mS^PUROL li bespaart tijd en geld Dames- ca Meisjeshanden Uw Koffer Depntatenvergadering der A. R. Partij. Uit de Provincie kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Land- en Tuinbouw maaltijd aangericht. De Importeurs had- - den voor de ontvangst van den minister een commissie gevormd, waarin elke be langrijke groep onder hen vertegenwoor- digd was, zooals melk, stroocarton, ba con, eieren, boter en kaas, visch, groenten en fruit. Een officieel bezoek werd nog gebracht aan het res.eargh-station voor den tuin bouw van het Ministerie van Landbouw en aan een der groote tuinbouwbedrijven; voorts ook aan den Milk Marketing Board. In het Lagerhuis werd een lunch ge bruikt met mr W. S. Morrison, den mi nister van landbouw en visscherij, terwijl Z.Exc. ook als gast aan een lunch van de Milk Marketing Board aanzat. tn de Lity werd minister Deckers oorts nog door den Lord Mayor ontvan gen. Minister Leckers verklaarde, dat hij; o er het bezoek uiterst tevreden was. Hij heeft, zeide hij, overal, ook bij de impor teurs, een goodwill voor onze Nederland- che producten gevonden, welke van bui tengewone beteekenis is voor den Neder- lindschen-Engelschen handel. We kunnen hier nog aan toevoegen, dat het bezoek van den Nederlandschen minister van landbouw hier in Enge land ten zeerste gewaardeerd werd. bl ij ven ondanks alle huishoudelijke arbeid A oa f, zacht en blank door Purol (geel en wit) belden In doozen ven 30 en 60 ct., tube 45ct.Verkrijgb. bij Apoth, en Drogisten. Schapenfokkerij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Men schrijft uit Axel aan de N. R. Gt.: Behalve op de konijnenfokkerij heeft men zich de laatste jaren in Zeeuwsch- Vlaanderen ook meer toegelegd op de schapenfokkerij en thans worden overal flinke kudden aangetroffen. Goede dieren brengen loonende prijzen op, zoodat men van deze fokkerij voorloopig betere re sultaten verwacht dan in andere takken der veehouderij. De tijdelijke Rijksklerk L. Pieterse, thans werkzaam ter Inspectie der Dir. Bel. te Middelburg, is in gelijke be trekking overgeplaatst naar de Inspectie der Dir. Bel. te Gorinchem. Middelburg. Donderdag hield in St. Joris kring Walcheren Zuid der Geref. Meisjesver. een druk bezochte feestver- gadering ter gelegenheid van haar vijf jarig bestaan. De leiding berustte bij mej. Ludikhuize. Eerst werd een tableau vertoond voor stellende de wapens van de plaatsen der aangesloten vereenigingen, rondom het wapen van Zeeland. Hierbij werd achter de schermen gereciteerd. Een inleiding volgde nu over „De Meisjesver. en het verbond Gods." Uit de jaarverslagen bleek de geregel de voortgang van het kringleven. Het oudste lid van iedere vereeniging leverde een recitatie. Na de pauze begon de groote wedstrijd in het raden van boekentitels. 27 boeken passeerden de revue, waarvan velen op bizondere origineele wijze werden voor gesteld. Gemakkelijk was bet raden niet, maar toch konden de vier prijzen, die be schikbaar waren, toegekend worden. De gezellige avond werd op de gebrui kelijke wijze beëindigd. staat klaar in Witkam's Geschen kenhuis. 'n Goede, degelijke koffer waar U jaren plezier van zult be leven. En bij iederen koffer gratis 'n prachtig étui met opvouwbare kleer hangers. Prijzen v.a. 2,90 tot 9,75. (Adv.) Goes. Maandag a.s. komt de Zeeuw- sche vereeniging van Anti-Rev. gemeen tebestuurders voor de eerste maal in jaarvergadering te Goes bijeen. Des morgens beginnen de huishoude lijke zaken. Des namiddags te 2 ure houdt Dr J. W. Noteboom, directeur der Dr Abraham Kuyperstichting een inleiding over „Armenzorg en Werkloozenzorg". Op 13 April a.s, zal weer de jaar- lijksche Emmabloemcollecte worden ge houden. Het is voldoende bekend, dat de geheele opbrengst daarvan ten goede komt aan Goesohe tuberculoselijders. Waar Goes altijd