DE ZEEÜW long Holland snakt naar werk. De Erfenis uit Amerika TWEEDE BLAD Voor den Zondag Wat er deze week voorviel Nü hebt ge Abdi jsiroop noodigl Thans slechts 75 ct. per flacon! Uit de Provincie HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. VAN- ZATERDAG 27 MAART 1937, Nr 149. OPGESTAAN UIT DE DOODEN. Ja, wat meer is, die ook opge wekt is. Hom. 8:34. In het achtste hoofdstuk van den hrief aan de Romeinen handelt de apostel Pau- lus op aangrijpende wijze van het lijden van het zuchtend schepsel. Maar al dat lijden valt weg als hij denkt aan de heerlijkheid die eens zal geopenbaard worden. IN iet altijd zal het lijden duren. Hierin heeft God Zijne liefde geopen baard, dat Hij Zijn eigen Zoon niet ge spaard heeft, maar heeft Hem voor ons allen overgegeven. Christus voor ons gestorven, dat is reeds veel. Maar het is niet alles. Wat méér is zegt de apostel: die óók opgewekt is. Christus is opgestaan. Nu weten wij dat het kruis geen ne derlaag, maar overwinning beteekent. Door Zijne opstanding heeft Jezus Christus bewezen, dat Hij is de Zoon van God., onze Heiland, onze Verlosser. De Heere is waarlijk opgestaan. Jezus leeft. D'aarin ligt uitgedrukt, dat er zeker heid van verlossing is voor heel de we reld, voor heel de schepping' Gods. Nog aanschouwen wij niet de werke lijkheid van de vrijmaking nog zien we met de harmonie der dingen. Maar wij zien met het oog des geloofs, den opgestanen Heiland met eere en heerlijkheid gekroond. En dat is ons genoeg. D'at geeft al de vastheid die wij behoeven. De vrijmaking komt. Dood en graf zijn overwonnen. Christus is het die gestorven is, ja wat meer is, die ook opgewekt is. En nu mogen allen die in Hem geloo- ven zingen: Ik weet dat mijn Verlosser leeft! Gezegend wie dat uitzicht heeft, Wie daarop vast mag bouwen. Mijn, mijn Verlosser, Heiland, Heer, Mijn steun, mijn heil, mijn troost, mijn eer, De rots van mijn betrouwen. Is 't leven Christus, is Hij mijn, Zoo zal mijn dood mijn leven zijn. Waarvoor van 31 Maart tot 6 April wordt gecollecteerd. Geheel Protestantsch Christelijk Ne derland, in den ruimsten zin genomen, zal in de week van 31 Maart tot 6 April, voor de derde maal iets bijdragen voor het gezegende crisiswerk, dat de Centrale voor werkloozenzorg nu reeds enkele jaren doet, en dat ook den steun en de waar deering van onze regeering mag genieten. In 1936 heeft de „Centrale" het tweede beroep gedaan op de offervaardigheid van Christelijk Nederland, omdat de bij eengebrachte som in 1935 door de zeven werkkampen werd opgebruikt. Ze vroeg een ton en kreeg f 125.000,waardoor ze in staat was, nog twee werkkampen te openen, n.l. te Chaam, waar ook de Zeeuwsche jongens worden onderge bracht, en te Beekbergen. Er zijn nu 9 werkkampen. In het jaar 1936 zijn daar 4750 deel nemers geweest, die er in totaal 170.000 dagen hebben vertoefd. Sinds het eerste kamp in Mei 1935 open ging, zijn er omstreeks 6500 jeugdige werkloozen van christelijken huize, in de werkkampen geweest. Bijna vijf duizend jonge men- schen zijn in 1936 gedurende acht weken onttrokken geweest aan de sleur van het niets doen. Ze hebben daar weer den FEUILLETON. door Anne Baele. 95) _o— HOOFDSTUK XXIII. Een u i t n o o d i g i ng. Het was dit jaar een buitengewoon zachte winter, zoodat Kerstfeest het deze keer zonder wit besneeuwde velden en wegen moest doen. De zon weigerde door de trieste, grauwe wolken door te breken en binnenshuis moest men de gezelligheid zoeken, die de natuur uiet vermocht te geven. Maar het Kerstfeest is bij uitstek het feest van de huiselijke gezelligheid, wanneer men zit te schemeren en de kaarsen van den Kerstboom grillige schaduwen tooveren in bet schemerdon ker. De dag na den onverwachten aankomst van mijnheer Dauncey, was donker en triest. Een fijne motr gen leekte traag naar beneden en veranderde de wegen en straatjes van Hollyfield in een modder poel. Het leek meer op een donkere voor