Onderwijs Gemengd Nieuws Luchtpostrecht In Europa. Rechtszaken ■waarvan één met vertaling, zijn ingezon den. Den organisators dezer tentoonstelling, Da De Bruijn, Da Werges en Da Van Dijk, komt een woord van lof toe voor deze keurige tentoonstelling. Kruiningen. Donderdagavond vergader de de Chr.-Hist. Kiesvereen. Kruiningen- Hansweert-Schore alhier onder voorzit terschap van dhr J. J. Frangoys. De re kening van den penningmeester J. A. Po- leij sloot met een batig saldo. De perio diek aftredende voorzitter werd herko zen. Besproken werd de te voeren propa ganda voor de a.s. Kamerverkiezing. Een der Kamerleden van de C.-H. Unie zal als spreker worden gevraagd voor Oos telijk Zuid-Beveland. Borssele. DeOranjefeestengaan niet door. Wij meldden reeds, dat de Raad besloot (met 6 tegen 1 st.) toestem ming te verleenen tot het plaatsen van een tent tijdens de feestelijkheden. Het is de bedoeling in deze tent zwakke al coholhoudende dranken te verkoopen en gelegenheid te geven tot dansen. De voorz. zeide, dat B. en W. over het laatste niets te zeggen hebben; dat is overgelaten aan den Commissaris der Koningin. Ondanks principiëele bezwaren van den burgemeester, heeft de Commis saris toestemming verleend tot het plaat sen van een tent, doch met deze beper kende bepaling, dat in den tijd, dat er gedanst wordt, geen gelegenheid mag ge geven worden tot het gebruik van boven bedoelde dranken. Het bestuur heeft den burgemeester meegedeeld, dat het bij zulk een beslissing zich niet kan neerleggen en in overweging neemt zijn taak neer te leggen. De heer P. Dekker merkte nog op, dat z.i. bij medewerking van de zijde van B. en W. de gevraagde vergunning wel zou gegeven zijn, maar dat er thans eer der van tegenwerking van die zijde kan gesproken worden. Nader wordt ons gemeld, dat het Be stuur der Oranje-vereeniging besloten heeft het feest op 29' April niet te laten doorgaan. Kapel Ie, In verband met de door de Glass. Goes georganiseerde Zendingsactie is alhier een Ned. Herv. Zendingsvereen. opgericht, welke plaatselijk de actie ver der ontwikkelen zal. Een bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren: P. Bos telaar, voorzitter; B. de Jager, secreta ris; Mej. Jac. van Willigen, penningm. en verder als leden Dr J. D. Schmidt, W. Glas, S. P. Groenleer en S. Korstanje. lerseke. Flora bij Floralia. Woensdagmiddag schrok de hengst Flora biji het Bloemenpark Floralia aan den Grintweg en viel op zijn rug midden tus- sdhen de bloemen. Het beest moest door een groot aantal te hulp geschoten voor bijgangers omgetrokken worden en kon toen pas op zijn poolen geholpen wor den. Schade aan de omrastering is aan gebracht en aan de verdere omheining. Tholen. Door B. en W. is besloten over te gaan tot een geheele wijziging in de nummering der perceelen in de geheele stad. Tevens is vorm en grootte der cij fers- voorgeschreven. DE BEDIENING AAN DE POST EN TELEGRAAFKANTOREN. Geen verbetering toegezegd. Mede in verband met de opmerking van den heer Paul in de vergadering -van -den gemeenteraad van Middelburg van Maandag j.l., kunnen wij thans mededeelen, dat d.d. 16 Maart het bureau van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche eilanden zich tot den directeur-generaal van den P. T. T. heeft gewend met een schrijven, waar in het bureau meldt, dat hem in Dec. j.l. reeds een klacht bereikte over den loketdienst aan het Postkantoor te Zie rikzee. Het publiek wordt aldaar den laatsten tijd slechts aan één loket bediend, het welk groot ongerief voor de wachtenden medebrengt. Wederopenstelling van een tweede loket wordt dan ook dringend noodzakelijk geacht. Een dergelijke klacht werd ter kennis gebracht ook vanuit Vlissingen, terwijl het bureau uit eigen ervaring bekend is, dat de loketdienst ook te Middelburg na de reorganisatie vaak stagnatie onder vindt. In Zierikzee gevoelt men het ook als een bezwaar, dat het kantoor van 16.30 tot 18 uur is gesloten, terwijl juist om 18 uur de belangrijkste