grootelijks in de noo- den die elders geleden worden, meeleeft, daar willen we toch eigen burgers immers niet vergeten? De collecte wordt dringend aanbevolen. lerseke. Een jongetje van den heer v. d. Jagt had, toen hij leerde fietsen, het on geluk te vallen en zijn been te breken, Hij moest naar bet ziekenhuis te Goes wor den vervoerd, Wolphaartsdljk. Donderdag bad de on gehuwde landarbeider L, de Bocks het ongeluk met een zijner handen in de mo- torspitmachine te geraken, waardoor hij zoodanig werd verwond, dat onmiddellijk geneeskundige behandeling moest worden ingeroepen. Heinkenszand. Met ingang van 12 April a.s. is benoemd tot opzichter bij den rijks waterstaat (Directie Utrecht) met stand plaats Amsterdam, d'hr C. M. Schrijver, waterbouwkundig opziohter alhier. Vi'ouwepolder. Alhier is op ruim 61- jarigen leeftijd overleden dhr L. Duvekot Szn, in leven lid van den Gemeenteraad. Met dhr Duvekot, die in verschillende vereenigingen op landbouw- en ander ge bied een vooraanstaande plaats innam, is een verdienstelijk en algemeen geacht burger heen gegaan. Zoutelande. A.s. Dinsdag vergadert de Raad. O.m. zullen worden behandeld Wijziging politieverordening; vaststel len van eenige verkeersregelen; wijziging van de bouwverordening; voorstel inzake steunverleening B voor 1937 om uit de gemeentekas beschikbaar te stellen ten hoogste f 40; voorstel tot bet onttrekken aan bet openbaar verkeer van twee voet paden; tot het aanschaffen van een to renuurwerk met automatische electrische opwinding (kosten worden geraamd op f 1000)om f 6000 te leenen tegen een rente van ten hoogste 4 pet. voor wegs- verbetering; voorstel tot bet verhuren van het slachthuis aan den heer P. Si- monse voor 7 jaar; verzoek van de N.V. Bouwbureau J. Kortweg, Breda, om een gedeelte van het gemeentevroon in eigendom af te staan; verzoek van de heeren K. Kleinepier en W. de Kam tot het aanleggen van een wissel in den Boudewijnskerkschen wegvoorstel in zake de uitbreiding van de straatver lichting. Veere. Gemeenteraad. Gistor ver gaderde de Raad. Eén vacature en met kennisgeving afwezig dhr Leer. De ge loofsbrieven van dhr Jac. Poppe worden nagezien en in orde bevonden. Met alg. stemmen wordt besloten tot toelating. De voorzitter brengt weer ter tafel het verzoek van dhr v. Leur, pachter Camp- Veerschen Toren. B. en W. handhaven hun voorstel. Door den raad wordt al dus besloten. Ingekomen is van bet gemeentebestuur van Middelburg de gemeenschappelijke verordening voor den Vee- en Vleesch- keuringsdienst. Ingekomen een mededee- ling van de gemeente IJzendijke over de kermis aldaar. Veeres raad beeft geen bezwaar. Bericht is ingekomen van den Minister van Sociale Zaken over soep in bussen. B. en W. stellen voor om hiermee een proef te nemen. Aldus besloten. Nu komt in bespreking de verkoop der voorbereidingsschool. Na nader over leg en samenspreken is de geboden som thans f 1250. De meerderheid van B. en W. blijft staan op f 1600. Na geheime zitting deelt de voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen om de school voor ƒ1250 te geven onder nadere voorwaar den. Kooper is de beer Van (Lijnden te 'sJGravenhage. De restauratie van de school zal plaats dienen te hebben door Veersche werklieden. Daar de Wagenaarstraat beklinkerd wordt moet er ruil en koop van grond plaats hebben. De Raad gaat er mee ac- coord. Ook wordt vastgesteld de drie- jaarlijksche afrekening bijz. school, to taal f249.98. Voorschot bijz. schooi 1937 wordt toegestaan. De voorzitter deelt mede verlof verkregen te hebben van 12 tot 29 April. Terneuzen. Gistermiddag is de „Vrije Veiling" aan de Bastionstraat alhier ge opend. Er heerschte een levendige drukte. Biervliet. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Kostense, voltallig. De voorzitter deelde mede, dat bij Wed. Wijffels een particuliere ontginning in werkverschaffing wordt uitgevoerd en dat bij Kouijzer a.s. week zal begonnen wor den. B. en W. streven er naar om de werkloozen zooveel mogelijk aan het werk te zetten om de moreele voordeelen van werk boven steun. Met algem. stemmen werd een crediet toegestaan voor bet opmaken van een nieuwen wegenlegger. Zonder hoofdelijke stemming werd een verordening vastgesteld tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeen tefondsbelasting voor 1937-'38, onver anderd. In verband met de vaststelling van de rekening over 1935, het laatste jaar waarvoor de oud-gemeente-ontvanger ver antwoording droeg, werd met alg. stem men besloten tot opheffing van zijn ze kerheid. Z. h. st. werd een crediet verleend van f 135 voor steun B 1937. Een verorde ning op de heffing van besmettelijke-ziek- tengelden werd eveneens vastgesteld. Tot leden der stemhureaux werden be noemd voor stembureau I: de beeren P. Michielsen en F. de Cuelenaere; voor stembureau II: de heeren P. de Bobbe- Iaere, voorzitter, J. de Putter en W. Naeije; voor het centraal stembureau: de heeren P. de Dobbelaere, J. de Putter, P. Michielsen en W. Naeije. De vergadering te Oud-Vosmeer. Omtrent de vergadering van de A. R Kiesvereeniging te Oud-Vosineer, waar over wij' in ons Nr van Dinsdag een ver slag uit De Standaard overnamen, wordt ons nader gemeld, dat dit verslag niet geheel juist was. Zoo is b.v. op ver zoek van een N. S. B.-er tegen Ds Bik wel proces-verbaal opgemaakt, maar na afloop van de vergadering, Zakelijk, al dus wordt ons medegedeeld, komt het ge beurde hierop neer: Daar op deze vergadering gelegenheid was tot debat, waren verscheidene N. S. B.-ers opgekomen. Verschillenden onder hen konden den tijd niet afwachten om te opponeeren. Na enkele waarschuwingen moest een persoon verwij'derd worden. Toen een N. S. B.-er tijdens de ver gadering lectuur trachtte te verspreiden en de burgemeester ingreep, kreeg deze hierbij een slag op het gezicht, waarbij zijn bril werd vernield. De onruststoker werd verwijderd. Bij verschillende Geuzenzonen begon toen het bloed ook al wat warm te wor den, zoodat de vergadering onder hooge spanning werd voortgezet. Door de nieu we interrupties werd het andermaal noo- dig een persoon te verwijderen, waarbij het grootste gedeelte der N. S. B.-ers verdween. Toen de gelegenheid tot debat werd opengesteld, werd hiervan door één N. S. B.-er gebruik gemaakt om enkele opmer kingen te maken. Bij de beantwoording door den spr. zocht ook deze zijn heil in de vlucht. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Doornspijk, G. B. Holland te Putten. Te Kerkdriel, A. Kardolus te Maasland. Atngenomen naar Giessen-Rijswijk, P. Schoenenboom, cand, te Leeuwarden. Evang. Gemeenten. Beroepen te Heerde, W. Hartema, thans evangelist aldaar. Beroepbaar. D'e Classis Dor drecht der Geref. Kerken 'heeft praepara- toir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard cand. J. J. van de Weg te Dub beldam, Reeweg-Oost A 334. Herdenking Doleantie en ineensmelting te Serooskerke (W.) Donderdag werd de plechtige her denking gehouden van de Doleantie, vóór 50 jaren en van de ineensmelting der beide Kerken A en B vóór 40 jaren. Deze samenkomst was druk bezocht en werd o.a. bijgewoond door afgevaardigden van bijna alle Kerken der Classis en de pre dikanten Bavinck, van Souburg, v. Dijken van Oostkapelle, Scholing van Arnemui- den en Visser, van Domburg. De herdenkingsrede der Doleantie werd gehouden door D s W. F. M. Linde boom, die aan de hand van Ps. 78 vers 47 het goed recht der herdenking aan toonde en deze als een roeping van 's Hee- renwege in het licht stelde. Daarna rele veerde spr. in korte trekken de hoofd zaken uit den plaatselijken kerkelijken strijd, die destijds alom in den