dan Stemmen in een andere gemeente. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken Laatste Berichten Grondwetsherziening en Kamerontbinding. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten D. H. ROODHUYZEN Co. rv. MAKELAARS :hreveii. lenst der rbeidsbe- week vein et aantal oosheids- enigingen >00 land- hoorende i gtheele >t en met rige ver- art 1937) week van lkomstige algemee- 1936 af ongeken- eonstatee- van 1936 van Oeto voorafge- as zij niet kwartaal doch ook aal 1933. reden het e geringe arbeids- •t 1937 in ngesohre- Van dez'e 98 werk- refcing de die de overne- heeft de gebracht Gi^te- llig. Van verzoek n maken itelokaal. vergoe- Besloten wordt over het tijdvak van 1 Mei 1937 tot 30 April 1938 weer 75 op centen te heffen op de Gemeentefondsbe lasting. De voorzitter deelde mee, dat de palen, voor het uit te voeren havenwerk, we gens den eigenaardigen toestand van den bodem der haven, te kort bleken te zijn en dat daarom door B. en W. in over leg met den opzichter langere palen zijn aangekocht, hetgeen een meerdere uit gaaf beteekent van f 1800. Aangifte uiterlijk 14 dagen voor den stemmingsdag. Wij brengen nog eens in herinnering, dat zij, die op den stemdag door zaken, vacantie of om andere redenen niet in de gemeente waar zij op de kiezerslijst staan ingeschreven, vertoeven, overal el ders binnen onze landsgrenzen hun kies plicht kunnen vervullen, mits zij uiter lijk 14 dagen vóór den stemmingsdag hun wensch daartoe aan de een of andere gemeentesecretarie in persoon kenbaar maken. Het verdient misschien aanbeveling hieraan toe te voegen, dat zij, die weten dat een vriend of kennis op den stem mingsdag afwezig zal zijn, verstandig doen even het bestuur hunner kiesver- eeniging te waarschuwen, opdat dit de noodige maatregelen kan nemen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ernst, E. van Asch te Sommelsdijk. Voor Assen (Evang.), H. W. Cazemier te Marrum. Voor Leeuwar den, H. J. Drost te Aalten. i Giften en legaten. Voor de Vrije Universiteit te Amsterdam kwamen in vier giften van f 100; een van f 200; één van f300; één van f400; en twee van f 500 gulden. - Geestelijke verzorging der militairen. Gedurende het a.s. zomerseizoen zullen tijdens het verblijf van groote groepen militairen de navol gende predikanten als reserve-veldpredi kers voor de geestelijke verzorging van de Prot. militairen in de Legerplaats 01- debroe'k dienst doen: Ds W. F. Gerritis- ma, Geref. predikant te Aalten, van 19 _v 30 April; Dr L. D. T. Poot, Ned. Herv. 'v predikant te 's-Gravenhage, van 1223 Juni; Ds J. Hovius, Ohr. Geref. predi kant te Nieuwe-Pekela, van 921 Juli; Dis R. E. v. ASrkel, Geref. predikant te Utrecht, van 1325 Aug. en Ds G. Bar- ger, Ned. Herv. predikant te Heukelum, van 26 Aug.''8 Sept. a.si. i Beroepbaar. H'et Provinciaal Kerkbestuur van Overijssel heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer H. J. L. A. Gouvee, candidaat bij de Theologische Faculteit te Neuohatel, wonende te Utrecht, Fred. Hendrikstraat 100. Gecommitteerden. Tot ge committeerden bij het eindexamen aan de middelbare handelsavondschool te Middelburg zijn benoemd de heeren M. H. Boasson, ir A. A. Brevet, Mr W. K. H. Dieleman, Mr H. Doorenbos, G. W. Graaf- huis, Mr Dr L. J. A. van der Harst, J. M. Harthoorn, J. W. Kögeler, J. Mondeel en Mr G. W. A. de Veer, allen te Middelburg en Mr van Hall te Vlissingen. Bij. de middelbare handelsdagschool zullen als gecommitteerden hun diensten presteeren de dames mej. Dr H. C. M. Ghijsen te Domburg en mevrouw Dr G. M. Kooimanvan Middendorp te Middel burg en de heeren ir H. C. Ghijsen, Jhr F. Beelaerts van