DOXJWE De strijd van het Nationaal- Socialisme tegen de Kerk. FGRFRTS WFF JU - 0p3 punten -êettfi! Binnenland Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw 1753 DE INDISCHE BEGR09TIN6 ANNO VOOR 1838, Da ontvangsten zouden 80 mllliosn meer bedragen dan In 1837. Naar liet „Bat. NM.'' weet mede te deelen, zal het eindcijfer der gewone mid delen ivoor 1938 naar alle waarschijnlijk heid een 90 milHoen hooger geraamd worden dan voor 1936 en 1937 (ruim 270 millioen). "Wat de uitgaven betreft (bestaat nog weinig zekerheid omdat in de raming daarvan nog zeer groote bedragen voor komen, waarover de minister zijn oordeel nog moet uitspreken. Uiteraard zal voor bet volgend jaar niet meer gelden wat nog voor 1937 tot taak gesteld was: een begrooting zonder ver meerdering van schuld. In 1938 zal weer begonnen worden met de norinale aflossing van 's lands schuld, waarmede een bedrag van 2122 milli oen gemoeid is. Op die wijze blijven dus nog een zeven tig millioen vrij boven de uitgavenraming van 1937. BOND VAN CHRISTELIJKE DRUKKERSPATROONS. De heer Diemer gehuldigd. Deze Bond hield vorige week te Utrecht onder leiding van den heer H. Diemer zijn jaarvergadering. Biji den aanvang van de bijeenkomst verkreeg de heer A. v. Haeringen te 'sGravenhage het woord, om den bonds voorzitter hartelijk geluk te wenschen met het feit, dat deze op 1 April j.l. 25 jaar had gefungeerd als Directeur van het Rotterdammer-bedrijf. De heer Die mer had dezen dag stil willen laten pas- seeren, doch op den dag zelf was het feit ruohiibaar geworden. Het bestuur kon toen des avonds laat nog voor een bloemenhulde zorgen. Op dezen dag ech ter wilde het bestuur uitspreken, dat het zich verheugde over het geslaagde be drijfsbeleid van den heer Diemer. Doch voornamer achtte hij 't heden te wijizen op het gevolg voor de drukkers in Neder land. De heer Diemer heeft zich een vooraanstaande plaats veroverd in de be drijfsorganisatie en daarin het belang van patroons en gezellen ongemeen ge diend. Gewezen werd op het werk in de Centrale Commissie en het Pensioen fonds. Dit werk gaat ver buiten de gren zen van den Ghristelijken Bond, doch in de eigen organisatie trekt de beginsel band buitengewoon. God heeft den le vensweg van den voorzitter zóó geleid, dat deze aangenaam is bijl de vakgenoo- ten, en niet het minst natuurlijk biji de geestverwanten. Den heer Diemer werd toegewenscht dat hij nog lang zijn kracht onder den zegen des Heeren mag wijden aan bedrijf en aan collega's. Als een eenvoudige her innering werd den voorzitter daarna aan geboden het hoek „Twintig duizend cita ten", De heer Diemer was zeer verrast door deze hartelijke huldiging, waaraan de vergadering spontaan had deelge nomen. Het werk in een bedrijfsorgani satie zag hij als een beginselwerk. Het onderhouden van de twee groote geboden God lief te hebben uit het geheele hart en den naaste als ons zeiven,moet den Qhristen drijven tot samenwerking van patroons onderling en daarna gezamen lijk met de arbeiders. Dat in deze vijf- en-twintig jaren spreker in vele gevallen ia bsrom t* atsau. boven personen en partijen in de bedrijfsorganisatie, is aan Gods ondersteuning te danken. Het ge schenk word dankbaar aanvaard. Op verzoek van den heer Diemer heb ben daarna alle aanwezige leden hun handteekening geplaatst in het boekge schenk. De dag werd verder gevuld met de be spreking van onderscheiden bondsbelan- gen. De aftredende bestuurders, H. Die mer en R. L. Haan, werden met alg. st. herkozen. De jaarverslagen werden goed gekeurd en het Agendum van de vergade ring der Federatie van Werkgeversorga nisaties in het Drukkershedrijf, waarvan de