Uit de Provincie Gemengd Nieuws Rechtszaken Ingezonden Stukken. Bebouwlngsplan gemeente-gron- den bij Veersche brug. Dhr Paul stelt voor te lezen, dat het terrein moet worden aanvaaid met alle bekende en onbekende gebreken. Dit wordt overgenomen. Rondvraag. Dhr Harthoorn wil wat meer regelmatig als Raad vergaderen, b.v, op een vast tijdstip per maand. Dhr Paul klaagt over het lange wachten op 'het postkantoor en vraagt aan B. en W. zich te verstaan met or ganisaties hier ter stede. Verder vraagt Spr. meer publicatie over de wijziging in de toelatingsleeftijd tot de lagere school. (Weth. Boasson zegt dit laatste toe.) Dhr M o n d e e 1 brengt de opgeheven kostelooze zwemplaats ter sprake. Dhr v. d. F e 11 z wil de werklooze schippers binnenkort een andere lig plaats toewijzen dan nu bij de zwem plaats. De voorzitter zegt toe in B. en W. te zullen spreken over meer regel matig vergaderen. Maar de Paaschweek is er nu tusschen gekomen. Het lange wachten in het postkantoor zal ook in B. en W. worden besproken, al zijn er bij B. en W. geen klachten ingekomen. Wat de gratis zwemplaats betreft, overwogen zal worden den Raad hier omtrent de voornaamste moeilijkheden mede te deelen. Weth. Onderdijk deelt mede in zake de ligplaats voor schepen, dat over eenstemming is bereikt met den Rijks waterstaat over verplaatsing van meer palen. Is dit opgelost, dan kan de lig plaats worden veranderd. Hierna sluiting. VEREENIGING VAN A.R. GEMEENTEBESTUURDERS. Bespreking op het referaat van Mr Noteboom. Dhr Heemskerk (Middelburg) stelt eenige vragen over de taak der Over heid ten opzichte van de armenzorg en vraagt of het nog mogelijk is onderscheid te maken tusschen gewone en crisis werkloosheid. Volgens spr. niet. Dhr Verhulst ('s-Gravenpolder) wijst op moeilijke gevallen, waarvoor de gemeentebesturen geplaatst worden, als een boer, die veel steun geniet, flinke, valide arbeiders de straat op stuurt. Op die manier ontstaat wrevel. Dhr Van Mazijk (Sluis) deelt mede, wat men te Sluis beeft gedaan, om de hulpbehoevenden lid te doen worden van ziekenfonds of vereen, voor ziekenhuis- verpleging. Kan bier eenige aandrang worden uitgeoefend Dhr Louwerse (Grijpskerke) vraagt, boe de spreker denkt over de Kersttoe slag aan de werkloozen. Dhr Haverhoek i(Krahbendijke) vraagt, of de kerken en bet particulier initiatief wel begeeren, dat armen- en werkloozenzorg vooral en bovenal bij hen worden ondergebracht. Volgens spr. be geeren ze dit niet. Verder vraagt spr. of werkverruiming in dezen tijd van mechanisatie mogelijk is. Kunnen wij, Anti-Revolutionairen, in zake werkloozenzorg, ook niet met een of ander concreet plan komen Dhr Fanoy (Axel) informeert ook naar de mogelijkheid van premiebetaling van fondsen voor werkloozen, enz. door de gemeente. Volgens spr. kan dit in Axel financieel niet. Mr Noteboom de sprekers beant woordend zegt zich ten opzichte van ar menzorg aangesloten te hebben bij Prof. Fabius en Mr Groen van Prinsterer. Ons ideaal moet zijnafschaffing van Staats armenzorg. Spr. veroordeelt echter niet bet prin cipe van de armenwet van 1912. De prac- tijk ging vóór 1912 reeds in de rich ting van opheffende, preventieve zorg. Als erkend wordt, dat de Overheid een taak heeft, dan moet die ook g o e d wor den uitgeoefend. Men moet onderscheiden tusschen we zenlijke armenzorg en sociale zorg. In de richting van sociale voorzorg moet nog veel verder worden gegaan. De werkloos heidsverzekering en de ziekenfondsen moeten worden uitgebreid. Nog meer moet armoede worden voorkomen. Principieel vindt spr. het niet onjuist, dat in buitengewone omstandigheden buitengewone maatregelen worden geno men, maar dan liefst door het particu liere initiatief. De practijk wijst uit, dat niet alle werk loozen tot de crisiswerkloozen kunnen worden gerekend. We moeten ook reke nen met de toekomst. En daarom moet de werkloozenverzekering