Blokland, majoor H. G. Berghuijs, J. A. van Doorninck, Dr B. D. H. Hellegen, Mr M. W. G. van der Veur en A. van Westreenen. Inval in een speelhol te 's-Gravenhage. Zaterdagavond te gen middernacht heeft de politie te 's-Gra venhage een inval gedaan in een perceel aan de Van Lansbergenstraat aldaar, waarin men vermoedde, dat daar gelegen heid tot hazardspel werd geboden. Dit is in korten tijd reeds de vierde of vijfde inval, welke in Den Haag gedaan werd, en ook nu bleef succes niet uit. Toen de politie aan het perceel Van Lansbergenstraat 12 aanbelde en de deur niet werd opengedaan, ging men er toe over deze te forceeren. Toen men eenmaal binnen was, hadden de exploitanten van de inrichting de zaak reeds opgeruimd, maar al spoedig vond men in een andere kamer, dan waar de aanwezigen verza meld waren, de ingrediënten voor het roulette-spel achter een gordijn, terwijl her en der fiches verspreid lagen. In totaal werden 18 personen in het perceel aangetroffen, die allen medege nomen werden naar het hoofdbureau van politie. Het verhoor van al deze men- schen en het opmaken van het proces verbaal vorderden den geheelen verderen nacht. In den loop van den nacht werden de meesten in vrijheid gesteld, doch twee van hen, B. en G., werden tot den Zon dag vastgehouden, en toen in den loop van den dag in vrijheid gesteld. Tegen dit tweetal, de exploitanten van het speel hol, alsmede tegen den hoofdbewoner van het perceel, een zekeren v. d. L. is pro ces-verbaal opgemaakt. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. De democratie als regeering van het volk, de democratie als erfgename van de Fransche revolutie, heeft, aldus de „N. Pr. Gr. Crt.", over Europa gebracht j den absoluten staat. Stalin en Hitier en Mussolini. Nu kan men met Prof. Aalders onder democratie iets anders verstaan, n.l. dat zij opkomt voor de rechten van het volk in zijn geledingen en de erkenning van de waarde der menschelijke persoonlijk heid. Maar die rechten der persoonlijkheid liggen alleen vast in de belijdenis van de Christelijke beginselen. En buiten hun werking is ook de vrijheid er niet. Ook in onzen kring heeft men wel eens van democratie gesproken, maar dan naar Christelijk beginsel. Wij hebben deze woordkeuze, naar men weet, nim mer bewonderd. Wat hebben wij eigenlijk met demo cratie te maken? Wij spreken van onze constitutioneele rechten, de rechten van alle levenskrin gen en de grondslag en waarborg voor die rechten vinden wij in de reformatie naar de Schrift. Wij geven toe, dat er een onschuldig gebruik is van het woord democratie. Maar in de verwarring van deze tijden, nu van het woord democratie zulk een schandelijk misbruik wordt gemaakt, is het beter ook dat onschuldig gebruik los te laten. Wij willen noch de democratie, noch de eenheid, die door haar zal worden gebracht. Die eenheid zal ten slotte toch de eenheid in de gevangenis zijn. Wij strijden voor onze antirevolutionaire be ginselen en belijden daarmee, dat er geen waarachtige erkenning van de bur gerlijke en de geestelijke vrijheid is, dan in het buigen voor de souvereiniteü Gods en in de erkenning van de souve reiniteit in eigen kring. Wij spreken zelfs niet gaarne van „geestelijke vrijheid!" Wij zeggen liever tot den staat: blijf met uw handen af van de kerk en van het gezin en van het wezen der school en van de rechten van het bedrijfsleven. Dan zijn wij reëel. Maar dan houden wij ook op met al meer van den staat te vragen. De vrijheid van een volk is alleen ge waarborgd als zij boven alles gezien wordt in de vrijheid om God te dienen naar Zijn Woord en als zij voor alles hierin wordt gezocht, dat men zoo