De Erfenis uit Amerika Kerknieuws. Gemengd Nieuws De financiering van tertiaire wegen. Uit de Provincie HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. Gisteravond vond de offioieele opening plaats. De eere-voorzitter der C. J. M. V., Ds J, J. Hietkamp, opende de bijeen komst en heette alle aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder den burge meester, Ook is spr, mevr. v. Woelderen zeer erkentelijk, dat zij zich bereid heeft verklaard de bazar te willen openen. In deze dagen heeft de C. J. M. V. veel medewerking ondervonden. Spr. dankt de vele dames die zitting wilden nemen in het eere-comité en in de verschillende sub-comité's. Veel werk is in de laatste maanden verzet. Spr. hoopt, dat de vruciht van al dien ijver en opoffering moge zijn een groot financieel succes voor de G. J. M. V. Het uit te voeren herstellingswerk van het gebouw zal uitgevoerd worden door jeugdige werkloozen. Hiermede verricht de G. J. M. V. dus ook een sociale taak. Doch ook dient de oude schuld, welke nog op het gebouw rust, te worden af gelost. Hierna verzocht spr. aan mevr. van Woelderen deze bazar officieel te willen openen, waarna allen zich naar de groote zaal begaven en mevr. van Woelderen met het doorknippen van een lint de ba zar opende. Middelburg. Niet ernstig. Gisteren avond kwam bij politie en brandweer be richt in, dat een schoorsteenbrand zou zijn uitgebroken ten huize van L. aan den Seisweg. Bij het ingesteld onderzoek bleek, dat roet achter den schoorsteen in brand was geraakt. L. had zelf reeds het blusschingswerk ter hand genomen. De brandweer heeft zich nog overtuigd, dat alle gevaar voor uitbreiding afdoende be zworen was. Goes. Bij wijze van proef is proces-ver baal opgemaakt tegen de fa. Tr. in de St Adriaanstraat, wegens 'het étaleeren op haar stoep. Enkele jaren geleden werd een Goesche winkelier voor dezelfde overtreding der verordening door den kantonrechter vrij gesproken. Kruiningen. Bij dhr J. B. had een ont ploffing plaats in de kachel, waardoor het deksel er af werd geworpen en de vlammen zich meedeelden aan het kleed da,t op de schoorsteenmantel lag. D!hrA. D'ek Sr., welke alleen thuis was en hevig schrok had de tegenwoordigheid van geest om het brandende kleed af te ruk ken en te dooven, waardoor eiger werd voorkomen. Dhr D'ek liep brandwonden op aan beide handen, die gelukkig niet ernstig bleken te zijn. Schore. Loop der bevolking over de maand Maart 1937. Ingekomen: Petrus de Blok, boeren knecht, uit Vogelwaarde; Centina Koo- man, huishoudster, uit Kapelle. Vertrokken: Ka. Ga. de Jonge, huis houdster, naar 's-Heer Arendskerke; Alph. van Heese, boerenknecht, naar Hontenisise; E. Timmer en gezin, be drijfsleider betonfabriek, naar 's-Graven- hage; Fr. Weststrate en echtg., zonder beroep, naar Kapelle. Grondverschuiving. Bij de spoorwegwerken te Vlake heeft een grond verschuiving plaats gehad tengevolge waarvan een sloot over groote lengte werd gevuld. Dte waterafvoer werd hierdoor ge hinderd, zoodat men met man en macht aan 'het werk is getogen om het werk in zijn oorspronkelijken staat terug te bren gen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. lerseke. Oesterverzending Maart 1937. Nederland 162.820, België 637.470, Duitschland 93.743, Engeland 554.800, Frankrijk 2.150, andere landen 43.150, samen 1.474.133; vorig jaar Maart 647.464. Woensdagavond speelde de Damclub lerseke tegen Wemeldinge. De uitslag is als volgt C. 