Wijziging Lager-Onderwjjswet Uit de Provincie Het roode experiment in Frankrijk. Hooldpijn, Kiespijn. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws Enkele groote firma's zijn begonnen met den aanleg van nieuwe „steigers" (plaat sen aan den zeedijk, die geschikt zijn om pannen klaar te maken). Een en ander geeft, veel drukte. ook haar houding nog niet kunnen vast- Btellen. Hier is het echter een geheel andere kwestie, welke acceptatie onmo gelijk maakte, Hat is op het oogenbük orthodoxe Paschen, zoodat de delegatie zich niet met haar regeering in verbin- ding kon stellen. Van deze zijde ver wacht men echter geen nieuwe moeilijk heden meer. Op het laatste oogenblik heeft zich een ernstig geschil ontwikkeld, dat niets te' maken heeft met de suikerconferentie als zoodanig, doch dat geheel van diploma- tieken aard is. .Frankrijk eischt namelijk van de con ventie, welke thans in het Engelsch ge reed is, een tekst in het Fransch. Duitsch- land eischt een Duitschen tekst, en wil ook alleen een zoodanigen maar teekenen en tenslotte eischt Rusland een tekst in het Russisch, wanneer de Duitschers een Duitschen tekst zouden krijgen. Wel wil len de Russen nog genoegen nemen met een Franschen tekst. Het is duidelijk, dat, wanneer enkele belangrijke landen de conventie niet wil len teekenen om dergelijke redenen, ook andere landen niet tot teekenen bereid zullen zijn. Men vraagt zich werkelijk af, hoe het toch mogelijk is, dat deze kwes tie bij de onderhandelingen van de af- geloopen weken niet behandeld en ge regeld is. BORGSTELLINGSFONDS VOOR DEN MIDDENSTAND. In de gehouden vergadering van het Dag. Bestuur van het Borgstellingsfonds voor den Middenstand is besloten te be ginnen met de werkzaamheden. Van de volgende gemeenten is bericht ontvangen, dat zij in het fonds willen deelnemenVlissingen met 21729 zielen; Middelburg met 18363; Goes met 9594; Zierikzee met 6921, O. en W. Soubu rg met 4872; Ierseke met 4329; 's-Heerenhoek met 1328 en Domburg met 1317, totaal 8 gemeen ten met 68.453 zielen. Van enkele ge meenten moet nog een definitief besluit ter zake inkomen. Het dag. bestuur is als volgt samen gesteld J. Onderdijk, Wethouder van Middelburg, voorzitter; Mr F, B. Evers, voorzitter Armenraad Middelburg, vice- voorzitter; A. de Roo, wethouder Goes, secretaris; A. Rorije, wethouder van Vlis singen, penningmeester; A. J. van Melle, wethouder van Goes, 2e penningmees ter; H. G. J. Gunning, Mr Dr A. J. J. M. Mes, burgemeesters resp. van Ierseke en van Heihkenszand en Ovezande en A. Menheere, 's-Heerenhoek, vertegenwoor diger van De Hanze. Middelburg. Morgenochtend zal het muziekgezelschap „Crescendo" zijn jaar- lijksche ochtendwandeling door de stad maken. Installatie Armenraad. Iedere vier jaar moet de Armenraad in zijn geheel opnieuw worden benoemd. Dit was ook dit jaar 'het geval met den Ar menraad alhier. Deze vernieuwde Armenraad kwam op het Stadhuis bijeen. Overeenkomstig de betreffende bepalingen heeft de burge meester het presidium hekleed. Hij heeft daarbij een toespraak gehou den, waarin hij zich veroorloofde een woord van erkentelijkheid en groote waardeering te spreken voor het werk door den Armenraad in de 24 jaren van zijn bestaan verricht, werk waarvan men in zekeren zin zeggen kan, dat het hier in zijn bekroning ontving, dat de Mid- delburgsche Raad niet behoorde tot de negen opgeheven Armenraderu, maar be houden bleef. Het gemeentebestuur verheugt zich over de bestendiging van deze nuttige instantie. De Armenraad kan rustig en met een goed geweten betnade rend zilveren jubileum tegemoet gaan. De zesde periode is verstreken, de ze vende vierjaarlijksehe gaat thans in. Op de lijst, bedoeld in art. 3 der Armenwet, staan ingeschreven 32 instellingen van weldadigheid, hiervan zijn 30 instellin gen in den nieuwen Armenraad vertegen woordigd. Spr. dankte de dames en heeren voor de bereidverklaring van dezen raad op nieuw of voor het eerst deel te willen uitmaken. Zij