veel mogelijk in allen kring zich zelf tracht te redden. Steun aan de cichorei. De Staatscourant bevat de „Crisis-steun- beschikking 1937 cichorei (oogst 1937)". Op grond van deze beschikking zal voor telers van cichorei-wortelen oogst 1937 steun worden verleend uit het Land bouwcrisisfonds. Deze steun zal verleend worden over ten hoogste 15.740.000 K.G. cichorei. Deze steun zal bedragen f5 per 1000 K.G. cichorei, indien de waarde van 100 K.G. gedroogde cichorei van goede kwaliteit is vastgesteld op f 4,50 om min der. Is deze waarde vastgesteld op f6,50 of meer, dan zal geen steun worden ver leend. Bij een waarde liggende tusschen genoemde bedragen, zal het steunbedrag naar evenredigheid worden berekend. Doodelijke vechtpartij te Goes. Voor het Haagsch gerechtshof heeft gisteren terecht gestaan de 22-jarige J. M. uit Nieuwdorp, die in December j.L, onder den invloed van sterken drank een an deren jongeman te Goes met een mes gestoken heeft, tengevolge waarvan deze spoedig overleed. De procureur-generaal vroeg bevesti ging van het vonnis der Middelburgsche rechtbank, die verd. tot 4 jaar gevange nisstraf met aftrek van preventief heeft veroordeeld. Mej. mr A. Bolle, advocate van den verdachte, achtte den opzet om lichame lijk letsel toe te brengen niet bewezen, meende, dat daarom een veroordeeling niet kon volgen. Mocht bet Hof hierover anders beslissen, dan vroeg pleitster uiter ste clementie. Middelburg. Opgepast. Bij" de politie zijn klachten ingekomen over een vrouw, die broodbakkers bezoekt, aan wie zij mededeelt, dat zij' zich te dezer stede gaat vestigen aan een bepaald adres en dat men haar het brood kan leveren. Tegelijk biedt zij handdoeken te koop aan tegen vrij, hoogen prijs, op welk aanbod een der bakkers inging ter wille van de clan- disie. Aan het opgegeven adres bleek de vrouw niet bekend. Het vermoeden be staat, dat zij de mededeeling doet in strijd met de waarheid teneinde baar koopwaar aan den man te brengen. Men zij daarom gewaarschuwd. Bij de behandeling van de grondwets herziening in de Eerste Kamer beeft mr Van Lanscbot gevraagd, of het tegen woordige kabinet de grondwetsherziening nog in tweede lezing zal verdedigen. Mi nister De Wilde beeft hierop verklaard, dat, met een Kamerontbinding en verkie zingen in het zicht, een ministerieel ant woord op deze vraag niet veel minder dan een blunder zou zijn. In verband hiermede wijzen wij erop, zegt bet „Volksblad", dat, gezien de staat kundige practijk, verwacht kan worden, dat het kabinet op den stemmingsdag of den dag daarvoor de portefeuilles ter be schikking zal stellen van de Koningin, die aan het dan demissionnaire kabinet vervolgens zal verzoeken, de loopende za ken af te doen. Tot die loopende zaken behoort de indiening van de voor stellen tot grondwetsherziening. De beslissing van de vraag, of tot de afdoening der loopende zaken ook de a f- handeling der grondwetsherziening behoort, 'dus of het tegenwoordige kabi net ook de memorie van antwoord zal in dienen en met de nieuwgekozen Kamers aan de openbare behandeling van de wetsontwerpen deel zal nemen, behoort echter tot 'de competentie van de Kroon, zoodat hieromtrent op dit oogenblik geen mededeelingen kunnen worden gedaan. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. April. 14 Propaganda-avond Ned. Cbr. Radio- Vereen. 15 Alg. verg. Vreemdelingenverkeer. 19 Jaarverg. afd. Patrimonium. 20 Jaarvergadering Chr. Vrouwen bond. 22 Alg. Ned. Verbond. 218 Ouderavond Cbr. school voor L.O. 30 Breede Watering bewesten Ierseke. Mei. 5 Ouderavond Cbr. Bewaarschool. 8 Alg. Verg. Vereen. Ziekenhuisverpl. Z. en N.-Beveland. 