DE ZEEUW 1 Deputatenvergadering der A. R. Partij. TWEEDE BLAD De Erfenis nit Amerika yë 'h g Sokken en iekousen, PAPEGAAI". Poters FEUILLET ON. Uit de Provincie iillg llilli iiiftill Hij Ik. r. 1- >rijs van ƒ225: AAIMACHINE, garantie. Ver- rktuigen aan prijzen. Aan- Serooskerke. en in goeden sproeiers, 1 ge- velds, en ver- s. P. WILLE- ■ke (W.) geven. TeL 83, Yer- )EDEIEREN P> M. STEIJN Jr, f 3105, Hoede- VRAAGD, enegen dit te UCHTE, Nisse. T EN TWEE KENS, NDERS, „De 29. BOERENWA- bak, draagver- Fleuther Zaai- MOL, 's-Heer A klasse Eer- B klasse Be- sche bonte en nbe velend: J. elinge, Tel. 63. n Niki Duive- kkers, Unica- 3haver en Con- nbevelend: J. elinge, Tel. 63. POTERS, lasse B. Kruiningen, VAN VRIJDAG 0 APRIL 1037, Nr 150. Heden vond in 't gebouw „Tivoli" te Utrecht de Deputatenvergadering plaats van de Anti-Rev. partij, die zeer druk bezocht was. De vergadering stond onder leiding van den tijidelijken voorzitter van het Centraal-Goinité der Partijl, het Tweede Kaïneilid de heer J. Schouten van Rotterdam, die de vergadering op gebrui kelijke wijze opende. Onder luid applaus verwelkomde de voorzitter de Ministers D'r H. Golijn en Mr J. A. de Wilde, hij huldigde fhen voor hun arbeid in zoo zware dagen verricht, waardoor zij recht hebben op den danik van het geheeie Nederlandsche volk. Daarna hield Spr. de openingsrede. Openingsrede J. Schouten. Spr. wees op het naderend einde van de parlementaire periode, die straks door den objectieven geschiedschrijver als een van de moeilijkste der laatste eeuw zal worden aangemerkt. De finaacieele en economische nooden, de politieke situatie en de ontwikkeling der internationale verhoudingen gaven steeds ernstiger zorg. In dat licht moeten de uitkomsten van het regeeringsbeleid warden gezien en beoordeeld. In weerwil van het moeizaam en volhardend pogen werd opheffing van ons economisch leven uit zdjin verval voor al onze bronnen van volkswelvaart niet verkregen. D langrijke deelen van onze bodem-productie verkeeren, niettegen staande ue steunmaatregelen nog in uiterst precairen toestand. De werkloos heid nam door inkrimping van den ar beid, rationalisatie en toename der bevol king nog toe. Daaruit mag echter niet ge concludeerd dat de politiek der beide ka- binetten-Colijh is mislukt. Als we letten op hetgeen ons volk doorstond zonder dat een chaotische verwarring intrad, is er, aldus spr., overvloedig reden tot dank aan God. De zeer ingrijpende gebeurtenissen in andere landen, die elkaar in snel tempo opvolgden, noodzaken de eigen fundatie te onderzoeken en plaatsen op politiek gebied de grondslagen van staat en maat schappijl in het centrum der belangstel ling. De vraag inzake de dictatuur dringt zich aan ieder op. Voor de A.R. is het antwoord op de vraag: „wat is uw mee ning over dictatuur?" niet moeilijk, want zijn beginselen veroordeelen absoluut de dictatuur, zoowel dievan voorheen als van thans, en de nuttige resultaten die ze heeft bereikt kunnen niet aangevoerd om haar recht van bestaan te verdedigen. Uitvoerig betoogde spr. dat de revolutie, hoewel tijdelijk een gematigd kaïakter kunnende vertonnen, altijld met geweld en wreedheid gepaard gaat. Het absolutisme van den staat, aldus Groen van Prinste- rer, vernietigt de individueele vrijheid, doet de politieke vrijheid teniet gaan, kent geen grenzen, is met vaderlandsche en bationale belanlgen in sjtrijd en is onvernietigbaar zoolang de revolutieleer niet uitgeroeid wordt. De dictatuur schept een orde zonder geestelijke en politieke vrijheid. Gezag en vrijheid hooren bijleen en zijn