worden uitge bouwd. Wat de vraag van den heer Verbuist betreft, moeten we in aanmerking ne men, dat de landbouwsteun geen indi- vidueele, maar bedrijfssteun is. We moeten tusschen dezen en den werkloon zensteun geen verband leggen. Wat de aansluiting bij fondsen be treft, antwoordt spr. dat men in sommige gemeenten aan werkloozen de ver plichting oplegt zich daarbij aan te sluiten. Maar men moet dan toch vrij1 stellen hen, die gemoedsbezwaren heb ben. Eenvoudiger is het te regelen, door dat bepaald wordt, dat steuntrekkenden hun bedrag zien verminderd met het contributiebedrag, dat voor anderen door de gemeente betaald wordt. Men dwingt dan niemand, maar be voordeelt ook de weigeracbtigen niet. De kwestie van den Kersttoeslag moet naar plaatselijke usantie worden beoor deeld. Maar men moet niet een bepaalde groep (b.v, de werkloozen) die gave schenken, doch ook andere hulpbehoeven den daarin doen deelen. In beginsel is spr. niet tegen de Kerstgave zonder meer. Tot den beer Haverhoek zegt spr., dat het van plannen krioelt, maar dat men daarbij uitgaat van de gedachte, dat de mensch den economischen toestand weer normaal kan maken. Daartegenover stelt spr. de economische politiek van de re geering, die onze economische positie wil verstevigen. Het kan inderdaad noodig zijn, dat de regeering tijdelijk maatrege len neemt tegen mechanisatie (de siga- renindustrie), maar over de geheele lijn de mechanisatie stuiten, zou zijn het paard achter den wagen spannen. Na een kort slotwoord van den voor zitter ging Mr Noteboom voor in dank gebed. Een gemaal te Veere. Nu het deel van den polder Walche ren bewesten het kanaal door Walcheren bemalen wordlt door bet gemaal „Bo- reel" en het deel ten oosten van genoemd kanaal en ten zuiden van 't kanaal door de Oude Arne bemalen wordt door het gemaal te Ritthem, kan alleen in net noordoostelijk deel van den polder de wa terstand nog niet voldoende beheerscht worden. Wel werden in 1933 eenige wer ken ter verbetering van de afwatering van dit deel, bestaande in het uitbagge ren van den ArnemuidenVeerschen wa tergang van de sluis tot den Oranjepol- derscben weg en het .nieuw maken van 7 duikers in dien watergang uitgevoerd, tengevolge waarvan bij, gunstige buiten- waterstanden een grootere boeveelheid water dan voorheen gespuid kan worden, maar een afdoende oplossing van het vraagstuk der ontwatering werd daar mede niet verkregen. Zooals destijds reeds gezegd is, waren deze werken niet afdoende doch zou het ook noodig zijn tot stichting van een gemaal over te gaan. De ervaring heeft dit vooral eind 1936 en begin 1937 bewe zen. Er kwamen waterstanden voor, die een behoorlijk gebruik van de gronden vrijwel onmogelijk maakten. Van Novem ber 1936 tot en met Maart 1937 werd 5 maal een stand boven 40 plus zomerpeil geconstateerd en eenmaal van bijna 50 plus, terwijl bet peil zelden onder zomer peil daalde. Ook in normale jaren is het behoud van het gewenschte peil op 20 min. Z.P. niet zonder bemaling te ver zekeren. Terecht vestigden een 50-tal eigenaren en gebruikers van gronden in dat deel van den polder bij een adres van 17 December 1935 er de aandacht op, dat zij wel meedragen in de lasten van de bemaling der andere deelen, doch daarvan geen genot hebben. Het dag. bestuur heeft toen aan den ingenieur opgedragen een nader onder zoek in te stellen naar de kosten van bemaling van 'dit deel van den polder. Daarop heeft het dag bestuur bij brief van 16 Januari 1936 den Minister van Landbouw en Visscherij gevraagd den polder een bijdrage vanwege het rijk te verleenen in de stichtingskosfen van het ontworpen gemaal, dan wel te bevorde ren, dat de stichtingskosten door het werkfonds aan den polder zouden .worden voorgeschoten, gedeeltelijk a fonds perdu en gedeeltelijk tegen een geringe rente vergoeding. De Minister heeft tot inwil liging van het eerste deel van dit ver zoek