Land- en Tuinbouw Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen. Finantiëele Berichten der. Deze bleef ©enigen tijd in de nabij heid van de brandende heide staan en was blijkbaar niet bedacht op de snel heid, waarmee het vuur zich uitbreidde. Voordat het kind er erg in had stond het midden in de vlammen. Het trachtte nog te vluchten, doch de kleeren stonden reeds in brand en er was geen tijd meer om zich in veiligheid te stellen. De heer H. van der Meer zag het gevaar waarin het kind verkeerde en snelde door de vlammenzee. Het mocht hem gelukken om den jongen uit het vuur te halen, waarbij hij zich ernstig verwondde. Het kind was geheel met brandwonden overdekt. Per auto werd de jongen naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij aan zijn verwon dingen is overleden. Inbrekers nemen de heele brandkast mee! In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heb ben inbrekers het drukkerijgebouw van de „Nieuwe Meerbode'', gelegen midden in de dorpskom van Aalsmeer, bezocht. De dieven hebben de geheele brandkast meegenomen, doch de buit was gering, want geld zat er juist niet in! Het geheele kantoor lag overhoop. Hun moeite is wel heel slecht beloond, want in de kast zaten slechts kantoor boeken en administratieve bescheiden. Het is inmiddels onbegrijpelijk, hoe zij dit brutale stukje midden in deze volk rijke buurt hebben kunnen voltrekken. (Telegr.) Uit Veenhuizen ontsnapt. De oud-employé van de Rijks Munt, die indertijd den opzienbarenden diefstal pleegde van ongeveer 1600 gouden tientjes en die deswege door de Utrechtsche recht bank en ook later in honger beroep tot een langdurige gevangenisstraf werd ver oordeeld, is uit Veenhuizen, waar hij een gedeelte van zijn straf onderging, ont vlucht. i Dirigent tijdens concert plotseling overleden. Geduren de een concert in het Concertgebouw in Den Doelen te Rotterdam is de heer A. Blok, bekend dirigent van zangvereni gingen te Rotterdam ongesteld geworden en eenige oogenblikken daarna overleden. i Botsing tusschen motor tram en touringcar. Op den hoek van de Botersloot en den Pompenburg- singel te Rotterdam is een tramwagen in botsing g'ekomen met een touringcar. De voorzijde van de tram werd ingedrukt; van de autobus braken verschillende rui ten. Eenige inzittenden van de autobus kregen lichte blessures, de 27-jarige me juffrouw 0. kreeg bovendien een rechter- dijbeenfractuur en verwondingen aan het linkerbeen. Zij ia naar het ziekenhuis ver voerd. Met een som geld over de grens. Te Almelo is voor eenige dagen met medeneming van eenige honderden guldens verdwenen de filiaalchef B. P. van een groot schoenenmagazijn aldaar. Hij is thans te Antwerpen gearresteerd. Een deel van het verduisterde bedrag is te Den Haag, waar P. oorspronkelijk van daan kwam, teruggevonden. Daar P. verklaarde indertijd eenige honderden guldens borg te hebben ge stort, voordat hij in dienst kwam, zal de schade voor de firma, waaraan het ma gazijn toebehoort, vermoedelijk niet groot zijn. i Jeugdige dievenbende ontmaskerd. Te Dinteloord, te Fij naart en in verschillende andere West- Brabantsche gemeenten is een reeks van diefstallen opgehelderd, welke daar den laatsten tijd zijn gepleegd. Aanleiding tot het instellen van een uitgebreid onder zoek was het ontvreemden van een loc- den buis te Klundert, die te Fijnaart werd teiuggevonden en bleek te zijn aange kocht van iemand uit Dinteloord. Het vei hoor van den betrokkene leverde in teressante bijzonderheden op. Aanknoo pingspunten werden verkregen voor hot onderzoek in tal van andere diefstallen, welke in diverse West-Brabantsche ge meenten waren gepleegd. Het gold voor namelijk groote boeveelheden lood en oud ijzer, dingen, waarnaar voorheen niet werd omgekeken, maar die den laatsten tijd door de plotselinge stijging van de prijzen van ijzer en lood