N AT I O N A L E Landbouw-oniwikkefingsdag. Wijziging Lager-Onderwijswef. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Onderwijs Telegrammen. Finantiëele Berichten LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTERDAM Voor 163,— 's-Jaars Op het terrein ran het Zangersfeest alhier is gevonden een grijs schildpadlee- ren damesportemonnaie met inhoud. Te rug te bekomen bij de gemeentepolitie. (Belangeloos bericht.) Biezelinge. Toen mej. J. F. alhier uit wijken moest voor een auto, rende een hond tegen haar fiets op, waardoor zij zoo kwam te vallen, dat geneeskundige behandeling moest worden ingeroepen. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Jacob Zweedijk van St. An- naland; Adriaan van Iwaarden van Krui- ningen; Johan Bal en echtgen. van Goes; Maria de Bat van Kruiningen. Vertrokken: Jacoba Maria Gok naar 's Gravenhage; Cornelia de Hamer naar Rotterdam; Jacob Marinus Meeuwsen naar IJzendijke; Jozua Willem van Poelje naar Kruiningen. Wemeldinge. Benoemd tot opzichter aan een nieuw te leggen kanaal in do provincie Utrecht, met standplaats Utrecht, dhr El. J. Koole, alhier. i Gevonden een snoer kralen met slot en een huissleutel. Inlichtingen te beko men bij den gemeente-veldwachter. (Be langeloos bericht.) lerseke. Den 20 Mei a.s. zal de regee ring een drietal perceelen, geschikt /voor de oestercultuur gehalveerd verpachten. Denzelf den dag zullen ook de 1.6 millioen zware Fransche oesters van 40-70 kg per 1000 in 4 perceelen worden verkocht. In de Zaterdag j.l. gehouden verga dering van ingelanden van den Molen polder, werd de rekening over 1936-1937 vastgesteld met 'n ontvangst van f 1706,68 en een uitgaaf van f 1323,84, alzoo een goed slot van f 382,84. Het dijkgesohot werd bepaald op f20 per ha (vorig jaar f 30). Arnemuiden. De verleden Zondag in het kanaal gezonken Hoogaars ARM 33, schipper L. v. d. Ketterij Bz., is thans, na bijna een week onder water te hebben gezeten, gelicht. Het water 'heeft men nu uit het vaar tuig gepompt, terwijl de inventaris, w.o. ook de bedden, gelegenheid krijgen om te drogen. Voor den schipper een schade post I Zaterdag hield de postduivenvereen. „Voorwaarts'' alhier een prijisvluoht van Roosendaal uit, afstand plm. 54 km. De duiven werden om 13.30 u. met N. O. wind in vrijheid gesteld. Aankomst le duif 14.37.16, laatste prijsduif 15.01.22 u. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 2, 3, 5, 6, 11 J. Sturm te Veere; 4, 7 J. Siereveld te Arnemuiden; 8, 9 A. van den Ouden en 10e prijs J. Jonkheer, bei den te Middelburg. (Belangeloos (bericht.) Sta.venisse. In de Zaterdag j.l. gehou den vergadering van ingelanden van het Waterschap Stavemisse werd besloten, teneinde de bewoners van den Kerkweg te verlossen van den overlast van het he melwater aldaar een betonnen afvoerka naal met O'verstorten aan te brengen. De verleden jaar verhoogde onder berm van den zeedijk zal over een lengte van plm. 500 m met betonblokken verde digd worden. De begrooting voor het dienstjaar 1937 1938 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 25.362,74. Het te heffen dijkgesohoit bleef onver anderd, n.l. f 19 per ha. Op de staat van aanbeveling ter be noeming van een gezworene, noodig we- gens periodieke aftreding per 1 Aug. a.s. van dhr C. M. A. Steendijk, werden ge plaatst dhrn Steendijk (aftr.), M. J. de Rooij en L. C. Potappel. Zierikzee. Bij de Woensdag gehouden verkiezingen van een hoofd-ingeland voor den ongebouwden eigendom van het Wa terschap Schouwen (vac. M. A. Mol) zijn 89 stemmen uitgebracht, daarvan ver kregen dhr C. A. Boogerd 77 en dhr Jhr A. van Citters 11, terwijl één stem blan co was uitgebracht. Gekozen