beiden vrucht van de gehoor zaamheid aan God, naar spr. nader uit een zette. In de volledige erkenning van het gezag ligt juist de waarborg voor het behoud der vrijheid. Van een eenheid door democratie wil spr. echter niet we ten. Zulk een eenheidsfront schijht sterk in negatieven zin, maar het is zwak en gevaarlijk zoodra het om positieven ar beid gaat. Slechts met geestelijk-zedelijke middelen, met een positieve staatkunde is het gevaar te bezweren. Om des beginsels wil neemt de A.R. partij dit standpunt in. In zijn principieel© zelfstandigheid ligt zijn 'kracht. En zóó gezien is een samen werking in algemeenen en positieven zin wel te onderscheiden van een tijdelijk sa- door Anne B a e 1 e. 103.) „Ik heb u ook niet vergeten," zei Flo zacht met neergeslagen oogen. Maar wel had FIo vergeten, dat de man, die daar tegenover haar zat, de bezitter was van zoo'n leelijken naam; dat juffrouw Dulcey van hem beweerd had, dat hij wel de een of andere avonturier kon zijin en dat ze zoo boos op hem was geweest, dat hij in dertijd haar, naar ze meende, zoo had be- leedigd. Er was maar één ding, dat die twee menscben van elkaar wisten, n.l. dat ze elkander lang niet onverschillig waren. Mijnheer Mute vroeg of hij zoo lang zou mogen wachten totdat haar vader te rug zou komen, omdat hij eerst graag met hem wilde spreken, maar Flo protesteer de nog, dat -hij wel moest bedenken, dat zij geen cent bezat en nog veel armer was dan in den tij'd, dat ze gezelschapsjuf frouw bijl mevrouw Prendergast was. Mijnheer Mute zei niets, maar dacht in zijn hart zooveel te meer. mengaan voor een bepaald doel of uit nood, tusschen de z.g. linksche partijen en de A.R. partij niet mogelijk. Het zal spr. verheugen als op een samenwerking met de andere partijen een gegrond uit zicht bestaat al zegt bij, gezien de uitin gen in sommige R.K. organen, dit met Reserve. Aan parlementte samenwer king tusschen de S.D.A.Jt-. „a A.R. denkt niemand in A.R. kring, want de S.D.A.P. draagt een principieel revolutio nair karakter en baar financieeie poli tiek, haar houding t.o.v. de defensie en haar streven naar staatsalmacht verhin dert zulks. Spr. riep tenslotte zijn gehoor op tot het deelnemen aan de verkiezings campagne in A.R. zin. Deze campagne zal zeer zwaar zijn, waar de oritiek samen trekt opi dr Golijn, den leider der Regee- ringspolitiek. Toch is het ons, zoo riep spr. uit, een voorrecht en een eere onder hem ais lijstaanvoerder ten strijde te trekken. De A.R. partij trekt voorwaarts in het besef dat het Calvinisme oorsprong en waarborg is van onze constitutioneele vrijheden en in de wetenschap dat God regeert (applaus). Hierna werd besloten 'tot het zenden van een telegram van aanhankelijkheid en trouw aan H. M. de Koningin. Hierna kwamen enkele huishoudelijke zaken aan de orde. De middagvergadering. Te 2 uur ving de middagvergadering aan. Allereerst werd nu het verkiezingsma nifest vastgesteld, alsook de wijze van candidaatstelling en de lijsten der can- didaten. Gehoord het rapport van de desbetref fende commissie werd de penningmeester voor zijn beheer over de jaren 1933'36 gedechargeerd, en een nieuwe commissie voor de jaren 19371940 benoemd. De heeren Dr H. Golijn en Mr. J. A. de Wilde werden opnieuw benoemd tot eer sten sn tweeden voorzitter van het Gen tri.:.: Gomité. De aftredende leden van het Centraal Comité, de heeren oud-mi nister Mr H. Bijleveld te Amsterdam; het 2e Kamerlid F. L. Duymaer van Twist te Den Haag, Ds M. v. Grieken, Ned. Herv. predikant te Rotterdam; het oud-Kamer lid prof. dr J. Severijn, hoogleeraar