Wijziging van de Kieswet. Uit de Provincie. Werkloosheid lager dan in 1935. ZEGELWET EN BANKGEHEIM, j In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet tot wijziging van de Zegelwet 1917 merkt de minister van Financiën o.m. op, dat behalve den eisch om in lichtingen te verstrekken, de bestaande wet dezelfde verplichtingen op banken legt, als die, welke volgens het ontwerp op die instellingen zullen rusten. Van een wetsontwerp, dat langs indirecten weg leidt tot opheffing van het bank geheim, kan reeds om deze reden hier bezwaarlijk gesproken worden. OPDRACHT VAN VIER TON VOOR WILTON—FIJENOORD. Aan Wülton-Fijenoord is opgedragen de 'herstelling van het Noorsche stoom schip „Ingrid". Het is een opdracht, met welker uit voering 3Va maand gemoeid zal zijn, zoo mede een bedrag, dat de f 400.000 bena dert. Dit schip is indertijd op de reede van Oporto losgeslagen, tegen de kade geloopen en tenslotte op de rotsen blijven zitten. De heele bodem moet vernieuwd wor den, zoomede een der zijwanden die is opengereten. Schoorsteen, schroef, roer en achterste ven moeten geheel vernieuwd worden. Het scheepsreparatiebedrijf 'heeft geen gebrek aan opdrachten den laatsten tijd. Het zijn echter meest schepen die voor de gewone periodieke onderhouds- en vernieuwingswerkzaamheden onderhan den worden genomen. Daaronder zijn vele buitenlandsche vaartuigen. Zelfs Braiziliaansche schepen komen daarvoor, buiten de gewone route, naar hier. Herstellingsopdrachten van een om vang als die aan de „Ingrid" zijn er ech ter niet bij. Laatstgenoemd schip is reeds in het dok geplaatst. WIJZIGING VAN DE ZIEKTEWET. Het stelsel van gelijke premiën voor de ziekenkassen. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet tot wijziging der Ziektewet, er kent de Minister van Sociale Zaken, dat indien het onderhavige wetsontwerp tot wet wordt verheven, daarmede aan het bestuur der Rijksverzekeringsbank de be voegdheid wordt ontnomen, welke het thans bestaande artikel 67 der Ziektewet aan genoemd bestuur verleent. Ingevolge dat artikel is het bestuur der Rijksverzekeringsbank bevoegd om, indien voor de ziekenkas voor een be paalden Raad van Arbeid de voor het ge bied van dien raad vastgestelde premiën onvoldoende zijn gebleken ter bestrijding van de ten laste van de ziekenkas komen de uitgaven, een evenredige verhooging der premiën te bevelen. In het stelsel van gelijke premiën voor de ziekenkassen van alle Raden van Arbeid, dat in het onder havige wetsvoorstel is belichaamd, past echter zoodanige bevoegdheid niet meer. Bij behoud van die bevoegdheid zou im mers elk oogenblik de gewenschte eenheid van het premietarief kunnen worden doorbroken. Het nieuwe artikel 67 voor ziet daarom op andere wijze in de moge lijkheid, dat het voor de ziekenkassen van de Raden van Arbeid vastgestelde premie tarief voor de ziekenkas van een bepaal den raad niet voldoende blijkt om de uit gaven te bestrijden. Die andere wijze is dan deze, dat aan de Koningin de bevoegdheid wordt gege ven om zulk een tekort van een zieken kas van een Raad van Arbeid om te slaan over de ziekenkassen der overige Raden van Arbeid. De Polder Walcheren in 1936. Volgens het jaarverslag van den Pol der Walcheren, daalde in 1936 de schul denlast van f 1.253.300 tot f 1.226.750. Nadat Januari van het verslagjaar vrij stormachtig was, kwam er in de eerste helft van het jaar geen storm van betee- kenis meer voor. In de tweede helft van het jaar waren de stormperioden talrijker met meestal wind uit west- tot noord westelijke richting. Vooral de