jaarsdag dan op een dag in het hartje van den winter en men was licht geneigd te vergeten, dat het nog Kerstfeest was zogen van het werk gesmaakt en nut tigen arbeid verricht. De vrije tijd werd besteed door deel name aan cursussen, lezingen, voor drachten, filmavonden, sport en spel. De dag wordt begonnen met schrift lezing, gebed en zang; terwijl de avond wordt besloten met een korte „aandacht", De jongens krijgen een flinke overall met een paar werkschoenen in bruik leen. Naast den warmen middagpot, eten de meeste jongens nog een brood per dag. Op één dag is honderdvijftig liter snert met een groot stuk worst niets voor 100 gezonde Hollandsche jongens, die flink in het bosch gewerkt hebben. Dan ontvangen de jongens nog een kleine vergoeding in den vorm van zakgeld a f 1,75 per week en vergoeding voor het gebruik van de fiets. Zij, die geen rijwiel hebben, ontvangen een fiets van de „Cen trale" in bruikleen. Op een groot aantal plaatsen zijn de comité's bezig geweest de werkloozen (de jongens en de volwassenen) te helpen, door 't cursuswerk te bevorderen en ont spanningslokalen te openen. En naast dit alles heeft de „Centrale" door middel van de Commissie „Vrouwen Crisis Zorg" een internaat voor opleiding tot huishoudelijke diensten geopend en reeds veertig meisjes een opleiding voor dienstbode kunnen geven. Uit de opbrengst van de collecte in 1937 zal ook aan de vrouwen van een aantal werkloozen gelegenheid worden gegeven er eens een paar dagen „uit te zijn". Dit alles mocht en wil de „Centrale" onder Gods zegen voor de crisis-slacht offers doen. Dank zij de offervaardigheid van Christelijk Nederland. E(n die mogelijkheid om te offeren komt weer in de week van 31 Maart tot en met 6 April, dan is er een collecte door heel Nederland. Op 31 Maart worm door de N.C.R.V. een radio-avond gewijd aan dit werk der „Centraie". Luistert zooveel mogelijk daarnaar en geen mild! Het bedrag, dat er noodig is, moet er komen I MIDDELBURLSCHE BRIEVEN. Amice, Ais mijn geheugen me niet in den steek laat dan lieert uo neer Monaeei in een opennaie raadsvergauermg eens aan merking gemaaat op een daau van dei K.K. scüoolnestuur te Middelnurg. Het .betrof het aanschaffen van een hoek voor de schooibibliotüeeK. Hiermee is ue vraag aan ue orde gesteld of een school bestuur van een bijzondere school ue be voegdheid heeft de schoolbibliotheek naar eigen keuze aan te vuiien. Binnen finan- cieele grenzen meen ik, dat deze vraag beslist bevestigend moet worden beant woord. Een soort medezeggenschap van den raad is hier dan in het geheel niet aanwezig. JNu zou een minder critische geest wel licht minder hard van stapel geloopen zijn, 'dan genoemde heer deed, toen hij ontdekte dat er een boekwerk was aan geschaft met den titel: Het kind van de Socialist. „Dat zou wel niet veel moois wezen". Op een door den raadsvoorzitter g'edane vraag, of hij kennis genomen had van den inhoud, moest hij ontkennend antwoorden. Had hij dat wel gedaan, dan zou het wellicht nimmer tot een openbare afkeu ring zijn gekomen. Behept met een gewone dosis nieuws gierigheid kwam ik er toe het boekje: „Het kind van de Socialist" te lezen. Het bleek mij te zijn geschreven door Zuster Teresa, van de Schijndelsche congregatie en bestemd voor kinderen van 79 jaar. Het werd uitgegeven onder goedkeuring van den Keurraad voor Roomsche jeugd lectuur. Het is het verhaal van een meisje, een eenigst kind uit een gezin, waarvan de vader socialist is geworden en de moeder roomsch is gebleven en haar geloof trouw blijft. Dit geeft aanleiding tot vele on verkwikkelijke scènes, door het kind slechts ten deele begrepen. In het vervolg van het verhaal komt de vader er toe op een rumoerige vergadering van de mo derne vakorganisatie openlijk met het socialisme te breken en keert hij in den schoot der kerk terug, Als zoovele kinderboekjes, het telt slechts 60 blz., laat het zich door oude ren wel lezen. De