IBIS SHAG lelikcr... man! AKKERTJES Kerknieuws HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. voDD^ivnanii "AKKERTJES" verdrijven die HOOFDPUN. Voor J.3 groepoa dis er in meeliepen werden de volgende prijzen toegekend: le do hcogcrs klaaesn van de Ghr. sc-hool; 2c P. Smit; 8e Gorsf. Meisjssvereen.; 4e Je Leendertse; 5e Koos Paauwe. Aparte deelnemers: 3e prijs M. Huissen en 6e Joh. Ruisisen. De buurtvereenigin- gen hadden allen hun buurten versierd, hiervoor was een extra prijs beschikbaar gesteld die gewonnen werd door de ver- eenigingen „Het Gentrum" en „Eensge zindheid", welke in samenwerking de buurten versierd hadden. Van 55.30 uur was er een gecoistu- meerde voetbalwedstrijd welke in 'n 41 uitslag eindigde. Na de voetbalwedstrijd gaf de gymna- stiekvereen. „Willen is kunnen" een gym- nastiekdemonstratie die zeer in den smaak viel. Van 810 uur was er gondelvaart op het kanaal, waaraan weer door de beide muziekgezelschappen medewerking ver leend werd. Dit was het eenige gedeelte van het programma dat beter werd uit gevoerd dan in 1935. De prijzen hiervoor werden als volgt toegekend: le G. Schouwenaar Azn; 2e Jan Dagevos; 3e C. Ruissen. Zaterdagmiddag werd het feest voort gezet met kinderspelen op de Dorpsstraat, welke gevolgd werden door volksspelen voor de grooteren. Hierbij waren enkele komische nummers. De belangstelling was goed te noemen. Fa de volksspelen volgde de voetbalwedstrijd tusschen een versterkt Wemeldinge I elftal tegen D. F. G. uit Dordrecht. Rust- en eindstand 31 voor D. F. G. Na den wedstrijd begon het al maar drukker te worden in het dorp. D© licht- stoet is wel een beetje tegen gevallen. Men kan ©en 5-tal losse wagens en een paar losse groepjes moeilijk een lichtstoet noe men. Krabbendijke. Donderdagavond verga derde de A.R.J.A. „Adeldom verplicht". Door Mej. Maatje Haverhoek werd een inleiding geleverd over: Het koloniale vraagstuk. Na bespreking hield Ds Ros een politieke rondblik. (Belangeloos be licht.) Hansweert. Door de gemeente-politie met samenwerking met die uit Schore, zijn enkele jeugdige personen van hier bekeurd wegens diefstal van oud ijzer. Proces-verbaal is opgemaakt tegen de fa milie W. alhier voor heling en koopen van personen beneden 18 jaar. Geersdijk. Vrijdag overleed alhier plot seling op 63-jarigen leeftijd de heer P. Verton, in leven oud-rijksveldwachter te Wissenkerke. De heer V. reed met zijn fiets van de haven alhier naar Geersdijk. Toen hij bij de eerste huizen kwam van het dorp werd de heer V. onwel. Hij viel —'38 Is in ontv. an ui tg, vastgesteld op f 24319,87, met een post onvoorziene uit gavan ad f 1901,52, terwijl het dükgeschot evenals over 1936—'37 voor de ongebouw de eigendommen bepaald is op f 17,50 per h.a. en voor de gebouwde eigendom men op f 4,24 pet. van de belastbare op brengst. Borssele. Bij de gehouden veekeuring geraakte een koe wat over stuur. In haar dolheid rende de koe op een huis af en stootte een gat in den voorgevel van dat huis ter grootte van een vierk. meter. Met planken heeft men het dichtge maakt. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Tusschen andere koeien geraakte de koe spoedig tot beda ren. Bij de Zaterdag alhier gehouden rundveekeuring werden punten en prij zen als volgt toegekend. Stier van Gebr. Smallegange, Elle woutsdijk 76,5 punt le prijs; stier van P. Dieleman te Ellewoutsdijk 74,5 p. 2e pr.; stier van gebr. Slabbekoorn, Borssele 74 p. 2e pr.; stier van B. A. Quist te Bors sele 74 p. 2e pr.; stier van gebr. Smal legange, Ellewoutsdijk 73,5 p. eervolle vermelding; stier van J. v. Overbeeke, te Baarland 73,5 p. eervolle vermelding. Koeien eenmaal