Christelijke Bond een der drie deelen uitmaakt, bespraken. In den namiddag hield mr P. Borst uit Amsterdam, economisch adviseur der Federatie, een referaat over het onder werp: „Perspectieven in de verhouding tot het ongeorganiseerd bedrijf". De des kundige spreker slaagde er in, de verga dering door zijn, op maatschappelijke en ethische gronden steunend betoog te boei en. Een breedvoerige bespreking bracht nog veel verduidelijking aan. Zó'o was het, alles te zamen, een goede dag voor den oudsten Chr, Patroonsbond in Nederland. Hoe een „nationale" partij het nationale belang bevordert. In samenwerking met rijksambtenaren heeft de politie te Brunssum, hij een ze keren H., voorman van de N.S.N.A.P. (Partij majoor Kruyt), een huiszoeking verricht, waarbij een groote hoeveelheid pamfletten in beslag werd genomen De ruim 20 pakken, elk ter zwaarte van pl.m. 40 Kg., bevatten 200.000 circulaires, die over heel Nederland voor de a.s. ver kiezingen zouden worden verspreid. Blij kens de naam van de firma, die er op voorkomt, is het propagandamateriaal in Keulen gedrukt. Alles is echter de grens over gesmokkeld, zoodat de invoerrechten ontdoken zijn. Volgens verklaring van H. zijn de kos ten van het drukwerk betaald met de con- tributiegelden der leden, die in Duitsoh- land woonachtig zijn en die voor het overmaken der gelden naar Nederland geen toestemming verkregen. De inhoud der pamfletten was overi gens niet van beleedigenden aard. Inbe slagname is dan ook uitsluitend te wijten aan het feit, dat de invoerrechten ontdok ken zijn. Verkiezingsdrukwerk voor een natio nale partij uit DUitschland. Geen inpolderingen op Tholen. Door dhr G. Hanssens, burgemeester van Stavenisse, werd een bespreking ge houden over het bedijken der groote schorren onder deze gemeente, met Ir J. Verhoeven te Middelburg. Deze deelde mede, dat hij geen gun stig advies aan de Regeering kan geven voor de indijking. Volgens hem bestaat de mogelijkheid, dat er zich nog calamiteiten voordoen. De schorren nemen wel niet meer af, doch de stroom zou 'zich nog kunnen verplaatsen. Het grootste bezwaar hlijlven de kosten, die ongeveer f400.000 zouden bedragen. De indijking van de bedoelde schorren is dan ook wel voor verscheidene jaren van de baan. Aanbeveling waterbouwkundig ambtenaar Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een gemeenschappelijk war terbouwkundig ambtenaar bij de water- keering van den calamiteuzen Zimmer- manpolder en bij het waterschap Krui- ningen zijn geplaatst: 1. D. H. Swenne te Kamperland; 2. J. Ph. Salomé te Groede en 3. J. H. Kramer te Hoofdplaat. Samenvoeging van polders in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Het watersdhap der „Sluis aan de Wie lingen" hield een buitengewone algemee- ne vergadering, uitsluitend ter bespre king van het plan van Ged. Staten tot samenvoeging van de polders. Tegenwoordig waren 54 der 69 polder afgevaardigden. De voorzitter, burgemeester Erasmus, was de eerste, die zijn bezwaren tegen het samenvoegingsplan uiteenzette. Vervol gens las de ontvanger-griffier, burgemees ter Hendrikse van IJzendijke, een juist van de pers gekomen brochure voor, op gesteld, aldus spreker, door een hoogge plaatst persoon. De eindconclusie van de brochure luidt: „Het ontwerp is volstrekt onaanvaard baar", waarmee de vergadering, blijkens krachtig applaus ten volle instemde. De afgevaardigde van het waterschap Gadizand, dhr P. van Cruyningen, was van meening, dat de polderwegen in goe den staat verkeereu en dat de suatie van bijna alle polders niets te wenschen over laat. Ten slotte werd met algemeene stem men besloten aan de tot stand koming van 'het plan niet mee te werken, doch er zich tot het uiterste toe tegen te verzetten. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Zaterdag had te Goes de jaarlijksche vergadering van de vereeniging „Museum voor Zuid- en Noord-Beveland" onder voorzitterschap van dhr Joh. Pilaar plaats. De heeren Mr van Dhsseldorp en Mr Stieger werden als bestuursleden her kozen. De rekening van ontvangsten en uitga ven over 1936 werd onder dankzegging aan den penningmeester, dhr J. M. van Bommel van Vloten, goedgekeurd. De fi- nanoieele toestand der vereeniging is on veranderd gebleven. collectie voorwerpen werd in alle afdeelingen van 'het Museum weer be langrijk uitgebreid, De oud-conservator, de heer Van Perk, die ook na zijn ver trek uit Goes met het Museum medeleeft, heeft de Natuurlijk-Historische afdeeling met een groot aantal vogels verrijkt. Do voorzitter sprak daarvoor een hartelijk woord van dank. De voorzitter deelt ten slotte mede, dat hem niets officieels bekend is, doch dat hij meent uit geruchten, welke hem be reikt hebben, te mogen vermoeden, dat de Vereeniging Hendrick de Keyser einde lijk tot de restauratie van het Gotische huis, waarin het Museum gevestigd is, zal overgaan. Hij hoopt, dat zajn vermoe den zal blijken juist te zijn en eindelijk een eind aan het verval van het schoone ge bouw zal komen. Rijkspostspaarbank. Opgave beti effende het kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop der maand April 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaar bankboekjes ingelegd f 122.002.78 en te rugbetaald f 102 103.39. Derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 19.899.39, Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Goes. In den loop der maand April 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 105.729.60 en terugbetaald f 116.506 49. Derhalve min der ingelegd dan terugbetaald f 10.773.89. Heinkenszand. Op de drie vereenigde weegbruggen alhier werd in 1936 gewo gen een gewicht van 8.544.355 kg, resp. op de Stationsbrug 4.078.880 kg, in den Oudelandschepolder 2.321.997 kg, en aan den Plaaidijk 2.143.478 kg. Domburg. Loop der bevolking over de maand April. Vertrokken: A. H. Croockewit van A 94a naar Italië; A. P. J. Westenburger van A 98 naar 'sGravenhage N. Ha ven 10. Ingekomen: W. Boone uit Oostkapelle, Domburg A 73; Fr. Meijers uit Middel burg, Domburg D 24; Abr. Vreeke uit Middelburg, D'omburg A 56; J. de Meijers, uit Lisse, Domburg G 57. Tholen. Maandag werd de algemeene vergadering gehouden van Ingelanden van het waterschap „De Vrije Polders ouder Tholen". Aanwezig waren 53 stem gerechtigde ingelanden. Na opening door den voorzitter de heer J. M. Wagemaker werden behandeld de rekening 1936'37 en begrooting 1937 —'38. Rekening Waterschap: ontv. f 16706.35. Uitg. f21.375,95. Nadeelig slot f4669.60. Zes Polders (Zeesluis) ontv. f 995.23, uitgaven f 54,46, goed slot f 940,77. Sohakerloo. Ontv. f 13.849,94, uitg. f 14.057,16. Nadeelig slot f 207,22. 1500 gemeten polder. Ontv. f 14.449,78. Uitg. f 14.952,18. Nadeelig slot f 502,40. Dalempolder. Ontv. f 917,20. uitgaven f 922,04. Nadeelig slot f 4,84. Nieuwland. Ontv. f 916.05*. uitgaven f 888.13. Goed slot f27,92. Puitpolder. Ontv. f 233.34. Uitgaven f 273,09. Nadeelig slot f 39,75. Peukepolder. Ontv. f675,27; uitgaven f 691,77. Nadeelig slot f 16.50. Oud Strijien. Ontv. f 354.75, uitgaven f 400.48. Nadeelig slot f 45.73. Dijlkgeschot per H.A. in 1936'37 f27,50, 1937—1938 f29.