te Utrecht; mr dr E. J. Beumer te Utrecht, eveneens oud-lid van de 2e Kamer en prof. J. W. Geels, hoogleeraar aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn, werden allen herkozen. Tot voorzitter en penningmeester van de D'r A. Kuyperstichting te Den Haag werden herkozen de heeren dr H. Golijh en oud-minister J. J. G. van Dijk, lid der 2e Kamer, beiden te 's Gravenhage. Als leden van den Raad van Beheer dier stichting te benoemen door het Gentraal- Gomité waren herkozen de heeren ds M. v. Grieken te Rotterdam, dr A. A. L. Rut gers, lid van den Raad van State te Den Haag; prof. dr J. Severijn te Utrecht, oud-minister mr J. Terpstra, lid der 2e Kamer te Den Haag en ds S. v. d. Molen, Chr. Geref. predikant te Rotterdam G. Nadat een college van gemachtigden was benoemd, was het woord aan dr H. Goiijin, om zijln rede te houden, waar van wijl 'Op een andere plaats in dit blad een overzicht geven. De vergadering, die dit woord meer malen door bewijzen van instemming onderbrak, bracht den stoeren staatsman aan het einde van zijn rede een warme ovatie. De vergadering, die overdruk bezocht was, werd hierna op gebruikelijke wijze gesloten. GEWESTELIJKE ORG. ZEELAND VAN PATRIMONIUM. Gisteravond hield de gewestelijke org. Zeeland van Patrimonium in het Militair Tehuis haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. A. den Hollander, wees in zijn openings woord op de moeilijkheden, die voor Pa trimonium in Zeeland elk jaar meer wor den. Er is helaas te weinig belangstelling voor den 'Chr. socialen arbeid. Niet alleen dat het ledental niet groot is, maar erger is, dat in elke afd. een deel der leden is, dat slecht meeleeft. Daarom te meer moe ten wij voortgaan met ons werk. In het HOOFDSTUK XXV. M ijl n h e e r Mute.. Toen mijnheer Dauncey en Belle de herberg waren gepasseerd, die even buiten Hollyfield was, kwam hen het rijtuig achterop, dat mijnheer Mute naar het dorp had gebracht. De koetsier hield stil en vroeg hen of ze mee wilden rijden en graag voldeden ze aan dat verzoek. Het was koud en de sneeuw kraakte onder hun voeten. De wandeling naar het station was tamelijk ver, zoodat ze met een zucht van verlichting in het rijltuig plaats namen. Mijnheer Dauncey be schouwde deze vriendelijkheid als een goed voorteeken en Belle zag, dat zijn gezicht weer iets opgewekter stond, dan het in de laatste dagen gedaan had. Ze waren nu natuurlijk te vroeg op het station en toen ze het perron opliepen, herkende Belle tot haar blijde verbazing mijnheer Mulready, die weer als altijd zijn werk daar verrichtte. Er volgde een hartelijke begroeting en de stationschef drong er op aan, dat ze zoolang met hem mee zonden gaan, aangezien hun trein eerst over een half uur binnenkwam. Toen ze goed en wel binnen zaten en hun verkleumde leden weer eenigszins waren ontdooid, vergat mijnheer Dauncey ter stond al zijn voorzichtige voornemens en afgeloopen jaar kwamen belangrijke wet ten tot stand, waarom wij als Chr. sociale beweging jarenlang gevraagd hebben. We leven in een belangrijken tijd en kunnen en mogen ons niet bepalen tot het negatieve. We moeten onze beginselen kennen en uitdragen en met den vijand spreken in de poort. Verder herdacht spr. den tweeden voor zitter van het Verbond Patrimonium, den heer J. Hollander, in wien wij zoo heel veel hebben verloren. De secretaris, de heer A. Schout te Serooskerke, bracht jaarverslag uit. Het ledental der aangesloten afdeelingen daal de van 346 tot 310. In enkele afdeelingen heerscht opgewekt vereenigingsleven, in andere kon dit beter zijn. Het