Oud-Landvoogd over NederL-Indiê. CÉ 1 m Dr Rechtszaken Gemengd Nieuwe Land- er. Tuinbouw V De verhouding tuesohen Indlö en Nederland. Het gezag nog even sterk gevestigd als voorheen. VRI Een vertegenwoordiger van „Aneta" had een onderhoud met den oud-gouver neur-generaal graai Van Limburg Sti- rum omtrent Indië in internationaal ver band gezien, de verhouding van Indië ten opzichte van Nederland en over den in- wendigen toestand van Indië. De oud-landvoogd verklaarde in dit onderhoud o.m. het volgende: Reeds vroeg trok Ned.-Indië interna^ tionale belangstelling, niet alleen ten aanzien van hetgeen hier verricht was op economisch en politiek gebied, doch ook voor zooveel het de defensie betrof. Het is onjuist zich hierover te verontrusten, te minder naarmate wij voortgaan de de fensie uit te rusten, in welk opzicht men bezig is zich aan te passen aan de gewij zigde omstandigheden, vooral waar dit met groote voortvarendheid geschiedt. De heer Van Limjburg Stirum verklaar de bijzonder verheugd te zijn aan Indië een bezoek te hebben gebracht. Hij ver trekt met een geheel ander gevoel dan waarmee hij hier aankwam. Niet te ontkennen valt het dat in de verhouding tusschen Indië en Nederland een zekere wijziging is gekomen. Ten aanzien hiervan zou hij' willen opmerken, dat het gewenscht is dat het Nederland- sche parlement, ten aanzien van Indische aangelegenheden, zich op een hoog stand punt weet te plaatsen en zich weet te be perken tot bespreking van de algemeene lijnen in het koloniaal beleid, zonder af te dalen in details. Men heeft in Indië het gevoel, dat men de interne zaken best zelf kan regelen en wanneer daartegen wordt ingegaan, ver wekt men wrevel. De politieke, finan cieels en economische verantwoordelijk heid moet bij den minister van Koloniën en bij' den ministerraad blijven berusten, doch de regeling van détails dient te worden overgelaten aan den minister van Koloniën en de Indische regeering, die volkomen competent moet worden geacht om de inwendige aangelegenheden te overzien. De heer Van Limburg Stirum meende nog dat de politieke strijd tusschen Eu ropeanen belangrijk minder scherp is ge worden en dat de onderlinge verschillen thans nog maar zeer flauw zijn. Hij vroeg zich echter af of dat een bewijs is voor grooter onverschilligheid, dan wel van grooter eenheid. Hij acht het echter ze ker, dat meer belangstelling bestaat voor internationale zaken. Hij vond het een verheugend teeken, dat de inheemsche bevolking zich toe legt op den kweek van groenten, vruch ten en bloemen. Voorts was hem de verbeterde zorg voor zieken opgevallen, waarbij op de beste wijze de imperiale zending van Ne derlander in Indië wordt vervuld. Hij achtte het zeer karakteristiek, dat een blijversgroep in de Europeesche maatschappij is gekomen, welke in de oorlogsjaren ontstond en sedert dien sterk is gegroeid. Hij achtte verder het hotelwezen sterk verbeterd en volkomen te vergelijken met het Europeesche. Voor hem waren ook de vele berghotels nieuw. Voorts was hij van meening, dat het gezag nog even sterk gevestigd was als voorheen en hij geloofde niet, dat dit had geleden. De politieke rust, welke thans ongetwijfeld heersoht, was niemands spe ciale verdienste. In een crisistijd is er (geld, noch belangstelling voor politiek en eerst bij een opgaande conjunctuur vallen er moeilijkheden te verwachten. Op een desbetreffende vraag verklaar de de heer Van Limburg Stirum, dat een bezoek van het prinselijk paar tijdens zijn verblijf in de vorstenlanden ter sprake is