DeNede PRESTO (h Moeilijkheden ter Snikercon- ferentie nog niet overwonnen. AKKERTJES 4- De Eerste Kamer. LOUTERING Uit de Provincie Het Incident In de Eerste Kamer. VOOR DE SCHOONMAAK FEUILLETON. Ep Is de la staats fabriekon onder don naam Vlamoven n.v., tc Utrecht, verzoeken de n.v. Over-Betuwa en n.v. De Koebongerd te Wageningen mede te deelen, dat zij hebben besloten voorloopig niet deel te nemen aan dit nieuwe verkoopcartel, zulks in afwijking van de mededeeling in het desbetreffende bericht, volgens welke deze vennootschap pen wel een toezegging van deelneming hadden gedaan. Bijna een millioen radio-luisteraars. Volgens de voorgeschreven aangifte aan de postkantoren, waren op 31 Maart j.l. 629.618 personen in ons land in het bezit van een radio-ontvangtoestel, terwijl 'het aantal aangeslotenen aan een radio centrale op dien datum 361.926 bedroeg. Wijziging dienstplichtwet. In de Eerste Kamer kwam gisteren aan de orde het wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet. De heer M e n d e 1 s (S. D.) deelt me de, dat de meerderheid zijner politieke vrienden er prijs op stelt met bijzondere stelligheid te verklaren, dat zij bij het vaststellen van hun stem over dit wets ontwerp zich alleen en uitsluitend wenscht te richten naar den strikten in houd van bet wetsontwerp zelf, derhalve zonder daardoor in eenig opzicht te pre judicieeren ten aanzien van haar oordeel over eventueele nadere plannen van deze of van een volgende regeering met be trekking tot uitbreiding der weermacht. Aldus opgevat zal spr. aan het aanhan gige wetsontwerp zijn stem niet onthou den. Mevr. Pot'huis-Smit (S. D.) verklaart tegen het wetsontwerp bezwa ren van zedelijken en religieusen aard te hebben. Zij zal derhalve er tegen stem men. Het wetsontwerp wordt z. 'h. st. goed gekeurd met aantedkening da,t Mevr. Pot huis-Smit tegen is. Wijziging Zegelwet 1917. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging van de Zegelwet 1917. De heer Michiels van Kes- s e n i o h (R. K.) maakt bezwaar tegen art. 18. De controle der overheid mag niet te groot worden. Aldus blijft er van de vrijheid niets over. De heer Van Sasse van T s- fl e 1 t (R. K.) is eveneens van meening, dat de bevoegdheid van de controleeren- de ambtenaren bij papieronderzoek te groot wordt. Er wordt een soort inquisi tie ingevoerd ten gunste van de schatkist. De heer B 1 o m j o u s (R. K.) sluit zich bij de vorige sprekers aan. Ons be lastingstelsel mag niet meer inquisito- risöh worden. De Minister van Financi- e n, de beer Oud, merkt op, dat het karakter van de Zegelwet niet veranderd wordt. Controle moet er zijn. Trouwens reeds meer dan 100 jaar wordt kennis genomen van protocollen van notarissen. Bezwaren zijn nooit gebleken. Het alge- NU 2 PAKKEN V00R12CTS 4) Patricia", fluisterde hij zwak, „mijn eigen, lieve dochter i vergeef me i o, vergeef me." „Stil, vader, still" riep ze uit en ze diukte de onrustige band met een bijna moederlijk medelijden aan haar borst, ter wijl ze met zorgzame vingers bet dichte haar van het klamme voorhoofd weg streek. Haar liefde spreidende tegenwoordig heid en de zachte aanraking! van haar hand, schenen den zieke nieuwe krachten to geven en hijgend bracht hij uit: „Ik heb zoo veel tot jullie te zeggen, mijn kinderen, indien mijn krachten het slechts zoo lang volhouden. Geef me iets, waarmee ik mijn lippen kan bevochti gen." Met moeite slikte hij de verkwikkende drank naar binnen, en terwijl hij met zwakke greep, Patricia's hand in de zijne nam, stamelde hij in gebroken klanken: „Het is moeilijk om het te zeggen, maar toch durf ik niet sterven, zonder dat ik myj. zoude betedon heb." meon, belang moet op don voorgrond staan. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 28 tegen 8 stemmen (tegen de ge noemde sprekers). Wijziging van de Gemeentewet enz. Bij het wetsontwerp tot wijziging van de Gemeentewet, de Provinciale wet en de Kieswet en tot intrekking van de Gemeen- teborgtoohtenwet, bepleit de heer Van G i t t e r s (A. R.) een betere regeling voor de verzekeringen, die de Nederland- sche gemeenten voor een groot deel slui ten bij de Lloyds te Londen met voorbij gaan der Nederlandsche verzekerings maatschappijen, 'die daarvoor allereerst in aanmerking dienen te komen. Spr. wijst op de mogelijke gevolgen van verzekering in het buitenland in oorlogs tijd. De minister kon wel eens verder gaan dan bet geven van een algemeene wenk, door bindend voor te schrijven, dat de gemeenten zich bij de Nederlandsche maatschappijen verzekeren. Minister De Wilde zegt, dat hij opzetelijk weerstand heeft gebo den aan den aandrang van verschillende zijden om verzekering van Nederlandsche gemeenten bij Nederlandsche maatschap pijen dwingend voor te schrijven. De bui- tenlandsche verzekeringsmaatschappijen zijn goedkooper dan de Nederlandsche, die men niet op deze wijze in een mono polistische positie kan brengen. De ge meenten zouden dan met al hun hebben en houden aan deze maatschappijen ge bonden zijn. Spr. kan slechts toezeggen, dat bij met Ged. Staten wil overleggen of er geen bepaalde regelen aanbevolen kun nen worden. Het wetsontwerp wordt z. h. st. goed gekeurd. Middelbaar en hooger onderwijs. Hierna komt, aan de orde het wetsont werp tot wijziging en aanvulling der Mid delbaar Onderwijswet. Naar aanleiding van gemaakte opmer kingen zegt Minister Slotemaker de Bruïne, dat de gedeeltelijk be voegde leerkrachten ook na de inwer kingtreding der wijziging voor tijdelijke benoeming in aanmerking kunnen komen. In de regeling voor de lycea kan hij geen verandering brengen. Er moet een algemeene H. B. S.-opleiding zijn, waar bij de eerste drie jaren volgens eenzelfde grondplan moeten zijn. Spr. heeft er be zwaar tegen, reeds na twee jaar een split sing te brengen in het leerplan voor H. B. S.-A en voor H. B. S.-B. Het wetsontwerp wordt z. h. st. goed gekeurd. Het wetsontwerp tot wijziging van de Ziektewet wordt eveneens zonder discussie aangenomen. Interpellatie Moltmalcer. Aan de orde is de interpellatie van den beer Moltmaker over de huidige positie van bepaalde tandtechnici. In antwoord op gestelde vragen herin nert Minister Slingenberg er aan, dat deze materie reeds verschil lende malen aan de orde is geweest in de Tweede Kamer. Bij nadere overweging moet spr. toe geven, dat men niet geheel bevredigd kon zijn over den gang van zaken ten aanzien van de kleine groep tandtechnici, waar over het nu gaat. De positie der betrokken groep van 31 tandtechnici is niet bevredigend. Het is nu echter niet meer de tijd om een wets ontwerp in te dienen. Spr. kan geen ver wachtingen opwekken, die hij zelf niet meer kan vervullen en zijn ambtsopvolger kan h;j niet bij voorbaat 'binden. Op de vraag inzake bet stopzetten der vervolgingen kan spr. al evenmin ant woorden, omdat bij' daardoor zou komen op het gebied van zijn ambtgenoot van Justitie. Te kwart over drie wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Kamer in comité-generaal. CANDIDAATSTELLING VOOR DE TWEEDE KAMER. In vervolg