Minister De Wilde te Does. Onze Luchtverdediging. Invaliditeits- en Ouderdomswet. De collectieve arbeidsovereenkomsten. Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws ZONDER PRIJSVERHOOGING inlasscben, omdat een goed deel van dien arbeid Juist door vrouwelijk perso neel zeer goed verricht kan worden. Een speciale voorziening betreffende gehuwde vrouwen acht de minister hiei minder gewenscht, Den minister is niet geheel duidelijk, waarom sommige leden tegen dit wets ontwerp bezwaar 'hebben op grond van het feit, dat de toepassing grootendeels aan de regeering wordt overgelaten. Hij zou niet weten, hoe dit voorshands an ders geregeld zou kunnen zijn. De bewoordingen van artikel 3 maken het mogelijk, dat in vele gevallen wordt opgetreden, indien in een geheele in dustrie een wanverhouding tusschen de aantallen jeugdige en oudere arbeids krachten is ontstaan. De minister deelt de meening, dat men voorzichtig moet zijn met maatregelen, welke den arbeid voor meisjes en vrou wen min of meer systematisch belemme ren en beperken. Het wetsontwerp houdt daarmede ten volle rekening. EEN WEG OP PALEN. Ten behoeve van de verbetering van den Gemeene weg, den provincialen weg van Koudekerk a. d. Rijn, via Hazers- woude naar Benthuizen/Boskoop is de Provinciale Waterstaatsdienst van Zuid- Holland thans doende eenige nieuwe weg- vakken aan te leggen ten Noorden van Hazerswoude. Aangezien daar ter plaat se een zeer dikke laag veen ligt, waar onder met water vermengd scherp zand voorkomt, heeft men besloten eenige weg- vakken, tot een gezamenlijke lengte van ongeveer 450 m te onderheien, welk in teressant werk thans in uitvoering is, schrijft ons de K. N. A. G. De gebruikte houten palen worden, afhankelijk van de plaatselijke grondge- steldheid, 13 tot 18 m diep geheid. Daar overheen komt een 26 cm dikke beton plaat te liggen met opstaande kanten, tezamen dus een kuip vormende, waarin het zand voor de wegfundeering wordt gestort. De weg verkrijgt hier een breedte van 6 m, bestaande uit een klinkerverhar- ding, uitsluitend bestemd voor rijverkeer, terwijl de bestaande weg als rijwielpad in gebruik Zal worden genomen. De kosten van een dergelijk werk wor den geraamd op ongeveer f 130.000 p. km. Met deze werken zal de verbetering van de verbinding tusschen den Hoogen Rijndijk en den Hoogeveensche weg zijn voltooid, waarmede de in een snel tempo uitgevoerde verbetering van het provin ciale wegennet in Zuid-Holland weder om een stap zal zijn gevorderd. DE „HERTOG HENDRIK" NAAR SPANJE. Uit het Nieuwe Diep vertrokken. Na eenige weken rustig op de Marine werf onderhanden te zijn geweest en te zijn voorzien van modern luchtdoelge schut is gistermorgen Hr Ms „Hertog Hendrik" te omstreeks half één uit de haven van Nieuwe Diep vertrokken voor zijn tweede reis naar de Spaansche wa teren, 'alwaar dit schip Hr Ms „Java" af zal lossen. Het vertrek ondervond ver traging; door den stevigen bries was het buitenwater tot een te hoog peil gestegen, zoodat het niet raadzaam werd geacht op het vastgestelde uur, vroeg in den mor gen, de werf te verlaten. DE A. R. J. A. Tot lid van het 'hoofdbestuur van de Antirevolutionaire Jongeren Actie is ge kozen de heer A. Alblas te 's-Gravenhage, zulks in de plaats van den heer A. L. de Bruyne te Zwolle, die aftredend en niet herkiesbaar was. Dr J. P. Fockema Andeae. Dle oud-commissaris der Koningin in de provincie Groningen en oud-burge meester van Utrecht, Dr J. P. Fockema Andreae, is als vast medewerker toege treden tot de redactie van het Utrechtseh Dagblad. Gisteravond is in 'dit blad zijn eerste artikel verschenen. D'e heer Focke ma Andreae heeft zich eenigen tijd ge leden, na zijn afscheid te Groningen, te Bilthoven bij Utrecht gevestigd. Verbindend- en onverbindend verklaring. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet betreffende het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van bepalin gen van collectieve arbeidsovereenkom sten. Daaraan is bet volgende ontleend: Vele leden spraken hun voldoening uit over de indiening van dit wetsontwerp. Eenige leden verklaarden zich minder ingenomen met de indiening van dit voorstel. Volkomen erkennende den goeden in vloed, dien de collectieve arbeidsovereen- komlsten op de betrekking tusschen werk gevers en werknemers hebben gehad, schreven zijl dien voornamelijk toe aan het feit, dat deze overeenkomsten slechts vrijwillig konden worden gesloten, zoodat dus rekening moest worden gehouden met hetgeen werkelijk bereikbaar was. Nu bepalingen van deze arbeidsover eenkomsten verbindend kunnen worden verklaard, vreesden deze leden, dat in vele gevallen de rechten van de minder heid in het bedrijf zullen worden onder drukt en dat allerlei regelen kunnen wor den vastgelegd, die niet op vrijiwillige wijze tot stand zouden zijn gebracht. Enkele leden kenschetsten dit wetsont- werp als een voorbeeld van verkeerde or dening, Zij betoogden, dat hier geen spra ke is van arbeidsovereenkomsten tus schen werkgevers en arbeiders, doch van contracten tusschen werkevers en bestuurders van organisaties van werk nemers. Deze bestuurders zijn naar bun meening hier niet te zien als vertrouwensmannen van de abeiders, doch de functionarissen van politieke partijen. Andere leden weerspraken met nadruk deze meening. Slechts een zeer gering aantal van hen heeft zitting in politieke colleges. Afgescheiden biervan is bet lid maatschap van zulke lichamen geen be letsel om zich bij het voeren van onder handelingen over arbeidsovereenkomsten alleen te laten leiden door het belang van de werknemers en dat van de bedrijl- ven, welker belangen geen tegenstelling vormen, doch veeleer parallel loopen. Vele leden betreurden het afwijzende sHandpunJ der regeering tegenover de pogingen tot opneming in het ontwerp van een voldoende controle-apparaat op de naleving van verbindend verklaarde bepalingen. De bepalingen van het wetsontwerp in zake de onverbindendverklaring vonden van verschillende zijden bestrijding. Ver scheidene leden spraken de meening uit, dat bepalingen omtrent de mogelijkheid van onverbindendverklaring in dit wets ontwerp gevoegelijk achterwege hadden kunnen blijven. De beantwoording van de vraag, of tot verbindendverklaring kan worden overgegaan, houdt niet het min ste verband met de bevoegdheid tot on verbindendverklaring. Elenige leden verklaarden, dat 't wets ontwerp voor hen onaannemelijk zou zijin geweest, indien daarin niet de onverbin dendverklaring ware opgenomen. Het zou onjuist zijn, aldus oordeelden zij, de arbeidsvoorwaarden van een collec tieve arbeidsovereenkomst wel op te leg gen, indien bet algemeen belang het eischt, maar 'die voorwaarden niet op te heffen, als zij1 tegen het algemeen be lang indruischen. Weder andere leden achtten vooral daarom deze regeling van groot belang, omdat hierdoor wordt voorkomen, dat collectieve overeenkomsten worden geslo ten, waarvoor geen verbindend verkla ring wordt gevraagd en die bepalingen bevatten, met name in zake de loonen, welke nadeelige gevolgen kunnen hebben. Minister de Wilde komt naar Goes. Op een voor velen ongelegen tijdstip. Dinsdag 4 Mei a.s. hoopt Z. Excellen tie des nam. te 2 uur in het „'Schutters hof' een politieke rede te houden. Vele Goessenaren, die dolgraag Mr de Wilde zouden willen hooren, zullen in verband met den marktdag, dit genoegen moeten missen. Natuurlijk zullen ze hun uiterste best doen om althans een paar uren uit te breken. En overigens zullen de plattelandbe woners moeten zorgen, dat bet tekort wordt aangevuld. Na de regenperiode, nu het landwerk zich heeft opgehoopt, 'zal dit misschien niet gemakkelijk gaan. Maar waar een wil is, is in vele ge vallen ook een weg. Wij hopen, dat dit ook a.s. Dinsdag zal blijken. En dat zeer velen de