gekomen. Een voornemen tot dit bezcek staat vast, doch niet het tijdstip daar van. De belangstelling van de Prinses en van den Prins is even groo^ en bij' de zelf- bestuurders ziet men met vreugde dit hooge bezoek tegemoet. Hierover valt op dit moment niets verder te zeggen. D.D.D. Is een heldere vloei- I stof, die diep in de poriën 1 doordringt en de ziekte kiemen doodt Flacons m n g h ieneesmidde'l iuidrrnd0eni tegen n g e n Oudere koeien: Kruone, eigenaar C. J. de Kam te Wissenkerke, 79 p.; Jans, eigenaar, idem. 78.8 p.; Nelly, eigenaar K. Imanse te Wissenkerke, 78.5 p. Tholen. Wedvlucht van Vilvorde door „De Luchtpost" Tholen. Afstand 68 K.M. M. v. Noort 1, 10 en Overduif P. v. Beers 2, 8, 9, 12; M. Schot 3, 5, 12; A. Rijnberg 4, 6; B. Schot 7. Gelost 8 uur. Aankomst le duif 9.17.30 uur. Laatste 9.35.14. Rechtbank te Middelburg. DE FRAUDE TE BORSSELE. De verdachte, H. C. R. ondervraagd, verklaart het geld te hebben ontvangen en in de polderkas te hebben gestort, n.l. voor betalingen aan buitenbeheer. Het geld is niet in de gemeentekas gekomen. Hangende het onderzoek is dit bedrag aan de gemeente terugbetaald. Betreffende de valsche handteekening onder de kwitantie gedaan ten bedrage van f2830,20, wordt de directeur der N. V. Spoorweg Mij. Zuid-Beveland, dlhr Haitsma Muller, wonende te Utrecht, ge hoord. Deze verklaarde de kwitantie niet met zijn naam te hebben onderteekend. Verdachte hierover gehoord, verklaarde de valsche handteekening te hebben ge plaatst, omdat hij dat geld „nog wel eens noodig kon hebben". Op het oogenblik, dat de valsche handteekening door hem werd geplaatst, was er nog niet betaald Verdachte kan verder geen verklaringen voor dit feit geven. De getuige P. J. v. d. Slikke, fruitkwee- ker te Driewegen, zegt in de l'eening van den Calamiteuzen polder eenige obliga ties te hebben. De renten werden uitbe taald als getuige dijkgesohot betaalde. In den tijd echter toen verdachte ontvanger was, kreeg getuige geen bericht meer van uitlotingen. De verdachte hierover gehoord, ver- Maart dat het geld van getuige, waarop deze recht had, terecht is gekomen in de Polderkas. De burgemeester van 's-Heer Arends- kerke, dhr Elenhaas, als getuige gehoord verklaart in 1936 te zijn opgetreden als wlaarn. burgemeester en waarn. ontvan ger van den Calamiteuzen polder te Bors sele. Getuige h'eeft een uitvoerig rapport uitgebracht van zijn bevindingen. D'e President complimenteert getuige voor de wijze waarop deze dat heeft ge daan. Getuige geeft verder eenige verklarin gen over de frauduleuze handelingen door verdachte gepleegd. Getuige ontdekt nog steeds nieuwe onregelmatigheden, zelfs gisteren nog. Verder heeft getuige ook vele beden kingen betreffende het financieel beleid der gemeente Borssele, o.a. het niet-invor- deren der pensioenbijdragen van onder wijzers; vervolgens kregen de wethouders niet voldoende inlichtingen van 'brieven die binnen kwamen; kortom alles was wanhopig achter. Op een vraag van den Rechter Mr Bloe- mers, welke indruk getuige van verdach te heeft, antwoordt deze, dat hij in den beginne beeft gedacht aan vergissingen, doch later tot de conclusie is gekomen, dat het hier grove nalatigheden waren. De eisch. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, is van oordeel, dat de manier waarop verdachte als eerste burger van de gemeente Borssele zich van zijn taak heeft gekweten „ergerlijk" is. Een beroep op onkunde kan in dezen verdachte niet altijd baten. Verdachte, die het hooge ambt van burgemeester beHeedde, 'heeft dit door de modder gesleurd. Alle gehoor de getuigen, ondergeschikten van ver dachte, zijn door hem böïnfluenceerd ge worden. Vleesoh in blik, bestemd voor de „werMoozen", gebruikte verdachte voor zijn hond, al h'eeft hij later de kosten van dat vleesoh vergoed. De stukken van Ged. Staten werden door verdachte slechts ten deele of heelemaal niet voorgelezen in het college van B. en W. De Officier gaat vervolgens de bewijslevering na van de verschillende punten aan verdachte vol gens de dagvaarding ten laste gelegd. Hij is van oordeel, dat de ten laste gelegde feiten bewezen moeten worden geacht. Openlijk brengt de Officier buide aan den waarnemenden burgemeester Elen- baas voor diens voortreffelijk werk. Een man als verdachte, die zóó in de uitoefe ning van zijn taak tekort schiet, is daar voor niet berekend. De Officier van Justitie eischt 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De verdediging. D'e verdediger van verdachte, Mr A. J Dirven, advocaat te Bergen op Zoom, is de meening toegedaan, dat de straffen, ontslag enz. die verdachte al heeft gehad, ruimschoots voldoende zijn. Verdachte is geen zelfstandig ambtenaar en heeft het bovendien in zijn eerste gemeente niet goed getroffen. Het was er een janboel toen hij er kwam. Verdachte staat terecht voor zijn onmacht en onbekwaamheid. Geen enkele vervalsohing door hem gepleegd, wijst op geraffineerdheid, maar het is domheid, van het begin tot hét einde. Met geen enkele cent heeft hij zich verrijkt en er kan ook niet gedacht worden aan on eerlijkheid. Van nature is de man niet slecht. Overgaande tot een bespreking van de in de dagvaarding ten laste gelegde fei ten is pleiter van oordeel, dat voor wat het eerste feit betreft, het z.g. valschelijk opmaken van een afschrift van een pro ces-verbaal van kasopneming, die valsch- heid meer bestond in het verkeerd zetten van de cijfers van inkomsten en uitgaven en van het kassaldo. Een afschrift is niet bestemd om tot bewijs te dienen, tenzij een dergelijk afstóhrift bewijsstemming verkrijgt door een autoriteit die bevoegd is deze te geven, hetgeen volgens pleiter hier niet het geval is. Een desbetreffend artikel 51 van 't Polderreglement spreekt dan ook van een exemplaar van een pro ces-verbaal, dat aan Gedeputeerde Staten moet worden gezonden, niet van een af schrift. Er had dus een proces-verbaal in duplo moeten zijn opgemaakt. Het tweede feit betreft het vervalsohen van lijeten door den havenmeester Wal- hout aangelegd van zijn inkomsten als zoodanig. Volgens do dagvaarding zijn die lijsten geschriften om tot bewijs van eenig feit te dienen. Doch wat is bet ge val. Walhout als havenmeester is volgens zijn instructie verplicht dagelijks aantee- kening te houden van zijn ontvangsten in een register. Die registers worden door B. en W. gewaarmerkt en maandelijks op het gemeentehuis afgegeven en de gelden gestort bij den gemeente-ontvanger. Vroe ger werden die registers voor gezien ge- teekend en terecht, doch tegenwoordig houdt de gemeente-ontvanger van de ont vangsten van den havenmeester zijn boe ken bij aan de hand van lijsten, hem door dien havenmeester verstrekt. Deze lijsten hebben evenwel volgens pleiter geen offi cieel bestaan en hebben dus ook geen be wijsstemming. De bedoeling van verdachte is volgens pleiter steeds geweest het overhevelen van inkomsten van bet eene jaar in het ande re, om zijn rekening te krijgen zonder nadeelig saldo. Dit is het eenige motief. Ook ten aanzien van het sub 3 ten las te gelegde feit, het vervalsohen van een