noord- westerstorm op 1 December was zeer he vig en ging gepaard met een zeer hoogen vloed en zware golfslag, waardoor aan zienlijke schaden in de steenglooiing aan den Westkappelschen zeedijk ontstonden, terwijl op enkele plaatsen in het boven- dij'ksbeloop grond verloren ging. Aan de paalhoofden vóór den zeedijk en aan de staketwerken werd veel schade toege bracht. Eveneens waren de schaden aan de rijshoofden op de stranden aan de Noordwatering zeer belangrijk. Op het Zuiderstrand nam de duinvoet bijna over de geheele lengte af, terwijl de rijspak- king tusschen de strandpalen 4 en 6 over de geheele lengte wegsloeg en de daarin staande paalrijen werden bescha digd. De afname van den duinvoet op dit strand bedroeg 3 tot 7 m. Op het Noor- derstrand nam de duinvoet af tusschen de strandpalen 17 en 5785. Vooral op dit laatste strandvak was de achter uitgang van den duinvoet zeer belangrijk en bedroeg 5 tot 19 m. De kosten van herstel der stormschaden aan de Noord- watering bedroegen f 52.040,98. Aan de Oostwatering kwam geen noe menswaardige stormschade voor. Ook aan de Zuidwatering was de stormschade gering en werd door de vaste' arbeiders hersteld. In den morgen van 30 Juni is het Nederlandsche motorschip „Bloem fontein" gestrand, doch later vlot ge sleept zonder schade van beteekenis te hebben aangericht. Op 21 October dreef 'In ihet Maartnummer van „Nederland en Oranje", het orgaan van het Verhand van A. R. Propagandaclubs, vestigt de heer R. A. den Ouden de aandacht op een (weetal wijzigingen, welke sinds de vorige Kamerverkiezingen (1933) in de Kieswet zijn aangebracht en die een belangrijken invloed kunnen hebben op de toewijzing der zetels. „Bij de vaststelling van den uitslag in 1933 en de toekenning der plaatsen gold nog de bepaling, volgens welke de over schotzetels werden toegewezen in volg orde der grootste overschotten, echter met dien verstande, dat voor eiken zetel een gemiddeld aantal stemmen ten bedrage van minstens 75 percent van den kiesdee- ler vereischt was. Bij de wet van 4 Mei 1933 is (voor colleges met 29 en meer leden, dus ook voor de Tweede Kamer) een gansch an dere methode voor de toekenning der restzetels voorgeschreven, n.l. het stelsel der grootste gemiddelden. De overgescho ten zetels worden achtereenvolgens toege wezen aan de lijsten, welke na de toeken ning der plaats het grootste gemiddelde per toegekende plaats zouden aanwijzen, waarvoor echter niet in aanmerking ko men lijsten wier stemcijfer lager is dan de kiesdeeler. Deze gemiddelden worden dus berekend door het stemmental eener lijst te deeleu door het aantal reeds toegekende plaat sen plus één. De deeling moet na elke toewijzing van een zetel opnieuw geschie den, omdat het quotient der deeling eenige malen achter een voor dezelfde lijst het grootste gemiddelde kan opleveren." Een tweede wijziging die van invloed zal zijn op den uitslag der verkiezing is de ingevoerde verplichting tot het storten van een waarborgsom van f 250 voor elke ingediende candidatenlijst, dat is dus voor 18 kieskringen een bedrag van f 4500 welk bedrag verbeurd is als bet stemmen tal der lijst (en) blijft beneden 75 pet. van den kiesdeeler. Het gevolg zal ongetwijfeld zijn, dat minder lijsten worden ingediend en dat de stemmen die voorheen aan de kleine lijs ten verknoeid werden (in 1933 ongeveer 200.000 stemmen) nu aan de andere par tijen ten goede komen. Niemand weet ech ter, welke partij daarvan zal profiteeren. D'e heer Den Ouden geeft dan een be rekening van den uitslag op de basis van de in 1936 uitgebrachte