vrouwen in de eerste plaats van de gelegenheid om Mr de Wilde te beluisteren, gebruik zullen maken. RIJKSWEGEN IN ZEELAND. De K.N.A.C. bepleit verbeteringen. In een adres aan den minister van waterstaat heeft de K.N.A.C. aangedron gen op bet beschikbaar stellen van meer middelen voor de Rijkswegen in Zeeland, hetzij op de Verkeersfonds'begrooting 1938, betzij door middel van het Werk fonds. Hoewel in den hoofdverkeersweg door Zeeland den Rijksweg no. 58, Bergen op ZoomWoensdrechtKruiningenGoes 's Heer ArendskerkeSuis-grens de laatste jaren verschillende wegvakken zijn verbeterd, verkeeren enkele andere weggedeelten in zoodanig bezwaarlijken toestand, dat spoedige afdoende verbete ring dringend gewenscht voorkomt. Hier toe moet (mede gerekend worden h e t wegvak op den Scheldedam, hetwelk 1 Januari j.l. door het rijk van de provincie werd overgenomen en toen in deplorabelen toestand verkeerde. Wel iswaar worden daaraan thans plaatselijke herstellingen uitgevoerd, maar aangezien daarbij, door gebrek aan fondsen, gebruik gemaakt moet worden van de uitkomende versleten klinkers, welke sinds den eer sten aanleg van den weg, nu 20 jaar ge leden, hebben dienst gedaan, kan zoo doende geen afdoende verbetering wor den bereikt, temeer daar ook geen voor zieningen voor wielrijders kunnen worden getroffen. Tevens heeft de K.N.A.C. de aandacht gevestigd op het wegvak Nieuwland- Vlissingen en gedeelten van den weg in Zeeuwsch-Ylaanderen. Daar de aansluitende wegen op Belgisch gebied reeds in uitstekenden staat wer den gebracht, wordt verbetering ook hier urgent. Wel komt reeds op de Verkeersfonds- i begrooting 1937 een bedrag van 1.1 mil- lioen gulden onder het hoofd „Wegen in Zeeland" voor, doch de helft van deze som is gereserveerd voor den aanleg van veerhavens in den Perkpolder en nabij Kruiningen, welk werk inmiddels ern stige stagnatie ondervindt, zoodat ge vreesd wordt, dat dit bedrag in het loo- pende jaar niet verwerkt zal kunnen wor den. Naar de meening van de K.N.A.C. is de oorspronkelijke achterstand in den aanleg en verbetering van de Rijkswegen in Zeeland in vergelijking met andere provinciën nog nimmer niet ingehaald tengevolge van een gebrek aan finan- cieele midddelen. Vlissingen. De sociale ver zekeringswetten. Gisteravond hield de Gbr. Besturenbond alhier zijn derden en laat sten cursus over de Ver zekeringswetten. 'D'e heer Ghr. de Bruin, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Middelburg, be handelde thans de Ziektewet, waarna nog verschillende vragen door spr. werden beantwoord. Hansweert. De heer E. van Dijk, werk tuigkundige hij de Rijks Electriciteitswer- ken alhier heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met 1 Mei a.s. eervol ontslag verkregen. Krabbendijke. Door de politie alhier is tegen vier personen proces-verbaal opge maakt wegens het beschilderen van den Rijksweg met verkiezingsreclame. plaatsing van advertentiën In alle bladen. Administratie „De Zeeuw". „Uw landgenoot Fokker is voor ons meer waard dan duizend stafofficieren," aldus schijnt een der Duitsche legeraan voerders zich gedurende den oorlog eens uitgedrukt te hebben tegen een Neder lander, die bijl een bezoek aan het ge vechtsfront uitdrukking gaf aan zijn ver bazing over het feit, dat hiji voortdurend Duitsche vliegtuigen in de lucht zag en geen enkel vliegtuig van de tegenpartij. Wanneer wij dit verbaal in herinne ring brengen, dan is bet volstrekt niet, omdat wiji bet eens zouden zijn met ben, die meenen, dat tengevolge van de steeds toenemende beteekenis van bet luchtwa- pen, land- en zeemacht op het tweede plan gesteld kunnen worden bijl de orga nisatie van de verdediging van de ver schillende deelen van bet Rijk der Neder landen. Het is alleen onze bedoeling, om dui delijk in het licht te stellen de overheer- schende rol, welke de techniek speelt in den luchtoorlog, waardoor het