EERSTE BLAD Krachtige handhaving van het gezag. Buitenland. Overal eenige economische opleving. BERTHS' opfokvoeder c.o. BERTELS' kunstkorrel" ?;BERTE1S'KKË!A'DAM I h. ZATERDAG 1 MEI 1937 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 51e JAARGANG No. 178 STERKER KUIKENS, IDEALE LEGSTERS Belangrijkste Nieuws brooskerke f6 Öf p. en. W. Souburg ta Gees f i of 1 lof a d. h.j A. D. ga, f 2 of 3, 2 en 2 en f 3 of 2 en 3 j Annaland fö of jlekerke f0,50 of irg, J de W. te Jii.i J. A .R, te I; J. S. te Schare pstkapello f 3 of 3 Japelle f 2,50 of 1 ae f3 of 3 d. h.; 2 d. h.; A. J. f 2 of 2 d. h.; J. J. te Schevenin- A. L. te Schore Putte f 3 en f 3 IP. te Ellewouts- R. te Oudelande |Vlissingen f 1 of ssingen, A. S. te |2 d. h.; H. de K. of 3 d. h.; D. f 5 d. h.; K. M. te zijh last in een uitgraving ba- van de gebruike- T. H. te Galijns openbaren weg: 10 of 10 d. h. leerplichtig kind kt: A. J. te Mid- loeren: G. M. te a. met verbeurd- |bealag genomen niet zorgen dat Vedagteekende en |t aanwezig was: of 2 maal drie tepleegd bijl 3e pes f 5 of 5 d. h. i H. G. v. G. en Vlissingen; bei- In en Voetpaden: fl of 1 d. h. pn van een con- pn ander in ge- I rapen: H. J. D. pr kanaalgronden f 3 b. of 3 d.b. te Koudekerke: of 2' d. h. d. K. te Bergen lint Joosland: L. lb. of 1 d. b.; P. b of 1 d. h. aing op de open muzikant uit. I Dordrecht 12 b. ;en. Het faillis- |e Bart, autobusi- curator Mr A. it en procureur, bëindigd door de |nige uitdeelings- aan de concur- 2,8 pet. hunner fent van A. Z. de [de te 'sHeeren- van Heel, ad- conende te Goes, [7.98 pet. jnspan, Batten, en tuin, v. Dis- tok, tuin, inboedel, ekvee en landb.- lazijk. iuis met erf en ram. met schuur enz. ram. bouwl. en weil., den en ged. in- st. Jonkers. ERBERICHT. vond van 1 Mei: het N. meest N., nevelig of half weer, ietszach- idag 3 uur: ag 3 u.: 775. fietsen: Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes, Telefoonnummer 11, Postchöque en Girorekoning 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg 40, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel, Ingezonden medêdeeUngen 60 een* p§j> rege1 Kleins Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f975, bij vooruitbetaling. Onder letter oI motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De Antirevolutionaire partij spreekt in haar Verkiezingsmanifest uit, dat zij, ge let op de buitengewone omstandigheden en op den toestand waarin staat en maat schappij ten onzent verkeeren, in dezen stembusstrijd als algemeene richtlijnen op den voorgrond meent te moeten plaat sen: den plicht tot het ontplooien van een krachtige werkzaamheid ter bewa ring van de hoogste goederen, onder Gods bestel en onder de leiding van het Huis van Oranje in den loop der historie aan ons volk geschonken. In verband hiermede wordt verder ge zegd, dat wij nu en in de volgende par lementaire periode het pleit wenschen te voeren voor een krachtige hand having van het gezag zoowel hier te lande als in de overzeesche gewesten. Het behoeft geen betoog, dat hier van het Overheidsgezag sprake is. Er kan ook in anderen zin van gezag worden gesproken. Bekend is, dat Dr A. Kuyper onderscheid maakte tusschen in wendig en uitwendig gezag. Met het eerste bedoelde hij het gezag, dat zich in het menschelijk leven open baart als vrucht van Gods scheppings ordening. Het is met het menschelijk leven als samengeweven, door de onge lijkheid van de schepselen, welke door den Schepper gewild is. Er zijn tal van menschen, die door de bijzondere gaven hen door God ge schonken op het gebied van wetenschap pen en kunsten, ip bedrijf en handel, een gezaghebbende positie innemen. Naar bun woord wordt gaarne geluisterd. Hunne meerderheid wordt