IBIS SHAG De Erfenis nit Amerika Dobbelmanti lebber... man! Uit de Provincie Kerknieuws. De komende verkiezingen. Gemengd Nieuws F E UI L L ETO N HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. kunnen rijn, reeda bet vorig ja-ar in de Fe rat? Kamer aan de orde geweest. Minister de Wilde verklaarde toen, dat dit niet een zaak van hein wae, maar een zaak van het Kabinet in zijn geheel. „Nu spreekt het vanzelf, aldus de Mi nister, dat, wanneer de regeering meent, dat er redenen zijn om niet toe te laten, dat ambtenaren lid zijn van de N. S. B., a fortiori de minister van Binnenland- sohe Zaken aan de Kroon niet kan advi- eeeren om N. S. B.-ers te benoemen tot burgemeester. Het bezwaar is niet, dat daar geen brave menschen onder zouden kunnen zijn, geen menschen b.v. met een warm Oranjehart. Het kan zich echter voordoen, dat zulk een functionnaris staat voor een collisio officiorum. Zal hij het wettig gezag ge hoorzamen, of den leider, of iemand an ders, die geen verantwoordelijkheid heeft tegenover de Staten-Generaal? Dan staat het voor mij niet vast, dat hij bij zulk een collisio officiorum kiest voor de regee ring en tegen dien man, ik noem nu geen naam. Men gevoelt vanzelf, dat zoo iemand geen burgemeester zijn moet. Wanneer ik, als anti-revolutionair, burgemeester van een stad was en al mijn anti-revolutionaire vrienden zou den tegen mij in opstand komen, dan zou ik gehoorzaam blijven aan de Koningin. Ik als burgemeester zou trouw blijven aan de regeering. Zoo moet het zijn. Al zou een dorp geheel uit N. S. B.-ers bestaan, de burgemeester moet staan ach ter de regeering. Als ik als burgemeester een sociaal-democraat of een N. S. B.-er ais minister van Binnenlandsohe Zaken bad, dan zou ik hem gehoorzaam zijn. Kon ik dit niet, dan ging ik weg. Daar om moet de heer Db Marchant et d'An- sembourg er niet op rekenen, dat onder mijn bewind, tenzij er een radicale ver andering in de houding der N. S. B. komt, een N. S. B.-er geroepen zal wor den tot burgemeester. In zijn repliek betoogde de minister toen nog eens uitdrukkelijk, dat de uit sluiting van N. S. B.-ers van posities ten opzichte van het gezag, niet in strijd was met artikel 5 der Grondwet. „Het is, zeide ihij, volstrekt niet in strijd met de Grond'wet, wanneer de regeering ver klaart, open en rond, dat men voor som mige betrekkingen bij zekere personen niet de gewenscihte geschiktheid aanwe zig acht". Uit de beraadslagingen bleek voorts, dat reeds in December 1933 de regeering aan de toen in functie zijnde burgemees ters -had laten weten, dat zij geen lid der N. S. B. mochten zijn. Belgisch bezoek aan Zeeland. Men was in Zeeland en met name in de gemeenten, die voor een flink deel be staan van het bezoek van vreemdelin gen, beducht voor de bepaling uit het Reglement Autovervoer Personen, dat men voor vervoer met autobussen steeds vergunning moet hebben van den rijks inspecteur voor het verkeer. Men vrees de hiervan groot nadeel voor het bezoe ken van badgasten en andere personen uit België, vooral op de marktdagen te Goes en op Zondag, omdat de vergun ningen drie dagen te voren zouden moe ten worden aangevraagd. D'e rijksinspecteur heeft nu met in stemming van het betrokken departement voor Zeeland de regeling ingevoerd, dat Belgische ondernemers maandvergunnin- gen voor bepaalde dagen en ook zelf in te vullen formulieren kunnen krijgen. Naar het buitenland. De Cammisisaris der Koningin in Zee land en Mevrouw Quarles van Ufford zijn voor enkele weken naar het buitenland vertrokken. Candidaatstelling Tweede Kamer. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor de volgorde van de candidaten op de R.K. lijst voor de a.s. TWeede Kamerver kiezing ging het voor de Zeeuwsche plaats op die lijst voornamelijk tusschen de 'heeren E. Lockefeer te Hulst en dr A. J. J. M. Mes te Heinkenszand. Laatst genoemde werd met groote meerderheid van stemmen gekozen tegenover eerstge noemde, die thans lid der Kamer is. door An n e B a e 1 e. 100) o1 „Ik zou in elk geval daarvoor mijn uiterste best doen", antwoordde de jon gen kort en eenvoudig. „Er is nog geen testament opgemaakt, maar jij bent toch de eenige, wettige erfgenaam. Ik geloof, dat wij het wel heel goed met elkaar zullen kunnen vin den en je moet maar aan grootvader Dauncey vragen, of je hier dikwijls moogt komen. Ik ben soms bang, dat die groot vader van je nog steeds een beetje on verzoenlijk is, ook al meent hijzelf van niet. En jij, mijn jongen, kun jij het verleden vergeven en vergeten?" Weatherley knikte toestemmend en zijn grootvader ging verder: „Ik ben van plan je met den nieuwen cursus naar Harrow te sturen; daar krijg je de allerbeste opleiding, die er te krij gen is en ik ben er zelf vroeger ook geweest. Ik vertrouw, dat je daar flink je best zult doen en ook daar nooit de laatste woorden van je ouders zult ver geten. Maar voor dien tijd moet je nog eens dikwijls hier komen, opdat we el kaar tenminste goed loeren kennen. De heer Mea verkreeg 8190 stemmen, de heer Lockefeer 1088 stemmen. Voor le plaatsvervanger verkreeg de heer Lockefeer 3058 en de heer Mes 940 st. De burgemeester van Wolfaartsdijk vraagt ontslag. Naar het „Dagbl. v. Zeel." vernam, hbeft de burgemeester van Wolfaartsdijk eervol ontslag verzocht als zoodanig. Dit ontslag is hem tegen 1 Mei a.s. verleend. De beer v. Bleiswijk Tierens Verhagen is sinds 1928 burgemeester van Wol faartsdijk. (Bij informatie konden wij geen offi- cieele bevestiging van dit bericht ver krijgen, in ieder geval zal de tweede ali nea van bovenstaand bericht wel voorba rig zijn. Red. Z.) Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pl]p. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. Goes. Onder groote belangstelling, vooral uit tuinbouw-, veilings- en han delskringen, had Zaterdagmiddag de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. de Jonge, in leven veilingmeester bij de Vei- lingsvereenigin'g Zuid-Beveland alhier. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door den heer H. A. Hanken, voor zitter van de veilingsvereen. Zuid-Beve land, den heer P. Zegers te Kapelle na mens de Exporteursvereen. „Ons Belang" en door Ds W. H. v. d. Vegt, predikant der Geref. Kerk alhier. Krabbendijke. Donderdagavond verga derde de A. R. J. A. onder voorzitter schap van dhr L. Haverhoek. Mej. Riek Haverhoek leidde in het onderwerp: De- fensie. Hierop volgde bespreking. Mej. Jaan Haverhoek gaf daarna een overzicht van het politiek gebeuren der laatste maand. (Belangeloos bericht.) D'e heer G. de Hamer is met ingang van 12 April benoemd tot tijdelijk opzich ter bij de Ned. Heide-Maatschappij te Rotterdam. Kapelle. De Cbr. Meisjesvereen. „Ta- bit'ba" hield Zaterdagavond in het lokaal Obadja een goed geslaagden voordradh- tenavond onder leiding van Mevrouw Schmidt. De opbrengst was bestemd voor den verbouw en de verbetering van het ver gaderlokaal Obadja. lerseke. In de laatst gehouden jaarver gadering der Coop. Boerenleenbank on der leiding van haren directeur, dhr Joos Schipper, werd de balans en rekening goedgekeurd. Eindcijfer van de rekening f322.406,86, van de balans f375.277,17. De winst over 1936 bedroeg f 1138,46. Het reservefonds is f 13.475,94 groot. In de vacature J. van Zweden werd als lid van den Raad van Toezicht gekozen dhr L. J. de Rijke Sr. Aanwezig waren 95 leden. Mamy blijft voorloopig bij ons en wat je ander zusje betreft, boe beet ze ook weer?" „Marjory bedoelt U? Die wil bet liefst bij tante