stemmen voor de Provinciale Staten. De uitslag zou dan zijn: R. K. Staats partij 30 zetels, S. D. A. P. 22, A. R. partij 12, C. H. Unie 10, N. S. B. 8, Vrij heidsbond 6, Vrijz. D'em. 4, Comm. partij 3, S. G. P. 2, G. D. U., Kath. D'em. en Rev. Soc. ieder 1 zetel. De werkelijke uitslag zal wel anders zijn. Een groot deel van de toen verknoei de stemmen zal nu misschien effectief worden, terwijl het ook mogelijk is, dat na 1935 (er is o.a. de actie van Prof. Hugo VisBoher) een niet onbelangrijke verschuiving plaats heeft. het motorschip „Beth" uit Oislo op de bestorting van den zeedijk, de aangerichte schade van f4986 is vergoed. De stormschaden aan de West watering waren dit jaar voor deze watering vrij aanzienlijk. De herstelling daarvan is nog niet geheel afgeloopen, de kosten zullen vermoedelijk f 2700 bedragen. De totale regenhoogte heeft bedragen over het geheele jaar 790.6, tegenover 676.9 m.M. in 1935 en 558.2 in 1934, zij was dan ook boven het normale. Het ge maal, dat het deel van den polder bewes ten het kanaal bemaalt, dus de Boreel, heeft dit jaar zeer veel gewerkt, vooral in het begin en aan het einde van het jaar. In dit jaar werd rond 25.9 millioen kub. meter water uitgeslagen tegenover 8.4 mill, in '35 en 4.6 mill, in '34. De uitgeslagen hoeveelheid komt overeen met een schijf water ter dikte van 18.5 c.m. over de oppervlakte, welke 'bemalen wordt. Verbruikt zijn 303.400 kw. tegen over 111.000 kw. in 1935. Het nieuwe gemaal te Ritthem kwam 10 November gereed en werd terstond, in verband met den regenval in werking gesteld. Van genoemden datum af heeft het gemaal veel gewerkt en in 1936 nog rond 1.5 millioen kub. meter water uit geslagen, welke hoeveelheid overeenkomt met een schijf water ter dikte van 5 cm. Het gemaal verbruikte rond 10.600 kwu. Hoewel de bouw van dit gemaal door verschillende omstandigheden aan zienlijk vertraagd werd, heeft de water stand van het deel, dat er door bemalen wordt hieronder gelukkig niet te lijden gehad, daar het in werking trad juist voor de hevige najaarsregens. De instal latie beantwoordt geheel aan de verwach tingen; gebleken is, dat met de combi natie van gemaal, spuiboezem en sluizen, de waterstand afdoende kan beheerscht worden. Voor verbetering van den water toevoer naar dit gemaal werd een gedeel te van den Zuidersluis-watergang uitge baggerd. Daarop is de baggermolen naar de Oostwatering vervoerd en baggert thans den Veerschen watergang uit. Deze watergang is sterk verondiept, waardoor het overtollige water nabij' Veere niet spoedig genoeg naar het gemaal bij Mid delburg kan vloeien. Het plan tot verbetering van den weg van Westkapelle naar Domburg kwam in den loop van 1936 tot uitvoering; de weg werd echter nog niet door de Provincie in beheer en onderhoud overgenomen. Ook de verbetering van den Noordweg tusschen St. Laurens en Serooskerke en de verbetering van de bocht in dien weg aan de Westzijde van de kom van Se rooskerke, kwamen tot stand. De verbete ring van het nog overblijvende gedeelte van den Noordweg tusschen Oostkapelle en Domburg kon tot dusver, bij gebreke aan overeenstemming tusschen Ged. Sta ten en het Dag. Polderbestuur, over de daarvoor opgemaakte plannen, niet ter hand worden genomen. Het dag. bestuur hoopt, dat het voortgezette overleg in 1937 zoodanig resultaat zal hebben, dat het voorstellen kan doen tot het uitvoeren van de wel zeer urgente verbeteringen aan dit wegsgedeelte. Directe belastingen. D'e verplaatsing van den Assistent dgl. der Dir. Bel. enz. W. Gort van Maas tricht naar