'SinkeC. de Schipper 20; A. GoemanG. Hoogesteger 02; A. van SparrentakJ. Gijssel 20; D. v. Boven J. Hubregtse 20; A. OomE. Moor man 11; M. HuissoonM. Filius 20; J. de PutterChr. de Zeeuw 20; P. v. AnrooijJ. v. Weele 20; J. KoleG. Nieuwenhuize 20; P. v. d. VredeW. van 'Oosten 20; C. v. d. EndtG. v. Oosten 11F v, d. BoomgaardC. Vleugel 20. Yerseke 20 en Wemeldinge 4 punten. Tholen. De heer Bakker, leeraar der U.L.O,-school alhier, welke op 27 Maart een ongeluk met zijn auto te Woerden had, is gisteren uit 'het ziekenhuis te 's Gravenhage ontslagen en hier gearri veerd. Het zal evenwel nog eenigen tijd duren voor hij zijn werk aan de school kan aanvangen. De toestand van mevr. Bakker, die haar arm op twee plaatsen brak, is uitstekend. Zierikzee. Op last van de justitie te Middelburg heeft de politie alhier het lijkje in beslag genomen van een negen maand oud kind van een 16-jarige moe der alhier, welk gestorven kind door den geneesheer, belast met de doodschouw, in een toestand van vervuiling, verwaarloo- zing en ondervoeding werd aangetroffen. Terneuzen. De klacht helpt. Toen geklaagd moest worden over het lange wachten voor de loketten in het post kantoor, werd door den heer D. H. Lit- tooij een adresbeweging op touw gezet. In antwoord op dit door ongeveer 100 an deren gesteunde schrijven, is thans, naar de Tern. Grt. meldt, een antwoord inge komen van den Directeur-Generaal der P. T. T., waarin wordt te kennen gege ven: a. Dat door het Staatsbedrijf der P. T. T. steed9 wordt gestreefd naar een vlugge en goede bediening van het publiek; to. dat 'bij onderzoek naar de wachttij den aan de loketten alhier inderdaad ge bleken is, dat op sommige oogenbli'kken, voornamelijk tusschen 1415 uur, deze tijden te lang waren; c. dat ten einde daarin verbetering aan te brengen, reeds een dag na het ontvan gen verzoek, een extra loket van 1415 uur is opengesteld, terwijl verder voor dit uur bij belangrijken toeloop van het pu bliek zoo noodig aan het geld-loket hulp zal worden verleend; d. dat blijkens de ter zake verkregen inlichtingen, deze nieuwe regeling goed voldoet en de wabhttijden thans binnen redelijke grenzen blijven; e. dat de aandacht intusschen op deze aangelegenheid gevestigd blijft. Doodelijke aanrijding. Gistermorgen stak de 70-jarige A. D'iele- man den weg langs het kanaal Terneuzen Gent per rijwiel over, zonder daarbij voldoende op het autoverkeer te letten. Hij werd gegrepen door een van de rich ting Sluiskil komende auto en bekwam een 'hersenschudding. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. Gisteren avond is hij reeds overleden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oude-Tonge T. van Hee te Polsbroek. Te Tienhoven, H. B. Spij kerboer te Woudsend. Aangenomen naar Schore en Vlake, A. Postma, cand. en hulppr. te Assen. Bedankt voor Kerkdriel J. Kentie te Haamstede. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen (Walkerk) J. Vreugdenhil te Kampen. i f 1200 bankpapier i n e e n poeder'doosje. Een vrouw te Breukelen vond in 'n poederdoosje, waar in dolktoren hun patiënten medicijnen plegen te verstrekken, een negental bil jetten opgerold, totaal een bedrag van f 1200 Vertegenwoordigend. Een achttal jaren was een dochter van een familie Den Uil bij een heer in be trekking als huishoudster. Toen zij een paar welken haar weiikzaaimlheden te Bilthoven vervuld had, overleed de vrouw des huizes, doch de huishoudster deed haar werkzaamheden zeer tot genoegen van meneer en het dienstverband werd eerst in Augustus j.l. verbroken, omdat hij zijn huishouding opbrak en op ka mers ging wonen. Bij het opruimen kreeg de huishoudster verschillende dingen. O.a. een kluwen wol. De wol was gewonden op een gewoon kartonnen medicijndoosje, De huishoudster ging naar haar oudere terug en de gekregen dingen werden bij moeder thuis in de kast geborgen. Het meisje verliet de ouderlijke woning weer en de gekregen voorwerpen werden, voor zoover zij die niet noodig bad, aan moe der geschonken. Dezer dagen had moeder de wol noodig. Ziendoroogen minderde de kluwen. Op een gegeven moment was de wol op en niets anders dan het doosje bleef op tafel liggen. Er was uiterlijk niets aan te zien, maar de vrouw was nieuwsgierig. Eerst werd er eens gekeken wat er op het doosje stond en zij las: „Den heerBilthoven, viermaal daags één poeder". De vrouw dacht aan den- gene, voor wie de poeders bestemd waren geweest en de nieuwsgierigheid ging nog verder: zij wilde wel eens kijken of er nog een poeder in