briefje van den Commies van het Hypo- theekkamtoor ontkent pleiter als bestem- mingsbewijs. "Wat betreft de vervalsohing, gepleegd op bet aanslagbiljet van de Waterkeering aan het bestuur van den Calamiteuzen polder, dit is volgens pleiter een verval sohing van iemand, die in het nauw zit, doch er is van die kwitantie door verdach te geen gebruik gemaakt. Het 5e geval, de toeëigening van f 525, welk geld verdachte als burgemeester ont vangen heeft en aan buitenbeheer heeft uitbetaald; hier wijst geen enkel feit op toeëigening. Het sub 6 ten laste gelegde kan inder daad als vervalsohing worden beschouwd. Het stuk ia echter nooit gebruikt. Bij het ten 7e in de dagvaarding ten laste gelegde komt het aan op het oog merk. Er is een zekere bestemming ge geven aan het stuk, doch deze bestem ming is voor het gebruik daaraan ontno men door verdaöbte zelf. Na het opma ken van bet stuk heeft hij om uitstel ver zocht van betaling aan de Spoorweg-Mij. Deze is hem verleend, waarna het geld op Augustus 1935 is betaald. Verdachte heeft het stuk buiten de dos siers van de polderrekening gehouden. Het stuk is na zijn ontslag tusschen de andere papieren gevonden. Ten aanzien van de te laste legging van punt 8: ook hier is volgens pleiter van toeëigening geen sprake. Punt 9: de vervalsohing van de polder- rekening 19341935. 'Deze rekening geeft volgens pleiter stelposten weer, terwijl de bewijzen van buitenaf moeten worden aangebracht. Bovendien is deze rekening zelf volgens pleiter ook weer geen ge schrift, bestemd om tot bewijs te dienen. Wat de vervalsohing van het journaal betreft, dit heeft inderdaad bestemmings- bewijs krachtens instructie, doch verdach te 'heeft gezorgd, dat er geen nadeel uit is ontstaan. Vergeleken bij de straf die verdachte reeds heeft gehad, valt iedere straf in het niet. Hij is reeds een jaar broodeloos, ver loor alle bezittingen én loopt al een jaar op straat. D'e toekomst voot verdachte en zijn gezin is heel donker en op zijn verder leven rust het odium eeu nutteloos en on bekwaam mensch te zijn. Moet hij1 nu daarenboven nog gezeten hebben? vraagt verdediger. Welk belang heeft de gemeen schap daar nog bij? Een voorwaardelijke straf, waaraan de voorwaarde wordt ver bonden, dat verdachte geen betrekking op zich zal nemen, waarbij financieel beheer te pas komt ware hier volgens pleiter op zijn plaats. D'e Officier van Justitie zegt dat het niet alleen een eisch is van algemeene preventie, maar ook van algemeene recht- vaardighed, dat verdachte behoorlijk wordt gestraft. Hij mag dan dom en on kundig zijn en onbekwaam volgens den Verdediger, maar hij was toch eerste bur ger van Borssele. De Rechtbank bepaalt de uitspraak op 14 Mei a.s. Uitspraak van 4 Mei 1937. Valschheid in geschrift: P. G., 64 jaar, arbeider te Graauw, een maand gevan genisstraf voorwaardelijk. Diefstal: C. v. d. B., 54 jaar, werkman te Stekene (B.), gedetineerd, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: J. P., 38 jaar, wagenvoerder der Z.V.T.M. te Axel, 3 maanden gevangenis straf voorwaardelijk. Diefstal: P. A. L., 22 jaar, arbeider te Biervliet, 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Verduistering: F. A. d. H., 29 jaar, leur der te IJzendijke f25 of 15 d. h. Veroorzaken van gevaar voor verkeer over een spoorweg: A. C. F., 24 jaar, chauffeur te IJzendijke, 14 dagen ge vangenisstraf. Mishandeling: P. E. v. P., 18 jaar, vlas bewerker te Koewacht, 6 maanden ge vangenisstraf. Onder invloed van drank een auto be sturen: J. J. K., 35 jaar, boekhouder te Burgh, 