op hetgeen 'gisteren reeds over deze candidaatstelling is gemeld, kan allereerst worden gemeld, dat de lijst G. Vervoorn c.s. niet was van den Platte- „Spreek toch niet over sterven, lieve vader", viel Patricia hem smartelijk in de rede. „Nu Bertram en ik hier zijn om u te verzorgen, zult ge spoedig weer beter worden." „Neen, neen mijn leven, dat ik ver woest heb is nu voorbij1. O, kon ik nog eens opnieuw leven om het droevige, zondige verleden weer goed te makenl" Patricia kon baar tranen niet meer be dwingen, toen ze zacht pleitte: „Tracht om onzentwil beter te worden, vader. We houden zooveel van u en hebben u zoo noodig. „Je bent wel erg lief voor me, mijn kind, nadat ik je zoo verwaarloosd heb", was het dankbare antwoord. „Maar als je alles weet, zul je me niet meer noodig hebben." „Stel me maar op de proef", zei ze zacht, niet wetende hoe zwaar hij gezon digd had, „Kus me nog eens", vroeg hij smee- kend, „Het zal de laatste maal zijn, want als ik alles opgebiecht heb zul je me ha ten." Vol medelijden boog ze vlug haar hoofd en drukte haar reine, zachte lippen op de zijne, die dikwijls door Godslasterlijke taal bezoedeld waren, terwijl Bertram, door vrees bevangen, steeds rusteloos de kamer op en neer liep. Hij nam het Pa tricia kwalijk, dat haar zorgvolle teeder- Nederlandsche delegatie houdt vast aan haar eischen. De financieele correspondent van het „Vaderland" ie Londen meldt: Gister avond werd een belangrijke zitting van de Internationale Suikerconferentie ge houden. Hieraan namen behalve het co mité voor de onderhandelingen, niet al leen de leiders van de verschillende dele gaties, maar ook vele andere leden der delegaties deel. Aan de vergadering werd het standpunt van de verschillende dele gaties voorgelegd. Vooral gaat het om overeenstemming te bereiken met de Nederlandsche delega tie inzake het contingent van Java en ook met Tsjecho-Slowakije; de conferentie duurde tot ongeveer elf uur. Naar wij vernemen, hebben de besprekingen van gisteravond veel moeilijkheden gebracht; men is er nog niet in geslaagd een modus te vinden. De Nederlandsche delegatie heeft tot nu toe met zeer veel nadruk haar eischen gehandhaafd. Ook met andere landen werd nog geen overeenstemming bereikt, o.a. nog niet met Tsjecho-Slowa kije, met Rusland en met Peru. Het co mité voor de onderhandelingen zal, naar wij vernemen, heden zijn pogingen om een overeenstemming te bewerkstelligen voortzetten en zich vooral onderhouden met de delegaties der vier genoemde lan den. Van gezaghebbende zijde wordt ver klaard, dat het comité voor de onderhan delingen energiek streeft naar het berei ken van overeenstemming. Men blijft in dit opzicht hoopvol gestemd. In ieder ge val moet geconstateerd worden, dat de conferentie in de laatste dagen, vooral gisteren, op een zeer moeilijk punt is aangeland; t'hans moet betrekkelijk snel de beslissing vallen of de conferentie suc ces zal hebben of niet. Anderzijds is bet echter van beteekenis dat de vertegen woordigers van de landen van wie veel eer mag worden aangenomen, dat zij op deze conferentie offers brengen (Engel land en Amerika) vertrouwen blijven koesteren. Dit is gebleken uit de verkla ringen van hun vertegenwoordigers. landersbond, doch van de Nationale boe ren-, tuinders- en middenstandspartij. Al de gisteren vermelde lijsten waren tusschen 9 uur en half één ingeleverd en om drie uur, toen wij informeerden was daarin nog geen wijziging gekomen. Het was op slag van vieren, dus op het nippertje, dat zich te