strekking er van is neergelegd in een zinsnede voorkomende in dit boekje en geuit door kindermond: „die hij de rooie bond gaat, kan niet roomsch blijven". - De onverenigbaarheid van socialisme en godsdienst. Dat is de taal van dit kleine boekje. En die taal verstaan wij En niet alleen wij, maar ook de socialis ten. In de socialistische lectuur is het christelijk gemoed te vaak gekwetst, is er te veel gespot met het heilige, dan dat niet vast zou staan, dat er een onover brugbare kloof bestaat tusschen socialis me en christendom. Die niet te verzoenen tegenstelling blijkt zelfs uit het halfslachtige gebazel, dat godsdienst privaatzaak is. Daarmee wordt dus eigenlijk gezegd, dat er voor de par tij als partij, als organisatie met haar program en levensregel geen plaats is voor den godsdienst. Dat er is een to'taal negeeren van den godsdienst. Ondanks het feit, dat er eenige socia listen hebben gevlagd tijdens de laatste feesten en er eenigen het Wilhelmus ge zongen hebben, zoo zeide overste Bier man het kortgeleden op een vergadering van den Bijz. Vrijw. Landstorm: We moe ten niet vergeten, dat de partij als zooda/- nig in het publieke leven reeds vele open bare vergissingen heeft geboekt en de laatste is nog slechts 4 jaar geleden. Het is goed om in de verkiezingsdagen de dingen zoo te blijven zien als ze inder daad z ij n, en niet zooals ze zoo nu en dan wel eens s c h ij n e n te zijn. Als steeds Uw toegenegen STENTOR. Gij hebt kou gevat' Gij hoesten Gij „doet' er niets aan. Past opl Bijna alle ernstige borstziekten-zijn het gevolg van 't verwaar- loozen eener verkoudheid Kom dadelijk de natuur te hulp, door de vastzi ttende slijm, die ziektekiemen bevat, te verwijderen. Neem daarvoor een zacht en toch krachtig werkend middel, neem daarvoor Akker's Abdijsiroop, die als balsem zal zijn voor Uw zieke en ontstoken ademhalingsorganen. De vastzittende slijm zal dan loskomen. Uw ademhaling zal weer diep en vrij worden, die hoest, dal piepende geluid verdwijnt. Weldra zult Gij, evenals zoovelen vóór U, de Abdijsiroop prijzen als een betrouwbaar middel bij Hoest, Verkoudheid, Bronchitis, Kinkhoest, Griep en Borstbenauwdheid. Moeilijkheden voor het vreemdelingen- bezoek. De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Vlissingen heeft aan Ged. Staten verzocht er bij de regeering op aan te dringen de maatregelen getrof fen ten opzichte van autobussen en touring-cars uit het buitenland in te trekken, of te bepalen dat de vereischte papieren aan de grens kunnen worden verstrekt. Vooral met het oog op de Don- derdagsche bezoeken aan Walcheren vreest men moeilijkheden door de getrof fen maatregelen. Een jeugdige redster beloond. De heer J. J. Oltmans, te Apeldoorn, voorzitter van de commissie voor het jeugdwerk van de -Nederlandsche Reis- vereeniging heeft namens het 'hoofdbe stuur dezer vereeniging aan mej. Johan na de Haas, te Terneuzen, het juniorlid maatschap der Nederlandsche Reisver- eeniging over 1937 aangeboden, alsmede een gratis jeugdreis van veertien dagen in- Juli of Aug. a.s. naar Kien tal. De Nederlandsche Reisvereéniging heeft deze attentie aan mejuffrouw De Haas bewezen als blijk van bewondering en waardeering voor het feit, dat zij, terwijl eenige mannen werkeloos stonden toe te kijken, een bejaarde dame, die te wa ter was geraakt het leven heeft gered en zich daartoe te water had begeven. Middelburg. Aanbod voor gas levering. De N.V. „Z.E.G.A.M beeft een aanbieding gedaan aan de gemeente ter zake van de eventueele levering ge durende een periode van 25 jaren van door haar geproduceerd gas in de gas houders van de gemeente, die alsdan zich met de verdere distributie zou belas ien. Het komt B. en W. voor, dat deze aan gelegenheid van zoodanig belang is, dat de gemeente zich verzekert van de voor lichting van een volkomen objectief en deskundig adviseur. B. en W. meenen dien gevonden te hebben in den heer Ir