verzorgen daarmede een groot en gewichtig volksbelang. Moge de Raad in de komende vier jaren als te voren op zijn terrein zoowel de barm hartigheid als de gerechtigheid dienen. Mogen de aangesloten instellingen van dien arbeid het nut in ruime mate genie ten. Hierna werd overgegaan tot de verkie zing van bestuursleden, van een voorzit ter en van plaatsvervangende bestuurs leden. Na eenige stemmingen bleek het bestuur als volgt te zijn samengesteld Mr F. B. Evers, voorzitter; Mevr. Fruin-Buteux en de heeTen J. L. van der Harst, A. D. Littooy en L. van Spar- rentak, bestuursleden. Tot plaatsvervan gende bestuursleden: Mevr. Boasson-San- iders, Mej. A. W. Ermerins en de heeren Mr A. van der Hoop, J. W. Kögeler en Mr J. Moolenburgh. Mr Evers bracht dank aan den Burge meester, die in zijn rede getuigde van groote waardeering voor 'het werk van den Armenraad en aan het gemeentebe stuur, dat krachtig voor het behoud dezer instelling pleitte. Goes, Lezing A. den Doo laard. Ter gelegenheid! van de Boe kenweek trad in het Schuttershof gister avond, op instigatie van de boekhandela ren De Jong on Van Klaveren, de beken- Het loopt weer mis. De Sociaal-Democraten wijzen in 'hun verkiezingspamiletten telkens naar an dere landen, waar rood troef is en waar het zooveel beter 'heet te gaan dan hier onder het Kahinet-Goüjn. Wij willen hen daarin helpen door te wijzen op Frankrijk. Het loopt daar, zegt onze N. Pr. Gr. Crt. weer mis. De franc loopt weer gevaar. De regeering had anders beloofd zich te beteren en verstandig d.w.z. niet- sociaal democratisch met het geld om te springen. De koopkrachttheorie bracht regeering en volk in gevaar. De menschen die nog iets hadden, deden hun best hun geld in veiligheid te brengen buiten de grens, maar toen minister Blum vertelde dat er een pauze zoude zijn, dat men dus met de revolutionaire malligheden zou ophouden keerde 'het vertrouwen eeniger- mate terug. Een leening werd gesloten voor de ver dediging en die werd volgeteekend, maar niet precies zooals de regeering dit wel hoopte. Velen wisselden het geld, dat zij reeds voor korten termijn hadden gege ven, voor de stukken van deze gegaran deerde leening. De revolutionaire vakvereenigingen on der leiding van Jouhaux, die zich door de communisten laat drijven, wilden van een pauze niet veel weten. Het gebeuren in Clichy bracht schrik onder de bur gerij. En daarna besloten de vakvereeni gingen de hervatting van het gelduitge- ven weer te bevelen. Weer zouden mil- lioenen worden besteed voor openbare werken, weer werden nieuwe eischen ge steld, die eveneens xnillioenen zouden vragen. En zoo keerde de angst terug. Opnieuw een geldstroom naar buiten. Opnieuw wankeling der Fransche waarden. Tot minister Blum nu heeft beloofd, dat de pauze zou worden gehandhaafd en dat hij weerstand zal bieden aan den aandrang der revolutionaire arbeiders. Maar als dezen nu eens gaan staken en fabrieken bezetten enz.? Het socialistische experiment in Frankrijk verloopt wel heel droef. de auteur A. den Doolaar d op, mei een door üchtbeelden verluchte lezing over„Menschen en bergen", uit zijn jongste werk„De groote verwildering". De schrijver-spreker gaf eerst een gees tig speech je over 'zijn houding tegenover eigen boeken en ten opzichte der boeken, welke hem niet liggen, om daarna uiteen te zetten wat hij met zijn jongste werk bedoeld heeft. Dit was niet zoozeer het schrijven van een verhaaltje, dan wel het uitbeelden der verhouding tusschen ver schillende personen in de hergen en meer in het hijzonder de historie van de eerste bestijging van den Mont Blanc door Jaq. Balmas en Dr Packard in 1786. Met forsc'he trekken toekende Den Doo laard het conflict, dat ontstond in de le vens van de hoofdpersonen door de aan trekkingskracht welke Bahnas van den berg ondergaat, waaraan hij zijn gezin en alles opoffert en er ten laatste ook licha melijk aan ten onder gaat. Daar fu'sschen door schetste spr. ook de karakters en lotgevallen der nevenfi guren en vond tevens gelegenheid om te verhalen van zijn eigen groote liefde en rijke ervaring voor en over de hergen, die met de wijde zee nog de eenige gelegen heid bieden voor het botvieren van zwerf lust en avontuurlijke neigingen. Vervolgens toonde spr. een schitteren de serie lichtbeelden over het bergland schap en vertelde er boeiend en geest driftig bij. Na de pauze heeft spr. toen nog eenige der mooiste fragmenten uit de „Groote verwildering" voorgelezen. Burgemeester Van Dusseldorp heeft met een causerie over boek en boekhandel den auteur ingeleid. 