'n Hopeloos geval Gezondheid in Uw huid! Uit de Provincie. Kerknieuws verlasing van het rentepercentage der riiMondsen te Amsterdam onderschei dene 'huren van woningen, gebouwd met behulp van met deze fondsen afgesloten geldleeningen, na 15 September 1936 reeds werden verlaagd. Het is hem niet bekend, dat verscheidene woningbouwver- eenigingen in den lande nog niet tot de noodzakelijke huurverlaging zijn overge gaan. Het is den minister evenmin bekend, dat wegens het uitblijven van een Ko ninklijk besluit tot verlaging der bier- vorenbedoelde rente eenerzijds de nood zakelijke huurverlaging voor een belang rijk aantal woningen wordt tegengehou den, terwijl anderzijds belanghebbenden, die, afgaande op de gedane toezeggingen, reeds tot huurverlaging zijn overgegaan, thans niet in staat zijn hun administra ties per 31 December 1936 af te sluiten. Zoolang het Koninklijk besluit niet tot stand is gekomen, dienen de betrokkenen hun comptabele bescheiden te baseeren op den ouden rentevoet. Do minister vertrouwt, dat het in uit zicht gesteld Koninklijk besluit binnen enkele dagen zal verschijnen. Door de huidvoedende, huldzulverende en huidgenezende kracht van Purol verdwijnen pukkels, vetwormpjes, uitslag, ruwheid, rood heid en wordt de huid jeugdig-frisch en zacht als fluweel. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid, daarom'zeer geschikt voor gebruik overdag. In dooien van 30, Tub» 45 et. Bij Apoth. on Orogiiten. NEDERL. BOND VAN J. V. OP GEREF. GRONDSLAG. De bondsdag te Middelburg. Reeds ongeveer 5200 kaarten aangevraagd. Omtrent den op Hemelvaartsdag te Middelburg te houden Bondsdag van den Nederl. Bond van Jongelingsvereenigin- gen op !G. G. wordt ons nog het volgende gemeld Het aantal aangevraagde kaarten (af- gevaardigdenkaarten en introductiekaar- ten inbegrepen) bedraagt momenteel on geveer 5200. Het moderamen heeft zich daardoor voor de noodzakelijkheid ge plaatst gezien, maatregelen te treffen, dat de eenheid van den bondsdag zooveel mogelijk tot uiting komt en op niet meer dan 4 plaatsen wordt vergaderd. De regeling is nu als volgt Morgenvergadering te kwart voor elf op het Abdijplein (de noodige maatrege len voor toestemming door de autoritei ten tot gebruik van het plein etc. zijn ge troffen) en hij ongunstig weer in de Tent op het Molenwater (Woensdag in gebruik voor den A.R. Partijdag) met 2500 zitplaatsen, op te voeren met staan plaatsen tot ongeveer 4000 en in de Noor- derkerk met 1100 plaatsen. In de morgenvergadering leidt de hondsvoorz. en spreekt o.m. Dr Colijn. In de middagvergadering zullen als sprekers optreden in de tent op het Mo lenwater: de heer G. Someenk en Mr J. A. de Wilde en Ds D. Bremmer, slotrede. In de Nieuwe Kerk: de hoeren A. Sta pelkamp en J. Schouten; Ds J. C. J. Kuiper, slotrede. In de Hofpleinkerk: de heeren G. Baas Kzn. en A. Zijlstra, Drs A. B. W. M. Kok, slotrede. In de Noorderkerk: de heeren R. Ha- goort en Dr H. Kaajan, Ds W. H. van der Vegt, slotrede. De familie Roosevelt. Op de algemeene vergadering van 't Zeeuwtsch Genootschap der Wetenschap pen, welke a.s. Woensdag te Middelburg zal worden gehouden, zal' de heer Meer kamp van Embden den uitslag van het onderzoek naar de herkomst der familie Roosevelt mededeelen. In 't verslag van de excursie met Vreemdelingenverkeer naar Oud-Vosse- meer in 't nummer van Donderdag staat o.a. „dat Oud-Vossemeer de eenige plaats is, waar een bekende familie Roosevelt heeft gewoond". Dit is niet juist. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen en wel te Schoon- dijke woont reeds meer dan een eeuw een familie Roosevelt. Rijkswegen in Zeeland. In een adres aan den Minister van Waterstaat heeft de K.N.A.C. aangedron gen op het beschikbaar stellen van meer middelen voor de rijkswegen in Zeeland, hetzij op de Verkeersfondsbegrooting 1938, hetzij door middel van het Werk fonds. Middelburg. „De plicht van de S. H." In de April-bij eenkomst van de afdeeling Middelburg van de Vereeniging tot Behartiging van de belangen der Slechthoorenden sprak mevrouw T. Kra nenburg—Siemens uit Leiden over „De plicht van de S. H." Vroeger, aldus spr., hing de S.H. eigen lijk geheel af van de vriendelijkheid van de goedhoorende omgeving en van zijn eigen aanpassingsvermogen. Hulpmidde len stonden hem niet ten dienste. Hoe is dit in deze 25 jaar veranderd. Van 2 groote hulpmiddelen kan de S.H. zich nu bedienen, ten eerste van de zeer goede gehoorinstrumenten en ten tweede van het liplezen. De S. H. moet zijn terughouding over winnen, geen valsche schaamte meer heb ben, in één woord de S.H, moeten leeren S.H. te zijn. Verder moet hij openlijk voor zijn ge brek uitkomen. De vereeniging van S.H. heeft een groot werk te verrichten, n.l. de opvoeding van het S.H. kind, waarvoor dan ook krachtig gewerkt wordt. Schaken. Gisterenavond speelde de Belgische schaakmeester G. Kolta- mowski blind een simultaanwedstrijd te gen 15 borden in het clublokaal van de Middelburgscke schaakvereeniging „De Eendracht". De meester werd verwelkomd door den voorzitter, den heer W. de Graaf, die hem tevens gelukwenschte met zijn successen in de jongste tijden. Hier na begon de strijd tegen de 15 voor den kampioen onbekende en onzichtbare te genstanders. Het resultaat was, dat de beer Kolta- nowski aan 9 borden won en 6 partijen remise speelde. Hij speelde remise met: B. Wagenaar, H. J. Kraak, P. M. de Kleijn, M. Ver burg, allen te Middelburg; H. Strooband te Koudekerke, P. Fijn te Vlissingen. De volgende heeren verloren: dr A. Snethlage, A. Beeftink, J. Lavooij en W. de Graaf, allen te Middelburg; A. M. Berg, J. Beun en J. de Vries te Vlissin gen; L. Ton en S. de Visser te Seroos- kerke. Deze wedstrijd duurde 7 uur met een korte pauze. Kloetinge. Donderdagavond vergaderde de vereen, van Oud-leerlingen van Land en Tuinbouw-cursussen. Ir Versteeg hield een inleiding over „De Nederlandsche Keuringsdienst in het Algemeen", welk lichaam belast is met het keuren van zaai- en pootgoed, enz. Het keuren van gewassen is nog van jongen datum en wel vanaf 1903 voor Nederland en voor Zeeland vanaf 1913. Spr. wijst er op, dat bijl een goede hoe danigheid van zaai- en pootgoed de oog sten grooter worden en de verkregen op brengst in kwaliteit vooruit gaat. Verschillende ziekten waaraan onze gewassen lijden, zijn niet aan het zaai en pootgoed te zien. Hiervoor moet juist worden gekeurd en wel tijdens den groei. In Zeeland was voor 1932 de keuring in handen van 6 verschillende organisa ties. Dit gaf aanleiding tot wanorde. De certificaten door de verschillende orga nisaties afgegeven, verschilden in waar de. Men ging begrijpen dat keuring in handen van één organisatie noodig was, hetgeen zeer bevorderlijk zou zijln voor land- en tuinbouw. Deze organisatie kwam tot stand in 19321 en is samengesteld als volgt: In Wageningen is de hoofdafdeeling, sa mengesteld uit 16 personen (waarbij 12 gewestelijke vertegenwoordigers) ver schillende districts-inspecteurs. Deze heb ben hun technische leiders. Hieronder zijn werkzaam de hoofdkeurmeesters en de keurmeesters. Door deze organisatie wordt uniformi teit verkregen in de keuring. Bijl de keu ringen, die te onderscheiden zijin in veld- keuringen en partijkeuringen, wordt ge let op raszuiverheid, ziekten, onkruiden en op den stand der gewassen. De keu ring wordt verdeeld in 3 klassen. Klasse A als hoogste klasse, klasse B en klasse G als laagste. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Getracht zal worden dit jaar weer een bloemententoonstelling te houden. Beslo ten werd om een excursie te houden, wel ke vermoedelijk naar Zuid-Limburg zal zijn. De vergadering was goed bezocht. Kapeile. iGistermorgen had de vrouw van den werkman Sch. te Kapeile met de schoonmaak het ongeluk om van den zol der te vallen. De ongelukkige kwam op haar hoofd terecht. Medische hulp moest ingeroepen worden. De toestand was 's avonds bevredigend. i In het verslag van de afd. Zieken- huisverpleging is een fout geslopen. Onze correspondent meldde, dat secretaris werd J. J. van Dijke. Dit moet zijln: J. J. van den Dries. Ellewoutsdijk. De inzameling voor een op 30 April te houden Oranje-feest heeft aller verwachtingen overtroffen. Bijna f 1 per inwoner werd bijeengebracht. Met veel animo heeft men, eensgezind, de voorbereidingen ter hand genomen. Niet minder dan 1600 M. straat zal met groen en vlaggen worden versierd en geïllumi neerd. Een allegorische optocht, waaraan alle plaatselijke vereenigingen spontaan hun medewerking zullen verleenen trekt 's middags door de gemeente. Het mu ziekgezelschap van Nisse zal daarbij evenals bij de volksspelen zijn klanken doen hooren. Den daarop volgenden Zaterdagmid dag wordt het restant der volksspelen af gewerkt. lerseke. Vrijdagmiddag was Overste Bierman van Middelburg gekomen om voor een aantal genoodigden te spreken over de luchtbescherming. De spreker werd welkom geheeten door burgemees ter Gunning. Overste Bierman waar schuwde de aanwezigen om toch vooral over een oorlog niet te lioht te denken. Die internationale verwikkelingen wijzen er op, dat we op alles1 voorbereid moeten zijn. Snelle vliegtuigen hebben vanuit na burige landen slechts enkele minuten noodig om ons te bereiken. D'e burgerbe volking moet op verschillende wijzen ge oefend en klaargemaakt worden voor de taak die wacht. Eenige personen stelden vragen die uitvoerig werden beantwoord. Opgericht werd ten slotte een afdeeling lerseke van de Nederlandsche vereeni ging voor Luchtbescherming. Tot voor- loopige bestuursleden werden benoemd de heeren burgemeester Gunning, D. Polsen M. Vlaming en de dames Mevr. Polder man—Bom en Mej. de Rijke. Vooiloopig werd met het secretariaat belast de heer Hugo Bol. WGmeldinge, Gevonden een heerenhor loge. Inlichtingen te bekomen bij den ge meenteveldwachter. (Belangeloos bericht.) 't Zand. Onder leiding van dhr J. W. Bommeljé gaf het kinderkoor van de Christelijke Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" gisteravond een uit voering in den Buitentuin aan den Tram singel. Na een inleidend woord van dhr Groenenherg, den voorzitter der vereeni ging, kon dhr Bommeljé toonen, wat hij met zijn koor had bereikt. 't Is voor de luisteraars een aardig gezicht, in de goed gevulde zaal, de blijde kindergezichten, nu toch heel ernstig en in spanning geheven te zien naar den directeur. Van groot belang is het ook voor elke zangvereeniging zulk een kinderkoor te hebben, waaruit later de beste krachten kunnen overgeheveld worden. Het kost in onzen zoo nuchteren en zakelijken tijd, waarin bovendien de radio zooveel ge legenheid geeft, van schoone zang te ge nieten, vaak veel moeite om de koren naar behooren te bezetten; vooral wat betreft de mannenstemmen. Reeds eerder openbaart zich dit euvel, want ook op dit kinderkoor zijn de jongensstemmen zeer dun gezaaid. Jammer toch. Dhr Bom meljé verdeelt zijn koor in tweeën. De eerste afdeeling, het kleine koor; de twee de, het middel-koor. In totaal hebben deze een 32-tal liederen gezongen en daaruit bleek, dat er goed gestudeerd was. De kleinen zongen één, de ouderen meerstemmig. Over het algemeen zuiver van toon werden de liedjes pittig voor gedragen en met een goede uitspraak ge zongen. Soms hadden we de dynamische verscrillen wat grooter gewenscht (Psalm 38) of de hegeleiding wat minder sterk, maar alle getuigde er van, dat er heel wat toontreffen was voorafgegaan. Dhr Bommeljé moest veel applaus in ontvangst nemen, 't Was voor allen een prettige avond, dhr de Schipper sprak een slotwoord. Veere. Donderdagavond hield de A.R. kiesvereeniging een propagandabijeen- homst, waarin optrad de heer Franken- huizen uit Dien Haag met als onderwerp1: „Om groote dingen". Elnkele personen na men aan de bespreking deel. Dé opkomst was niet groot. Gcstkapelle. Aan den besteller der P.T.T. den heer J. Wondergem is op zijn ver zoek na een diensttijd van 30 jaren met ingang van 16 Mei a.s. eervol ontslag verleend met recht op pensioen. Vrouwenpolder. Donderdagavond hield de Herv. Jongelingsvereeniging „Obadja" alhier haar 6e jaarvergadering onder voorzitterschap van Ds v. Duyne. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig slot is van f3.50. Het ledental daalde met 1 lid. Er heersoht een gezond vereenigin-gsleven. Ds van Duyne hield een Bijbelinleiding. Verder leverden eenige leden enkele voordrach ten en werden eenige zangnummers ten gehoore gebracht, Terneuzen. Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden vergadering had plaats de beëediging van het in de plaats van het afgetreden lid D. van Aken be noemde lid J. Riemens. Door den heer Golsen waren vragen gesteld betreffende het feit, dat aan het departement van sociale zaken slechts één kruidenier te Terneuzen bekend is, die genegen is, -goedkoope margarine aan de werkloozen te verkoopen, daar de heer Golsen er van overtuigd is, dat er wat Sluiskil en Driewegen betreft verschil lende winkeliers zijn, die zich daarmede willen heiasten. Deze vragen werden ten slotte op voor den heer Golsen 'bevredi gende wijze opgelost. Een wijziging der politieverordening had ook nogal wat voeten in de aarde. Er kwam o.m. in voor, dat het door de gemeente leiden of drijven van melkvee afhankelijk zou worden gesteld van een door B. en W. te verleenen vergunning. Het slot was, dat besloten werd dit onderdeel aan te houden. De rest van de voorgestelde wijziging werd vastgesteld. Het salaris van den secretaris-pen ningmeester van het Burgerlijk Armbe stuur werd verhoogd met f 100 's jaaris tot f700. Een voorstel tot vernieuwing van de Arsenaalstraat bracht de tongen in he vige beroering. Verschillende leden her innerden B. en W. aan de door hen ge dane toezegging, dat bij verbetering en/of vernieuwing van straten, eerst de Vloos- wij'kstraat en de Dijkstraat aan de beurt zouden zijn. Het slot was dat het voorstel van B. en W. werd aanvaard. Dé heer De Vos kwam terug op de door hem gestelde vragen in verband met de loonen in werkverschaffing en het vervoer van de menschen, die in werk verschaffing werken. Door B. en W. werd medegedeeld, dat zijl 'hadden getracht, voor rekening der gemeente met in houding van de rijwielvergoeding een autobus te doen rijden, hetgeen evenwel door de hoo-gere instanties niet was goedgekeurd. Verder werd medegedeeld, dat in bepaalde omstandigheden de loo nen inderdaad 'zeer laag waren, dit ligt in sommige gevallen blijkens mede- deeling van den voorzitter aan de menschen zelf, terwijl de heer Scheele hierbij wees op de bijzondere moeilijk heden die de menschen kunnen onder vinden, waardoor zij, harder werkende dan gewoon, minder kunnen prestoeren dan normaal. De heer Colsen nam zijn petje af voor de menschen die in de werkverschaffing werkende, des morgens half acht in dezen tijd drijfnat op het werk aankomen, en de kans hebben, daar een heelen dag te moeten staan in hun druipende plunje. De voorzitter ried den heer Colsen aan, te dezen niet te senti menteel te worden, daar in het vrije be drijf ook de tijd, die niet gewerkt wordt, niet wordt betaald, wat bij de werkver schaffing wel het geval is, al stemde spreker toe, dat de loonen inderdaad wel laag zijn. De heer Van Hecke, die in de vorige vergadering had verzocht, het leggen van een trottoir in de Kerkstraat aan te doen besteden, wat ook was geschied, viel thans B. en W. er over aan, dat, waar de berekening van gemeentewerken lager was, dit door gemeentewerken was uit gevoerd. Een lange discussie had hier over plaats, waarbij de heer Lambrecht- sen van Ritthem de heeren Colsen en Van Hecke verweet, dat zij hier in den raad steeds met „knaleffect" werken, het geen ten slotte tot gevolg hebben moet, dat de atmosfeer in den raad wordt ver giftigd. De heer Den Hamer sloot zich hierbij aan. Ten slotte beklaagde de heer Van Hecke zich er over, dat hij door den voorzitter op minder fraaie wijze zou bejegend zijn. De voorzitter gaf hierop geen antwoord. Poortvliet. Gisteravond werd een open bare vergadering van de A.R. partij ge houden, waar als sprekers optraden Ds Remlme van Amsterdam en Ds Dekker van Alphen a. d. Rijn. Ds Remme sprak over „Bewaar het pand". Ds Dekker over „Trouw in etormgetij". Beide sprekers wezen er met nadruk op, dat eendracht bouwt en tweedracht afbreekt. De opkomst was goed. De zaal was geheel gevuld. Tholen. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de heer W. Moel'ker. Van kerkvoogden der Ned. Herv. ge meente alhier was een uitvoerig schriji- ven ontvangen met verzoek, een bedrag te bepalen voor subsidie restauratie kerk gebouw. B. en W. stellen voor hierop af wijzend te beschikken, daar reeds in principe besloten ia subsidie te verleenen en het bedrag alleen kan bepaald worden, wanneer men het plan en de begrooting kent en weet wat regeering en provincie zullen doen. De heer Van Vessem is het hiermede niet eens, daar straks het bestuur der kerk op audiëntie gaat bijl den Minister en deze graag zal weten, wat de gemeente doet. De voorz. merkt op: dat hij met een hoofdambtenaar van het Departement heeft getelefoneerd en dat hem van een voorwaarde als door den heer Van Ves sem genoemd, niets bekend is. Spr. meent, dat de restauratie meer kans van slagen heeft dan vorig jaar en dat het beter is, dat B. en W. met 't kerkbestuur tezamen bij den minister een en ander gaan hespreken. Van den toren weten wijl, dat als de gemeente f 12.000 bij draagt, het Rijk de rest zal doen, dus voor den Raad is het eerst tijd een bedrag te noemen, als men volkomen met alle plannen en voorwaarden bekend is. De heer Overbeeke ziet de moeilijkhe den waarin op het oogenblik het kerk bestuur verkeert wel in en hij acht het geen onoverkomelijk bezwaar nu reeds een bedrag te noemen, en dan met de voorwaarde, dat dit zal worden uitge keerd, indien werkelijk met de restauratie wordt begonnen. Indertijd heeft hij met den heer Dekker een voorstel gedaan om f 5000 subsidie toe te staan en dit is toen verworpen. De voorz. ziet geen bezwaar een besluit te nemen welk bedrag als gift zal worden toegekend, doch voor subsidie is dit ge heel anders, daar wel eens het bedrag der gemeente beschouwd zou kunnen worden als sluitpost. Spr. acht het zoo min in het belang van de kerk als in het gemeentebelang, dat nu reeds een bedrag wordt genoemd. De heer Bogert is het geheel eens met den voorz. Spr. acht het beter, dat men hetzelfde doet als indertijd met den to ren. De heer Van Vessem zegt, dat de kerk zelf f32.000 moet bijpassen. De voorz. meent, dat als men nu reeds weet dat de gemeente f 5000 bijidraagt, men straks indien er tekort is, misschien weer zal aankloppen. De heer Overbeek kan met bet voorstel van B. en W. meegaan. Met de stem van den heer Van Ves sem tegen wordt hierna het voorstel van B. en W. om afwijzend op het verzoek te beschikken, aangenomen. Met de stem van den heer Overbeeke tegen, wordt besloten tot wijziging Alg. Politieverordening (bepalingen inzake kalken, plakken, enz.) De heer Overbeeke ziet hierin een be perking van de rechten en vrijheden der bevolking. De voorz. zegt: dat men voor de ramen gerust biljetten kan ophangen en ook op eigen gevel. Iedereen kan van 6 uur vm. tot 10 uur nm. plakken. De nacht is hiervoor niet noodig. B. en W. stellen hierna voor over te gaan tot vaststelling eener precarioveror- dening. Dhr Overbeeke kan hier zoo maar niet ineens zijn stem aan geven. Hij1 heeft in den korten tijd van inzage gezien, dat er rechten mee worden aange tast, welke reeds jaren hebben bestaan. Hijl aobt bet ook onbillijk, dat de auto bussen met f 15 worden belast, daar de ondernemers reeds groote bedragen kwijt zijn voor wegenbelasting, Moch dit even wel- doorgaan, dan aobt hijl het billijk, dat ook de B.B.A. precies betaald als ande ren. Spr. stelt voor tot uitstel over te gaan en ieder raadslid,een afschrift te ge ven, opdat men het thuis goed kan inzien. De voorz. merkt op, dat de tij'd om alles gratis te geven, gezien de gemeentefinan- ciën, voorbij is. Hij' kan er zich bh neer leggen, dat deze verordening wordt aan gehouden. Aldus besloten. Hierna slui ting. Jubileum Ds R. J. van der Veen. Vandaag is het 50 jaar geleden, dat Ds R. J. van der Veen te Goes-, te Hindeloo- pen in het ambt werd bevestigd. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, hoopt de jubilaris, die gedurende een reeks van jaren in het kerkelijk leven in Zeeland een leidende plaats innam, morgen te Goes in den dienst des Woords voor te gaan. In den avonddienst hoopt Z.Eerw. met de gemeente zijne 50-jarige ambtsbe diening te herdenken. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Giessendam, R. Kok te Veen endaal. Vrije Geref. Gemeenen. Beroepen te Zwijndrecht, L. de Voogd te Puttershoek. Goes. In de gisteravond gehouden ver gadering van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier werd in de vaca ture-I. Gunst, die bedankt heeft, tot dia ken gekozen de heer J. Ferdinandusse. - Beroepbaar. Het prov. kerkbe stuur van Friesland heeft tot de Evan geliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten de theol. candidaten mr J. Visser te B-aarn en J. Zandee te Leiden. P r o f. D' r D. H. Th. 0 b b in k. Vandaag herdenkt de hofprediker, Professor D'r D. H. Th. Obbink, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, den dag waarop hijl voor 40 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk te Boogersmilde aanvaardde. Daarna diende hij de gemeenten Kamperveen, Middelburg en 's Gravenhage. Na 4 jaar in de hofstad te hebben gearbeid ontving hijl een benoeming tot hoogleeraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam. In Slept. 19-13 aanvaardde prof. Obbink een benoeming tot hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht. H. M. de Koningin benoemde den jubi laris 16 Sept. 1929 als Haar hofprediker als opvolger van Ds W. L. Welter. In die kwaliteit leidde de hoogleeraar de rouw diensten bij de uitvaart van wijlen H. M. de Koningin-Moeder en van Z. K. H. Prins Hendrik en mocht hiji 7 Jan. j.l. het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.K.H. Prins Bern'hard in de Groote Kerk te Den Haag mede voltrekken. 'n Cadeautje voor 'n Heer die 70 wordt en niet rookt??? En toch slaagt U daarvoor in Witkam's Geschenkenhuis Goes. (Adv.) Gedenkboek zending der Gereformeerde Kerken van Zeeland, N.-Brabant en Lim burg, in Mageiangi en Temanggoeng, 1912—1937. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de zending der Geref. Kerken in Magelang is een keurig verzorgd en rijk geïllustreerd gedenkboek verschenen, waarin van de ontwikkeling van den zen- dingsarheid op dit terrein een overzicht wordt gegeven. D's A.- G. 'Heij, voorzitter van de depu- taten der samenroepende classis, schreef een voorwoord, gevolgd door een herin nering aan het a.s. jubileum van D's A. Merkelijn, den missionairen Dienaar des Woords (12 Sept. a.s.) en een korte be spreking van het zendingsterrein. Bijzonder belangwekkend en diep tref fend is wat Ds Merkelijn schrijft onder den titel: Na vijf en twintig jaar. Wat hleeft Dis Merkelijn met groote moeilijkheden te kampen gehad. Maax hoe rijk is ook het werk van -dezen trouwen, bescheiden arbeider, die altijd zichzelf op den achtergrond plaatst, gezegend. D's C. van Nes, die straks Ds Merkelijn hoopt op te volgen, schrijft verder over Van overvloedigen arbeid en nog over vloediger zegen; P. Lok over: De arbeid onder de Ghineezen; K. Kuipers over: 25 jaren Schoolarbeid; Mej. D'r G. J. D'reck- meyer over: De Medische Zending; Mej. J. B. J. van Schelven over: Het comité van de Linnenkasten; Mej. G. Baarbé over: Dé vrouwenzending. Tenslotte volgt nog een bijdrage over: Middelburg en de Zending. Dit boekje van honderd bladzijden wordt aan alle Geref. gezinnen in Zeeland, N. Brabant en Limburg aangeboden, met de bedoeling om op deze wijze meer bekend-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2