Gave, zachte en blanke Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. Gemengd Nieuws. 2. D'e besetting der kieuwen sal de taak der leeraren zeer verzwaren, doch van de leerlingen zal om toch behoorlijke re sultaten te bereiken, grooter inspanning worden gevergd, D'e leerlingen, die geen lust hebben om aan te pakken, kunnen beter weggaan. Men vraagt niet het on mogelijke van hen, maar wel om alle zei len Lij te zetten. Om de hoog noodige meerdere ruimte te krijgen zal een vrij ingrijpende verbouwing van de school noodig aijn, en toch zal het onderwijs voortgang moeten hebben. Spr. herinnerde aan de jubilea van de beeren H. A. Ehkelaar en J. A. Julianus, aan bet vertrek van den heer P. de Wijs en bet komen van den heer Ir B. D. de Roos als leeraar; aan het stichten van het D'oetsfonds voor steun aan hen, die bij een sc'hoolongeval verwond worden; en bracht ten slotte dank aan de Teeken academie, die geld voor prijzen beschik baar stelde. D'e directeur, de heer C. Doets, zei, dat het proefwerk niet is tegengevallen. Niet tegenstaande grootere klassen en minder gunstige omstandigheden waaronder het werk gemaakt moest worden, zijn goede resultaten bereikt en in de eerste en twee de klasse cijfers van 8 en 9 behaald. D'it is ook in de derde klasse het geval en zelfs bereikte een leerling het cijfer 9^2. Hierna ging spr, over tot het bekend maken van de bevorderingen en het hit- reiken van de diploma's en de prijzen Spr. wenschte ten slotte de leerlingen ge luk met de behaalde diploma's en wekte hen op met de studie bijv. aan de Avond school door te gaan. Spr. wees er op, dat de toekomst minder somber is, nu er al om opleving is. D'e heer Veitregt heeft ten slotte opge wekt trouw de cursussen te volgen, voor al de leerlingen der derde klasse, die nu voor het laatst zal bestaan. Tot de gedi plomeerden richtte spr. het verzoek den naam der school hoog te houden. Hij bracht dank aan den directeur, leeraren en concierge voor hun toewijding. Ten slotte hebben vertegenwoordigers van de verschillende afdeelingen der derde klas se het woord gevoerd en dank gebracht. A. Kloosterman. A.s. Donder dag herdenkt de heer A. Kloosterman te Scheveningen den dag, waarop hij vóór 50 jaar werd benoemd tot hoofd eener Chr. school. De jubilaris werd in 1864 te N i s s e (Z.) geboren. Na 3 jaar op de boerderij van zijn vader werkzaam te zijn geweest, bezocht hij de Normaalschool te Goes. Na korten tijd in Zeeland als onderwij zer werkzaam te zijn geweest, werd de jubilaris in 1884 onderwijzer aan een Chr. school te Rotterdam. 1 April 1887 werd de heer Kloosterman hoofd der Chr. school te Dinteloord. 20 jaar heeft hij deze functie bekleed. Tijdens zijn verblijf te Dinteloord gaf de heer Kloosterman den stoot tot de oprichting van het bekende Weekblad „De School met den Bijbel". 15 Septem ber 1903 verscheen het eerste no. van dat orgaan onder redactie van den jubilaris, die een staf van 15 medewerkers om zich vereenigd had, w.o. niemand minder dan Prof. Dr H. Bavinck. In 1907 legde de heer Kloosterman zijn hoofdschap neer, teneinde zich geheel te kunnen geven aan „De School met den Bijbel". Vier jaar heeft hij dat gedaan. In 1911 trad hij opnieuw de school binnen en arbeid de gedurende vier jaar aan een drietal scholen, allen te Rotterdam. In 1911 ver trok hij om de gezondheid van een van zijn kinderen naar Scheveningen en is daar tot 1926, toen