orgaan „Voor Waarheid en Recht" werd geregeld verspreid. Zeeland haalde zoo ongeveer zijn aanslag in het lectuurfonds. Zoowel aan practischen arbeid als aan beginsel studie werd gedaan. Verschillende be- stuurs- en algemeene vergaderingen wer den gehouden. De penningmeester, de heer J. W. L o u- werse te Serooskerke, sloot zijn boek jaar af met een batig saldo van f67.85. Voor het leotuurfonds is uit Zeeland ontvangen f343.75, terwijl de aanslag f 350 bedroeg. De aftredende bestuursleden, de heeren J. de Bruijne, W. de Buck, A. de Lange, en A. Schout, werden allen herkozen. Hierna sprak ds M. Vreugdenhil te Meliskerke over: „Nationaal-socialisti sche godsdienst". Spr. schetst eerst den omkeer, die er in Duitschland heeft plaats gehad: in de po litiek, in het recht, het onderwijs, de kunst, en de maatschappelijke toestanden. Op het gebied der religie ontmoet het nieuwe den meesten tegenstand. Spr. tee kent eerst de verschillende groepen onder de Duitsche 'Christenen en de houding, die zij tegen het nieuwe aannemen. Hoe moe ten wij uu tegenover den nieuwen gods dienst in Duitschland staat.? Achter de nieuwe religie staat de nati- onaal-socialistische Staat. Hitier móét wel sympathiseeren met den nieuwen gods dienst, die wil, dat de religie zich alleen mag bemoeien met den weg naar den he mel en al het andere aan het nationaal- socialisme overlaat. De rassen-theorie neemt 'in den nieu wen Duitschen godsdienst een voorname plaats in. Ze maakte het anti-semietisme scherper en feller. Het Oude Testament werd verworpen. Met den persoon van Je zus weet men geen raad. Velen willen niet meer van Hem weten. En zeker niet van Hem als de Jezus, die ons in de Heilige Schrift wordt geteekend. Men wil terug naar de „wezenlijke waarden van den Germaanschen gods dienst". Van zonde en berouw over de zonde is geen sprake, van Jezus Christus als het Lam 'Gods wil men niet weten. Een blik op Hitler is voldoende, om den Duitscher van de zorgen te ontheffen. Roomsch en Protestantsch geloof moe ten verdwijnen. De nieuwe religie moet het Christendom, dat komt van het Jood- sche ras, vervangen. Deze nieuwe religie, waarin het heiden dom herleeft, moeten wij verwerpen. Daartegenover past alleen maar strijd, een strijd ten doode. Haar rassen-theorie, haar aanval op het Oude Testament, haar ontkenning van zonde en genade, haar vergoddelijking van den mensch, dat alles is onbijbelsch. Ook in ons land moeten wij op onze hoede zijn. Het nationaal-socialisme wil ook in ons land den godsdienst „aanpas sen aan de volksziel", spreekt ook van bloed en ras en bodem. Dezelfde grondge dachten als in Duitschland vindt men ook in het Nederlandsche nationaal-socialis me. Ook in ons land zal men de handen van den 'Staat onder allerlei leuzen doen grijpen naar de kerk. Daarom verzetten wij: ons tegen de N. S. B. Wij willen de vrijheid der kerk be houden ook tegenover den Staat. Nadat over dit referaat nog eenige be spreking was gevoerd, eindigde ds Vreug denhil met dankgebed. Middelburg. Verleening extra hulp aan werkloozen. Voor het veriaenen ook in 1937 van extra hulp aan werkloo'zen in den vorm van 'kleeding hij begon uitvoerig van al hun tegensla gen te vertellen, terwijl hij' zijn verhaal besloot met de mededeeling, dat ze nu ab soluut geruïneerd waren. Mijinheer Mul ready had aandachtig geluisterd en in Belle's oogen had hij de bevestiging van die droeve geschiedenis gelezen. Een oogenblik zat hij' na te denken; dan zei hij met nadruk: „Ik zou heel graag willen, dat u uw plan om vandaag naai Harborough te gaan, wijlzigde. Ik