14 dagen hechtenisstraf voor waardelijk en 2 jaar ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te be sturen. Verduistering: J. d. G., 35 jaar, com missionair te Schoondijke, vrijgesproken. Verkoop van brood bene den vastgestelden prijs. De pre sident van de Rechtbank te Breda heeft, in kort geding, de vordering van de Ne- derlandsche Bakkerij Stichting te 's-Gra- venhage, betreffende den verkoop van brood tegen een lageren prijs, als door die stichting voor Breda was vastgesteld, tegen een bakker te Broda, die do over eenkomst had geteekend, toegewezen, en den bakker veroordeeld onmiddellijk den verkoop van brood tegen een lageren prils als vastgesteld, te staken en tot betaling van een bedrag van f50 voor eiken keer dat de bakker het bevel overtreedt. Aanslag gepleegd op ouden man. Gistermiddag is een aan slag gepleegd op den 65-jarigen M. Mans, die een verhuurkantoor heeft gevestigd op de achtste etage van het Witte Huis te Rotterdam. Om ongeveer één uur vervoegde zich op het kantoor een manspersoon, die bij den heer Maus kwam informeeren naar een woning, die hij wenschte te huren. Ter wijl de heer Maus zijn bezoeker te woord stond werd er aan een andere deur ge- Mopt. De heer Maus keek om en op het zelfde oogenblik werd hij met een hard voorwerp tweemaal op het hoofd gesla gen. Het slachtoffer viel tegen den grond, riep nog om hulp, doch bleef daarna versuft liggen. Mede-huurders op dezelfde etage kwa men op het geroep toegesneld en zagen het slachtoffer op den grond liggen, ba dend in zijn bloed. De daders waren ech ter verdwenen. Uit een kort verhoor, dat bet slachtof fer, dat inmiddels weer bij' kennis was gekomen, kon warden afgenomen, is ko men vast te staan, dat men met twee daders te doen heeft gehad. De mannen waren hem niet bekend. Zijn toestand baart geen zorgen. Nader wordt nog gemeld, dat de con cierge, mej. Voorrecht, die op de 9e ver dieping woont, het eerst op het hulpge roep naar beneden is gekomen. Zij zag een mian uit het kantoor van den heer Maus komen. Op haar vraag wat hier was gebeurd, antwoordde de man, die la ter de dader bleek te zijn: „Er wordt hier iemand vermoord." De concierge, die de zaak niet ver trouwde, trachtte den man te grijpen, doch deze rukte zich los en stormde den trap af, daarbij' viel hij van de achtste etage naar de zevende etage en verloor door dezen val zijn hoed en handschoe nen. D'e concierge is daarop gaan gillen, maar het was reeds te laat, want de da der had het Witte Huis al verlaten. De tweede dader van wien men in het geheel niets heeft gezien, moet reeds eer der het Witte Huis zijn ontvlucht. Twee 'kinderen veron gelukt. Gisteren is het 3-jarig doch tertje van de familie D. te Castenray (L.) in een put gevallen en verdronken. Het 2-jarig zoontje van den land bouwer J. is te Venray onder een vracht auto gekomen en gedood. Meisje door auto aan gereden. Maandagavond is de 5-jarige B. te Rotterdam hij het onvoorzichtig oversteken op den Oostzeedijk aangere den door een luxe auto. Het meisje werd tegen de straat geslin gerd en bekwam een gapende hoofdwon de, terwijl de schedel gedeeltelijk werd verbrijzeld. In zorgwekkenden toestand is het kind naar het ziekenhuis vervoerd, waar het aan de bekomen kwetsuren is bezweken. 