Belle blijven." „Voorloopig lijkt me dat ook wel het beste. Ik kan jullie toch ook niet allemaal tegelijk bij grootvader Dauncey weghalen. Wel heeft je vader jullie aan miji opge dragen en alle kosten en onkosten voor jullie komen dan ook heelemaal voor mijn rekening." „Ik vind het heerlijk, dat ik naar zoo'n goeie school zal mogen gaan. Eb wat zou den vader en moeder dat ook prachtig gevonden hebben! Ik zal mijn best doen, om het vertrouwen, dat u in me stelt niet te beschamen." Bij de gedachte aan zijn jonggestorven ouders vulden Weatherley's oogen zioh met tranen en de landheer trachtte zajh gedachten af te leiden met de woorden: „Je moet nu maar probeeren om vriendschap met Silverking te sluiten, dan zal hij je voortaan ook wel met wat meer zachtheid behandelen. Kom, we gaan nu maar eerst lunchen." De landheer gaf het paard nog wat ha ver, dat het dier uit zijn handen vrat en Weatherley sloeg plotseling zijn beide armen om Silverking's nek, wat met een vroolijk gehinnik werd beantwoord. De vriendschap was gesloten. De twee laatste Zaterdagen werd des avonds op het dorp luidkeels gevent door N. S. B.-ers, die onder het geroep van: „Weg met alles wat rood en rot is!" 'hun propagandamateriaal trachtten te verkoopen. De politie heeft hun evenwel 1.1. Zaterdag verboden dit langer te doen. i Zaterdagavond werd alhier een ver gadering belegd van de georganiseerde mosselkweekers van de Nederlandsche Visscherijcentrale onder voorzitterschap van bet hoofdbestuurslid, dhr G. Sinke. Medegedeeld werd, dat een twaalftal schatters mocht worden benoemd om de mossels te schatten, die op de verschil lende perceelen in Zeeland aanwezig zijn. Ieder van de vijf mosselplaatsen in Zee land mag 20 pet. van de georganiseerde mosselkweekers teT plaatse benoemen als schatters. lerseke als de grootste mos selkweekplaats mag 12 kweekers aanwij zen. In tegenstelling met bet voorgaande jaar kon men constateeren dat de stem ming onder de kweekers nu zeer gunstig was en dat de mosselkweekers dat plan zeer toejuichten. De voorzitter deelde nog mede, dat het Dagelijksche Bestuur van het G. V. K. er van overtuigd is, dat de kweekers mede zeggenschap moeten hebben in het doen en laten van bet bestuur. Dit plan kan dan ook als een zeer verstandige daad van bet nieuwe bestuur aangemerkt wor den. Hansweert. De heer L. Hoekstra, kom mies bij de Directe Belastingen enz. te Ossendrecht wordt met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Hansweert. Hoedekenskerke. Op de Vrijdagavond gehouden eindles van den 2-jarigen al- gemeenen tuinbouwcursus ontvingen een diploma met goeden uitslag: H. Louisse, T. van Doeselaar, S. A. Helmstrijd, J. Leendertse, C. la Grand, A. P. Bolier, P. Bolier, L. Hollemans en P. Marijs. Het diploma met voldoenden uitslag ontvingen J. Marijs en A. den Dekker. Dhr Ir B. Bosma schetste het nut van dit onderwijs voor allen. H. Louisse bedankte namens de leer lingen voor het genoten onderwijs en bood de onderwijzers namens de cursis ten een aandenken aan. Dhr I. Groenewege sprak namens de Commissie van Toezicht en wekte de oud- leerlingen op een Vereeniging van oud leerlingen op te richten. St Laurens. De netto-opbrengst van de met Pasohen gehouden bazar gedraagt f773. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde onder presidium van dhr J. J. Huissen de vereen, het Groene Kruis. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental op 1 Jan. 1936 bedroeg 505, op 31 December 503. In de voorjaarsvergadering nam dhr J. J. van Doeselaar wegens vertrek af- 1 scheid van de vereeniging. Onder zijn kundige leiding is de vereeniging van 31 leden gegroeid tot 500. Een wijkverpleegster is aangesteld en een eigen magazijn gesticht. Als blijk van waardeering schonk de vereeniging den scheidenden voorzitter een schilderij. In zijn plaats werd als voorzitter be noemd dhr J. J. Huissen en in diens plaats tot secretaris dhr J. P. Israël. In bruikleen waren 209 stuks ten be hoeve van 92 verschillende personen af gestaan. Er werd hulp verleend aan 102 perso ren, waarvan 29 uitsluitend tuberculose lijders, aan 47 kraamvrouwen en zuige lingen en 26 andere ziektegevallen. Het aantal huisbezoeken bedroeg in totaal 2920, waarvan 309 bij tuberculosepatiën ten, 423 bij kraamvrouwen en 2188 bij andere ziektegevallen. Voor twee patiënten werd gebruik ge maakt van de hoogtezon. Ontvangsten voor het Groene Kruis be droegen f 1959; uitgaven f 1889. Idem tuberculosebestrijding: ontvang sten f 740, uitgaven f 755. Kortgene. Dhr P. Verburg 'heeft zijn benoeming tot lid van den Raad aange nomen. Onderwijl ging bet binnen niet minder gezellig toe. Juffrouw Margaretta nam voortreffelijk de honneurs waar en Mamy liet opgewonden al haar schatten en heerlijkheden aan de beide jongste meisjes zien. Flo onderhield zich met de beide oudere dames, want ook juffrouw Dulcey was gearriveerd en samen met haar zuster liet ze Flo de verschillende vertrekken van het kasteel zien. Flo genoot van al die statige pracht en ze benijdde haar kleine nichtje bijna, omdat ze eiken dag bijl al dat moois mocht zijn en loopen en spelen mocht in die deftige gangen en kamers. Marjory moest natuurlijk al bet speel goed van haar zusje zien en ze herkende heel veel dingen, waarmee haar moeder vroeger had gespeeld en waarvan ze baar zooveel bad verteld. De kinderen ver maakten zich opperbest en toen de dames in de kamer terugkwamen, waren alle vogeltjes gevlogen en was Mamy op haar beurt bezig om verschillende dingen te laten zien. 't Werd tijd voor de lunch en met een geheime angst, dat er nu misschien iets zou kunnen gebeuren, dal de stemming bedierf, verzamelden zich allen rondom de tafel. Juffrouw Dulcey en Flo deden echter al hun best om vooral de kinde ren zooveel mogelijk op bun gemak te zetten en ben zooveel mogelijk met en bjj! Loop der bevolking over de maand Maart 1937. Ingekomen: I. de Regt en gezin, van Golijnsplaat. Hubrecht van der Maas en gezin, van Kats. Jacoba de Smit van Kats Marie G. Bolle van Kattendijke. Vertrokken: Pieternella Salomè naar Koudekerke. Janna W. van Balen-de Looff naar O.- en W.-Souburg. Pieter Wiskerke en gezin naar Golijnsplaat. Bavid J. K. Davidse naar Waarde. Ze- ger van der Houwen naar Goes. Zeldzaam geval. De heer J. M. Wiskerke verloor drie jaar geleden zijn trouwring op bet land. Vorige week was men 'bezig om het land open te eggen Bij het schoonmaken van de eg zat de verloren ring aan één der tanden. De ring was nog in goeden toestand. Voetbal. Kortgene. De voetbalvereen. G. V. V. van Golijnsplaat speelde Zaterdagavond vriendschappelijk tegen D. V. O. van Kortgene. Ruststand 11. Eindstand 2—2. Goes. Zaterdag speelde alhier de „Goes Juniores" een voetbalwedstrijd tegen „Tu- bantia" ook van hier. Tot de rust ging de strijd gelijk op, waardoor de stand 11 was. Einduilslag 82 voor Goes. Korfbal Z. K. B. 1e kl. Goes. Togo kreeg Zaterdag Swift uit Middelburg op bezoek. De Goesenaren speelden geen fraaie partij waardoor ze met 70 verloren. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Frederiksoord, W. v. d. Ven te Retranchement. Aangenomen naar Midwolda, S. J. Hoekstra, cand. te Joure. Bedankt voor 's-Heer Abts- en Sinouts- kerke, P. N. Tonsbeek te Kamperland. Voor Zegveld, 3. G. van Ieperen te Leer broek. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zonnemaire, A. J. van Sluys, cand. te Middelburg. Emeritaat. Ds J. Bolman, predikant der Geref. Kerken te Schettens e.a. en Schraard heeft wegens gezond heidsredenen bij de Classis Bolsward zijn emeritaatsaanvrage ingediend. Goes. Afscheid Ds J. J. Hom burg. Voor een schare van naar schat ting 1600 personen, nam Ds J. J. Hom burg gisteravond afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Des morgens had ZvEerwi een afscheidswoord gesproken te Wilhelminadorp. In zijn inleidend woord bracht Spr. eerst dank aan de menschen: aan kerke- raad, kerkvoogdijl, collega's uit de ge meente en classis, organist, koster en hel pers; aan catechisanten en oud-catechi santen. 't Was zijn diepe begeerte: hen Jezius Christus te brengen: Hij maakt voor eeuwig jeugdig en zalig. Tenslotte aan de gemeente, wier trouw en vriend schap hij: niet zal vergeten. Hierna sprak Ds de Vries, namens kerkeraad, kerkvoogdijl en gemeente. Spr. bracht den dank over van bonderden leer lingen, duizenden vertrooste zieken en ontelbare hoorders. Spr. typeerde de pre diking van Ds Hamburg aldus: „Gij! hebt beleden Gods genade in Jezus Chris tus. Dit was het middelpunt van uw pre diking en ook van uw jeugdwerk." Ds Koopmans van 's H. Hendriks kinderen sprak namens den ring Goes en de vele aanwezige collega's. Hun aanwe zigheid wil demonstreeren: Wijl leven mot u mede. Spr. wenschte Ds Homburg toe, dat aan het eind van zijp leven zijn deel mocht zijn dat van den getrouwen dienst knecht. Ds Hl o m b u r g dankte voor deze het eten te helpen, zoodat de statige but ler geen enkele opmerking over hun ge drag had kunnen maken. De landheer was dan ook uiterst tevreden over het verloop van het een en ander en hijl en zij'n zuster genoten buitengewoon van de ongedwongen natuurlijkheid der kinde ren, die geen enkele maal de grenzen der welvoegelij'kheid overschreed. De rest van den dag werd doorgebracht met spelletjes en miuziek en zang. Flo gaf verschillende nummertjes ten beste en haar werkelijk goede stem ontlokte den landheer een oprecht gemeend compli ment. Marjory en Dolly probeerden hun krachten op een duet en zelfs Mamy moest verschillende nummertjes ten ge- hoore brengen. Even dreigde een pijnlijk moment de goede stemming te verstoren, toen het hooge stemmetje van het kind plotseling „Charlie is mijn liefste" in zette. Er viel een beangstigende stilte en Marjory fluisterde haar broertje in het oor: „'tis net of we vader al een beetje gaan vergeten. Dat Mamy ons daaraan nu nog moet herinneren", „Ik geloof toch, dat vader zelf zou wil len, dat we vroolijk en opgewekt zijn," zei Weatherley terug. Toen het tijd was om thee te gaan drinken, begaven allen zioh naar de ont bijtkamer, waar een groote ronde tafel gezellig was gedekt en allerlei heerlijk Een candidaat voor motorverkeer. Te Utrecht is Zaterdag opgericht de vereen. „Algemeen Belang" welke zich ten doel stelt die belangen te behartigen welke thans in den politieken strijd in de verdrukking komen. Daarbij is in de eerste plaats gedacht aan de belangen van de Nederlandsche automobilisten en van het motorwegvervoer, dus van auto transport- en busdienstondernemers, van binnenschippers en van de plattelanders, welke laatste categorie belang heeft bij goede en goedkoope autobusdiensten. Het ligt in de bedoeling den heer N. Kraak Steeman, secretaris van den Ned. Bond van Autobusondernemers te 's Gra- venhage, in tien kieskringen als nr 1 op de candidatenlijlst te plaatsen. De heer Kraak Steeman hield een rede over „De lasten van het motorwegverkeer", waar in bij verklaarde, dat met protestvergade ringen tegen de zware lasten niets te be reiken valt. Wij wenschen, zoo zeide hij, niet te jagen naar zetels, doch willen er slechts naar streven, dat onze nijpende zorgen in de Kamer ernstig genomen zul len worden. woorden. Daarna hield hij1 zijn afscheids- predikatie over Hand. 