geen vrijheid gevonden, doch zich bereid verklaard, de plannen in de aan dacht van het Werkfonds aan te bevelen. Het gevolg van een en ander is ge weest, dat het Werkfonds alleen f 33.000 wil leenen tegen 2 pet. en aflossing in 25 jaar. De raming is intusschen door de stijging der materiaalprijzen gestegen tot f40.700, doch het dag. bestuur ver trouwt, dat bet werkfonds ook dit hoo- gere bedrag zal willen leenen. Het ge maal is ontworpen deels in den water gang en deels in den zeedijk nabij de Oos- tersluis O.Z. te Veere. De door het ge maal te bemalen oppervlakte is rond 1110 ha., waarvan rond 740 behooren tot Walcheren en rond 370 tot verschillende achtergelegen polders. Het dag. bestuur stelt voor tot het stichten van het gemaal en het aangaan der leening tot een bedrag van f40.700 te besluiten. Rijwielpad AbeeleMiddelburg. Het Bestuur der Rijwielpadvereeniging „Walcheren" heeft besloten tot den aan leg van een rijwielpad langs den Oud- Vlissingschen weg, van Abeele naar Mid delburg. D'oor het verleden jaar reeds tot stand gekomen rijwielpad langs dezen weg tus schen Abeele en Oost-Souburg en het rij wielpad van Vlissingen naar den Oost- Souburgscheweg zal voor de wielrijders ten mooie verbinding ontstaan tusschen Middelburg en Vlissingen. Door den A.N.W.B. is een geldelijke bij drage verleend in de kosten van deze rij wielpaden. Rijwielpad DraaibrugSluis. De Rijksplanweg BreskensDraaibrug Sluisgrens is bijna geheel verbeterd, met uitzondering van het gedeelte van Draaibrug tot Sluis. Dit weggedeelte heeft een smalle rij baan, bestraat met niet al te beste keien, terwijl daarlangs eenerzijds een onver harde trambaan en anderzijds een z.g. zomerweg is gelegen, welke onberijdbaar is, zoodat de wielrijders op de rijbaan zijn aangewezen. Deze is, door den aard der verharding niet alleen door hen zeer moeilijk te berijden, maar is door haar geringe breedte ook uiterst gevaarlijk, wegens het. drukke autoverkeer, terwijl tijdens het bietenvervoer in deze streek ook het slipgevaar door het opgebrachte slijk zeer groot is. Tengevolge daarvan wordt de behoefte aan een goed rijwielpad ernstig gevoeld, zoodat de A.N.W.B. zich destijds reeds heeft gewend tot Ged. Staten van Zee land, met verzoek den aanleg van een rijwielpad op den zomerweg te willen bevorderen, waarvoor voldoende ruimte beschikbaar is. Naar aanleiding van dit verzoek heeft dit College geantwoord, dat eventueel eerst tot aanleg van dit rijwielpad kan worden overgegaan, zoodra het overleg, hetwelk hierover met den Minister van Waterstaat wordt gepleegd, beëindigd is. Aangezien sindsdien de toestand onver anderd is gebleven, maar door het toe nemende autoverkeer op dezen weg het gevaar voor de wielrijders is vergroot, heeft de A.N.W.B. zich thans gewend tot dezen Minister met het verzoek een spoe- digen aanleg van een rijwielpad langs den Rijksweg tusschen Draaibrug en Sluis te willen bevorderen. Spoorwegovergang in den weg MiddelburgsGoes. In den Rijksweg Middelburg—Goes is bij het punt van samenkomst met den weg naar Arnemuiden een spoorwegover gang, waar, door een palissadeering tus schen de spoorbaan en dezen weg, het uitzicht voor het verkeer wordt belem merd. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B., om verbetering van het uitzicht te willen bevorderen, heeft de Directie der Nederlandsche Spoorwegen medegedeeld, dat deze palissadeering voor zooveel noodig zal worden afge zaagd. Een extra dijkgeschot. Het Dag. bestuur van den Polder Wal cheren beeft bij de algeineene vergade ring een voorstel ingediend om over '37 een buitengewoon dijkgeschot van de on gebouwde eigendommen te beffen van f 2 per ha., wat in totaal f33.840 zal op brengen. Het dag. bestuur wijst er op, dat voor bet herstel van stormschade over 1936 reeds f55.000 is betaald en in begin '37 3000 scheepston zuilenbasalt voor 30.000 gulden is aangekocht, omdat