'Drie kinderen door vrachtauto aangereden. Gis termorgen reden te Groningen twee zoon tjes van de familie Sluiter, respectievelijk 10 en 7 jaar, en een vriendje, de 10-ja- rige H. Schat, op één fiets, toen zij! door nog onbekende oorzaak door een vracht auto! werden aangereden. Het vriendje werd ernstig gewond. Een der broertjes liep inwendige kneuzingen op. De knaap jes werden naar het ziekenhuis overge bracht. Het derde jongetje kreeg schaaf wonden, doch kon naar huis worden gebracht. Bij het oversteken ge dood. Op den Varseveldscheweg te Doe- tinchem is gistermorgen een noodlottig ongeluk gebeurd. Tijdens de Meimarkt- drukte wilde een driejarig meisje van den heer T. plotseling oversteken naar haar grootmoeder; die zij aan de over zijde van den weg zag staan. Het kind lette daarbij! niet op het verkeer en werd gegrepen door een juist passeerende vrachtauto. Zwaar gewond is de kleine naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij ondanks onmiddellijk operatief ingrijpen kort nadien is overleden. „Ik ben van de poltie". Een dezer dagen werd ingebroken in een villa te Aerdenhout. Eenige juweelen ter waar de van eenige honderden guldens vielen den inbreker in handen. Een lade van een schrijfbureau werd overhoop gehaald, doch een portefeuille met f200, welke daarin lag, werd niet gevonden. De ouders waren afwezig, de kinderen slie pen op de eerste verdieping en de dienst bode op zolder. De inbreker kwam binnen via een bal- con, forceerde een deur en kwam zoo doende in de slaapkamer, waar een meisje van 11 jaar sliep. Het licht van zijn zaklantaarn scheen op het gelaat van het kind, waardoor het wakker werd. Om haar gerust te stellen, zeide hij: „schrik maar niet, ga maar weer slapen; er is hier ingebroken, ik ga nog even naar de slaapkamer van je vader. Ik ben van de politie". Daarna heeft de in breker nog de benedenverdiepingen door zocht. Opmerkingen In den kulkentijd. De vorige keer gaf ik enkele opmerkin gen ten beste die zich voordoen bij den aankoop van kuikens met pullorum. Er is op dit gebied nog wel meer dat de aan- daoht vraagt. Niet altijd is do herkomst der kuikens na te gaan. Het schijnt dat er een flinke smokkelhandel van kuikens uit België plaats heeft en wat op die manier gesmokkeld wordt schijnt niet veel moois te zijn. Zoo lees ik in de Pluimlveebode van 20 April j.l. dat een Belgische fokker, dien men om inlichtin gen gevraagd had, het volgende geschre ven zou hebben: „Het is volkomen waar, dat de knoeie rij aan de grens weer in vollen gang is en dat u daarvan een voortzetting zult ondervinden met de jonge hennen. Het is hier een loterijspel geworden pas op voor het Belgische kuiken. Soms, het zijn dan eieren van Neder- landsche herkomst, kan men wel eens ge luk hebben goede kuikens te ontvangen. Doch het groote meerendeel van de kui kens geleverd door de Vlaamsche kuiken fabrikanten zijn geboren om te sterven. Bijna allen zijn besmet met pullorum en er wordt gebroed met eieren van eenja rige (belicht of onbelicht) en tweejarige, welke ziek zijn geweest, enz. enz. In het kort, de grootst mogelijke rommel. Zooals u trouwens wel bekend zal zijn heeft Frankrijk definitief den invoer van Belgische kuikens verboden, omdat ze vast overtuigd zijn dat ze allen besmet zijn. Onze regeering (dus de Belgische) heeft nog aangeboden om elke zending te doen vergezellen van een verklaring van een veearts, doch ook dit mocht niet helpen." Dit is dus een brief van een Belg, die zijn landgenooten leelijk afkamt en al is het misschien wat overdreven, iets waars zal er over de gesmokkelde pullorum'kui- kens wel schuilen. Dat Frankrijk de Bel gische kuikens weigert, heeft natuurlijk een andere grond dan dat zo bang zijn voor de pullorum; men probeert nu een maal in elk land de eigen industrie te helpen of te