Zij, die niet onder de Invaliditeits- en Ouderdomswet vallen. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen. Ingezonden Stukken. m Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Nog geen 3 CGIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementen f 0.20 D. H. ROODHUYZEN 8. Co. n.v. MAKELAARS In de gehouden algemeene vergadering van het, Ned. Werklieden verhond „Patri monium'' kwam o.m. aan de orde een voorstel van de afdeeling Groningen om aan het Verbondsbestuur op te dra gen een krachtige actie te ontwikkelen tot wijziging van de Invaliditeits- en de Ouderdomswet, aangezien een aantal per sonen door gèwijizi'gde omstandigheden thans een zoodanige positie hebben, dat zij onder de Invaliditeits-- en Ouderdoins- verzekering zouden vallen, indien hunne leeftijd dit niet belette (boven 35 jaar). D'eze personen komen op de arbeids markt zonder verplichte rentekaart. Onder deze groepen vallen: a. 'diegenen, die een salaris1 genoten bo1- ven f 3000; b. ondernemers of zelfstandigen die hun zaken niet meer recht konden hou den en in loondienst zijn gegaan. Na een toelichting van Groningen bracht de voorzitter namens het Ver bondsbestuur in herinnering, dat Patri monium herhaaldelijk heeft aangedron gen op wijziging van den leeftijdsgrens. In 1928 b.v. is reeds gevraagd een nieu we indeeling van de loonklassen. Uitvoerig ging de heer Smeenk na wat moet gebeuren, indien het voorstel Gro ningen 1 waarmee Spr. sympathiseert zou worden verwezenlijkt. Hoewel het verhondsbestuur geen positieve toezegging kan geven, zal bet alles doen wat in zijn vermogen is om te bereiken wat door Groningen wordt voorgesteld. Het meest urgent is ongetwijfeld, besloot Spr., wat gevraagd wordt voor de onder a genoem de groep. Na eenige discussie kon de vergadering zich met deze gedragslijn vereenigen. Zooals men zich misschien herinnert, kwam dit punt ook aan de orde in bet onlangs gehouden Gentralen Convent der A. R. partij. Op advies van het Centraal Comité werd toen echter 'besloten, een hierop be trekking hebbende uitspraak niet in het Verkiezingsmanifest op te nemen. En dat niet omdat deze kwestie van geen belang werd geacht, maar wel, om dat men en terecht meende, geen beloften te mogen doen, waarvan het niet zeker is, ook in verband met de financi- eele gevolgen, dat ze ook vervuld kunnen worden. D'e Antirevolutionaire partij behoort nu eenmaal niet tot de groepen die door veel beloven de gunst der kiezers trach ten te winnen. Voor „Patrimonium" staat de kwestie uit den aard der zaak anders. Het ligt zeer zeker op den weg van „Patrimonium" te trachten aanvulling van de thans geldende bepalingen te ver krijgen. Niet alleen in het belang van de di rect betrokken personen, maar ook omdat niet weinigen die volgens hun vroegere positie niet onder de Invaliditeits- en Ouderdomswet vielen, thans op de ar beidsmarkt komen zonder verplichte ren tekaart, wat in de praotijk tot allerlei moeilijkheden aanleiding kan geven TARWETEELT IN ZEELAND. Een goede gewassenstand. Uit Groningen komen alarmeerende be richten over den stand van de te velde staande tarwe. Veel is er uitgewinterd. Vooral wordt geklaagd over de in de laatste jaren steeds meer uitgezaaide Fransche Joncquoistarwe. Er zijn vele kale plekken, terwijl geheele perceelen uitgereden moesten worden. Merkwaar dig is, dat in Zeeland, waar ook zeer veel Joncquoistarwe uitgezaaid werd, zulke klachten niet vernomen werden. De stand van de tarwe in. Zeeland is in tegenstel ling met