zat. Wie beschrijft de ver bazing van de vrouw, toen het doosje niet anders bevatte dan papierl Het papier werd er uit gehaald en zij vond biljetten: zeven van honderd, één van tweehonderd, één van driehonderd, samen twaalfhonderd gulden. De vrouw kon het in de kamer niet houden en ze snelde naar het postkan toor. Zenuwachtig vroeg ze, of de biljet ten wel edht waren. De ambtenaar liet zijn speurdersblik over de briefjes glijden en sprak zijn oordeel uit: „Ze zijn ras echt". De vrouw toog weer naar 'haar woning en het nieuws verspreidde zich als een loopend vuurtje door het dorp. De heer, waar de dochter in betrekking is geweest, vertoeft op dit moment in Duitschland, maar komt vandaag terug en dan zal worden onderzocht of het geld van hem is of dat de briefjes door de huishoudster als haar eigendom kunnen worden beschouwd. In het gezin van de familie Den Uil, waarvan de man steuntrekker is, heerscht een prettige doch zeer zenuwachtige stem ming en angstig ziet men het resultaat van vandaag tegemoet. (Volksblad) Gevolgen van rooken in een garage. Gisteravond heeft ten ge volge van rooken in de garage een ben- zine-ontploffing plaats gehad in de nieuw gebouwde autogarage van den heer H. te D'oetinchem. Een groote vlam steeg op en veroorzaakte brand, die door het snel op treden van de brandweer echter spoedig kon worden gebluscht. Twee chauffeurs van de firma kregen door de uitslaande vlammen vrij ernstige brandwonden aan bet gelaat. i Man valt uit de vierde verdieping. In de Noorderstraat te Amsterdam viel gistermorgen een man uit een raam op de vierde etage van een woonhuis in den tuin aan de achter zijde. Vol ontzetting zagen omwonen den bet ongeluk gebeuren, maar bun verbazing was niet gering, toen zij1 den man na enkele oogenblikken weer op za gen krabbelen. D'aar men vreesde, dat de man inwendige kneuzingen had op- geloopen, werd hij ter observatie naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, doch hier bleek, dat hij er behoudens enkele schrammen aan de heup volkomen on gedeerd vanaf was gekomen. Poes sticht brand. Dinsdag avond ontstond te Tjallebert brand in het huis bewoond door het gezin van den heer K., doordat de poes een petro leumlamp omverwierp. Het vuur greep direct zoo snel om zich heen, dat de bewoners er slechts met de grootste moeite in slaagden de drie kleine kinderen, die reeds naar bed waren, te redden. Huis en inboedel gingen geheel ver loren. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Dertien kinderen door wolven verslonden. Verschillen de dorpen in het gebied van Lucknow worden sinds eenige weken geteisterd door een troep wolven, welke zich niet ontzien, menschen aan te vallen. In veertien dagen tijds zijn niet min der dan dertien kinderen door wolven aangevallen en gedood. gchoori&oinheidsplioht van den mindere ook geldt tegenover den meerdere in bur- gerkleeding. Er zijn op dit gebied in de practijk Seen feiten bekend, welke aanleiding zou- en kunnen geven tot eenige nadere voorzieing, Toelating van adelborsten. De minister van Staat, minister van Defensie a.i., brengt ter kennis van be langhebbenden, dat in 1937 tot 'het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord kunnen worden toegelaten op de voorwaarden, vervat in het reglement voor dit instituut, 35 adelborsten voor de 8-jarige opleiding voor den zeedienst, 2 adelborsten voo<r de 3-jarige opleiding voor het korps mariniers, 12 adelborsten voor de 3-jarige opleiding voor den ma rine-stoomvaartdienst en 4 adelborsten voor de 2-jarige opleiding voor de admi nistratie. De aanmelding moet geschieden vóór 2 Juni 1937. Verzoek om duurtetoeslag op steun- uitkeeringen Het bestuur van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen heeft aan den minister van Sociale Zaken een schrijven gezonden, waarin het bestuur dringend verzoekt in verband met de sterke stijging van de prijzen der eerste levensbehoeften en het niet meer uitkeeren van brand- stoffentoeslag, een duurtetoeslag op de steunuitkeeringen van voorloopig 5 pet. te geven. Nadere wijziging in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer voorgesteld. Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging motorrijtuigenbelastingwei en wet van 6 October 1934 tot instelling van een Verkeersfonds, inzonderheid met bet oog op het belang van de tertiaire wegen, wordt bet volgende ontleend: De omstandigheid, dat vrijwel alge meen ernstig bezwaar werd gemaakt teg"n het voorstel om het aandeel van elk der provincies in het ten behoeve van de ter tiaire wegen uit te trekken bedrag uit sluitend afhankelijk te stellen van de op brengst der motorrijtuigen- en rijwielbe lastingen in die provincie in bet begroo- tingsjaar, heeft de regeering aanleiding gegeven, nogmaals ernstig te overwegen op welke wijze aan de geuite bezwaren zou kunnen worden tegemoet gekomen. Inderdaad brengen de provincies met do dichtste bevolking, met name Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht, naar verhouding van haar oppervlakte, een grooter percentage van de genoemde be lastingen op dan de overige provincies. Naarmate 'het aantal motorrijtuigen groo ter is in een provincie, zal van de terti aire wegen een intenser gebruik worden gemaakt en zullen dus de onderhouds kosten hiervan hooger zijn. Bovendien is in verband met de bodemgesteldheid van ons land de verbetering van de tertiaire wegen juist in de dichtst beWoon.de pro vinciën verreweg het kostbaarst per km. De kosten van verbetering per km terti- airen weg zijn in verband met de grond- gesteldheid en andere omstandigheden voor elke provincie zeer verschillend. De regeering acht het dan ook juist, dat een en ander tot uiting komt in de uit- keeringen ten behoeve van de tertiaire wegen doOT alsnog de helft daarvan te berekenen naar de opbrengst der belas tingen. Zooals reeds werd opgemerkt, zullen de regelen, waaraan een weg moet vol doen om op het tertiaire wegenplan te worden geplaatst, voor de verschillende provincies zeer uiteenloopen en lijkt de beoordeeling daarvan door een centraal college, zooals vele leden wenschten, minder aangewezen. De hoofdingenieurs- directeuren van den rijkswaterstaat en de hoofdingenieurs van den provincialen waterstaat megen niet geacht worden te zijn vertrouwd met de toestanden in an dere provincies dan die, waarin zij werkzaam zijn. Bovendien wordt groote vrijheid gelaten aan de provinciale bestu ren en kan de zeggenschap van het rijk over de tertiaire wegenplannen beperkt FEUILL ETO N door An n e B a e 1 e. 102.) o— Weatherley vond het heerlijk, dat nu zijn hartewensch vervuld zou worden en hij in dat groote, mooie huis met zijn tuinen en parken zou mogen gaan wo nen. Maar hij zag erg tegen het afscheid op en nam zich vast voor, om zoo dik wijls mogelijk op „Castle Farm" terug te komen, terwijl hij bedacht, dat hij, als hij een goeie opleiding zou genoten hebben, zijn grootvader D'auncey misschien wel eens beter dan nu op de boerderij zou kunnen helpen. Het was een moeilijk oogenblik, toen op den bewusten dag het rijtuig van den landheer voorreed om de kinderen te ha len. Belle had het gevoel alsof haar hart zou breken; het was zoo leeg binnen in haai nu ze ook afstand moest doen van deze twee, aan wie ze zich zoo had ge hecht. Marjory snikte hartverscheurend en Weatherley deed al zijn best om zich goed te houden, maar verstolen wreef hij even met zijn mouw langs zijn oogen. Hij wilde niet schreien, omdat hij zich blijven, weshalve aan dit college minder behoefte bestaat. De regeering meent, dat, aangezien er geenerlei verbond bestaat tusschen de uit- keering aan de verschillende provincies en den toestand, waarin de tertiaire we gen zich in die provincies bevinden, geen reden bestaat om dit verband te leggen tusschen bedoelde uitkeeringen en bet be drag, dait door de provinciën reeds mocht zijn besteed voor onderhoud en verbete ring van waterschapswegen, gemeentewe gen, provinciale wegen, die niet op de wegenplannen voorkomen, en particuliere wegen. De vraag, hoe moet worden voorzien in het onderhoud en de verbetering van de op het rijkswegenplan geplaatste, niet bij het rijk in beheer en onderhoud zijnde wegen, houdt naar het oordeel van de regeering geen reohtstreeksoh verband met dit wetsvoorstel. Ook de regeering is van oordeel, dat deze wegen zoo spoedig mogelijk door het rijk moeten worden overgenomen, voor zoover zij daarvoor in aanmerking 'ko men, en zij is voornemens dit zooveel mogelijk te bevorderen. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Z.- en N.-Beveland. Blijkens de agenda voor de e.v. alg. vergadering is bet aantal leden dezer vereeniging in 1936 gestegen van 33.210 tot 34.222' (waarvan 31.081 betalende). In 1936 werden 910 leden in een zie kenhuis opgenomen (vorig jaar 906) met een aantal bijdragen van f 15.849 (vorig jaar f 17.200). Aan verplegingskosten is gemiddeld per opname vergoed f 46.53 (voiig jaar f 50), aan bijkomende kosten f24.63 (vorig jaar f26.92). D'e rekening sluit met een winstcij fer van f 3406.44, tegen een verlies van f 13..675.46 in 1935. Voor 1937 worden dezelfde uitkeerin gen voorgesteld als voor 1936. Een voorbarig bericht? Het bericht inzake de opdracht van twee Zeeland-booten aan de Kon. Mij. de Schelde moet volgens de „Vliss. Grt." berusten op een indiscretie van een offi cieel Haagsch persoon. De regeering ver leent n.l. in den een of anderen vorm me dewerking, maar alle details te dien aan zien zijn nog niet definitief geregeld. D'e „Midd. Crt." vernam ter bevoegder plaatse, dat deze „betreurenswaardige" publicatie ten eenenmale voorbarig moet heeten. Intusschen wordt in de „N. R. G." reeds een foto van het model der nieuwe booten opgenomen. C.A.O. voor het landbouwbedrijf. Voor het landbouwbedrijf in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is voor 1937-1938 een collectieve arbeidsovereenkomst af gesloten tusschen de landbouwers, geor ganiseerd in den Ghr. Boeren- en Tuin- dersbond en de drie landarbeidershonden. Het dagloon voor volwaardige arbeiders zal f 2 bedragen, met een uurloon van 25 cent voor de verschillende zwaardere werkzaamheden. Vrouwenloonen bedragen 2/3 van de mannenloonen. Bij belangrijke wijziging in de kosten van levensonderhoud in den bedrijfstoestand zal herziening van de loonen mogelijk zijn. De minister van 'Landbouw en Vissche- rij heeft aan de niet-georganiseerde land bouwers in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen medegedeeld, dat zij tot overleg verplicht zijn met de landarbeidersbonden inzake de vaststelling van loonen en arbeids voorwaarden. Wordt vóór 1 Mei geen overeenstemming verkregen, dan zal ver plichte arbitrage worden opgelegd. Bazar Chr. Jonge Mannenvereeniging te Vlissingen. Het alom bekende Vereenigingsgebouw der Ghr. Jonge Mannenvereeniging in de Noordstraat 14 behoeft dringend verbete ring. Om hiertoe te geraken is veel geld noodig. Om dit te verkrijgen is een Co mité in het leven geroepen, dat in deze week een bazar beeft georganiseerd. vooral voor zijn zusje goed moest hou den. Flo trachtte opgewekt te doen en ze waarschuwde Marjory, dat ze moest zor gen, dat haar oogen niet meer rood van het schreien waren, als ze op het kasteel aankwamen, want dat zou de landheer niets prettig vinden. Met een loodzwaar hart keerde Belle in 'huis terug, toen ze het rijtuig uit het gezicht hadden verloren. Ze voelde zich zoo droevig en eenzaam, want vaak on bewust had ze toch aan de kinderen zoo dikwijls troost en steun gehad. Nu zou al dat vreeselijke moeten gebeuren, waar over ze al zoo dikwijls hadden gepraat en dat zij had kunnen voorkomen, ze wist het, en juist die wetenschap maakte alles zooveel zwaarder te dragen. Haar vader was buitengewoon rustig en kalm geworden, nu de slag gevallen was en hij was het nu, die op handelen aandrong en Belle voorstelde om met hem naar Harborough te gaan, teneinde daar een deurwaarder te bespreken, die de verkooping voor hen zou