is alzoo dhr G. A. Boogerd te Noordwelle. Voetbal. Chr. Ned. Voetbalbond Afd. XIII. Uitslagen competitiewedstrijden 8 Mei: Unitas IOlympia I 41. NieuwdorpUnitas Hl 41. D.S.C.K.V.V. 1—2. Programma 15 Mei: Olympia ID.S.G. K.V.V.Unitas H. Unitas UIOlympia II. Goes. Zaterdagmiddag speelden alhier de „Goes Juniores" een voetbalwedstrijd tegen een elftal van de H.B.S. van hier. EU rust kwam met 32; voor de H. B. S.'ers. De eindstand kwam ook in het voordeel der laatstgenoemden met 95. /(Slot.) De suikerbietenteelt. Op de inleiding van den heer Ir de Haan over de suikerbietenteelt, volgde een interessante bespreking. Op een vraag van den heer L. Kranen burg te Wiïhelminadorp, antwoordde de spreker, dat er bezwaren zijn om één be paald ras aan te bevelen. De verbouwer kan in deze vertrouwen op de fabrieken. De beer Van Bommel van Vlo ten, secretaris van het instituut voor suikerbietenteelt, merkte op, dat over de kwestie, door den heer Kranenburg aan gesneden reeds veel te doen is geweest Het heeft echter zijn goede redenen, dat de resultaten van de rasproeven niet ge publiceerd worden. Zoo hangt de vraag, welk ras bet beste is, ook af van de pro ductiewijze der fabrieken. De beste biet voor den verbouwer is niet altijd de beste biet voor de fabriek Men weet tenslotte in de drie hoofd soorten: Kühn, Hilleshög en Klein Wans- lebener E. en N., prima bieten te hebben, Door deze drie te handhaven waarborgt men ook, dat deze firma's, die zich op wetenschappelijke wijze met de zaadpro ductie bezig houden, daarmede voortgaan. Spr. vroeg aan den beer de Haan of dezen ook iets bekend is omtrent de voe dingswaarde van bietenloof. Kan bemes ting met loof en koppen bezuiniging op de andere bemesting geven De heer De Haan antwoordde, dat de waarde van het voer verband houdt met de waarde van bet vee. Ingekuild loof verliest veel van zijn waarde. De mestwaarde is gering. Na de verrotting blijft er weinig van over. Maar loont bet om de veeprijzen de moeite, dan kan men door meer stikstof op meer loof werken. Dhr Zwagerman, rijkszuivelconsu- lent, zette uiteen, dat het loof voor den Zeeuwschen landbouwer van zeer veel belang is, omdat de meeste onzer bedrij ven kleine bedrijven zijn. Tachtig pet. van bet loof wordt benut als voeder en slechts 20 pet. als bemesting. De voe dingswaarde van koppen en blaren is zeer groot. Spr. adviseert daarom steeds: ver bouw zoo weinig mogelijk voe derbieten en forceert den sui- kerbietenbouw eenigszins. Valt de oogst tegen dan komt men toch aan de garantie en anders heeft men waardevol voer. Misschien is het loof voor de grootste polders van geen be- teekenis, maar voor de kleine bedrijven des te meer. Do beer W. Koning Wz. (Bath-polder) merkte op, dat ook de Bathpolder het loof Er kwamen verbeteringen, vooral voor de vrouw, maar ook groepeeringen, scher pere tegenstellingen. Er kwam ook een strooming van cultuur-loosheid. Hier in Zeeland vinden we nog iets van een volkscultuur, al is er reeds veel verval. Spr. wil in dit verband een waarschu wend woord laten hooren, vooral tegen de cultuurloosheid in de architectuur. Ook in het boerenbedrijf deed zich een minder gewenschte verandering voor. Het woonhuis schijnt soms zoo uit de stad geïmporteerd te zijn zonder eenige har monie met het bedrijf. Het interieur toont nog grootere veranderingen. Het oude, mooie boeren meubel verdween, en we vinden het thans in een woning in de stad. Ook de zang is bezig te ver dwijnen. De boerazoons zingen thans over „blauwe oogen" en een „mooie molen". Literair is het boerenland nooit sterk ge weest. Kennen we een Gezelle, een Stijn Streuvels, een Felix Timmermans? Wat