N AT IO N A L E Record aan zonlooze dagen. Candidaatstelling voor de Eerste Kamer-verkiezingen Onderwijs Gemengd Nieuws Een half milliard gulden Ingezonden Stukken. Telegrammen. Finantiëele Berichten Marktberichten Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Rechtszaken veer zestigjarige weduwe Holman uit Slochteren en haar 12-jarig dochtertje. Het kind kwam er goed af, evenals de bestuurder, de heer Bakker, die bijtijds uit de cabine was gesprongen, doch de vrouw kreeg een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk. Zij is naar een der ziekenhuizen te Groningen overgebracht. De bus werd totaal ingedrukt. De reizi gers van den trein kwamen met den schrik vrij. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam VERZEKERD Allooi Verkopingen en Aanbestedingen Voor de op 27 Mei e.k. plaats hebbende stemming ter verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn beden o.a. de navolgende candidatenlijs- ten ingediend: GROEP I (omvattende de provinciën Utrecht, Zee land, Noord-Brabant en Limburg.) R.-K. Staatspartij. (Gelijkluidende lij'st in de provinciën Utrecht en Zeeland): 1. A. G. de Bruyn, 2. J. W. Vienings, 3. J. I. J. M. Schmut- zer, 4. Mr. Dr A. J. J. M. Mes, 5. A. H. Smilders. Verder heeft deze partij nog twee lijsten ingediend voor Noord-Bra bant en een voor Limburg. S. D. A. P. (In alle vier provinciën één gelijklui dende lijst): 1. Ghr. van der Bilt, 2. G. Lammers, 3. B. J. J. Wijkamp, 4. L. M. Palar, 5. A. Rorije. Anti-Rev, Partij. (Gelijkluidende lijsten in de provincies Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant): 1. H. A. M. van Asch van Wijick, 2. P. Diele- man, 3. Mr J. A. de Wilde, 4. Prof. Dr. P. A. Diepenhorst; 5. J. W. Goedblced, 6. A. D. van der Schans. Chist.-Hist. Unie. (In de provinciën Utrecht, Zeeland en Noord-Brabant één gelijfkluidende lijst): 1. Prof. Jhr. Mr B. G. de Savornin Lob man, 2. Mr W. P. E. Baron van der Feltz, 3. Mr Dr W. F. J. Frowefn, 4. G. Dane Gz., 5. Jhr. Mr K. J. Schorer. Vrijheidsbond. (Gelijkluidende lijst in Zeeland en Utrecht): 1. W. Kakebeeke, 2. W. H. de Beaufort. Vrijz.-Dem. Bond. (Gelijkluidende lijst in Zeeland en Utrecht): 1. Mr W. H. M. Werke, 2. Mr J. Adriaanse, 3. mevr. BergsmaBergs- ma, 4. Mr G. A. E. B. Meyer. Staatkundig Geref. Partij. (In de provinciën Zeeland en Utreoht): 1. Ir G. N. van Dis, 2. A. J. Kersten, 3. J. W. van Houdt, 4. J. v. Bochove. Nat. Soc. Beweging. (Gelijkluidende lijst in alle vier provin ciën): 1. Mr. D. F. Pont, 2. Jhr. E. J. R. M. von Bönninghausen; 3. Ir Mr N. J. van Leeuwen, 4. G. J. K. Baron van Lyn- den van Horswaerde. Oostkapelle. Da M. J. van Dijken, Ge ref. predikant alhier, hoopt op Zondag 23 Mei a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente en op Zondag 30 Mei intrede te doen te Nunspeet. i De heer G. P. Phernambucq, thans tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school I te St. Philipsland, is benoemd tot tijde lijk onderwijzer aan de O.L. school te Groede. K. Brants. Zaterdag j.l. was het 50 jaar gele'den, dat de heer K. Brants te Haarlem zijn loopbaan bijl het lager on derwijs begon. Afgestudeerd aan „De Klokkenberg" te Nijmegen, trad hij op 1 Mei 1887 in functie als onderwijzer te O'ldebroek. Later was de heer Brants hoofd eener Ghr. Mulo-school te Rotterdam. In 1912 werd hiji 'districts-schoolopziener te Goes, waar hij voor de A.R. partij in den Gemeenteraad en de Prov. Staten zit ting had. In 1921 werd hij inspecteur van het L.O. te Leiden en in 1924 hoofd inspecteur, in welke functie hem in 1933 eervol ontslag werd verleend. In