—, Sohakerloo vorig jaar f 17, dit jaar f 18 voor 1500 Gemeten; v. j. f 16.50, nu f 16 voor Dalem; v. j. f 9, nu f 9 voor Nieuwland; v. j. f 5,75 nu f 8,50 voor Puit; v. j. f 9, nu f 9 voor Peuke; v. j. f 5,75, nu f 8,25 voor Oud Strijien. Stoomgemaal. Ontv. f 11.350,91, uitg. f6782,02. Goed slot f4568,89. Dijkgeschot hiervoor voor alle polders f4 p. H.A. Tholen. Uitslag wedvlucht van Monster door „De Luchtpost". Afstand 125 km. A. Rijnberg Ie, 3e, 4e en 8e; B. W. Schot 2e, 5e en 9e; A. P. M. Voets 6e; M. v. Noort 7e en 10e. Gelost 12.5, aan komst le duif 2.9.51, laatste 3.27.54 uur. „Zoo nu en dan, zegt het „Friescn Dagblad" worden er wel eens uitspraken gepubliceerd uit Duitsche bladen, waaruit een groote afkeer van het Christendom blijkt. Zulk een verzameling heeft slechts problematische waarde, omdat een bun deltje citaten, bijeengebracht uit honder den bladen, nog niet typeerend voor den algemeenen geest behoeft te zijn. Veel krachtiger bewijs heeft men, als men één toonaangevend blad gaat onder zoeken. Wij hebben dat gedaan. En we nemen „Der S. A.-Mann", Kampfblatt der Obersten S.A.-Führung der N.S.D.A.P. Het blad dus, dat voor de S. A. dezelfde beteekenis heeft als het Bondsorgaan voor de leden eener jeugd organisatie. Hun „eigen" blad, waarin de leiding wekelijks tot hen spreekt. Dit leidende orgaan voert een scherpe strijd tegen de kerk. We nemen als voorbeeld het nummer van 3 April 1937. Van de artikelen, die het blad dan citeert, nemen wij als typeerend dat het welk tot opschrift draagt: „Ariërs aan de loopende band." „De Duitsche dominees worden over stelpt met aanvragen om extracten uit doopboeken. Want wie vooruit wil, moet bewijzen, dat hij vier arische grootouders heeft. De dominee van Dubraucke in de Nieder-lausitz was gewoon, bij deze op gaven een tractaatje in te sluiten. Hij wees daarin de menschen er op, dat het Duitsche volk door de eeuwen heen een Christelijk volk is geweest. Een gedoopt volk. En daarom wekt hij den lieben Volksgenossen op, „sich auch wed- ter zum Christentum zu bekennen". Der S. A.-Mann vindt, dat zooiets niet te pas komt. Het verzenden van een uittreksel uit het geboorteregister is toch geen aanlei ding om de „clericale werftrom" te roe ren. Bovendien heeft de dominee geschre ven „Het Duitsche volk was christelijk, sedert het werkelijk in de historie een volk geworden was. Onze voorvaderen hebben zich dan ook immer een christe lijk volk gevoeld en zich voor hun chris telijk geloof niet geschaamd." Wie dus zijn arische afstamming gaat bewijzen, bewijst meteen zijn christelijke afstamming. Dat is alles duidelijk en eenvoudig. Maar Der S.A.-Mann draait het om, en beweert, dat volgens een dominee iemand door den doop tot een Ariër wordt. En het blad spot: De kannibalen- hoofdman Ovambu, wiens vader drie zen delingen heeft opgegeten, voordat hij zich door den vierden liet doopen, is dus een Ariër! Maar, zoo vervolgt het, door den doop wordt in werkelijkheid niemand een Ariër, ook niet al wordt het doop water bij' hectoliters aan hem verspild. In dezen toon gaat het verder. De woorden van den dominee worden verdraaid en dan wordt de gelegenheid te baat genomen tot allerlei platvloersche spot. En de Duitsehers een christelijk volk geweest? Ook dat wordt ontkend. De Duitsehers waren heidenen; maar Karei de Groote heeft ze door een vreeselijk bloedbad gedwongen, christen te worden. We lezen verder in dit leidende blad. Er komt een stuk in voor, waarin wordt geklaagd over de slimheid van de tegenstanders van Hitier. Zij voeren propaganda inkruis- woordpuzzles. Ik vertaal een gedeelte „Men wil een beetje aan denksport doen en begint; echter reeds bij het eer ste, tweede of derde woord is het mis. Er wordt verlangd: Het Heilige Land en men wil geestdriftig Duitschland in vullen, maar dat past niet. Het moet we zen „Kanaan". Dat