kunnen re gelen. „We zullen Pearce toonen, dat we er ernst mee maken om aan onze verplich tingen te voldoen. Als al het vee en de heele oogst nog niet voldoende opleve ren, dan zullen we ook de gereedschap pen en de meubels verkoopen. Maar vooxl- loopig moeten we de geheele geschiede nis nog zooveel mogelijk geheim houden. Als we het aan den landheer of aan juf frouw Dülcey zouden vertellen is het net of we bij- ben zouden komen bedelen. Maar het lijkt me eigenlijk wel goed om Arthur Dauncey in vertrouwen te nemen." „Maar dat zou dan evengoed op bede len gelijken", merkte Belle op. „We moe ten onzen eigen gang maar gaan, vader en bet lijkt me bet verstandigst, dat we maar direct op den trein stappen." Zoo gezegd, zoo gedaan en ze begaven zich op weg naar het station Orchardson, om daar den trein naar Harborough te nemen. Flo bleef alleen achter en toen haar vader en zuster vertrokken waren, ver liet de kalmte haar, die ze zich zoolang had gedwongen en terwijl ze in een stoel g'ing zitten, barstte ze in hartstochtelijk schreien uit, Molly kwam binnen en pro beerde haar te troosten, met de bewe ring, dat alles nog wel weer goed kon komen en dat ze zeker nog eens zou trouwen met een rijken lord en dat alles dan weer terecht kwam. Flo glimlachte flauw door haar tranen been om Molly's naieve troostwoorden, toen er plotseling hard gebeld werd en Molly naar voren slofte om open te doen. In een ommezien was ze terug en buiten adem vertelde ze, dat er een heer was, die gevraagd had om juffrouw Flora Dauncey te mogen spreken. Flo schrok hevig en in haar verwarring bedacht ze, dat ze met zoo'n beschreid gezicht toch niemand zou kunnen ontvangen. „Zeg maar, dat ik op het oogenblik niemand kan ontvangen", aarzelde ze. „Of zou het mogelijk zijn, dat het Werktuigelijk liep ze zelf naar voren en toen ze in de deuropening den bezoe ker zag staan, ontsnapte haar een uit roep van blijde verrassing en met ver hoogde kleur op de wangen riep ze uit: „Mijnheer Mute, bent u het werkelijk?" Het onverwachte van deze ontmoeting deed haar alle gereserveerdheid vergeten en alles, wat ze over hem gezegd had en heel haar voornemen om hem te ver geten. Mijnheer Mute zag, dat haar blijd schap ongekunsteld en spontaan was en met uitgestrekte handen liep hij op haar toe. Toen ze in de kamer gingen, liet Flo zich weer op haar oude plaatsje neervallen. De emotie werd haar nu te veel en ze begon opnieuw zenuwachtig te snikken. Haar bezoeker wist niet recht, wat hij daarvan moest denken en terwijl hij op haar toetrad zei hij' zacht: „Wat scheelt er aan juffrouw Flo? Kan ik u niet helpen?" „Ik ben zoo blij, dat ikdat ik u terug zie," hikte Fla. „Maar het is op het Met zijn hoofd buiten lo comotief gehangen. D'insdag ge beurde op een der eigen spoorlijnen van de staatsmijn „Maurits" te Lutterade oogenblik alles zoo droevig bij ons in huis. Mijn broer is pas overleden, en. enwij' zijn arm en heelemaal geruï neerd en.... envader en mijn zus ter zijn naar Harborough gegaan, omdat we alles moeten verkoopen, en...." „Dan heb ik uw vader en zuster zeker gezien, toen ze naar het station gingen, maar mij zagen ze niet, omdat ik een rij tuig genomen had. Aan één kant is bet echter een zeer gelukkige omstandigheid, dat ze weg zijn, want ik wilde u juist zoo graag even alleen spreken. Ik was van plan geweest om u al voor een paar maanden opi te zoeken, maar toen ben ik verhinderd. U weet toch nog wel, dat ■ilk indertijd tegen u zei, dat ik bij u wil de komen om ook met uw vader kennis te maken??" „Ja, dat weet ik nog wel, maar ik had er al heelemaal niet meer op gerekend, dat u die belofte nog zou komen inwis selen," zei Flo, die langzamerhand haar zelfbeheersching herwon. „Is dat waar? Stelde u dan zóó weinig vertrouwen in mij'? Ik had mij anders al met de hoop gevleid, dat u mij' ook niet vergeten zou hebben, evenmin als dat u me een oogenblilk uit de gedachten bent geweest." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2