iiten WOENSDAG 7 APRIL 1937 OAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 51e JAARGANG No. 157 GEHOORZAAMHEID. Buitenland. De komende verkiezingen. Binnenland Belangrijkste Nieuws Rheumatiek laaf U toch wrijven akkers Kloosferbalsem De Suikerconferentie te Londen. 10 tschapplj. 'olitie van den lage vestigt de itaire Vennoot- appij Holland alkenboschkade d vennoote op- ootschap Bouw appij „Pontre- V. ia directeur 5 Februari j.l. Laag gevestigde üe-effeotenihan- srgen was. wel- Latum in liqui- chef van den gsmaatsch appij lerbeek en 'W. jeleggingsmaat- haar aandeelen iet doen bezoe- van den Inter- jnhandel Her- remieloten heb- ogen deze pre- n aandeelen ol nd No. 1. pitaal van Hol- 30, verdeeld in 250. den directeur de N. V. Pon- No. 1 een be- ,n, in dier voe den handel in resina zou ver- rg op te treden laatstgenoemd 'aden oim, alvo- oopen van ver- de werkelijke pvertuigen door nafide bank-in- oogenblik Zee- hebben uitge- voorwerpen. itie: belasting hondje. eutel, Verdaas- -tingmerk, gem. rozenkrans, L. ,str. 15; tasch el, Loskade 49: Vliss. str. 12; >r Broederband .0., wed. Geer- indermutsje, M. armbandhorlo- 18; armbandje, tr. 3; port. m. Lstr. 18; bruin tstr. 1; port. m. Jansgang 16; 't Zand D 14; Zuidsingel 16; 1, Korte Delft 3orier, Seisweg lar handsehoe- Laurens; jonge liss. weg; zand- Julianastr. 15: rer, Lambrecht- enknoop, G. J. heerenhand- rch. Jansenstr. Brafcstraat 26; irdstraat 2; da- 'aiuw, Heeren- ibben, Teerpak- «hond, Marijs, pen, Venteville, iet inh., Plui- portenionnaie, kano, Kögler, H. v. d. Ven, dschoen, Smet- ïht"; belasting- rdijk 74; koste- ens, KI. Vlaan- Kievit, St Jan- soh, W. Koole, shandschoenen, 't Zand D 196; Verdaasdonk, et inh., J. v. d. RBERICHT. d van 7 April; O. richtingen, bewolkt, wei verandering in ag 3 uur; -\> g 3 u.: 762. etsen: Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg 40, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingerj 0.20, Losse nummer» 5 cent, Advgrtentlëti 30 cent per regel. Ingezonden mededeeüngen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Din«dags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. De Antirevolutionaire partij begint haar verkiezingsmanifest niet met het doen van beloften. Integendeel, zij sttelt daarin op den voorgrond de p 1 i c h t, die op het volk van Nederland rust. In overeenstemming met de door haar beleden beginselen roept zij het volk op totgehoorzaamheid aan God en aan Zijn ordinantiën. Door dit te doen gaat zij lijnrecht in tegen wat velen in onze dagen begeeren. De aanhangers van de revolutionaire beginselen willen geen gehoorzaamheid aan, maar losmaking van God. Niet God moet het voor het zeggen hebben, maar de mensöh. Niet Gods Woord moet regel en richt snoer zijn voor het staatkundige leven, maar de menschelijke rede. Men wil wel gehoorzaamheid, maar dan aan de partij of aan den leider. On voorwaardelijke gehoorzaamheid zelfs. Er is ook in ons land een beweging, die van alle leden vraagt een soort eed van trouw aan den leider, die zal hebben uit te mak ken wat goed is en krwaad, recht en on recht. Hij is de man, die als een dictator beslist en die geen tegenspraak duldt. Wèl gehoorzaamheid dus, maar geen gehoorzaamheid aan God, en de door Hem gegeven ordeningen. Een dergelijk systeem, van welke zijde het ook gepropageerd wordt, moet als vanzelf leiden tot de grofste willekeur. Wanneer de Communisten de baas wor den dan zijn zij het, die onvoorwaarde lijke gehoorzaamheid aan hun opvattin gen eischen en als zij de macht verliezen dan is er als in D'uitschland, een andore richting, die voor zich het recht opeisc'ht om haar