'Schaakwedstrijd. Mor genmiddag zal hier een voor schakers interessante internationale schaakwed strijd worden gehouden en wel tusschen den Vlaamsehen en den Zeeuwschen schaakbond. De burgemeester zal dezen wedstrijd met een toespraak openen. Heinkenszand. Maandagavond hield de af deeling Heinkenszand van de Vereen- voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland baar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter Dr Griep. Uit 'het jaarverslag bleek, dat de afdeeling over 1936 een ledenwinst bad geboekt van 43 eni daardoor was geste gen tot 756. Uit het verslag van den penningmeester bleek ontvangen f 1781.79 en uitgegeven f 1754.85 met een batig slot van f26,94. Behandeld werd de agenda voor de al gemeene vergadering te houden op 8 Mei a.s. te Goes, waarheen worden afgevaar digd de heeren Griep en Beaufort. Ierseke. Oesterverzending April 1937. Nederland 68.080, België 220.015, Duitsc'hland 32.753, Engeland 479.730, Frankrijk 300, diverse landen 19.300, sa men 820.178 '(April 1936 269.919). De aankoop van pannen voor de oestercultuur gaat geregeld door. Wer den er verleden jaar 2 millioen gezet, men schat dit nu op bijna het dubbele. De gewone plaatsen op de steigers zijn ge heel uitverkocht, nergens is meer te 'huur. Ook aan het kanaal door Zuid-Beveland is v.eel ruimte aangevraagd, Het oude voetbalterrein op den Dam en diverse weiden zijn reeds in gebruik genomen. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hellevoetsluis (toez.), S. P. de Roos, cand. te Driebergen. Geref. Kerken. Tweetal te Zaandam (3e pred.pl.), Dr P. G. Kunst te Deventer en Dr H. N. Ridderhos te Eefde-Gorsel. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zwaagwesteinde, W. Heer- ma te Aalsmeer. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rijssen, J, Vreugdenhil te Kampen. Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag). Ned. Herv. Kerk. Driewegen, vm. Ds van Burgeler. St.-Laurens, vm. Ds Kelder. Geref. Kerken. Heinkenszand, 9 uur Ds Booij. Kapelle, 9.30 uur Ds Scheele. Serooskerke 8.45 uur Ds Kuiper te Arn hem. Wolf aartsdijk, 9.30 uur: Ds v. Heiningen. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 uur: Ds Franssen. Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder, n.m. 1.30 uur. Ds v. d. Berg. GEREFORMEERD SCHOOLVERBAND. De algemeene vergadering. Onder presidium van Dr G. Bouma, Geref. predikant te Den Haag-Oost, kwam het Gereformeerd Schoolverband heden te Utrecht in K. en W. in jaarlijksc'he al gemeene vergadering bijeen. De bijeen komst was druk bezocht. De voorzitter opende hedenmorgen om half elf de vergadering met het doen zin gen van Ps. 89 1, het lezen van Hebr. 112330 en gebed. Hierna hield 'hij de openingsrede. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secretaris, den heer J. v. d. Waals van Nijkerk, ont- leenen we dat het aantal aangeslotenen thans bedraagt 386. Drie scholen traden toe en vier zegden het lidmaatschap op. Op deze 386 scholen gaan totaal 60.762 leerlingen, terwijl er ll685 leerkrachten aan zijn verbonden. In de plaats van Prof. Dr A. Noordtzij trad als voorzitter op Dr G. Bouma. De commissie van uit voering vergaderde driemaal. Het orgaan „De Geref. School" verscheen iedere maand. Het rapport van den paedagogi- schen adviseur, Prof. Dr J. Waterink, 'hoogleeraar aau de V. U., maakt melding van het geven van 192 schriftelijke en 117 mondelinge adviezen aan leerkrach ten en resp. 61 en 29 aan schoolbesturen over het jaar 1936. Het aantal adviezen omtrent paedagogische moeilijkheden met kinderen enz. bedroeg totaal 2141 of ruim 600 meer dan in 1935. In 1927 was 't getal 54 zoodat deze uitbreiding den hoogleeraar zorg haart. Het aantal can- didaten voor M.O.