brengt bet vermaakleven? Is er nog een oogstfeest? De dancings staan open en men vermaakt zich met jazz en fox-trot. Wil de boerenstand meespreken, dan moeten de jongeren zich her-instellen op de organische gemeenschap, die verloren ging. Ook de sociale problemen moet men benaderen langs den innerüjken, den geestelijken kant. De voorzitter zegde den spreker in hartelijke woorden dank voor zijn mooie en gloedvolle rede. De oogst. Vervolgens hield de heer L. van D ij k te Sehoondijke een zeer interessante en boeiende lezing, geïllustreerd met 'licht beelden over „De oogst", waarvan wiji morgen verslag hopen te geven. De voorzitter sloot daarop met een kort opwekkend woord den welgeslaagden achtsten Zeeuwschen Ontwikkelingsdag. verzekert 30-jarige 10.000- wrtkering bij overlijden voor vrijwel 100 pet. benut. Hoe luidt zoo vraagt spr. het oordeel van den spreker over het uitsteken van schieters (zaadschieters). De spreker antwoordde, dat alleen die van vóór 1 Augustus rijp zaad geven. Dit zijn de z.g. stokbieten. Deze kan men het best geheel verwijderen. De andere plan ten halen door de ruimte 'die schade wel weer in. Tegen „bieten-moeheid" van den grond is niets te doen. Men moet oppassen met zulken grond geen anderen grond te be smetten. In elk geval geen bieten meer zaaien gedurende aoht jaar. Verder zeide spr. nog, dat een vroege zaaitijd altijd aan te bevelen is. Niet 15 April, uit sleur, maar de eerste week in April. Middagvergadering. De middagvergadering, welker agenda ook onderwerpen bevatte, die voor de dames interessant waren, was aanmer kelijk drukker bezocht dan de morgen- bijeenkomst. De zaal was nu zoo goed als geheel bezet. De voorzitter, Mr Diele- man, uitte zijn blijdschap over deze be langstelling, vooral^ van de zijde der dames. De oud-leerlingen van de landbouw- huisboudcursussen te Westkapelle ver leenden onder leiding van mej. Cammaert uit Hulst medewerking, door (in locale kleederdracht) enkele liederen te zingen en een aantal volksdansen ten beste te geven. De aanwezigen toonden deze mede werking door een krachtig en dankbaar applaus ten zeerste te waardeeren. Mej. Cammaert drong er op aan, dat ook de jongens zich voor de volksdansen zuilen gaan interesseeren. De voorzitter bracht de dames in wel gekozen bewoordingen dank en bood daarbij' aan mej. Cammaert en mej. Dek ker, de leidster van het koor, een tuil bloemen aan. De waarde van den boerenstand voor onze Nederlandsche samenleving. Dr H. G. W. van der Wielen te Bakkeveen, hield hierna een causerie over bovengenoemde onderwerp. Spr. ver geleek de Nederlandsche boerenwereld met die in andere landen. Elders een groote eenvormigheid, hier een groote verscheidenheid. Ook is het bedrijf in Nederland zeer intensief. De landbouw is ten eerste van belang omdat hij. ons volk voedt; in de tweede plaats is de boeren stand in zekere mate de vasthouder van onze cultuur. Omstreeks 1880 was de boerenstand vrijiwel verstard. De handel was richting gever en gaf zijn opdrachten aan de in dustrie. Toen 'kwam de felle crisis. Het Hollandsch platteland werd uit zijn dom mel wakker. Een gedeelte moest verdwij nen. Vele Hollanders trokken naar Ame rika en Afrika. Anderen trokken naar de industriestreken. De boerenstand die ach ter bleef ontwikkelde zich van een geslo ten in een exportbedrijf. Het 'land stelde zic'h in op de stad. Er kwam in de dor pen een geestelijke verscheidenheid en ook een groote onkerkelijkheid. Sterke materieels tendenzen werden merkbaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ernst, B. van Ginkel te Renswoude. Aangenomen naar Harkstede-Schar- mer, W. J. Founder, cand. en hulppr. te Terneuzen. Naar Nijland, G. P. Post te Seroosikerke (S.). Naai' Rotterdam, A. A. Wildschut te IJmuiden-Oost. Bedankt voor Roden, P. Lugtigheid te Ommelanderwij'k. Voor Hoevelaken, G. B. Holland te Putten. Geref. Kerken. Drietal te Ten Post, cand. H. J. Heer- sink, te D'rijber; J. v. d. Linden, cand. te Leeuwarden en K. J. Schaafs/ma, cand. te Gasselternijeveen. Beroepen te 's Gravenhage-West (vac. wijlen W. van 't Sant), Joh. Meynen te Den Helder. Bedankt voor Bierumi, P. H. Wolfert te Mariënberg. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Sneek, W. Heerma te Aals meer en J. Tamminga te Harderwijk. Beroepen te Harlingen, P. W. Dam te Onstwedde. Te Nieuwpoort, P. de Groot te Gorinchem. Hooge examengelden. Het hoofdbestuur der Unie van Ghr. On derwijzers en onderwijzeressen in Neder land heeft in een adres aan den minister van on dei wijs dringend verzocht, te wil len 'bevorderen, dat de bedragen, ver schuldigd om te worden toegelaten tot bet afleggen van de in dit jaar te houden examens voor hoofdakte, vreemde talen, wiskunde en handelskennis, met 50 pro cent verminderd worden en voorts dat werklooze jonge onderwijzers en kwee- kelingen met akte, die minder dan f 50 per maand verdienen, desgewenscht vrij gesteld worden van bet betalen van de examengelden, mits zij! een bewijls kunnen overleggen van den directeur van de in richting of den cursus, waaraan zij' wor den opgeleid, waaruit blijkt, dat ziji een redelijke kans van slagen hebben. i Rijwieldiefstallen in bet grensgebied. Den laatsten tijd is er in Nijmegen en Venlo en tusscbengelegen plaatsen een groot aantal rijwielen gesto len. De dader was moeilijk te achterha len. Thans echter is de politie te Venlo er i in geslaagd een 26-jarige Hagenaar, ze keren H., te arresteeren, die tallooze dief stallen heeft gepleegd, te Nijmegen, Venlo en andere grensplaatsen. D'e fietsen werden alle over de Duitsehe giens gesmokkeld en daar verkocht. H. is naar de gevangenis te Roermond over gebracht. Humor i n v e r k i ez i n gsd a- gen. Sedert eenige weken prijkt op het dak van een woonhuis te Oldenzaal, be woond door den plaatselijken leider der N.S.B., des avonds door middel van gloei lampjes de leuze „Museert wint". Een raadslid van een andere politieke partij heeft naast bedoeld pand een woning, en nu heeft de plaatselijke afdeeling dier partij op het dak van deze woning, even eens door middel van gloeilampjes, op ge lijke hoogte aangebracht de woorden „Arm volk als", zoodat indien beide be woners de lampjes laten branden, naar voren komt de zin: „Arm volk als Mus- sert wint". In den loop van den dag was een en ander reeds aan velen bekend geworden, zoodat zich des avonds tegen acht uur een enorme menigte in de Hoogeluoht en omgeving verzamelde. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. Niet uitgekeken. Zondag middag reed de heer A. H. Hooghart, aannemer te Rijsoord, per rijwiel op den Mauritsweg, in de richting Ridderkerk. Doordat hij bij bet oversteken van den Rijksweg niet op het vei keer lette, werd hij door een auto gegrepen en onmiddel lijk gedood. Hofstede afgebrand te Eist. Vrijdagmorgen is te Eist in de buurtschap Vlot de hofstede afgebrand van J, Willemsen. De vrouw des huizes, die alleen thuis was, werd door de buren op den brand attent gemaakt, doch toen had het vuur reeds zoo'n omvang aange nomen, dat aan blusschen niet viel te denken. Het vee kon men nog in veilig heid brengen, doch de inboedel moest aan de vlammen worden prijs gegeven. Een en ander was laag verzekerd. Beroepbaar. Door het Prov. Kerkbestuur in D'rente werd tot de Evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk toe gelaten de theologische cand. B. Dagevos, hulpprediker te Terneuzen. Handelsavondschool 4-jarige cuirsus te Goes. 