erkend, hunne leiding aanvaard. Hun optreden boezemt ontzag in en daarom wordt hun gezag, hetwelk een moreel karakter draagt, onwillekeu rig erkend. Maar het gezag, waarvan in het Ver kiezingsmanifest sprake is, is van buiten in het leven ingebracht, nadat de mensch gepoogd had zich aan het gezag van zijn God te onttrekken. Toen de zonde in de wereld was in gekomen, deden tegelijkertijd dood en verderf hun intrede en als God met Zijn weerhoudende genade niet tusschenbeide was getreden, dan zou de vloek over den mensch in vollen omvang en tot de uiterste consequentie hebben doorge werkt. Maar het heeft God behaagd de door werking van de zonde te stuiten en een menschelijke samenleving mogelijk te maken. Ter oorzake van de verdorvenheid van het menschelijke geslacht, heeft God in het leven machten gesteld om recht en orde te handhaven. God heeft de Overheid geschonken als Zijn dienaresse, en Hij heeft aan die Overheid het zwaard gegeven, om in Zijnen Naam te regeeren, recht en gerechtigheid te oefenen, het kwade te straffen en de goeden beschermen, opdat de onderdanen een gerust en stil leven zou den hebben en opdat in deze wereld een leven in godzaligheid en eerbaarheid mo gelijk zou zijn. Het gezag daargesteld na de revolutie in het paradijs, draagt een anti-revolutio nair karakter. En zoo is bet te verstaan, dat de machten van ongeloof en revolutie altijd weer pogen het gezag te onder mijnen en het zoo mogelijk te vernietigen. Het streven van den revolutionairen mensch is altijd geweest om de door God gelegde banden te verscheuren. De openbaring van deze gezagsverwer- ping is zeer verschillend. Er zijn de predikers van bet anarchis me, die alle gezag in welken vorm dan ook afwerpen, en er zijn anderen, die het door God gegeven gezag voor eigen doeleinden trachten te annexeeren. Zij erkennen niet den Oppersten Sou- verein van Wien alle gezag afdaalt; zij verwerpen het gezag van den Koning der koningen en maken, door bun op geweld steunende macht te doen gelden, van het gezag een carricatuur. Vooral in onze dagen heeft het gezag het zwaar te verantwoorden. Wij behoeven slechts te wijzen op de z.g. sit-down-stakingen die in verschil lende landen toepassing beginnen te vin den en aan de anarchistische factoren die in Frankrijk al meer aan invloed begin nen te winnen, en waardoor de slechtste elementen die aan gezag en orde ont groeid zijn, de leiding beginnen te nemen. Verschrikkelijke dingen worden uit dit land waar een valsche „democratie" ge huldigd wordt, gemeld. Een groote Fransohe roederij wijst er op, dat het aantal arbeidsongevallen, dat van '32 tot '35 11 tot 14 per maand be droeg in Maart j.l. tot 176 steeg en daar entegen bet gewicht van de door haar diensten behandelde goederen per man en per uur van 719 kg. in December '35 tot 472 in Maart gezakt is. Daden van terreur tegen de ploegbazen, zoo wordt geklaagd, zijn aan de orde van den dag. Met de nachtploegen zijn de uit komsten bijzonder slecht. Niet alleen is het rendement dan heel zwak, maar er wordt zoo druk geroofd dat men zich af vraagt, of de bootwerkers voor die uren niet in de eerste plaats door de kansen op diefstal aangetrokken worden. Deze dingen staan niet op zichzelf, maar het zijn symptomen van wat er onder de bevolking leeft. Dit alles herinnert aan den toestand in Italië die mede oorzaak zijn geweest dat daar het fascisme zegevierde, zooals in Duitschland het nationaal-socialisme. En nu is bet benauwende dit, dat wat daar in Frankrijk en andere landen tot uiting komt, in heel de wereld woelt en werkt. Hier wordt het gezag ondermijnd door toepassing van de anarchistische, daar door de communistische of de fas cistische beginselen. Die revolutionaire beginselen laten óók in ons land hun invloed gelden. Tot uitspattingen als in andere landen kwam het hier niet. Vooral de laatste ja ren is op krachtige wijze bet gezag hoog gehouden. Zoo moet bet blijven. Eh daarom vindt in breede kringen van ons volk weerklank het A.