de voorraad aan de Noordwatering was opgebruikt. Een deel van deze basalt zal gebruikt worden voor het definitieve herstel van de in 1936 in de steenglooiing ontslane gaten, zoodat een gedeelte van het be drag van f 30.000 ten laste van den dienst 1936 behoort te worden gebracht. Het bedrag voor 1936 wordt dan f65.000 terwijl slechts f 30.000 is uitgetrokken, zoodat nog f 35.000 moet worden ge dekt. Vermoedelijk zou nog ongeveer f 10.000 kunnen worden gedekt uit het overschot van 1936 op andere posten en zou dus een nadeelig slot van ongeveer f25.000 overgaan naar den dienst 1938. In 1938 zal op de posten inkoop van pensioen en aflossing van leeningen sa men f 6975 minder worden uitgegeven dan in 1937. Het laatste jaar begon ech ter met f 33.000 voordeelig saldo 1935, of f 58.000 gunstiger dan 1938 zou be ginnen. Er zal dat jaar dan f51.000 on gedekt zijn en dit zou 'leiden tot f3 per ha. verbooging van het dijkgeschot. Daar om geeft het dag. bestuur de voorkeur aan zijn voorstel om nu een buitenge woon geschot van f2 te beffen, waar door de f35.000, die boven genoemd zijn, ongeveer gedekt zijn. Middelburg. Een reclassee ringsdag. Op Zaterdag 5 Juni zal alhier een reclasseeringsdag worden ge houden. Ter bevordering daarvan is een comité opgericht, bestaande uit ds M. van Empel, voorzitter; J. G. Wollenberg, secretaris; A. Dekker; H. N. Eppings; J. E. Witte; A. Flipse; P. Loof en de offi cieren van het Leger des Heils. i Werkverschaffing. Toe vallig namen wij een kijkje bij de werk verschaffing, die plaats beeft voor het dempen van een groot deel van de Dok haven of Balkengat. Van twee zijden is men met verschillende personen bezig zand in het smalste gedeelte te werpen om alzoo veel stank en ratten te verdrij ven Het- wordt een ruim terrein, dat voor verschillende doeleinden geschikt is te maken. lerseke. Toen Maandagmorgen de hulp- gasfitter N. v. d. Vrede de motor aan de gasfabriek wilde nazien, sprong de gloeibuis uit elkander, waardoor v. d. V. ernstig aan een zijner oogen werd ge wond. Dr Polderman verleende heelkun dige hulp. Zaterdagavond omstreeks 6 uur bad de chauffeur van de 'grossiersfirma H. G. Baaren® van Kruiningen op den Zanddijk onder lerseke bet ongeluk, doordat bij een aanrijding van een wiel rijder wilde voorkomen, met zijn auto van den dijk af te rijden. Aan de krui denierswaren enz. werd natuurlijk veel schade berokkend. De auto werd ook be schadigd terwijl de chauffeur er met den schrik en eenige kleine verwondingen aan bet gelaat afkwam. Vrouwenpolder. Maandagmiddag had op de algemeene begraafplaats de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. Duve- kot Szn., in leven lid van den gemeente raad en van verschillende kerkelijke en andere vereenigingen. Nadat de kist met bet stoffelijk overschot, gedragen door de raadsleden, in de groeve was neergelaten, nam Ds van Duijne, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, het woord ten einde in een gevoelvolle rede de ver diensten te schetsen door den overledene gedurende vele jaren als lid van den korkeraad de kerkelijke gemeente bewo- zen. Vervolgens werd het woord gevoefd door den Burgemeester, den beer J. Lou werse Wzn., die de verdiensten van den overledene als lid van den Raad de ge meente bewezen in den breedo herdacht. Stavenisse. In een Vrijdagavond j.l. ge houden vergadering van het Oranje Co mité werd besloten een Oranjefeest te organiseeren op Vrijdag 30 April a.s., den jaardag van H. K. H. Prinses Ju liana. Hoewel bet programma nog niet defi nitief is vastgesteld, Ikan toch gemeld worden, dat er besloten is om te trach ten een nieuwe attractie op ons dorp in gang te doen vinden, n.l. ringrijden te paard om een zeer fraaien wisselbeker. De deelname hieraan zal geheel kosteloos zijn. Op het eind dezer week zal de eerste ploeg werkloozen naar bet Rijnge bied in Duitschland uitgezonden