DE ZEEUW Wijziging van Kinderrecht. Die nare Hoofdpijn De Erfenis uit Amerika Uit de Provincie TWEEDE BLAD HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 257, zwaarder dan de meeste andere. getroffen, moet kunnen doortasten, wan neer na een behoorlijken termijn blijkt, dat dezelve onvoldoende is om het gestel de doel te bereiken. Zij mag dan niet te rugtreden en het kind aan zijn lot over laten. De dubbele controle van voogdijraad c.q. openbaar ministerie en rechter is uiter aard een waarborg tegen een denkbare minder juiste toepassing van het nieuwe, instituut. Het ia een leemte in de wet dat min derjarigen, te wier opzichte zekere op- voodingsmaatregelen (ondertoezichtstel ling terbeschikkingstelling) zijn geno men, welke bij hun meerderjarigheid van ïechtswege eindigen, zich aan dezelve kunnen onttrekken door bet aangaan van een huwelijk waardoor immers aan bun meerderjarigheid een einde komt. In bet ontwerp zijn eenige bepalingen opgeno men, die ten doel hebben dezen eigen- aardigen vorm van wetsontduiking on mogelijk te maken. Die regeling van bet voogdijbeheer is mede gewijzigd. D'e gebrekkigheid der tegenwoordige re geling ligt voornamelijk hierin, dat zij den voogd weliswaar de noodige ver plichtingen oplegt, maar dat verzuimd is doze verplichtingen ook van behoorlijke sancties te voorzien. Deugdelijke controle tracht het ont werp te verwezenlijken door een behoor lijk gesanctionneerdo verplichting tot: a. inventarisatie; b. het periodiek afleggen van rekening en verantwoording ten over staan van den kantonrechter. In de artikelen 358'360 is het ouder- lijk tuchtrecht in eere hersteld. Die wederinvoering van de in 1921 afgeschaf te „correction paternelle" is gewenscht: het komt namelijk voor, dat een onmid- delijk werkende, zeer straffe behandeling voor een kind heilzaam is, en daarom moet een ouder, die zijn kind zoodanige behandeling wil doen ondergaan, de ge legenheid daartoe geboden worden. D'e „correction" dient te bestaan in de op sluiting in een tuchtschool, niet in een rijksopvoedingsgesticht welke ge stichten niet de tot dit doel geschikte in richtingen zijn. De practijk dat bevelen, waarbij de of ficier van justitie minderjarigen aan een voogdijraad toevertrouwt, soms ja renlang blijven gelden zonder eenige rech terlijke controle, is onjuist. Onze wetge ving heeft staatsvoogdij niet gewild. Op deze wijze zou iets van dien aard in de practijk insluipen en dit dient zooveel mogelijk voorkomen te worden. Voorge steld wordt aan de toevertrouwing door den officier van justitie een fatalen ter mijn te stellen, binnen welken haar rech terlijke bekrachtiging moet worden ge vraagd. Is deze bekrachtiging niet binnen 14 dagen gevorderd dan vervalt de toe vertrouwing der kinderen aan den voog dijraad automatisch. Voorts omvat het onderhavige wetsont werp nog tal van andere wijzigingen van meer ondergeschikt belang. De geweigerde radiouitzending te Middelburg. Hieromtrent verklaarde dr A. A. M. Enserinck, waarnemend-secretaris van de radio-omroep-contiole-commissie aan het „Volksblad": Het feit, dat de Luchtbescbermingswet aan de burgemeesters zulke groote be voegdheden geeft, wijst er reeds op, zoo zeide dr Enserinck, dat de wetgever 'nier bij gedacht beeft aan buitengewone om standigheden, wanneer gevaren de bur gerbevolking bedreigen. De controle-com missie stelt zich voorts op het standpunt, dat