hij wachtgelder werd, werkzaam geweest aan een bijzondere school. Naast „De School met den Bijbel" redi geerde de jubilaris ook de „Delfshaven- sche Courant" alsmede de „Bad- en Ree- derij courant". In 1928 verliet de heer Kloosterman het onderwijs met pensioen. haiiden bij dagelijksch werk zijn alleen mogelijk wanneer U zich tot gewoonte maakt Uw handen geregeld met PUROL in te wrijven. (Adv.) Drie kommiezen om het le ven gekomen, twee ernstig ge wond. Bij het grensplaatsje Velen, ach ter Bocholt, is een auto, waarin zes Duit- sche kommiezen waren gezeten, tegen een boom gereden. Drie der inzittenden, allen gehuwd, kwamen daarbij om het leven, terwijl twee anderen ernstig gewond werden. De auto is totaal vernield. Op lichter ij met hypotheek beloften. Te Rotterdam werd op ver zoek van de marechaussee uit Asten (N.-Br.) en voor verder onderzoek naar Someren overgebracht de makelaar J. v. d. G,, die niet alleen te Someren, doch ook in verschillende andere plaatsen in die omgeving goedgeloovige menschen van eenige tientjes heeft weten te ont lasten. Door B. werden in de plaatse lijke pers advertenties geplaatst, waarin tegen lage renten hypotheken werden aangeboden. Zij, die op dit aanbod in gingen, kregen weldra bezoek van v. d. G., die voorgaf, dat eerst een taxatie van de panden vooraf diende te gaan, waar van de kosten bij vooruitbetaling moes ten voldaan worden. Met deze betaling eindigde evenwel van de zijde van v. d. G. de onderhandeling. Geen van de f 20 en meer betaald hebbende personen hoor de nog iets van hem. Peper in 't gezichtgegooid. Op de buitenplaats van den heer B. te Leiden heeft bij een ruzie over een ge geven ontslag, da 31-j«rige werkman T. A. du B, zijn tuinbaas B, een fleeehje met peper in het gezicht geworpen, ten einde hem daarmede in zijn oogen te treflen, De oogen van den tuinbaas wer den gelukkig niet aangedaan. De werk man is in arrest gesteld. Jeugdige dievegge aange houden. Te Nieuwerbrug (Z.-H.) is proces-verbaal opgemaakt tegen een jeug dig meisje, verdacht van diefstal van geld. Het totale bedrag, dat door het meis je ontvreemd is, bedraagt ongeveer f 400. Als werkster bij een landbouwer aldaar had het meisje verscheiden malen be dragen aan geld gestolen. Ongeveer een half jaar lang vermiste de landbouwer telkens geld, tot tenslotte het meisje betrapt werd. De politie heeft het meisje verhoord. Zij legde een volledige bekente nis af. Verscheidene artikelen, welke zij van het geld gekocht had, o.a. een elec- trische naaimachine, zijn door de politie in beslag genomen. Kan. Ned. Landbauw-Comité. In de dezer dagen gehouden vergade ring der eerste afdeeling van het Kon. Ned. Land'bouwcomité werd besloten een adres te richten aan den minister van financiën, waarin een wijziging van de wet op de grondbelasting zal worden be pleit, in dier voege, dat deze belasting jaarlijks met 510 pet. worde vermin derd. In verband met de mogelijtkiheid van het optreden van een nieuw ministerie werd besloten met adresseeren te wach ten tot na de verkiezingen. Naar aanleiding van een schrijven van de vereeniging van hoofden van lagere land- en tuinbouwscholen, omtrent het treffen eener regeling, waardoor tegemoet wordt gekomen aan den thans bestaan- den toestand, dat de animo voor toelating tot de lagere landbouwscholen veel groo ter is dan de beschikbare plaatsen, werd breedvoerig van gedachten gewisseld. De