8 Landbouw-ontwikkelingsdag. 8 Distrietsverg. Chr. Besturenbonden in Zeeland. Wij verzoeken de besturen van de ver schillende vereenigingen ons steeds tijdig data van vergadeiingen, concerten, lezin gen, enz. op te geven. De blijde inkomst te Baarn. AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal morgen (Woensdag 14 April) om half 3 de N. C. R. V. de blijde inkomst van het Prinselijk Paar te Baarn uitzenden. Oplichting. AMSTERDAM. De politie heeft een 30- jarigen man aangehouden, verdacht van oplichting van f 14.000. Bij was werk zaam in een confectiebedrijf en bad geld geleend om! stoffen tefcoopen. Dtoor vailscbe 'boekhouding liet hij het voorkomen, als of er winst gemaakt werd, zoodat steeds meer geld werd geleend. Het bedrag bl'eek echter verdwenen te zijn. Notaris J. ingesloten. DEN HAAG. Notaris J. die Zaterdag j.L als verdacht van verduistering is aan gehouden, is nadat bij ter beschikking van de justitie was gesteld, gistermiddag in het huis van bewaring ingesloten. De feestdagen in het Spanje van Franco. SALAMANCA. Generaal Franco heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de feestdagen van de republiek 11 Feibruari, 15 April en 1 Mei in het door de opstan delingen bezette Spanje zullen worden beschouwd als gewone werkdagen. Daarentegen zal 2, Mei worden gevierd als feestdag. Er komt een officieele ka lender met de nationale feestdagen. Toch Kabinetswijziging; in België? BRUSSEL. Belgische bladen berichten, ■dat het gerucht de ronde doet, dat door het aftreden van minister Bovesse een wijziging zal worden gebracht in het Mi nisterie. De minister van Lendsvendediging zou eveneens aftreden. De Minister van Verkeerswezen Jas- par zou misschien een diplomatieke post in Moskou aanvaarden en de Minister van Economische zaken zóu zijn porte feuille neerleggen om Belgisch gezant te 's-Gravenihage te worden. Weer Dominicaner paters omgebracht. VATICAANSTAD. Naar het Italiaan- sche nieuwsagentschap Stefani verneemt heeft de orde der Dominicanen bericht ontvangen dat wederom een aantal leden der orde in Spanje is omgebracht. Dertig paters zijn gefusilleerd daar zij hadden geweigerd te roepen: „Leve het Commu nisme!" maar den kreet aanhieven: „Leve Christus, den Koningl" Naar men heeft kunnen nagaan bedraagt het aantal om gekomen paters tachtig. Schacht te Brussel. BRUSSEL. In een extra vliegtuig is Schacht vanmorgen in Brussel aangeko men. Het doel van zijn reis is een tegen bezoek te brengen aan den gouverneur van de Belgische Bank. Waarsohijnlijik zal' hij oofc Van Zeeland ontmoeten. H'ij zeide met beide personen geruiimen tijd vriendschappelijke betrekkingen te onder houden. TEWATERLATING VAN DE „TROMP". DEN HAAG. Op 29 April zal de flot tieljeleider Tromp, die in Amsterdam in aanbouw is, te water worden gelaten. H. M. de Koningin zal de plechtigheid van de te waterlating verrichten. BERLIJN. Naar in politieke kringen bekend wordt, zal de Duitsche ambassa deur bij het Vaticaan een nota overhan digen, waarin de Duitsche regeering haar standpunt bepaalt ten aanzien van den Apostolischen brief, over den toestand van de R.K. kerk in Duitschland. ANTIREV. JONGEREN ACTIE. Verschenen studie-schetsen. In het laatste nummer van „Arja" zijn opgenomen een tweetal ARJA Studie- schetsen van zeer actueel belang. Zij handelen over: De Pacht, geschreven door den heer J. W. Weenink, notaris te Dinxperlo en over: Bijbelonderwijs en openbare school, geschreven door den heer C. F. van Dijke te Jaarsveld. Beide schetsen leenen zich bijzonder goed voor de behandeling op de K.V. of andere organisatie. Zij zijn overzichtelijk en vlot geschreven. Belangstellenden