DE ZEEUW AKKERTJES CACHETS) TWEEDE BLAD LOUTERING. Tegen de dictatuur in eiken vorm. Uit de Provincie. Rheumai-fek FEUILLETON laat*U toch wrijven akkers Kloosferbalsem VAN WOENSDAG 5 MEI 1937, Nr 181. Het gaat om da da nationale, da grondslagen. historische, Christelijke Met instemming laten wij! hier volgen wat dezer dagen de Standaard schreef: Wijl hebben met alle geoorloofde mid delen den strijd aan te binden tegen elke dictatuur, omdat zijl het staatsgezag los scheurt van het gezag Gods, en daarin en daardoor alle aardsche gezag van zijn grondslag rukt, en alle waarachtige vriji- heid vernietigt; omdat zij; naar haar we zen is ongehoorzaamheid aan God en Zijn gebod, en daarin en daardoor alle wezenlijke gehoorzaamheid uitbant. De Revolutie, ook die welke zich open baart in de dictatuur, rooft alle vastheid van het leven. Zij| stelt het gansche samenstel van Staat en maatschappijinde waagschaal. Zij maakt een einde aan de souvereiniteit in eigen kring. Zij; berooft de Kerk van haar recht en haar vrijheid. Zij! wil haar dwingen het gezag van haar Koning, Jezus Christus, te verloochenen. Zijl legt het op haar vernietiging toe, hetzij! di rect, hetziji indirect door haar te doen op treden in haar dienst en belang. Z-iji ontneemt aan de burgerijl het schriftuurlijk recht op v r ij! h ei d van Godsdienst en geweten. Zij vertreedt al de rechten en v r ijl - heden des volks; in het bijlzonder het recht des volks, om, door middel van zijn vertegenwoordiging, te pleiten voor een wetgeving en bestuur in overeenstem ming met de ordeningen des Heeren en overeenkomstig zijn behoeften. Zij! schuwt alle openbare con trol e en verbiedt het uitspreken van elke meening, welke haar niet welgevallig is. Zijl is een spot en een hoon voor het echt menschelijke, dat de Heilige Schrift ons teekent. De juistheid van deze zienswijze vindt haar bevestiging in de feiten. Die feiten spreken, klaar en luide. Is het wonder, dat onze partij oproept voor den politieken kamp tot behoud van de grondslagen, waarop ons staatsleven steunt? Het gaat om die grondslagen; om de historische, nationale grondslagen; om de Christelijke, de Schriftuurlijke grondslag gen; met name om de eerbiediging van de vrijheid van Godsdienst en geweten en om de bewaring van den rechtmatigen volksinvloed op het landsbestuur. Wie onzer zou aan dezen ol pi roep geen gehoor geven? S&itlsfijètmerii Se WGorêertjL vtifiecMkeid fjetdaw voorafop! Op "AKKERTJES' komt nevenstaand merk voordan alleen kunt Ge zeker zijn een "AKKERTJE" te hebben gekregen. Overtuig U, dat men geen waardelooze prullen ln de hand stopt. Met een „AK KERTJE" waarop het merk AKKER in ruit-vorm voorkomt, kunt Ge erop reke nen dat Uw hoofdpijn, kiespijn, zenuw pijn, Influenza of griep dadelijk verdwijnt, zonder dat Ge maag-krampen krijgt. Dit AKKER-merk waarborgt echtheid. Nederlandsch Product- Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct« 12.) o— Hij! verwachtte, dat zijn openhartigheid het meisje zou ontstemmen, maar hiji was niet voorbereid op het hartstochtelijke antwoord, dat nu aan haar lippen ont snapte. „Ik kan het niet, Raymond," riep ze uit. „Ik haat dat alles. Dit saaie, eento nige leven zal me vermoorden. Ik ben niet zooals moeder, die er baar vreugde in vindt, om voor anderen te leven. Ik wil de wereld zien, ik wil veel genieten, tintelend van levenslust. Ik wil mooie kleeren hebben en bewondering afdwin gen. Ik vermoed, dat dit alles jou als erg egoïstisch in de ooren zal klinken, maar wij zijin verschillend van aanleg. Mijn liefde voor wereld, eigen vleesch en dui vel moet ik wel geërfd hebben van den een of anderen onbeiligen voorvader; ten minste dat veronderstel ik, en dan treft me noig niet alle schuld. Nu zie ik maar één uitweg, maar ik verwacht absoluut, dat mijn onberispelijke broeder dien zal afkeuren." Raymond voelde zich