Neder!, isngeiings Verbond. Wat zie je er leuk uit Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Witter dan wit Jaarvergadering te Zwoile. Meer dan 3000 bezoekers. De bondsdagen van het N. J. V. wer den dit jaar te Zwolle gehouden. Woensdag had de huishoudelijke bij eenkomst plaats, onder leiding van Ds P. Veen. Deze vergadering werd mede bij gewoond door den heer Ch. Guillon, we reldbondssecretaris. Nadat de algemeene zaken waren af gedaan werden sectie-vergaderingen ge houden. In sectie-vergadering A, voor bestuur ders en correspondenten, trad de heer G. Tabak als voorzitter op. Door den heer M. K. Feenstra werd een inleiding ge houden over „Moeilijkheden in het Ver- eenigingsleven". In sectie-vergadering B, die over het „Stadswerk" handelde, sprak de heer E. J .M. Faber, over „De Stads-G.J.M.V. in haar zwakheid en kracht". De heer G. V. Doorschodt fungeerde hier als voorzitter. De beide andere sectie-vergaderingen G en D, die handelden over het „Jon genswerk" en de „Zending", stonden res pectievelijk onder leiding van de hoeren H. F. G. Musch en H. Veldman. In sectie G sprak de heer K. Hoeve over „De in vloed van het boek op het leven onzer jongens" en in sectie D de heer H. D. Woortman, directeur Evangelistencursus te Bandoeng, over „Inlandsche Kruisge zanten", terwijl deze laatste sectie-ver gadering besloten werd met een inleiding van den heer G. Pels Jzn., over „Her levende Zendingsactie op de G. J. M. V." De met groote aandacht beluisterde re feraten, gaven bijna overal aanleiding tot een vlotte goede bespreking. De dag werd met een gezellig samenr zijn in de Buitensociëteit gesloten. Donderdagmorgen werd eerst onder leiding van Ds G. D. van Noppen een godsdienstoefening gehouden. De morgenvergaderingen moesten in twee gebouwen gehouden worden, n.l. de Buitensociëteit en de Groote Kerk. Om beurtien werd hier het woord ge voerd door Ds P. Veen over: „De nood van dezen tijd", de heer Gh. Guillon over: „In Koninklijken dienst op den wereld akker" en Dis M. R. N. Smit te Ziwolle over: „In Koninklijken dienst". De dag werd besloten met een geza menlijke bijeenkomst in den tuin van de Buitensociëteit, die door 3200 jonge man nen werd bijgewoond. Tot bestuursleden werden ge- of her kozen de heeren G. Duvekot Lz., Goes; K. L. W. van der Maden, 's-Heer Hen drikskinderen; N. Waringa, Oldeboorn; G. Nieuwenhuizen, Eindhoven; G. Nie- sink, B. de Nie en C. T. Los. Groote geestdrift wekte de mededeeling van den voorzitter, dat het H. M. de Ko ningin behaagd had, den bondssecretaris, den heer H. Gordeau, te benoemen tot Of- fioier in de orde van Oranje-Nassau. Minister Colijn vloog naar en uit Zeeland. Dr H. Colijn is met de K.L.M. naar Zeeland geweest. Woensdagmorgen bracht de Flamingo, met den heer Bax in de stuurhut, hem van Waalhaven naar Vlis- singen, nadat de stationschef van de Rot- terdamsche luchthaven, de heer A. G. Tolk, den minister-president nog een goede reis had kunnen wenschen. Na te Middelburg en te Oostburg het woord te hebben gevoerd, is Dr Colijn op Hemelvaartsdag met de K.L.M. terug gekeerd naar de Residentie. Mevrouw Colijn wachtte de aankomst van het vlieg tuig op Waalhaven, waar zij. zich gerui- men tijd met den stationschef over het luchtverkeer onderhield. Registratie en domeinen. Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der registratie en domeinen, tevens bewaarder van de hypotheken, enz. R. Meursing'e Reijnders verplaatst van het kantoor der registratie en domeinen tevens hypotheekkantoor te Sneek, naar het kantoor der registraties no. 2 en domeinen, tevens hypotheekkan toor te Middelburg. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau B. J. van Oost te St. Maartensdijk, eervol ontslag- gen waterbouwkundig ambtenaar van het Waterschap St. Maartensdijk en van den Muijep older. Middelburg. Yereeniging voor Luchtbescherming. Gisterenavond hield de vereeniging voor Luchtbescher mingsdienst een vergadering onder voor zitterschap van den voorzitter van het voorloopig bestuur, den heer G. Berghuijs. Het hoofddoel was de verkiezing van een voorzitter en van vier bestuursleden. Dit werden na eenige bespreking de heer H. Bierman, voorzitter, zuster Le Nobel en de heeren Dr J. Dekker, Mr J. A. Du- mon Tak en Wittewaal van Stoetwegen. Aan de leden van het voorloopig be stuur werd dank gebraoht voor het ver- riobte pionierswerk. Vllsslnflcn. Wi] vestigen do aandacht van ouders en andere belangstellenden op oen in dit nummer voorkomende adver tentie, betreffende aangifte van leerlin gen voor den nieuwen cursus voor de Christel ij ke U. L. O. -school aan de Goosje Buskenstraat alhier. Goes. De collecte voor de Commissie van Samenwerking bedraagt deze week 165.27. in je nieuw toiletje en wat staat die nieuwe tasch er éénig bij. Zeker 'n tasch uit Witkam's Geschenkenhuis? 'n Tasch uit die zaak is fijner en zeker niet duurder. (Adv.) Goes. Zooals in dit nummer wordt ge annonceerd, zal op Dinsdag 11 Mei a.s. alhier een bloempjesdag worden gehou den ten bate van het bekende t.b.c.-fonds der Ghr. vakbeweging in Nederland „Draagt Elkanders Lasten". Er worden den laatsten tijd vele bloempjesdagen gehouden, maar D. E. L., bet fonds, dat in samenwerking met de medici, reeds zooveel zegen heeft ge bracht in veld gezinnen, heeft in 12 jaar geen beroep gedaan op de Goesche bur gerij. Daarom wekken wij gaarne op tot een milde bijdrage. Het werk der t.b.c.- bestrijding mag zich in de algemeene sympathie verheugen. Wij twijfelen er niet aan of dit zal ook Dinsdag weer blijken. Kruiningen. Op bet Saaihof alhier naast de winkel van de noodslachtinrich- ting, en op Hansweert naast het gemeen telijk aanplakbord zijn van gemeentewege borden aangebracht voor verkieziings- reclame. Zonder eenige geldelijke vergoe ding kan op deze borden verkiezings reclame worden geplakt. Grijpskerke. Alhier had de jaarlijksche rundveekeuring plaats door de Prov. Commissie op het terrein van Gebr. Bie rens. De aanvoer was goed. De belangstelling voldoende. Een niet onbelangrijk bedrag kon als prijzen worden uitgereikt. Oudere stieren Wiepkes Alexander, van J. G. Gevaal, Grijpskerke, 78 p., eerste prijs. 1-jarige stieren Thomas van Eelshuis, van de Stierenvereen. te Grijpskerke, 81.2 p., eerste prijs. De jury feliciteerde de vereeniging met dezen aankoop. Bert, van C. Louwerse, Grijpskerke, 2e prijs; Walter van de Parel, van L. Vos, Grijps kerke, eervolle verm. Eerste Ikalfskoeien: 1. Corrie van de Parel, van W. de Buck, Meliskerke, 78 p.; 2. Elza, van Gebr. Bierens, Grijps kerke, 77.5 p.; 3. Martha, van J. H. Ge- schiere, Grijpskerke, 77 p.; 4. Trui, van dezelfde 76.8 p., 5. Juliana, van Gebr. Bierens, 76 p.; 6. Koos, van W. de Wolf, Grijpskerke 75.8 p.; en 