beginselen tot gelding te bren gen. D'aarnaast staan weer anderen, die de meerderheid willen laten beslissen, welke normen zullen gelden, maar allen komen zij hierin overeen, dat zij de sou ver einiteit Gods, zooals die in de Heilige Schrift geleerd wordt, verwerpen. Hiertegenover neemt de Antirevoluti onaire partij een zelfstandige positie in. Zij begint met op den voorgrond te stel len de majesteit van God den Almachtige, Schepper van hemel en aarde. De Heere regeert! Hij heerscht over alles. Zijn bestuur gaat ook over het staat kundige leven. Alleen in den weg Zijner inzettingen is er leven en vrede. En daarom roept de Antirevolutionaire partij, tegen alle revolutionaire leuzen van welken kant ook aangeheven in, het Nederlandsche volk in de allereerste plaats op tot gehoorzaamheid aan God. DE STRIJD IN SPANJE. De opstandelingen melden successen. Yan de zijde der opstandelingen wordt gemeld Op twee punten van het Baskische front hebben de nationalistische strijd krachten in de laatste vier-en-twintig uur hun offensief kunnen voortzetten. 'Zij zijn dientengevolge de stad Durango tot op twee km. genaderd en hebben het eer gisteren veroverde 'Oehandiano door nieu we terreinwinsten reeds vijf km. achter zich liggen. De Baskische militie-troepen zouden bij de jongste gevechten ruim acht honderd man hebben verloren. Hun positie is in zooverre nog verslechterd, dat de natio nalisten thans 'de belangrijkste punten aan de verbindingslinie naar Bilbao be- heerschen, tengevolge waarvan zij den toevoer naar de Baskische front-troepen kunnen storen. Een schip met Nederlandsche bemanning in den grond geboord? Het onder de vlag van Panama varen de vrachtschip „Andra", dat door een Britsche firma bevracht was, zou door een nationalistischen kruiser tot zinken zijn gebracht. Bovenstaande telegrammen slaan blijk baar op het onder Panameesche vlag varende stoomschip „Andra", dat Zater dag 13 Maart des middags met machine- schade de haven van Duinkerken binnen liep. Het schip was met oorlogsmateriaal geladen. Het s.s. „Andra" heette vroeger „In- dra". Het was 1385 bruto en 773 netto reg. tons en werd in 1922 gebouwd. HET PRINSELIJK PAAR NAAR ENGELAND. Naar de „Daily Telegraph" meldt zul len Prinses Juliana en Prins Bern'hard gedurende de feesten ter gelegenheid vaD de kroning van den Ehgelschen koning in het Buckingham Palace logeeren. Tot de andere gasten, die in dit paleis hun ver- blijf zullen (hebben, behooren kroonprins Olaf en kroonprinses Martha van Noor wegen, de broer van den koning van Bel gië, de graaf van Vlaanderen en kroon prins Michaël van Roemenië. DE STAKINGSKOORTS WOEDT. D'e staking van leerjongens in de scheepswerven aan de Clyde (Eng.) heeft nog verder om zich heen gegrepen. Ver schillende honderden arbeiders in Greenock hebben zich bij de staking aan gesloten. De stakingskoorts schijnt zich intus- sc'hen ook tot schoolkinderen of hun ouders te hebben uitgebreid. In South- Badford hebben de moeders geweigerd hun kinderen naar school te zenden. Zij gaven als reden op, dat het schoolgebouw te ver van de woningen was verwijderd. Een zelfde staking wordt uit Amble in Northumberland bericht. Ten slotte schijnen ook de reizigers van de Londensche ondergrondbaan door sta kingskoorts te zijn aangetast. Maandag avond gingen verschillende reizigers over tot een sit-downstaking, om er tegen te piotesteeren, dat de ondergrondsc'he trei nen niet tot het eindstation doorrijden. De reizigers moesten door de beambten met geweld worden verwijderd. In Denemarken dreigen ook al stakin gen. "Wellicht zal dit land van Zondagmor gen af zonder kranten zijn. De staking zal