MAGGI' De nieuwe regeling van de pacht. MAGGI' B®UlllON "IOKjb Kerknieuws. Gemengd Nieuws Vraagt uitdrukkelijk BOUILLONBLOKJES Een prima product, voor elke beurs be- reikbaar. Het Voorloopig Verslat# van de Eerste Kamer. Da machines voor dezo booten werden roods in Maart j.l. besteld bij de Kon, Mij. „De Schelde". Nader vernemen wij nog, dat het in het voornemen van „De Schelde" ligt, twee nieuwe hellingen te bonwen, De leveringstermijn is 2 a 2H jaar. Let op de geel-rode etiket ten en de fabrieksmerken) de naam MAGG) en de Kruisster r- 41 Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs, DUVEKOT GOES. Aan de gevolgen overleden. De voerman D. uit Zuidzande, die Woensdagavond op den weg Schoondijke Oostburg bij een auto-ongeluk ernstig werd verwond, is in het ziekenhuis te Oostburg aan de gevolgen overleden. Het nieuwe raadhuis te Clinge. Het nieuwe raadhuis te Clinge is vol tooid en zal officieel op 15 April a.s. in gebruik worden gesteld door den heer J. A. van Rompu, lid van Gedep. Staten van Zeeland namens den Commissaris der Koningin, die wegens afwezigheid met buitenlandsch verlof, verhinderd is de plechtigheid te verrichten. Streekverband A.R.J.A. Vrijdag hield de „Streek Walche ren" der A.R.J.A. haar jaarvergadering te Middelburg, onder leiding van den voorzitter D's J. v. d. Guohte. Deze sprak over de activiteit en de vorderingen der organisatie en wekte op tot gedurig ont moeten van den Heiland in Zijn Woord. Het jaarverslag toonde aan, dat de actie op Walcheren groeiende is. Over elke der zes bestaande clubs werd een rapport uit gebracht. Ds M. Vreugdenhil van Melis- kerke behandelde het onderwerp: Zui vere en valsche beginselpolitiek". Hij be lichtte waarom en hoe wij den politieken strijd moeten strijden, vervolgens welken tegenstander wij hier het dichtst tegen over ons hebben. Een zeer geanimeerde en leerzame discussie volgde. Db Vreug denhil sloot met dankgebed. Provinciale Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Zaterdagmiddag vergaderde de Pro vinciale Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Middelburg on der voorzitterschap van den heer mr J. Moolenburgh, die in zijln welkomstwoord verzekerde, dat het bestuur alles naar zijn beste krachten tracht te doen. Het is echter jammer, dat sommige der plaat selijke vereenigingen niet voldoende wer ken, het zij door gebrek aan geld, hetzij door te weinig animo. Spr. herdacht met enkele woorden het overlijden van den directeur der A. N. V. V., den heer Van Deventer en van den heer L. Duvekot Sz. uit Vrouwenpolder, die dezer dagen aldaar overleed en die ook voor het vreemdelingenverkeer al daar en ook in de provinciale vereeniging veel heeft gepresteerd. De secretaris, de heer G. Houteka mer uit Kloetinge, herdacht in zijn jaarverslag ook wijlen den heer Van De venter en deelde daarop mede, dat het aantal leden in het afgeloopefl jaar geen verandering onderging en 17 bleef, van wie een echter geen contributie betaalde. Met groote dankbaarheid kon spr. na mens het bestuur meedeelen, dat meer dere personen en organisaties zich opga ven als begunstiger. B)et (tijdschrift „Ons Zeeland" ver scheen in vier nummers gedurende het seizoen met nog een extra nummer tij dens het Kerstfeest. Verder verscheen de folder-uitgave „Naar en Door Zeeland", die allerwege gunstig werd ontvangen en belangstelling wekte en zeker heeft bijge dragen de aandacht te vestigen op Zee land als geheel. Aan de bezoekers der bureaux te Middelburg en Goes werden ze uitgereikt, en verder toegezonden aan hen, die schriftelijk om inlichtingen ver zochten. Ook het Boschvraagstuk te Domburg had de noodige belangstelling van het bestuur. Reclamemateriaal werd o.a, naar de gehouden tentoonstelling „Mooi Zeeland" in de leeszaal te Amsterdam toegezonden. Helaas zal he1 plan om ook op de tentoonstelling te Parijs uit te ko men, wel niet door kunnen gaan. Van de resultaten van het onderzoek inzake de afstamming van Roosevelt wordt het bestuur steeds op de hoogte gehouden. Het jaarverslag werd goedgekeurd. EVeneens de rekening van den penning meester, den heer J. A. Eekhout uit Bres- fcens, welke aanwijst in ontvang f354,87, in uitgaaf f 192,82, alzoo een goed slot van f 162,05. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Houtekamer, Verhage en Boot. Beslaten werd in de vacatures van de vereenigingen te Hontenisse en Neuzen, die voortduren door het bedanken van de verleden jaar benoemde heeren Baron Collot d'Escury en Windt van Merken- stein, ook dit jaar nog niet te voorzien. Thans werd overgelegd de tweede ver beterde druk van de gids „Naar en Door Zeeland" waarna werd voorgesteld een folder bet licht te doen zien met Neder- landsche, Duitsche, Engelscbe en Fran- sche tekst. Een schema van een weekseh verblijf in Zeeland, waarbijl alle deelen der Pro vincie kunnen worden bezocht, las de secretaris voor. Als de tochten naar Zierikzee en bui tenom terug ook dit jaar doorgaan zal daarnaar worden verwezen in den folder. De heer van Reenen van de Maat schappij Zeeland deed belangrijke mede- deelingen over zijln ondervindingen in het buitenland, dat er nog wel wat wei nig propaganda voor Zeeland wordt ge maakt. Gaarne zal bij adressen opgeven, waar heen men propaganda materiaal zal kun nen zenden. Naar voren kwam een klacht over het weigeren te Domburg en Zoutelande van het maken van propaganda voor het be zoek aan Middelburg op de Woensdag avonden toen stadhuisbeliohting en con certen daartoe aanleiding gaven. De voorzitter hoopte dat men in ge noemde plaatsen wat breeder kijk zal hebben en dit alles zal bezien in het al gemeen belang. De afgevaardigden van de afdeelingen te Domburg en Zoutelande hoorden de klacht voor het eerst en zegden een on derzoek toe. D© voorzitter drukte zijn spijt uit, dat Vlissingen nog steeds buiten de Provin ciale organisatie staat. In de vergadering werd nog uiteenge zet dat er 'klachten zijn over de exploi tatie van het veer ZijpeAnna Jacoba- polder door de R.T.M. Hierover zal wor den 'geadresseerd. Middelburg. Voorlichting inzake luchtbescherming. De burgemees ter vestigt er de aandacht der ingeze tenen op, dat hedenavond over alle drie de lijnen van de radiodistributie in deze gemeente de 2e voordracht vanwege den voorlichtingsdienst der gemeentelijke luchtbescherming gehouden zal worden. Spreker is Dr J. Dekker, apotheker- scheikundige met als onderwerp: „Gif gassen op de burgerbevolking". -i Vrijdagavond sprak voor de afd. van de Ned. Christen Vrouwenbond Mej. Mr G. van der Molen over „Huwelijksrecht". Het huwelijksrecht moet volgens spreek ster gebaseerd zijn op den Ghristelijken grondslag. Daarom wil spreekster ook de maritale macht gehandhaafd zien. In korte trekken schetste spr. het huwelijks recht zooals het op het oogenblik is en zGoals het h.i. zon moeten worden. Spr. sloot zich hierbij nauw aan bijl het wets ontwerp dat door Minister D'onner in 1930 bij de Tweede Kamer is ingediend. Zij bestreed de opvatting van Ultra-femi nistische zijde waar men uit wil gaan van een huwelijksrecht met gelijke plich ten en gelijke rechten van man en vrouw. i Electrificatie industrie terrein. In verband met de vragen en opmerkingen van de Gom missie van Fi nanciën betreffende het voorstel tot elec trificatie van het industrieterrein aan den Kleverskerkschen weg, deelen B. en W. thans aan den Raad mede, dat de op 18 Dec. j.l. aanvaarde laagspanningsvoorzie- ning nog niet is uitgevoerd. Zij zou, wanneer uitsluitend werd gerekend met voorziening ten bate van bet industrie terrein, na aanneming van het onderha vige voorstel achterwege kunnen blijven, doch