-acte A en B bedraagt thans 67. Het verslag van den penning meester, den 'heer K. v. d. Graaf te Hil versum maakt melding van een eindcij fer van de rekening groot f 6191.06 en een batig saldo van f 150.18. De rekening van bet Leerstoelfonds sluit met een eind cijfer van f3326.78 en van het reserve fonds f34. De verslagen werden onder dankzegging goedgekeurd. Besloten werd de volgende jaarverga dering op Woensdag 25 Mei 1938 te Utrecht te houdeni. De contributie werd bepaald op f2.75 per onderwijzer (es) voor wie(n) vergoe ding van rijk of gemeente genoten wordt. In de middagvergadering kwam aan de orde het referaat van Prof. Dr J. Wa terink, 'hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam, over: „Het Gerefor meerd beginsel en de richtlijnen voor de Didactiek". Na bespreking van dit referaat werd de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. Veere. Maandagmorgen had in de school met den Bijbel de installatie plaats van het nieuwe hoofd, dhr F. v. d. Weij. De voorzitter, dhr A. de Nood, sprak een welkomstwoord tot dhr v. d. Weij en hoopte, dat hij met het personeel der school in liefde en samenwerking de be langen Van de school zou dienen. Dhr C. M. Douw, oudste onderwijzer der school, sprak een welkomstwoord na mens personeel en 'kinderen, waarna het nieuwe hoofd zich met een ernstig woord tot de kinderen richtte en in biddend op zien tot God zijn taak aanvaardde. Heinkenszand. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekers-assistente, Mej. M. Beaufort, alhier. CHRISTELIJK INSTITUUT VOOR DOOFSTOMME KINDEREN „EFFATHA". Du 43e algemeene vergadering. Onder presidium van Ds G. Lindeboom, em. predikant te Amsterdam, kwam de Vereeniging „Effatha", Ghr. instituut voor Doofstomme kinderen heden in het gymnastieklokaal der school te Voorburg in 48e jaarlijksohe algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende hedenmorgen om half elf de vergadering met het doen zin gen van Psalm 86 6, gebed en het lezen van Markus 2 112. Daarna sprak hij een openingswoord. Vervolgens kwamen de jaarverslagen aan de orde. Dat van den secretaris, Ds H. A. de Geus, Ned. Herv. predikant te De Bilt, ving aan met een woord van herinnering jegens zijn overleden voorganger, wijlen Ds A. Prins van Neerlangbroek. Effatha had tal van jaren een warm plekje in het hart van spr. en de liefde vein Christus idrong hem zich aan dit werk te geven. Groot is het voorrecht voor doofstomme kinderen tot een zegen te mogen zijn, naar spr. met voorbeelden aantoonde, om ten slotte een woord van dank le richten tot de pers voor de betoonde medewerking In zijn financieel verslag merkte de penningmeester, de heer A. Schilder, ac countant te 's-Gravenhage, op, dat 1936 in het leven van Effatha een bijzondere plaats inneemt, omdat de contributie-ont vangst een hoogte bereikte als nooit te voren. Zij bedroeg f 22.859.05 of f 1537,11 meer dan in 1935. Dat is te danken aan de lezingen-kruistocht die door het land gemaakt is en aan de groote activiteit der correspondenten. Er zijn echter ook te leurstellende factoren, o.a. de verpleeg- gelden. Wel brachten die in 1936 f 159 meer dan in 1936, maar naar 't aantal verpleegdagen gerekend, dat met 960 steeg, was er een achteruitgang vanf 798. Met 1931 vergeleken bedroeg deze achter uitgang f 10575. Dit geeft spreker aanleiding er op te wijzen, dat niet altijd te roemen valt over de bereidwilligheid van tal van instanties om een behoorlijk verpleeggeld bijeen te brengen voor de in Effatha opgenomen kinderen. Er is meer dan één geval waar in op ouders, die voor hun kinderen Ghr. onderwijs hegeeren, pressie wordt uitge