Verslagvan hetWerkfonds1934. Gerr 1 Binnenland Uit de Provincie Drager v Kf Pr< Op «■anbevefeg' van Muwolini beeft bet centraal corporatief comité met alge- mesne etemmen goedkeuring- gehecht aan een aalarisverbooging voor alle catego rieën arbeiders over 'het geheele land, va- ïieerend van tien tot twaalf procent, in gaande op 5 September a.s, HET PRINSELIJK PAAR MAANDAG OP HET HUIS TEN BOSCH. Naar het „Vaderland" vernam heeft het steeds in de bedoeling gelegen van de Prinses en den Prins om a.s. Maan dag in Den Haag aan te komen. Het Prinselijk echtpaar zal zijn intrek nemen in het Huis ten Bosch. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Protesteerende Lyceum-leerlingen. Te Zaandam is gistermiddag onder de leerlingen van het gemeentelijke lyceum een staking uitgebroken als protest tegen het niet vrij af geven op den verjaardag van Prinses Juliana. Inplaats van op bet daarvoor bepaalde uur de school binnen te gaan, trok de stoet van ongeveer drie honderd meisjes en jongens met de na tionale vlag voorop naar de Burcht. Hier heeft een der leerlingen een toespraak ge houden om zijn medescholieren op het hart te binden te volharden. Op grond dat zonder voorafgaand ver lof een optocht was geformeerd heeft de politie de vlag in beslag genomen en het houden van toespraken verboden. Toen echter de rector van het lyceum en later ook een leeraar de demonstanten hadden weten te overtuigen van de on rechtmatigheid van hun daad, daar ieder vrij had kunnen krijgen wanneer de ouders dit schriftelijk hadden aange vraagd, hebben de leerlingen blijkbaar hun ongelijk ingezien; een klein uur later zijn zij de school weer binnen gegaan. Dr COLIJN SPREEKT TE IJMUIDEN. Voor de anti-revolutionaire kiesvereen. in Kennermerland heeft gisteravond de minister-president, Dr H. Golijn, zijn ver kiezingsrede uitgesproken. Reeds lang voor den aanvang was de reusachtige tent aan de Burgemeester Ramhonnet- laan geheel gevuld met ongeveer 3500 personen, die den tijd kortten met het zingen van vaderlandsche liederen. Toen te acht uur 'Dr Golijn de tent be trad, barstte een oorverdoovend gejuich los, waarvoor de minister vriendelijk dankte. Onder doodsche stilte sprak Dr Colijh daarop zijn rede uit, die ai en toe on derbroken werd door luide bijvalbetui- gingen. Aangezien Dr Golijn tijdens zijn verkiezingstournee een verkoudheid had opgeloopen, verontschuldigde 'hij zich voor zijn ietwat zwakke stem, die niette min tot in de uiterste hoeken van de tent verstaanbaar klonk. DE BETEEKEN IS VAN ST00M- TREILERS VOOR DE MARINE. Gedurende eenige maanden worden proeven genomen. De Kon. Ned. Marine zal eenige IJmui- der stoomtreilers buren, om daarmede gedurende eenige maanden proeven te ne men, welke beteekenis deze schepen voor de marine in oorlogstijd kunnen hebben. Hetl zijn ide ICaroline 'IJm. 36 en de Utrecht IJm. 73 van de Vem. ONTVANGSTEN DER SPOORWEGEN IN JANUARI. Betere resultaten dan het vorige jaar. De definitieve ontvangsten der Neder landsche Spoorwegen van de maand Ja nuari 1937 bedroegen: (inch die der ge- exploiteerde spoor- en tramwegen) in totaal f 8.311.778.09. De totale ontvangsten over Januari 1936 bedroegen f8.067.661.38. NIEUWE SPOORWEGRIJTUIGEN. Derde klas-wagens met alle comfort. Zooals bekend is, hebben de Neder landsche Spoorwegen biji Werkspoor een twaalftal stalen derde klasse-rijtuigen 'be steld. Eenige biervan zullen eerstdaags worden afgeleverd, terwijl de aflevering der overige spoedig zal volgen. Deze GD (derde-kJasse-doorgangsrijtuigen) in hoofdzaak dienende om in D-treinen te loopen, zijn geheel