2032. Daarbij ontwikkelde spr. deze gedachten: 1. Spr. beveelt de gemeente aan aan God; 2. aan het woord van Zijp genade, dat Hém verheerlijkt en óns zaligt; 3. Die machtig is u te bouwen, u vermeerde rende de gaven en in getal; 4. u gevende een erfdeel onder de geheiligden, dat is de erfenis der wedergeborenen. Spr. begon zijn loopbaan met „EP hij leidde ben tot Jezus". Hij wilde deze be ëindigen met „Geloofd zij Jezus Chris tus!" Het kerkkoor verleende bijl dezen dienst zijp medewerking. Op verzoek van Ds de Vries zong de gemeente den scheidenden leeraar toe: „De Heer zal u steeds gadeslaan". Staven isse. Na een vacature van ruim twee jaar werd Zondag de heer J. Bate laan, candidaat tot den Heiligen Dienst, bevestigd in het ambt van predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier. De bevestiging geschiedde door Dr Jakobs uit Boskoop, die een predikatie hield naar aanleiding van 2 Tim. 2 15. Na de predikatie werd overgegaan tot de bevestiging. Aan de handoplegging werd deelgenomen door den consulent Ds Kraay. De gemeente zong den bevestigde toe Ps. 20 vers 1. Des namiddags verbond Ds Batelaan zich aan de gemeente met het houden van een predikatie naar aanleiding van Joh. 3 vers 30. Na de predikatie volgden de gebruikelijke toespraken tot den be vestiger Dr Jakobs, de kerkelijke colle ga's, de burgerlijke overheid,, den con sulent en de ringbroeders. In beide diensten was het kerkgebouw tot de laat ste plaats bezet. Vooral des namiddags waren velen van elders opgekomen. Spoorwegambtenaar uit een trein gevallen. Za terdagmorgen is op de spoorlijn aan den Ringdijk te Amsterdam ter hoogte van post M een ambtenaar van weg en wer ken der Spoorwegen uit een rijdenden Dieseltrein gevallen. De man kwam terecht tegen de langs den spoorlijn loopende telegraafdraden, waardoor de hevigheid van den val ge broken werd. Niettemin kwam bij toch nog zóó ernstig te vallen, dat hij een sohedelfractuur opliep. D'e G. G. en G. D. heeft hem naar het gasthuis vervoerd. Omtrent de toedracht tot dit ongeluk wordt gemeld, dat het slachtoffer ver- moelijk onwel is geworden en zich naar den uitgang heeft begeven, waar bij de deurkruk heeft vastgehouden. Door de bewegingen van den trein moet de deur epen zijn geraakt, waarna het ongeluk is geschied. Jongen verbrand. Vrij dagavond is door tot nog toe onbekende oorzaak een heidebrand ontstaan onder Fochteloo. Een aantal kinderen ging kij ken, onder die ook de 10-jarige Piet Mui- beden tot aanvallen uitnoodigden. Bo vendien lag er naast elk bordje een mooi cadeau met de respectievelijke namen er op, want juffrouw Margaretta deelde lie ver op Nieuwjaarsdag geschenken uit dan op Kerstfeest. Onder dankbare en bewonderende uitroepen werd alles be keken, terwijl het een en ander zich al weer heel goed liet smaken. Maar ook aan dien heerlijken dag kwam weer een eind en om acht uur reed het rijtuig weer voor om de gasten naar huis te brengen. Juffrouw Dulcey ging direct mee, zoodat de reis niet tweemaal behoefde gemaakt te worden. De landheer nam Flo nog even apart en hij bedankte haar voor hun bezoek maar verzocht haar tevens aan haar va der te willen zeggen, dat hij erg teleur gesteld was geweest door zijn wegblijven, terwijl hij meteen vroeg of Weatherley in de loop van de volgende week nog eens op het kasteel mocht terugkomen. En aarzelend voegde hij er nog aan toe: „Maar wat moeten wo met Marjory? Moet zij ook ander onderwijs hebben?" „We behelpen ons tenminste op het oogenblik min of meer, want ik ga iede- ren dag naar de pastorie om Dolly en Marjory samen les te geven, maar u be grijpt, dat ik zelf nu juist ook niet zoo'n bijzonder goede opleiding heb genoten". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2