vergadering achtte het stichten van nieu we scholen de beste oplossing. Echter dient de plaats van vestiging oordeelkun dig te worden gekozen, teneinde leegpom pen van bestaande scholen te voorkomen. In het algemeen wordt een geleidelijke uitbreiding van het aantal kalverschetsen wenschelijik geacht, daar de tegenwoordi ge regeling tot een ongewenschte verstar ring leidt. Alvorens echter ten deze stappen te doen, werd het verstandig geacht de over eenige weken plaats vindende rundvee inventarisatie af te wachten. Gebleken is, dat er behoefte bestaat aan vakkundige leerkrachten, die voorlichting kunnen geven bij de bediening van land bouwwerktuigen. Naar de mogelijkheid de opleiding van zoodanige leerkrachten ter hand te nemen zal worden geïnfor meerd. Minimumprijzen consumptiemelk. Het dagelijksch bestuur der afdeeling zuivel van de Ned. Zuivelcentrale heeft in zijn vergadering van 25 Maart be stuursbesluit 110, waarbij de minimum- inkoopprijzen worden vastgesteld voor consumptiemelk I, zoodanig gewijzigd, dat in dit besluit onder 2 in plaats van „5.20 cent per liter" wordt gelezen „4.90 cent per liter". D'it besluit treedt in werking met in gang van 28 Maart a.s. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Licht in 't Oosten. In aansluiting op het gepubliceerde persbericht Necorus stelt het Neder- landsche Comité tot steun der Christe nen in Rusland „Licht in 't Oosten" ei prijs op het volgende te verklaren: Nu de aangename samenwerking, welke wij in Necorus twee jaren mochten heb ben met het thans opgeheven Schabert- Comité voor den Baltischen Rusland- Arbeid, tot ons leedwezen niet kon be stendigd worden, zullen wij vanaf heden, net als voorheen, onzen arbeid zelfstan dig weer voortzetten. Ons Comité is in Nederland het oudsto Rusland-Comité (in 1925 door wijlen no taris James gesticht). Het vertegenwoordigt in ons land den arbeid van den Dhitschen Zendingsbond „Licht im Osten", die in het jaar 1918 door de predikanten Kroeker en Jack (beide voorheen in Rusland) opgericht werd. D'eze D'uitsche Zendingsbond steunt in en buiten Rusland allereerst den „Alrus- sischen Bond van Evangeliumchristenen", die op zijn laatstgehouden synode van het jaar 1926 te Leningrad besloot „ver binding des geloofs en des geestes te zoe ken met kringen van de Historische Reformatie van West-Europa. (Het aan tal gemeenten van dezen Bond bedroeg in dat jaar tegen de 6000). Zoowel vroeger, in den tijd van het czarisme, als tegenwoordig, in den tijd van het boschewisme, hebben deze evan gelische christenen de allerzwaarste ver volging te verduren. Alle verdrukten hebben recht op onzen steun. Wie echter allereerst zijn Evange lische Geloofsgenooten in Sovjet-Rusland steunen wil, zende zijn bijdrage aan het: Nederlandsch Comité tot steun der chris tenen in Rusland „Licht in 't Oosten". De Nederlandsche steungelden komen na aftrek van noodzakelijke onkosten, ge heel en alleen den verdrukten geloofsge nooten in Sovjet-Rusland ten goede. An dere arbeid van den Duitschen Zendings bond wordt door 't Nederlandsche Co mité financieel niet ondersteund. Het geldelijk beheer staat onder controle van een Commissie van Advies en Toezicht, bestaande uit de heeren: Mr B, de Gaay Fortman, Rechter, Amsterdam; Mr G\ P. Haspels, Burgemeester, Nw, Amstel; D. G. J, Baron v, Heemstra, Comm. in Eff, Amsterdam. D'e volgende personen verklaarden zich reeds bereid in een Comité van Aanbeve ling te willen zitting nemen: Prof. Dr K, Dijk, Den Haag; D'r W, G. Harren- stein, Santpoort; D'r J. H. Scheurer, Amersfoort; Mej. J. H, Kuyper, Den Haag; D'r C. W. Th. Baron van Boetze- laer van Dubbeldam, De Bilt; H P. van der Borch tot Verwolde, Bilthoven; D'r J. R. Callenbach, em.