Groningen over het algemeen gunstig. LANDARBEIDERS NAAR DUITSCHLAND. D'e „Christelijke Landarbeider'' schrijft het volgende: Aanvankelijk wisten we alleen bij ge ruchte wat er aan de hand was. We hebben ons toen gewend tot den Rijks dienst van de W. V. en A. B. Daarna hebben we op 31 Maart op het departement over dit onderwerp mo gen confereeren. De drie landarbeiders^ bonden hehben daar hun bezwaren ge uit en hebben tevens inlichtingen gekre gen, die ons de vrijheid geven om te ad- viseeren tot aanvaarding van de geboden werkgelegen heid. We laten 'bier eenige gedeelten uit de circulaire volgen: „Ik heb de eer onder Uw aandacht te brengen, dat in D'uitschland geplaatst worden: ongehuwde' melkknechten, mel kers-gezinnen, paardenknechten, arbei ders voor bet verrichten van akkerbouw- werkzaamhedien en kleine groepen land arbeiders, die onder leiding van een voorwerker akkerbouwwerkzaamheden verrichten. De loonen voor de arbeiders bedragen ongeveer (boven kost en inwoning en per maand) voor ongehuwde melkknechten die 78 koeten, kunnen melken: 4050 R.M. Betere melkers kunnen hoogere loonen verdienen, tot ongeveer 8090 R.M. Melkersgezinnen, afhankelijk van het aantal meewerkende gezinsleden. Paardenknechten gewoonlijk 40-50 RM. Landarbeiders, gedeeltelijk in dagloon en gedeeltelijk accoordloon, wanneer het goede vaklieden zijn gemiddeld 60 R.M. Seizoenarbeiders een dagloon van plm. 3 R.M. Voorwerkers (naar de grootte van den goede vaklieden zijn gemiddeld 60 R.M. Als regel zal in acooordwerk belangrijk booger loon verdiend kunnen worden. In enkele gevallen zal bet mogedjk zijn, dat vrouwen van voorwerkers meegaan en arbeid verrichten. Kinderen kunnen niet worden meegenomen. Door de met de Duitscbe regeering ge troffen regeling in zake de overmaking van loonoverscbotten, die de betrokkenen naar Nederland wenscben te zenden, kunnen deze loonoverscbotten zonder noemenswaardige kosten door den Rijks consulent voor Sociale Zaken, directeur der Nederlandscbe Arbeidsbeurs te Ober- hausen, worden overgemaakt." We weten dat bier en daar bezwaren opkomen. Wij staan nu eenmaal afwij zend tegen het regiem in Duitschland. Wij vrije Nederlanders willen niet onder dwang leven, noch hier, noch elders. Toch komt het ons voor, dat bet met behoud van onze geestelijke vrijheid mo gelijk is, te werken in het land van onze buren. Wie daar gaat werken, moet zich onthouden van het uitspreken van een oordeel over die regeering en regeeringsdaden. De Duitschers in ons land moeten dat hier ook. Lastige vreemdelingen kunnen wij hier evenmin hebben. Waar nog zooveel duizenden arbeiders in ons land snakken nar werk, is bet een uitkomst als er arbeidskansen zijn over de grens. Ernstig bet te probeeren is gewenscht. Indien een enkele plaatselijke autori teit met wat al te brute middelen wil dwingen, dan wende men zich tot ons, al gelooven wij' dat met tact en goede voor lichting er voldoende werkwilligen zijn. Kantoorhouder der posterijen pleegde fraude. Terecht stond voor bet Hof te Den Bosch G. K., kantoorbediende, destijds woonachtig te Waalwijk, thans to Am sterdam. Hiji was door de rechtbank ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van een jaar wegens fraude door hem gepleegd in zijn functie als kantoorhouder der posterijen te Waal wijk. Tegen dit vonnis bad de officier hoo- ger beroep aangeteekend. In zijn requisitoir wees de advocaat generaal op de ernst van het feit, dat een postambtenaar fraude pleegt. Daarom heeft hij dan ook gewild, dat de zaak in hooger beroep behandeld werd. 