stellen in verband met de steeds passee- rende zandtreinen voor de uit te voeren werken bij Vlake en omgeving. Eilewoutsdijk. Trouwlust. Als een unicum kan worden vermeld, dat in deze kleine gemeente tegelijkertijd zes paartjes in ondertrouw zijn opgenomen. Krabbendijke. De Gemeenteraad zal morgenmiddag 2 u. bijeenkomen. Aan de orde 'komen o.a.: Benoeming van een agent der arbeidsbemiddeling (B. en W. stellen opnieuw voor als zoodanig te be noemen dhr J. D. de Kam, ambt. ter secretarie.) Wijziging Legesverordening. Benoeming afgevaardigden naar de ver blik! O, het is heerlijk jou weer terug te hebben. Maar was het niet zelfzuchtig van me, dat ik je liet komen?" „Zelfzuchtig?" herhaalde Patricia met een bedroefden glimlach. „Nee, Gabrielle, niemand is er, die me noodig heeft en daarom ben ik dankbaar, dat jij tenmin ste naar me verlangt, want anders zou ik me heelemaal verlaten gevoelen. Is de tijd je lang gevallen, toen ik weg was?" „Ja," was het zachte antwoord. „I'k miste mijn zonnestraaltje, mijn troosteres meer dan woorden kunnen uitdrukken; maar God is goed geweest. Hij heeft mijn pijn verlicht en jou weer hij me terug ge bracht." Zelfs het meest onervaren oog kon dui delijk zien, dat de dagen hier op aarde voor Gabrielle DUval maar weinig meer zouden zijn. Toch lag er een uitdrukking van volmaakte vrede op de kalme ge laatstrekken en straalde deze uit de zach te, bruine oogen. Het weelderige, over vloedige haar was reeds vergrijsd, hoe wel ze nog slechts vijf-en-dertig jaren telde, maar in zijïge strengen golfde het over het hooge, witte voorhoofd en vorm de zoo een zeer passende omlijsting bij het reine, verheven gezicht. Zacht zei ze: „Ik wil niet, dat je nu nog langer bij me blijft, lieve kind. Je gaderingen van de Waterleiding-Mij. (Aanbeveling; 1. Jhr, Mr W. S. Sandberg tot Rosenburg, 2. G. Haver hoek.) Ver koop van grond in de Julianastr.. Ver huur van P.T.T.-gebouw, Aansluiting bij het Verificatiebureau der Vereen, van JNederk Gemeenten. Wijziging der ge- meentebegrooting 1937 in verband met een centrale werkverschaffing. lerseke. Dinsdag is met -hoog water de boot vaai den schipper Jasperse, met een vracht grond geladen, voor den steiger van den heer G. L. Bom gezonken. Des avonds is getracht de boot te lich ten. Daartoe is de vracht overboord gezet. Voor den eigenaar een groote schade post. Dammen. Vriendschappelijke wedstrijd tusschen Wemeldinge en ler seke; G. HoogestegerA. Goeman 02 resp. Wemeldinge, lerseke); M. Kooman v. Boven 20; Joh. GijsselA. Oom 20; Joh. HubrechtseG. v. d. Endt 0 2; M. MierasJoh. Kole 02; R. v. DamlmeG. de Rooy 11; E. Gijssel P. v. d. Vrede 11; N. FeliusF. v. d. Boomgaard 02; G. H. de ZeeuwJ. Lindenberg 11; J. v. WeeleG. Lin- denberg 02; G v. OostenJ. de Leeuw 20. Totaal 913 voor lerseke. Koudekerke. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Raad voltallig. Db voorzitter richt zich allereerst tot weth. Contant die in de laatste dagen mocht herdenken zijn 30-jarig lidmaat schap van den gemeenteraad en zijn 45- jarig huwelijksfeest mocht vieren. Merkwaardig, aldus Spr., is, dat hij als Zeeuwsch-Vlaming hierheen gekomen zich zoo spoedig in het burgerlijk leven op Walcheren wist in te werken en reeds na enkele jaren tot lid van den raad werd gekozen. Dat vertrouwen is tot nu toe be stendigd. Spr. wenscht den heer Contant van harte geluk met deze hoogtijdagen. God sterke U tot Uw taak en geve U een gelukkigen en verlichten levensavond. Weth. Contant dankt in enkele ge voelvolle woorden voor de hem en zijn vrouw gebrachte gelukwenschen, mede voor de vele bewijzen van sympathie uit de bevolking ontvangen. Ingekomen is goedkeuring van Ged. Staten van het raadsbesluit van 2 Maart j.l. tot verhuring van de geneesheerwo ning. Een brief van de Vereeniging van Ned. Gemeenten te Den Haag inzake het berijden van het rijwielpad