altijd mo gelijk zal blijven, dat door een nieuwe technische toepassing bij de luchtvloot van een der partijen, een totale omme keer in de machtsverhoudingen wordt te weeg gebracht. En dit is voor een klein land als het onze, dat nimmer in getal sterkte, maar wel in technisch opzicht de baas kan zijn op een gegeven oogenblik, van het allergrootste belang. Het is ook de overheerschende rol van de techniek, welke het sluiten van „luoht- macht-accoorden" overeenkomende met de „vloot-accoorden" onmogelijk maakt. Immers indien men erin zou slagen om op een bepaald oogenblik door een zoo danige overeenkomst een evenwicht te scheppen in de luchtmachtsverhouding van twee staten, dan zou dat evenwicht onmiddellijk verbroken worden zoodra in een van beide landen weer een nieuwe technische uitvinding van belang werd gedaan. Weliswaar heeft men bet doen voorko men, alsof een „Westelijk luchtpact" ge sloten zou kunnen worden, waarbij1 met eenigen goeden wil wel een oplossing te vinden zou zijn om de verhoudingen der luchtmachten te regelen, maar biji de vele mooie woorden, die over de wenschelijk- heid van een dergelijk pact zijn gespro ken, beeft een ieder zich wel gewacht om, zij het slechts de meest vage, aanduidin gen te geven omtrent de bepalingen, wel ke in een dergelijk pact zouden moeten voorkomen. E'én ding is wel zeker. Zoowel bet ge praat over een Westelijk luchtpact alsook voor een zeer belangrijk deel de pogingen om te komen tot een z.g. nieuw Locarno- verdrag, vinden hun oorsprong in vrees voor luchtaanvallen over de Lage Landen heen De strategische positie der Lage Landen welke in den loop der eeuwen steeds van zeer bijzondere waarde is geweest, is door de uitvinding van het vliegtuig nog van veel grootere beteekenis geworden. Maar daarom rust dan ook op de bewo ners der Lage Landen een zeer zware plicht, n.l. te zorgen, dat zijzelf die posi tie blijven beheersohen. En wanneer men ons dan zegt, dat de luchtmacht van een klein land als het onze geien factor kan vormen, waarmee rekening gehouden wordt, dan denken wij aan de woorden van dien Duitschen generaal: „Uw landgenoot Fokker is voor ons meer waard dan duizend stafoffi cieren". Want deze woorden bewijzen, dat niet de macht van het getal, doch het genie van de enkelen beslissend is. Dat in ons volk de krachten aanwezig zijn om onze luchtverdediging op een hoogen trap van ontwikkeling te brengen. is reeds voldoende bewezen. Die krachten tot een begin van ontwikkeling te bren gen opdat ze daardoor opgemerkt worden en niet verloren gaan, dit is de gedachte, die ons geleid heeft bij de instelling van het Luchtverdedigingsfonds. Mogen velen met ons van 't groote be lang' hiervan voor de toekomst van ons volk overtuigd zijn. Het Comité voor Nationale Veiligheid, Middelburg e.o. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Jutphaas, Th. Steenheek te Valkenburg (Z.-H.). Ds T. Kramer f. Zondag is te Oegstgeest in den ouderdom van 70 jaar overleden ds T. Kramer, em.-pred. der Geref. Kerk te Monster. Op 28 Mei 1893 aanvaardde ds Kra mer het predikambt te Rottevalle (Fr.). In 1897 vertrok hij naar Monster, waar hij zijn broer, wijlen dr G. Kramer, die een maand na zijn intrede plotseling over leed, opvolgde. Met ingang van Oct. 1933 verleende de classis Den Haag hem eervol emeritaat. Dr G. Veltenaar, pred. der Ge ref. Kerk te Tholen herdenkt vandaag den dag, dat hij1 35 jaar geleden te Laar in het ambt werd bevestigd. Op 22 Februari 1921 onttrok hij zich te Veenendaal aan zijn ambt. In October van datzelfde jaar werd hij te Asperen in de Ned. Hervorm de gemeente aldaar bevestigd, waar hij in November 1925 zijn ambt neerlegde, om opnieuw naar de Geref. Kerken over te gaan. Op 5 Mei 1926 werd Dr Velte naar weer beroepbaar gesteld en op 29 Augustus 1926 te Tholen, zijn tegenwoor dige gemeente, bevestigd. i Benoemd tot onderwijzer aan de