waarschijnlijk Zaterdag reeds worden geproclameerd. Ze zal o.m. omvatten de ijzerindustrie, de grondwerkers, de drukkers en verschil lende andere takken van industrie. In totaal zullen 80.000 arbeiders in staking gaan. WRAK DER DOUGLAS DOOR VLIEGERS GEZIEN. Eenige piloten hebben de verongelukte Douglasmachine, die boven het Coloroda- plateau is neergestort, van hun toestel uit waargenomen. Wrakstukken van de Douglasmachine hangen aan de steile rotswanden van den Mount Baldy. Tot nu toe heeft men niet kunnen nagaan of nog iemand van de inzittenden het er levend heeft afge bracht, dodh men vreest, dat dit niet het geval zal blijken. Het zal volgens het oor deel van de vliegers buitengewoon moei lijk zijn, de plaats van bet ongeluk te na deren, daar het toestel juist op een der meest ontoegankelijke punten van het woeste bergland is terechtgekomen. Nader wordt gemeld, dat de bestuur der verklaarde, dat er niet de geringste kans bestaat, dat een der inzittenden van het vliegtuig het leven heeft behouden. DE MOEILIJKHEDEN IN DE EVAN GELISCHE KERK IN DUITSCHLAND. Het Duitsc'he Nieuwsbureau verklaart uit kerkelijke kringen te 'hebben verno men, dat de pogingen van den staat, vrede in de Evangelische kerk te brengen, belemmerd zijn door een besluit, dat Za terdag is genomen door de bij' den Lu- therschen -raad aangesloten landsbisi- schoppen en de kerkcommissies van Prui sen en Saksen. Dit besluit houdt in, dat een zelfstan dig beheerend bestuur voor de Duitsche EVangelisCbe kerk gevormd zal worden, dat onder leiding van bisschop Marah- rens zou staan. Volgens het D'uitsche Nieuwsbureau heeft de beslissing geen eigenlijke betee- kenis, omdat zij in strijd is met de ver ordening van den rijksminister van ker kelijke zaken van 23 Maart. ITALIë'S MARINEBUDGET GESTEGEN TOT RECORD-HOOGTE. De Italiaansche regeering heeft bij de Kamer de nieuwe begrooting van Marine ingediend, die 246 millioen lire hooger is, dan die van verleden jaar. Totaal wordt een bedrag gevraagd van 1.857.891.000 lire (omstreeks 180 millioen gulden). In de memorie van toelichting wordt gezegd, dat de fascistische regeering een bewapeningswedloop wil vermijden, doch dat zij tevens rekening dient te houden met de nieuwe plichten der marine, nu het keizerrijk tot stand is gekomen, als ook met de vlootbouwprogramma's van 'de groote mogendheden. VAN ZEELAND AANVAARDT DE FRANSCH-ENGELSCHE UITNOODIGING In den BelgisCben kalbinetsraad heeft minister-president Van Zeeland verslag uitgebracht over de uitnoodiging, die hem van de Fransche en Engelsche regeerin- gen geworden is, tot het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheden van een algemeene beperking der oontingentee- ringsm,aatregelen en van andere belem meringen voor den internationalen han del, opdat de driezijdige verklaring van 26 September 1936 uitwerking kan krij gen. Het tijdstip wordt voor een derge lijk onderzoek geschikt geacht. Van Zee land heeft zich in beginsel bereid ver klaard deze kiesche taak op zich te ne men. De aangekondigde besprekingen betref fende de mogelijke toepassing der Oslo conventie zal Maandag 12 April te Brus sel aanvangen. Verschillende staten van de z.g. Oslo-groep zullen ieder door een of meer deskundigen Vertegenwoordigd zijn. De komst van Dr Schacht, president van de 'Duitsche Rijksbank, naar België op 13 April, blijft in vele Belgische krin gen de aandacht trekken. Vooral, waar thans wordt medegedeeld, dat hij behal- ver Franck, president van de Nationale Biaink van België, ook minister-president Van Zeeland en den.Belgischen minister van Binnenlandsche Zaken, Mr Spaak, zal ontmoeten. Het is