'De eiscb tegen verdachte luidde een gevangenisstraf vo-or den tijd van tien maanden. De verdediger vroeg een voorwaarde lijke veroordeeling. HET INCIDENT MET Mr VAN VESSEM IN DE EERSTE KAMER. Het reglement van Orde in vroeger en later jaren. Naar aanleiding van het incident, dat zich in de Eerste Kamer beeft voorge daan, beeft een veteraan, die gedurende tal van jaren bet parlementaire leven van nabij heeft waargenomen en thans zijn otium cum dignitate geniet, de aan dacht van „Het Vaderland" gevestigd op enkele passages in bet standaardwerk van den beer J. G. Pippel over bet reglement van orde der Tweede Kamer. Hoezeer de omstandigheden zich gewijzigd hebben sinds de eerste helft der vorige eeuw, toen trouwens het parlement een gansch ander karakter droeg, moge blijken uit de volgende beslissing uit bet zittingsjaar 1841—1842: „Een voorgestelde aanvulling om den Voorzitter bet recht te geven een spreker wegens beleed igende uitdrukkin gen jegens zijn medeleden of de Ministers tot de orde te roepen, werd met 34 tegen 10 stemmen verworpen. Men beschouwde de veronderstelling, dat zoo iets zou kunnen plaats hebben in een Ne derlandscbe Staatsvergadering, op zich zelve reeds als beleedi- g e n d". In artikel 35 van het Reglement van 1849 wordt echter reeds bepaald: „Indien een spreker zich beleedigende uitdrukkingen veroorlooft, of de orde stoort, wordt bij door den Voorzitter ver maand en tot de orde geroepen". Sindsdien hebben o.a. achtereenvolgens de sociaal-democraten en communisten hun intrede gedaan en in het bijzonder het optreden der laatsten beeft in de Tweede Kamer tot verscherping van het reglement van orde geleid. De Voorzitter k'an thans onbehoorlijke woorden uit het stenogram schrappen. Hij kan een spre ker, die zich misdraagt, van de verdere bijwoning van de vergadering uitsluiten; bij kan zelfs 'bef voorstel doen, deze uit sluiting voor den ganscben duur der zit ting van kracht te doen zijn. Zoo krasse bepalingen bleken tot dusi- ver in het reglement van orde der Eerste Kamer niet noodig. De seciaal-democra- ten in dit deel der volksvertegenwoordi ging zijn nooit zoo luidruchtig en fel ge weest als vroeger miet de socialisten in de Tweede Kamer somwijlen bet geval was. Natuurlijk zijn zij ook wel eens tot de or de geroepen, maar dit geldt ook voor de leden van andere partijen. Sinds 1935 maken ook twee nationaal- socialisten deel uit van de Kamer van vijftig. Toen de Voorzitter op 7 April mr van Vessem tot de orde heeft geroepen, omdat hij' 6en medelid er van beschuldig de, „op de laagste wijze" het hoofd van een bevrienden staat te hebben gesmaad, greep hij in, zooals elke andere Voorzit ter ingegrepen zou hebben. Het feit, dat de Voorzitter hieraan de woorden beeft toegevoegd „U is bier in fatsoenlijk gezelschap" en overeen komstig den gelegden nadruk bet woordje bier in de Handelingen heeft laten sp'a- tieeren, beeft, gelijk men weet, aanleiding gegeven tot een incident, waarover wij reeds in ons blad van 21 April hebben geschreven en dat dus niet opnieuw be hoeft te worden behandeld. Slechts wen scben wij, in verband met herhaalde be weringen van nationaal-soeialistische zijde, nog eens te constateeren, dat Ba ron de Vos van Steenwijk bij1 zijn tweede onderhoud op 8 April met mr van Ves sem volstrekt niet onmiddellijk gezegd beeft „Ik gooi U er uit" of iets in dien trant. Die of soortgelijke woorden zijn zelfs in bet geheel niet door den presi dent