postverzending plaats heeft. Een en ander werd aan den Inspec teur -der P. T. T. te Middelburg ter ken nis gebracht, doch uit zijn antwoord is gebleken, dat van die zijde niet veel medewerking is te verwachten om aan het euvel tegemoet te komen. De Inspec teur toch is van oordeel, dat het publiek door de combineering der beide loketten te Zierikzee niet langer moet wachten dan redelijk kan worden geacht. Bij groote drukte wordt een hulploket open gesteld, of een tweede ambtenaar helpt zooveel mogelijk aan het loket. Langer openstelling van het kantoor te Zierikzee meent de Inspecteur bezwaar lijk in overweging te mogen nemen, aan gezien dit kantoor thans nog twee uur langer open is, dan waarop op grond van de ter zake vastgestelde normen aan spraak kan worden gemaakt. Den Inspecteur is uit nog onlangs te Middelburg en Vlissingen gehouden op namen gebleken, dat de wachttijden al daar beneden de terzake gestelde gren zen blijven, zoodat er ook geen aanlei ding kan gevonden worden tot het ope nen van meer loketten in die plaatsen. Het bureau meent, dat het geheel en al afhankelijk is van een subjeotief oor deel of men den wachttijd te Zierikzee redelijk acht of de normen voor het open zijn van dergelijke kantoren juist zijn en of de wachttijden aan de loketten te Mid delburg en Vlissingen blijven binnen de terzake vastgestelde grenzen. Hiertegenover kan het bureau er o.a. op wijzen, dat het niet ongewoon is, dat men aan het loket te Zierikzee langer dan 10 minuten moet wachten. Als het juist is, dat het kantoor aldaar langer open is dan normaal geldt voor kantoren van dien omvang, dan kunnen de nor men niet juist zijn. Doch het gaat hier voornamelijk om het anderhalf uur voor de belangrijkste postverzending gesloten zijn. óok de opmerkingen inzake de wachttijden te Middelburg en Vlissingen kunnen bewijzen, dat de terzake gestelde grenzen zoodanig zijn, dat niet voldoende met de belangen van het publiek wordt rekening gehouden. Na gewezen te hebben op hetgeen ter zake in de Eerste Kamer naar voren is gekomen, wijst het bureau nader op den toestand te Middelburg. Vóór de onge veer een jaar geleden ter hand genomen reorganisatie van den loketdienst, kon men in het algemeen op gewone tijden tevreden zijn met de wachttijden; alleen het postzegelloket was wel eens overbe last. Gedurende de reorganisatie was het vaak een chaos, waaruit ook de ambte naren geen wijs wisten. Vandaag moest men voor postwissels aan loket A we zen, morgen weer aan loket B, ja zelfs soms op het eene uur van den dag weer aan een ander loket 'dan een volgend uur. Nu is de toestand weer geconsolideerd, doch naar de bescheiden meening van het bureau voor het publiek heel wat slechter dan vóór de reorganisatie. Aan het zeker op zichzelf reeds zoo drukke loket van verkoop van postzegels, rentezegels, aanbieden van postpaketten enz., werd bovendien nog de aanbieding en het afhalen van aangete'ekende stuk ken toegevoegd. Voor belastingbetaling, aanbieden en uitbetalen van postwissels en postcheques behandelen van quitanties, wisselen van pasmunt, waren vroeger op vele uren van den dag twee loketten geopend, thans is dit niet meer dan op enkele uren van den dag het geval. Aan het loket voor de behandeling van spaarbankzaken moeten tegenwoordig ook telegrammen worden opgegeven en telefoongesprekken worden aangevraagd. Dit acht het bureau een groot euvel want al heeft men voor het verzenden van tele grammen voorrang, het is niet steeds mogelijk zonder veel moeite het loket te bereiken door de groote queu die er voor staat. Volgens het bureau kan een der andere ambtenaren een telegraafloket best be dienen. Het verdient zeker algemeen waardee ring, dat onder de energieke en zaakkun dige leiding van den directeur-generaal in de laatste jaren zooveel zeer belang rijke verbeteringen voor het publiek zijn tot stand gekomen, en het is daarom te betreuren, dat door te langen wachttijd aan de loketten het publiek gaat mop peren