van metaal, de ver bindingen electrisch gelascht. Zij heb ben een lengte van ongeveer 22 meter en bevatten 10 coupé's met plaats voor 8 personen ieder. Het interieur is met het meest moge lijke confort dat voor de derde klasse verlangd kan worden, toegerust. Zoo zijn tusschen de coupé's en de zijgangen dubbele schuifdeuren, de zitplaatsen zijn met leerdoek overtrokken, opklapbare armleuningen en betimmering van teak hout. Deze rijtuigen zijn een aanwinst, zoo wol voor het publiek als voor het rijtui genpark der Nederlandsche Spoorwegen. STOPZETTING VAN WERKVER SCHAFFING ENSTEUNVERLEENING? Vragen aan den minister van sociale zaken. De hoer Drees, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van sociale zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: I. Ia aan een aantal gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin aan deze besturen in overweging wordt gegeven om de werkverschaffingen en de steunverlee- ning van 5 Juli tot 26 September a.s. ge heel stop te zetten? 2, Mocht de eerste vraag bevestigend i worden beantwoord, wil de minister dan mededeelen: a. hoe de circulaire luidt? b. aan welke gemeenten zij gezon den is? o. op welke gronden de onderstelling berust, dat in die gemeenten dezen zomer aan werkverschaffing en steunverleening geen behoefte zal bestaan? d. of het voornemen tot het verzenden van de circulaire vooraf besproken is in de contact-commissie, ingesteld voor hei overleg inzake werkverschaffing en steun verleening, met vertegenwoordigers van de vakcentrales en met vertegenwoordi gers van gemeenten. 3. Indien overleg, als bedoeld in vraag 2d niet heeft plaats gehad, is de minister dan bereid deze aangelegenheid alsnog in de contactcommissies aan de orde te doen stellen? - VERKIEZING LEDEN EERSTE KAMER. Liberale candidaten. Naar de N. R. Crt. vernam komt in de provincies Noord-Holland en Friesland Dr E. Heldring te Amsterdam voor een kans-gevende plaats op de liberale can- didatenlijst voor de Eerste Kamer in aanmerking. Intusschen is het, in ver band met een voorgenomen Indische reis van den liberalen candidaat, mogelijk, dat de heer S. van den Bergh jr., de nestor der liberale Eerste Kamerclub, de eerste plaats op bedoelde lijst zal in nemen, hetgeen dan echter niet een Ka- merlidmaatschan voor de volle legisla tieve periode zou beteekenen. Voor de groep Gelderland. Overijssel, Groningen en Drenthe zullen 'het Eerste Kamerlid Mr A. G. A. ridder van Rap- pard en het Tweede Kamerlid Dr S. E. B. Bierema waarschijnlijk de eerste en tweede plaats op de lijst bezetten. DE PRIJSVERHOOGING DER BENZINE. De prijsverhooging der benzine van eind Maart was voor de verkeersbonden, te we ten de B.B.N., de K.N.A.G., de K.N.M.V. en de Koninklijke Nederlandsche Toeris tenbond A.N.W.B., aanleiding, zich tele grafisch tot den raad van ministers te wenden met het verzoek, verlaging van het bijzonder invoerrecht op benzine te willen bevorderen. In aansluiting daarop hebben genoemde bonden een uitvoerig schriftelijk vertoog dienaangaande gericht tot den minister van financiën en hem aan vroegere toezeggingen herinnerd. BONDSDAGEN VAN HET NEDER- LANDSCH JONGELINGSVERBOND. Op 5 en 6 Mei hoopt het Nederlandsoh Jongelings Verbond, de oudste en groot ste der Prot. Chr. Jeugdorganisaties, zijn 84ste jaarvergadering te houden te Zwolle. Op Woensdag 5 Mei is de huis houdelijke vergadering bepaald, die ge volgd zal worden door een viertal sectie vergaderingen, waarin verschillende on- derdeelen van het bondswerk (Arbeid in de Groote Steden, Arbeid onder de Jon gens, Bestuur en Leiding en de