dient gehandhaafd te worden met het oog op voorloopige gedeeltelijke voor ziening van het bedrijf van Pieterg en daarnaast als extra-voeding voor het ge bied ten Zuiden van het Kanaal. Van de nu voorgestelde water-kabels past die voor hoogspanning in het definitieve voorzieningsplan voor het geheele in dustrie-terrein en is daartoe ook beslist noodzakelijk. Die voor laagspanning zal voorloopig als reserve dienst doen; zijn bijleggen ia, gelet op de geringe kosten ter zake tot een totaal bedrag van f400 volkomen verantwoord. Vlissingen. Bazar Ghr. Jonge Mannen Vereeniging. De bazar ten dienste der restauratie van het ge bouw der C.J.M.V., gedurende 4 dagen in „de Oude Vriendschap" gehouden, mag een groot sucous genoemd worden. Het bezoek is zeer druk geweest. Gobs. In verband met bet feit, dat het dezer dagen 25 jaar geleden was, dat de eerste steen werd gelegd van de wassche- rij en ververij „De Zon", die thans onder directie van dhr Geysen tot grooten bloei is gekomen, heeft dhr Geysen Vrijdag avond j.l. zijn geheele personeel, dat uit ruim 40 leden bestaat, met vrouwen en verloofden onthaald op 't bijwonen van de voorstelling, die Melachini in het Schuttershof gaf. Bovendien werden allen in de pauze onthaald. Ook enkele oud-gedienden waren van de partij. Zaterdagmorgen reed een vracht auto van dhr J. J. de Jonge, geladen met een 30-tal balen kunstmest, welke aan boord van een schip moesten worden ge laden, te dicht bij den kant, waardoor de auto weggleed en in de haven terecht kwam. De cabine van de auto werd be schadigd en de kunstmest smolt in het water weg. D'e chauffeur v. W. kon bij tijds van den wagen afspringen. Kapelle. Dte collecte voor „Jong Hol land snakt naar werk" bracht te Kapelle op f 122.55. i De gehouden Emmabloemcollecte te Kapelle en Biezelinge bracht op netto f 55. (Belangeloos bericht.) Schore. Met ingang van 14 dezer wordt de marechaussee G. Francke, vroeger al hier, overgeplaatst van Sluis naar de bri gade Steenberge. 's Heer Abtskerke. De Raad vergaderde Zaterdagnamiddag onder voorzitterschap van den burgemeester. Het ingekomen verslag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1936 werd voor ken nisgeving aangenomen. Op verzoek van den Minister van On derwijs werd gewijzigd de overgangsbe paling in de in de vorige vergadering vastgestelde verordening op de heffing van schoolgelden, en de verordeningen op nieuw vastgesteld. Vervolgens werd samengesteld het stem bureau voor de aanstaande stemming op 26 Mei. De rondvraag leverde niets op. 's-Gravenpolder. Vrijdagavond had in het lokaal van de werkloozen de slui ting plaats van den dezen winter voor hen gegeven cursus. De voorzitter, Ds v. Hoogstraten, opende op de gebruikelijke wijze en wees er op, hoe onvolkomen ons werk is, maar dat juist hierin de groot heid 'Gods openbaar wordt. Hij dankte allen voor den steun, die geboden was en ook de leiders van de verschillende cursussen. Door hen was het mogelijk, dat b.v. brandschilderen, vlechtwerk en matwerk kon geleerd worden. Ook de ontwikkelingscursus door dhr Nijsse, on derwijzer alhier, gegeven, zal vruchten afwerpen al is het jammer, dat er nog niet meer belangstelling voor bestaat. Er kan veilig gezegd worden, dat alles goed is verloopen en in een behoefte is voor zien. Er werden aan 6 verschillende jon gens in totaal voor f 10.50 aan geldprij zen voor ijver en kunst uitgereikt. Een moeder, die veel voor de werkloozen ge voelt, had gezorgd voor volop chocolade melk en koekjes. Ds van Hoogstraten vertelde aan de hand van lantaarn plaatjes over zijn reis en verblijf op het hospitaal-kerkschip „De Hoop". De be langstelling was bevredigend. Met dank baarheid kan erkend worden, dat door het werk van dezen winter weer een lichtstraal kwam in zooveler donker le ven van werkloosheid. lerseke. Naar