en de door andere zeer gunstige maatregelen sterk groeiende populariteit van het bedrijf weder met rasse schreden daalt. Dat kan toch geenszins de bedoe ling van den directeur-generaal zijn. Het bureau eindigt met het beleefd doch dringend verzoek om nogmaals de geheele regeling van den loketdienst aan de verschillende postkantoren aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Zangconcours. Het programma voor het a.s. Zang- concours van den Ring Zeeland van den Bond van Ghr. Zang- en Oratoriumver- eenigingen is door genoemd Ringbestuur vastgesteld. Het concert wordt dit jaar te Kapelle gehouden op 6 Mei (Hemelvaarts dag). De Jurie bestaat uit de heeren: Ponsen, Rotterdam en De Braai, Haar lem. Aan het concours wordt door 20 zangvereenigingen deelgenomen, waar onder vier in de afd. Uitmuntendheid A of B, vier in de le afd., acht in de 2e afd, enz. Uitreiking diploma's Rijks Landbouw- winterschool te Goes. Gistermiddag werden in tegenwoordig heid van directeur, leeraren, commissie van toezicht, ouders, oud-leerlingen, ver schillende autoriteiten en verdere be langstellenden de einddiploma's aan de leerlingen dér R.L.W.S. te Goes uitge- ïeikt. De Inspecteur van den Landbouw, Ir D. S. H u i z i n g a, wees vooraf op de groote beteekenis van deze school voor den landbouw. De school te Goes en die te Groningen zijn de oudste. Beide zijn ge opend in 1893. Thans zijn er 23. Niet tegenstaande de moeilijke tijden zijn deze scholen over het algemeen goed bezocht, zoo zelfs dat aan sommige scholen en kele klassen moesten worden gesplitst. Het verblijdt Spr., dat dit jaar aan de Goesehe school niemand voor het eind diploma behoefde te worden afgewezen. Spr. wenscht daarmee directeur en leera ren geluk. Spr. wekt de geslaagden op tot toewijding, ijver en trouw en het steeds vragen van adviezen aan het personeel der school en oud-leerlingen. Nadat Ir Huizinga de diploma's had uitgereikt, werden de jongelui gefelici- bvrd door den heer H. A. Hanken, voor zitter van de Commissie van Toezicht, Spr. wekte hen op te blijven lezen en lee- ren en zich voortdurend op de hoogte te houden, In moeilijke tijden is moed, ken nis en voortvarendheid voor den boer noo- dig. Spr, wekte ook de ouders op de jongens naar de school te zenden. Burg. en Weth. zegt hij dank voor de belang stelling en de medewerking die steeds wordt ondervonden. Goes en de school zijn nauw aan elkander verbonden. De directeur der school Ir Droogen- d ij k wekte de geslaagden op een voor beeld voor anderen te zijn en den naam der school hoog te houden. Helaas zijn er nog te veel landbouwers die niet over tuigd zijn van het nut van landbouw onderwijs. De burgemeester van Goes, de heer Mr Van Dusseldorp, wilde zijn blijd schap uiten dat Goes een school aLs deze heeft. Ook Spr. wekte op tot trouwen ar beid, tot het leggen van de ziel in den ar beid. Dan is er kans dat men slaagt. De landbouwer heeft zoo'n mooi beroep. Hij moet wel steeds meer tot de conclusie ko men, dat God de natuur heel mooi ge maakt heeft. Ir Dorst sprak namens de Z. L. M. ook een woord van gelukwensch maar kon bovendien (dank zij een milden ge ver die de school een goed hart toedraagt) voor de eerste maal enkele cadeaus aan bieden en wel vijf boekwerken, n.l, aan de leerlingen der tweede klas De Bruijne, De Koster, Dekker en Groenewegen en aan den leerling der eerste klas De Groene. Nadat de heer Z a n d e e, voorzitter der vereeniging van oud-leerlingen had opgewekt tot aansluiting bij' deze vereeni ging en een der geslaagden de heer D e B r u ij n e had dank gebracht voor het genoten onderwijs', werd de samenkomst beëindigd. JEUGDIGE WERKLOOZE ONDERWIJZERS. Mogelijkheden voor beroepsomvorming? Gisteren heeft de Minister van Onder wijs, K. en W. de commissie geïnstal leerd, die in het leven werd geroepen met het doel, om na te gaan, welke mogelijk heden in het maatschappelijk economisch 'leven bestaan, om aan jeugdige werkloo- zo onderwijzers een werkkring te verze keren. De taak van de nieuw-ingestelde com missie formuleerde de minister aldus: 1. Na te gaan, wat ter bevordering van de opleiding in technische richting van jonge werkloo'ze bezitters van de akte van bekwaamheid als onderwijzer zou kunnen worden gedaan, met betrekking tot: a. de mogelijkheid van plaatsing aan nijver heidsscholen; b. de keuze uit de in aan merking komende gegadigden; c. de fi- nancieele regeling. 