Zen ding) besproken zullen worden. De avond bijeenkomst zal voor een deel gewijd zijn aan ontspanning muziek, zang, decla matie en gymnastiek en daarna over gaan in een bidstond. Op Hemelvaarts- morgen wordt eerst een gemeenschappe lijke Godsdienstoefening belegd met als voorganger Ds G. D. van Noppen, waarna op een tweetal plaatsen de eigenlijke Bondsvergadering gehouden wordt. Daar in zullen in de morgen- of de middag uren de volgende sprekers het woord voeren: Ds P. Veen, Bondsvoorzitter (Bondsrede), Ds M. N. W. Smit, Zwolle (In Koninklijken Dienst) en Gh. Guillon, van Genève (In Koninklijken Dienst op den Wereldakker). Daarna zal in den tuin van de Buitensociëteit een gemeen schappelijke slot-samenkomst gehouden worden, waarin alle deelnemers .aan de vergaderingen men schat het aantal op 30003500 nog eenmaal bijeen zullen zijn, omi te luisteren naar het slot woord. Eén groot aantal Bondsleden zal ook deelnemen aan een excursie naar Kampen met een boottocht langs den Ijssel. AFSTANDSAANDUIDING LANGS RIJKSWEGEN. Adres van de K.N.A.C. Met bijzondere belangstelling en waar deering heeft de K.N.A.C. kennis geno men van de destijds gepubliceerde plan nen en voorschriften tot het aanbrengen van een speciale afstandsaanduiding voor het snelverkeer langs de voornaamste Rijkswegen; zij heeft de overtuiging, dat een spoedige invoering daarvan tot een vlotte en daardoor veilige verkeersafwik keling op de Rijkswegen zal bijdragen. De aan te brengen aanduidingen be schouwt de K.N.A.C. als te zijn verkeers- teekens, welke slechts aanwijzingen geven, in den zin van het internationale Verdrag van Genève van 30 Maart 1931 tot het brengen van eenheid in de ver- keersteekens. Hoewel de kleuren voor deze categorie van verkeersteekens in dit verdrag ter keuze zijn gelaten, wordt de blauwe kleur in het algemeen aanbevolen en ook in Nederland toegepast. In een adres aan den Minister van Waterstaat heeft de K.N.A.C. er op aan gedrongen, dat bij de nieuwe afstands aanduidingen aan deze internationale re geling zal worden vastgehouden; temeer daar zulks naar hare meening het bij komstig voordeel zal hebben, dat iedere verwarring met de aanduidingen langs de wegen, welke slechts voor den weg- beheerder bestemd zijn, zal zijn uitge sloten. Aanbevolen werd daarom de pla- 16 December—15 Maart J.I. Aan het elfde driemaandelijksche ver slag van het werkfonds 1934, loopende van 16 December 1936 tot en met 15 Maart 1937, wordt het volgende ontleend: Bedroeg aan het eind van de vorige verslagperiode het aantal opgelever de werken 901, op 15 Maart waren er in totaal 117 plannen uitgevoerd en voor de eerste of tweede maal opgeleverd. Het hiervoor vastgestelde bedrag bedroeg in totaal f 10.359.850,07. Van dit bedrag werd, volgens de bij het bureau binnen gekomen loonlijsten, op de bouwplaats verloond f 1.721.105,25. Deze werken hebben arbeid geleverd, voorzoover het uit de loonlijsten moge- lijik was dit te berekenen, voor 91,800 manweken. Van 9 plannen werden deze gegevens niet ontvangen. Het aantal manweken voor deze werken wordt geschat op rond 18,700. Hierdoor wordt het totale aantal manweken voor de groep afgeloopen wer ken gebracht op rond 110.500. Deze manweken arbeid hebben alleen betrekking op arbeiders, werkzaam op de bouwplaats, Thans zijn nog 137 plannen ge heel of gedeeltelijk in uit voering. Het bedrag, dat voor deze plannen werd geblokkeerd, bedroeg in totaal f 36.443.695,96, waarvan f 12.807,584,96 voor rijkswaterstaatswerken. Voor groep „afgeloopen werken" en groep „plannen, geheel of gedeeltelijk in uitvoering", ia