der Eerste Kamer gesproken. HÜj heeft slechts, toen dit onderhoud ■door hem als geëindigd werd beschouwd, den heer van Vessem verzocht zijn ka binet te verlaten. Deze laatste beeft te kennen gegeven, dat hij dit pas zou doen, als het hem lustte. Uit deze woorden vloeide logisch het antwoord van den voorzitter voort: „Dan zal ik u er laten uitzetten." De veteraan, van wien wij" zooeven spraken, liet ook bet licht vallen op een passage in het boek van den beer Pipu pel, welke onze aandacht reeds getrokken had. Ook deze passage beeft betrekking op de Tweede Kamer, maar er is geen en kele reden om aan te nemen, dat ziji al leen voor dat deel der Volksvertegen woordiging zou gelden. Die passage luidt aldus: „Een door den voorzitter aan een spre ker gemaakte opmerking kan nooit als een persoonlijk feit worden beschouwd." (Voorzitter Goeman Rorgesius, Hand. II 1913—14, blz. 1538). Van een tegenovergestelde opvatting was mr van Vessem tijdens bet gesprek met den voorzitter oip 8 April; van een tegenovergestelde opvatting bad hiji ook blijk willen geven, als hem op 20 April daartoe de gelegenheid was geboden. Dit is echter in overeenstemming met de traditioneele parlementaire usance niet geschied; de aansprakelijkheid van den voorzitter ligt elders. Aan de gevolgen overleden. DEN BOSCH. De 34-jarige arbeider J. de B., die gistermiddag bij het werk aan de nieuwe verkeersbrug te Hedel een takel op het hoofd kreeg, is overleden. De heffing op margarine. D'E'N HAAG. Naar aanleiding van in de pers verschenen berichten wordt offi cieel meegedeeld, dat de Zondag ingegane verhooging van de beffing op margarine en verlaging van de boterh effing mee brengt een verhooging van de margarine- prijls met 4 cent per K.G., zoomede een verlaging van den boterprijs. BRAND MET ERNSTIGE GEVOLGEN. VALTHERMOND'. In 't dubbele pand bewoond door den bakker J. W. en door W. de B. beeft vannacht een brand ge woed. D9 21-ja.rige Eefje do B. snelde naar den zolder met de bedoeling een daar slapende jongeman te waarschu wen; deze bleek zich echter, door uit bet raam te springen, reeds in veiligheid te hebben gesteld. Het meisje zag zich door bet vuur den terugtocht afgesneden. Htaar oudste 'broer, die baar naar boven was gevolgd, vond baar bewusteloos. Hij slaagde erin bet meisje naar buiten te brengen, waarbij bij! ernstige brandwon den bekwam. Het meisje was zoo ernstig gewond, dat zij in levensgevaar verkeert. Het huwelijk van den Hertog van Windsor LONDEN. De D'ailmi Mirror bericht, dat de Hertog van Windsor de komende week naar Frankrijk zal komen en zijn intrek zal nemen in bet kasteel van Cande. Het huwelijk met Mevrouw Simpson zal dan later in alle eenvoud worden voltrok ken in de bibliotheek van dit kasteel. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Wemeldinge, 26 April 1937. Hooggeachte Redactie, Zou U onderstaand bericht een plaats willen geven in „De Zeeuw"? Bij voorbaat betuigen wij U onzen be leefden dank. Met dank ontvangen boeken en tijd schriften van P. S. te G., van D. M. te W., van N. N. te G., van C. te Y., van J. H. te W. Een zending kleeren van P. S. te G. De bibliotheek wordt steeds groo- ter! Gelieve kleeren te sturen naar den heer J. Hoogerheide, Bierweg, Wemeldinge; boeken na'ar mijn adres. Dank namens de schippers. Wemeldinge. Ds M. P. VAN DOK. suiker rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE, CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a t«l*foon Na 30012-31012 AMSTERDAM-C B*ur« Nl» 2, TeM. 30012 Taiagram#di**i CARLOS-AMSTERDAM Agent: L. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 486Va 476/7 Ned. Ind. Hdbk. 160 15814-9 Philips 327/8 314/5 Unilever 161 154Vs A. K. U. 67 62Vs Amsterd. Rubber 300 288/9 Koninkl. Petroleum 410 405 Eteli Mij, 315/8 297/8 Ned. Scheepv. Unie 132 123Va 4 pot. Nederland lOSVu 102 4 pet. Nederl. Indië 102 101"/18 3 pet. Nederland lOQVs 10O7/ia 3 pet. Ned. Indië 965/io 967/ia U. S. Steel 80Vs 766/e Anaconda 40 Vm 38 U. S. Leather 7 6 Bethlehem Steel 63% 61% Adj. Chic. Milwaukee 7% 6% Cities Service 3 25/$ Intern. Nickel 44Va 42 Shell Union 215/u 20Vs Kennecott Copper 413/ie 39% Radio Corp. 75/l8 67/s Car Foundry 40 37 Tidewater 1378 13% Midcont. Petrol 23 21% Gen. Motors 43 Va 41 American Enka 45 43 Republic Steel 29 Va 27% De beurs was flauw met overwegend veel verkooporders, met het oog op de zeer onzekere markten en vooral de flau we stemming te Londen, durfde de ar bitrage ook niet veel te ondernemen. Het schijnt dat de verkoopdruk hoofd zakelijk van Londen uit gaat, waar zoo wel op de producten, als op de effecten- markt overspeculatie heeft plaats gehad. De verschillen, zoowel op de lokale afdee- lingen als in de Amerikanen waren nogal groot. Kon. 1 etroleum was 406, HVA 477, Amsterdam Rubber 286/7, terwijl ook de overige rubberaandeelen flauw waren, o.a. Bandon ongeveer 20 pet. la ger. Tabakken waren ook sterk aangeboden, waardoor vooral Deli's en Senembahs een gevoelig verlies leden. Deli Batavia Ta bak hield zich iets beter. De openingskoersen van Amerika wa ren wat hooger. U. S. Steel oa. 1 punt hooger; ook Anaconda en Bethlehem Steel iets beter, waardoor de beurs bier om halfdrie wat opliep. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 April, 2.30 u. Berlijn 73.37—73.41. Londen 9'.029.03. Parijs 8.08'8.11. Brussel 30.82'30.84. New-York 1.828/s^1.82P/s. N.V. Rubbermaatschappij „Tjlbantjet'' te Middelburg. In de Dinsdagmiddag te Middelburg gehouden aandeelhoudersvergadering van de N. V. Rubber-Mij. „Tjibantjet" zijn de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend over 19'36 is overeenkomstig bet voorstel van directie en commissarissen bepaaid op 12 pet. N.V. Zuid-Preanger Rubber-Mij. te Middelburg. Dinsdagmiddag werd ten kantore der N.V. Zuid-Preanger Rubber-Mij. dejaar- lijksobe vergadering van aandeelhouders gehouden. D'aarin zijn het verslag, de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd Het dividend is bep'aald op 6 pet. GOES. Overleden: Cornelia Meijaard, 85 j., wed. van Johannis de Jonge. MIDDELBURG. Getrouwd: I. Fastenau, 28 j. en G. Hollebrandse, 24 j.; F. Murk, 26 j. en T. Moeleker, 21 j. Bevallen: L. Poppe geb. van de Putte, d.; M. J. Verdaasdonk geb. Step, d. (M.G.) Van 22'26 April. VLISS'INGEN. Ondertrouwd: G. Roelse, 27 j. en E. J. du Biois', 28 j. Getrouwd: J. G. Scbrier, 29 j. en B. P. Loekemeijer, 31 j.; J. Schroeversi, 35 j. en J. Meerman, 40 j.; S. de Graaf, 24 j. en B'. J. Kole, 25 j. Bevallen: A. J. Koop er geb. Risseeuw, d.; J. Goedbloed geb. Verijzer, d.; El. G. H. Appel geb. Reinders, z.; G. M. Gorporaal geb. Donker (levenloos). (V. G.) Van 1724 April. OOSTKAPELLE'. Bevallen: S. Bimmel geb. den Hollander, z. (M. G.) MIDDELBURG, 26 April. Groentenvei- ling. Spinazie 619, Postelein 331—35, Zuiing 3—4, Bruine Boonen 810, Sla 520, Roodekool 46, Andijvie 5—15, Witlof 8—18, Wijnpeen 1.5, Prei 1.5— 2.5, Uien 1,5—2.5, Kroten 2.5, Koolrapen 1.52.5 ct.