lande sterk de aandacht trok en zelfs een en andermaal door Jhr Mr A. F. de Savor- nin Lohman ter sprake gebracht werd in de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Verschillende (treffende bijzonder heden uit de historie der Kerk werden meegedeeld. Met een krachtige opwekking om in getrouwheid aan Gods Woord in de voet stappen der Vaderen te wandelen, be sloot spr. zijn rede, die onder stille aan dacht werd aangehoord. Vervolgens kwamen de vroegere pre dikanten van Serooskerke aan het woord Allereerst D s A. L. R u y s, em. pred. te Zeist, mede onder wiens leiding de in eensmelting van A en B vóór 40 jaren tot stand kwam. Ds W. F a b e r van Hoogeveen, sprak hierna en wierp daar bij een blik op de toekomst: „Heilige Vader, bewaar ze in Uwen Naam". D s P. van D ij k, van Zaandam, wees de gemeente op den eisch der gehoorzaam heid aan het Woord des Heeren ook in het persoonlijk leven. Het slotwoord werd gesproken door Ds J. D. v. d. Velden van Kralingen, die kort na de Doleantie nog was opgetreden in de Schuur. Nadat Ds Lindeboom de sprekers had dankgezegd sloot Ds v. d. Velden deze waardige gedachtenisviering met dank zegging. Zondag 11 April 1937. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Steinz. Aagtekerke, vm. ds Don, nm. geen dienst. Oost'kapelle, vm. ds Panhuise, nm. ds Don. Tot hoofd van de school der Geref. Gemeente te Oost dijk is benoemd de beer J. Koppejan te Den Haag. Concentratie bijzonder onderwijs. De Bond van. Scholen voor Neutraal Bijzonder Onder wijs in Ne derland heeft aan de Eerste Kanier een adres gezonden, waarin hij 'betoogt, dat in he't cancentratie-ontiwerp, dat onlangs de Tweede Kamer gepasseerd is, een leemte is gebleven: de vraag, of scholen voor concentratie (samenvoeging) al dan niet in aanmerking komen, moet niet alleen op grond van (godsdienstige) „richting", maar ook naar de soort van 'het onderwijs worden uitgemaakt. Want juist dat kan een groot bezwaar tegen samenvoeging zijn. Proefnemingen met nieuwe onderwijsmethoden, zoo hetoogt adr. verder, zijn in het dringende belang van het onderwijs in zijn geheel, omdat dit anders verstart, en zulke proefnemin gen geschieden bet gemakkelijkst aan de kleinere scholen, waarom zij de Kamer verzoekt, het ontwerp te verwerpen. Smakelijk eten. De politie te Almelo heeft in samenwerking met de ambtenaren van den vleeschkeurings- dienst een inval gedaan in een woning al daar. Er werd een groote partij vleesch van frauduleus geslacht vee aangetroffen benevens een 50-tal worsten, die voor diverse eetinrichtingen in de stad be stemd waren. Zoowel het vleesch als de worsten werden in beslag genomen, daar de partij voor de consumptie niet geschikt was. Tégen den bewoner is proces-ver baal opgemaakt. Hij schijnt het vee niet zelf te hebben geslacht. Het onderzoek dienaangaande leidde naar enkele dorpen in den omtrek. Blijkbaar heeft men hier met een complot op vrij groote schaal te doen Treinontsporing te Haarlem. Gistermiddag is op het emplacement te Haarlem een rangeer locomotief uit de rails geloopen. De locomotief ontspoorde op den wis sel en kwam in ongexeer dwarse positie op de rails te staan, waardoor enkele sporen versperd werden. Het treinver keer in de richting Amsterdam en in de richting Den Haag en IJmuiden kon wel voortgang hebben, maar het ondervond vertraging. Te zeven uur was de treinenloop weer normaal. Kindje verdronken. Woensdagmiddag is het 1^4-jarig kind van de familie v. d. W. te Mill in een tobbe met zeepsop geraakt en verdron ken. Onder een vallenden boom geraakt en gedood. In de buurtschap Austerlitz onder Zeist is gisterochtend de 46-jarige arbeider A. P. uit Nunspeet, toen hij een boom rooi de, daaronder geraakt en op slag gedood. IJ muider trawler gezon ken. Tweede machinist ver dronken. De te IJmuiden thuis behoo- rende stoomtrawler „Liesbeth Betty" is dezer dagen op de Noordzee in botsing gekomen met het te Huil thuis behoo- rende stoomschip „Leo". Van de tien op varenden van de „Liesbeth Betty" kon den er negen aan boord van de „Leo" worden genomen. De tweede machinist Jan Spek, uit IJmuiden, vond echter den dood in de golven. 