de radio-omroepvereenigingen van primair belang zijn en dat zij de radio- distributie als doorgifte-apparaat ziet. Bij zeer bijzondere plaatselijke gebeurtenis- sen echter zendt de distributie-onderne ming ook wel rechtstreeks uit. Eveneens is dit het geval met grammofoonplaten. In ons land zijn ongeveer 350 distributie bedrijven, die daarvoor vergunning bezit- zitten. Een lezing over gifgassen en de burg'er- tevolking, aldus dr E'nserinck, is niet al leen voor Middelburg en Vlissingen van belang, maar evenzeer voot Leeuwarden en Groningen of Maastricht en Heerlen, derhalve voor bet geheele land. Indien zij voor de eene distributie wordt toege staan, kan zij voor een andere niet ge weigerd worden. Het gevolg hiervan kan zijn, dat 350 lezingen over hetzelfde on derwerp gehouden worden. Dit nu is ir rationeel en in strijd met het karakter van de distributie. De distributieondernemingen zouden op die wijze eigen uitzendingen gaan verzor gen, hetgeen niet in het belang van de omroepvereenigingen is. Afdoend toezicht op de uitzendingen zou dan niet mogelijk zijn, D'aarom meent de commissie, dat uitzendingen, die van algemeen belang zijn, niet via de distributie, maar via de omroepvereenigingen moeten geschieden. Met nadruk wees dr Enserinck er op, dat de controlecommissie voor de lucht bescherming a,lle medewerking verleent. Bij verduisteringsproeven, gewestelijke oefeningen, enz., wordt de distributie volledig ingeschakeld. De vraag rijst nu, of de luchtbescher mingsdienst te Middelburg zich met dit standpunt kan vereenigen. Is de wijze zoo als de controlecommissie artikel 12 uit legt juist, of heeft zij niet het recht in te grijpen in uitzendingen, welke een burge meester gelast? Nader wordt ons gemeld; Zoolang geen zekerheid zal zijn verkre gen, dat de verdere uitzending der ont worpen voordrachten ongestoord zal kun nen geschieden, is de voortzetting der se rie stop gezet. Middelburg. Straatcolportage. Van de zijde van de Marktkooplieden zijn klachten geuit van de last, die zij ook hier ondervinden van het colportee- ren door de N. S. B. tusschen de rijen kramen in. De colporteurs drongen zich op aan de koopers en maakten het deze en den verkoopers meermalen lastig. Van de zijde van laatstgenoemde vernamen wij', dat thans de politie maatregelen heeft genomen om aan dit colporteeren bij bun kramen een einde te maken, wat de marktkooplieden op hoogen prijs stel len. 'Verlaging personeels belasting voor motorrij- tuigen. In verhand met het verzoek van dhr Portheine tot vermindering van den onevenredigen zwaren druk van de personeele belasting (en opcenten) voor eigenaren van motorrijtuigen 'hebben B. en W. deze zaak in nadere beschouwing genomen. Thans kunnen zij mededeélen, dat in 163 gemeenten de belastingdruk liooger ia dan het wettelijk tarief van f 6 resp. f2 voor motorrijwielen voor één persoon, resp. voor elke geheel som van f 100 voor een motorrijwiel tot f 2000. In 74 van die 163 gemeenten blijft de druk nog beneden de Middelburgsche en in 46 is hij! daaraan gelijk en in 43 is hij hoo ger. Naar de meening van B. en W. zijn voor eeni incidenteele verlaging uitslui tend voor motorrijtuigen geen voldoende gronden aanwezig. Wanneer, gelijk B. en W. van heeler harte 'hopen binnen zeer af- zienbaren tijd, de financieele toestand der gemeente dusdanig verbeterd zal zijn, dat rniet reden een vermindering