„ alles per kg.; Selderie 0.5— I Rabarber 24.5, Radijs 4—6, Ramme nas 34.5 ct., alles per bos; Bloemkool 220, Andijvie 2.55, Kropsla 3<7 ct., alles per stuk. Bloemen: Madelieven 59, Bakkruid 610, Violen 312, Anjelieren 2.53 ct alles per 10 stuks; Primula 1415, Cine raria 1214, Golceolaria 1314 ct., alles per pot; Blauwe D'ruifjes 3, Tulppn 58, Vlieren 6 ct., alles per bos; Begonia 45 ct. per pot. Goes, 27 April 1937. De aanvoer ter graanmarkt zeer klein; geen noteering. Eieren p. 100 stuks f2.10, middenpr. p. 25 52,5 ct., winkelprijs f3,10 p. 100; eendeieren f 2,10, poeleieren f 1,75, gans eieren groote 7, kleine 5 ct. p. stuk. Boter p. kilo fl,55, middenpr. p. pond 77,5 ct., winkelprijs 87,5 ct., fabrieksboter 90 ct., afwijkende boter 60 ct., 2e soort boereboter 72,5 ct p. pond. Aardappelen: Zeeuwsche bonte en bi. f 2,10—f 2,30. Noteering boter- en eierhandelaren: boter 65 ct., eieren f2,10, eendeieren f 2,10, ganseieren 5 ct. V.P.Z. Aanvoer 15.694 eieren. Prijzen f 2,30, kleine f 2 p. 100 stuks. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Maandag 26 April 1937. Groote veiling. Wijnpeen 0.50 p. 100 kg. Kleine veiling. Groenten: Spinazie 10 14, Andijvie 1415, Witlof 79, id. (stek) 3, Stoofsla 8, Prei 1.501.60, Bonte Aardappels (drielingen) 1.10, alles per 100 kg.; Bloemkool 1118, id. II en Dl 79, Kropsla 1.906.10, Kool- planten 0.05—0.09, alles per 100 stuks; Rabarber 3, Rammenas 57, Radijs 3.10, Selderij' 0.50, alles per 100 bos. Bloemen: Narcissen 24, Tulpen 3, al les per 100 bos; Madeliefplanten 1.10 1.40, Primulaplan ten 1.10, Violenplanten 11.30, alles per 100 stuks. KAPELLE. Veiling van 26 April 1937. Groenten: Prei 1.501.60, Uien 0.60, Rabarber 0.50, alles per 100 kg.; Krop sla 2.804.70 per 100 krop. Bloemen en planten: Curasausen 1.80 '2, Viooltjes 0.951.10, beiden per 100 planten; Tulpen 1113 per bos; Dahlia knollen 10 ct. per stuk. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. April. 2'8 Gemeenteraad. 2:8 Ouderavond Gbr. school voor L.O. 30 Breede Watering bewesten Ierseke. Mei. 3 Besturenverg. Chr. Besturenbond 4 Lezing Boekenweek. 4 Rede Minister de Wilde. 5 Ouderavond Chr. Bewaarschool. 5 en 6 Mei. Uitvoering van die Schöpfung 8 Alg. Verg. Vereen. Ziekenhuisverpl. Z. en N.-Beveland. 8 Landbouw-ontwikkelingsdag. 8 D'istrictsverg. Chr. Besturenbonden in Zeeland. 2930 Juni, Concert Toonkunst. Juli. 310 Nijtengo V (tentoonstelling). Kruiningen. Door B. en W. werd bij in schrijving aanbesteed bet straatmakers- werk- in de gemeente, Inschrijvers: Duin- houwer te Goes, straatmakerswerk, stel len trottoirbanden en leggen trottoirtegels 15 cent per M., kleine klinker 16 cent per M.; M. W. Knuist te Goes alles a 14 cent per M2. of Meter; S. Jongepier te Se- rooskerke (W.) alles 10 cent per M2. of Meter. Gegund aan den laagsten inschrij ver. Hansweert. Zaterdagmiddag werd door den bouwkundige P. Wondergem te Krui ningen aanbesteed voor rekening van den beer P. de Muinck de verbouwing van een woon- en winkelhuis. De inschrijvers waren voor metsel- en timmerwerk: A. Ie Clercq, Hansweert, f 3220; J. Poleij, Kruiningen, f3214; J. Griep, Hansweert, f 3099; A. van Eenenaam, Hansweert, f3075; Gh. Mollet, Hansweert, f3062; Gebr. Karelse, Kruiningen, f2858. Schilderwerk: J. A. de Blieck, Hans weert, f380; L. de Pauw, Hansweert, f378; A. Heijboer, Hansweert, f341; J. Penne, Kruiningen, f 335; J. J. de Pauw, Hansweert, f329. Electriciteit: A. Leijs, Krabbendijke, f83; J. H. Polderman f44.85. Gegund aan de laagste inschrijvers.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3