-pred., Bilthoven; Prof. J. W Geels, Apeldoorn; Prof. D'r F. W. Grosheide, Amsterdam; Jonkvr. J. C. G. E. Hora Siccama v. d. Harkstede, Hil versum; Mr C. de Roon Swaan, Velp; C. Smeenk, Arnhem. Namens het Nederlandsch Comité tot steun der Christenen in Rusland „Licht in 'tOosten": G. L. Baron van Boetzelaer, Bilthoven, Voorz,; Ds F. Dresselhuis, Geref. pred., Oldeboorn, Secr.; G. Streit- horst, Weesp (giro 166821), Penn.; Ds H. Janssen, Den Haag, Alg. Adj. Vleesch braden. Het is onjuist het vleesch in een zeer heeten oven te brengen. Weliswaar ziet het er dan beter aan den buitenkant uil en geeft het vleesch een goede jus, maar het droogt zoo sterk uit, dat behalve de korst het vleesch niet meer smakelijk is. Ook schrompelt het veel te veel samen. Daarentegen heeft vleesch, dat bij lagere temperatuur gebraden wordt, een mooie bruine kleur, het zwelt op, bevat geen aangebrand bot en smaakt voortreffelijk. Aan de Universiteit van den staat Ohio zijn proeven enomen over het gewichts verlies bij braden. Twee gelijke stukken van hetzelfde dier, rechts en links uitge sneden. Het verlies bedroeg in het eerste geval 41 pet. en in het tweede 13.4 pel. Men heeft op twee dingen te letten: op de oventemperatuur en op de tempera tuur in het binnenste van het vleesch. Da eerste is gemakkelijk controleerbaar en wat de tweede aangaat, is aangetoond, dat de juiste temperatuur van goed door braden binnen in 't vleesch ligt tusschen 68 en 86 gr. C. Bepaald foutief wordt genoemd de in al onze kookboeken voorgeschreven me thode om het vleesch tijdens het braden herhaaldelijk met de jus te overgieten. Dit is verkwisting van tijd en arbeid. Voor verbetering van de kwaliteit der saus wordt het gebruik van spek aange raden voor ben, die geen bezwaar hebben tegen gelardeerd vleesch. Door het over gieten wordt in elk geval het uitdrogen niet voorkomen. Moeilijk is het om den juisten duur van 't braden voor te schrij ven. Vleeschsoort, ouderdom, aanwezig heid van botten, grootte en dikte van het stuk, vetgehalte en grootte der oven zijn alle factoren, die invloed uitoefenen. Enkele recepten. Aardappelpurée(4 person»n) 2 pond gekookte aardappelen, 34 klei ne kopjes melk, een stukje boter, 2 thee lepels Maggi's Aroma, een beetje noot muskaat. Maak de gekookte aardappelen fijn, vermeng ze, onder roeren, met Je koken de melk, boter, zout. en geraspte nuot. Laat ze, onder roeren even doorstoven. Roer er even voor het opdoen de Maggi's Aroma door. Gestoofde snijbiet, ver sierd met eieren (4 personen). 1 kg snijbiet, 1 stukje boter, 4 eieren, 1 ons geraspte kaas, 2 theelepels Maggi's Aroma. Wasch de snijbiet goed, kook ze gaar in een beetje water met zout, laat ze goed uitlekken en hak ze fijn. Stoof ze met een stukje boter, roer er de Maggi's Aioma goed door en doe ze in een platte schaal. Kook de eieren hard, pel ze, snijd ze door midden, neem de dooier er uit, en maak ze fijn met een vork. Vermeng de helft van de dooiers met geraspte kaas en vul met dit mengsel de eierhelften. Druppel er wat Maggi's Aroma op. Strooi het overgehouden eigeel over de snijbiet. Zoute bolletjes. 