de Vereen, voor Ghr. Volksonder wijs neemt de heer Brants sinds jaren een leidende plaats in. Vervalschte entrée- kaarten. Een groot aantal Amster- damsehe kooplieden is gistermiddag en in den loop van den avond gearresteerd, omdat ziji betrokken waren bijl een com plot, dat gisteren voor den wedstrijd Hol landBelgië te Rotterdam valsohe en tree-kaarten verkocht. Twaalf personen werden na hun aanhouding overgebracht naar het hoofdbureau van politie, terwijl honderden valsche biljetten in beslag ge nomen konden worden. Reeds vrij vroeg, voor den wedstrijd in het stadion aanving, constateerde men aan de controle bij den ingang, dat bezoe kers entreekaarten bezaten, die valsoh waren. Direct werd de politie gewaar schuwd en deze nam uitgebreide maat- regelén. Toen de politie er achter was, waar de meeste bezitters van de valsohe entree biljetten, hun kaarten hadden gekocht, kon vrijl spoedig de arrestatie van de eer ste bedriegers volgen. De Amsterdamsche politie werd ver zocht ook enkele arrestaties in de hoofd stad te verrichten, omdat daar de eigen lijke leveranciers waren te vinden. Autobus door trein gegre pen. Gisterenmiddag is op den onbe- waakten overweg bij Slochteren een auto bus, welke de verbinding tusschen Sidde- buren en Groningen onderhoudt, door een motortrein gegrepen. De bus werd ongeveer twintig meter medegesleurd en kwam toen dwars over de rails te staan. In het voertuig bevonden zich de onge Kano omgeslagen. Een der beide inzittenden verdron ken. Zondagmiddag voeren de 22-jarige A. de Bock en de 21-jarige Clerx, beiden uit Roermond, met een kano op de Maas. Nabij de Hambeek geraakte de kano in een draaikolk en sloeg om. De R., die zwemmen kon, trachtte zich te redden, doch hij kon den wal niet bereiken en verdronk. C., die onder water was ver dwenen, kwam weer boven en klampte zich aan de drijvende kano vast. Hij dreef eenige honderden meters stroom afwaarts, waarna hij door een schipper werd opgemerkt. Deze sprong in een roeiboot en slaagde er in C. te grijpen. Tegen een boom gere den. Eén doode, vier ge wonden. Zaterdagavond is onder de gemeente Maasniel een ernstig auto-on geluk gebeurd, waarbij een persoon om het leven is gekomen en drie anderen min of meer ernstig werden gewond. Omstreeks 10 uur kwam uit de richting der Duitsche grens een personenauto met vijf inzittenden, van wie de heer Pech uit Haaien aan het stuur zat. In een flauwe hoc'ht van den weg is de auto met een vaart van 60 km tegen een boom ge reden. Dé heer Pech brak daarbij één der armen. Zijn naast hem zittende zwa ger, de 58-jarige Duitsche beer A. Goe- Cke uit Dusseldorf werd met een barden smak tegen de kap van de auto geslin gerd en was vrijwel op slag dood. De echtgenoote van den laatste, Mevr. Johanna Goecike, die achter in den wagen zat, werd ernstig aan beide beenen ge wond. Een broer van den bestuurder, de heer Gh. Pech uit Wassenaar, die ook achterin zat, liep een ernstige hersen schudding op en een wonde aan het lin kerbeen. De vijfde inzittende, Mej. Helena Goe- cke, kwam er zonder letsel af. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd. 'Zweefvliegtuig geramd. Omstreeks vier uur heeft zich Zondag middag op 'het vliegveld Welschap bij Eindhoven een ongeluk voorgedaan, dat gelukkig goed is afgeloopen. Een zweefvliegtuig, dat een landing had uitgevoerd, stond op eenigen afstand van de terrassen van het stationsgebouw, voor Toch was April niet abnormaal koud. In De Bilt heeft het K. N. M. I. het voorloopig overzicht opgemaakt van het weer over de juist geëindigde maand April. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1 gr. boven normaal, in de drie decaden resp. 2 en 1/4 graad boven en 1 gr. beneden nor maal. De gemiddelde maximum-temperatuur was ongeveer normaal, het gemiddelde minimpm 2/4 graad boven normaal. Te De Bilt kwam geen enkel minimum beneden het vriespunt voor, terwijl het aantal vorstdagen normaal vier be draagt. De neerslag was in Groningen vrijwel normaal, in bet Noorden en Noord-Hol land en in Friesland, Drente, Utrecht, de Betuwe en West-Brabant 15 tot 30 pro cent, in Zuid-Holland ongeveer 70 pet. en overigens 35 tot 55 pet. boven normaal. In de maanden Januari tot en met April is voor de hoofdstations de hoeveel heid per station 127 m.M. of 72 pet. ho ven normaal geweest. Het aantal uren zonneschijn was zeer gering, te De Bilt 41 tegen 155 uren nor maal. Sedert het begin der waarnemin gen, in 1899, is te De Bilt een zóó gering aantal uren zonneschijn in April nog niet voorgekomen. bemerkten Vrijdagmiddag, dat hun luid sprekers geen geluid uitbrachten. Het re gende klachten bij de centrale, die door monteurs een onderzoek liet instellen. De oorzaak van de storing bleek te zijn bet ontbreken van de distributiekabels over een lengte van niet minder dan 330 me ter. Dé politie stelde een onderzoek in en toen kwam vast te staan, dat de bewo ners eenige mannen op de daken badden gezien, die met de radiodistributiekabels bezig waren. Men dacht, dat het mon teurs van de centrale waren en schonk er \erder geen aandacht aan. Déze mannen hebben op die wijze op klaarlichten dag kans gezien het lange en ziware stuk ka bel te sloopen en mee te nemen. Geheime distilleerder ij. Vrijdagmiddag is door ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen en de po litie een inval gedaan in een woning te Dlelft, waar twee in werking zijnde dis tilleerketels met toebehooren werden aan getroffen. Dé geheeto installatie werd in beslag genomen benevens 200 a 300 liter sterken drank, vaiieerende van 10 tot 70 pet. alcoholgehalte. Het ledental van den bond, dat in Sept. j.l. 7400 bedroeg, is inmiddels de 8000 gepasseerd. het toestel stond een auto die het zou weg- sleepen. De sportvlieger R. uit Eindhoven maak te zich, terwijl de auto wachtte, gereed om met zijn vliegtuig, de Koolhoven 46, P.H.-F.K.A. Van de Nationale Luchtvaart school, een vlucht te maken. Ofschoon hij zag, dat auto en zweefvliegtuig in zijn startbaan stonden, steeg R. toch op, om dat hij meende, dat de beide obstakels tijdig genoeg uit zijn startrichting ver dwenen zouden zijn. Dit was evenwel niet bét geval; bet gevolg was, dat het sport- vliegtuig de voorruit van de auto raakte op het zweefs'toestel stortte en vervolgens tegen den grond sloeg. Het zweeftoestel werd' geheel vernield, terwijl het sport- vliegtuig ernstig werd 'beschadigd. Zweefvliegers die zich op en nabij de auto bevonden, hadden zich bijtijds uit de voeten gemaakt. De bestuurder van het toestel bleef ongedeerd. D o o d e 1 ij k ongeluk. Toen de 83-jarige landbouwer J. G., te Meer- loo bezig was met 't verrichten van werk zaamheden in de schuur achter het huis, kwam hiji over een laag muurtje te strui kelen. S. smakte hierbij met het hoofd op den dorschvloer, waardoor hiji een ernstige schedelbreuk opliep. Enkele uren na dit ongeval overleed de ongelukkige. V rouw verbrand. Zaterdag morgen is in bet dorpje "Wekerom, nabij Harskamp, de vrouw van den arbeider "Westerbuis, bij bet nazien van een kui- fcenkachel, welke stond te branden in een kippenhok, ih brand geraakt. Men zag de vrouw brandend uit het hok loo- pen in de richting