kunnen ze bestellen per giro bij de ad ministratie der ARJA, Apeldoomscheweg 98, Arnhem, giro no. 184519, tegen den prijs van 10 ct. per exemplaar. We wijzen nog eens op het keurig uit gevoerde interessante orgaan der ARJA, waarin de studieschetsen regelmatig ver schijnen. Men kan zich daarop aan boven staand adres abonneeren voor den lutte- len prijs van 90 ct. per jaar. GOES. Geboren: Anna Helena, d. v. Pieter Marinus van Doorn en Aaltje van N ieuwenhuij'zen. MIDDELBCRGBevallen: A. Kieboom Ekkebus, z.; A. S. M. van LuijkMer- sie, d.; J. P. van IspelenVersluijs, d. Getrouwd: J. de Bree, 26 j. en P. Pie- terse, 25 j.; J. Rottier, 53 j. en P. A. Hendriks©, 39 j.; P. Willems, 25 j. en G. M. Maartense, 22 j. (M. G.) Van 812 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. de Pagter, 21 j. en A. Wielemaker, 19 j.; E. Smid, 25 j. en J. Bostelaar, 20 j.; A. Ge- leijn, 28 j. en A. M. van Steene, 22 j.; S. de Graaf, 24 j. en B. J. Koole, 25 j.; G. P. van Splunder, 24 j. en N. Huihregtsen, 22 j.; P. Gootjes', 24 j. en A. S. Janczak, 27 j. Getrouwd: A. Baljé, 22 j. en J. M. de Bree, 2'4 j.; J. Theune, 26 j. en G. Schroe- vers, 19 j.; G. A. Mulder, 28 j. en M. G. Kuijt, 27 j.; S. van Herwerden, 25 j. en A. Brasser, 32 j.; J. Reinigert, 26 j. en C. H. Sandifort, 23 j. Bevallen: A. S. G. Herkemij geb. Joos- se, d. Overleden: M. Voerman, 46 j., vrouw van H. H. Spapé; H. van Vlaanderen, 66 j., man van M. Schout. (V. G.) VROUWENPOLDER. Bevallen: M. Wisse geb. Besuijen, z.; A. Wattel geb. Arendse, d. Overleden: L. Duvekot Szn., man van L. C. Joziasse, 61 j. (M. G.) Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. GOES, 13 April 1937. Kookerwten 8.50- 9.25, Bruine boonen 9-10, Paardeboonen 7.50, Karwijzaad 24. Aanvoer zeer gering. Aardappelen: Z'eeuwsche bonte 1.80- 2.10, id. blauwe 1.80-2. Boter: per kg 1.55, per pond 0.77V2, part. prijs 0.87%, fabrieksboter 0.90, af wijkende boter 0.60, 2e soort boerenboter 0.72V2. Eieren: per 100 f2.30, per 25 0.57/4, part. prijs 3.30, eendeneieren 2.30, poelje- eieren 2, ganseieren: groote 8 ot, kleine 6 cent per stuk. V. P. Z. Aanvoer 17925 eieren. Prijs f 2.50, kleine f 2 per 100 stuks. Noteering van boter- en Bierhande laren. Boter 0.68 per pond, eieren 2.30, eendeneieren 2.30, ikleine eieren 2, gansi- eieren f 5, allen per 100 stuks. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Maandag 12 April 1937. Spinazie 1518, Snijsla 8, Witlof 511, Gele Savoyekool 3.20, Prei 1.501.60, Uien 0.60, Wijnpeen 0.70, Blauwe Aard appels 3, alles per 100 kg.; Bloemkool 12 20, id. II en III 38, Kropsla 2.10 5.30, Madeliefplanten 0.601, Primula- planten 1.50, Kipeieren 2.50, alles per 100 stuks; Rabarber 3'6, Radijs 2.60 3.20, Narcissen 2'5, Tulpen 4—6, alles per IOO bos. MIDDELBURG, 12 April. Groentenvei- ling. Boereko'ol 2.5, Andijvie 1015, Win- terpostelein 5, Spinazie 411, Postelein 35, Bruine Boonen 8, Sla 14—22, Roode- kool 1.5, Spruiten 417, Witlof 310, Koolrapen 1.52, Peen 12.5, Uien 1— 2.5, Kroten 1 ct. alles per kg.; Raapste len 2.5, Selderie 13.5, Radijs 35, Rammenas 4.5 ct., alles per bos; Bloem kool 3;27, Andijvie 22.5, Kropsla 2.5 7 ct., alles per stuk. Aardappelpoters 29 ct. per 25 kg. Bloemen: Madelieven 1418, Bakkruid 1314 ct., beide per 10; Narcissen 13, Blauwe Driiifjes 2, Tulpen 913 Vlieren 5 ct. alles per bos; Primula 917, Cine raria 16, Calceolania 16, Begonia 5 ct., allea per pot. Kapelle. Gistermiddag werd door het bestuur van de Waterkeering Cal. Wil lem Annapolder te Biezelinge aanbesteed: het aanvullen en onder profiel brengen van het dijkgedeelte tusschen dijkpalen 15 en 18 en het opruimen van de