Rutten, directeur der Gasfabriek te Den Haag, die zich bereid heeft verklaard een desbetreffende opdracht tegen een beloo ning van ten hoogste f 750 te aanvaar den. B. en W. stellen daarom voor hen daarvoor een crediet te verleenen. Eindelijke verbetering K a - n a a 1 w e g. De Kanaalweg van de Sta- tionsbrug tot den spoorweg-overgang na bij de Algemeene Begraafplaats verkeert reeds geruimen tijd in een slechten toe stand. Aangezien de Kanaalweg de ver bindingsschakel vormt voor het door gaand verkeer Vlissingen—-Goes v.v. en hij bovendien op het Prov. Wegenplan voorkomt, hebben B. en W. een ontwerp tot verandering en verbetering doen op maken. De nieuw ontworpen weg bestaat uit een 5.75 m. breeden rijweg (thans gemiddeld 5 m.) van dikke straatklinkers op hun kant en gefundeerd op den be- staanden keiweg, die ongeveer 15 c.m. zal moeten zakken. Ter weerszijden van den rijweg is verder een rijwielpad van que- nast- of basaltinetegels geprojecteerd, breed 1.50 m., terwijl langs het kanaal een 2.50 m. breed voetpad van gekleurde trottoirtegels is ontworpen. Onder over legging van een begrooting van kosten tot een eind-bedrag van f28900 stellen B. en W. voor een crediet te verleenen tot dat bedrag. Op grond van het bepaalde in de wegenbelastingverordening Zeeland zal de gemeente 75 pet. van het totaal, d.i. f 21675 als Prov. bijdrage terug ontvan gen, zoodat voor haar rekening blijft 25 pet. of f7225, waarin door leening zal zijn te voorzien. Donderdag herdacht de afd. Middel burg van den Ned. Chr. Landarb. Bond haar 10-jarig he'staan onder leiding van den voorzitter, J. Volmer, die een ope ningswoord sprak en wees op de moeilijk heden bij de oprichting. Hierna sprak dhr Vingerling, hoofdbe stuurder. Deze wees op het doel en de vrucht van organisatie. Vrucht is alleen te verwachten wanneer wij werken in het geloof. Enkele afgevaardigden brachten hun gelukwenschen over. Tot slot werd een samenspraak gehouden. Het was een gezellige avond. Coöperatieve Ijsfabriek Walcheren. De Coöperatieve Ijsfa briek Walcheren hield Donderdagavond haar jaarvergadering. De balans- en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. Besloten werd na de gebrui kelijke afschrijvingen 5 pet. dividend uit te keeren. Vlissingen. In de Donderdagavond ge houden vergadering van „Patrimonium" herdacht de voorzitter, de heer J. de Bruijne, in gevoelvolle woorden den over leden 2en bondsvoorzitter, den heer J. Hollander. Verder wekte spr. op tot druk bezoek aan de jaarvergadering van het Gewest Zeeland. Reeds vroeg verzamelde zich de ge- heele familie D'auncey om de ontbijttafel. Belle was al ijverig in de weer om alles gereed te maken, terwijl Elo juist met de kinderen beneden was gekomen. Haar vader voelde zich na een verkwikkende nachtrust weel veel beter dan den vori- gen dag en met vreugde constateerde Eelle, dat hij er niet meer zóó slecht en vervallen uitzag. „Mogen we beginnen- met het zingen van een Kerstlied, grootvader?" vroeg Marjory en toen ze een bevestigend ant woord had ontvangen, vroeg ze Elo om het bekende: „De herders hielden trouw de wacht in Bethlehem's stille dreven" in te zetten. Allen zongen mee, maar dit lied wekte opnieuw smartelijke herinneringen in het hart van mijnheer Dauncey. „Weet je nog, Belle, hoe vaak Charlie als jongen dit vers gezongen heeft? Op Kerstfeest kwamen jullie 's morgens ai heel vroeg bij ons in de slaapkamer en dan zongen jullie dit. O, wat lijkt dat al les ontzettend lang geleden!" „Ja, vader" zei Belle, „ik herinner me dat nog heel goed. Voor Charlie is nu het volle licht doorgebroken en hij beseft als niemand van ons de rijke beteekenis en de heerlijke waarheid van het Kerst feest". Buiten luidden met blijden klank de kerstklokken en de oude toren trilde op zijn grondvesten van dien dreunenden jubel. Belle schoof even het raam omhoog en allen luisterden zwijgend naar die machtige klanken die als het ware