Middelburg nog een kiezer in gezelschap van mr P. M. Arts, lid van de Tweede Kamer voor de K a t b. Democratische partij in Neder land, aanmeldde voor het inleveren van de volgende lijst: Mr P. M. Arts, G. D. Wesseling, A. van Miert, J. M. Theunis, J. P. Stormesand, W. O. Setteur, H. J. H. Holthuis, G. J. Bouman, F. van Dijk, J. W. van den Bergh, I. A. A. Grijssels, F. J. Hutten, M. W. Martens', G. J. Bik, P. G. van Enge len. Het aantal lijsten was toen 18 met 278 namen. Het bleek echter bij de vergadering van het stembureau dat de laatst ingeleverde lijst, die der Kath. Demoraten niet het vereisehte aantal goede namen bevatte. Dit werd aan den kiezer, die haar in leverde medegedeeld en deze werd over eenkomstig de wet in de gelegenheid ge- stld alsnog binnen drie dagen de lijst te laten volteekenen. Dit moet dan echter op de secretarie geschieden. Het bleek al spoedig, dat onder leiding van de T'ilburgsche heeren reservetroepen waren aangerukt, die blijkbaar uit huur lingen bestonden. Eenige handteekeningen werden nog geplaatst en de lijst zal nu met de andere 17 in de openbare vergadering van het hoofdstembureau op Maandag a.s. al of niet kunnen worden goedgekeurd. Burgemeester van Breskens eervol ontslag verleend. Bij Kon. besluit van 19 April 1937, is aan D. H. van Zuyen op zijn verzoek, met ingang van 26 April 1937, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Breskens, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die be trekking bewezen. heid, de zoo belangrijke bekentenis deed opschuiven. Zij was toch niets meer dan bij gehecht aan den man, die zoo licht zijn vaderplichten had opgevat. Eb zijn boosheid barstte los, toen hij haar met bevende overtuiging hoorde smeeken: „Vertel ons uw geheim maar niet, va der, indien het u te veel pijn doet. Ont trek het niet aan de vergetelheid." „Maar we hebben er toch recht op om het te weten", onderbrak Bertram haar opgewonden, niet langer in staat, om het stilzwijgen te bewaren. „Het zou iets kunnen zijn, wat van invloed is op heel onze toekomst." „Ja, jullie hebben er recht op om het te weten", herhaalde de stervende. „Eens zondigde ik tegen jullie lieve, jonge moe der en ook tegen jullie, mijn kinderen heb ik gezondigd. Het eenige, wat ik nog her stellen kan eer het voorgoed donker om me heen wordt, is het belijden van mijn schuld. „Maar bij God is genade en overvloe dige vergeving", riep Patricia met diep medelijden. „Vader, lieve vader, bet is nog niet te laat om God vergiffenis te vragen." „Neen, ik wil niet op het laatste o ogenblik bij Hem jammeren om verge ving, nadat ik Hem zoo lang heb verloo chend", was het bittere antwoord. Middelburg. Opbrengst Bazaar De netto-opbrengst van de bazaar ten bate van de zangvereen. „Soli Deo Glo ria" was f437,39. Gaarne verwijzen wij onze kzers naar een advertentie in dit nr. waarin de verkoop van het bekende Emma- bloempje voor het sympathieke doel der t.b.c.-bestrijding wordt aangekondigd. Men geve mildl Goes. Gisteravond hield de afdeeling Goes van den Ned. Chr. Vrouwenbond in een flink bezette feestelijk versierde zaal haar 15e jaarvergadering. De Presidente, mej. Donner, sprak in haar openingswoord van den zegen, die de afdeeling in de 15 jaar van haar be staan heeft mogen ontvangen. Ook de verslagen van secr.esse en pen- ningm.esse getuigden van vooruitgang en bloei. Daar mej. Donner vanaf de oprichting presidente is, werd haar namens de af deeling een prachtige bloemenmand aan geboden, vergezeld van een hartelijke fe