thans in totaal geblok keerd f46.803.455,03, betrekking hebben de op 254 plannen. Op 15 Maart waren nog van 25 plan nen een of meer bestekken door het werk fonds goedgekeurd, zoodat aangenomen kan worden, dat deze weTfcen voor een groot gedeelte binnenkort in uitvoering zullen komen. In totaal is voor de plan nen, vallende onder deze groep, een be drag vastgelegd van f 2,603,210, waaron der voor rijkswaterstaatswerken een be drag van f 1.478.100. In groep „plannen, goedgekeurd door de ministerieele commissie, nadat over de loonen met de arbeidersorganisaties overeenstemming is bereikt", zijn thans in totaal 23 plannen gerangschikt, waar voor in totaal is geblokkeerd een bedrag van f 1.944.755. Hieronder zijtn geen rijfcswaterstaatswerken begrepen. Op het einde van deze verslagperiode waren in totaal door de ministerieele commissie goedgekeurd 59 plannen, wel ke in geheele of gedeeltelijke werkver schaffing zullen worden uitgevoerd. Het totale bedrag, noodig voor de wer ken, bedraagt, voor zoover tot nU toe ge raamd, f 13.262.147. Van deze 59 plannen worden er 31 ge heel in werkverschaffing uitgevoerd, ter wijl 28 plannen gedeeltelijk in werkver schaffing zullen worden uitgevoerd. Thans zijn bij het bureau nog 244 plannen voor openbare werken in behandeling, welke nog ge deeltelijk moeten worden onderzocht, doch daaronder zijn verschillende plannen, die binnenkort aan de ministerieele commis sie kunnen worden voorgelegd. Hieron der zijn echter ook begrepen plm. 75 plannen, welke vermoedelijk niet voor fi nanciering uit bet werkfonds in aanmer king zullen komen. Ten behoeve van 11 rijkswaterstaats werken werd in totaal een bedrag van ff 166.016.73 toegestaan voor aankoop van betonartikelen en klinkers, terwijl ten behoeve van vier werken van andere publiekrechtelijke organen een bedrag van f 31.776 voor aankoop van genoemde artikelen werd toegestaan. ten ten behoeve van de afstandsaandui dingen voor het snelverkeer langs de Rijkswegen te doen schilderen in blauwe kleur met witte opschriften. MENSCHENROOF UIT NEDERLAND DOOR DUITSCHE BEAMBTEN. Vragen van den heer Boon. De heer Boon heeft aan den Minister van Buitenlandsche Zaken gevraagd: 1. Is het den Minister bekend, dat Za terdag 27 Maart j.l. de twee gebroeders Holland te Wellerlooi door Dnitsche be ambten over de grens zijn gelokt en op Duitscb gebied zijn gearresteerd? 2. Is het den Minister bekend, dat deze familie Holland reeds 30 jaar woont op bet traktaatgoed Hollands-bof, welke boerderij staat op Nederlandsoh gebied, terwijl een klein deel der landerijen op Duitsch gebied is gelegen, dat deze fa milie voortreffelijk bekend staat en dat haar nooit iets door Nederlandsche of Duitsche politie- of douanebeambten is ten laste gelegd? 3. Is het den minister bekend, dat het in vraag 1 vermelde feit zich als volgt heeft toegedragen: Zaterdagmiddag, 27 Maart, kwam een Zollbeambte uit Twistede, aan de over zijde der grens gelegen bij' de weduwe Hblland met het verzoek, of haar beide zoons even naar Twistede wilden komen, waar de Zoll-Inspector hen gaarne wilde spreken. Niets kwaads vermoedende en zich van geen enkele overtreding bewust, begaven de beide jongemannen zich naar Twistede, waar zij door Duitsche beamb ten werden gevangen genomen en geleid naar een achter een boerderij verdekt op gestelde gevangeniswagen, waarmede zij werden weggevoerd naar onbekende be stemming, terwijl aan hun moeder die zich, nadat het geruoht der arrestatie zich had verspreid, naar Twistede begaf iedere mededeeling, waarom de arres tatie plaats vond en waarvan haar zoons werden beschuldigd, werd geweigerd, Door onmiddellijk in den arm genomen Duitsche advocaten is na veel nasporin- gen in verschillende Duitsche steden eindelijk vastgesteld, dat de gebroeders Holland eerst eenige dagen hebben door gebracht in de strafgevangenis te Kre- feld, waar zij een zeer slechte behande ling hebben ondergaan. Terwijl zij thans ruim 4 weken zijn op gesloten in de strafgevangenis te Gleve zonder dat bun kenbaar is gemaakt, waarom zij zijn gevangen genomen en zonder dat eenig verboor beeft plaats gevonden? 