-R. Verkie zingsmanifest, als het vraagt: krach tige handhaving van het ge zag 1 DE STRIJD IN SPANJE. Gewonde Italianen naar hun land gebracht. Het Italiaansche s.s. „Franca Tassio" is uit Sevilla op weg naar Genua te Gi braltar aangekomen. Het heeft 180 Ita lianen aan boord, die bij de jongste ge vechten werden gewond, maar te Sevilla niet voldoende konden worden verpleegd daar de hospitalen daar vol zijn. Gisteren heeft een zekere bedrijvigheid geheerscht in alle sectoren van het Ara- goneesche front. De regeeringstroepen hebben getracht ten aanval te onderne men in den sector van Saragossa, doch werden door de opstandelingen terugge slagen. Talrijke aanvallers werden gedood of gewond, aldus Havas uit Saragossa. HOE DE ESPANA VERGING. De Espana, bet grootste oorlogsschip der opstandelingen, is, zooals reeds ge meld, door vliegtuigen van de Spaansche regeering in den grond geboord. De Espana bevond zich vijf mijlen bui ten Santander, toen ze werd aangevallen en tot zinken gebracht door vliegtuigen van de Spaansche regeering, die een Britscb stoomschip, waarvan de naam niet bekend is, en waarop de rechtsche torpedojager Velasco twaalf maal bad geivuurd om bet te beletten de haven van Santander binnen te loopen, te hulp kwa men. Volgens berichten uit Santander zonk de Espana in minder dan een half uur. De officieren van de Espana zijn door de Velasco aan boord genomen, ter wijl de verdere bemanning aan haar lot is overgelaten. De autoriteiten van San tander hebben een flottielje visscberts- vaartuigen uitgestuurd om de overleven den van de bemanning van de Espana op te pikken. Reuter vertelt, dat het Britsche stoom schip zich in verband met bet artillerie vuur van de Velasco had terug getrokken. Hierop bad de Velasco de Espana te hulp geroepen, die in allerijl kwam aanvaren, gereed tot den strijd, terwijl vliegtuigen, uitgezonden door de autoriteiten van San tander, boven de Espana cirkelden en het schip met bommen bestookten. Een van de bommen raakte den achtersteven, waarop bet schip snel zonk. De Espana, ex Alfonso XIII, is een li nieschip van 14.224 ton, dat in 1915 in dienst is gesteld. Het was bestemd voor een bemanning van 854 koppen en gewa pend met 8 stukken van 30.5 cm, 20 van 10.2 cm, twee anti-luchtvaartkanonnen van 7.6 om, twee idem van 4.7 cm en 10 machinegeweren. Voorts kon bet een wa tervliegtuig meevoeren. Men onthoudt zich in officiëele krin gen te Londen op het oogenblik nog van commentaar omtrent de aanleiding tot het zeegevecht, dat zich rond het z.g. Britsche stoomschip „Brora" zou hebben afgespeeld, toen dit door den torpedo jager „Velasco" werd aangevallen, nood seinen uitzond en hulp kreeg van Valen cia's luchtmacht, die met een voltreffer het grootste oorlogsschip der rechtschen, den kruiser „Espana", tot zinken bracht. De Britsche regeering zal de officiëele rapporten afwachten en, indien werkelijk blijkt, dat een Britsch vaartuig buiten de driemijlsgrens werd aangevallen, bij de nationalistische autoriteiten protest doen hooren. Vond de aanval plaats bin nen de driemij lsgrens, dan zullen genoem de autoriteiten toch aansprakelijk worden gesteld voor eventueele schade, het schip toegebracht. Het bericht van den ondergang van het grootste schip van Franco's zeestrijd krachten heeft in Baskenland geweldigen indruk gemaakt. Zelfs in militaire krin gen staat men verbaasd, dat een vliegtuig met één bom een dergelijk slagschip