oefend om hun kinderen niet naar Effa tha te zenden maar naar een ander in stituut, hetwelk doo'r een veel lager ver- pleeggelden-tarief op sommige instanties een zekere aantrekkingskracht schijnt uit te oefenen. Dit punt vervult het geheele bestuur met zorg. Het hoopt, dat ons volk een herleving van den vroegeren schoolstrijd thans op het gebied van het buitengewoon onderwijs, bespaard zal blijven. De post legaten vormt over 1936 even eens een bijzonder punt, wijl geen enkel legaat werd ontvangen. De netto-op brengst van den speldjesdag bedroeg op 31 December j.l. totaal f 8699,22, Voorge steld wordt dit geld te storten in een fonds voor toekomstige voorzieningen en het te versterken door toevoeging van 10 pet. van de contributie-ontvangst otvter 1936 en alle overige beschikbare midde len, voor zoover niet noodig voor de da- gelijksche behoeften en de rente-baten uit een en ander te verkrijgen. De generale ex ploitatie-rekening sluit met een batig sal do van f 703,73. De verslagen werden goedgekeurd en de penningmeester, gehoord het accoun tantsrapport van zijn beheer gedechar geerd. Het schoolverslag werd uitgebracht door het hoofd, de heer A. A. van Holten. Ook dit verslag werd goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, Ds L. H. v. d. Meiden, Chr. Geref. predikant te Den Haag-G. werd 'herkozen. Na rondvraag sprak Dr B. Wielenga, Geref. predikant te Amsterdam-C., een opwekkend slotwoord, waarna de verga dering werd gesloten. Die Jahreszeiten. Haydn De Koninklijke Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" zong gister avond in de concertzaal te Middelburg het zoo bekende werk van Haydn: Die Jahreszeiten. In 1801 werd dit oratorium voor het eerst in Weenen ten gehoore gebracht. En nu, na zooveel jaren? Verouderd? Volstrekt niet! Haydn heeft hier op zijn hoogen leeftijd nog zooveel echte muzi kaliteit ten toon gespreid, dat het werk, hoe dikwijls ook gehoord, immer voldoe ning geeft en dus tot de geregeld uitge voerde werken behoort. Men noemt het vaak een oratorium, hoewel de tekst geen verhaal uit den bijbel geeft; eigenlek heb ben we hier een cyclus van vier cantaten, die elk een der jaargetijden teekenen. Bij Haydn' is echter de muziek hoofd zaak, die stelt hij boven den tekst. Als het maar even kan, worden de verschil lende voorvallen muzikaal geïllustreerd, b.v. het hanengekraai (hobo) of de zons opgang geniaal is hier de gedachte de solo-stemmen na elkaar te laten invallen, waarna het koor zingt: Sie scheint in herrlicher Pracht. Na de inleiding volgt spoedig het be roemde koor: Komm, holder Lenz, waar in het teere en de lieflijkheid van de ontwakende Lente worden getypeerd. De arbeid op het veld kan een aanvang nemlen, maar de wacht is dan op Gods zegen. Het eerste deel eindigt dan met: Ewiger, machtiger, giitiger Gott. Al is het H'aydn dus niet te doen om het schilde ren van stemmingen, welk een stemming ligt er toch in dit eerste deel. Wat geeft Voorlooplg verslag van de Eerste Kamer Blijkens het voorloopigé verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de Lager-onderwijs- wet 1920 verklaarden vele leden zich in het algemeen daarmede te kunnen ver eenigen. Sommige leden duchtten, als gevolg van de nieuwe bepalingen ten aanzien van de oudercommissies, het ge vaar, dat deze colleges zich meer be voegdheden zullen gaan aanmatigen, dan hun toekomen. Aan een nieuwe offi- ciëele instantie, als waartoe de oudercom missie zich nu vermoedelijk veelal zal ontwikkelen, bestaat naar hun gevoelen geen behoefte. Weliswaar is samenwer king tusschen huis en school vaak ge- wenscht en werpt zij goede vruchten af, doch ook het tegendeel doet zich voor. De voorgestelde verscherping van het imperatief karakter van de bepaling be treffende het instituut der oudercommis sie had daarom niet de instemming dezer leden. Ook de instelling van een ouder raad achtten zij overbodig en onge- wenscht. De gemeenschappelijke belan gen van de openbare scholen