heb namelijk zoo juist 'een kapitaaltje geërfd van mijn broer, die in New York is overleden en die ik nog juist voor zijn dood heb mogen weerzien, na jarenlange scheiding. Over dat geld kunt u beschikken, en als uw besluit om „Castle Farm" te verkoopen, vaststaat, dan ben ik van plan om het te koopen. Ik heb nog heelemaal geen toekomstplan nen gemaakt voor mezelf, want ik ben juist gisteravond weer teruggekomen. Maar ik zou heel graag willen, dat u in ieder geval vandaag nog niet de plannen gaat volvoeren, die u gemaakt hebt. Ver trouw mij, als u dat kunt. Op het oogen blik ben ik niet in de gelegenheid om u schriftelijke bewijzen van mijn verklaring te geven, omdat ik hier alles nog met mijn plaatsvervanger moet regelen en van hem de heele zaak weer moet over nemen. Maar iik heb hoop, dat u deze moeilijkheid weer te boven zult kunnen dékking en schoeisel, vragen B. en W. de beschikking over een som van 894 maal f 5.30 ia f 4738,20, waarvan f 1788 voor rekening der gemeente blijft, daar het rijk f 3.30 per persoon bijdraagt of f2950,20. Toelatingtotdelagere school. B. en W. stellen den Raad voor overeenkomstig het desbetreffende Kon. besluit te bepalen, dat _de kinderen voor toelating tot een lagere school voor 1 October den leeftijd van 6 jaren moeten hebben bereikt en niet zoo als thans voor 1 September. De gister gehouden landstormavond van de vrijwilligers der secties Middel burg en Vlissingen van het vrijw. land- stormkorps Motordienst is uitstekend ge slaagd. Toen de Commandant van de Afd. Zee land, luit. Persant 'Snoep de opgekomenen verwelkomde, was de groote Schuttershof- zaal geheel 'bezet. In het bizonder werden verwelkomd mr P. Dieleman, luit,-kol. Hoegen van Hoo- gelan.de, majoor Berghuis, kap.-luit. ter zee Hekking, burgemeester Fernhout, lui tenant-kol. 'Bruins, de leger-pred. ds "au Empei, kap. Kaasjager, luit, ter zee ie kl. Ruitenschild, dhr v. d. Veur, gem.-secr., dhr Fonteijne, comm. van politie, dhr van Voorthuijzen, comm. 'burgerwacht, de hee ren officieren, burgemeesters van Walche ren en de pers. In vlug tempo werd het uitgebreid pro gramma afgewerkt, terwijl tusschen de nummers het klein symphonie-orkest od- der leiding van dhr de Graaf musiceerde. De legerpredikant ds van Empel, wees in zijn rede op de branding van dezen tijd, waarin ons vaderland zich bevindt. Overal rondom ons smeult het; waar zal het 't eerst branden? Toch genieten wij' in ons vaderland nog vele voorrechten. Wij heb ben een vorstin, die zich nooit begeert te mengen in een oorlog. Die den vrede wil, bereide zich ten oor log., maar, zegt spr., de tegenwoordige oorlogsvoorbereidingen kunnen een gevaar voor den vrede worden. Toch behoeft de geloovige niet pessimist te worden. Het lot der volken is 'in 'Gods hand. Hij be stuurt de wereld. Bezinning is noodzake lijk. Dan weten we wat ons te doen staat, als de stroom der gebeurtenissen over ons komt. Als 'tmoet, onze kostelijke goede ren verdedigd. Met een: „lang leve de Ko ningin" besloot spr., waarop hoera-geroep en applaus volgde. De groote Prins Willem van Oranje- film (geluisfilm) werd nu met intense be langstelling gevolgd. Deze film geeft de groote momenten uit het leven van den Vader des Vaderlands van de wieg tot aan het doodelijk schot in 1584. Verschillende tableaux, uitgevoerd door vrijwilligers, werden vertoond. Toen luitenant de Jonge uit Goes in zijn slot woord de talrijke medewerkers dank bracht, werd dit herhaaldelijk door ap plaus onderstreept. Hij! wees op het vele werk door luit. Persant Snoep verricht, en spoorde aan