licitatie, waarbiji de hoop werd uitge sproken dat zij! nog lang presidente van de afdeeling mag zijn. Ook aan een 35-tal dames die vanaf de oprichting lid zijn, werd een iklein ge schenk als huldeblijk aangeboden. Mej. I. Jongepier hield een referaat over „Lezen" waarin zij aantoonde het nut, de goede en kwade gevolgen van lezen. Een zangkoortje zorgde voor een pret tige afwisseling) terwijl het zangspel „Landelijk concert" dat bijzonder in den smaak viel, de radio-klok en de radio- omroep, de feestelijke stemming verhoog den. Na het slotwoord van mej. Donner ein digde Mej. van Wieringen dezen goedge slaagden avond met dankgebed. (Die firma's Maggi en Van Nelle zorg den voor tractatie in den vorm van bouil lon en thee.) De data der openbare concerten zijn voor 1937 vastgesteld. De vereenigingen „Euphonia" en „Hosanna" zullen elk een concert geven in den tuin van het Schuttershof. Deze concerten zijn gratis voor een ieder toegankelijk met uitzonde ring van kinderen beneden 14 jaar. De regeling is als volgt: Op de Groote Markt: „Euphonia": 30 April, 28 Mei, 29 Juni, 3 September; „Hosanna": 13 Mei, 17 Juni, 10 Aug., 31 Aug. In den Schuttershof-tuin: Euphonia 30 Juli; Hosanna 15 Juli. Het concert van 30 April wordt gege ven des namiddags 8 uur; de overige des namiddags 8.30 uur. Bij ongunstig weer worden de vastge stelde data een week verschoven. De Goesche Wijkverpleging heeft in de maanden Jan., Febr. en Maart '37 de onderstaande giften ontvangen: Eén van f 50, 2maal f 25, 1 maal f 15, I maal 10,50, 2 maal f 10, 4 maal f 5, II maal f2,50, 4 maal f 2, 1 maal f 1,50, 10 maal f 1, 3 maal f 0,50, totaal f 214. Kloetinge. In de gisteravond gehouden vergadering van de afd. van den Ghr. Nat. Werkmansbond werd gekozen tot be stuurslid (vacature ds Raams) ds H. Boersma, die deze benoeming aannam en het voorzitterschap op zich nam. Daar na sprak de beer J. Strating, propagan dist van den Bond over: „Ghristelijk- sociaal". Kapelle. Voor de vereeniging van Oud leerlingen sprak de heer Phaff, control leur bijl den Plantenziektenkundigen dienst, over Degeneratieziekten. Spr. zegt, dat de degeneratieziekten ontstaan door een virus welke door de dichtste vilters heengaat, dus met een microscoop niet gezien wordt. De stof kan door insecten overgebracht worden, vooral bladluis. Biji het vermeerderen van onze gewas sen kunnen geen deelen van zieke plan ten gebruikt worden bijl de voortteling De zieke planten geven weinig of geen op brengst. Spr. spoort aan tot aankoopen van goedgekeurd plantenmateriaal en plant goed. Er volgde een leerzame bespreking. 's Heeren hoek. Gisteravond is een ver molmde, zware telefoonpaal omgevallen aan de Werrilaan bij de school. Gelukkig „E!n toch i en toch ondanks al mijn spotten, geloof ik het na den dood het oordeel." Verdriet over haar vaders wanhoop verscheurde het teere hart van Patricia en tewijl ze op haar knieën zonk stortte ze haar innig zielsverlangen naar ver lichting daarvan uit in afgebroken klach ten en tranen. Maar terwijl ze zoo wor stelend neerlag gleed plotseling een vree- selijke verandering over de aschgrauwe gelaatstrekken. Een snik, één zucht, één stuiptrekking en alles was voorbij. Regi nald Norman was de eeuwigheid inge gaan, zonder dat hij zijn zonde voor men- schelijke ooren had beleden en zijn ge heim tleef verborgen. „Kent gij onder uw vrienden en beken den ook iemand die den naam van Nor- man draagt? vroeg onder het eten Einid Tempest aan haar gastvrouw aan den avond van dien dag. „Nee, beste, dat