in sterke mate de begeerte van het dievengilde hebben opgewekt. Voorts betrof het onderzoek het ontvreemden van rijwielen, wijn, geld enz. D'e samenwerkende politieinstanties hebben in een groot aantal dezer diefstal len klaarheid gebracht. De controle van de boeken bij opkoopers verschafte veelal de namen der betrokkenen Thans zijn reeds zeven personen, die als dief of he ler optraden, opgespoord. Het zijn mee- rendeels jeugdige personen. Vermoedelijk zullen nog meer aanhoudingen volgen. Omeenmeisje! Sedert eenigen tijd had een zekere V. te Nuns- peet connectie aangeknoopt met 'n meisje dat in Vierhouten logeerde. Dit wekte de afgunst van een troepje opgeschoten jongens uit dit dorp, met het gevolg dat V. op een avond, toen hij van zijn meisje 'kwam, lastig gevallen werd. Toen hij nu Zaterdagavond zeke ren P. uit Vierhouten, die ook tot het troepje behoorde, tegenkwam, ontstond er oen twistgesprek tusschen beiden, die tenslotte zoo hoog liep, dat zij besloten, de oneenigtheid op een afgelegen plaats achter de hervormde pastorie uit te vech ten. Op de afgesproken plek aangekomen gingen ze elkaar met messen te lijf. Het einde van dit droevig drama was, dat beide vechtersbazen door messteken werden gewond. Vooral P. bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Met verschillende diepe wonden aan het hoofd en den pols werd hij in hoogst ernstigen toestand naar 'het ziekenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd. Ook zijn tegenstander, wiens pöes van de 'linkerhand werd doorgesne den, moest in het ziekenhuis opgenomen worden, maar kon dit echter, na behan deld te zijn, Zondagmorgen weer verlaten Bij 't vischjesvangen ver dronk e n. Zaterdagavond is het achtja rig zoontje van de familie de S. bij het visschen te Nijmegen van de kade in het water gevallen. Het knaapje was vergezeld van twee vriendjes die eerst eenigen tijd na het ongeluk de politie van het gebeurde op de hoogte hebben gesteld. Deze heeft naar het lijkje gedregd, dat evenwel niet werd gevonden. 'Schepen in nood. De Duitsche vrachtboot „Borkum", die Zaterdag S. O. S.-seinen gaf bevindt zich nog steeds in nood. Het schip dat op ongeveer duizend mijl ten oosten van New-York ronddrijft, heeft zijn roer verloven en maakt water. Hoewel de dikke mist het zoeken zeer bemoeilijkt, heeft het Britsche vrachtschip „Zealandic" draadloos medegedeeld, dat het de „Borkum" heeft ontdekt en zich daarheen begeeft. Uit Magalanes wordt gemeld, dat het op weg naar Callao zijnde Argentijnsche vrachtschip „Rio Grande" in de straat Magelhaens door een storm is verrast. Het heeft draadloos noodseinen uitge zonden. Het s.a „Arauco" zet koers naar het in nood verkeerende schip. Het Chileensche s.s. „Tarapaca" heeft eveneens medegedeeld, zich in nood te be vinden. De groote slag mislukte. Za terdagavond ia te Huiten, gemeente Gilz,e-- Rijen, tijdens afwezigheid der bewoners een brutale inbraak gepleegd ten huize van den leerlooier van den Hoek. Door het inslaan van een groote ruit aan de achterzijde van het huis, hebben de inbrekers zich toegang weten te ver schaffen waarna zij het geheele huis heb ben 'doorzocht. Niet onwaarschijnlijk zijn zij er mede van op de hoogte geweest, dat de heer van den Hoek juist een zeer groot bedrag aan baar geld in huis had. Zij hebben dit bedrag echter niet kun nen vinden en hebben genoegen moeten nemen met enkele honderden guldens, welke afzonderlijk in een lade vein een schrijfbureau lagen. Dertig mille antiek ver duisterd? De justitiedienst van de politie te Amsterdam heeft de opsporing gevraagd van een vertegenwoordiger van een buitenlandsche commissiehandel, die eenigen tijd geleden met een partij antieke voorwerpen ter waarde van circa dertig duizend gulden op reis is gegaan en sindsdien niets meer van zich heeft la ten hooren. De vertegenwoordiger, die