'Duitsch legervliegtuig op het vliegveld Twente gedaald. Gistermiddag is op het vliegveld Twente een D'uitsch legervliegtuig geland. Het werd bestuurd door den ongeveer twintig jarigen leerlingvlieger Tischler. Deze ver klaarde afkomstig te zijn van de vlieg- school te Oldenburg. Hij was op weg van Oldenburg naar Dusseldorf, doch was door slecht weer den koers kwijt geraakt. Toen hij een vliegveld zag, was hij ge daald in de veronderstelling, dat hij zich nog op Duitsch gebied bevond. Het vliegtuig is voorloopig in beslag genomen, in afwachting van nadere in structie is de vlieger op het politiebureau te Enschedé ondergebracht. Achtervolging van een smokkelauto. Na een vrij langdu rige achtervolging zijn twee rijksambte naren te Tilburg erin geslaagd een auto met een hoeveelheid gesmokkelde marga rine in beslag te nemen. Bedoelde ambtenaren bevonden zich op surveillance onder de gemeente Goirle, toen zij een verdachte auto zagen nade ren. D'e ambtenaren sprongen op den weg en sommeerden den bestuurder halt ie houden. In plaats van daaraan te vol doen, beschreef de wagen een boog rond de ambtenaren en verdween vervolgens in volle vaart in de richting Tilburg Daar de kommiezeu per rijwiel waren, zagen zij in een achtervolging geen heil. l'oen echter een oogenblik later uit Til burg een luxe auto naderde, vroegen zij denbestuurder zijn wagen even disponi bel te willen stellen. Full speed ging het toen in de richting Tilburg. Op een gegeven moment had men do smokkelauto weer vóór zich. Met de auto. waarin de rijksambtenaren zaten op zijn hielen, verdween de smokkelwagen de Telegraafstraat in, doch een paar hon derd meter verder stopte de wagen. De bestuurder gaf zich gewonnen. Hiji bleek te zijn zekere an G., terwijl naast hem zekere De J. was gezeten, beiden wonen de te Tilburg. In den wagen verborgen vonden de ambtenaren 216 kg margarine Wagen en smokkelwaar werden in beslag genomen. Koperkleurige adder op de Veluwe. Op het buiten „Rab bit Hill" te Milligen op de Yeluwe is de heer P. Beyer er in geslaagd een koper kleurige adder te vangen; een kleurva- riëteit die in Nederland zeer zelden voor komt. i Am ster'dammer voorin ton benadeeld. Naar het „Hbld." meldt, is onlangs een Amsterdammer, die eeni- gen tijd in Zuid-Frankrijk doorbracht, het slachtoffer geworden van een bende internationale oplichters. In een bar maakte hij kennis met een groepje En- gelschen, die 'hem ertoe overhaalden een groot bedrag, pl.m. f 150.000, in lande rijen te beleggen. Toen het den Amster dammer ten slotte duidelijk werd, dat men hem in een zwendelaffaire had we ten te verstrikken, waren de oplichters gevlogen en was het geld verdwenen. Bij zijn terugkeer te Amsterdam wend de de benadeelde zich met een klacht tot het hoofdbureau van politie. Daar is van een en ander proces-verbaal opgemaakt, waarna de stukken naar de betrokken autoriteiten in Frankrijk zijn doorgezon den. Ter aanvulling van het reeds gisteren geplaatste verslag kan nog worden mee gedeeld, dat het verkiezingsmanifest zon der discussie met algemeene stemmen werd vastgesteld. Bij bet punt candidaat-stelling Tweede Kamer, werd door de beeren B. Roorda te Roodeschool en H. v. d. Meer te On- nen, bezwaar gemaakt tegen de gevolgde wijze van candidaatstelling en tegen bet niet plaatsen van den heer Zijlstra op een der eerste nummers, althans in den kieskring Groningen. Na een toelichting door den voorzitter, waaruit bleek, dat hier van mindere