125 gram bloem, Fa dl melk, 10 gr. gist, 90 gr. bo ter, 10 gr. zout, Yi ei, 1 eierdooier. Doe de bloem in een kom. Maak in het midden een kuiltje en doe daarin de lau we melk en de gist. Roer alles even luch tig dooreen en laat dit mengsel nabij een brandend fornuis of een kachel geduren de een kwartier rijzen. Voeg er vervolgens de gesmolten boter het zout en het los geklopte kwart ei aan toe. Kneed alles te zamen tot een soepel deeg en laat dit nog een half uur, nu op een koele plaats, rusten. Draai van den grooten deegbal dan ver scheidene kleine balletjes (iets grooter dan gehaktballetjes, die in de soep ge bruikt worden), druk deze eenigszins plat en leg ze op een beboterd bakblik. Bestrijk de bolletjes met den eierdooier, die met eenige lepels water is losgeklopt. Bak de bolletjes in een vrij heeten oven tot ze mooi bruin zien en gaar zijn. Gestoofde prei. Benoodigd: twee bossen prei, een kommetje azijn, een lepel bloem, wat boter en peper. Bereiding; Nadat men de prei heeft schoon gemaakt snijdt men ze in niet te groote stukken, en kookt ze gaar in niet ie veel water met zout. Duur ongeveer een half uur. Uitlekken op een vergiet maar vocht bewaren. De boter wordt met de Lloem geroerd, daaraan wordt wat van het preinat toegevoegd benevens de azijn on een weinig peper. Hierin de prei gaar stoven, Eenlpe wenken. Een molton kleed onder het tafellaken voorkomt het vormen van kringen op het tafelblad. Bovendien dempt het op aan gename manier het geluid van het neer zetten van schalen en borden. Wie zakdoeken, handschoenen, sjaals en dergelijke kleinere onderdeelen van de garderobe bewaart in doozen of laden, die bijna voortdurend gesloten zijn, iegge in diezelfde afgesloten ruimte een stukje goede, zacht geparfumeerde toilet zeep, al of niet in papier verpakt. De voorwerpen, in de lade of doos geborgen, zullen iets van den geur, die van de zeep uitgaat, overnemen. Het spreekt vanzelf, dat alles in zindelijken toestand wegge borgen moet worden. Om het springen van de huid der handen te voorkomen, moet men de han den na het wasschen zorgvuldig afdrogen en ze geregeld inwrijven met glycerine of met een vette crème. Heeft men eenmaal last van een gesprongen huid, dan zit er niets anders op dan het watergebruik eenigen tijd te vermijden en de handen te reinigen met olie of met een goede gold cream. Ook des nachts poederen kan aan bevolen worden, in welk geval men goed doet, handschoenen aan te trekken, om te voorkomen, dat de poeder er afvalt. Men kan vlekken van een onafbrand- baren haard verwijderen met het volgen de middel; Lux met brandspiritus aan mengen tot ze volkomen is opgelost, hier mede de vlekjes inwrijven om ze dan ver volgens met een wollen doek na te wrij ven. Ook als zoo'n haard een lichtgrijzen gloed krijgt is dit middel aan te bevelen. Het behoeft zeker geen betoog, dat de haard bij zoo'n behandeling koud moet zijn. Beste Jongens en Meisjes! Al weken gaan onze gedachten uit naar het Paaschfeest, en dan denken we aan iets licht's en blij's, immers, heel de natuur is nu één feestjubeil Overal om ons heen zien wij het nieuwe leven ontluiken, bloesems en bloemen, het frissche gras, alles is een Lentezang. Als de zon maar even doorbreekt is de wereld zoo schoon. D'e klaarblauwe lucht, de frissche stroo men, de zwellende knoppen die een bloe men- en bladerpraoht beloven, de prille teergroene