'Diploma werd uitgereikt aan de navol gende leerlingen: J. de Bruyne, J. Ge leedst, P. Groenleer, G. Helder, P. Hluy- bregtse, Alb. de Jonge, Paulina Klooster man J. Korstanje, Jac. Kuyper, J. Melse, M. de Regt, J. Rouw, A. Sonke, Iz. Slab- bekoorn, P. van Stee, Deu Tamminga, Cornelia Trimpe. Examen Hoofdakte. De minister van onderwijs beeft be paald, dat bet schriftelijk gedeelte van bet, hoofdakte-examen zal plaats hebben op Dinsdag 6 Juli a.s. Verzoeken om gedeeltelijke vrijistelling van betaling van examengeld moeten worden gericht tot den Minister van On derwijs, maar verzonden aan den voor zitter van de examencommissie, bijl voor keur gelijktijdig met de aanmelding. In de Commissie Rotterdam II zijn be noemd: tot lid en voorzitter: H. de Blouw', te Gouda; tot lid en ondervoorzitter: G. Gröen, te Gorinchem; tot leden: G. P. J. v. Alkemade, te Rotterdam; J. Blom te Rotterdam; A. A. Boudens, te Vlaardin- gen; G. W. van Brink te Rotterdam; P. van Houte, te Rotterdam; A. Kosten te Rotterdam; L. v. d. Lugt, te Rotterdam; D. W. O'kker te Dordrecht; J. van Oört, te Rotterdam; M. J. F. Robijns, te Oegst- geest; R. W. J. Steinz te Rotterdam. De werkzaamheden van Prins Bernhard. DEN HAAG. Naar wij vernemen zal Prins Bomhard binnenkort in hoedanig heid van Koninklijk commissaris zijn werkzaamheden aanvangen bij de Kon. Vereen, tot bet houden van jaarbeurzen in Nederland. Na zijn terugkeer uit Engeland zal Prins Bernhard voor eenigen tijd werk zaam zijn bij de Ned. Hand. Mij. te Am sterdam. Scheepsbouw. 'ROTTERDAM. Naar wij' vernemen zal de Rotterdaxnsche Lloyd den bouw van een zusterschip van het nieuwe 11.000 ton motorschip Weltevreden in opdracht geven aan de werf P. Smit Jr. te Rot terdam. Inbraak in kerk. DOESBURG. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de Ned. Herv. Kerk te Drumt. De inbrekers hebben zich toegang versohaft door een deur open te breken. De inhoud van de offerbussen welke na den dienst van gisteren, vermoedelijk vrij belangrijk was, wordt vermist. Hef onderzoek naar de oorzaak van de ramp met de Hindenburg. NEW-YORK. Volgens mededeeling van den voorzitter der commissie tot onder zoek naar den ramp van de Hindenburg, zal de commissie baar werkzaamheden uitstellen tot het onderzoek namens bet departement van Handel zal zijn voltooid. Dit onderzoek is vanmorgen aangevan gen en duurt ongeveer 8 dagen. 150 per sonen zullen worden gehoord. De voorzitter verklaarde, dat hij het niet uitgesloten acht d'e oorzaak van de ramp te achterhalen. De mogelijkheid van sabotage wordt hier nog niet buiten beschouwing ge laten. De autobusstaking te Londen. LONDEN. De besluiten, die het staken de autobuspersoneel vandaag nemen zal, zullen waarschijnlijk niet voor midder nacht bekend worden. Alles schijnt er op te wijlzen, dat een flinke meerderheid van meening is, dat de staking moet worden voortgezet tot verkorting van den werk dag tot 71/» uur, is verkregen. De memorie van antwoord Eerste Kamer. Aan de memorie van antwoord inzake de ontwerpen van wet tot wijziging van de Lager Onderwijswet 1920, ontleenen wij o.a.: Voor de bezwaren, door eenige leden ingebracht tegen de voorgestelde aanvul ling van artikel 2 der Iager-onderwijswet, maar door andere leden bestreden, acht ook de minister geen voldoende reden aanwezig. Het is den minister niet duidelijk, op grond waarvan sommige leden bet gevaar .duchtten, dat die oudercommiis- s i e s als gevolg van de nieuwe bepalin gen zich meer bevoegdheden zullen gaan aanmatigen, dan haar toekomen. Haar