van den plaatselijken belastingdruk ernstig kan worden overwogen, dan zijn B. en W. gaarne bereid de onderhavige heffing in het algemeene kader van de overwegin gen nopens de voor te stellen verminde ringen te betrekken. i Marktconcerten. Naar wij vernemen zal in de maand Augustus het Mi'ddelburgscb Muziekkorps weder een viertal concerten op de Markt geven in samenwerking met de buurtcommissie Markt en Vreemdelingen. D'e concerten zijn bepaald op Woens dagen 11 en 18 Augustus van 9 tot half elf, op Woensdag 25 Augustus van half negen tot 10 uur en Dinsdag 31 Augus tus van 8 tot 9 uur. Verpachting vischwater. Voor de pacht van het vischwater in de binnenhavens hebben zich onder aanbie ding van eene som van f 60 per jaar, twee gegadigden bij B. en W. aangemeld, namelijk M. P. Pikkaart en J. J. Schou. Daar de gedane aanbiedingen gelijk zijn, meenen 'B. en W. aan eerstgenoemd en persoon, die visscher is, de voorkeur te VAN VRIJDAG 16 APRIL 1937, Nr 165. Een wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de bepalingen betreffende het kinderrecht. Ter toelichting daarvan wordt o.m. het volgende opgemerkt: Sinds jaren wordt van verschillende zijden aangedrongen op een herziening van den vorm der kinderwetten. Ieder, die met deze wetten al was het maar oppervlakkig, heeft kennis gemaakt, zal toegeven, dat zij sterk afwijken van den streng en beperkt gehouden opzet van ons burgerlijk wetboek. Ook de systema tiek laat te wenscben over. Dit valt te meer te betreuren, omdat bet hier fa milie-recht betreft, waarmede ook niet- juristen o.a. de talrijke leeken, die zich met de kinderbescherming bezig houden i vaak te maken hebben. D'aarenboven eisebt ook het materieele kinderrecht in eenige opzichten herzie ning en nadere voorziening. De twee voornaamste oorzaken van de onduidelijkheid der kinderwetten zijn: 1. dat nieuwe bepalingen steeds zijn vastgeknoopt aan en geweven door de be staande teksten; 2. dat de materieele bepalingen bijna steeds vergezeld gaan van de formeele die tot haar veiwerkelijking noodig zijn. Het ontwerp tracht de bezwaren te ver mijden door een samenvattende behande ling der hiervoor in aanmerking komen de onderwerpen en door al de formeel- rechtelijke bepalingen door de kinder wetten in het burgerlijk wetboek gebracht, daaruit te lichten en, systematisch sa mengevat, in bet wetboek van burger lijke ïechtsvor dering op te nemen. Een ingrijpende materieele wijziging, die door het ontwerp in het kinderrecht wordt voorgesteld, is deze, dat voor het ontstaan van burgerlijke betrekkingen tusschen het natuurlijk kind en zijn moeder erkenning door deze laatste voortaan niet meer noodig zal zijn. Een andere materieele wijziging, die in het ontwerp wordt voorgesteld, ia, dat de ouderlijke macht ten aanzien van den persoon des kinds voortaan niet meer door den vader alleen, doch als re gel door beide ouders gezamenlijk zal worden uitgeoefend, terwijl bij verschil van inzicht de wil des vaders beslis send zal zijn. In art. 374b, lid 2, ia gepoogd een re geling te treffen, die het onder bepaalde omstandigheden mogelijk zal maken, dat een ouder tegen zijn wil wegens „incapa- citeit" (niet-kunnen) wordt ontheven. Reeds lang werd in de practijk de be hoefte aan deze mogelijkheid gevoeld. Aan de ontworpen regeling ligt de ge dachte ten grondslag, dat de overheid, die in het belang van een minderjarige den maatregel der ondertoezichtstelling heeft behoeft Uw dag niel te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge zijl er af. Bovendien, Ge proeft niets I Prettig en makkelijk innemenl AKKER - CACHETS verdrijven spoedig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn. /eral verkrijgbaar! 