gekalfd; Tamboer 6, A. W. Duvekot, Borssele 78 p.; Nelly, J. v. Overbeeke, Baarland 77 p.; Martha, gebr. Smallegange, Ellewoutsdijk 76 p.; Liza, gebr. Smallegange, Borssele 75,5 p.; Nora, B. A. Quist, Borssele 74,5 p. Koeien tweemaal gekalfd: Bertha, gebr. Slabbekoorn, Borssele 77 p. Koeien driemaal gekalfd: Tamboer 4, A. W. Duvekot, Borssele 84 p.; Gertha, gebr. Smallegange, Ellewoutsdijk 78 p.; Bertha, J. v. Overbeeke, Baarland 77,5 p.; Mina, begr. Slabbekoorn, Borssele 77 punten. Koeien viermaal gekalfd: Miebus, J. v. Overbeeke, Baarland 77,5 p.; Ida, van J. v. Overbeeke, Baarland 76 p. Oudere koeien: Greta, B. A. Quist, Borssele 84 p.; Nora, P. Dekker, Borssele 82, Koos, B. A. Quist, Borssele 80 p.; Truus, B. A. Quist 79,8 p.; Mina, B. A. Quist 77 p.; Lena, gebr. Smallegange, El lewoutsdijk 76,8 p. Vaarzen: Tamboer 5, A. W. Duvekot, Borssele le pr.; Nora 4, P. Dekker, Bors sele 2e pr. 's Gravenpolder. Vrijdag is hier de ver jaardag van Prinses Juliana gevierd. Na dat het feest des morgens door klokgelui was ingezet, werd de voormiddag ingeno men door de schooljeugd. Het hoofdnum mer vormde de optocht, die, begeleid door muziek des namiddags door het dorp trok. Des avonds was er een uitvoering der zangvereeniging, een concert en een licht stoet. N.- en St Joosland. Vrijdag werd al hier Oranjefeest gevierd. Het feest werd ingezet met klokgelui te acht uur, gevolgd door een rondgang door de gemeente van de schooljeugd en het fanfarecorps. Bij de woning van den burgemeester en den voorzitter van het feestcomité, dhr A. J. de Weerd, werd halt gehouden en een tweetal coupletten van het "\Vilhelmus ge speeld en gezongen. Na de rondgang werd een aanvang ge maakt met de kinderspelen rond het kerkplein.. Elk kind ging na de prijsuitreiking ver heugd naar huis. In den namiddag gingen de deelnemers aan de volksspelen, w.o. de ringrijders te paard in optocht naar het feestterrein, voorop gegaan door het muziekkorps, dat zic'h tijdens de volksspelen ook nu en dan liet hooren. Ook was er een vroolijke ge- oostumeerde voetbalwedstrijd. 's Avonds werden door het muziekkorps op de verlichte en gekroonde muziektent eenige nummers ten beste gegeven, waar na een openluchtfilm werd vertoond. De Oranjevereen. had een gezellig sa menzijn georganiseerd, waaraan door vele leden m'et hun dames werd deelgenomen. Het feest is goed geslaagd en geen wanklank is gehoord. Wel had er nog een ongeluk plaats. Iemand uit Nieuwdorp wilde op zijn fiets Visser 75 p.; Blesse, eig. K. Poppe. 3e kalfskoeien: Emma, eig, Jac, Mal jaars 84 p.; Nova, eig. K. Goppoolse 80 p.; Boukje, eig. K. Coppoolse, 77.5 p.; Rika, eig. D. Goppoolse, 76 p.; Mina, eigen. Jac. Maljaars, 76 p.; Lena, eig. J. G. Marcusse, 75.5 p. 4e. kalfskoeien: Emma, eig. K. Gop poolse, 82.5 p. (Kampioene); Bles, eig. Gebr. de Visser 82 p. (reserve-kampioen) Bontje, eig. K. Poppe 78 p.; Bontje, eig. A. L. Louwers 77 p.; Blesse, eig. D. Gop poolse 76 p.; Mina, eig. S. de Visser 76.5 p. Oudere koeien: Emma, eig. Jac. Mal jaars 86 p.; Tanne, eig. Jan Maljaars 82 p.; Dora, eig. Jan Maljaars 82 p.; Dora, eig. Jan Maljaars 81.5 p.; Sul, eig. D. Goppoolse 81.4 p,; Bontje, eig. Gebr. de Visser 81 p.; Gravin, eig. S. de Visser 78 p.; Roos, eig. J. G. Marcusse 77.5 p.; Roiza, eig. Goppoolse 77 p.; Bles, eig. A. L. Louws 76 p.; Starre, eig. D. Gop poolse 76 p. Vaarzen: 1, 2, 3 en 4 Jan Maljaars; 5. K. Poppe. Jonge vaarzen: 1. Jac. Maljaars; 2. D. Coppoolse; 3. K. Coppoolse. Kalveren: 1. D. Goppoolse; 2. Jac. Maljaars; 3. Jan Maljaars. Arnemuiden. Vrijdagmorgen is ook hier de jaardag van H. K. H. Prinses Juliana gevierd. Des morgens trokken de leerlin gen van de