Wolphaartsdijk is ingetrok ken. Bij Koninklijk besluit van 19 Maart 1937 is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in zilver aan L. Tavenier, wonende te Oostkapelle, boschbaas bij de N.V. „Duin beek", gevestigd te Middelburg. Middelburg. Radio-uitzending ging niet door. Gisteravond zou door middel van de radio-distributie de twee de lezing over luchtbescherming plaats hebben. Dr J. Dekker, apotheker alhier, zou spreken over: „Dé chemische strijd middelen en de burgerbevolking". Maar aan de luisteraars moest meege deeld worden, dat deze uitzending niet kon doorgaan, omdat de radio-controle- oommissie te elfder ure meende te moe ten ingrijpen en het uitzenden van deze voordracht daarom verbood. Het mocht niet gelukken opheffing van dit verbod te krijgen, ook niet voor deze eene uitzending. Of de volgende lezingen zullen door gaan, valt nog niet te zeggen. Goes. Propaganda-avond B. V. L. De afd. Goes-Kloetinge van den B. V. L. hield gisteren in het 'Schuttershof een propaganda-filmavond. De voorzitter van de plaatselijke commissie, de heer Van Dusseldorp, opende de vergadering met een woord van welkom aan diverse autoriteiten, en een opwekkend woord om te staan rond den troon van Oranje, haar verdedigend tegen aanvallen van commu nisme en fascisme. Na het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, werd de film „Landstorm rond Oranje" gedraaid, en gaven de Goesche padvinders eenige liedjes ten beste. Tevens werd op dezen avond aan den afgetreden Commandant, Overste Bier man, het huldeblijk van het Zeeuwsch- Verband van den B. V. L. aangeboden bij monde van Res. Kapt. van den Broeke van Zierikzee. Door bijzondere omstan digheden is de aanbieding vertraagd; maar door dit huldeblijk geven allen een bewijs van vertrouwen in hun vroegeren commandant, nu voorzitter van de Ge westelijke 'Commissie. Zal de B. V. L. in Overste Bierman veel missen, zij acht zich gelukkig dat hij is opgevolgd door Overste Bruins, terwijl luitenant Eek- hardt een ijverig secretaris is. De hoop werd uitgesproken, dat Overste Bierman nog lang zijn nieuwe functie mag blijven waarnemen. Aangeboden werden een tweetal oor konden en een enveloppe met inhoud voor een reis naar de Wereldtentoon stelling in Parijs. Enkele ingekomen tele grammen werden nog voorgelezen. Overste Bierman sprak zijn dank uit voor het huldeblijk, maar richtte op zijn beurt een woord van hulde tot den heer Bommeljé, die hem sinds zijn in functie treden zoo krachtig gesteund heeft. Ook richtte hij een woord van dank tot de officieren van het Verhand, tot do plaat selijke leiders en tot alle vrijwilligers. De padvinders gaven nu weer enkele demonstraties. Na een slotwoord van den voorzitter werd geëindigd met de Bruids film. 1 „Jong Holland snakt naar w e r k". Gisteravond kon het voorloopig resultaat worden opgemaakt van de inzameling voor de Centrale voor Werkloozenzorg („Jong Holland snakt nar werk") gehouden. Te Goes bracht ze op f 536 (vorig jaar f521), te Wolf aartsdijk f72.80 (f84.65), te 's~Heer Arendsikerke f68 (f 67,10) te Kapelle f 123,06 (f 163.75), te Heinkèns- zand f42.10 (f64), te Biezelinge f50 (f 41) en te Kloetinge f 107,60 (f 108.40). terwijl door de Jeugdvereenigingen te Goes f26.50 is bijeengebracht (39.13V2). Het voorloopig totaal is f 1026,—, een bedrag, waarvoor zeker groote dankbaar heid past. D'it bedrag zal nog wel eenigs- zins stijgen, daar nog enkele nagiften ver wacht worden. Als over het geheele land het resultaat zóó is, komt het gevraagde bedrag zeker bijeen. Itt enkele