werkelijk smarte lijk getroffen en met teederen ernst zei bijl: MINISTER DE WILDE TE GOES. Voor een de omstandigheden in aanmerking genomen - uitstekend be zochte vergadering, belegd door de Cen trale A.R. Kiesvereeniging, beeft Dins dagmiddag Mr J, A. de Wilde het woord gevoerd. Na een inleidend woord van den voor zitter, de heer J. A. Dominicus, werd dadelijk het woord gegeven aan den heer De Wilde, die begon met zijn blijd schap uit te spreken, dat hij in de ge legenheid is ook in Goes een warm woord van aanbeveling te spreken voor No. 1 van lijst 3, D r H. G o 1 ij n. Daaarvoor zijn, zooals spr. nader aan toonde, goede gronden aan te voeren. Verschillende vraagstukken, die vroe ger het politieke leven beroerden, het schoolvraagstuk en kwesties van socialen aard, zijn in den loop der jaren tot op lossing gekomen, maar daarnaast zijn er andere kwesties, die nog om oplossing roepen. Er zijn nog altijd, ondanks alles wat reeds gedaan werd, economische moei lijkheden, terwijl ook de financiën volle aandacht blijven vragen. Op economisch gebied is eenige verbetering merkbaar, maar toch blijft, dank zij' de maatregelen van andere landen, de toestand nog steeds precair. Met de economische depressie ging ge paard een moreele inzinking. De zorgen van materieelen aard laten ons volk ook geestelijk niet onberoerd. Daarnaast wordt ons hart met zorg vervuld door de voortdurende en toene mende spanningen huiten ons land, span ningen naar het schijnt veel grooter dan in 1914 en waaruit allerlei conflicten kunnen voortkomen. In één oogenblik kan gebeele Europa in vuur en vlam staan. Wijl houden dus de verkiezingen on der abnormaal ernstige omstandigheden, waarom bet dringend noodig is, dat wij van goede beginselen uitgaan en dat een gezond en krachtig regeeringsbeleid wordt gevoerd. Zulk een regeerbeleid is naar spr. meent het best gewaarborgd door toepas sing van de A.R. beginselen, omdat ze gegrond zijn op het eenige in deze we reld dat vast en zjker is, bet Woord van God. Dat is van groote beteekenis omdat er thans in 't bijzonder twee dingen op bet spel staanbet gezag van de Overheid en de rechten en de vrijheden des volks, heide zaken die door het A.R. beginsel muurvast gezet worden. Het leert aan de eene zijde, dat alle gezag van God af daalt. Zoo heeft het gezag een vasten grond. Maar daarnaast staat, dat het volk zijn rechten en vrijheden heeft, even eens bij de gratie Gods. Zoo kun nen we eischen gehoorzaamheid aan de overheid en anderzijds eerbiediging van de rechten en vrijheden des volks. Evenals gewone menschen heeft ook de Overheid de neiging misbruik te maken van haar macht. Daarom is noodig een volksvertegenwoordiging, die waakt voor de rechten van het volk en het is onze taak een zoo goed mogelijk parlement samen te stellen. Spr. komt dan tot de moeilijkheden, waarmee de regeering de laatste jaren te worstelen had. De z.g. aanpassing is een ondankbaar en moeilijk werk ge weest en er is vaak een scherpe oppositie tegen gevoerd, maar als de aanpassing niet was doorgezet, dan zouden we nu in de grootste financieele ellende ver- keeren. Het zou voor het Kabinet veel gemak kelijker geweest zijn als er, zooals velen wenschten, maar op los geleefd was. Maar dan moet men Colijn kennen om een dergelijke politiek te voerenEn nu beginnen we op elk gebied de vruchten te zien. Zeker er zullen fouten zijn ge maakt maar toch kan dit Kabinet aan het einde van deze periode zeggen, dat hier volkomen rust heerscht, dat er een economische en financieele basis is ge legd, waarop kan worden voortgebouwd, dat 'het bedrijfsleven in stand kon worden „Dat spijt me erg, zusje. Ik heb niet vermoed, dat je zóó ongelukkig was." „Wat kan ik er aan doen?" vroeg ze opgewonden. „Wat zou in dit saaie pro zaïsche leven een meisje als mijl kunnen bevredigen?" Zijn gedachten vlogen naar dat andere