openbare school onder leiding van het onderwijzend personeel, vooraf gegaan door twee trommelslagers, in op tocht door het dorp. Des avonds gaf Arne's Genoegen van 8 tot 9 uur een concert op bet Markt plein. In de pauze was er zang door de schoolkinderen van beide scholen Na afloop van het concert trok het mu ziekcorps door hut dorp, in comibinalie met de optocht der schoolkindeion mei enkele lampions. i Vrijdagavond vergaderde onder lei ding van Ds Scholing de Arja Club „Iden- burg". Dhr L. van Betuen refereerde over de a.s. stembusstrijd, waarop een geani meerde bespreking volgde. (Belangeloos.) Zondag is, doordat 's morgens hel water in het kanaal was afgesloten en waarvan Zaterdag vanwege de Rijkswa terstaat kennis was gegeven, de hoogaars de Arne 33, welke niet voldoende afgezet was, gekapisijsd. Men heeft het vaartuig gesleept tot voor de scheepswerf, alwaar getracht zal worden het vaartuig weer recht te zetten. Meliskerke. Vrijdagavond bracht de heer A. Flips© een courant naar zijn buur man. Hij struikelde daarbij1, viel en kon niet meer opstaan. Dr Vaandrager was spoedig ter plaatse en constateerde, dat zijn been was gebroken. Hij achtte over brenging naar bet ziekenhuis noodzake lijk. Ritthem. Op den jaardag van de Prin ses werd des avonds door het fanfare corps in de dorpsstraat een concert gege ven. Na afloop hiervan werd een wande ling door bet dorp gemaakt. Zaterdagmiddag werden de schoolkin deren in de school eerst getracteerd, daar na werden op het dorp onder leiding van het onderwijzerspersoneel verschillende kinderspelen gehouden, welke veel be langstelling trokken. De opbrengst van de Emmabloem- collecte bedroeg f 17.08. (Belangeloos be richt.) Vrouwenpolder. Op zeer prettige wijze werd Vrijdag alhier Oranjefeest gevierd. De door de Oranjevereen. georganiseerde kinderspelen en andere volksspelen wer den onder groote belangstelling uitge voerd. Vooral de geitenhokkendans voor ouderen viel zeer in den smaak. Dtes avonds werd door de kinderen met lam pions en begeleid door de muziek van „Ohs Genoegen" een wandeling door het dorp gemaakt. Westkapelle. Gemeenteraad. Vrij dag kwam de raad alhier in spoedeischen- de vergadering bijeen. Na opening werd op voorstel van den voorzitter aan den heer P. de Vos wegens vervanging van den gemeentebode, ge- van de fiets en werd binnengedragen bij de familie A., waar hij kort daarna overleed. Nisse. Zondagvoormiddag j.l. had al hier op de kruising van den Kromme Zandweg en den Lageweg een auto-onge val plaats, dat gelukkig goed afliep. Een personenauto komende uit Arnhem waar in alleen mej. A. G. Willemse uit Arn hem zat was op weg naar Ovezand. Zij dacht bij de kruising, dat zij een verkeer den weg in reed. Zij gooide haar stuur plotseling om met het gevolg, dat zij in een watergang reed. Zij wist zich door het openstaande raampje van het portier uit de auto, die vol water liep, te bevrij den. Met den schrik, eenige ontvellingen aan haar heen en natte kleeren kwam zij vrij. Spoedig werd zij door de omwonen den van droge kleeren voorzien. De eenigszins beschadigde auto werd door G. We&tdoip uit Goes met een takelwagen op het droge gebracht waarna zij de te rugreis naar Arnhem aanvaardde. Rilland. In de Zaterdag1 gehouden ver gadering van stemhebbende ingelanden van den Reigersbergschen polder is de rekening en verantwoording van ont vangsten en uitgaven over het dienstjaar 1936'37 vastgesteld in ontvang op f 20317,17 en in uitgaaf op f 16891,89 met een goed slot van f3425,28. De begroeting voor het dienstjaar 1937 van hier naar huis rijden, doch kwam zoodanig te vallen, dat 'hij bewusteloos bij den smid Dominions moest