gemeenten, zooals Nieuwdorp, 's-Gravenpolder en Hoedekenskerke, die vorige jaren aan het Goesche Comité af droegen, is thans een zelfstandig comité opgericht. Naar wij vernemen zal de afd. Noord- en Zuid-Beveland van het Alg. Nederl, Verbond op Donderdag 22Aprii a.s. een openbare vergadering houden. D'e heer B. W. Th. van Slobbe, oud-gou verneur van Curagao, thans burgemees ter van Breda, hoopt dien avond een oauserie te houden over Curacao. Het belooft weer een mooie avond te wor den, De heer van Slobbe is gouverneur van Curagao geworden toen daar het Nederlandsche gezag was geschokt. Door zijn voortreffelijk beleid beeft hij dat gezag weer in eere hersteld. Vertrouwd mag worden, dat velen het op prijs zul len stellen van nabij met den heer van Slobbe kennis te maken en hem over dit deel van het Rijk te hooren spreken. Nadere bijzonderheden wor den per advertentie meegedeeld. Kruininpen. Vrijdagavond had de eind- vergadering plaats van de gehouden ba zar ten bate van E, M. M., waartoe alle medewerkers(sters) waren uitgenoodigd. Nadat E. M. M. een 4-tal nummers ten gehoore gebracht bad, werd rekening ge daan van de bazar: ontvangsten f 1616.46 uitgaven f 358.69, batig saldo f 1257.77, hetgeen aan den penningmeester der 'ver- eeniging, J. de Jonge, werd afgedragen. Burgemeester de Mul prees de eendracht waarmede is samengewerkt, terwijl dhr P. Wondergem namens de Vereen, dank bracht voor al wat voor de vereeniging E. M. M. is gedaan. Zaterdagavond werd door E. M. M. een muzikale wandeling door het dorp ge maakt. Zaterdagavond sloeg bij den bier handelaar J. D. alhier de vlam in een pan met vet bij bet bakken van patates- frites, waardoor een begin van brand ontstond, wat door spoedig ingrijpen be perkt bleef tot eenige brandschade aan behang en deuren. Kapelle. Zondagavond viel mej. B. van den zolder. In bewusteloozen toestand werd zij opgenomen. Directe geneeskun dige hulp verleende Dr Pfeiffer. De toe stand liet zich ernstig aanzien. Wolfaartsdijk. Afscheid van den burgemeester en weth. Snoo dijk. Maandag hield de raad dezer ge meente een voltallige vergadering. Onder ingekomen stukken was o.m. een schrij ven van weth. Snoodijk, dat hij wegens vertrek uit de gemeente met ingang van 1 Mei ontslag neemt als weth. en lid van den gemeenteraad. Op voorstel van B. en>W. werd aan den onbezoldigd gemeenteveldwachter M. van de Kreeke en aan den Rijksveld wachter M. van Vliet '(thans te 's-Heer Arendskerke) elk een gratificatie ver leend van f 10. Aan den heer O. van Bleiswijk Tierens Verhagen werd op zijn verzoek met in gang van 1 Mei eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerl. Stand. Hierna nam weth. Snoodijk op harte lijke wijze afscheid van den burgemees ter. Het is zeker een treffende samenloop van omstandigheden, dat hij en de bur gemeester op denzelfden datum uit bet college van B. en W. zullen verdwijnen. Spr. richtte zich eerst tot den burge meester en getuigde hierbij van de goede verstandhouding in bet college van B. en W. Hij' dankte den burgemeester en zijn mede-wethouder van Oeveren en ook de andere leden van den Raad voor de pret tige samenwerking. Ook dankte spr. in het bijzonder bet secretarie-personeel. Hierna nam de burgemeester afscheid van bet secretarie-personeel, van de wet houders, de leden van den Raad, de ge meente-ambtenaren en ten slotte van alle inwoners dezer gemeente, bierbij verkla rende dat deze bijna 9-jarige ambtspe riode als burgemeester van Wolfaarts dijk, bij hem in aangename herinnering zal blijven. Wethouder van Oeveren nam vervol