meisje, dat blij gereed stond, om tijld, krachten en genoegens op te offeren, om daardoor de laatste dagen van een zieke vriendin op te vroolijken. Hij! verwonder de zich ook, dat Enid met al haar op merkingsgaven de toenemende zwakte van haar moeder niet had bemerkt en tenslotte deed hij het gewaagde voorstel: „Wees dan moeders huishoudster in- plaats van de mijne. Ik ben zeker, dat zij haar rust verdiend heeft en jij1 zou dan minder tijld hebben om je zelf te kwellen mjet verlangens, waaraan niet voldaan kan worden." Beslist schudde ze haar hoofd. „Ik kan ook maar niet de zwakste nei ging gevoelen voor kookkunst, huishou delijkheid of iets van dien aard," zei ze met een lichten afschuw. „Maar als je eerst een eigen huishou ding hebt, zul je in al die dingen wel be lang gaan stellen," protesteerde bij. „Eta als dat niet het geval is, beklaag ik dien armen kerel, die je echtgenoot zal wor den." „Ik zal natuurlijk een rij'Éen man trou wen", verzekerde ze hem met een vertrou- gehouden en dat d-s sociale voorzieningen geheel ongeschonden bleven. Het behoeft geen verwondering te wek ken, dat de genomen maatregelen, b.v. voor het landbouwbedrijf, ontevredenheid wekten. Een scherpe controle over de wijze waarop de steungelden gebruikt werden was noodig, allerlei onnatuurlijke maar onmisbare banden moesten worden aangelegd. Maar 't gevolg is, dat nu in wezen ons gebeele volksleven nog vol komen op peil is. Op de meest stellige wijze ontkent spr. dat de autonomie der gemeenten door de regeering werd aan getast, wat wel het geval zou zijn ge weest, als de opposanten, 'die met royale hand wilden steunen hun zin hadden ge kregen. Aan het slot van zijn rede besprak de heer De Wilde nog enkele andere par tijen, met name de S.D.A.P., die wel een kentering ten goede vertoont, maar wier optreden toch nog niet zonder gevaar is, en de N.S.B., wier uit Duitschland ge ïmporteerd leiders-beginsel in strijd is met heel onzen volksaard. Scherp he kelde spr. de wijze waarop de N.S.B. minister Golijn aanvalt, een man, die zoo ontzaglijk veel presteert en wiens groote verdiensten ook in het buitenland ge waardeerd worden. Na verschillende voorbeelden te hebben aangehaald van de schandelijke wijze waarop de heer Colijn door de N.S.B. wordt aangevallen, con cludeerde spr.: een boom, die dergelijke vruchten voortbrengt, moet een kwade boom zijn. Spr. betreurde het, dat in deze tijden de Christenen in Nederland op politiek gebied niet één zijn, dat er, denk aan de S.G.P., de actie van Prof. Vis- scher en het optreden van de C.D.U., zoo veel onnoodige verdeeldheid is, waardoor de kracht van de Christelijke partijen wordt verzwakt, de doorwerking van de Ghr. beginselen in het staatkundige leven wordt belemmerd en het parlementaire stelsel in gevaar gebracht. Na nog gewezen te hebben op bet groote voorrecht, dat wij als Antirevolu tionairen een program hebben, dat de tijden verduurd heeft en in Dr Golijn ©en leider van groot formaat, eindigde de heer De Wilde met een warme oproep om eensgezind ten strijde te trekken voor de doorwerking van de A.R. beginselen. Met groote aandacht werd deze pak kende rede door de aanwezigen gevolgd. Na een kort slotwoord van den voor zitter werd de vergadering door den heer De Wilde met dankzegging gesloten. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den burgemeester van Goes en de le den van Gedep. Staten de heeren v. d. Wart, Mr Stieger en Vogelaar. Kloetingie. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: D. Gorsse en vrouw van Goes, Zaagmolenstraat 41 naar Heernisse- weg B 70; H. Boersma en gezin van Angerlo, N. H. Pastorie, naar Kerkplein A 81; L. de Keijzer van Kapelle, Stations straat A 179 naar Kloetingscheweg B 136; M. de Keijzer van Kapelle Stationsstraat A 179, naar Nieuwstraat A 103; I. J. Mon- teau en gezin van Poortvliet, Schoolstr., A 37, naar Heernisseweg B 45; W. Vijver berg en vrouw, van Kruiningen, Zandweg B 17 naar 's-Gravenpolderscheweg C 13h; A, Wemelsfelder van Middelburg, Veer- sche singel 148 naar Kloetingsche weg B 136; A. Vermast van Rhoon, Parallel weg 20 naar B 170; M. Abrahamse van Rhoon, Parellelweg 20 naar B 170; N. A. Ruissen van Kapelle, Kerkplein A 397 naar Kerkplein A 81; J. van Akkeren en gezin van Goes, Kleine Kerkstraat 7 naar Buys Ballotstraat B 115. Vertrokken: P. Bliek en gezin van Heer nisseweg B 70 naar Goes, L. Kerkstraat 58; J. H. L. Oele en vrouw van Opril A 117 naar Rotterdam, Gerrit v. d. Lin- denstraat 50; J. C. van Wijck van Opril A 117 naar Rotterdam, Gerrit v. d. Lin- denstraat 50; L. Kole van Achterweg A 175b naar Soest, Hartweg 4e; A. Abra hamse* en gezin van B 170 naar Rotter dam, Kapelweg 4c; J. Hoekman van C 36 Groe naar Goes, Voorstad 65; Pa. M. Stokmans geb. Jacobs, van Molenweg C 68 naar Goes, Oostsingel 138; I. J. C. welijfc glimlachje. „Ik zou er niet aan denken met een armen man te L ouwen, want dan zou het leven niet anders dan zwoegen en slaven zijn." „Maar stel nu eens, dat je per ongeluk van een armen man ging houden?" vroeg hij. „Wat dan?" „Dat doe ik natuurlijk niet", antwoord de ze vlug bovendien ben ik niet zeker, dat liefde een noodzakelijke vereischte is voor een goedgeslaagd huwelijk." Raymond zweeg stil, onuitsprekelijk smartelijk getroffen door het zelfzuchtig egoïsme, dat uit haar woorden sprak en Enid ging nu verder: „Er is slechts één uitweg, zooals ik zoo juist zei en dat is, dat ik me aan het too- neel verbind. D'at is juist de wijze van le ven, waarnaar ik zoo verlang en ik zou verrukt zijn over al den glans en de op windingen ook over de bewondering. En ik weet, dat ik succes kan hebben. Op school werd ik altijd gekozen om in kleine drama's de hoofdrollen op me te nemen en den vorigen winter kwam mevrouw Horton me vragen of ik haar wilde hel pen bij haar particuliere tooneelopvoerin- g-m. Toen had ik een heerlijken tijd. Va der keurde dat natuurlijk niet goed, maar toen al de baten bestemd werden voor een liefdadig doel, kon 'hij toch niet erg tegen onze plannen ingaan. Dus verkreeg ik mijn hartewensch en mevrouw Horton zei, dat ik een geboren actrice was en dat KIEZERS EN ZIELENTAL Aan een artikel in de „Volkskrant" over het onderwerp „Kiezers en zielental" waarin wordt geconstateerd, dat uit de cijfers blijkt, dat aanmerkelijke verschil len tusschen de percentages kiezers in verband met het zielental vallen te con- stateeren, ontleenen we o.m, het volgende: „Als men de provincies Noord-Brabant en Gelderland vergelijkt, dan ziet men dat de eerste provincie 90.000 inwoners meer telt 'dan de tweede, terwijl ze in aan tal kiezers een tweeduizend bij Gelderland achterstaat. Neemt men Limburg en Overijsel, dan heeft de eerste provincie een bevolking van 592.853 zielen met een kiezerstal van 250.586, de tweede 290.498 kiezers te genover een bevolking van 559.164, met andere woorden: Limburg heeft ruim 33.000 inwoners meer, maar een 40.000 kiezers minder. De stad Amsterdam heeft 449.009 kie zers op een bevolking van 783.583; haar aantal kiezers blijft slechts een 12.000 be neden dat van Noord-Brabant, welke pro vincie ruim 200.000 inwoners meer heeft. Nog eens: kleine verschillen zijn uit bijkomstige oorzaken te verklaren, maar het 'groote verschil moet hierin zitten, dat in de eene kieskring veel meer kinderen zijn dan in de andere. Dlit klopt ook met allerlei gegevens waarover men uit andere bronnen be schikt. Indien de Zuidelijke provincies Zee land rekenen we niet mee: hier heeft men 139.779 kiezers op een bevolking van 253.807 een heel stuk blijven beneden het gemiddelde van bijna 52 percent kie- zurs; Noord-Brabant haalt nog geen 47 percent, Limburg komt niet eens aan de 43, terwijl Amsterdam boven 57 percent uitgaat, dan moet dit in