mogelijk, zegt men, dat bij deze gelegenheid over belangrijke bestellingen van koloniale grondstoffen, waaraan Duitsehland gebrek heeft, zal worden gesproken. Duitsehland zal voor het betalen van deze bestellingen facili teiten zien te verkrijgen, maar in ruil daarvoor zekere concessies doen op het gebied van de Duitsche transitohandel over Antwerpen. EEN RUSSISCHE „MAGIN0T-LINIE"? De „Ilustrowany Kurier Godzienny" publiceert sensationeele onthullingen be treffende enorme Russische versterkin gen, langs de Russische Westgrens aan gelegd. Eten nieuwe, grootsohe „Maginot- linie" zou door de Sovjets zijn aangelegd van de Baltische tot aan de Zwarte Zee; de onderaardsche fortificaties van staal en gewapend beton zouden een diepte hebben van 30 km. De linie zou voorzien zijn van een zeer groot aantal stukken geschut van zwaar kaliber en mitrailleur-nesten. Ook de Baltische kust zou zwaar ver sterkt zijn, terwijl langs de Mantsjoerij- sohe grens eveneens een verdedigings stelsel, gelijk aan dat van de Westgrens zou zijn aangelegd. GEEN SPRAKE VAN DUITSCHE TOENADERING TOT RUSLAND. Duitschlands grondstoffennood laat echter geen slechter betrekkingen toe Te Berlijn heeft een beschouwing van de Daily Telegraph sterkt de aandacht getrokken, volgens welke D'uitschland van nu af een politieke toenadering tot Rus land zou nastreven. Dit bericht is ongetwijfeld onjuist, al dus het Vaderland. Voor zulk een streven bestaat voor Duitsehland geen enkele aan leiding en Von Ludendorff is het ten op zichte van Rusland volkomen eens met de officieele politiek. De kern van waarheid, welke in dit be richt schuilt is alleen deze, dat Duitseh land het afbreken van de diplomatieke betrekkingen wil vermijden. De reden, waarom men deze betrek kingen met Rusland niet wil verbreken, zijn van econoniisohen aard. Duitseh land! heeft Rusland noodig als leverancier van grond stoffen, van metalen niet alleen, maar vooral van hout. Dit geldt thans meer dan ooit. Daarom is de „Wehrwirtsdhaftliohe Stab" in het Ministerie van Ooorlog te gen het afbreken van de diplomatieke be trekkingen met Rusland gekant. Wellicht is dit verschijnsel de grondslag van de overigens niet juiste onderstelling, dat de generaliteit op een Verzoening met Rus land zou aandringen. JAPANS VLOOTBOUW GEHEIM. Gevaar voor ernstige politieke gevolgen. D'e marine-medewerker van de „D'aily Telegraph" wijst op de geheimzinnigheid, die de Japansche vlootpolitiek op het oo'genblik kenmerkt. Sedert het najaar zijn alle gebruikelijke kanalen, waardoor voordien inlichtingen over den Japan- schen vlootbouw werden verkregen, geslo- ten. Niet alleen is den Japanschen bla den verboden, over dit onderwerp te schrijven, doch ook is aan den Japan schen landdag medegedeeld, dat aan de leden geen inlichtingen kunnen worden verstrekt omtrent aantal en type der in aanbouw zijnde oorlogsschepen of de vorderingen van den vlootbouw. Het valt te betwijfelen, of buiten het ministerie van marine iemand te Tokio weet wat op de Japansche werven ge beurt of wat ook maar ten naaste bij de sterkte der Japansche vloot zal zijn over twee of drie jaar. Dteze eigenaardige toestand kan ern stige politieke gevolgen hebben. Krachtens het verleden jaar tot stand gekomen vlootverdrag hebben Engeland de Vereenigde Staten en Frankrijk de kwalitatieve beperking hunner toekom stige oorlogsschepen aanvaard, en deze beperkingen zijn sedertdien eveneens door Italië, Duitsehland en Rusland in begin sel aanvaard. Het is echter duidelijk, dat men zich al leen aan deze grenzen kan houden, in dien zij door alle vooraanstaande ma rines worden aanvaard. Door ze in haar geheel te verwerpen, heeft Japan wei- De R.