4. Is de minister bereid de Duitsche re geering mede te deelen, dat bier, even als destijds met Gutzeit, wederom een ge val van menschenroof door Duitsche be ambten heeft plaats gevonden en dat de Nederlandsche regeering er met klem op aandringt, dat de gebroeders Holland met bekwamen spoed ongedeerd over de Nederlandsche grens bij "Wellerlooi zul len worden teruggebracht? Stijging van de meubelprijzen te verwachten. Men schrijft aan de „N. R. Grt.": In de laatste weken is er in de meubelindustrie een opleving te bespeuren en voor de meeste fabrieken is er thans weer meer werk. De prijzen der meubelen hebben echter tot op heden geen gelijken tred gehouden met de zeer belangrijke verhooging van alle door de meubelindustrie te verwerken grondstoffen, zooals hout, lijm, beits, ko perwerk, vulmaterialen en meubelstoffen. Sedert October 1936 zijn de prijzen der genoemde artikelen voortdurend gestegen Deze prijsstijging bedraagt voor: eiken hout 45 a 55 pet.; vurenhout 80 pet.; tri plex 60 a 100 pet.; fineer 60 pet.; lijm 55 pet.; beslag en sluitwerk 45 pet.; meubel stoffen 35 a 45 pet. Daar staat tegenover, dat de prijzen der meubelen tot nu toe slechts met 10 ten hoogste 15 pet. verhoogd zijn. Nu de laatste oude voorraden en grond- stoffenreserves verbruikt zijn, is een ver hooging van de prijzen met 20 a 25 pet te verwachten. Voorzitter Mijnraad. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei voor den tijd van vier jaren be noemd tot lid en voorzitter van den Mijn- raad, prof. mr P. J. M. Aalberse, minis ter van staat, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 2 in één; in Witkam's Geschenkenhuis een aardig cadeautje koopen en kans om zelf 'n pracht cadeau te krijgen door 'n attractiebon (bij iedere ƒ0,50) van den Goeschen middenstand. (Adv.) MINISTER DE WILDE TE GOES. Wij vestigen nog gaarne de aandacht op de vergadering van de Centrale A.-R. Kiesvereeniging te Goes op a.s. Dinsdag des nam. te 2 uur waarin Mr J. A. de Wilde, Minister van Binnenlandsche Za ken, bet woord' hoopt te voeren. Laat ieder die zijn tijd kan vrijmaken deze vergadering bijwonen. Ook de vrou wen worden gaarne verwacht. De trambaan AntwerpenBergen op ZoomTholen verdwijnt. De directie van de B. B. A. heeft beslo ten de trambaan Bergen op ZoomOs- sendrechtGrens op te breken. Reeds is met het werk begonnen, zoodat binnen kort de trambaan, die in 1882 is gelegd, van den Antwerpschen Straatweg zal zijn verdwenen. Het ligt in de bedoeling ook de trambaan Bergen op ZoomTholen en Bergen op ZoomSteenbergen geheel op te ruimen. Middelburg. De koekoek. Vrijdag morgen heeft een surveilleerende agent van politie om half vier voor de eerste maal in dit 'jaar duidelijk de koekoek gehoord. i De Prinsessedag. Het is gisteren niet gebleven bij het wapperen der vlaggen en het dragen van Oranje. In de kazerne heeft de commandant der S.D.O.A. de jongens toegesproken en op 'het belangrijke van den dag gewezen. Des middags trok het Pijperskorps Ju liana spelende door een deel der stad, gevolgd door een schare van