van een sloot. Halver wege zakte zijl bewusteloos neer. Spoedig was hulp aanwezig. Men doofde de vlam men, doch deze hadden de kleeren van het bovenlijf en den rug verschroeid, en he vige brandwonden aan borst en rug ver oorzaakt. Des middags is de vrouw aan de beko men verwondingen overleden. Het slacht offer was moeder van vier kinderen. Dé radio werkte niet meer. Aangeslotenen bij een radiodistributiecen- trale aan de Keizersgracht te Amsterdam Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Vlaggetjesdag te Goes. Het Centraal Genootschap voor Uitzen ding van kinderen afd. Goes houdt, zoo als ieder jaar a.s. Dinsdag 4 Mei haar vlaggetjesdag, waarvan de opbrengst, zooals bekend, wordt besteed voor kin deren van stadgenooten, die een verblijf in één der tehuizen zoo hard noodig hebben. Het werk van de afdeeling dat zich uitstrekt over alle gezindten in den breede te releveeren is, dunkt mij, niet noodig. Teneinde niet te veel plaatsruimte te vergen, wil ik alleen omtrent het werk van de laatste jaren meedeelen, dat wer den uitgezonden: in 1932 14 kinderen; in 1933 20 kinderen; in 1934 19 kinderen; in 1935 18 kinderen; In 1930 25 kinderen. Zooals gezegd betreft dit kinderen van alle gezindten, alleen kinderen, die een verblijf in de open lucht zoo heel erg noodig hadden. Het Bestuur bepaalt wel welke kinderen zullen worden uitgezon den, maar doet dit uitsluitend op advies van Dr Hoorweg, die ook van deze plaats een woord van warmen dank toekomt, voor zijn medewerking en zijn medeleven in het werk der afdeeling. Het Bestuur verwacht in het algemeen geen woorden van lof of dank, de bereikte resultaten zijn haar genoeg, maar is het wonder, dat het Bestuur, nu de afdee ling 30 jaar bestaat, toch wel op iets bijzonders hoopt? En waarop dan wel? Alleen op een stijgende be langstelling bij onze stadgenooten, een belangstelling, die zich uit in financiëe- len steun. Stadgenooten, gaat heden tot en met Dinsdag eens een kijkje nemen in de étalage van den heer Wisse in de Lange Vorststraat, waar U iets interes sants kunt zien over het werk van het Centraal Genootschap. Stadgenooten geeft U op als lid van deze zoo hoog noodige en nuttige vereeniging. En vooral, laat de vlaggetjesdag van a.s. Dinsdag eens een b ij zon de r succes worden. Gij, die het heel slecht missen kunt, offer toch Uw penningske, ontzeg der U desnoods iets anders voor. Gij, die in betere omstandigheden ver keert, zoekt ditmaal eens niet naar het traditioneele dubbeltje, maar geeft iets meer; bedenkt daarbij, dat ook dat meer dere geheel ten goede komt vein de klei ne bleekneuzen en zwakke kleinen, die een extra lepel levensextract zoo noodig hebben. Goes, 1 Mei 1937. A. DE ROO, Voorzitter. (Door de redactie bekort.) Hef Prinselijk Paar naar Den Haag vertrokken. SOEST. Vanochtend is bet Prinselijk Paar per auto van bet paleis Soestdijik naar Den Haag vertrokken. Verdronken. ALMKERK. Vanochtend is da wed. v. d. S., wonende te Nieuwendijk bij bet wa terscheppen, dicht bijl baar woning te water geraakt en verdronken. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 487 486Vs Ned. Lid. Hdbk. 154 158 Philips 328 325Va Unilever 158 158 A. K. U. 65 Va 6354 Amsterd. Rubber 29554 288 Koninkl. Petroleum 404/5 406Va Déli Mij. 316 816 Ned. Scbeepv. Unie 13054 128Va-9 4 pet. Nederland lOlVa 10154 4 pet. Nederl. Indië 10015/ia 10154 3 pet. Nederland 1007/e 10154 U. S. Steel 75a/s 74a/e Anaconda 38 Vs 38 U. S. Leather 6a/s 754 Bethlehem Steel 64Va 6254 Adj. Ohio. Milwaukee 7 7Vs Cities Service 254 254 Intern. Nickel 43Va 4454 Shell Union 207/s 21 Kennecott Copper 40 39 54 Radio Corp. 7 7Vs Gar Foundry 40Va 40 Tidewater 1354 1311/ia Midcont. Petrol 2154 22 Gen. Motors 4254 43 American Enka 433/e 43 Republic Steel 29 286/s De beurs was rustig en stil. Uit Londen waar ook heel weinig omging, kwamen geen ontrustende berichten; integendeel men is daar op het oogenblik tamelijk gerust, dat de betaling der rescontre-ver- schillen deze week geen nieuwe moeilijk heden zal geven. Toch is door de gebeur tenissen van verleden week de neiging om aandeelen te koopen zeer verflauwd, waardoor de omzetten beperkt bleven en de koersen middenbeurs eerder iets te rugliepen. Over bet algemeen was het niveau ook van de locale fondsen iets lager dan Zaterdag, maar de verschillen bleven tot enkele procenten beperkt. Op de Amerikaansche afdeeling waren U.S. Steels en Bethl. Steels ongeveer 1 pet. la ger en de Anaconda's 54 pet. De scheep- vaartaandeelen hadden van eenig aan bod te lijden. Dé openingskoersen uit New York kwamen tamelijk vast af. Anaconda's Bethl. Steel 54, U.S. Steel 154 vaster. Prolongatie 1 pet. Wisselkoersen, Amsterdam, 3 Mei, 2.30 u. Berlijn 73.2873.32. Londen 8.99'0.01. Parijs 8.18—8.20. Brussel 30.77—30.80. New-York 1.8254—d.821/». ROTTERDAM, 3 Mei 1987. Vee markt. Aanvoer: 685 vette runderen, 252 vette kalveren, 141 schapen en lam meren, 583 varkens, 10 nuchtere kalve ren, 44 zuiglammieren. Prijzen per kg: vette koeien tot 72, tot 65, 48-56; vette ossen tot 70, tot 65, 50- 60; vette kalveren tot 85, tot 70, 45-55; varkens (lev. gew.) 48, 47, 46; schapen 54, 48, 38; lammeren 57, 47, 36; schapen per stuk 37, 30, 25; lammeren per stuk 30, 25, 18; zuiglammeren 16, 14, 10. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer, handel traag, de prijizien van vorige week konden zich handhaven, een prima koe ging tot 80 cent, een prima os tot 74 ct. Vette kalveren: aanvoer groot, handel stoepend, prijzen lager, een prima 'kalf ging tot 95 cent. Schapen en lammeren: aanvoer als vo rige week, handel vlot, prijshoudend, een klein partijtje schapen werd voor export verkocht. Varkens: aanvoer 'korter, handel leven dig, iets minder in prijs. 'Zuiglammieren: aanvoer mindér, han del williger, prijlzen hooger. Graanmarkt. Gerst Chevallier 8.75-9.25, onveranderd; haver 7.50-7.85, flauw gestemd; fcl. gr. erwten 8.25-9.75, in de puike soorten onveranderd; schok kers 12-15, onveranderd; br. boonen 8.50- 10.75, hooger betaald; alles per 100 kg. Zaden: geel mosterdl 12-15; karwij- zaad 22-23, lijnzaad voer 7-8, blauw maanzaad 22-2'4. Vlas: 2475 kg blauw 70-80; 6200 kg Hall. geel 70-80; 3000 kg GroningsCh 08- 78; 800 Ikg Dauw root 58-63. Dé markt blijft vast gestemd, er blijft goed vraag, de prijzen kunnen zich ten volle handhaven. Het seizoen loopt ten einde, maar men tracht nog zooveel mo gelijk te zwingelen. Alles werd Verkocht. Aardappelen: Brielsche eigen heimers 1.80-2.10; Zeeuwsche id. 1.75- 1.90; Bevelanders id. 1.70-1.93; Zeeuw sche b. en bl. 2.20-2.40; 'blauwe poters 1.50-1.70; red star 2.10-2.30, alles per hl; malta's spring 16.50-17.50 per kg. Aanvoer redelijk. Handel kalm. Algemeens vergadering Z. L. M. Het Zeeuwsch Landbouwblad deelt mede, dat dr F. E'-. Posthuma, oud-mi- nister van Landbouw te 's Gravenhage, zich bereid heeft verklaard op de alge- meene vergadering der Z.L.M. op 7 Juli 1937 te Zierikzee een inleiding te houden over „Dé toekomstmogelijkhe den van onzen landbouwexport". Heffing op boter. Dé heffing op boter is voor de week van 2 tot en met 8 Mei, behoudens tus- schentijdsche wijziging, weder vastgesteld op 70 cent per