worden bin nengebracht. Dr de Weerd, die spoedig ter plaatse was, oordeelde overbrenging naar het gasthuis te Middelburg noodig. Qcstkapelle. Vrijdagmiddag had alhier op het terrein van dhr K. Goppoolse de jaarlijksche Rundveekeuring plaats waar voor verschillende prijzen waren beschik baar gesteld. Aangevoerd waren 60 die ren. Uitslag stieren: Verwachting, eig. Jan Maljaars, le prijis; Lodewijk, eig. J. Bliek le pr.; Frans Wodan I, eig. J. G. Mar cusse, 2e pr.; Benito, eig. Z. en J. de Visser, 2e pr.; Roland van Zeeduin, eig. Jan Maljaars, eerv. verm. Te kalfskoeien: Frida, eig. Jao. Mal jaars 79 p.; Geertje, eig. D. Goppoolse 78 p.; Bles, eig. P. de Visser 77.8 p.; Kori- don, eig. J. G. Marcusse 77.5 p.j Emma, eig. S. de Visser 76.5 p.; Bontje, eig. J. Janse 76.8 p.; Martha, eig. K. Goppoolse 76 p.; Bertha, eig. S. de Visser 75 p.; Jeltje, eig. Jao. Maljaars 74.8 p.; Trui HI, Z. de Visser 74 p. 2e kalfskoeien: Soertje, eig. Jac. Maj- jaara 82 p.; Fransje, eig. Jan Maljaars 80 p.; Mina, eig. K. Goppoolse 79 p.; Em ma, eig. A. L. Louws 78 p.; Emma, eig. A. P. Nieuwenhuizen 77 p.; Trui, eig. Jac. Maljaars 76 p.; Mina. eig. Z. en J. de durende diens ziekte een tegemoetko ming toegekend van f65. Ingekomen was de goedkeuring van G>ed. Staten <voor de verharding- van Thijsweg en Houtenburgschen weg; voor de verharding dier binnenwegen is sub sidie toegezegd door het bestuur van den Polder Walcheren. Daarna kwam aan de orde: benoeming van gemeentebode enz. Voor deze be noeming was door B. en W. de volgende alphabetische aanbeveling opgemaakt: A. Louwerse Az., A. Minderhoud en P, van Peene. Bij de eerste stemming werden uitge bracht: 2 stemmen op P. K. van Rooijen (buiten de aanbeveling); 2 st. op A. Min derhoud en 3 st. op P. van Peene. De tweede vrije stemming had tot uit slag: 3 st. op P. K. van Rooijen en 4 st. op P. van Peene, zoodat laatstgenoemde is benoemd. De benoeming gaat in met 1 Mei a.s. Besloten werd daarop nog op voorstel van den heer K. Minderhoud voorloopig toe te staan, dat de koelen gedurende den vroon-weitij d 's Zondagsavonds 1 uur vroeger naar stal gaan, alzoo om 6 uur, in plaats van zooals in de week om 7 uur. Ter gelegenheid van den jaardag van Kroonprinses Juliana maakte Vrij dagavond het fanfarecorps „O.K.K" een rondgang door het dorp, om tot slot voor het gemeentehuis nog enkele nummers te geven. St Laurens. Het om verschillende rede denen uitgesteld huwelijksfeest is op den (jaatrdag Van de Prinses op waardige wijze gevierd. Van 's morgens af tot 's avonds laat heerschte er een opgewekte vroolijke stemming. Na het luiden der klok verzamelde zich de schooljeugd en de kleine kinderen; allerlei spelletjes werden uitgevoerd en ieder kreeg een prijs. Des middags hadden de spelen voor de grooteren plaats, en vooral het stoeltje rijden was een waar succes. De voetbalwedstrijd tusschen „de Pin gelaars" van St. Laurens en een elftal van de „S.D.O.A." uit Middelburg werd door deze laatsten gewonnen met 21. Aan den avond was een bijzondere at tractie toegevoegd, n.l. een gecostumeerde voetbalwedstrijd. De zeer vele toeschou wers van dezen wedstrijd hebben harte lijk gelachen om de koddige wijze, waar op werd gespeeld. Het muziekgezelschap „Crescendo" van Oostkapelle heeft op verdienstelijke wijze medegewerkt tot verhooging van de feestvreugde. Zeer velen sloten zich aan in den fakkeloptocht, waarbij' de mu ziek en de gecostumeerden de noodige vroolijfcheid aanbrachten. Verschillende ingezetenen hadden voor versiering en verlichting gezorgd. De geheel verlichte kom van Brigdamme bood een aardig as pect en vooral het gemeentehuis met om geving was mooi