be voegdheden zdjln ten deele in de wet om schreven en zullen verder in den alge- meenen maatregel van bestuur worden geregeld. Het zich toeëigenen van be voegdheden is dus uitgesloten. Dat de instelling van een ouder raad overbodig en ongewenscht zou zijn, omdat de gemeenschappelijke belan gen van de openbare scholen zoo de overheid tekort rolocht schieten beter door bemiddeling van de organisaties van ondei wijzend personeel worden be hartigd, is een opvatting, die de minister niet gaarne zou onderschrijven. Dat de wijziging, die ten aanzien van het stichten van openbare scholen wordt voorgesteld, in theorie belangrijk is, wil de minister niet bestrij den. De vraag echter, of zij! in strijd zou zijn met bet wezen van bet openbaar on derwijs, met grondwet en wet voor het gezag der overheid, aan wie de zorg voor het openbaar onderwijs is opgedragen, moet naar zijn meening ontkennend wor denden beantwoord. Of de wijziging ook practiscb belangrijk is, hangt in de eerste plaats 'hiervan af, of er in de toekomst in eenigszins beteekenende mate behoefte zal bestaan aan bet stichten van open bare scholen in gevallen, waarin aan den eisch van de minimumbezetting niet of nog niet voldaan wordt. De minister vereenigt zich met het in zicht van de leden, die deden uitkomen, dat ook het bijzondere onder wijs aan het proces van de concen tratie niet is ontkomen, zij1 het dan, dat de wijze, waarop deze verdichting van de schoolbevolking werd verkregen, een an dere was dan die, welke voor het open bare onderwijs toepassing vond. Het is den minister niet duidelijk, hoe uit het overnemen van het amendement- Zijlstra c.s. op dit artikel een bezwaar voor de openbare school binnen haar grondwettelijke positie zou kunnen voort vloeien. Bet tweede lid van bet desbetref fende artikel draagt aan Gedep. Staten op een raadsbesluit tot stichting van een nieuwe school goed te keuren, o.m. als die school door art. 19 wordt gevorderd. Artikel 19 blijft onveranderd. De viaag dus, of een school door dit artikel gevor derd wordt, zal onafhankelijk van den inhoud van de nieuwe wettelijke voor schriften beantwoord moeten worden. Inbraak In Juwellerszaak. 's-GRAVENHAGE. In den nacht van Zondag op Maandag hebben inbrekers in de juwelierszaak van de firma T., bekend als „Het Ringenhuis", voor een bedrag van f 17.000, een partij' gouden horloges en gouden en diamanten ringen gestolen. De eigenaar was niet tegen diefstal ver zekerd. Fraude. BEVERWIJK. De secretaris-penning meester van de Woningbouwvereniging „Goed wonen" alhier, heeft fraude ge pleegd ten nadeeie van de vereniging. Vast staat 'dat het bedrag f2000 tot f'3000 bedraagt. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 509 507 Ned. Ind. Hidbk. 163 1631/» Philips 334 329% Unilever 165% 164 A. K. U. 68% 65% Amsterd. Rubber 290 297 Koninkl. Petroleum 420 408V2-9 Deli Mij. 244 245 Ned. Scheepv. Unie 131V2 127 4 pet. Nederland lOl'/a lOl16/i0 4 pet. Nederl. Indië 101"/i8 101% 3 pet. Nederland 1017/18 IOIV2 U. S. Steel 77 74% Anaconda 39 Via 387a U. S. Leather 7% 7V2 Bethlehem Steel 645/a 62«/a Adj. Chic. Milwaukee 7V2 7s/a Cities Service 27/8 218/ie Intern. Nickel 45% 45 Shell Union 22Va 213/a Kennecott Copper 41 4072 Radio Corp. 7% 7% Car Foundry 40 40 Tidewater 131°/i0 13% Midcont. Petrol 22 22 Gen. Motors 45% 44% American Enka 46% 46Vi» Republic Steel 29 27V2-% De nieuwe week bracht geen nieuw le ven op de miarkt. De koersen vielen erg tegen en waren overal lager dan die van de ochtendbeurs. In de morgenuren wa ren vooral de suikeraandeelen vaat ge steund en hoewel de NIVAS ruim 01.000

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3