kg. Toestand in den varkenshandel. Dé algemeene vergadering der Zuide lijke afdeeling van den Nederlandschen bond van varkenshandelaren heeft een telegram gezonden aan den minister van Landbouw en Vissoherij en aan den voor zitter van den raad van ministers, waar in o.m. gezegd wordt, dat de onnoodige belemmerende bepalingen het normale handelsbedrijf verstoren en vernietigen het zaken doen der varkenshandelaren. Er begint zich een ernstige ontevreden heid en geest van verzet in de kringen der varkenshandelaren te ontwikkelen, omdat de uitschakeling bij den export en den binnenlandschen afzet in levende var kens, waarvan de veehouderij-centrale zich het monopolie toeëigent hen zeer ernstig gebukt doet gaan onder de ont wrichtende factoren. Derhalve verzoeken zij den minister met klemmenden aandrang voor hen bet- tere bestaansvoorwaarden te scheppen op den grondslag van 'gelijke burgerrechten en sociale rechtvaardigheid. GOES. Huw. afk.: Jacobus Hendrik Gornelis Reijerse, 29 j. jm. en Pietje Blanfcsma, 28 j. jd. te Hengelo-, laatst te Goes. Johannes Gornelis Bos, 32 j. jm. te Brouwershaven en Lientje Jannetje Ridderhof, 22 j. jd. te Brouwershaven, laatst te 'Goes. Ebe Nioolaas Constant van Riesen, 30 j. jm. en Elena Maria de Witte, 27 j. jd. te Nieuweborn. Overleden: Joibina Maria Franse, 18 j. te 's-Heerenhoek. Maatje van den Berge, 33 j. te Kratóbendijke. Biezelinge. Dooi Ged. Staten van Zee land is goedgekeurd het uitvoeren van de werken aan den zeedijk van den Calami- teuzen Willem Annapolder te Biezelinge te gunnen aan den op één na laagsten in schrijver dhr Johs. van Vossen te Sint Annaiand voor f 44.790. BEHANDELING VAN DE STRAFZAAK TEGEN DEN GEWEZEN BURGEMEES TER DER GEMEENTE BORSSELE, Verduistering en valschheid In geschrifte. Door da Rechtbank te Middelburg werd heden in behandeling genomen de straf zaak tegen H. C. R., gewezen Burgemees ter der gemeente Borssele, en Ontvanger- Griffier van den Polder Borssele, destijds wonende aldaar, thans te 's-Hage, ver dacht van valschheid in geschrifte en verduistering. Blijkens de ter terechtzitting voorgeto- zen dagvaarding, worden den verdachte daarin een 9-tal van dergelijke feiten ten laste gelegd. 0.a. zou hij le. omstreeks 18 Maart 1936 een af schrift van een proces-verbaal van kas- opneming van den Ontvanger-Griffier der gemeente Borssele, valschelijk hebben op gemaakt en onderteekend, door daarin te vermelden, dat de kas een bedrag be vatte van f630,20, dat de ontvangsten waren f 19198,36 en de uitgaven f 18568,16 en dat in de kas dus f630,20 moest zijn, zulks terwijl het oorspronkelijke proces verbaal van opneming, welk proces-ver baal door den Dijkgraaf en 2 gezworenen was onderteekend, was vermeld, dat in de kas was bevonden een toaal bedrag van f 3373,16, dat de ontvangsten hadden bedragen f 25144,96, de uitgaven f 21771,80, zoodat in de kas moest zijn 13373,16, welk afschrift aan Gedeputeerde Staten van Zeeland moest worden toegezonden en welk afschrift verdachte opzettelijk op vorenomschreven wijze valschelijk heeft opgemaakt met het oogmerk om het als echt en onvervalscht te gebrui ken, uit welk gebruik nadeel kon ont staan. 2e. dat hij omstreeks 1935 een drietal lijstten van dOor den haivenmeesten J. Walhout ingevorderde havengelden, over de maanden September, October en De cember 1934, valschelijk heeft opgemaakt of vervalscht, door in de eerste lijst over September, het bedrag dier rechten ad i 28,98 te veranderen in f228,98, en het eindcijfer f 205,43 té veranderen in 405,43

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3