verlicht. Het was een echt Oranjefeest, waarbij geen enkele wanklank werd gehoord. Koudekerke. De Einmabloemcollecte heeft opgebracht te Koudekerke f28,30, Zoutelande f 18,67s, Meliskerke f 10.91", Biggekerke f 16.45; samen f 75,34. Kortgene. Zondagmiddag ontstond brand in den mestput voor schapen, gelegen aan den z.g. polderschen weg aan den zeediik alhier. Het stroo in den mestput verbrandde geheel en de omrastering van de put gedeeltelijk. Er waren geen scha pen in den mestput. De oorzaak van den brand is ombekend. Ter gelegenheid van bet 15-jarig bestaan der gymnasliekvereen. „Oefening Kweekt Kunst" werd alhier in de gym nastiekzaal der O.L. school een wedstrijd gehouden tusschen de jubileerende ver- eeniging en de B-ploeg van „Volharding" uit Goes. Er werd gewerkt aan brug, paard, rek en ringen en er hadden ook vrije oefenin gen plaats. De uitslag is, dat de jury aan „Volharding" tezamen 634 punten toe kende, en aan O.K.K. 594 Yk. Na afloop van den wedstrijd reikte de burgemeester de door hem beschikbaar gestelde medaille over aan den heer Kooy, directeur van „Volharding". Deze dankte den burgemeester voor de gewonnen medaille en O.K.K. voor de gastvrijheid. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Elisabeth Nuszpl van 's Gravenhage; Pieternella L. Louwerse van 'sH. Arendskerke; Adriana de Looff geb. Heyboer van Wissekerke; Adriaan A. Clement en gezin van Kolijïisplaat. Vertrokken: Cornells J. Heijboer naar Eindhoven; Adriaan de Muynck en gezin naar St. Laurens; Aart A. Markusse naar Haarlem; Helena A. de Wilde naar Goes; Adriana M. van de Griek naar Ril- fand-Bath. De „Kortgeensche Oranje-Vereen." heeft Zaterdagmiddag films vertoond voor de schoolkinderen. Des avonds wer den deze voor volwassenen afgedraaid. De voorz. der Oranjevereen., dhr A. A. Schuit, wees op den hechten band die er bestaat tusschen het -huis van Oranje en het Nederlandsche volk. Nadat het Wil helmus was gezongen werden de films, o.a. een nationale film, waarin o.a. opge nomen was een deel van de huwelijks film, vertoond. Colijnsplaat. Nadat afscheid was geno men van mej. wed. M. Flipse-Francke als moeder van het Rusthuis, is Vrijdag avond het nieuwe echtpaar, de heer en mej. J. de KrakerBliek geïnstalleerd. Ds Bons verwelkomde het nieuwe echt paar hartelijk. Daarbij wees Spr. op de moeilijke taak die zij op zich hadden ge nomen. De heer de Kraker dankte in hartelijke bewoordingen voor het in hem en zdjb vrouw gestelde vertrouwen. Hij riep' de medewerking van Regentessen, kerke- raad en verzorgden in en hoopte, steu nend op God, zijn arbeid in het Rustoord trouw te vervullen. Kamperland. Vrijdag werd alhier feest gevierd ter eere van het huwelijk en den jaardag van Prinses Juliana. Des morgens werd het feest met klok gelui begonnen. Het muziekgezelschap „Ons Genoegen", directeur dhr A. Mullië, maakte daarna een rondwandeling door het dorp. De kinderen der O.L. en Bijzondere school brachten een aubade bij! de mu ziektent aan den burgemeester. De laat ste stelde een driewerf hoera op de Ko ninklijke familie in. De kinderen der beide scholen zongen eenige vaderlandsche liederen, waarna kinderfeesten en -wedstrijden plaats hadden. Des middags werd de optocht samenge steld. De stoet, die door honderden werd gadegeslagen, trok door een groot deel van de gemeente. Ook werd ring gereden met paarden en met de fiets, en werd mast geklommen en sprietgeloopen, enz. Des avonds gaf de zangvereen. „Soli Deo Gloria" en het kinderkoor „De klei ne Lofstem" een conoert in de muziek tent. 