kunnen, voor zoover zij aan de aandacht der over heid mochten dreigen te ontgaan, huns inziens beter op andere wijze, b.v. door bemiddeling van de organisaties van on derwijzend personeel, worden behartigd. Bij het afdeelingsonderzoek van het tweede wetsontwerp tot wijziging der La ger-Onderwijswet 1920 herinnerden ver schillende leden aan den gang van zaken ten aanzien van het openbaar en het bijzonder lager onderwijs sinds 1933. In den kring van het openbaar onderwijs werd door den ambtsvoorganger van den minister groote teleurstelling gewekt. Op straffe wijze zocht deze bewindsman de concentratie bij het openbaar onderwijs te bevorderen, doch hij ging niet na, of tevens beperking van het aantal bijzon dere scholen technisch en politiek moge lijk zou zijn. Hij achtte het voldoende den wensch te kennen te geven, dat het bijzonder onderwijs zou volgen. Het resultaat was zeer gering. Het was bij het geldende onderwijsrecht, dat voor de stichting van bijzondere scholen slechts een bepaald aantal kinderen en een waarborgsom vordert, bezwaarlijk anders denkbaar. De groote fout van dien minis ter was, dat hij, terwijl hij ten aanzien van het bijzonder onderwijs geen enkelen maatregel kon treffen zich met alle macht richtte op beperking van het aantal openbare scholen. De voorstanders van bijzonder onderwijs hebben daarbij indi rect hun steun verleend. Ten opzichte van het b ij z o n d e r on derwijs wordt in principe niets veranderd. Terwijl volgens het ontwerp van 1935 op heffing van bijzondere scholen zou kun nen plaats hebben naar subjectieve op vattingen, berust deze thans, overeen komstig den wensch der tegenstanders van paragraaf 12, op objectieve normen. Wat echter de openbare school be treft wordt een wijziging van groote be- teekenis voorgesteld. Evenals voor de bijzondere school zullen thans namelijk ook voor haar normgetallen worden ge steld. De hier aan het woord zijnde leden vroegen zich af, of dit niet in strijd is met het wezen van het openbaar onder wijs, met Grondwet en wet en het gezag der overheid, aan wie de zorg voor het openbaar onderwijs is opgedragen. Vele andere leden spraken hun vol doening er over uit, dat in gemeen over leg een compromis is gevonden in het zoo moeilijke vraagstuk van de concentra tie van scholen, waarmede vrijwel alle groepen zich hebben kunnen vereenigen en waarbij het beginsel van de vrijheid van onderwijs ongerept werd bewaard. de componist hier ook een frissche, op geruimde muziek. Joh. H. Caro heeft met het koor en de Vereen, voor Instrumentale muziek, aan gevuld door enkele Arnhemmers, een uit voering van het werk gegeven, waarmee 'hij eer heeft ingelegd. Over het alge meen zong het koor vaat en vol over tuiging. Jammer, dat zich hier ook open baart een tekort aan mannenstemmen, zoodat b.v. bijl het vermaarde wijnkoor wel eens een vaster inzetten verwacht kon worden. Als solisten traden op: Ankie van Wickevoort Crommelin, sopraan, Corns, van Munster, tenor en Johan Lammen, bas. Ze mochten gehoord worden, al moet vooral de sopraan geroemd. Deze toch, heeft den ganschen avond met een glans rijke voordracht haar partij' gezongen en het gehoor geboeid. Vooral in de terzet ten viel van de solisten veel te genieten. Het orkest begeleidde uitstekend, al ontwikkelde het soms te veel klank, zoo dat het koor moeite had er boven uit te komen. De aanwezigen toonden zich dankbaar voor het gehoorde. De heer Caro en de solisten moesten tusschentijds, maar vooral aan het slot, veel applaus in ont vangst nemen. Voor f3000 aan bont ge stolen. Eenigen tijd geleden heeft de politie te Rotterdam aangehouden een man, die betrokken was bij een grooten bontdiefstal daar ter stede. De politie slaagde erin, ongeveer de helft van het gestolene te achterhalen. De andere helft bleef zoek. Het onderzoek werd voortgezet en de politie achtte het raadzaam een onder zoek in te stellen bij iemand, die geregeld

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2