2. Den minister van Onderwijs, K. en W. ten spoedigste alle zoodanige voor stellen te doen, als zij' voor het aangege ven doel wenschelijk of noodig acht. Onmiddellijk na de installatie heeft de commissie haar eerste vergadering ge houden, waarin een voorloopige bespre king van -het werkplan heeft plaats ge had. Jeugdige lager-ondexwiis-akte-bezitters kunnen zich voor nadere inlichtingen schriftelijk wenden tot het secretariaat der commissie, departement van Onder wijs, K. en W., kamer 15, Oostduinlaan 2, 's-Gravenhage. Moord op den pastoor in Geysteren opgehelderd. Men zal zich herinneren den ontstellen den moord, die in den avond van 19 Ja nuari van het vorige jaar is gepleegd in het dorpje Geysteren. De pastoor aldaar, de Zeer Eerw. heer G. Litjens, werd door onverlaten in de pastorie overvallen en vermoord. Thans eindelijk is in deze zaak klaar heid gekomen. Vier gedetineerden in de gevangenis te Roermond, de gebr. J. en W. J. uit Belfeld, en zekere M. H. en G. D., beiden uit VenlO', die sinds lang van den moord werden verdacht, hebben gis teren tenslotte bekend, dat zij het mis drijf hebben gepleegd. Het was een verschrikkelijk drama, dat zich op dien Zondagavond in het Noord- Limburgsche dorpje afspeelde. Pastoor Litjens zat rustig op zijn studeerkamer te werken, toen kort na tienen aan de pas torie werd gebeld. Zijn huishoudster was reeds naar bed, waarom de pastoor zelf opendeed. De huishoudster hoorde, dat hij enkele woorden wisselde met een man, die blijkbaar den pastoor kwam halen voor een bediening. Immers hij ging te rug naar zijn kamer om den sleutel te halen van de kerk en verliet dan door de achterdeur het huis. Hier, in den tuin, hadden de bandieten hun strik gespan nen. Ternauwernood was de pastoor bui ten of zij vielen over hem heen en of schoon hun slachtoffer een krachtig man was, wisten zij hem te overmeesteren en te doo'den. Des Maandags reeds deed men een ar restatie. W. J. uit Belfeld, een berucht heerschap, had zich Zondagavond laat per auto van Horst naar Venlo laten krengen, waar hij ingevolge een belofte aan zijn meisje, vóór 12 uur zou zijn! De man werd aangehouden, doch hij had zijn verhaal gereed en zijn alibi scheen te kloppen, zoodat men hem moest laten gaan. Toch bleef men riem verdenken. Andere arrestaties volgden, doch tel kens weer scheen men te hebben misge tast, tot eindelijk den 2Qsten Juni van Afschaffing grootondoois aanstaande. De direoteuren der Posterijen van Dtiitschland, België, Denemarken, Frank rijk, Engeland, Noorwegen Zweden en Ne derland hebben onder leiding van den di recteur-generaal der P.T.T. ir M. H. Dam me te 's Gravenhage, een conferentie ge houden over de luchtposttarieven in ge noemde landen. De Scandinavische lan den en Nederland verzenden hun lucht post over geheel Europa, zonder dat hier voor een extra luchtrecht verschuldigd is. Op deze conferentie is besloten, dat alle deelnemende landen ditzelfde systeem zul len toepassen, zoodat dan het luchtrecht over een groot deel van Europa zal zijn afgeschaft. D'e deelnemers aan de conferentie heb ben gisteren op uitnoodiging van de K. L. M. het vliegveld Schiphol bezichtigd en daarna een vlucht boven ons land gedaan met de F 22 Roerdomp, onder commando van den heer Geyssendorffer. Na afloop van de conferentie hebben de vertegenwoordigers ons land weer verla ten. het vorige jaar het even leek, dat reeds toen de zaak tot klaarheid zou komen. Op genoemden dag werd naar 'het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht de 22-jarige A. D., controleur