redden door den invoer uit het buitenland te beletten of te belemme ren. Dat men dan in den angst voor ziek ten een mooie stok heeft om den hond te slaan is zeker. Zeker is ook wel wat in bet bewuste artikel verder vermeld wordt dat dit jaar de broeduitkomsten niet best zijn en dat er veel kuikens sterven of dat er veel slechte kuikens zijn waar geen groei in te krijigen is. Om daarvan een bepaalde oorzaak aan te wijzen zal niet gaan. Mijn voornaamste bezwaar tegen het tegen woordige systeem is dat er te veel gefokt wordt van eerste legs hennen, liefst nog van dieren met hooge productie en dat er met verschillende zeer waardevolle be- standdeelen van het pluimveevoer leelijk de band gelicht wordt. Met levertraan en gist, stoffen die we in den tegenwoor- digen tijd absoluut niet meer ontberen kunnen, wordt geweldig geknoeid om niet te spreken van vischmeel, diermeel (dat in foktoom- en kuikenvoer niet thuis boort) en melkpoeder. Hoe er gesmokkeld wordt zien we in een artikel uit de „Maandagmorgen" waarin we lezen: „In den nacht van Za terdag op Zondag stoof een nieuwe don kerbruine luxe auto vanuit België over de grens. De chauffeur weigerde op som matie der ambtenaren te stoppen, zoodat de elders op den weg staande ambtena ren genoodzaakt waren den weg met een paar dikke spijkerplanken te versperren. De chauffeur wist deze bindernis te ne men doch constateerde plm. 100 meter verder dat alle vier de banden stuk wa ren, zoodat aan ontkomen niet meer viel te denken. Bij onderzoek bleek de auto niet min der dan plm. 4500 kuikens te vervoeren, waarvan ongeveer 1000 kuikens tenge volge van de koude, ongewoon vervoer, enz. dood waren. Als we zooiets lezen begrijpen we wel, dat er op het gebied der kuikensmokke larij 'heel wat te doen is aan onze zuid grens en dat het gehalte dezer kuikens onze pluimveestapel niet erg vooruit zal brengen. D!r B. J. C. TE, HENNEPE'. Nadruk verboden. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr Te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 8 u.: 762. Licht op voor fietsen: Donderdag 7 u. 52 min. Vrijdag 7 u. 54 min. Uitg.: N: Emergo" Burel PostJ Bijknntq J. J. Directd De Zeeu van plaat, sterling wl zingartdevl onzen kio| van lij: ongeduld te toonen toedragen. .VVeinu, genheid helmen te burg me tord naai- premier, lijk, zooals I de teeiienin en van nul den hoorda geering heil teuten 'heel met welk F verkieziiigsj er van he| gendeel, houden da] Een derg weldenkenc hij ook beh| staatsman doen groeie Zooals stelling gre sonen vuld delburg diL het Molenwl ■dene luisterl buiten de tl te volgen, f groote scha een staanplj Indruiweki Golijn een verheft on zingen. We| zulk een sa staande red| Hoe v als de modder man te het tegendel zich er v| zichzelf me_ Golijn word| is alsof ooM lerlei richti| sale huldig dig geschrijij Zij, die present war het zingen begeleid doe De tent wimpels ve| waarop ba A.-R. Kiesvl de Commiq der Eerste Wijk, de commandanj plaats genq bloemen wa Toen te on lentie dr Cq voorzitter va J. A. Do| zich met kv begaf, volgdj waaraan sell herhaalde 'hl voor den katf Toen iema Ps 134:3 mee aangehq Kloek en zangverzen Monk op vea strijdzang uü de SchriftlezL 6) en gebed I D'e 'heer d| openingswooj lende deelenf gen provincf Stedelingen plaatsten ei alle verschil! ren, in geloei Door Mij regl ling voor derf dienst, gezinl bijzonder haij strijd zulk eq Dr Golijn, gon zich verontschuldJ een kwartierl Een defec oorzaakte eei| lijn inmidd] door het uitj

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6