O.L. School te St. Philipsland de heer W. K. Knuist te Barendrecht. HERINNERING AAN EEN SPREKEND GETUIGENIS. Wij leven snel, zegt de Standaard. Een gebeurtenis welke aller aandacht trok en velen in spanning hield, wordt vaak weer spoedig vergeten. Met uitlatingen naar aanleiding van en in verband met zulk een gebeurtenis gaat het veelal precies eender. D'e politieke crisis in ons land van Juli 1935 is daarvan een voorbeeld. Aan wei nigen staat zij' thans nog duidelijk voor oogen. Wij1 hebben er geen behoefte aan voor haar weer belangstelling te vragen. Wel achten wij bet niet van belang ontbloot, aan een uitlating over het Re- geeringsbeleid uit dien tij d te berin neren. In „De Sociaal-democraat", een der Organen van de S. D. A. P., nr van 3 Aug. 1935, werd geschreven: „De rust, die de regeering-Colijn ons schonk, hebben vele groepen in ons land, ook wij:, dankbaar gebruikt voor bezin ning. Wij! herinneren ons uit 1933 een opmerking uit een persoonlijk gesprek met een vooraanstaand man uit onze par tij1: „Wij1 moeten ons heroriënteeren, maar zullen we daar nog tijd voor krij gen?" Wij hebben dezen tijd gelukkig ge kregen: dat danken wij mede aan de re geering-Colijn." In hetzelfde stuk staat nog te lezen: „Hoe is de toestand thans? ,,Het eenige eerlijke antwoord luidt o.i.: beter, maar we zijn er nog niet." De berinnering aan deze uitlatingen kan wellicht diensten bewijzen, nu de S. D. A. P. in haar politieke propaganda in woord en geschrift, verkondigt, dat de Regeeringsarbeid, in 1933 ondernomen, is mislukt. Men is dit gunstig oordeel, tevens een sprekend getuigenis, blijkbaar geheel ver geten. Het beeft een beter lot verdiend. Daarom berinneren wij er aan. Eerst bruiloft gevierd toen gevochten. Na afloop van een zestig-jarig huwelijksfeest, dat Zondag avond te Grevenbicht werd gevierd en waaraan vrijwel de geheele bevolking deelnam, is het tot een ernstige vecht partij in een café 'gekomen, waarbij de '26-jarige K. door zijn dorpsgenoot D. met een bierglas zoodanig werd gewond, dat hij1 later in den loop van den nacht in levensgevaarlijken toestand naar bet ziekenhuis te Sittard moest worden over gebracht. De scherven hadden bet slacht offer een slagader aan bet hoofd door gesneden; niemand uit de talrijke me nigte kwam echter hulp verleenen, zoo dat men den hevig bloedenden man eeni gen tijd liet liggen, tot een toevallig aan wezig chauffeur op het idee kwam, een dokter in de buurt te waarschuwen. Deze was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Hieraan is het waarschijn lijk te danken, dat de man in het leven is gebleven. '(Tel.) Goudsmidswinkel des nachts geplunderd. Toen de hor logemaker J. H. J. de Jong, die in de Haarlemmerstraat te Amsterdam een goudsmidswinkel heeft, gistermorgen in zijn zaak kwam, ontdekte hij, dat zijn winkel nagenoeg geplunderd was. Voor Wij lezen in „Ons Platteland": Over de beteekenis van deze wet wordt zeer verschillend gesproken, meestal door onbekendheid een onjuist oordeel ge vormd. Daardoor worden verkeerde in drukken gewekt. De hieronder volgende cijfers zijn wel sprekend en geven een duidelijk inzicht van het aantal gevallen of personen, die er op een of andere wijze mede zijn of nog steeds worden geholpen. Het is uiteraard ook niet juist te den ken, dat er „zonder eenig nuttig effect" zegels worden geplakt. Inderdaad heeft ieder bedrag een waarde die t.z.t. lot uiting komt. Op verschillende manieren is in de pers mededeeling gedaan over de bedra gen die worden uitgekeerd en dan zal het wel voor ieder, die deze materie heeft overdacht, duidelijk zijn geworden dat het fonds zelf van de opbrengst der gestorte bedragen niet deze bedragen kan uitkee- ren. Wij bedoelen met onderstaande cijfers alleen en uitsluitend een algemeenen in druk te geven, zonder in te gaan op de wijze van uitvoering. Als er te eeniger tijd een weg zou kun nen worden