7. Welkom, van G. Louwerse, 75.5 p. Tweede kalfskoeien: 1. Flora, van C. Louwerse 80 p.; 2. Dora, van W. de Wolf, 78.5 p.; 3. Trui, van Gebr. Bierens, 77.5 p.; 4. Frida, van dezelfde, 77 p.; 5. Starre, van W. de Wolf, 76.5 p. Derde Ikalfskoeien1. Mina, van G. Louwerse, 77 p. Vierde kalfskoeien: Sofia, van Gebr. Bierens, 80 p. Oudere koeien1. Juweeltje, van W. de Buck, 82.5 p.; 2. Bethsie van de Pa rel, van dezelfde, 82 p.; 3. Marie, van G. Louwerse, 81.8 p.; 4. Adeltje, van W. de Buck, 80 p.; 5. Juliana, van G. Lou werse, 79.8 p.; 6. Frida, van W. de Buck 79 p.; 7. Bontje van de Parel, van de zelfde, 78 p.; 8. Emma, van W. de Wolf 77.5 p.; 9. Coba, van W, de Buck, 77 p.; 10. Geertrui van de Parel, van de zelfde 76.5 p.; en 11. Freule, van dezelf de, 76 p. 2-jarige vaarzen: 1. Bertha II, van J. C. Cevaal; 2. Rona van de Parel, van W. de Buck; 3. Mina van de Parel, van dezelfde; 4. Zwartje, van dezelfde. 1-jarige vaarzen: 1. Anna van de Pa rol, van W. de Buck; 2. Gerda van de Parel, van dezelfde; 3. Roosje, van J. G. Gevaal. Kalveren: 1. Nellie van de Parel, van W. de Buck; 2. Mina, van W. de Wolf; 3. Freule II van de Parel, van W. de Buck 'en 4. Moortje, van dezelfde. Kampioene: Bethsie van de Parel, van W. de Buck. Oost-Souburg. Gisteravond hield de Chr. Hist. Kiesvereen. een openbare ver gadering waarin als spreker optrad de beer Tilanus, lid der 2e Kamer, met het onderwerp De G.H. en de aanstaande ver kiezingen. Het gaat bijl deze verkiezing om deze twee dingen: le over de regeeringspoli- tiek en 2e over de grondwetsherziening. Stemmen is op zichzelf zoo eenvoudig, maar in diepste wezen van zoo groote verantwoordelijkheid. Spr. wij'st op de N.S.B., die zich uitgeeft als de partij' voor de vrijheid, maar die in werkelijkheid slechts dwang wil uitoefenen. De S.D.A.P. is van rood rose gewor den. Er loopt zelfs ook een oranje streep door. Maar dit is juist gevaarlijk. In we zen is ze gebleven de partij! van den klassenstrijd. Stelt u op den grondslag van Gods Woord en kiest in elk geval de groot ste Chr. partijen, welke strijden voor vrij heid en Gezag, gegrond op Gods Woord. Op deze rede volgde nog eenige bespre king. Vrouwenpolder, Donderdag hield de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging in Zeeland alliior haar 27e jaarverga dering. Des middags was er een open- luohtsamenkomst bij de duinen. Spr. wa ren de heeren Iemhoff van Biggekerke en Da Vossers van Vlissingen, 's Avonds was er een wijdingsdienst in de Herv. Kerk, waar Ds Reus ten Ds Don het woord voerden. Tholen. Dat men bij overtreding van de brugverordening te Tholen (doorrijden zonder betaling) zich blootstelt aan hoogte boete is dezer dagen gebleken, daar een automobilist, welke met groote snelheid was doorgereden en waarvan door den controleur proces-verbaal was opgemaakt, gestraf t is met een boete van zegge f 25 of wel het 50-voudige van het verschuldigde bruggeld. Zaamslag. In verband met de uit te voeren werkten ter verzwaring van den zeedijk aan den Eendragtpolder is door bet bestuur der waterkeering van de Ca- lamiteuze polders Ser Lippens e.a. be noemd tot opzichter de heer L. A. Brak man te Nieuw vliet. De alhier gehouden collecte ten bate van „Jong Holland snakt naar werk", heeft ruim f80 opgebracht. (Belangeloos bericht.) worden Uw temden indien U poetst met Tube60 en 40 ct. Doos20 ct. IVOROL