het antiek in consignatie had, zou er mede naar het buitenland reizen om daar de kostbaarheden te verkoopen. O'f de man, die doorgaans geheel Europa af reist, mogelijk gedurende zijn tocht is op gehouden of dat hij de antieke voorwer pen heeft verduisterd, staat op dit oogen- blik nog niet vast. Vreemd blijft het ech ter, dat de man niets meer van zich heeft laten hooren. (Telegr.) Inbreker gepakt. Na een spannende achtervolging is het Zater dagavond twee melkboeren en een jonge man geluikt een inbreker te grijpen, die met een kameraad in de villa van den heer B. te Heiloo had ingebroken, aldus meldt de Tel. Beide mannen, van wie er één wist te ontsnappen, hebben in de wo ning tal van voorwerpen gestolen; de buit kon gedeeltelijk worden achterhaald. Het huis van den heer B. is tijdelijk onbewoond, daar de bewoner bij zijn schoonzoon te Vlijmen vertoefde. Hij' had de buren, die tegenover hem wonen, ver zocht op te letten. E!en zoon van de familie Middelhof werd met deze taak belast en dat hij' dit voortreffelijk deed, zou j.l. Zaterdag avond blijlken. Met een revolver gewa pend wilde hij' het huis binnengaan, toen hij voor de woning twee melkboeren zag staan. Hij vertelde hun, dat er niemand thuis was, doch op hetzelfde oogenblik ontdekte de jongen dat er boven licht brandde. „Kijk daar eens," zei-de hjj!, „dat kon wel eens niet pluis zijn. Blijlven jul lie voorloopig vóór het huis staan, dan ga ik er aan den achterkant in." D'e mannen deden wat hun gevraagd was, en begrepen spoedig dat het inder daad niet pluis was, want nauwelijks was M. achter het huis gekomen, teen hij' twee mannen, waarvan er één een ijzeren geld kistje droog, uit het huis zag komen. M. trok zajln revolver en rende op de beide mannen toe. Hij loste eenige schoten, waarop de boeren te hulp snelden. Beide inbrekers kozen de wijste partij en vluchtten het park in. M. en zijn hel pers zaten hun in de duisternis echter na op de hielen. Nog eenige keeren knal de een schot en toen slaagde de achter volger er in één der kerels, die in een boschje verward was geraakt tusschen prikkeldraad te grijpen. De man verweerde zich geducht, doch in de sterke knuisten van de boeren kreeg hij geen schijn van kans. Men bracht hem over naar den veldwachter, die hem in rekende. Men bleek te doen te hebben met den Amsterdamschen inbreker, zekeren G., die een volledige bekentenis aflegde en mededeelde, dat zijn ontvluchte makker een Duitscher is, dien hij te Amsterdam had leeren kennen. Inbraak in Gerei. kerk. Zaterdag kwam men te Mijdrecht tot de ontdekking 'dat er inbrekers aan het werk waren geweest in de Geref. kerk. De in dringers 'hebben de collectebuajes open gebroken en de inhoud meegenomen. Een bedrag van ongeveer f 1015 is 'hen hier bij in handen gevallen. Een gevangene uit het ziekenhuis ontsnapt. Uit het Binnen-Gasthuis te Amsterdam is Vrij dag j.l. een misdadiger ontvlucht, die hier zijn gevangenisstraf onderbrak voor een oorkwaal. Het is een zekeren George Hoffmann, een Duitsoher, die destijds te Amsterdam werd gearresteerd wegens het vervalsohen van een paspoort en des wege door de rechtbank tot een flinke gevangenisstraf werd veroordeeld. Hoffmann zat zijn straf uit in de straf gevangenis, waar 'hij 'kort geleden ontdek te, dat hij een oorontsteking had gekre gen. De ontsteking was blijkbaar van zoo ernstigen aard, dat de man naar het Binnen-Gasthuis moest worden gebracht en daar ter verpleging werd opgenomen. Hij was al weer aan de beterende hand en zou waarschijnlijk binnenkort weer naar de gevangenis worden terug ge voerd toen hij nu Vrijdag j.l. zijn kans schoon zag en uit het gasthuis ontsnap te. Hij heeft zijn vlucht blijkbaar zeer goed voorbereid en er voor gezorgd, dat bij even voor zijn vertrek de beschikking had over een burgercostuum. Want bij begreep natuurlijk wel, dat hij in de ge streepte plunje van het ziekenhuis niet ver zou komen. Hoe hij aan de kleeren is gekomen is niet bekend. Heffing op boter. De heffing op boter is voor de week van 4 tot en met 10 April, behoudens tus- schentijdsche wijziging vastgesteld op 85 cent per kg. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver klaard: Willem Mieras, koopman te Axel. Rechtercommissaris Mr A. v. d. Hoop, rechter; curator: Mr. R. J. J. Lambooy, advocaat te Hulst. Roelof Pieter Feyen, koopman te Zie- rikzee. Rechtercommissaris Mr J. H. F. Bloomers, Rechter; curator: Mr G. J. B. du Groo, adv. te Zierikzee. Hooger beroep. D'oor W. W. S., arts, "wonende te Terneuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank van 22 Maart 1.1., waarbij bij wegens het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld is veroordeeld tot f 100 boete of 1 maand hechtenis. ONTMOETINGEN MET HET „CRISISRECHT. Een grappig geval met een blij einde. Met welk een puzzles de tuinders, de crisis-ambtenaren en tenslotte de rech terlijke macht zich tegenwoordig moeten occupeeren, blijkt, zegt het H d b 1., uit het volgende geval. Er was een tuinder in Kennemerland, die méér witlof had geteeld, dan hem bij de uitvoering van de teeltbeperking was toegestaan. Deswege werd hij' door den kantonrechter te Haarlem veroordeeld tot f 100 boete. Witlof is n.l. „een warmoezerijigewas in den zin van het Grisistuinbouwbesluit 1986 I" en dat houdt in, dat de teelt er van aan banden is gelegd. Deze tuinder nu mocht slechts 22 are „warmoezerijge- wassen" verbauwen, doch hij had alleen al 171 are witlof, dus ongeveer acht maal zoo veel, verbouwd! De tuinder ging echter in hooger be roep en assumeerde zich den rechtskundi gen bijstand van de in „crisiszaken" ge specialiseerde mrs. Goudsm.it en Roeffen, die zich na hun vertrek van het Land- bouwcrisishureau te Hoofddorp hebben gevestigd. Mr Goudsmit nu pleitte, dat het on juist was, dat de verdachte witlof of wit lof'wortel heeft geteeld. Hij had n.l. 171 are cichorei geteeld, hetwelk echter geen warmoezerijigewas is, aange zien het niet valt onder de definitie ver meld in art. 1 sub 2 van het Grisistuin bouwbesluit 1936 I. In tegendeel, het is een akkerbouwproduct, zooalsblijkt uit het feit, dat de desbetreffende wet telijke bepalingen nopens cichorei zijln te vinden onder die, betreffende akkerbouw producten. Wat is nu het verschil tusschen cichoi- rei en witlof? Witlof is cichorei nadat dit is gebroeid in kuilen in den grond. Daardoor neemt het gewicht zoodanig af, dat witlofwortelen op het water drijiven, terwijl cichoreiwortelen zinken. Hoe kan men nu oonstateeren, of men met „cichorei" of met „witlof" (botanisch beide Gichorium Intybus) heeft te doen? Wel, zoolang de cichorei niet ingekuild is, kan het geen witlof zijn geworden en kan men dus ook onmogelijk zeggen, dat het voor witlof is geteeld, want tot het tijdstip van inkuilen kan en wordt de wellicht oorspronkelijk gegeven bestem ming, o.a. in verband met markttechni sche factoren van de heide producten, dikwijls gewijzigd. Toen nu de controleur op of omstreeks 11 September de vermeende overtreding constateerde, lag de cichorei oningekuild op het land. Derhalve is niet geconsta teerd kunnen worden, dat verdachte wit lof of witlöfwortel heeft geteeld. Hiji had cichorei geteeld en.dat stond hem volkomen vrij. De rechtbank heeft dezen tuinder dan ook vrijgesproken! In vrijheid gesteld. Zekere W. P. A., metaalbewerker en caféhouder te Vlissingen, die eenige da gen geleden werd aangehouden en ter be schikking van de Justitie te Middelburg gesteld, als verdacht van een poging tot brandstichting en mishandeling, is thans wederom in vrijheid gesteld. Middelburg. Schuttevaer. Inde Zaterdag gehouden vergadering van de af deeling Middelburg van de Schippers- vereeniging „Schuttevaer" werd inplaats van dhr A. C. de Vos, die bedankt had ■als voorzitter, tot bestuurslid gekozen dlhr Joh. Vermeulen en tot voorzitter dhr P. de Vos. De vergadering benoemde den afgetre den voorzitter tot eerelid en behandelde daarna verschillende onderwerpen op de scheepvaart betrekking hebbende, die met de betrokken autoriteiten zullen worden besproken. Vijf en twintig jaar in g emeente dienst. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat dhr C. de Broe- kert, bode bij de plaatselijke belasting, in gemeentedienst trad. Hedenmorgen is hem van gemeentewege de gebruikelijke gratificatie uitgereikt. Van verschillende zijden, o.a. van den ontvanger en diens personeel en van de secretarie-ambtenaren ontving de jubila ris blijken van belangstelling op dezen dag, die voor hem verder een vvije dag was. Wemelt! in ge. Loop der bevolking over de maand Maart 1937. Ingekomen: P. J. Lants'heer van Ter- neuzen, naar Hooge Weg B 241c; M Sperling van Rotterdam, naar a. b., wal- adres W. Kanaalweg B 127; B. van den Berg, van De Werken c.a. naar W. Ka- naailweg B 120; G. Dominicus van Veere, naar Oranj©boomstraat B 81; G. J. Wa genaar, van Ierseke naar Daniëlstr. B 69 Vertrokken: J. J. P. Termaten, van Dorpsstraat B 200 naar Hillegersberg, Joh. van Oldenbarneveldlaan 18; D. Lu- teijn, van Noordel. Achterweg B 244 j. naar Borsselen, Kerkplein A 52; H. de Vos, van Z. Achterweg A 55, naar Borsr selen, Kerkplein A 52; M. de Geus (Wed. M. Boer), van W. Kanaalweg B 12'4 naar Bruinisse, Burgemeester Hagelaan 290a. St. Laurens. Opgave loop der bevolking over de maand Maart 1937. Ingekomen: L. Sanderse, tuinstudent, B 119, uit Naaldwijk; A. Pouwer en echtgen., melk- slijter, B 149a, uit Middelburg; P. Din- gemanse en gezin, landbouwer, A 37, uit Grijpskerke; M. Sinke, dienstbode, B 6, uit 'Goes; J. van den Broeke, z. b., A 61 uit Middelburg; Wed. J. v. d. Vreede de Muijnck, z. 'b., A 92q, uit Goes; A. J. Koeijers en echtgen., reiziger, A 115c, uit 's-H. Arendskerke; A. W. J. van den Ende en echtgen., grossier, B 25, uit Middelburg; N. van der Ende en gezin, reiziger, 'B 1 b, uit Middelburg. Vertrokken: J. Blok en gezin, landbou wer van A 57 naar 's-Heer Abtskerke; P. J. Boogaard en gezin, landbouwer, van A 37 naar Veere; W. van de Putte en gezin, handelsagent, van Bib naar Rotterdam; J. E. 'Gerritse en zoon, z. b., van B 141 naar Middelburg; H. Hoon- houd en gezin, monteur T. T., van B 25 naar Middelburg; J. W. de Jong, dienst bode, van B 6 naar Middelburg; D. Wil- leboordse, fabrieksarb., van A 106 naar Middelburg; J. Willeboordse, tuinder'skn., van A 106 naar Middelburg; J. J. Maris, leerling-verpleegster, van B 176 naar Utrecht; J. Groenenberg en echtgen., timmerman, van B 11 naar 'Grijpskerke. De reis van de O. 16. DE'N HAAG. Naar wij1 vernemen wordt H. M. 0' 16, die eenigen tijld in de Spaan- sche wateren heeft gepatrouilleerd, Dinsdag a.s. in Den Helder terug ver wacht. Prins Bernhard in den Raad van State. D'EN HAAjG. Naar wij vernemen, zal ook de installatie van Prins Bernhard, die zitting is verleend in den Raad van State, geschieden 'door H. M. de Konin gin als Presidente van dien Raad, even als zulks het geval is geweest bij de in stallatie van wijlen Prins Hendrik en van Prinses Juliana. Vliegtuig vermist. AMSTERDAM. De N. V. Nederland- sohe vliegtuigenfalbriek bericht ons, dat eenige ongerustheid bestaat omtrent een Douglasvliegtuig, type D'C3, dat bestemd is voor de K. L. M., welk vliegtuig van de Douglas-fabriek te Santa Monica zou worden overgevlogen naar North Beath in de nabijheid van New York. Dit vlieg tuig w'ordt sinds Zaterdag vermist. Dte bemanning bestaat niet uit Nederlanders. Nader vernemen wij, dat het 'hier be treft de PHALP de „Pluvier". De le piloot is de heer Moser, 2'e piloot Wollfole. Er zijn voorts 67 passagiers aan boord, naar men aanneemt