hoofdzaak wor den toegeschreven aan het naar verhou ding veel grooter aantal kinderen dan in andere kieskringen, respectievelijk pro vincies." van Velsen van Buys Ballotstraat B 115 naar Goes, Westwal 22. e St Laurens. Loop der bevolking over de maand April 1937. Ingekomen: G. Bartelds en gezin, werk tuigkundige, B 11, uit Vlissingen; A. de Muijinck en gezin, kleermaker, A 92 q, uit Kortgene; D. J. Krello, zonder 'beroep, B 23, uit Zierikzee; M. G. de Sohipper en geizün, winkelbediende, B' 190, uit Middel burg; J. J. P. Kasse, zonder beroep, B 53 q, uit Rotterdam; J. Louwerse en ge zin, landb. knecht, B 141, uit Baarland. 'Vertrokken: W. 'Goppoolsie, zonder be roep, van B 190 naar Rijswijk (Z.-H.); J. van den Broeke, zonder beroep, van A 61, naar Vlissingen; G. Zwemer, huis houdster, van B 5, naar OostkapeUe; L. Wisse, zonder beroep, van A 31 naar Vee-re; P. Roelse, zonder beroep-, van A 117 naar Ritthem. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Adriaan de Stoppelaar in A 110 van Oegstgeest. Vertrokken: Leuntje Arentse van A 84 naar Meliskerke; Johannes Pieter Roelse van B 31 naar Ritthem. Koudekerke. Loop der bevolking. Gevestigd: P. Reijtahoudt, E 206, van Maassluis; mej. M. G. van Loon, E 192, van 's Gravenmoer; mej. E. de Feijter, A 61, van Waterlandkerkje; H. F. Arnol- dus, E 165, van Middelburg; mevr. G. P. van Kooten-van Amstel, A 61, van Hilversum; A. G. Buskop, G 33 a, van Oostburg; D. Kousemaker, E' 329, van lissingen. Vertroken: J, Oostdijk, B 313, naar Delft; W. Lo-rier, D 24, naar Middelburg; J. Janse, B 225, naar Middelburg; mej. J. Adriaanse, D 107, naar Middelburg; G. de Priester, E- 202, naar Beverwijk; B. G. van der Wekken, B 307, naar Rotter dam; P. van Boven, A 155, naar Oost- en West-Souburg. (VI. Ct.) Wesikapelle, Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Korna. Pa. Minderboud, verpleegster, uit Middel burg. Vertrokken: Adra. Kaland, zonder be roep, naar Middelburg; Eliz. Minder- houd, dienstbode, naar Middelburg. ze me aanbevelen wilde bij een goed ge zelschap, dat ze vóór haar huwelijk ken de. En zooalsi je ziet, Raymond, doen to-o- neelspeelsters heel dikwijls schitterende huwelijken met menschen uit den adel stand. En waarom zou ik die kans niet hebben?" „Omdat, als je -dit afschuwelijk voorne men volbrengt, je de harten zult breken van hen, die je zoo liefhebben", riep haar broeder in gerechtvaardigde verontwaar diging uit. „Denk je dan heelemaal niet met zorg aan hun verdriet? Ik zeg je Enid, dat als je blijft bij deze dwaze hersenschim, je een groote verantwoordelijkheid op je neemt, waarvan de gevolgen wel eens no'O'dlottiger konden zijn, dan jij ver moedt", „Ik zou niet weten waarom", ant woordde ze koel. „Het spreekt vanzelf, in 't eerst zullen vader en moeder er wel iets tegen mopperen maar langzamerhand zullen ze wel met de gedachte verzoend geraken. Eh, Raymond, je behoeft me nu niet als een verlorene te beschouwen, omdat ik een leven vol genot kies inplaats van zwoegen en slaven. Het is een too- neelspeelster heel goed mogelijk om 'n goed leven te leiden en veel van de „sterren" van ons vak doen veel aan philanthropic. Maar och, jij bent ook een geestelijke en je hebt zulke bekrompen ideeën over het geen al of niet geoorloofd is, dat ik niet Kortgene. Dinsdagavond hield de A.N.W.B. een propaganda-bijeenkomst in „De Korenbeurs" alhier. Velen waren aanwezig. Burgemeester Koster sprak een inlei dend woord. De heer Ruiterschild schetste het doel van dezen avond, n.l, le dat de aanwe zige leden wat meer van hun vereeniging zouden hooren, en 2e om bij, niet-leden belangstelling te wekken voor den bond. De leden kunnen voor alle reizen welke men wenscbt te doen, inlichtingen ver krijgen. Spr. gaf een historisch overzicht van den bond en wees er o.a. op, hoezeer het verkeer toegenomen is en hoeveel er door den Bond