kinderen. Des avonds kwamen honderden niet tegenstaande 't kille weer, naar de Markt om te genieten van de uitvoering van volks- en nationale liederen door het Middelburgsch Muziekkorps. Ondanks de koude was er de echte Oranjestem ming. Het slot van den dag was de traditio- neele fakkeloptocht, waaraan 'behalve het Middelburgsch muziekkorps deelnamen de gymnastiekvereniging Achilles met haar signaalafdeeling en enkele andere cor poraties. De voorzitter van Uit het Volk Voor het Volk, de heer W. de Graaf, was hierbij door droevige familie-omstan digheden afwezig. Mevrouw de 'Graaf moest n.l. met een gebroken been naar bet Gasthuis worden vervoerd. De optocht ging door een flink deel der binnenstad en werd door velen ge volgd of gade geslagen. Onderweg werd niet opgehouden. Toen op de Markt het Wilhelmus was gespeeld stelde de heer Mazure een driemaal hoera op de Prin ses in. Vllsslnoen. Vannacht zal een zeld zaam bezoek aan Vlissingen worden ge bracht n.l. van het 22.000 ton groote Engelsche «chip tëven Foyn, een wal- vischvaarder, die hier stookolie komt bunkeren, Oost-Souburg. Gisteravond gaf het muziekkorps Vlijt en Volharding ter ge legenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana van 8 uur tot 9 uur een muziekuitvoering op het dorp. Waar na een rondgang volgde met het bestuur der Oranjevereeniging en een optocht van kinderen met lampions. Aagtekerke. Rundveekeuring. Vrijdag werd op een perceel weiland van den heer G. de Visser de jaarlijksche rundveekeuring gehouden. Uitslag Stieren ouder dan 2 jaar: Emer van Overhof van S. v. d. Meule te Domburg 2o prijs. Stieren ouder dan 1 jaar: Joh. de Vis ser, Domburg, le prijsW. de Buck, Domburg, 2e prijs; J. de Visser, Aagte kerke, 3e prijs. Kaifkoeien le kalf: Flora, eigenaar J. de Visser, Domburg 77.5 punten; Boerin- ne, G. «Simonse, Aagtekerke, 77 p.; Boe- rinne, A. Bosselaar, 76.5 p.; Elka, wed. P. Dekker 75.5 p.; Nellie, Joh. de Vis ser, Domburg 76 p.; Anna, 'L. de Visser, 75 p.; Bles, L. de Visser 74.5 p.; Blanka, wed P. Dekker 74.5 p. Kaifkoeien 2e kalf: Florence, J. Bosse laar, 78 p.; Helena, J. Bosselaar, 76.5 p.; Emma, J. de Visser, Domburg 75 p.; Emma, C. Simonse, 76 p. Kaifkoeien 3e kalf: Moorkop, wed. P. Dekker 79 p. M Kaifkoeien 4e kalf: Madam, C. Simon se, 81 p.; Lena, J. de Visser, Domburg 80 p.; Nora, A. Bosselaar 79.5 p. Oudere kaifkoeien: Boerinne, J. Bosse laar 85 p.; Rika, J. de Visser, Domburg 83 p.; Nora, wed. P. Dekker 81 p.; Bontje, wed. P. Dekker 80 p.; Emma, J. Brouwer, Domburg 79.5 p. Kalfvaarzen: aangevoerd 1, eigenaar wed. P. Dekker. Vaarzen tusschen 1 en 2 jaar, aange voerd 3 stuks. De eigenaars, waar plaatsnamen niet bij vermeld staat, wonen allen te Aagte kerke. Veere. Gister vergaderde de Raad vol tallig. Allereerst werd overgegaan tot 'be- eedigen van het nieuwe raadslid, dhr Jac. Poppe. De voorzitter hoopt, dat dhr Poppe, die geen onbekende is in den raad, zijn krachten mag geven in belang der gemeente. Dhr Poppe dankt voor deze woorden. De voorzitter deelt nu mede, dat hij aan H. K. H. 