gevonden de z.g. „zegeltjes- wet" te doen uitvoeren door anderen dan de Raden van Arbeid, zou dit naar de meening van sommigen tot vermindering der kosten kunnen leiden. Voor onze agrariërs een wenschl maar of het kan, blijft een vraag. De invulling der loonlijsten laat nog steeds te wensc'hen over bij onze agra riërs, die het maar heelemaal niet doen, die de onkosten helpen verboogen, de moeiten die het gevolg van dergelijke verzuimen zijn, blijkbaar niet tellen, en die dus aanleiding geven tot achterstand in de afwerking der zaken. Op 1 Jan. 1927 waren er ruim 15000 rentetrekkers met een bedrag van ruim 2V2 millioen gulden aan rente per jaar Op 1 Jan. 1937 waren er ruim 52000 rentetrekkers met een bedrag van ruim 7 millioen gulden per jaar. Op 1 Jan. 1927 waren er ruim 56000 personen, die ouderdomsrente genoten met ruim 8 millioen gulden per jaar. Op 1 Jan. 1937 waren er ruim 117000 personen, die ouderdomsrente genoten met ruim 17 millioen gulden per jaar. Op 1 Jan. 1927 waren er ruim 7000 weduwen, die weduwenrente genoten met ruim 1 millioen gulden per jaar. Op 1 Jan. 1937 waren er ruim 35000 weduwen, die weduwenrente genoten met ruim 5 millioen gulden per jaar. Op 1 Jan. 1927 waren er ruim 8000 weezen die weezenrente genoten met lVs millioen gulden per jaar. Op 1 Jan. 1937 waren er ruim 13000 weezen die weezenrente genoten met bij na 2 millioen gulden per jaar. Op 1 Jan. 1927 was aan ruim 19000 personen geneeskundige behandeling of verpleging verstrekt. Op 1 Jan. 1937 was dit aantal geste gen tot bijna 59000 gevallen. Men ziet hieruit de geweldige spron gen en cijfers, die wel van bijzondere beteekenis en waarde zijn. een bedrag van f3500 aan horloges en gouden ringen is verdwenen. De dieven hebben zelfs uit de étalage aan de straat zijde weggehaald, wat van hun gading bleek te zijn. Heel moeilijk is het de inbrekers niet gevallen om deze goudsmidswinkel leeg te halen, 's Nachts is het benedenhuis on bewoond en het bovenhuis, dat verbouwd wordt, staat eveneens leeg. Zij zijn een voudig het leege bovenhuis binnenge drongen en hebben daar een gat in den vloer gemaakt. Het kostte al heel weinig werk om door het plafond van den win kel heen te dringen en zich naar beneden te laten zakken. Gordijnen, die in den winkel voor de étalagekast hangen,' beletten voorbijgan gers naar binnen te zien, hetgeen de ar beid van de inbrekers ten goede kwam. Zij hebben dan ook rustig weggepakt, wat zij hebben wilden en het er zelfs op ge waagd, een en ander uit de étalage te stelen. Daarna verdwenen zij ongemerkt. De winkelier is niet verzekerd. 11 Inbraak in een fabriek si - kantoor. In den nacht van Zondag op Maandag is te Barneveld een inbraak ge pleegd in het kantoor van de metaalwa- renfabriek van de firma R. van Schot horst Men heeft zich toegang verschaft door bet uitzagen van een raamsluiting, waarna in bet kantoor een stalen archief kast werd opengebroken. Een bedrag van naar men meent achthonderd gulden is ontvreemd. In de kast was voor een groot bedrag aan zegels geborgen, de die ven hebben deze echter onaangeroerd ge laten. 'Beursberichten ten on- rechteopgenomen?De Officier van Justitie en de Subs. Off. en een in specteur van de Nederl. Centrale inzake falsificatiën, benevens eenige recher cheurs en P.T.T.-ambtenaren hebben gis teren een inval gedaan in een perceel aan de Reguliersgracht te Amsterdam, waar door eenige Duitschers een zaak voor Ra dio-service wordt gedreven. Er was bij P.T.T. een klacht binnengekomen, dat dit bureau ten onrechte koersen en andere beursberichten, die voor bepaalde banken of personen waren bestemd, opnam om hiervan profijt te trekken. De Justitie heeft een zeer uitgebreid en langdurig onderzoek ingesteld, daar het zeer lastig is uit te maken in boeverre de desbetreffende wettelijke bepalingen zijn overtreden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2