-K. candidaten. De stemming der leden van de R.-K. Staatspartij over de candidatenlijsten voor de Tweede-Kamerverkiezingen heeft tot resultaat, dat de lijst van de groep Haarlem Helder Leiden Dordrecht-Middelburg als volgt is samengesteld: 1. A. J. Loerakker, Haarlem; 2. Dr L. J. C. Beaufort O.F.M., Utrecht; 3. M. v. d. Weyden, Zevenhoven; 4. J. Groen Azn, Zuid-Scharwoude; 5. E. Stumpel, Hoorn; 6. Mr Dr A. J. J. M. Mes, Heinkenszand; 7. F. P. Th. Rohling, Bloemendaal; 8. Prof. Dr C. C. Berg, Leiden; 9. H. P. J. Eisen, Naaldwijk; 10. G. C. W. Blonk, Nieuwer-Amstel; 11. J. D. de Kok, Loos duinen; 12. E. Th. Lockefeer, Hulst. In totaal verwacht de R.-K. Staats partij 31 zetels. Het orgaan van de N.S.B. daarentegen is van meening, dat het bij 26 zetels zal blijven. Prof. Mr J. A. Veraart. Naar aanleiding van berichten in de pers verzoekt Prof. Veraart mede te dee- len, dat van een verandering in zijn standpunt, geheel buiten alle practische politiek te blijven, geen sprake is. liCht het doodvonnis van de vlootbeper- king onderteekend en zoodoende het ver drag van 1936 waardeloos gemaakt. Er doen te Washington en Berlijn hard nekkige geruchten de ronde, dat Japan slagschepen op stapel zet die aanzienlijk grooter zijn dan 35.000 ton, en kruisers van 9.000 en 10.000 ton. Amerikaansche Senaat weigert bezetting der fabrieken onwettig te verklaren. De Amerikaansche senaat heeft met 48 tegen 36 stemmen het voorstel verwor pen, in de wet-Guffey aangaande de steenkolenindustrie de bepaling op te ne men, waarbij stakingen met gekruiste ar men, of de bezetting van fabrieken on wettig worden verklaard. Korte Berichten. tEen hevige tornado heeft te West- Georgia, Alabama en Tenessee gewoed. Het aantal personen, dat tengevolge van den orkaan om het leven kwam wordt met dertien aangegeven, terwijl 25 andere werden gewond. D'e materieele schade is belangrijk. De hevige regens, welke reeds maan den lang aanhouden, hebben overstroo mingen veroorzaakt, welke enorme scha de aanrichten aan den Hongaarschen landbouw. De steden Gyoer en Baja staan gedeel telijk onder water en honderden huizen moesten worden ontruimd. Gevreesd wordt, dat de toestand nog verergeren zal. De Gestapo heeft dezer dagen te Aken de drukkerij gesloten, waar het Ka- tholi'sche Kirchenblatt wordt gedrukt. Dit is geschied in vei band met de in beslagneming van eenigp duizenden exemplaren van de Encycliek betreffende den strijd van de r.-k. kerk, die in die drukkerij ter verspreiding waren vervaar digd. i De Londensche kellners hebben, nu reeds een groot aantal gasten is aange komen, die de kroningsfeestelijkheden ko men bijwonen nieuwe looneischen gesteld. Men hoopt nog vóór "de kroning tot overeenstemming over deze eischen te komen. VERMINDERING HANDELS BELEMMERINGEN. Besprekingen van dr Colijn te Londen. De Londensche correspondent van de „Maasbode" seint: Wij hebben een onderhoud gehad met zijne Exc. dr H. Colijn en hem gevraagd in hoeverre Nederland bij de a.s. inter nationale gedachtenwisseling over ver mindering der handelsbelemmeringen be trokken is. Zijne Excellentie deelde mede, dat hij hedenmiddag een speciaal onderhoud zal hebben hierover met den president der conferentie Mac Donald. Hierbij zullen waarschijnlijk ook andere onderwerpen dan alleen het suikerprobleem ter sprake komen. Wij hebben dr Colijn voorts nog ge vraagd of hij van plan was de Oslo-con ferentie welke a.s. Maandag in Brussel wordt geopend, bij te wonen, waarop hij mededeelde, dat dit een conferentie uit sluitend van experts zal zijn, welke al leen als grondslag is bedoeld om een nieuwe