tot zinken brengen kon. Volgens mededeeling uit Santander zou de bom regelrecht in den schoorsteen van den kruiser zijn neergeploft en in het ketelruim zijn geëxplodeerd. Over den naam van het koopvaardij schip, dat aanleiding werd tot dit zee gevecht, tast men nog in onzekerheid. Spraken aanvankelijk alle berichten van een Britsch schip, dat „Brora" hee- ten zou, andere telegrammen noemden daarna het Britsche s.s. „Wrotham" en weer andere de „Knitsley" als het vaar tuig, dat door de nationalistische vloot zou zijn achtervolgd. In een officiëele mededeeling uit San tander wordt beweerd, dat de „Espana" 29 granaten op het Engelsch handels schip had afgevuurd, de Britsche kapi tein weigerde desondanks te stoppen en het schip zond onophoudelijk draadlooze signalen uit om hulp van de Engelsche oorlogsschepen. De kustbatterijen van Santander, welke stad zich nog in handen der rooden be vindt, grepen toen in den strijd in en vuurden op de „Espana". Tezelfdertijd zond het roode commando drie bombar dementsvliegtuigen de lucht in. De „Espana" bracht onmiddellijk zijn luchtafweergeschut in actie, doch de roode bombardeerders cirkelden zóó hoog boven het slagschip, dat zij volkomen buiten het bereik zijner kanonnen waren. Een poging van de „Espana" om den koers te wijzigen en te ontsnappen, mis lukte. Van een hoogte van 3000 M. trof plotseling een bom het schip. Even later verdween het in de diepte. LONDEN ZONDER BUSVERKEER. Aantal stakers wordt op 25.000 geschat. Het besluit, den afgeloopen nacht in staking te gaan, is van toepassing op alle Londenscba autobussen, doch bet geldt niet voor de diensten, welke bun eind punt hebben buiten de stad, nocih. voor de reiswagens van de „Gemeenschappelijke Transporten" in bet Londenscb gebied. Men schat dat 25.000 man busperso- neel het werk hebben neergelegd. De bestuurders eu conducteurs van de auto-bussen in de graafschappen ten Zuidoosten, Oosten en Noordoosten van Londen zijtn reeds in staking. Deze sta king wordt evenwel niet door de federa tie van transportarbeiders erkend. Het executieve comité van gedelegeer den, dat 120.000 man autobuspersoneel in de provincie vertegenwoordigt, heeft op een bijeenkomst te Chelmsford in Es sex besloten, het autobuspersoneel te ver- zeoken bet werk hedennacht om 12 uur neer te leggen uit sympathie met de auto busstaking in tien graafschappen, welke niet door de federatie van transportper- soneel wordt erkend. MIJNRAMP IN BELG IE. Eén docde, veertien gewonden. Naar bij bet onderzoek naar de oorzaak van de ontploffingsramp in schacht I van de Gharbonnage Réunis te Charleroi ge bleken i®, is de ontploffing te wijten ge weest aan het feit, dat er door een der arbeiders een dynamietpatroon werd ge bruikt. Het bestuur van de mijn bad, naar het „Hbld" meldt, ongeveer een maand geleden verboden in het vervolg nog met ontploffingsstoffen te werken, daar het gehalte mijngas, dat in de mijn was vastgesteld, 2 Yi pet. bedroeg. Dit ver bod was slechts bedoeld als voo-rzorgs^- maatregel, dar het procent mijngas 6 pet moet bedragen om werkelijk gevaarlijk te zijn. Ondanks bet verbod is er Vrijdagmor gen toob geschoten. Onmiddellijk na het springen van den patroon had de mijn- gasontploffing plaats. Er ontwikkelde zich een reusachtige vlam, waardoor alle mijnwerkers van de dagploeg, die in de gang aanwezig waren, verbrand werden. Aan de omstandigheid, dat er geen ernstige instorting plaats had, is bet te danken geweest, dat de slachtoffers zich zelf hebben kunnen redden of gered kon den worden door de reddingsbrigade van Marcinelle. Om acht uur 's morgens wa ren alle slachtoffers reeds naar boven gehaald. Naar men weet is er bij deze ontploffing een mijnwerker