52 cent per 12 stuks. FEUILLETON. door Anne Baele. 107) (Slot.) Het huwelijk van Flo en Arthur werd niet lang uitgesteld, aangezien de bruide gom moeilijk eerst weer naar Amerika vertrekken kon. In twee maanden moest alles in gereedheid worden gebracht en Flo had nu plotseling de handen vol met haar uitzet. 'tWas op een stormachtigen morgen in Maart, dat hun huwelijk voltrokken werd. De kleine kerk van Hollyfield stroomde vol, want ieder wilde Flo als bruid zien en ze was ook allerliefst met haar vier bruidsmeisjes: Belle, Dolly, Marjory en Mamy. Mulready moest zelfs als bruidsjonker mee in den stoet, want Flo had alles zoo mooi en deftig mogelijk willen hebben en ze moest een heelen bruidstoet hebben om de plechtigheid luister bij te zetten. Het huwelijk werd door Ds Burmester zelf bevestigd en het ernstige woord, dat door den predikant aan het jonge paar werd meegegeven, maakte op allen een onvergetelijken indruk. Arthur Dauncey was de meest royale bruidegom, die er ooit in Hollyfield was geweest en hij wilde, dat heel het dorp deelde in zijn geluk. Lang daarna was men nog steeds vol van de bruiloft van Flo Dauncey. Ook de landheer en zijn beide zusters namen aan het feest deel en vooral juffrouw Dulcey wist de stem ming er in te houden, toen aan den avond van den dag het jonge paar af scheid nam, om naar hun eigen woning te vertrekken. Eer ze naar Amerika gin gen, wilden ze nog een reis door Europa maken en mijnheer Dauncey beloofde hen na Belle's trouwen te komen bezoeken. Na al de drukte ging het leven verder zijn gewonen gang. Belle nam baar ge wone werkzaamheden weer op en haar verloofde vertrok om nog met zijn oom financieele schikkingen te treffen, die het overlijden van zijn broer noodzakelijk gemaakt hadden. Weatherley ging nu in Harrow op school en voor de beide meis jes werd een goede gouvernante genomen, zoodat ze eerst thuis konden blijven. Ze waren heel dikwijls op de boerderij en de verhouding tusschen de Dauncey's en de kasteelbewoners liet niets te wenschen over. Arthur had voor zijn vertrek nog alles geregeld; de huur was betaald en alle verplichtingen aan mijnheer Pearce waren voldaan. Bovendien had hij nog een geregeld jaargeld vastgezet voor mijn beer Dauncey, dat hij hein volgens zijn beweren, meer dan schuldig was. Belle wilde maar liefst op „Castle Farm" blijven wonen en Mulready buur de het nu van den landheer, in schijn voor mijnheer Dauncey, maar in werkelijkheid voor hemzelf. De heele 'boerderij werd op geknapt en gerestaureerd en Belle en haar verloof de verzorgden zelf den tuin en het erf. Ze konden nu naar hartelust kweeken en planten en de roem, die an ders het station Orehandson altijd in- oogstte, verhuisde nu naar jQastle Farm" zoodat zelfs de landheer en juffrouw Dul cey er aardigheid in hadden, dat alles daar zoo heerlijk groeide en bloeide. 