worden. Sint Maartensdijk. In de Zaterdag avond j.l. gehouden vergadering van den Bond van Muziekgezelschappen op de eilanden Tholen en St. Philipsland werd besloten vanwege den Bond dit jaar geen festival te organiseeren. Voor de te organiseeren muziekavon den bleek meer animo te bestaan. Deze zullen gehouden worden op 26 Juni te 'St. Maartensdijk; 31 Juli te Poort-vliet en 21 Augustus te Stavenisse. Als ensemble-marsch werd voor dit jaar gekozen de marsch „Holland Ju belt". Uit een ingesteld onderzoek 'bleek, dat bet in verband met de kosten niet moge lijk is, om op bet eiland een concours te organiseeren. Colfjnsplaat. Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde alhier de ge meenteraad. Ingekomen was een verzoek van den heer G. Monthaan om in aan merking te komen als timmerman en metselaar voor de gemeente. Aangezien dit adres niet op zegel was, werd het niet behandeld. Ingekomen was een schrijven van den Kunstmesthandel v.h. Kooman en Go. N.V. te Dirksland, inhou dende het verzoek om in huur of erf pacht te verkrijgen een gedeelte langs het haventerrein, teneinde een pakhuis te plaatsen. Mocht dit verzoek worden inge willigd, dan zullen de twee andere pak huizen op Noord-'Beveland worden ge sloten en zullen alle kunstmeststoffen voor het eiland over Golijnsplaat worden geleverd. Allen verklaarden zich in be ginsel bereid dit verzoek toe te staan. B. en W. stelden voor de heer Kooman uit te noodigen tegen Vrijdag a.s. voor een conferentie om te trachten dan tot een overeenstemming te komen. De raads leden worden verzocht bij die bijeenkomst aanwezig te zijn. Aan dhr W. Adriaanse werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van bet Burgerlijk Armbestuur. Op de voordracht voor een nieuw lid waren door B. en W. geplaatst: 1. J. Eversdijk en 2. M. Provoost. De voordracht van bet B. A. bevatte deze namen in omge keerde volgorde. In besloten vergadering zullen B. en W. hierover inlichtingen ver strekken. De rekening van het B. A. 1936 werd goedgekeurd. Goed slot f 1688. Het in de vorige vergadering genomen geld- leeningsbesluit werd ingetrokken. Een nieuw besluit werd genomen, waarin ver meld stond, dat het bedrag geleend was van de Bank van Ned. Gemeenten tegen 4 pet. Van den Minister van Sociale Zaken was een schrijven ingekomen omtrent steunverleening B. Als de gemeente f 2 per werklooze betaalt, vergoedt het de partement f 3.30. Het gemiddeld aantal werkloozen dat hiervoor in aanmerking komt is 51. Met algem. st. werd besloten het gevraagde bedrag te verstrekken. Hierna besloten vergadering. Na heropening werd met algem. st. tot lid van bet B. A. 'benoemd dhr J. Evers- dijk. Met algem. st. verklaarde de raad zich op voorstel van B. en W. in begin sel bereid tot het instellen van een op haaldienst met ingang van 1 Oct. a.s. Hierna sluiting. Auto tegen een boom gere den. Vier gewonden. Gisteravond is in de Kalfjeslaan te Amsterdam een auto door onbekende oorzaak tegen een boom gereden. In de auto zaten vier personen, allen familieleden uit Nieuwer-Amstel. De be stuurder kreeg een hersenschudding en een ribbenfractuur. Zijn moeder bekwam een onderbeenfractuur, alsmede wonden aan beide beenen. De vrouw,, van den bestuurder werd aan het gelaat verwond. Zij zijn door den geneeskundigen dienst naar het Gasthuis vervoerd. Verzekeringsbedrijf opge licht. Te Ridderkerk is, verdacht van oplichting van een verzekeringsmaat schappij te Dordrecht, gearresteerd en voor den officier van justitie te Dor drecht geleid een bewoner dier plaats. Hij wordt er van beschuldigd op nage maakte overlijdensbewijzen van personen, die in werkelijkheid niet overleden wa ren, begrafenisfondsgelden te hebben ont vangen. Op de bewijzen werden leges zegels geplakt, die reeds voor andere doeleinden waren gebruikt. Met hem zijn ook gearresteerd iemand uit Zwijndrecht en iemand uit Dordrecht. De eerste schijnt