gens afscheid van den burgemeester en zijn collega 'Snoodijk. Dhr J. Linden- bergh sprak als oudste raadslid namens zijn mede-leden den burgemeester en weth. Snoodijk toe. Ook de gemeente-secretaris J. Goet- heer, sprak namens het secretarie-perso neel waardeerende woorden tot den bur gemeester en weth. Snoodijk en sprak den wenscb uit dat het beiden wel moge gaan in hun nieuwe werkkring en woonplaats. Hierna dankte de burgemeester allen ■voor hun vriendelijke woorden en droeg bierbij het teeken zijner waardigheid over aan weth. van Oeveren, daar hij zoo als gemeld op 15 April met verlof gaat, in de hoop, dat God de gemeente nabij moge blijven en spoedig een waardig persoon zijn plaats moge innemen. Hierna slui ting. Wemeldinge. Watervliegtuigen. Hedenmorgen cirkelden een tweetal wa tervliegtuigen boven deze gemeente en streken even daarna neer op de Oo'ster- schelde, even buiten den kanaalmond. Talrijke omwonenden spoedden zich naar den zeedijk om het ongewone schouwspel gade te slaan. Nadat de bemanning, be staande uit drie officieren en twee on derofficieren een uurtje aan den wal hadden vertoefd, stegen zij weer op, om hun nest De Kooij" nabij Den Helder, weer op te zoeken. Volgens mededeeling van een lid der bemanning, waren zij om half elf te Den Helder opgestegen en te half twaalf alhier gedaald. Motortankscheepje ge zonken. Maandagmiddag omstreeks 5 uur is alhier tusschen de Bonzij- en Postbrug het motortankscheepje „Shell 59", schipper Hovestadt-Heijboer, gezon ken. De „Shell 59" hing op sleeptouw bij een andere motorboot, welke hij van olie voorzag. Daar de motor zijn snel heid opvoerde werd het tankbootje zoo genaamd opgetrokken, waardoor het plot seling kapseisde. De beide opvarenden T. Hovestadt en zijn oom P. Heijboer kon den zich tijdig in veiligheid stellen, door op de motor ovsr te stappen. De pomp- boOt „Dbris Rijkers" van Smits Bergings bedrijf heeft thans ligplaats genomen boven het gezonken bootje, dat circa 3 m. onder water ligt. Van morgen zou genoemd Bergingsbedrijf een poging doen om het tankbootje te lichten. Arnemuiden. Met verwijzing naar de elders in dit blad voorkomende adverten tie wordt opgewekt tot 'het bijwonen van de samenkomst in de Geref. kerk, uitge schreven door de A. R. Kiesvereen. 425.000 werkzoekenden ingeschreven. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 22 tot en met 27 Maart 1937 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheids besluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 533.800 (waarvan 74.500 land arbeiders). Van de verzekerden, niet behoorende tot de landarbeiders, waren de geheele week werkloos: in de week 22 tot en met 27 Maart 1937 27.7 pet, in de vorige ver- slagweek (8 tot en met 13 Maart 1937) 29.5 pot., in de overeenkomstige week van 1936 31.2 pot., in de overeenkomstige week van 1935 28.7 pet. D'e lichte verbetering in den algemee- nen toestand, die van Augustus 1936 af (toen de zomerwerkloosheid een ongeken de hoogte had bereikt) valt te constatee- ren, had in het laatste gedeelte van 1936 tot gevolg, dat de werkloosheid van Octo ber af minder was dan in het voorafge gane jaar. In het eerste kwartaal 1937 was zij niet alleen minder dan in het eerste kwartaal van de twee voorafgegane jaren, doch ook kleiner dan in het eerste kwartaal 1933. Zij daalde evenwel nog niet beneden het peil van 1934, toen een tijdelijke geringe opleving werd geconstateerd. Bij 1054 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 27 Maart 1937 in totaal 424.970 werkzoekenden ingeschre ven, onder