Jubileum D s P. J. F. v. Voorst Vader. A.s. Woensdag viert ds P. J. F. v. Voorst Vader, Ned. Herv. pred. te Middelburg, zijn zilveren ambts jubileum. Pieter Jacobus Franciscus van Voorst Vader werd 24 Maart 1886 te Harderwijk geboren, waar zijn vader kantonrechter was. De jubilaris bezocht het gymnasium te Amersfoort en studeerde aan de Utrechtsche Universiteit theologie. Ver volgens bezocht hij1 het United Free Church College te Glasgow in Schotland. In 1910 candidaat geworden in Schot land bevestigde ds G. B. Oorthuys van Rotterdam hem 12 Mei 1912 in zijn eer ste gemeente te Nederhemert, waar de jubilaris zijn ambt aanvaardde sprekende over 2 Gor. 12 9 a. In 1915 vertrok ds v. Voorst Vader naar Doesburg, welke standplaats hijl in 1920 met Lochem verwisselde. 15 Juli 1928 verbond biji zich aan zijn tegenwoordige gemeente spre kende over Hand. 16 14b, na tevoren door ds P. G. de Vey Mestdagh van Rot terdam te zijn bevestigd, Ds v. Voorst Vader die voor dat hij zijn ambt aanvaardde 5 maanden hulppredi ker was bij: de Holl. gemeente te Düssel- dorf, beweegt zich in zijn woonplaats op verschillend gebied. Hij' is lid van het classicaal bestuur van Middelburg en quaestor van den ring Middelburg. Voorts is bij voorzitter van het hoofd bestuur der Zeeuwscbe Diaconessen-In richting en voorzitter van de afd. Middel burg van deze organisatie. Ook is bij voorzitter van de Evangelische Vereeni ging voor Zeeland, benevens lid van den classicalen en voorzitter van den gemeen telijken Zendingsraad. Ook is de jubilaris voorzitter van het bestuur der Herv. School te Middelburg, bestuurslid van de Ghr. Burgerschool aldaar, voorz. van de afd. Middelburg van de Confessioneele Ver., hoofdbestuurslid van 't Ned. Herv. Verbond voor Kerkherstel en bestuurslid van 't Chr. Blindeninstituut „Bartimeus" te Zeist. Ook is hijl bestuurslid van het district Zeeland van den Schoolraad voor Scholen met den Bijbel. De jubilaris is redacteur van „Gemeen televen", hjt maandblad van de Ned. Herv. Gem. in zijn woonplaats. Beroepbaar. Het provinciaal kerkbestuur van Utrecht heeft tot de evangeliebediening toegelaten den heer M. Foeken te Haarlem. J. Br om et. f Op bijna 87-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden de heer J. Bromet, rustend voorganger der Vrij Evang. Gemeente te Yerseke. Zondag 9 Mei 1937. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. Dis Steinz, 6 u. ds Hietkamp van Vlissingen (Jeugddienst) met medewerking van het Herv. Kerkkoor. Geref. Kerken. 'Ierseke, vm. leesd., nm. ds Scheele van Kapelle. Kapelle, vm. ds Scheele, nm. leesd. Mode-Vakschool te Goes. Te Rotterdam slaagden voor coetumière de dames G. J. Lokerse te 's Gravenpol der, G. Smallegange te Driewegen, A. N. Hoogesteger te Goes, D. Dieleman te Walsoorden, G. Minnaard te 's Heer Abts- kerke, opgeleid door mej. ArdenneVer- planke te Goes. Examen-hoofdakte. De Minister van Onderwijs heeft be noemd in de examen-commissie voor de hoofdakte, Rotterdam I: a. tot lid en voorzitter: G. Wit, Mid delburg; b. tot lid en ondervoorzitterJ. P. Kruize, Gorinchem; c. tot leden: K. Bijlstra, Wassenaar; K. Dekker, Middelburg; Dr J. J. Gielen, Hulst; T, van der Have, Rotterdam; Dr K. Huizenga, Middelburg; P. M. van Leeuwen, Dordrecht; J. Metzlar, Gorin chem; E, Mos, Middelburg; J. L. M. Rensing, Sohevenlngen; J. W. van