geloof ik niet", ant woordde mevrouw Stanley een weduwe met grijzend baar en rustige gelaatstrek ken. „Maar, moeder, nu vergist ge u, viel Loveday in, de vroolijke en bekoorlijke dochter des huizes, die levendig belang stelde in alles, wat rondom haar ge beurde. Dat is de naam van den nieuwen bezitter van Woodbridge Manor. We Een demonstratie op bevel van den leider? Mr van Vessem, zegt het Vader land, beeft voor de tweede maal als demonstratie een vergadering der Kamer verlaten. Den eersten keer liep hiji bij1 de toelating als lid weg, omdat men een on derzoek wilde instellen naar de nationa liteit van zijn makker, den heer Mar- cbant et d'Ansembourg. Gisteren is mr van Vessem weggeloopen en zijn kame raad volgde hem op den voet. Wat was er gebeurd? Op 7 April had mr van Vessem gezegd, dat dr Polak in Het Volk het hoofd van een bevrienden Staat (het is nauwelijks noodig te zeggen welk staatshoofd de woordvoerder der N.S.B. in bescherming nam) op de laagste wijze heeft kunnen smaden. Daarop liet de Voorzitter den hamer vallen en richtte zich met de vol gende woorden tot den heer Van Vessem: „Ik verzoek u, zich over een medelid niet aldus uit te lateu. De uitdrukking „op de laagste wijze" komt niet te pas. U is hier in fatsoenlijk gezelschap." Baron de Vos van Steenwijk sprak deze woorden met luider stemme; ook mr Van Vessem heeft ze blijkens het vervolg van zijn betoog verstaan. Mr van Vessem heeft toen geen reden voor verontwaar diging getoond. Ook den volgenden dag, toen deze senator weer aan het debat deelnam, heeft hiji hierover gezwegen. Dertien dagen later wilde hij er opeens een incident van maken. Waarom die geraaktheid op zoo langen termijn? Moet men hier denken aan een wenk van den partijleider? Hoe het zij, toen de Voorzitter den heer Van Vessem niet het woord liet om zijn tardieve verontwaardiging lucht te geven, verlieten de beide N.S.B.'ers de vergade ring, die daardoor een des te vlotter ver loop had. Overigens herinneren wij ons, hoe het wegloopen uit den Rijksdag een vast nummer was op het program van de Duttsche nationaal-socialisten, toen zij nog in de oppositie waren. Ook deze de monstratie was dus „made in Germany". Bietgeen niet wegneemt dat de fractie van de N.S.B. gisteren voor bet eerst geschitterd heeft, zij het dan ook door afwezigheid. is niemand hierdoor getroffen. Doordat contact met het eleetrisch net ontstond sloegen groote vlammen uit de draden. De zekeringen in het transformatorenhuisje sloegen niet alle door, zoodat de stroom op de draden bleef staan. Een boer, die de paal aan den kant van den weg depo neerde, bracht er gelukkig nog het leven af. Een strenge keuring van telefoonpalen schijnt noodzakelijk te zijn. Laat niemand toch dergelijke draden aanraken. Ze kun nen vooral bij regen doodelijk zijn. lerseke. Uitslag concours Stormvogels Mouscron 108 km. 63 duiven. Los 10.40 u. 1, 8, E. Everse; 2, 3, 12, 16 M. M. van "Haver; 4, Gebr. v. d. Plasse; 5, I. van Boven; 6, 14, 15, Jan Vette; 7, J. v. Stee; 9, M. Bom; 10, D. v. Stee; 11, M. Pekaar; 13, J. van Kruiningen. Ie duif 2.31.09 uur. Tragisch. Dinsdagmiddag is de 47-jarige Mej. G. Lindenberg, geb. De Kunt U hel wel uitschreeuwen van pijn bij elke beweging? Gebruik dan "AKKERTJES". Niet alleen verdrijven ze de pijn, maar ook de oorzaak. Begin vandaag nog, morgen Redertendsch zult Ge het betreuren al niet Product veel vroeger begonnen te zijn. AKKER-CACHETS kosten slechts 52 cent per 12 stuks en zijn overal verkrijgbaar. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS wenschen echter in 't geheel geen aan spraak op zijn vriendschap te maken. „Waarom niet?" vroeg Raymond kort, terwijl hij een onderzoekende blik wierp op het levendige gezicht van Loveday. Ze haalde met een veelbeteekenend ge baar haar schouders op. „Everard kan je dat beter vertellen dan ik", zei ze, glimlachend, terwijl ze zich wendde tot een jongen man, die de kleine familiekring voltallig maakte. Everard Lyle was een ver familielid van mevrouw Stanley, die zoo juist uit de koloniën was teruggekeerd en zich nu in het vreemde land eenzaam gevoelde. On middellijk had hij de geringe aanspraken op bloedverwanten gebruikt als middel om de gunst van zijn verre familieleden te winnen. Hiji was nu een geregelde be zoeker geworden op de „Bungalow", zoo als het mooie buitenverblijf van mevrouw Stanley heette, en reeds koesterde hij de vurige hoop dat hij niet alleen zou behoe ven terug te keeren naar zijn tehuis in het verre Westen. Hij was eenigszins ver bluft, toen hem plotseling gevraagd werd, de gevraagde inlichtingen te verschaffen aan de Tempests, waar hij zoo juist ken nis mee gemaakt had en op luchtigen toon antwoordde bij: (Wordt vervolgd.) va Uit het zoo juist van den directeur den stand der staats; Handelsbl. dat de uit leeningssobuld f 3544,7 millioen e stand hebben bereik mum viel na de sleep daarvan, n.l stand van f 3543 De geconsolideerde uit f 2728,3 millioen gen, de vlottende lioen. Voor 31 resp. f 2870,1 en oor i n sc Dec. f i scl f st 19; (ond Na 1922 is de 1930 bedroeg zij' vervolgens snel te lioen op 31 Dec. de staatsschuld daar in Rotterdam ren niet zoo sterk 1930 tot 1933 De Geer) bedraa; millioen, van 1933 Oud) slechts f 17 niettegenstaande de veel moeilijker war van den depressietj De minister noe bedrag, n.l. f215 moedelijk uitgaand; vergelijkingsperiode men den boom: wi vergelijkingen treffc die hun staatsschi met astronomische die wat men noem politiek volgen, of biji een behoorlijk aflossing van staats ren 1922 tot 1936 f743.238.000 aan de staatsleeningen Niettegenstaande voor duurzame wer de Zuiderzeewerke de sluizen te IJmu ziening van de Puit, hoogstwaarsc zwakte overvallen len. De dood is dii thuiskomst vond de gang liggen, dellijk gewaarschc dan den dood con 't Zand. Maands Oranjevereen. in onder voorzittersc de Vries. Deze heette de de burgemeester, v\ zicht van hetgeen sinds haar oprich Besloten werd o H. K. H. Prinses de Huwelijlksfilm 't Zand op 1 Mei een muzikale wai N.- en St. Joo: derde de Raad. Kater. Van Ged. vangen, dat de ke zet zal worden. D vernomen, dat dc volg op Zondag hij zou daar teger De voorzitter v nig resultaat, tem inzending van b ken is. Voor ken Van P. de Lanf ingekomen om p punt bij de woni B. en W. stelden legkosten van f stroomverbruik a der gemeente te r De heer de Gc een goedkoopere De heer Verlar bewoners moeten voor alle kosten meente te neme: met 4 tegen 2 ste Verlare en van I stel van B. en V genomen met 4 t De heer de Go straatverlichting Hij vond dit ove deel, dat er veel worden door de laten branden. De voorzitter met het oog op over den Rijksw De heer van S zoeken hoeveel worden. In hand De voorzitter d spaarbank beslot tage van de loc verlagen van 4y2 besparing verkrc De heer Verlar goede bericht ei ook nog eens zul van het Hurgro een lager rentej gen, waarop de v dit herhaaldelijk der resultaat. H van dit fonds Van huurders ging was een ve laging der huur afwijzend te bes'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2