aanleiding van een re quest van de vereeniging voor kreeften- visschers alhier om pachtvermindering, heeft deze van het Visscherijbestuur be richt ontvangen, dat volgens besluit van den Minister 50 pet. van de verschul digde pachtsommen van het vorig jaar zal moeten worden betaald. Gezien de slechte uitkomsten van de kreeftenvangst is het 'bestuur voornemens zich nogmaals met een request tot den minister te wenden met bet verzoek om nog meer vermindering te verkrijgen. De laatste les van den 2-jarigen tuinbouwcursus werd bijgewoond door de heeren Ir B. Bosma en burgemeester Gunning. De rijkstuinbouwconsulent kon de beeren A. Bom, J. van Es, A. Nieu- wenhuizen, D. v. 'Strien, J. Tramper, C. Polderman, J. Westplate en G. Westveer de diploma's uitreiken. Arnemuiden. De zomerdienstregeling voor de openstelling der Arnebrug is be den in werking getreden. Voor de vis- schersvaartuigen, die geregeld in den nacht van Zondag op Maandag vertrek ken, wordt de brug gedraaid om 3 uur en blijft geopend tot 3.30 uur, terwijl op andere nachten op verzoek de brug op hetzelfde tijdstip wordt opengesteld. De geregelde openstelling vangt aan vm. 5 uur. Des Zondags blijft de brug voor de scheepvaart gesloten. In geen jaren is het Arnekanaal zoo druk bevaren als tegenwoordig, wegens het geregeld heen en terug varen der visschersvloot, en het toenemende andere scheepvaartverkeer ter aanvoering van materiaal voor her stellingswerken, welke worden verricht aan den rijksweg MiddelburgGoes. Vrijdagavond hield de afdeeling van den Ghr. Zeeliedenbond haar jaar vergadering. Jaarverslagen werden uit gebracht. Als spreker trad op dhr J. v. d. Steen, hoofdbestuurder, die een op wekkende rede hield. Het was een ge zellige vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eemnes-Binnen, Jhr E, L. W. M. Hoeufft van Veisen te Ter Aar, Te Huizum (EVang.), J. J. F. Franck te Hindeloopen. Te Bruchem en Kerkwijk, J. Lekkerkerker te Oldebroek. Te Assen (EVang.), H. W. Gazemier te Mar- rum (Fr.). Aangenomen naar Meppel, Th. A. Vos Blijkens bet voorloopige verslag over bet ontwerp van Wet tot nieuwe regeling van de pacht hadden met teleurstelling van dit ontwerp kennis genomen vele le den, wier bezwaren tegen bet vorige niet- aanvaarde wetsontwerp ben hadden ge noopt hun stem hieraan te onthouden. Bij de samenstelling van het nieuwe voorstel was, aldus deze leden, zeer on voldoende rekening gehouden met de toenmaals geopperde bedenkingen. Bij de schriftelijke en mondelinge be handeling in de Tweede Kamer zijn in- tusschen verschillende belangrijke verbe teringen in bet wetsontwerp aangebracht. Dank zij die verbeteringen, verklaar den sommige leden hun voornemen tot afwijzing, tegen het oorspronkelijke ont werp gekoesterd, thans niet te behoeven te handhaven. In hoofdzaak betroffen de geuite be zwaren het karakter en de strekking van de voorgestelde regeling, de aan tasting van het eigendoms recht en de beperking van de contractvrijheid, en de taak van den rechter in pachtzaken. Verschillende leden achtten het tijd stip voor de behandeling van de hier aan de orde zijinde uiterst gewichtige quaes- tie niet geschikt. De groote moeilijkhe den, waarin de landbouw door de crisis verkeert, vormen een belemlmering om 't zoo delicate en veelzijdige vraagstuk van de pacbtrelaties met die objectiviteit te beschouwen en te behandelen, welke dit zoo zeer behoeft. Geconstateerd werd, dat het vraagstuk van herziening van de pachtrelaties reeds vele decenniën juristen en oeconomen heeft bezig gehouden, dooh de noodzaak in dit opzicht op het oogenblik geringer is, dan vroeger het geval kan zijn ge weest. De pachters en verpachters hebben zich behoorlijk aangepast aan de tegen woordige ongunstige agrarische toestan den. De invloed van dit wetsvoorstel op al lerlei