moest toch....! Er is voor ons Duitsehers, maar één heilig land, en dat is Duitschland. Maar niet genoeg; daar volgt: Bijbelsche vrouwen gestalte, en er komt uit Rachel of Esther of 'Sara. Foei duivel, wat stinkt het naar knoflook! Zijn er voor ons niet genoeg Duitsche vrouwengestalten, Gudrun, Ute, Brunhild, Thusnelda, enz. Soms komen deze Duitsche vrouwen ook in zulk een raadsel voor, maar zelden en beschamend naast de Jodengestalten; en helaas, zij kunnen zich niet verweren, dat zij in zulk gezelschap worden geplaatst. Verder wemelt het van zonen Jacobs en van pro feten. Daarbij komen Bijbelsche namen van bergen, steden, enz." Dit alles is systeem, zoo wordt be weerd. Het moet uit de kranten worden ge bannen. Als ouders bet nog noodig ach ten, hun kinderen dergelijke namen te leeren, dan is dat privatsache. Maar in het openbaar hoort het niet. Het is op sommige scholen treurig ge steld, zoo besluit het artikel. Een zoontje van een kennis wist zoo goed als niets van Wittekind, maar over Adam en Eva, Kaïn en Abel wist hij wél bescheid. Dit is wel voldoende, om te laten zien, hoe stelselmatig gepoogd wordt de Bijbel te bannen uit het leven van het Duitsche volk, en het op te zetten tegen de kerk. Het masker is nu wel afgeworpen. De officieele organen van het Natio- naal-sooialisme binden den strijd open lijk aan. En ze hebben gelijk; er is een gewel dige kloof tusschen Christendom en Na- tionaaPsocialisme. Het is een absolute tegenstelling: Ha kenkruis of Christikruis." Ned. H.erv. Kerk. Beroepen te Schoondijke, W. E. Heij- boer te Ouwerkerk. Geref. Kerken. Beroepen te Zevenbergen'Roosendaal, J. S. van de "Weg, cand. te Dubbeldam. Te Ten Post, J. v. d. Linden, cand. te Leeu warden. Bedankt voor Oosterbeek, S. Wouters te Soest. i Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. Het Provinciaal Kerkbestuur van Oveiijssel benoemde tot ouderling-lid van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk ir P. Wolffensperger, ouderling te Zwolle, tot diens secundus de heer J. Vis- scher Tzn., ouderling te Almelo. i Ds A. Scèaafsma f. Zondag is te Zeist in den ouderdom van ruim 73 jaar overleden D's A. S. Schaafsma, em. pred, der Geref. Kerk te Lunteren. Tot de Evangelie-bediening in de Ned. Herv. Kerk is toegelaten de heer J. Sprey, candidaat in Den Hlaag. De R.-K. lagere school te Hansweert. Bij Kon. besluit is beschikt op het be roep, ingesteld door het r.'k. kerkbestuur van de parochie van de Heilige Maria onbevlekt ontvangen, gevestigd te Hans- weert, gemeente Kruiningen, tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland van 11 Deo. 1936, tot ongegrondverklo- ring van zijn beroep tegen 'het besluit van den raad der gemeente Kruiningen van 14 Sept. 1930, houdende afwijzing van het verzoek om overeenkomstig art. 205 ter der lageronderwijswet 1920 voor het gebouw van de r.k. school voor ge woon lager onderwijs aldaar een uitkee- ring ineens van 80 pet. van de geschatte waarde van dat schoolgebouw te ontvan gen ter vervanging van de tot dusver ge noten vergoeding ex art. 205, eerste lid, dier wet. Met vernietiging van het bestreden be sluit van Gedep. Staten heeft de Kroon het besluit van den raad van Kruiningen gewijzigd in dier voege, dat het bestuur der r.k. bijzondere school te Hansweert, in zijln tot den raad gericht verzoek als nog niet-ontvankelijk wordt verklaard. Inbrekers in Bank van Leening gepakt. Gisternacht tegen half een hoorde de concierge van de stadsbank-van-leening aan de Oude Zijds Voorburgwal te Amsterdam^ verdachte geluiden in het gebouwencomplex. Dui delijk was het schuifelen van voeten en nu en dan het kraken van planken onder het