tot groote deelname aan de cursussen voor vrijwilligers door hem ge geven. Voorts wees deze spr. nog op het fascisme en het communisme, die elkan der de wereldmarkt 'betwisten en op de gewijzigde houding der S. D. A. P., waar van hij' vreesde dat het geen bekeering des harten was. Hij besloot met 'n krach tige opwekking om paraat te blijven. Aan het begin der vergadering werden 2 coupletten van het Wilhelmus staande gezongen. Met 2 coupletten van hét Wien Neerlandsch bloed werd deze mooie avond besloten. Goes. Voor geheel gevulde zalen gaf da Chr. Gymnastiekver. „Oefening Kweekt Kunst" alhier, Woensdag- en Donderdag avond haar jaarlijksche uitvoering. Dat er groei in deze vereeniging zit blijkt uit het ledental, wat plm. 200 be draagt. De voorzitter, dhr C. Landman, opende beide avonden en heette in 't bijzonder welkom de vertegenwoordigers van het Gewest Holland van het N.C.G.V., den Burgemeester van Goes en echtgenoote, Ds Homburg en een zustervereen. uit Biezelinge. Onder leiding van de heeren J. Kooy en J. Bakker werden de verschillende nummers vlot afgewerkt. De adspirant- afdeelingen, onder leiding van de ver schillende leden-leiders (sters) kwamen komjen, zonder tot het nemen van uiter ste maatregelen over te gaan. Kunt u nog enkele dagen geduld hebben? En kunt u mij gelooven? Juffrouw Belle, u ver trouwt me toch, is het niet?" „Ja, vader", zei Belle, ,ik ben over tuigd dat mijnheer Mulready het beste met ons voor 'heeft en ik zou u willen voorstellen om nog tot Maandag te wach ten." „Maar ik wil geen geld meer leenen. Daarmee heb ik al genoeg ellende beleefd. Ik wil nu mijn schulden afbetalen om er geen nieuwe weer te maken", zei mijn heer Dauncey beslist. „Dat behoeft u ook niet oogenblikke- lijk", protesteerde de stationschef. „Het eenige, wat wij van u willen, is dit, dat u nog enkele dagen wacht met het gaan naar Harborough. Als u dat wilt doen, dan zal ik probeeren vanavond een oogenblik vrij' te maken om bij u te ko men en dan kan ik mijn plannen eens uitvoeriger uiteenzetten. Ik zelf zou erg graag willen, dat mijnheer Pearce nu eens niet zijn zin ikreeg, en dat we het zonder hem klaar konden spelen." „O, ja, wat zou ik dat ook ontzettend graag willen!" ontsnapte Belle. Maar haar vader scheen nog niet vast besloten en het kostte mijinheer Mulready nog heel wat moeite om hem zoo ver te krij gen, dat hij van plan veranderde om weer NA 25 JAAR RHEUMATISCHE PIJNEN. Verbaasd over snelle beterschap. „Ongeveer 25 jaar geleden voelde ik voor bet eerst lichte rheumatische pijn in arm en schouder. Langzamerhand werd alles erger, totdat ik stekende pijnen kreeg in at men en lendenen, Ongeveer 12 maan den geleden kocht ik voor het eerst een flacon Kruschen Salts en tegen den tijd, dat deze op was, werd ik aangenaam ver rast door een lichte verbetering. Na de tweede flacon was alle pijn verdwenen en deze is sindsdien nimmer meer te ruggekeerd." T. R. Kruschen Salts is een combinatie van 6 minerale zouten, die, door Uw afvoer- organen tot krachtiger werking aan te sporen, alle schadelijke afvalstoffen, als het gevaarlijk urinezuur, dat maar al te vaak de oorzaak is van rheumatische pij1- nen, geregeld uit Uw lichaam verwijde ren. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv.) zeker niet het minst voor den dag met hun oefeningen. Het programma bevatte een 19-tal nummers. De goede stemming was spoedig ge vonden, toen direct na de opening het Tamboers- en Pijpercorps „Excelsior", onder leiding van dhr J. de Bruijne, en kele nummers liet hooren, welke bijzon der in den smaak vielen. Het is altijd een goede gedachte van „O.K.K." om op de uitvoering altijd zoo veel mogelijk alle leden mede te laten werken, zoodat men een goed beeld krijgt van het werk in zijn verschillende op eenvolgende moeilijkheden. Over het ge heel genomen kan „O.K.K." terugzien op twfei1 2?