algemeene conferentie bijeen te roepen. Tegen overwerk op kantoren. De algemeene Nederlandsche bond van handels en kantoorbedienden, de na tionale bond van handels- en kantoorbe dienden „Mercurius", de Nederlandsche Binnenland. Het Prinselijk Paar gisteravond in Den Haag gearriveerd. Staatscommissie voor het Bankwezen ge ïnstalleerd. Dr Gulijn over de vermindering der han delsbelemmeringen, Laat de Mij Zleoland nieuwe 'booten bou wen? Buitenland. Successen der opstandelingen in Spanje. De suiker-conferentie te Londen. De vlootbouw in Italië en Japan. Stakingen in verschillende landen. De kerkelijke moeilijkheden in Duitseh land. Laat U niet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- tigen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels door I R.K, bond van handels-, kantoor- en win kelbedienden „St. Franciscus van Assi- sië" en de Nederlandsche vereeniging van Christelijke kantoor- en handelsbedien den zijn bijeengekomen in verband met het feit, dat, niettegenstaande de werk loosheid van honderden kantoorbedien den bet overwerk op tal van groote en kleine kantoren onverminderd voort duurt. Bij sommige instellingen duurt dit overwerk nu reeds een half jaar en van verbetering resp. aanneming van nieuw personeel is in vele gevallen geen sprake. Dte hoofdbesturen besloten daarom zich telegrafisch tot den minister van Sociale Zaken te wenden met het verzoek tot on verwijlde invoering van het werktijden besluit voor de kantoren over te gaan. Dr Coiijn vertrekt vandaag. De internationale conferentie zette gis termiddag haar besprekingen voort. Gistermorgen waren Nederland (Dr Colijn), Zuiid-Afrika, België, iCanada, Duitsehland, Tsjecho-Slowakije, Honga rije en de republiek Dominica aan het woord geweest, terwijl gistermiddag nog het woord gevoerd werd door vertegen woordigers van Frankrijk, Britsch-Indië en China. Hiermede is een einde geko men aan de openingsspeeches, zoodat vandaag de eigenlijke besprekingen van het bureau der conferentie zullen kunnen aanvangen. De gedelegeerden waren het er in het algemeen over eens, dat een internatio nale regeling, welke evenwicht zou bren gen tusschen de productie en het ver bruik van suiker gewenscht is. Verscheidene sprekers wezen op de nadeelen, welke verbonden zijn aan de bestaande protectionistische of fiscale maatregelen, welke in sommige landen geleid hebben tot een overdreven stijging van den prijs van suiker, hetgeen een remmenden invloed op het verbruik van suiker uitgeoefend heeft. Andere spre kers gaven aan, dat in hun landen de accijnzen verlaagd werden teneinde een stijging van de suikerprijzen te voorko men. Weer andere gedelegeerden zetten uiteen, welke maatregelen genomen wa ren om de binnenlandsche markt in even wicht te brengen. Nog mei geen mogelijkheid kan wor den aangegeven, in welke richting zich de besprekingen zullen ontwikkelen. De gang van zaken schijnt ook Dr Go- lijn slechts matig te bevallen. 4,'Slechts Nederland en Duitsehland", zoo verklaarde hij, aan de Telegr., „heb ben iets concreets ter tafel gebracht. De verklaringen der overige gedelegeerden (bleven zeer in het vage." Ook van andere Nederlandsche zijde bleek men nog weinig ingenomen te zijn met den gang van zaken. Men wees er op, dat de Russische en Joegoslavische delegaties nog steeds niet zijn gearriveerd. Dr Colijn denkt vanavond te vertrek ken. Prof. van Gelderen zal dan verder als leider van de Nederlandsche delega tie optreden. Minister Deckers zal even eens vóór het einde van de week naar Nederland terugkeeren. Dr Colijn stemde in zijn rede in met

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 1