't Was een jaar na Charley's dood, dat ook Belle's trouwdag aanbrak. Weather ley mocht op zijn dringend verzoek voor deze gebeurtenis overkomen. Hij maakte uitstekende vorderingen en zijn leeraren waren uiterst tevreden over hem, zeer tot blijdschap van zijn beide grootvaders, die met recht trotsch op den jongen mochten zijn. Het geheel was eenvoudiger dan bij Flo wat de uitdrukkelijke wensch van de bruid was. Maar wel mochten Marjory, Mamy en Dolly weer hup eereplicht van bruidsmeisjes vervullen. Op een helderen herfstmorgen werd hun huwelijk voltrokken, en de natuur scheen in veelheid van kleuren en geuren zich mee te verheugen in Belle's geluk. moeten geven, doch tegen een pachtprijs van f 75. Goes. Bevolking. Ingekomen: A. van der D'oes en gezin, slager, van Heinkenszand, 'sH. H.kind.- straat 1; S. J. Pieters, dienstbode, van Bten Haag, Groote Markt 40; A. H. Hoe gen en vrouw, keurmeester, van Den Haag, Zonnebloemstraat 16; Wed, J. F. Heijens, zonder beroep, van Terneuzen, Bocht van Guinea 7; P, Bliek en vrouw, filiaalhouder, van Kloetinge, Lange Kerkstraat 38; C.J, Hoondort, dienstbode, van Borsselo, Ganzepoortstraat 28; W, te Velde geb. Lubberink, zonder beroep, van Borger, Kamperfoeliestr. 2B; H. M. Mouw en gezin, controleur van de Bilt, Kamperfoeliestr. 2E'; J. Brugge, zonder bezoop, van Groede, Tulpstraat 50; M. F. H. van Bergen, ambt. P.T.T., van Huy, J. van Beijerenstraat 5; J. Buijs, dienstbode, van Rotterdam, Oostsingel 188; J. A. Raas, dienstbode, van Arendskerke, Kloet.weg 5a; M. Cabboort en gezin, op perman, van Den Helder, J. Vaickestraat 13; G. Dominicus, dienstbode, van We- meldinge, Oostsingel 80; W. Remijnse, dienstbode, van Bloemendaal, Oostsingel 88; R. M. van Wamrooij, zonder beroep, van Arnhem, Voorstad 7; Th. J, Brock- bernd geb. van Eerd, zonder beroep, van Den Bosch, Zonnebloemstraat 18; H. Sjoer, fotograaf, van Veenendaal, Terwei- straat 4; G. Klap, chauffeur, van Wol- phaartsdijk Scheldestraat 68; S. van Oos ten en gezin, groentenkweeker, van Ka- pelle, Poelweg IV 1. Vertrokken: D. Gorsse en vrouw, letter zetter, van Zaagmolenstraat 41 naar Kloetinge; H. Grootens, monteur, van West wal 22 naar Den Haag; Ei. A. Murk geb. Rouw, zonder beroep, van Wijn gaardstraat 35 naar Vlissingen; W. G. Hijzen, naaister, van Piccardtstraat 28 naar Rotterdam; J. W. F. Verscboore de la Houssaije, zonder beroep, van Groote Markt 7 naar Ooltgensplaat; P. G. Klein- sohmidt, fruitteler, van Oo.- twal 25 naar Wassenaar; J. Broekhoven geb. Gelzik en kinderen, zonder beroep, van Korte Kerkstraat 10, naar Indië; M. P. Willem- se, 'dienstbode, van Kloet.weg 22 naar Ierseke; J. Smolders, huishoudster, van Kamperfoeliestraat 49, naar Rheden; J. van Wijk en gezin, onderwijzer, van Wilhelminastraat 25 naar Den Haag; H. G. Boogert, dienstbode, van Middel- burgschestraat 29 naar 's Gravenpolder; M. Traas, dienstbode, van Oostsingel 80 naar Arendskerke; J. Dagevos en gezin, vurz.-inspecteur, van Piccardtstraat 9, naar Middelburg; J. G. v. d. Boom en vrouw, winkelbediende, van Zaagmolen straat 15 naar Rotterdam; J. Bartelse, broodbakker, van M. Sin.buurt 25 naar Nisse; G. Schipper, dienstbode, van 'sH. H.kind.dijk 67, naar Den Haag. J. Bal en vrouw, ambt. visscherijcentrale, van Terwelstraat 8 naar Krabbendijfce. Vreemdelingenverkeer. Onder voorzitterschap van dhr Gun ning, burgemeester van Ierseke, hield gisteravond de Vereen, tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer op Z.