<w vv&i ««tele;? i?de avonden. Woensdagavond ww i ucor dhr Den Boeft namens het Gewest Holland een kort propagandawoord gesproken. Spr. wees vooral de ouders op hun taak voor hun kinderen naast de geestelijke ont wikkeling de lichameijlke ontwikke ling niet te vergeten. Ook hierin heb ben wij een taak, ons van God opgelegd. Donderdagavond sprak Ds Homburg een kort woord. Spr. wees er op, dat evenals de gymnast, welke zeker is van zijn oefening, wij ook in ons leven die zekerheid moeten hebben om als Chris ten door het leven te gaan. Ook aan het eind gaf „Excelsior" en kele nummers. Eén opmerking zij ons veroorloofd: no. 10 van het programma, vrije oefening, Czardas, door de dames lijkt ons niet op zijn plaats in „O.K.K." Het is wellicht aan te bevelen in de toekomst niet op dezen weg voort te gaan. -Naar ons door het Secretariaat van „Nijtengo V" wordt medegedeeld, is reeds een groot gedeelte van de plaatsruimte in „Het Schuttershof" voor de tentoon stelling van 310 Juli verhuurd. Ongetwijfeld zal deze tentoonstelling, evenals de vorige, te Goes succes brengen. Kloetinge. Gemeenteraad. Ver zet tegen een tunnelplan. Don derdagavond vergaderde de Raad. Afwe zig dhr Hoogstrate. Voorz. de Burgemees ter. Tegen een besluit van den Raad der gemeente IJzendijke, tot verzetting van de kermis op Zondag len Pinksterdag, zal door B. en W. bezwaar gemaakt wor den bij Ged. Staten. De voorz. deelt mede, dat een nieuwe ligger van wegen en voetpaden wordt ontworpen. Eenige voetpaden zullen ver vallen. Met het doen vervallen van het z.g. „Koolpadje" zijn de heeren Blomaard, Buitenhuis en Lenshoek het niet eens. Ze wijzen op het mooie natuurschoon en de gelegenheid tot een prachtige wande ling, die juist dit paadje, dat druk be- loopen wordt, biedt. De voorz., weth. Eversdijk en dhr Straub wijzen op de kosten, die dergelijke paadjes medebren gen. Ook komen er dikwijls klachten, dat men buiten de paden loopt, waardoor de politie er dikwijls op af moet. De voorz. zegt echter toe, dat met de mee ning van den Raad rekening gehouden zal worden. Verder deelt de voorz. mede, dat B. en naar huis terug te gaan. Als laatste mo tief voerde hij: aan, dat mijnheer Daun cey er ziek en moe uitzag en dat hij mo menteel niet in staat zou zijn om zoo'n emjotiomeel onderhoud te voeren. Einde lijk bezweek deze en hij beloofde aan het verzoek, om niet naar Harborough te gaan, voorloopig te voldoen, op voorwaar de dat de stationschef dien zelfden avond nog op „Castle Farm" zou komen. „Als mijn plaatsvervanger tijdig terug komt, dan ben ik voor het avondeten nog bij u," zei Mulready, terwijl hij zijn be zoekers weer terug leidde naar het rijltuig en den koetsier tot diens groote verbazing beval om opnieuw naar Hollyfield terug te rijden. „Ik begrijp er niets van, Belle", zei mijnheer Dauncey, toen ze goed en wel weer zaten en het rijtuig zich al weer gekeerd had om denzelfden weg te rij den dien ze even tevoren ook langs geko men waren. „Nee, begrijpen, wat hij' eigenlijk wil, doe ik ook niet, vader. Maar een ding staat voor me vast, n.l. dat hy het goed met ons meent. In den tijd van uw afwe zigheid heeft hij zich altijd een warm vriend voor ons betoond en ik heb erg veel aan hem gehad." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5