Swig- chem, Middelburg; S. Visser, Gorinchem; d. tot plaatsvervangende leden: C. J. Bakker, Middelburg; W. P. J. Erkelena, Rotterdam; Ir P. G. van der Heijden, Rotterdam; R. van der Kleij, Dordrecht; A. F. A. van Makkelenherg, 's-Graven- hage; G. M. G. L. Meeuwissen, 's-Gra- venhage; J. Muiderman, Rotterdam; W. J. G. van Prooijen, Hillegersberg; J, M. Quist, Rotterdam; A. J. Rozemeijer, Rot terdam; G. J. Swanborn, Gorinchem. Eindexamens R. H. B.S. De Minister van Onderwijs heeft aangewe zen tot deskundigen en gecommitteerdten bij de eindexamens der R.H.B.S.: Te Z i e r i k z e e op 28, 29 en 30 Juni, deskundigen: Ir H. G. Volkers, Delft; Dr G. E. B. Bremekamp, Bilthoven; Dr F. W. Stapel, 's-Gravenhage. Te Goes op 22, 23, 24, 25 en 26 Juni; te Vlissingen op 28, 29, 30 Juni en 1 Juli; te Neuzen op 2 en 3 Juli; te Oostburg op 5, 6, 7 en 8 Juli; te Middelburg op 9, 10, 12, 13 en 14 Juli; deskundigen: H. J. Bartelings, 's-Gravenhage; Dr P. Karsten, Gronin gen; Ds J. Ph. Makkink, Leiden. A-afdeelingen: te Goes op 1, 2 en 3 Juli; te Middelburg op 5 en 6 Juli; te Vlissingen op 7, 8, 9 en 10 Juli; te Zier ik zee op 12, 13 en 14 Juli; ge committeerden J. L. van der Pauw, Hil legersberg; T. J. Bezemer, Wageningen; Dr E. E. J. Messing, Voorburg. Met dertig mille aan diamanten verdwenen. Een te Amsterdam gevestigde handelaar in diamant is bet slachtoffer geworden van een trio geraffineerde diamantdieven. Ten kantore van dezen handelaar ver scheen n.l. Woensdag j.l. een drietal per sonen, die zich uitgaven voor Amerika nen (één hunner bleek later een Belg te zijn) en die geïntroduceerd waren door een relatie van den handelaar. Deze re latie had op een zakenreis in Amerika met de drie „kooplieden" kennis gemaakt. Dte drie personen deden het voorkomen alsof zij zeer veel belang stelden in de partijten diamant, welke de Amsterdam- sohe firma hun kon toonen. Vooral naar groote steenen ging hun belangstelling uit. Den geheelen dag brachten zij door met bekijken van verschillende partijen en ten slotte deelden zij mede bereid te zijn een flinke, uitgezochte collectie te koopen, al wenschten zij toch nog een paar dagen bedenktijd. De handelaar stemde hierin toe, waar na zij vroegen de uitgezochte partij te mogen cacheteeren. Dat wil zeggen, dat de diamanten, waarop hun keuze ten slotte was gevallen, in een enveloppe ge daan werden, welke enveloppe daarna verzegeld werd, hetgeen de zekerheid biedt, dat inderdaad dezelfde steenen worden geleverd als zijn uitgezocht. Zoo werd dan met toestemming van den Amsterdamschen diamanthandelaar de partij gecacheteerd en daarna in de brandkast opgesloten. Gisteren zouden de Amerikanen terug komen om de diamanten te halen en te betalen. Wie edhter gisteren ten kantore van de 'diamantfirma verschenen, niet de Amerikanen. Zij lieten niets van zich hooren en de koopman haalde derhave gistermiddag de enveloppe weer te voor schijn opende haar en bemerkte tot zijn ontsteltenis, dat zij inplaats van de kostbare steenen, die een waarde van 30 mille vertegenwoordigden, waardelooze stukjes glas bevatte! Vermoedelijk hebben de dieven een be kende oude truc toegepast en zijn zij' er in geslaagd direct na het cacheteeren in een onbewaakt moment de waardevolle enveloppe te verwisselen met een tevoren gereed gemaakte enveloppe met waarde- lo'ozen inhoud. Reeds zijn de signalementen van de drie