- en N'oord-Beveland in het Schuttershof een slecht bezochte vergadering. D'e voorzit ter sprak de hoop uit, dat het vreemde lingenverkeer zou toenemen door de eoo- nomische opleving en dat ook de vereeni- ging daardoor meer zou bloeien. D'e secretaris, dhr Houtekamer te Kloetinge wees er in zijn jaarverslag op, dat door de slechte weersomstandig heden 1936 voor het vreemdelingenver keer niet zoo best is geweest. Het aantal leden verminderde tot 162. Uit het verslag bleek weer, dat de se cretaris vele inlichtingen over Zuid- en Noord-Beveland had verstrekt en al het mogelijke had gedaan om vreemdelingen hierheen te krijgen. Zooveel mogelijk is de aandadht op deze eilanden gevestigd. Dhr L. Verwer geloofde, dat 't seizoen niet zoo slecht is geweest als de secreta ris meende. "Spr. wijst op de vele bezoe ken van buitenlandsche touringcars. De secretaris antwoordde, dat hij uit de ver kregen gegevens den indruk had gekre gen, dat het seizoen niet zoo gunstig was geweest. Devoorzitt.er dankte den secre- Heel 'het dorp verkeerde opnieuw in een j feeststemming, vooral omdat het nu Belle i betrof, waarvan ieder hield en voor wie ieder de ajlei'beste wenschen uitsprak. Juffouw Dulcey regelde heel het verloop van den trouwdag en na de plechtigheid in de kerk ging ze vlug naar huis- om aan Molly nog wenken en raadgevingen te ge ven betreffende het bruiloftsmaal. Molly had zelf alles willen klaarmaken voor haar aangebeden „juffrouw Belle" en ze had voortdurend in zichzelf gemompeld, dat die mijnheer Mulready de allerbeste vrouw van de heele wereld kreeg. Ook Belle maakte met haar man een huwelijksreis en reeds lang te voren was het af gesp roken, dat Marjory bij haar grootvader op de boerderij zou komen, zoolang Belle weg was. Het kind vond het heerlijk, want hoewel ze zich heelemaal gelukkig gevoelde op het kasteel, trok de boerderij haar nog erg. Molly wilde ook beslist met haar trouwdag nog wachten, totdat het jonge paar in Hollyfield zou zijn terug gekeerd, iets wat juffrouw Dul cey zoozeer waardeerde, dat ze het koet- siershuis eens extra liet opknappen en herstellen, om het passend en gereed te j hebben, als Ben en zijn jonggetrouwde j vrouw er straks hun intrek zouden ne- men. Met groot© vreugde en spontane harte- lijktheid werden Belle en haar man weer KON ARMEN NIET BOVEN HAAR HOOFD HEFFEN. Nu al ruim een jaar vrij van pijn. Deze dame was nagenoeg hulpeloos door martelende ïheumatiscbe pijnen in haar rug, armen en beenen: „De pijn in mijn armen en beenen was werkelijk ondragelijk, vooral in mijn ar men; ik kon niet boven mijn hoofd rei ken. Na twee maanden besloot ik Kru- schen Salts te gaan probeeren en heb ik nu gedurende meer dan óén jaar niet bet minste symptoom van rheumatieche pij nen gehad." Mevr. H. E. Kruschen Salts spoort de afvoerorga- nen, lever, nieren en ingewanden op ge heel natuurlijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstof fen, als urinezuur e.d., welke maar al te vaak de oorzaak zijn van rheumatische pijnen, snel en afdoende worden wegge voerd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voor komt. (Adv.) taris hartelijk voor zijn vele werk voor de vereeniging. Hij is in haar de stuwende kracht. Het financieel verslag meldde een ont vangst van f 700,19 en een uitgaaf van f 713,72. Do begroeting werd vastgesteld met een eindcijfer van f 640. Door opheffing van de Bankasseoiatio zal de vereeniging naar een ander bu reau moeten uitzien. Het bestuur is hier over in onderhandeling met de Twentsohe Bank. In plaats van dhr Mr