in de duinen met driewielige bakfietsen. Dit blijft als nog verboden doch overleg over opheffing van dit verbod is actueel. Voorstel van B. en W. tot onttrokking van verschillende voetpaden aan den openbaren dienst. Dhr de Rijke wijst op het pad van Cou- burg naar den Biggekerksche weg wat slecht is en haast niet wordt gebruikt. Hij wil dat dit mede van den ligger wordt afgevoerd. B. en W. zullen dit na der overwegen. De door de Provincie aangelegde rid- leering in Zuurbeekschenweg zal in eigendom, beheer en onderhoud worden genomen door de gemeente. Voorstel om niet over te gaan tot de aanstelling van schoolartsen. Dhr Langeraad zegt geen principieel bezwaar te hebben, doch nit financieel oogpunt wil hij met het voorstel van B. en W. meegaan. Dhr Sanderse (S.D.A.P.) vraagt of er hij B. en W. eenstemmigheid bestaat en zoo ja, hoe is het advies van de school besturen. In de samenleving ziet men allerwege dat men zich stelt op het standpunt om de volksgezondheid te bevorderen. Spr. mieent dat als er meer geneeskundig toe zicht was geweest, de rekening van het B. A. heel wat lager zou zij'n geweest. Bij de eerstvolgende begrooting zal Spr. met een voorstel komen om een dergelijk in stituut ook in deze gemeente te krijgen. Dlhrn Jasperse (G.H.) en Moens (S.G.P.) zijn het met B. en W. eens. Dhr de Kroo (A.R.) zou het niet vlei end vinden voor onze inwoners het insti tuut schoolarts in te stellen. Op enkele uitzonderingen na, die den regel beves tigen, is het kennelijk waarneembaar, dat de ouders in deze gemeente er prijls op stellen zelf de zorg voor hun kinderen op zich te nemen. Het kan voorkomen dat een beduidende groep van ouders hun kinderen verwaar- loozen. Dan is het natuurlijk de pliöht om in te grijpen. Maar dan nog is de over- bent moe en overspannen. Babette heeft een lekker maal eten voor je klaar en dan moet je naar bed gaan en heerlijk sla pen tot morgenvroeg. En als je dan mor gen uitgerust bent, kunnen we praten, zooveel we willen." Tevergeefs protesteerde Patricia, dat ze noch honger, noch slaap had. Ga brielle was onverwrikbaar en al spoedig bleken dan ook deze beide beweringen onjuist. Onweerstaanbaar was het heeilijke maal en nauwelijks nog had haar hoofd het kussen geraakt, of een droomlooze slaap sloot de oogen van de vermoeide reizigster. Vroeg in den morgen ontwaakte z;e en voelde ze zioh geheel verfrischt. Even nog lag ze na te denken over de gebeurtenis sen van den vorigen dag en opnieuw ver wonderde ze zich over dien vreemden maar prettigen samenloop van omstan digheden, die haar die enkele heerlijke mlomenten met Raymond Tempest ver schaft had. Ze trachtte niet voor zichzelf het feit te verbergen, dat die momenten werkelijk heerlijk geweest waren, maar sloot de herinnering daaraan weg, diep in haar hart. Het was zoo prettig te we ten, dat hiji zich bekommerde over haar veilige aankomst en bij de gedachte, dat heid niet de eerst aangewezene, doch het schoolbestuur of de schoolleiding. Ver onachtzamen die hun plicht, dan pas is de beurt aan de overheid om in te grij pen. Zulk een toestand heersoht hier ge lukkig niet. Ook het ziekenfonds zal zeker mede werken om de uitzonderingen nog uitzon derlijker te maken. Ook de financieel© ge volgen nopen niet minder tot verwerping. Door invoering van den schoólarts zou den we met ons' budget wederom naar boven gaan en juist belastingverlaging is dringende noodzaak. De voorzitter zegt: dat de schoolbestu ren de instelling van schoolarts toejui chen is verklaarbaar. Wij moeten echter de voorzichtigheid betrachten. Dhr Sanderse meent, dat er ondervoe ding plaats heeft en daarvoor wijkt het principe. Dhr Lorier zegt: een schoolarts kan in groote steden nuttig zijn, doch hier op het platteland zorgen de ouders voor 'hun kinderen. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. Voorstel om op het steunbedrag van niet bij een ziekenfonds of vereeniging voor iziekenhuisverpleging aangesloten werkloozen een derde der daarvoor ver schuldigde contributie in te 'houden. Dhr Moens meent, dat er menschen zijn die principieele bezwaren hebben tegen verzekering. Hij wil dezen ervan vrij stel len. Dhr Sanderse zegt; over 't algemeen ziet men, dat er geen kink in de kabel kan komen of men komt om steun vragen en terecht. Maar dan valt het principe weg. De belastingbetalers zullen hij aan neming van het voorstel-Moens bovendien mogen bijdragen in de behoeften van de z.g. gewetensbezwaarden. Dhr Moens zegt gesproken te hebben over werkelijk gewetensbezwaarden. Het ligt niet op den weg van de overheid om deze bepaling zonder meer voor allen door te voeren. Dhr De Kroo wil ook niet hen, die ge wetensbezwaar hebben, verplichten. De voorzitter zegt: wij leggen de men schen niet op om te verzekeren, doch men moet hier voorzichtig zijn. Wij willen ze alleen dezelfde lasten als de anderen doen dragen. Er zijn er altijd die misbruik van het geweten maken. Rondvraag. D'hr Kameraad vindt de verlichting in de kom der gemeente van 1 Mei tot de intrede van den Zomer tijd onvoldoende. Dhr Sanderse wil een sloot dempen met behulp van de werkloozen. Hij vraagt naar de openbare plakborden ten behoe ve van de verkiezingen enz. en het noo- dige toezicht, opdat de eene partij haar aanbeveling niet plakt op die van een der andere partijen. Gaarne zag hij het Kerkstraatje op 'tZand verbeterd. Dhr De Lange wil verbetering van de stortplaats aan de Vlissingsche weg in het wegje bij Sparren tak. Dhr Moens vestigt de aandacht op den ingang van den Abieelschenweg, waar het uitzicht door den groei van 't hout wordt belemmerd. Dhr de Kroo vraagt de betrokken aan gelanden te berichten wanneer een weg, dien zij moeten passeeren, wordt afge sloten. Dhr Lorier brengt dank voor de spoe dig toegestane halte op den Nieuwen Vlis- singsohen weg bij Café Lommerrijk. Het voetpad langs den N. Vliss. weg is niet te gebruiken bij regenachtig weer. De voorzitter antwoordt, dat de ver lichting met 1 Mei gedoofd wordt. Zoo lang Spr. hier is is dat geschied, doch wanneer de Raad prijs stelt op verande ring, dan zullen wij voor de begroeting van 1938 hiermede rekenen. De zaak van. het Lagewegje heeft de volle aandacht van B. en W. Dia aanplakborden worden aangebracht. De politie zal zoo veel mogelijk toezicht houden. D'e wensch van dhr Moens zal onder de aandacht van Waterstaat worden ge bracht. Ook over de sleuven in den weg zal zoo veel mogelijk voorlichting aan de 'be trokken aangelanden worden gegeven. Bij de Provincie hebben wij meermalen den onhoudbaren toestand van het wandelpad aan den N. Vliss. weg onder de aandacht gebracht en 'het is reeds een onderwerp ze beloofd had, hem te schrijven, ging haar pols sneller. Ze wilde Raymond niets dan een kort, schuchter briefje schrijven, maar de mogelijkheid was toch niet uitgesloten, dat hij' op een goeien dag haar ook een briefje terug zou sturen en dat zou werkelijk een levendige vreug de voor haar zijn. Daarop stapte ze haar bed uit en begon haastig haar koffer uit te pakken, totdat ze stuitte op het pakje in zilverpapier, dat haar moeders schatten bevatte. Met trillende vingers maakte ze het open en met oogen vol teederheid bekeek ze de kleinigheden, die Dina haar al had opge somd. Ze greep het in leer gebonden dag boek en terwijl ze opnieuw onder de de kens kroop, voldeed ze aan het innigste verlangen van haar hart. Ja, het schrift was fijn en verbleekt, maar jonge en begeerige oogen konden het toch heel goed ontcijferen. Vol eerbied nam ze dit reliquie van de lieve doode in haar han den en terwijl ze de eerste bladzijde op sloeg, begon ze het weemoedige verslag van gouden, lang vervlogen dagen te lezen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2