dieven c.q. oplichters verspreid; het vermoeden bestaat evenwel, dat zij reeds Woensdagavond het land hebben verlaten -Explosie aan boord. Twee gewonden. Gistermorgen te ongeveer kwart voor 12 heeft zich een explosie voorgedaan aan boord van het Letlandsche stoomschip „Everonika", lig gende in de Waalhaven te Rotterdam. Er ontstond brand in de voorpiek van het schip. Twee personen werden gewond en zijn naar het ziekenhuis overgebracht. De boot was afkomstig uit Riga. Dte lading was gelost en het schip zou ont- gast worden door den gemeentelijken rei nigingsdienst en wel met blauwzuur. Toen de manneu het poeder hadden uitgestrooid had er plotseling door tot nu toe onbekende oorzaak een explosie plaats Dte opzichter en een der werklieden wer den daarbij ernstig gewond. De toestand van de beide slachtoffers is naar omstandigheden redelijk wel. Kindje verdronken. Vrijdag morgen is het 41/2-jarig dochtertje van de familie O. te Woerden in den Ouden Rijn geraakt en verdronken. Gewond bijl een vecht partij, Gistermiddag kwam bijl den ar beider van Moorsel te Eindhoven een schilder R. zijn beklag doen, dat de beta ling van een ruit, die de schilder aan Van Moorsel had geleverd, wat lang op zich liet wachten. De schilder wilde zich schadeloos stel len door een andere ruit uit de woning van zijn schuldenaar te snijden. Dat liet Van M. echter niet over zijn kant gaan en er ontstond een woordenwisseling, die er op uit liep, dat na eenige oogenblik- ken Van M. nageloopen door den schil der, de straat kwam oploopen en op eeni- gen afstand van zijn woning bloedend in een zakte. Dte politie acht het niet uitgesloten, dat de schilder zijn tegenstander met een mes heeft gestoken. i De valse he toegangsbewij zen voor Nederland België. Het onderzoek van de recherche inzake de uitgifte van valsche kaarten ter ge legenheid van den voetbalwedstrijd Ne derlandBelgië, heeft zich tot in België uitgestrekt. In dit verband zijn twee ar restaties verricht. De Belg M. en de Ne derlander K. zijn n.l. onder verdenking de valsche toegangsbewijzen te hebben vervaardigd, aangehouden. De bemanning van de „Janu" naar Nederland ver trok Ik e n. De regeeringspersdienst meldt, dat op het departement van Bui- tenlandsche 'Zaken van H. Ms. gezant te Tanger telegrafisch bericht is ingekomen, dat de Nederlandsche gezagvoerder en bemanning van het onder Panameesche vlag varende stoomschip „Janu", welk schip zooals bekend indertijd door de marine van generaal Franco naar Ceuta werd opgebracht, op 6 Mei j.l. met het stoomschip „Baloeran" naar Nederland is teruggekeerd. De Baloeran wordt Maandag a.s. in Rotterdam verwacht. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad, was de heer A. C. Hildernisse wegens ongesteldheid af wezig. Het nieuw gekozen verklaarde lid, me vrouw J. van der Vlistvan den Broecke, legde in de handen van den voorzitter de beloften af en nam haar plaats in waarbij een bouquet met de Vlissingscho kleuren was neergelegd. Aan den heer G. A. de Ruiter werd eer vol ontslag verleend als secretaris-rent meester van het Burger Weeshuis, zulks wegens vertrek naar elders. Op de voordracht voor Commissaris van de N.V. Haven van Vlissingen, wer den geplaatst de heeren C. A. van Woel- deren, voorzitter en A. Rorije. Na bespreking in een vergadering met gesloten deuren werd benoemd tot secre taris-rentmeester