's Avonds trok een lichtstoet door het dorp. Het muziekgezelschap „Ons Genoe gen" gaf een concert in de tent. Een fak kel-optocht van „Ons Genoegen" had daarna plaats. Het feest werd besloten met vreugde vuren, door den burgemeester ontstoken. Het dorp was prachtig versierd. Eere- poorten waren opgericht en de winkel versieringen, tezamen met de vele vlag gen, boden een vroolijken aanblik. Alles verliep rustig. Axel. Donderdagavond trad in de Geref. Kerk voor de Ghr. Oranje-Vereen, op ds Bos uit Nijmegen met het onderwerp: Fi guren en fragmenten uit onze geschie denis. De vergadering stond onder lei ding van den heer W. A. den Boggende. De zangvereen. „Asaf" alsmede het Kinderkoor verleenden hun medewer king. Tot slot werd gemeenschappelijk staande een couplet van het Wilhelmus gezongen. Des avonds concerteerden „Concor dia" en „Hosanna" op het Marktplein. 's-Heer Arendskerke. Benoemd met in gang van 10 Mei 1937 tot tijdelijk opzich ter hij den Provincialen Waterstaat ter standplaats Haarlem, dhr G. Beenhakker alhier. Voetbal. Goes. Tubantia I kreeg Zaterdag bezoek van de Goes Juniores, Tubantia wist te winnen met 62. Rust was 30 voor eerstgenoemde. Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde Olympia II uit Goes een wedstrijd tegen Unitas alhier. Deze eerste competitie wedstrijd werd gewonnen door Unitas II met 3—0, Ruststand 10. Waarde. Zaterdag speelde de v.v. Waar deKrabbendijke een vriendschappelijke wedstrijd, welke laatstgenoemde won met 41. Nieuwdorp. Zaterdag speelde D.V.O. een competitiewedstrijd tegen Unitas I van Kloetinge. Unitas I won deze wed strijd met niet minder dan 91. Rust stand was 20. Kamperland. Zaterdag kreeg K.V.V. alhier bezoek van Olympia I uit Goes. In dezen wedstrijd moesten de gasten het on derspit delven met 52. Ruststand was 21 voor Olympia I. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Makkum en Gorn- werd, A. E. van Baaien te Broek op Lan- gendijk. Bedankt voor Eenmes-B innen, E. L. W. M. Hoeufft van Velsen te Ter Aar. ii Beroepbaar. In de Nederl. Herv. Kerk zijn beroepbaar gesteld de theol. candidaten J. Veen te Utrecht, G. J. H. Gijmink te Zutfen, D. v. d. Ent Braat te Voorschoten, L. Brasser te Huizen (N.-HL) en J. A. van der Meiden te 's Gravenhage. In t r e d e. Dtei J. Bus te Foort- t vliet is voornemens 30 Mei a.s. intrede te doen in de Ned. Herv. Kerk te Game ren. Bond van Geref. Man- nenvereenigingen. Naar wij vernemen zal op den 4 Aug. a.s. te Dor drecht te houden bondsdag van den Bond van Geref. Mannenvereenigingen in Ne derland als spreker optreden prof. dr K. Schilder, hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen, met het onderwerp: „Het profetisch ambt der geloovigen in onzen tijd. Op deze vergadering komt ook aan de orde een voorstel van het bondsbestuur om ook voor Drenthe en Zeeland een bondsbestuurder te verkiezen. Neemt de vergadering dit aan dan zullen 5 bonds- bestuurders moeten worden gekozen. VOOR OE PUP Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pIjp. BIJ Uw winkelier verkrijgbaar. Wanneer Gij aan hoofdpijn lijdt, probeei dan eens een "AKKERTJE". In minder dan 10 minuten is Uw arm hoofd dat Ge dacht dat barsten zou, volkomen vrij en Ge kunt weer met lust Uw bezigheden hervatten. "AKKERTJES" bevatten een bijzonder poeder, zeer werkzaam en toch onschadelijk voor de gezondheid zij tasten maag, hart noch nieren aan. De cachet-vorm heeft het groote voordeel, dat men niets proeft. Het zijn vlugge afdoende pijnstillers in gevallen van Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Neuralgie, Vrouwenpi|n en Rheumatische pijnen. Waarom toch langer lijden dan noodig I Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumonf AKKER.CACHETS

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2