maatschappelijk terrein is niet te overzien. Vindt, wat bijl de tot standko- ming van dit ontwerp vrijwel algemeen wordt verwacht, verdere verlaging van beteekenis van de pachtprijzen plaats en wordt het bezwaarlijk om langer tot ver pachting over te gaan, dan zal daling van de grondprijzen intreden, een daling, welke in de eerste plaats den speculanten een ruim arbeidsveld ml bie den. Men denke aan het opkoopen van mei langdurige pacht bezwaarde hofste- den, om die tegen bet tijdstip, waarop de huur ten einde loopt, vrij aan de markt te kunnen brengen. De evenbedoelde daling kan echter noodlottige gevolgen hebben voor vele nieÉ-kapitaalkrachtige grondeigenaren^ onder wie weduwen en ouden van da gen, die van de opbrengst van hun bo- dembezit moeten bestaan. Niet minder geldt dit voor fondsen, stichtingen, arm besturen, kerkgenootschappen, wier gel den in grond zijln belegd. Intredende da ling van de grondprijzen van beteekenis zal voor deze lieden en instellingen cata- strqphaal worden. De hypotheken, die veelal op deze gronden rusten, zullen niet langer gedekt zijn, executies zullen vol gen en hypothecaire geldschieters zullen veelal met grondeigenaren de dupe war den. Vele „kleine luyden" ten plattelands, die na een nijver en spaarzaam leven den ouden dag verzorgd waanden, zullen maatschappelijk te gronde gaan. Het wetsontwerp biedt ook voor den pachtersstand als zoodanig zeer vele ernstige nadeelen en gevaren. AI zal de individueele pachter, zoo lang zijn pacht loopt, bepaalde voordeelen ge nieten, de groep pachters als geheel zal worden geschaad. Verschillende leden merkten op, dat de wijze waarop in dit wetsontwerp het a Si g e)uRtom str ec h t in zijln essentie wordt aangetast, hun ten eenenmale ver werpelijk voorkwam. Cfak de contract-vrijheid, een van de hoofdbeginselen van onze burger lijke wetgeving, wordt in dit wetsontwerp op ernstige wijze aangerand. Verscheidene leden betoogden, dat er behoefte is aan een regeling van de paohtrelatie ten behoeve van den pach ter, niet omdat hij de oeconomisch zwak kere isi, maar omdat er te weinig land is voor de gegadigden en daardoor beide partijen in de verleiding komen den pachtprijs te hoog, de voorwaarden te streng te bepalen. Daar echter het beste middel om den bodem aan zijn bestem ming te doen beantwoorden 't stelsel van den privaten eigendom is, moet 't eigen domsrecht door die regeling niet in zijln wezien worden aangetast, al zal het indii vidueele bodemrecht in ruime mate een socialen inslag kunnen krijgen. Naar het oordeel van een groot aantal leden wordt bijl de voorgestelde regeling veel te veel aan den rech ter overgelaten. Men vroeg zich af, of de minister van justitie zich de den rechter in pachtza ken toegedachte taak wel klaar voor ooigen heeft gesteld. te Nieuwe Pekela. Naar Wijhe, W. Th. Hoek te Hardenberg. Bedankt voor Ernst, E. van Asch te Sommelsdijk. Geref. Kerken. Beroepen te Leiden (vac. ds W. Bouw man), W. H. van der Vegt te Goes. Aangenomen naar Utrecht (vac. ds Veder) D. Zwart te Aalten. Kloetinge. Na in den morgendienst te zijn bevestigd door zijn schoonvader ds A. G. F. Smit, emeritus-predikant te Hil versum, met een predikatie over Joh. 21:7, met als hoofdgedachte: ,,'tls de Heer", deed ds H. Boersma, gekomen van Angerlo, gistermiddag zijn intrede, bij de Nederl. Herv. Gemeente alhier sprekende over Golossensen 1:18, spe ciaal de nadruk leggende op: „Christus de eerste boven alles". Z.Eerw. werd toegesproken door den burgemeester, door da Koopmans van 's Heer Hendrikskinderen (namens den Ring) en door ds J. W. v. d. Heil te Kat- tendijke (namens de gemeente en de ker kelijke colleges. Na de bevestiging des morgens werd den nieuwen herder door de gemeente toe gezongen Ps 134:2, terwijl des namid dags op verzoek van ds v. d. Heil, staan