van het Burger Wees huis de heer J. van der Hof met 12 stem men tegen 6 op den heer P. Meerman. Het voorstel tot wijziging van de ver ordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor het L.O. weid na be spreking aangenomen, evenals de meeste andore punten der agenda Bij dat tot aanschaffing van een nieu we autobrandspuit, betuigde de heer Cas- tel instemming daarmede, doch wilde dat ook het personeel over de spuit wordt gehoord. De voorzitter zeide, dat men gebonden is door een aanbod, dat maar vier weken gehandhaafd wordt. Men krijgt eenzelf de spuit als de thans reeds aanwezige. Later zal deze duurder zijn. De heer van Oorschot bracht naar aan leiding van den brand van Woensdag j.l. naar voren, dat het veel te lang duurde eer de autospuit aanwezig was, zulks doordat de menschen over heel de stad verdeeld aan het werk waren. Spr. bracht groote hulde aan de politieman nen, voor de wijze waarop zij met hun kleine spuit het eerst met blusschen be gonnen. Spr. vroeg of niet een der oude motorspuiten is op te knappen, zoodat de politie deze kan krijgen om mede uit te rukken. De heer Marijs vroeg of de uniformen niet in de Centrale kunnen worden op geborgen. De heer Sorel meent, dat vooral in de binnenstad een behoorlijke spuit bij de politie goed werk kan verrichten. De voorzitter brengt dank voor de waardeerende woorden over het optreden van de politiemannen. Een onderzoek naar uitbreiding van de taak van de politie bij brandblussching zal worden overwogen Ook het opbergen van de uniformen in de kazerne wordt over wogen. Het voorstel werd aangenomen. Nog eens kwam de brandweer ter spra ke bij het voorstel om het huren van de garage asm den Singel voor brand weercentrale te sanctionneeren. Daarbij werd toegezegd naar een geschikte plaats te zullen omzien en dat onderhandeld wordt met het Werkfonds over den bouw van een brandweerkazerne. Bij het voorstel om in principe te be sluiten grond te verkoopen aan „Goed Wonen" voor 51 woningen, bleek, dat aan woningbouwvereenigingen geen reductie op den grondprijs kan worden toegekend. De N.S.B.-beiooging met Paschen. In antwoord op enkele vragen van de Soc.-Dem. Raadsfractie betreffende het gebeurde op tweeden Paaschdag, zeide de burgemeester, dat door hem toestem ming is verleend tot het neerleggen van een krans aan den voet van het stand beeld van de Ruyter aan een groep N.S.B.-ers. Waar nimmer de vele verzoe ken om kranslegging zijn geweigerd, was geen reden aanwezig thans een andere houding aan te nemen. Er hebben dien dag normale politiemaatregelen plaats gehad ter handhaving van de openbare orde, zooals gebruikelijk is in gevallen, waarin bijzondere regeling van het ver keer noodig is. De commissaris heeft hierbij persoonlijk de leiding gehad. De heer van Oorschot meende, dat het volle licht over deze politieke demonstra tie moet vallen. Spr. zou als burgemees ter aan een politieke organisatie geen toestemming verleend hebben. Deze krans legging ging niet uit van een groep N.S.B.-ers doch van het hoofdbestuur. (Interruptie van den „Leider".) Er is geen enkele andere politieke partij, die als zoodanig een kranslegging bij het standbeeld zal gebruiken voor camou flage van propaganda. Dit had ook de burgemeester kunnen bedenken. De po litie te Middelburg begreep beter de be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2