Mes, die zich niet herkiesbaar stelde, werd tot bestuurslid gekozen dhr J. C. v. d. Velde te Goes. D'e aftredende bestuursleden, dkrn P. Dek ker te Wemeldinge, D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke en L. Kranenburg te Wilhelminadorp werden herkozen. Bij de bespreking van de propaganda deelde de voorzitter mede, dat vooral bij de Amerikanen dit jaar veel belangstel ling zal bestaan voor een bezoek aan Oud-Vosmeer. Besprekingen zijn gevoerd met reisfoureaux om aan die reizen te vens te verbinden een bezoek aan Zuid- Beveland. Dhr L. Verwer verwachtte hiervan niet veel en zou er niet veel geld voor willen uitgeven. Spr. zou liever propaganda wil len maken onder de vreemdelingen, die aan de Belgische kust vertoeven. De secretaris deelde nog mede, dat ge tracht zal worden tijdens de Engeleche kroningsfeesten trips daarheen, ook via Zeeland te doen plaats vinden. De Prov. Vereeniging voor V. V. V. zal folders ver spreiden, waarin ook een ruime plaats aan Goes zal worden afgestaan. Hierna volgde sluiting. Wemeldingie. Gisteren had in de voor malige bewaarschool alhier de opening plaats van de Bijbeltentoonstelling. Ds dé Bruijm heette de aanwezigen hartelijk welkom, 'inzonderheid dhrn J. A. Domi nicus, wethouder en Ds Boeke uit Am sterdam, secretaris van het Ned. Bijbel genootschap, en verzocht aan eerstge noemde, nu burgemeester Keijzer wegens ziekte verhinderd is, deze tentoonstelling te willen openen. Dhr J. A. Dominicus zeide gaarne ge volg te willen geven aan dit verzoek, om dat spr. het een groot voorrecht acht als Nederlander, waar ons volk als Bijbel- lezend volk bekend staat, deze tentoon- stelling te mogen openen. Het is zeker de moeit waard om voor hetgeen de afd. "Wemeldinge, met mede werking van het Ned. Bijbelgenootschap laat zien, een gang naar de tentoonstel ling te doen. Daarna trad Ds Boeke, secretaris vein het Ned. Bijbelgenootschap, naar voren, die op onderhoudende wijze de verschil lende Bijbels en Evangeliën, waaronder de 'Indische Bijbel, 'die in 34 verschillen de talen wordt uitgegeven, besprak. Tot slot zij nog vermeld, dat door eeni ge ingezetenen een collectie Statenbijbels, Linnen gehaald, toen ze van hun reis te rug kwamen. Heel het dorp liep uit om hen te verwelkomen en Molly, droogde haar oogen met dejpunt van haar schort, toen het jonge paar het erf van „Castle 1 arm" opreed. Belle werd bijna door baar vader uit het rijtuig getrokken, zoo verlangend wa ren ze om haar te begroeten, omdat ze haar zoozeer gemist hadden. Onder on stuimige omhelzingen -en liefkcozingen wer'd ze mee naar binnen genomen en Mulready merkte op, dat hij nog maar bijzaak was en dat er niemand was, die oog of oor voor hem had. Maar Marjory kreeg medelijden met hem en terwijl ze hem plagend bij zijn oor trok, zei ze la chend: „Kom dan maar hier, dan krijgt u ook een zoen van mij. U bent nu immers een oom van mij geworden". „Ja, 'tis waar ook, je bent nu de man van mijn peetekind'', zei juffrouw Dulcey plotseling. „Maar ik blijf mijn oude rech ten op haar vasthouden hoor! Ik hoop van harte en ik vertrouw het ook wel, dat je altijd goed en lief voor haar zult zijn, want ze verdient haar geluk ten 1 volle". „Ik beloof het u", antwoordde Mul ready eenvoudig en levenslang heeft hij zijn belofte, die hij opnieuw in dat oogen- blik uitsprak, gehouden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5