waardeering van den persoon en het werk van den heer Zijl stra geen sprake is, werden de candi- datenlijsten met algemeene stemmen vastgesteld. Toen de huishoudelijke werkzaamheden waren afgedaan werd allereerst het woord gegeven aan M r J. A. d e W i 1 d e, Deze herinnerde er aan, dat het 26 Mei a s. de dag van de stembus, precies vier jaar geleden zal zijn, dat bet Kabinet- Colijn optrad. Het deed zulks onder zeer moeilijke omstandigheden en zou zeker niet zijn geslaagd, indien het zoowel in het land als in de Kamer over steunpun ten zou hebben beschikt. Zulk een steun punt was de A. R. Kamerfractie, onder de bekwam© en karaktervolle leiding van den heer Schouten, waarin het een groote moreele 'kracht heeft. Mede door hem, steeg deze fractie ook bij den tegenstan der in achting. De Minister werd met een geestdriftig applaus begroet. Toen hij aan het slot den wensch uitsprak dat de heer Schou ten onder Gods zegen nog lang zal mo gen zijn een der voornaamste leiders van de A.R. partij, bracht de vergadering haar voorzitter een warme ovatie. De heer Schouten, voor dit woord dan kend, betrok in de gebrachte hulde de ge heele fractie. Minister D r H. G o 1 ij n, die daar na het woord verkreeg, werd begroet met geestdriftig gejuich, gevolgd door het spontaan zingen van de zegenbede uit Psalm 134. De voorzitter dankte den heer Colijn voor zijn rede. Wij hebben, aldus spr., uw oproep verstaan er. gaan met u en achter u ten strijde voor de beginselen van het Calvinisme. Wij danken u en be groeten u aanstonds als onzen leider in den strijd! Woorden van dank richtte spr. ook tot de vergadering, die hem de leiding zoo gemakkelijk heeft gemaakt en aan de Utrechtsche regelingscommissie, bene vens aan het personeel van het G. G. voor al den voorbereidenden arbeid. Uit één ding zal blijken, dat deze vergadering is geslaagd, n.l. uit de getrouwheid in brt verrichten van de werkzaamheden aan den verkiezingsstrijd verbonden, onder biddend opzien tot onzen Vader in de he melen. Wij moeten, aldus spr., met geheel ons hart en al ons vermogen invloed uit oefenen op ons volk. Dé heer L. F. D'uymaer van Twist heeft vervolgens onder luiden bijval den heer Schouten gedankt voor zijn toegewijden arbeid als leider der fractie en van het G. G. der partij en hem Gods zegen toegebeden. Na het staande zingen van Ps. 89 8 heeft Ds M. van Grieken, Ned. Her vormd predikant te Rotterdam, de verga dering met dankzegging gesloten. Gesterkt gingen de duizenden daarop weer naar hun haardsteden. De A. R. partij heeft den verkiezingsstrijd ingezet, duidelijk en waardig! door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Jaarverslag der Zeeuwsche Landbouw-onderlinge Gister werd in „D'e Prins van Oranje" te Goes, onder leiding van den heer H. A. Hanken de jaarlijkscbe algemeene leden vergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge, afdeeling van de vereeniging „D'e Centrale Landbouw-On derlinge". Uit bet jaarverslag, loopende over bet boekjaar 1 November 1935 tot en met 31 October 1936, blijkt, dat de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge bij het einde van het boekjaar 3019 leden had, met een jaarloon van f 5.303.790. Het leden-aantal van de Centrale Land- bouw-Onderling beliep bij het sluiten van het boekjaar 32143 met een jaarloon van ruim f 49 millioen. In het verslagjaar werden bij de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge aange geven 1038 ongevallen, van welke drie gevallen een doodelijken afloop hadden. Het totaal-aantal ongevallen voor re kening van „De Centrale Landbouw-On derlinge" bedroeg 8614. Oorzaken van slechte broedresultaten. Slechte broedresultaten kunnen in hoofdzaak door twee oorzaken ontstaan, ze kunnen n.l. een gevolg zijn van cn-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2