gewicht van voorzichtig voorwaarts gaande mannen hoorbaar. De man be dacht zich geen oogenhlik en alarmeerde dadelijk telefonisch het hoofdbureau, vanwaar uit een detachement agenten naar het complex van de bank van lee ning uitrukte, en alle toegangen en een gedeelte van de omgeving afzette. De concierge ging de agenten voor naar de plaats, waar hij de verdachte ge luiden gehoord had, doch hier werd geen onraad meer aangetroffen. Het geheele gebouwencomplex met zijn talrijke schuilhoeken, werd doorzocht, en einde lijk zagen twee agenten door een ruit twee schimmen snel wegschuilen, terwijl zij gelijktijdig voetstappen hoorden op oen trap, die naar een der zolders leidt. Met de revolver in de hand begaven de agenten zich eveneens naar den zolder, waar twee dieven zich inmiddels verscho len hadden. Een van de agenten loste uit.zijin dienstrevolver een schot, terwijl hij1 de dieven sommeerde zich over te ge ven. Een van hen voldeed bevend aan het verzoek, en kwam uit zij;n schuilplaats te voorschijn. Weldra was nu ook de tweede inbreker, die zich in een mand vol papier verstopt had, gevonden. Geboeide werden de twee mannen, jon ge kerels nog, buiten het gebouw gebracht en per politie-auto naar het bureau ver voerd, Bij; fouilleering werd op een van de arrestanten, een recidivist, een aantal goedkoops horloges aangetroffen, de eeni- ge buit, dien de mannen hadden gemaakt. i Tusschen wagen en muur bekneld. Te Aalst waren Zaterdagmid dag eenige arbeiders bezig met een groe ten sleeperswagen zrware boomstammen een poort binnen te rijden. Op het oogen- blik, dat de arbeider V. uit Veldhoven zich tusschen den muur en den wagen bevond, trok het paard onverwacht aan met het gevolg, dat den ongelukkige de borstkas werd ingedrukt. De man werd naar het Ziekenhuis te Eindhoven ver voerd, waar hij Zondagavond aan de ge volgen van het gebeurde is overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kin deren achter. Verdronken. Gistermorgen is bij Ravenstein in de Maas verdronken de arbeider Snoek uit Berchem bij Oss, die werkzaam was aan de Maaskanalisatie aldaar. De man was vader van een groot gezin. EEN SLAG VOOR ONZE DRUIVENTEELT. De export naar Zweden onmogelijk gemaakt. De uit Stockholm komende berichten laten thans geen twijfel, dat Zweden voor het komende seizoeen een zóó hoog in voerrecht op de Nederlandsche druiven zal gaan heffen, dat de export naar dit land voor een goed deel onmogelijk zal zijn. Naar de meening van het Centraal bu reau voor de Veilingen in Nederland moet van een zware slag voor de Nederland sche druivenkweekers worden gesproken. Van de totale export van 9.5 millioen kg in 1936 nam immers Zweden er bijna 2.5 millioen voor zijn rekening. De Zweedsche kweekers hebben bij hun regeering sterken aandrang uitgeoefend, daar het Nederlandsche product de prij zen voor de Zweedsöhe tuinders veel te laag hield. Aan dezen druk is thans ge hoor gegeven. Hoewel deze maatregel reeds geruimen tijd dreigde, zonder noch tans definitief te zijn, meldt het A. N. P. thans, dat aanneming van het betreffen de voorstel door het Zweedsöhe parlement verzekerd is. In tuinbouwkringen heeft men nog de hoop gekoesterd, dat de reis van de mi nisters Gelissen en Deckers naar Scan dinavië het dreigende gevaar eenigermate had kunnen bezweren, maar deze hoop is ijdel gebleken. De handelsbalans met Zweden is n.l. nog sterk in het voordeel van Nederland, terwijl de Zweden weinig geneigd zijn tot tegemoetkoming, zoolang Nederland be paalde contingenteeringen in het bijzonder die van lucifers van kracht Iaat zijn. V S s w v QU 47

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2