van een nachtveiligheidsdienst te Venlo. Daar za ten toen mede in voorarrest de gebr. W en G. J. en de werklooze chauffeur G. H. uit Venlo. Doch behalvo van de kippen- diefstallen, waarvoor zij in voorarrest zaten, werden zij samen met D. verdacht betrokken te zijn bij den moord in Geysteren. Ze voelden het zelf wel, want als zij over de kippendieverijen ver hoord werden, betuigden zij alsmaar on gevraagd, dat zij met die moordzaak niets hadden uit te staan. De politie en justitie hadden echter niet misgetast. Eindelijk zijn ze door de mand gevallen. Kindje verdronken. Te GrevenJbicht is 't 2-jarig zoontje van den beer S. in een langs de woning sitroomen- de beek gevallen en verdronken. Het lijk je is opgehaald. 'Doedel ijk ongeluk te B e r 1 i o u m. Op den nieuwen weg langs de Zuid-Willemsvaart te Berlicum heeft zich gistermiddag een ernstig ver- keers ongeluk voorgedaan, dat een 38- jarige wielrijdster het leven heeft gekost. Daar fietste de 38-jarige Mej. B. uit Loos- broek. Achter haar reed een personen auto, bestuurd door den heer Van E. uit Gemert. Bij 'het passeeren van een stil- staanden auto is de wagen van den heer Van E. met een hevigen klap tegen het rijwiel van Mej. E. gebotst. D'e wielrijd ster werd als het ware door de auto ge schept. Zij was' op slag dood. Hazardspel in een wa renhuis? Op last van de justitie te Groningen is procesverbaal opgemaakt tegen de exploitanten van een warenhuis aldaar, wegens het gelegenheid bieden tot hazardspel. De laatste weken werd hier hef z.g. ballerospel beoefend door koopers, die van de standhouders van het waren huis, bij aankoop van een bepaald bedrag bonnetjes kregen om aan dat spel mee te doen. Getracht zal worden tot in hoogste in stantie uit te maken of dit spel als ha zardspel moet worden beschouwd ja dan neen. Niet-giftig lichtgas. Do gasfabrieken te Chemnitz zullen voort aan uitsluitend niet-giftig licht- en kook- gas aan de 350.000 zielen tellende bevol king leveren., krachtens een zoo juist door den gemeenteraad genomen besluit. Ohemnitz zal zoodoende de eerste groo te Duitsche stad zijn, waar het ongevaar lijke gas geleverd wordt. Tot dusver heeft men er nog slechts in kleine gemeenten proeven mee genomen, waarbij het stad je Hameln, dat 30.000 inwoners heeft, vooraan ging. De ervaringen waren zóó gunstig, dat men het thans ook in de groote steden wil toepassen, Autobotsing met merk waardige oorzaak. Onder Al phen aan den Rijn zijn gisterochtend twee personenauto's in botsing gekomen. De oorzaak was wel zeer merkwaardig. De chauffeur J. de Jong reed uit Al- phen met vrij groote snelheid in de rich ting Zwammerdam toen uit de tegenover gestelde richting in een flauwe bocht en op een smal deel van de weg een andere personenauto naderde. De Jong remde zoo krachtig, dat de leuning van zijn zitplaats afbrak. Hij viel achterover en tiok het stuurrad in zijn val mee. De aldus stuurlooze wagen botste in volle vaart tegen den tegenligger op, een personenauto van de margarinefa- briek A. van Dijk uit Gouda, waarin naast den bestuurder, M. G. van Schip, een vertegenwoordiger van de firma, de heer M. H. Krabshuis, zat. Beide auto's wer den totaal vernield en zaten zoodanig in elkaar, dat zij door twee vrachtauto's moesten worden losgetrokken. Alle inzittenden waren min of meer ernstig gewond. Zware boerderij brand te Bolnes. Gisternacht is de boerderij van den heer A. Visser onder Bolnes, geheel door brand vernield. De eigenaar van de boerderij bevond zich in Groningen, waar hij een paarden markt bezocht. Bij de ontdekking had de brand al een ernstigen omvang aangenomen en de vlammen sloegen van de eene schuur pp de andere en tenslotte ook op het woonhuis over. Men deed moedige pogin gen het vee, dat ztch In d« etallen be vond, te redden, doch de hitte was zoo hevig, dat men slechts enkele dieren kon redden. Zes koeien, vier paarden, vijf schapen, een aantal lammeren en geiten vonden een wreeden dood in de vlammen. Ook uit het woonhuis kon men maar zeer weinig meer in veiligheid brengen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het „Motor- en Rijwiel reglement" of van de „Motor- en Rijwiel- wet": H. M. v. L. te Middelburg f 1 b. s. 1 d, h.; J. C. v. W. te O.