blaadjes die we hier en daar al zien, dat alles is één feestzang dat God ons de Lente en straks weer de Zomer wil schenken. Het is goed dit te genieten! We voelen ons weer jong en blij in de koesterende Lentezon nu alles weer her leeft. Ja, als 's morgens de zon een stralen de Lentedag belooft, is het feestl Maar het echte Paaschfeest is van veel hooger waarde. Gister was het Goede Vrijdag. Een vreemde naam, Goede Vrijdag, voor een dag waarop we zoo'n droef ge beuren herdenken? Nee, toch niet! Het is immers een „goede" dag, want op dien dag herdenken we dat Jezus aan het vloekhout voor onze zonden heeft be taald. Hij heeft zichzelf geofferd, opdat wij deelachtig zouden worden de Hemelsohe heerlijkheid. Hij heeft zichzelf gegeven, voor ons zijn bloed gestort, opdat wij zouden ont vangen, vergeving van onze zonden, D'e diepste vernedering moest Hij dra gen, Hij werd gekruisigd en begraven. Maar Jezus is niet in zijn vernede ring gebleven! Op den eersten Paaschdag is Hij op gestaan van de dooden. Hij, onze Koning, heeft den dood overwonnen, voor ons! Jongens en meisjes, jullie bent nog zoo jong, maar toch niet te jong om Hem als Koning te erkennen en dien Koning heel je hart te geven. Steeds meer zijn er op aarde men schen en machten bezig, om Gods kin deren van Hem af te trekken. D'aar moeten we tegen strijden, nu al in onze jeugd. En dat kunnen we alleen doen, dooi Hem trouw te dienen. Nu al, dat moet je niet uitstellen tol je ouder geworden bent. Jezus heeft im mers zelf gezegd: „Laat de kinderkens tot mij komen, want hunner is het ko ninkrijk der Hemelen". Welk een heerlijke belofte houdt dit in Laten wij dan ook aan Zijn roepstem gevolg geven, en Hem dienen met heel ons hart, dan zingen wij met den psalmist: Gij gansche aarde juicht den Heere, Dient den Heere met blijdschap! Hier volgt een raadsel voor allemaal. De volgende week plaats ik weer prijs raadsels. Het geheel bestaat uit 54 letters. Het 47. 52. 38. 19. 20. 29. was het feest van de 37. 50. 7. 28. 5. 43. 19. 32. 21. 34. 30. 10. 40. 38. 27. 9. 31. 49. 3, is een an der woord voor straffen. 8. 44. 31. 18. 28. een bekende vrouw uit het N.T. Een plaats bij een zee in Galilea is 51. 37. 22. 25. 23. 18. 40. 50. Een 33. 46. 12. 48. 24. 47. 13. 18. 15, 38. 27. 2. 36. was een tempeldienaar. Rachel noemde een van haar kinde ren 22. 6. 16. 12. 54. 18. Een 45. 29. 11. 1. 42. 17. 37. 30. 14, ia een dienstknecht van een koning. Amos mocht niet meer te 22. 49, 21, 4, 35, 43, profeteeren. Het volk Israël deed veel dat 26. 89. 41. 53, 81. was. Met groeten TANTE D0LIIE. HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XLH. Want daar schoot Bald te binnen, dat Rekke de plant best verkocht kon hebben! Hij was haar immers vanmorgen niet ko men halen, zooals ze al zoo vaak afge sproken haddoo. Zijn 'hart bonsde hem in de keel als hi) aan die mogelijkheid dacht. Daar was de bloemisterij al, en de kas sen, endaar had je Rekke ook. „Rekke, heb je'm nog?" „Wat?" plaagde Rekke. „De plant!" Even keek Rekke verwonderd; wat had die jongen nu, er klonk zoo'n angst in zijn stem. Kom maar mee hoor, i'k dacht al dat je niet meer 'kwam. Ze is dus nog niet verkocht? Maar Bald, wat dacht je nu van me? Samen gingen ze de warme 'kas bin nen, waar Bald weer genoot van de voch tige aarde- en plantengeur; hij keek maar naar één plant, daar achteraan, in 'het hoekje, zijn plant! Een korte, stevige