binnen dijks gelegen kistdam enz. Raming f 46000. Inschrijvers in totaal 26: Petrus Broe- kens, Breda f 65000; L. P. Korstanje, We- meldinge f59770; N.V. Mabuad, Willem stad f 59200; P. Stichter, Ammerstol f58600; M. Jacobs, Werkendam f57000; W. Rassenberg, Breda f 56000; C. van der Klippe, Vlissingen f 54800; P. Dekker, Veere f53250; Corns. Wiskerke, Nieuw dorp f 52900; L. Zoeteweyer, Brielle f 52870; L. J. Dekker, Veere f 51900; Gebrs P. J. de Klerk, Werkendam f51890; A. Roover en Willem de Wijs, Made (N.B.) f 50900; J. Verhage en P. Ligthart, Hooge Zwaluwe f 49925; J. A. van der Veen, Made f 49800; J. Roskam, Sliedrecht f 49500; P. van Oort, Raamsdonk f 48400; M. van Hakken Zn, Zaltbommel f49200; J. M. Dekker Zn, Papendrecht f48960; J. C. van Drongelen, Walsoorden f 45000; J. den Oude en W. v. d. Berge, Zierikzee f44920; Joost Visser Pz., Slie drecht f 44820; Mars. van de Velde, Brui- nisse f 44820; P. Andriessen, Walsoorden f44800; Johs. van Vossen, St.-Annaland f 44790; J. Beenen, Haarlem (laagste in schrijver) f37000. Gunning aangehouden. Colijnsplaat. Door B. en W. werd Maan dagmiddag aanbesteed het aanbrengen van herstellingswerken aan de haven. De laagste inschrijver was de beer L. W. Leendertse voor f 1920. Gunning aange houden, daar deze som te hoog werd ge acht. SUIKER RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Llquidatiekas N.V. SUIKER, RUBBER, KOFFIE. CACAO, KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2» telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beurt Nis 2. Tetef. 30012 Telegramadres* CARLOS-AMSTERDAM zA Agent: L. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 500 503 Ned. Ind. Hdbk. 164V2 A62 Philips 340% 344V2 Unilever 162% 162 A. K. U. 70 73V2 Amsterd. Rubber 304 304 Koninkl. Petroleum 410 414% D'eli Mij. 324% 326/7 Ned. Seheepv. Unie 137V2 138 4 pet. Nederland 1017/s 10115/ia 4 pet. Nederl. Indië IOD/10 IOIV2 3 pet. Nederland lOOVs 100% 3 pet. Ned. Indië 95% 957/a S. Steel 82V2 84Vs Anaconda 42% 427/a U. S. Leather 8V2 81/s Bethlehem Steel 66% 67% Adj. Chic. Milwaukee 7Va 77/l6 Cities Service 3Vs 8F//1» Intern. Nickel 483/s 48% Shell Union 227/s 23Va Kennecott Copper 42% 436/i8 Radio Corp. 8% 83/s Car Foundry 42% 42% Tidewater 147/s 14Vs Midcont. Petrol 23 23Ve Gen. Motors 44V2 44 American Enka 45% 46% Republic Steel 30V2 31% De geheele beurs was vandaag iets be- ter in verband met de gunstige stemming te New York, imaar de koersen waren een weinig lager dan vanmorgen, omdat Lon den niet mee viel. De Londensohe beurs is gedrukt door de nogal scherpe daling in Zuid-Afri- kaansche goudmijnaandeelen. Ook op de Londensohe rubbermarkt was de stemming zwak. Bij kleine omzetten waren bier Olie waarden en Philipslamp circa 5 pet. hoo- ger en HVA 4 pet. De Scheepvaartafdea- Iing was goed prijshoudend, met vraag en aantrekkende koersen. Dé Rubbers waren algemeen 34 pet. lager met een enkele uitzondering, o.a. Seihadjadi, die een paar procent hooger waren. Tabakken waren enkele procenten hoo ger. De Amerikaansohe afdeeling gaf wei nig aanleiding tot opmerkingen. Het aan bod was opgehouden, maar er bestond slechts zeer bescheiden vraag. De beleig- gingsmarkt blijft goed prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 April 2.30 u. Berlijn 73.35—73.45. Londen 8.95%8.96V2. Parijs 8.12:8.16. Brussel 30.76'30.80. New-York I.&2V2—1.82%. Van Heel Co. in liquidatie. Naar wij vernemen zal in de week van 19'24 April een zesde uitkeering, thans van 2 pet., plaats vinden. Het uitgekeerde bedrag stijgt daardoor tot 59 pet. Een slotuitkeering zal nog volgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3