de leiding in deze oplichtingszaak te hebben gehad. Het totale bedrag van de op dezo wijze aan do maatschappij ont trokken gelden is nog niet bekend, doch loopt in de duizenden. De spaarpot in bed. De we duwe van E., wonende te Beek (Princen- hage) had haar spaurduilen pl.m. f 165 tot meerdere veiligheid in haar bed ver borgen. Zatordag bevond zich het geld er nog maar Maandag zocht zij er ver geefs naar. Ze waarschuwde do mare chaussee, die een uitgebreid onderzoek instelde, echter nog zonder resultaat. Het geld moet in den loop van Zondag tijdens afwezigheid van de vrouw zijn gestolen. Kind uit sneltrein geval- 1 e n. Maandagmorgen is op het traject RoermondMaastricht onder de gemeen te Herten een 4-jarig jongetje, afkomstig uit den Bosch, dat tegen het portier stond geleund, uit den sneltrein gevallen, die om 9.36 uur uit Roermond was vertrok ken. De trein stopte direct, waarna het ventje werd opgenomen. Na eenige mi nuten kon de reis worden voortgezet. Te Sittard werd een geneeskundig onder zoek ingesteld, waarbij bleek, dat de jon gen slechts enkele schrammen had op- geloopen. Twee spoorwegmonteurs door trein gegrepen. Een hun ner gedood. Gisteravond waren de monteurs van het seinwezen der Ned. 'Spoorwegen W. Reyntjes en Plantinga, beiden uit Utrecht, bezig met bet verrich ten van werkzaamheden op de spoorlijn Utrecht-Arnhem nabij het station Maars- bergen. Toen een Dieseltrein uit de rich ting Arnhem naderde, begaven de man nen zich naar een spoor, waar zij dach ten veilig te zijn, doch dit was niet het geval, want de trein kwam op dit spoor terecht, zoodat beiden werden gegrepen. Reyntjes werd onmiddellijk gedood. Plan tinga kon nog juist bijtijds wegspringen, doch kreeg door het gebeurde een schok. In ernstigen toestand is hij met den trein welke dadelijk na het ongeluk stopte, naar Utrecht vervoerd, waar hij in de neurologische kliniek is opgenomen. Reynfjes was ongeveer veertig jaar oud en gehuwd. 'Cassatieberoep verwor pen. Bij' arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden is verworpen het cas satie-beroep ingesteld door P. L„ 40 j., kaashandelaar te Hulst, tegen een von nis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij het vonnis van den Kantonrech ter te Terneuzen werd vernietigd en L. wegens het als bestuurder van een motor rijtuig, daarmede rijden over een weg, terwijl hij verkeert onder zoodanigen in vloed van bet gebruik van alcoholhouden den drank, dat bij niet in staat moet worden geacht, dat motorrijtuig naar be hooren te besturen, gepleegd bij herha ling, werd veroordeeld tot 8 dagen hech tenis en intrekking rijbewijs voor den tijd van één jaar. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hooggeachte Redaktie, Mag ik aan m'n laatst ingezonden stuk nog iets toevoegen? Met de schoonmaak ruimt moeder de vrouw misschien of zeker ook wel oude kleeren op. Met de nieuwe lente en de nieuwe mode immers ook geen afge dankte oude plunje meer. Stuur wat ge niet kunt gebruiken en wat de schippers misschien nog wel kunnen gebruiken naar Wemeldinge. Uit ervaring weet ik dat niettegenstaan de allerlei verzekeringen van menscben die er niets van weten, die aan de wal de schippers zien voorbijvaren en geen voet aan boord zetten, 'de nood bij velen nog groot is. Stuur dus Uw kleeren naar het adres van den heer J. Hooger- heide, Bierweg, Wemeldinge. Bij voorbaat onzen welgemeenden dank ook aan de redactie voor de plaatsing van dit stuk. Wemeldinge. M. P. VAN DIJK. P.S'. Dank aan allen die reeds boe ken hebben gestuurd. We verwachten nog meer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 14 April: Zwakke tot matige O. tot Z. wind, toe nemende bewolking, weinig of geen re gen in het N„ in het Z. kans op regen of onweer, aanvankelijk zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Woensdag 7 u. 15 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6