de werd gezongen Gez. 91:3, waarna door da Boersma nog hartelijke woor den van dank aan verschillende colleges, collega's e.a. werden gesproken. In beide diensten was de kerk overvol. Sprekende „stommen" gearresteerd. De politie te Bussum heeft Zaterdagmiddag een tweetal zwer vers ontmaskerd, dat op een uiterst ge raffineerde en brutale wijze aan den kost wist te komen. Een agent van politie kreeg aan zijln woning bezoek van één der zwervers, die hem ansichtkaarten te koop aanbood. Daar de man stom was, deed hij dit schriftelijk, d.w.z. hij toonde een brief, waarin hij zijn waar aanbood omdat hij op deze mianier nog trachtte zajh brood te verdienen. Bovendien waarschuwde hiji het pu bliek in dezen brief toch uiterst voorzich tig te zijn, waar er dikwijls misbruik van vertrouwen wordt gemaakt en velen zich ten onrechte voor stom uitgeven, zeer ten nadeele van hen, die werkelijk stom zijn. Op verzoek kon de man doktersattesten toonen, waaruit moest blijken, dat hij werkelijk stom was. De agent zou evenals zoo velen ont roerd zijln geworden door den brief, als bijl zeer toevallig den man 's morgens niet miet een anderen persoon had zien loo- pen, waarbijl beiden een gesprek voerden op normale wijze en de tegen zwendel waarschuwende stomme zelfs het hoogste woord bad. Hij! arresteerde den „stomme" en bracht hem naar het bureau over, waar hem een verhoor werd afgenomen. Hier bleek, dat zijln collega eveneens als stom me met ansichtkaarten langs de huizen liep en „van dezelfde goede getuigen voorzien". Het arresteeren van dezen tweeden „stomme" was niet moeilijk. De reeds ge arresteerde had n.l. afgesproken op een bepaald uur, op een bepaalde plaats, den ander te zullen ontmoeten en de politie zorgde wel, dat de man niet behoefde te wachten. Het zijln de 25- en 25-jarige zwervers O. en K., domicilie hebbende te Amster dam, doch meestal zwervende. Van het dak gevallen. Op een R.K. school te Schijindel, waar leidekkers bezig waren met bet herstellen van de daken, verloor Zaterdagmorgen de 17-jarige leidekker van Z. uit Berli- cum het evenwicht. De jonge man stortte neer op de speelplaats van de school en was direct dood. 'In het water gereden. Zaterdag reed een wielrijder in de Werf- straat te Groningen. Vermoedelijk heeft de man niet gezien of niet geweten, dat aan het eind van die straat zdoh de Noorderhaven bevindt. Hij' reed te water en is jammerlijk verdronken. i Kindje doodgereden. Te Castricum is bet 5-jarig kindje van bet echtpaar v. B., terwijl het op een kinder fietsje reed en onverwacht de straat over stak, door een vrachtauto gegrepen en onmiddellijk gedood. Den bestuurder treft geen schuld. Notaris verdacht van ver duistering van 80.000. Op last van de justitie is Zaterdagmorgen in de Residentie op zijn kantoor aan de Alex- anderstraat 9 gearresteerd notaris H. M. J. J., als verdacht van verduistering van gelden van cliënten, welke hij onder zich had. Hoewel het juiste bedrag nog niet is vastgesteld, neemt men aan, dat bet totaal bedrag der verduisterde gelden in de tachtig duizend gulden loopt. Notaris J. heeft een gedeeltelijke 'be kentenis afgelegd en bij1 wordt heden ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Het vermoeden bestaat, dat no taris J. het geld met speculeeren ver loren beeft. Brutale inbreker. Vrijdags avond kwam de 56-jarige v. d. N., wo nende Retiefstraat te Rotterdam, van een visite, die hij gemaakt had, thuis. Nau welijks bad hij de deur van zijn woning geopend, of hij kreeg met een stuk ijzer een klap op het hoofd, en wel van een man, die achter de deur stond. Ofschoon de bewoner een gapende wonde bekwam aan het hoofd, wiet hij toch den aan valler te grijpen. Samen kwamen zij op de straat te vallen en de aangevallene

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2