Douglas-em- pl'oyé's of familieleden. Ernstigi auo-ongeluk. VOORBURG. In den afgeloopen nacht is op den nieuwen Rijksweg, onder Voor burg een personenauto tegen een op den weg staande kraan gereden met het ge volg dat de bestuurder, de 18-jarige B. Brinkers, werd gedood, terwijl zijn oom, de heer G. H. Brinkers te Wassenaar, zwaar werd gewond. De nieuwe Rijksweg is nog niet voor het verkeer opengesteld. Vermoedelijk ten gevolge van den mist is het ongeluk ge beurd. Vliegongeval. AMSTERDAM, Van het hedenmorgen van Soesterberg voor een luchtbescber- mingsoefening opgestegen eskadrille van lestoestellen is tengevolge van den mist een der machines bij Spakenburg in het IJsselmeer gestort. De twee inzittenden zijn gered. Beiden zijin slechts licht ge wond. Oud-burgemeester overleden. OVERVEEN. Te Overveen is Zaterdag j.l. op 79-jarigen leeftijd overleden J. L. J. B. baron Sweerts de Landas, Oud gemeente-secretaris van Elburg, oud- burgemeester van Haaften en oud-burge meester van Epe, in welke gemeente hij van' 18891926 dit ambt bekleedde. Het Prinselijk Paar te Parijs. PARIJS. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn vanmiddag om kwart over twaalf te Parijs aangekomen. Zij1 logee- ïen in hotel Grillon aan de Place de la Concorde. Dte reis van Monte Carlo naar Parijs werd in record-tijd in den kleinen grijzen two seater afgelegd. Kindje overleden door het drinken van kokende koffie. BIEDEN. Zondagmorgen heeft het lV«- jarig 'kindje van den landbouwer K. Oos terhof te Lievinge gedronken uit een kan met kokende koffie, welke op tafel stond. De kleine is aan de gevolgen hiervan overleden. Stakingsbeweging neemt af. NEW YORK. De stakingsbeweging in de automobielindustrie is aan het afne men. 12.000 arbeiders van de Chevrolet- fabrieken en 2200 van Ford hebben van ochtend besloten het werk te hervatten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 April; Meest zwakke tot matige wind uit O. richtingen, half tot zwaar bewolkt of be trokken, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera'uur. Stand van hedenmiddag 3 uur; Licht op voor fietsen: Dinsdag 7 u. 3 min. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 April, 2.30 u. Londen 8.95%8.96. Berlijn 73.42'73.46. Parijs 8.418.43. Brussel 30.74^30.82. Now-York 1.82 1.83. BEURSBERICHTEN. Slolkoersen van de Amslerdamsclie Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers hedeD H. V. A. 514 529 Ned. Ind. Hdbk. 170 173 Philips 351 35872-9 Unilever 165% 166 A. K. U. 74Va 76% Amsterd. Rubber 330 334 Koninkl. Petroleum 416 428% Deli Mij. 332 328-9 Ned. Scheepv. Unie 138 142%-3 4 pet. Nederland 101% 1017/s 4 pet. Ned. Indië 101% 10172 3 pet Nederland 991B/i8 9910/ia 3 pet. Ne-d. Indië 956/ie 95% U. S. Steel 87 8878-9 Anaconda 465/s 467s U. S. Leather 8V2 9% Bethleehem Steel 71 73 Adj. Chic. Milwaukee 8% 87/ia Cities Service 3% 38/l8 Intern. Nickel 5OV2 51% Shell Union 24 25 Kennecott Copper 46V2 46% Radio Corp. 8% 87/ia Gar Foundry 46 46 Tidewater 147s 15% «Midcont. Petrol 237/s 24% Gen. Motors 46 46% American Enka 465/s 47 Republic Steel 33 33"/!» De beurs was vast. De berichten om trent de stakingen in Amerika waren gunstig. Bij de Ford en Chevrolet is het wer'k hervat, hetgeen te Londen en hier de stemming gunstig beïnvloedde. De koersen waren dan ook over de geheele linie vaster. Vooral Kon. Olies waren vast op 420. H.V.A. op 529. Ook Kon. Booten waarvan heden de emissie plaats vindt, waren zéér vast op 135 pet. De claims golden 2728. Ook Scheepv. Unies hooger op 1423 pet. Nievelt, Goudriaan en Maas plm. 15 pet. hooger. Philips wa ren laatbeurs 359 na 361pet. Rubber onregelmatig. Enkele soorten iets hooger, andere wat lager. Tabakken vielen niet mee. Senenbah iets hooger, Deli-Miji. echter iets lager. Vanmorgen waren de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3