gedood, ter wijl er veertien de meesten zwaar gewond werden. Zij liggen in het 'hospi- Indruk van den heer Fentener van Vlissingen. Gistermiddag zijn met de „Koetilang" de heeren dr F. H. Fentener van Vlissin gen, Barbey, Owen Jones en dr Riedberg van de Internationale Kamer van Koop handel van hun bezoek aan den Balkan op Schiphol teruggekeerd. De heer Fentener van Vlissingen, wien zijn reisindrukken werden gevraagd, zei- de van meening te zijn, dat in de landen, die hij op zijn reis beeft bezocht, tw. Hongarije, Joego-Slavië, Roemenië, Bul garije, Turkije en Tsjecbo Slowakije, eeni ge economische opleving te bespeuren valt, vooral door de stijging der prijzen van landbouwproducten, welke voor al die landen van zeer groot belang zijn. 'tWil hem toeschijnen, dat de politieke verhoudingen wel eenigszins verbeterd zijn en dat de goede wil om hiertoe bij te dragen, bij1 alle bezochte landen aan wezig is. Op de vraag of de inzichten er rijipi zijn voor een verruiming van den vrijen handel, antwoordde bijl: „In al die lan den is men doordrongen van bet feit, dat de buitenlandscbe handel uitgebreid dient te worden." taal te Montignu sur Sambre. Negen hun ner hebben zulke ernstige verwondingen opgeloopen dat men voor hun leven vreest Zij hebben n.l. niet alleen uitwendige, doch ook inwendige brandwonden, waar door lun ademhalingsorganen ernstig zijn aangetast. AMERIKA'S NIEUWE NEUTRALITEITSWET. Ruimere bevoegdheden voor den president. De nieuwe neutraliteitswet, die zoo wel door het Amerikaansohe Huis van Afgevaardigden als door den Senaat is aangenomen, kan in het kort als volgt worden samengevat. 17. De president alleen heeft de be voegdheid om den staat van oorlog af te kondigen. 2. Van dit oogenblik af zijn de uitvoer van wapens en munitie en bet vervoer hiervan op Amerikaansche schepen ver boden. Financieele transacties ten gunste van, of leeningen aan de oorlogvoerende landen zijn verboden. Amerikaansohe koopvaardijschepen, die goederen vervoe ren voor de oorlogvoerende landen, mogen niet bewapend zijn. 3. De president kan naar zijn goedvin den Amerikaansohe koopvaardijschepen verbieden bepaalde waren, voor de oor logvoerenden bestemd, te vervoeren en voorts bepalen, dat de eigendomsover dracht van waren voor de oorlogvoeren den moet geschieden aan niet-Aimerikaan- sche staatsburgers, voordat de goederen de Vereenigde Staten verlaten, en beper kende bepalingen afkondigen voor bet binnenvaren van duikbooten en gewapende koopvaardijschepen der oorlogvoerenden in de territoriale Amerikaansche wateren. De Havas-oorrespondent te Washing ton levert commentaar op de nieuwe wet en noemt haar een overwinning van Roo- sevelts aanhangers, want zij; geeft den president zulke ruime bevoegdheden, dat hij in zeer uiteenloopende omstandighe- denden kan ingrijpen. ROOSEVELT ZOU PLAN BESTU- DEEREN INZAKE BIJEENROEPING WERELDCONFERENTIE. Volgens Arthur Krock, correspondent van de „New York Times" te Washing ton, zal president Roosevelt gedurende zijn vacantie een memorandum bestudee- ren, dat door een vooraanstaand parle mentslid is opgesteld en dat een plan in zake het bijeenroepen van een interna tionale conferentie behelst, gebaseerd op een overeenkomst tusschen Engeland en de Vereenigde 'Staten. De opsteller van dit memorandum zou de meening te Londen 'hebben gepolst en zijn voorstel zou daar gunstig ontvangen zijn. In de groote lijnen is bet plan als volgtHet sluiten van een niet-aanvals- verdrag tusschen Engeland en de Ver eenigde Staten, waardoor bet de VerT eenigde Staten mogelijk worden zou de vloot te concentreeren in den 'Stillen Oce aan en Engeland zijn defensie in den At- Iantiscben Oceaan zou kunnen verwaar- loozen. Verder