stengel, daarboven de kroon met de nog dichtgevouwen roode knopjes, een paar waren er al ontloken, groote, roode bloemen. En die was nu van hem! Ineens moest Bald weer huilen, maar dat wou hij niet; hij knipperde met zijn oogen en beet eens flink op zijn tanden; zoo, dat 'hielp. „Rekke, gauw, want Moe komt zóó thuis, maar ik had het geld niet eerder". „Hier, alstjeblieft"; hij duwde hem het liciferdoosje in de handen, en dit nog, het zilveren kwartje rolde uit de envelop pe. Het ging anders dan Bald gedacht had. Als hij op de balk zat, had hij zich altijd voorgesteld het geld bij Rekke te komen brengen, en het dan netjes voor hem uit te tellen. Eerst de dubbeltjes, dan de stuivers, de halve stuivers en de centen. Maar daar kwam nu niets van. Je telt het wel na he Rekke, het is precies genoeg. Bald had de plant zoo wel mee wil len nemen, maar dat mocht niet. Rekke kwam met een groot vel wit pa pier aandragen, dat werd er zorgvuldig omgedaan, bovenaan de punten draaide Rekke er een paar rolletjes in, zoo zou het niet losgaan. Bald stond te popelen! O, wat duurde dat lang, en het was nog zoo'n eind terug. „Toe nou maar Rekke". Ja, even geduld, met bloemen en plan ten moet je altijd heel voorzichtig om gaan, ze zijn zoo teer." Nu, dat wist Bald wel, maar nu wilde hij opschieten. „Is je Moe nu weer heelemaal beter?" „Ja!" Dan zal ze wel blij zijn met zoo'n mooie plant, en nu jij maar geen kunsten meer uithalen." Bald zei niets, en Rekke draaide het laatste rolletje in het papier. Nu voorzichtig aan, maande Rek ke, goed uitkijken waar je loopt en niet te hard, als je valt, maar dat weet je zelf wel wat er dan gebeurt. Ja, dat wist Bala maar al te goed. Daar ging hij al, de plant, zijn plant, in beide armen gekneld. Nu was het toch gebeurd, nu kreeg Moe tóch de plant, en ineens wist Bald het heel zeker. Dit had de Heer gedaan. Hier had God voor gezorgd. En had hij het verdiend? Weer moest Bald aan het gestolen kwartje denken, nee, verdiend had hij het niet. En toch was het wonder gebeurd. Toch liep hij hier met de plant, zijn eigen plant. Dankbaarheid welde op in zijn hart; op dat oogenblik was er maar een ge dachte: Heer ik dank Ul Nog maar een klein eindje, den hoek om.daar zaten Mien en Bram op het hekje te zwaaien; Moe was er dus nog nieteen beetje harder loopen, maar hij1 Ikon haast niet meer, en de plant schudde dan zoo; voorzichtig aan, hoorde hij Rekke weer zeggen, nee, nu moest er op het laatste oogenblik geen ongeluk ge beuren. „Er zit een plant in," fluisterde Bram- metje verbaasd, toen Bald dichterbij kwam. Ja, dat zag Mien ook. Een plant, waar had ie die nu vandaan gehaald. Maar Bald zei niets, regelrecht ging hij de kamer binnen en zette de plant op tafel. Nieuwsgierig stonden Mien en Bram toe te kijken, toen hij het papier er af deed. „Oooah! wat een mooie! Een azalea!" Een oogenblik vergaten ze Moe en de auto, die ieder oogenblik voor kon rijden. „Prachtig! Wat een fijne!" „Vooruit, die bloemen er af!" comman deerde Bald, „deze moet op het tafeltje." Te veel verbaasd nog, gehoorzaamde Mientje onmiddellijk; toen dacht ze weer aan Moe, „toe Bram, Iet jij nu op de auto!" Gauw een bordje uit de kast, de plant kon zóó niet op het mooie kleedje staan, en dat was gauw genoeg in orde. „Prachtig! Prachtig!" bewonderde Mientje, „Jongens! Bald, Mien! Daar héb je'm!"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 7