- en W.-Souburg en W. P. te Vlissingen, beiden f 3 b. s. 3 d. h.; J. M. R. te Goes en C. J. S. te Tilburg, beiden f 1 b. s. 1 d. h.; P. C. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; A. P. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; C. J. V. te Koudekerke, G. R. te Wolphaartsdijk en G. P. G. te Kapelle allen f2 b. s. 2 d. h.; J. v. d. D. te Goes fl b. s. 1 d. h.; K. V. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; T. W. te Borssele en J. G, te Hoedekenskerke, beiden f2 b. s. 2 d. h.; C. R. te 's-H. Arendskerke fl b. s. 1 d. h.; J. J. de J. te Vlissingen en A. J. te Koudekerke, beiden f2 b. s. 2 d. h.; M. H. te Arnemuiden f0,50 b. s. 1 d. h.j J. de W. te Koudekerke en A. N. K. te 's-H. Arendskerke, beiden f2 b. s. 2 d. h.; Ph. B. te Rilland-Bath f2,50 b. s. 1 d. h.; J. de H. te Wissenkerke f2 b. s. 2 d. h.; J. de R. te 's-H. Abtskerke f 1 b. s. 1 d. h.; H. B. te Biezelinge en J. S. te Kruiningen beiden f3 b. s. 3 d. h.; C. M. P. te Kloe- tinge, J. P. K. te Vlissingen, C. M. K. te Middelburg, G. L. F. S. te Vlissingen, al len f2 b. s. 2 d. h.; H. H. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h.; P. G. v. d. B. te Krabben- dijke en H. P. A. B. te Goes, beiden f 3 b. s. 3 d. h.; J. C. M. te Rilland-Bath fl b. s. 1 d. h.; C. W. te Koudekerke f2 b. s. 2 d. h.; A. C. te Vlissingen f5 b. s. 5 d. h.; J. D. te Kruiningen f7,50 b. s. 5 d. h.; J. G. te 's-Gravenpolder f 10 b. s. 10 d. h.; P. J. R. te Kapelle f3 b. s. 3 d. h. Straatschenderij: Th. J. F. te Middel burg en A. de V. te Middelburg, beiden f 1 b. s. 1 d. h.; J. v. B. te Arnemuiden f3 b. s. 3 d. h.; J. V. te Arnemuiden f3 b. s. 1 d. h., met toewijzing van de civiele vordering van J. J. B. te Arnemuiden tot een bedrag van f 1,30. Dronkenschap op den openbaren weg: L. de R. te Vlissingen, J. W. te Middel burg, C. J. F. L., Vlissingen, allen f 15 b. s. 15 d. h.; C. v. d. A. te Haarlem f 10 b. s. 10 d. h. Loopen over eenigen grond, die bezaaid is, zonder daartoe gerechtigd te zijn: H. C. M. R. te Middelburg verblijvende f2 b. s. 2 d. h. Overtreding Arbeidswet, bij herhaling: A. P. A. B. te Kortgene f 10 b. s. 10 d. h. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouwcrisiswet vastgestelde voorschriften: G. V., gedomicilieerd te Werkendam f 5 b. s. 5 d. h., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen spijsvet; W. H. v. 'tV., vrijspraak; J. S. te Rotterdam, 2 m. f3 b. s. 3 d. h. voor iedere boete. Zonder toestemming langs den spoor weg rijden: A. v. 't W. te Hoedekenskerke vrijspraak. Als bestuurder van een motorrijtuig een tramtrein in zijn loop belemmeren: A. B. te Veere f 5 b. s. 5 d. h. Overtreding reglement op de Wegen en Voetpaden: J. G. te Oudelande f3 b. s. 3 d. h. Te Middelburg zonder schriftelijke toe stemming van B. en W. een geldinzame ling houden: W. M. G. te Middelburg en W. P. V. te Middelburg, beiden f3 b. s. 3 d. h. Overtreding ventverbod te Meliskerke: H. C. M. R. te Middelburg 2 maal f2 b. s. 2 d. h. Idem te Yerseke: M. S. te Arnemuiden f 2 b. s. 2 d. h. Idem te Kruiningen: G. B. te Hendrik Ido Ambacht f 2 b. s. 2 d. h.; H. W. v. d. M. te Breda fl b. s. 1 d. h. Te Veere zich na het sluitingsuur als bezoeker bevinden in een tapperij: E. de R. te Vrouwepolder f 1 b. s. 1 w. t. s.; P. J. B. te Veere, J. F. M. te Veere, Th. M. te Veere, A. v. d. H. te Veere en Ph. J. te Veere, allen f 1 b. s. 1 d. h. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 April: Matige tot krachtige, later afnemende Z.W. tot W. wind, aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken met regenbuien, la ter opklarend, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Zaterdag 7 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6