wie 402.804 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 409.098 werk loos, onder wie 392.037 mannen. Als spreker treedt op D's G. v. d. Zaal, Chr. Geref. predikant en lid der Tweede Kamer. D'e vergadering is ook toeganke lijk voor vrouwen. De zitplaatsen in het kerkgebouw zijn dien avond vrij. Een kind van een zekere S. viel van de kade in het kanaal. Men slaagde er in bet kind nog bijtijds van een wissen dood te redden. Biggekerke. De commissie voor de fees telijke viering van het huwelijk van de Prinses en den Prins hield Maandag avond haar slotvergadering. De voorzitter, Ds Korevaar, dankte alle commissieleden voor hun betoonde me dewerking, waardoor bet feest van 8 Jan. in alle opzichten uitstekend is geslaagd. De rekening sloot met een bedrag aan ontvangsten van f 654, aan uitgaven van f 659. Het tekort van f 5 zal worden ge dekt door verkoop van overcomplete ar tikelen. De voorzitter bracht in bespreking de oprichting van een vereeniging, die de verschillende eigendommen kan overne men. Met algemeene instemming werd be sloten de noodige voorbereidingen te tref fen tot oprichting van een vereeniging tot herdenking van nationale feestelijkheden; de leden van de feestcommissie traden, staande de vergadering, toe. Een commis sie, bestaande uit den burgemeester en de heeren E. H. Iemhoff en I. A. de Moor, zal de noodige voorbereidingen treffen, waarna een vergadering zal worden uit geschreven waarop een reglement vast gesteld en een bestuur kan worden ge kozen. Aan het eind der vergadering heeft de burgemeester de commissie dank gebracht voor haar werk. Bruinisse. 'Gemeenteraad!. Giste ren vergaderde de Raad voltallig. Van de Zondagsscbool'vereen. was een verzoek ingekomen, om gebruik te mogen maken des Zondags van een gemeentelokaal. Het werd toegestaan tegen een vergoe ding van f 10 per jaar. Evenals vorig jaar zal de B-steun, bet verstrekken van kleeding, schoeisel en deksel aan werkloozen, dit jaar ook weer worden verleend. Het aantal ondersteun den bedraagt gemiddeld 80, terwijl de on derstand loopt tot 'bedrag van f 5.30 per persoon per jaar. Hiervan wordt door de gemeente f2 en door bet Rijk f3.30 bij gedragen. Opnieuw werd een comité benoemd voor 1937 voor bet uitkeeren van boven genoemde steun, waarin werden gekozen de heeTen M. G. Felius, B. J. van Oeve ren, J. 'Goudzwaard, W. Haak Sr., en S. Bal W.Jzn. Van den inspecteur van volksgezond heid op de naleving der vleeschkeurings- wet was een schrijven ingekomen om de keurloonen eenigszins te wijzigen. Op voorstel van B. en W. werd 'besloten af wijzend hierop te beschikken en de oude tarieven te handhaven als volgtvoor runderen f 7.50, voor pinken f 3 en nuch - tere kalveren f 1.50 keurloon te beffen. Door den kring Schouwen-Duiveland der Landbouwmaatschappij werd een bij drage of een medaille verzocht voor de op 8 Juli a.s. te 'houden tentoonstelling. Besloten wordt f5 te voteeren. Een aanvrage om steun, ten bedrage van f 10, was binnengekomen van het Centraal Genootschap voor uitzending van zwakke ën herstelling behoevende kinderen naar herstellingsoorden en va- cantiekolonies. Op advies van B. en W. werd besloten hierop afwijzend te be schikken, daar dit meer ligt op het ter rein van bet particuliere initiatief. In de vacature van A. G. Lambrechtse wordt benoemd met ingang van 1 Mei 1937 tot Gemeentebode, aanplakker, marktmeester en deurwaarder, dhr A. I. van Bortel, thans Gemeenteveldwachter alhier, tegen de daarvoor vastgestelde vergoedingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2