stabilisatie van dollar en pond sterling op permanenten grondslag, waarbij' automatisch de landen van het sterling-blok en zoo mogelijk ook Frank rijk worden betrokken. Tenslotte het bij eenroepen van een wereldconferentie ter bestudeering van alle vraagstukken, wel ke betrekking hebben op het tot stand komen van een internationale overeen stemming. Hiertoe moet een Britsc'h- Amerikaansche overeenkomst tot stand volledig voeder voor kippen-, kal koenen- en eendenkuikens van 2-30 dagen oud, gevolgd door de voeding met uitsluitend: Alle foutief voederen wordt hierdoor opgeheven. Eenvoudiger, voordeeli- ger en betere voeding 1 Betere be vruchting; lagere productiekosten van het ei. Indien niet ter plaatse verkrijgbaar, geschiedt de levering door de fabriek ongefrankeerd onder rembours of na bestelling per postwissel. 5 KG 10 KG SO KG Berlels' Opfokvoeder C,0. f. 1.05 1.80 7.45 Beriels' Kunstfcorrei B (vosbiifende kippen) f.0.90 1.50 5.75 Rolio Superctanlanrd Kunstkorrel (losloopwide kippen) f. 5.20 Binnenland. Tijdelijke stopzetting van werkverschaf fing en steunverleening in sommige ge meenten? Nieuwe derde klas spoorwegrijtuigen. Daling van het aantal werkloozen. Buitenland. Het vergaan van de kruiser Espana. Von Neurath naar Rome. Staking van autobuspersoneel te Londen. komen, voor de conferentie bijeen wordt geroepen. AARDSCHOKKEN IN ARGENTINIË. In het noordelijk deel der provincie Santiago des Estero hebben zich plotse ling, zonder dat zich de andere gebrui kelijke verschijnselen bij een aardbeving voordeden, over een lengte vein verschei dene kilometers aardspleten gevormd, 3 meter diep en IV2 meter breed, welke zich over een afstand van ruim 100 K.M vertoonden. Het trein- en soms ook bet wegverkeer moest gestaakt worden. Er bleek zich een ondergrondsch kanaal van vele kilome ters lengte gevormd te 'hebben. Onder de bevolking ontstond een paniek. Communistisch complot in Korea. Het verbod tot publicatie van berichten over een nieuw geval van communisti sche samenzwering, waarbij ruim 100 Koreanen, arbeiders en studenten betrok ken waren, is- thans opgeheven. De betrokkenen zijn gearresteerd. Zij worden er van beschuldigd plannen te hebben gemaakt, voor het organiseeren van een communistische partij op 25 De cember van het vorige jaar. Van de 100 gearresteerden zullen 21 zich te verantwoorden hebben wegens overtreding van de wet op de hand having van den vrede. Von Neurath's reis naar Rome. Omtrent de a.s. Rome-reis van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, valt in welingelich te kringen te Berlijn te vernemen, dat men natuurlijk van dit officiëele tegen bezoek, dat de Duitsche minister aan Rome brengt, geenerlei sensaties dient te verwachten, zooals hier en daar in de buitenlandsche pers het geval schijnt te zijn. De reis ligt geheel in het kader der uitermate vriendelijke DuitschItaliaan sche betrekkingen, die sinds lang tot een volkomen opheldering der beide landen interesseerende kwesties hebben geleid. De heer Von Neurath reist derhalve niet naar de Italiaansche hoofdstad, om er straks met verrassende resultaten van daan te komen, maar zijn bezoek en de gesprekken, welke hij er met de Italiaan sche staatslieden voeren zal en waarbij natuurlijk alle actueele politieke kwes ties een beurt zullen krijgen, zullen uit sluitend ten doel hebben, het bestaan van de as BerlijnRome andermaal te de- monstreeren en te bekrachtigen. Korts Berichten. D'e bond van hotel- en restaurant eigenaars in het departement Seine-et Oise heeft besloten, de bedrijven te slui ten, indien de veertigurige werkweek op het hotelbedrijf van toepassing wordt ge bracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 1