'Prinses Juliana een tele gram van gelukwensch heeft gezonden namens raad en gemeente. Een schrijven is ontvangen van Ged. Staten, dat Bier vliet de kermis wil verzetten en dat ook de Zondag daarbij is inbegrepen. De voorzitter hoopt, dat Ged. Staten de Zon dag daarvoor niet zullen geven. Dhr Wouters is van dezelfde meening. Met 4 tegen 2 stemmen wordt besloten dezen wensch van den raad ter kennis van Ged. Staten te brengen. De rekening van den keuringsdienst te Goes is goedgekeurd. Veere moet over 1937 betalen f81.39. In de vorige vergadering was besloten de voorbereidingsschool te verkoopen aan Baron Graaf v. Lijnden, onder bepaalde voorwaarden. Baron van Lijnden kwam nu tegen deze voorwaarden op. Hij wilde liefst niet gebonden zijn. Na briefwisse ling achten B. en W. het gewenscht om die voorwaarden te wijzigen. Zij geloo- ven, dat alles wel ten beste voor de ge meente zou uitloopen, waarmee de raad accoord ging. Aldus besloten. De verordening tegen het bekladden van straten enz. wordt vastgesteld. Be sloten werd nauwlettend hier op toe te zien. B. en W. zullen nog in overweging nemen om een plaats te bepalen, waar men reclame kan maken. Deze verorde ning zal onmiddellijk worden afgekon digd. Bij de rondvraag vragen dhr Gidionse en Leer hoe het staat met de werkverschaffing. De voorzitter licht dit nader toe. Westkapelle. Dé Gemeenteraad benoem de tot gemeentebode den heer P. van Peene met 4 st. tegen 3 st. op P. K. van Rooijen. Scherpenisse. Heden is het 25 jaar ge leden dat de heer A. G. Polderman zich als arts in deze gemeente vestigde. Colijnsplaat. Donderdagavond kwam de Ghr. Oranje vereen. „Bijbel en Oranje" in jaarvergadering bijeen, onder voorzitter schap van Ds M. Bons. Uit de jaarver slagen bleek, dat in bet afgeloopen jaar de vereeniging haar bestaansrecht ten volle heeft bewezen, gezien het vele goede werk dat is gedaan. Dhr P. Dourleijn bracht verslag uit van de Bondsvergadering te Schevenin- gen. Herkozen werd bij acclamatie tot voorzitter Ds M. Bons. In de vacature I. P. van Breda, die had bedankt, werd tot bestuurslid gekozen dhr J. Eversdijk. In de vacature ontstaan door het vertrek van dhr J. Slotema, werd gekozen dhr A. van der Wat. Mej. H. Heyboer hield 'hierna een lezing, getiteld: „Het Morgenrood der vrijheid". Plannen werden besproken voor een samenkomst op 31 Augustus. Nadat 2 coupletten van het Wilhelmus staande waren gezongen, eindigde Ds Veenstra deze zeer gezellige avond met dankgebed. Voetbal. Nleuwdorp. Gisteravond speelde de voetbalvereniging D. V. O. alhier een wedstrijd tegen Unitas van Kloetinge. Ruststand 3'1, eindstand 41 voor Unitas. Waarom, alc komt de A.R. als lijstaanvoer Waarom pro; datuur? En het antwc Niet, omdat persoonsvi één groep wars schepsel, dan if wij weten, dat Colijn is ook groot en voor heid buigt iedei Wij, A.R. ond harte, wat G r i de stichter der laatste Nede ten (27 Sept. „Neen! nie onze kracht, In de hoogs is, en wier zwakheid v; baart." Wij eeren D) kundig, bekwai man. Maar de lereerste plaats is een drage s e 1 e n. Als zoodanig tij en n i e t a zelf. Hij wil revolutionair, lijk.© waarhede rein wil uitkor wenscht te ba ginselen van Voor Dr Co drager gaan Pro R e g e Ne Beroepen te te Willige-Lan, Goolsma te Zv Gh: Drietal te Ha ge ham, P. W. Holtrigter te D s K. lem heeft een stuur der Pri aanvaard om te treden oj vergaderingen, lem heeft hei tot ongeveer ken plaatsverv Aalders, tot vi dikant (H.V.) Zi Nt Goes, vm. ds Koopmans. Wilhelminado de Vries. Wissekerke, 1 Westkapelle, (verbeterd Ellewoutsdijl te Nieuw-Lek. vroegere dor thans onderw Moed hond voo Bij den veeh woude kan de dierenwerf een lam werd schaap. Een gekregen, we en nu beeft ontfermd, da zoogd. Door termiddag is uit Groninge een vrachtau De jongen toestand na bracht. Fabr meer. Giste: briek van d< meer brand stallatie ten? een motor. De groote brand een dr lieden nauiei 'De brand weldra aam stralen op d< In het ge de N.V. Zeel tie van den 1 boter vervaa af en bracht ders. Evenw vloer niets d werd aangei Boven wei een prooi d voorraden opliepen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2