gedaan wordt, om het ver keer in goede banen te leiden. Overal, in geheel Nederland, staan de wegwijzers en iedere plaats is met een naambord aan geduid. Verdwalen doet men niet meer. De bond keert zich tegen ontsierende reclame, tegen tolheffing en tegen alles wat het tourisme tegenhoudt. Ze ijvert voor aanleg van bruggen en wegen enz. Maar vooral wordt aandacht besteed aan de veiligheid van en op den weg. Het verkeer is ontzaglijk toegenomen. In ons land is er 1 fiets op 3 inwoners. Het is geen wonder dat er slachtoffers vallen, als men de nonchalance beziet, waarmee door sommigen gereden wordt. Vóór alles geldt: Houd rechts! Niet in halen op een kruispunt of in een bocht. Men blijve steeds op het rijwielpad. Spr. stond verder stil bijl de nieuwe verkeersregels en bij de voorrangswegen. Tot slot wekte S'pr. op lid te worden van den bond. De bezoekers werden daarna in de ge legenheid gesteld om de tentoonstelling te bezichtigen. Deze bevatte een aantal kaarten op elk gebied, wegwijizers, reis wijzers, verkeersborden en -teekens, pro- pagandaleotuur enz. Daarna werd de film „De veilige weg" vertoond. Laat U niet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskraoh- tigen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels doorl Arnemuiden. Maandagmiddag werd alhier met het Bestuur der school met den Bijbel en het personeel gevierd het jubileum der onderwijzeres, mej. J. P. Brouwer te Goes, welke 30 jaren onaf gebroken aan deze school werkzaam is. Namens het bestuur complimenteerde de vice-voorzitter, dhr P. van Belzen, mej. Brouwer in hartelijke bewoordin gen met dezen dag, sprak met waar deering over haar onderwijs en eenvou- digen omgang met de kinderen en wenschte haar verder den zegen des Hee ren toe op haar verderen arbeid. Bestuur en personeel gaf haar een stoffelijk aandenken, wat op hoogen prijs gesteld werd. Namens het personeel sloot het hoofd der school, dhr van der Graaff zich van harte aan bij het gesprokene. Toegezongen werd Psalm 134 3. De ju- bilaresse dankte voor de hartelijke woor den en zegenwenschen, Wissenkerke. Dinsdag had alhier een rundveekeuring plaats op de hofstede van den heer C. J. de Kam. De belang stelling was, evenals de aanvoer, niet groot. Bekroond werden: Stieren: Wietse, ge boren 23 October 1935, eigenaar H. K. Leendertse te Kamperland, le prijs, 77.1 p.; Frans, geboren Jan. 1936, eigenaar C. J. de Kam te Wissenkerke, le prijs, 75 p.; Bontje's Botermijn, geboren 1 Dec. 1935, eigenaar Gebr. Verhulst te Kamperland, 2e pr., 74 p. Koeien 4e kalfs: Nelly, eigenaar C. J. de Kam te Wissenkerke 79 p.; Koos, eige naar K. Imanse te Wissenkerke, 77 p. kan veronderstellen, dat je deze kwestie van mijn standpunt znilt kunnen bezien". „Nu, dat kan ik ook niet", zei hij droe vig, en mijn ziel krimpt ineen van ont zetting bij de gedachte dat mijn zusje, zwj jong en mooi, en zoo onbewust van de arglistigheden der wereld, de kostbare gift van haar leven zal verspillen ter wille van het vermaak van een opgewonden menigte. Dat vind ik een zeer groote ver nedering. Nu weet ik wel, dat jou doel verhevener is, omdat je in een godvree- zend 'gezin werd opgevoed en bemind en vertroeteld, waar iederen dag van je le ven voor je gebeden werd door den beste der vaders en de liefste der moeders! Nu vraag ik je, is dit een passende dank vcor al hun teere toewijding en zorg?" Ehid was ondanks zichzelf toch bewo gen door haar broeders indrukwekkende woorden, maar ze was niet af te brengen van haar geliefkoosd voornemen en on geduldig zuchtte ze: „Ik had het ook wel kunnen weten, hoe jij het zou opnemen. Het was dom van me om ook maar eenige medewerking van jou te verwachten. Ik wou, dat ik je mijn vertrouwen niet had geschonken, want dit heeft slechts den laatsten avond dien we bij elkaar zijn bedorven". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5