rijzend en dalend over elkaar heen schoven en langs elkander heen gingen en in dartele speelschheid, jubelend over be heerlijke feit van des Heilands geboorte, door het raam naar binnen kwamen. Toen ook de laatte echo verstorven was, sloot Belle het raam weer. Plotse ling legde nu Marjory haar hand op haar grootvader's knie en een smeekend stemmetje bedelde: „Wilt u ons nu nog eens iets van vader vertellen? Wij we ten alleen maar wat er in uw hrief en in dien van neef Arthur stond." Weatherley stond op en voegde zich bij zijn zusje en een welsprekende blik vertelde, dat hij haar verzoek hartelijk ondersteunde. Flo, die echter vreesde, dat haar va- der's verdriet weer geheel en al zou op gerakeld worden en de, nog versche wonde weer opengereten zou worden, zei vlug: „Ja, vader en ik wil nog wel graag iets hooren over die nieuwe neef van ons. Ik vond het zoo bijzonder at tent van hem, dat hij mij dien brief heeft geschreven. „Wat is het voor iemand, die Arthur Dauncey? Hij. lijkt me nog al vrijpostig toe, want ofschoon wij elkander toch nog nooit gezien hadden, begon hij' zijn brief met: „Lieve nicht!" „Ik moet bekennen, dat hij jou por ti et met groöte aandacht heeft bestu deerd", plaagde haar vader even. „Charlie had zijn foto-album met al onze familieportretten bij zich en dat hij zich zeer tot jou aangetrokken ge voelde. Liefde op het eerste gezicht, kind! En nu kan hij je ook verder naar hartelust bewonderen (ik bedoel je foto, natuurlijk), want Charlie heeft hem het heele album cadeau gedaan." „En dan komt hij zeker hier om met tante Flo te trouwen", meende Marjory heel stellig. „Dat zal wel leuk wezen", moest Wea therley lachen, „en op zoo'n manier zou tante Flo toch nog iets krijgen van de erfenis." „Ik zou niet graag met een Yankee willen trouwen, ook al bezat hij heel de Vereenigde Staten en al was hij dan nog president er bij", deed Flo verachtelijk.. „Maar hij is geen Yankee, hoor! Hij is een goed ontwikkelde Canadees", merkte mijnheer D'auncey kort op. DM gesprek werd bijna onder alge meene vroolijkheid gevoerd. Eiken dag werd nu de stemming beter en al werd het zware verlies ook elk oogenblik nog gevoeld, men begon er meer aan te wen nen en het leven liet steeds meer zijn Het was dezo week in stad en dorp hoogconjunctuur wat de vergaderingen betreft de rubriek provincienieuws legde er getuigenis van af zoodat blijkbaar aan de goede gewoonte om zich in de „stille week" tot bet allernoodza kelijkste te bepalen, lang niet algemeen de hand is gehouden, Toch was er weinig bij, dat belangrijk genoeg is, om in een week-overzicht vermeld te worden. De beide Kamers der Staten-Generaal vergaderden niet. Wel maken we mel ding van het plan van Minister Deckers tot ordening in den landbouw. Blijkens den algemeenen opzet van dit wetsont werp is het de bedoeling te komen tot een gedecentraliseerd systeem van uit voering der landbouwcrisismaatregelen. Aan organen, te vormen uit vertegen woordigers van het bedrijfsleven op het gebied van land- en tuinbouw zou de uit voering en deels ook de vaststelling van de maatregelen ter bevordering van de economische beteekenis van den land- en tuinbouw worden opgedragen. Het wets ontwerp treedt in de plaats van de land- bouwcrisiswet 1933. Dit ontwerp zal echter door de oude Kamer niet meer behandeld worden. Het kan eerst na de verkiezingen onderwerp van bespreking uitmaken. Ministers en Kamerleden gaan zich nn gereedmaken voor de verkiezingspropa ganda. Ook in België, speciaal te Brussel, bereidt men zich voor op den kamp tus schen den minister-president en den lei der der fascisten. D'e Koning van België maakte deze week een reis naar Londen. Hij moet trachten de sympathie en steun te win nen van Engeland voor het sedert 14 October van het vorig jaar gewijzigde standpunt van België, wat betreft het nieuwe verdrag van Locarno. D'e Belgi sche koning heeft toen een onverwachte rede gehouden, waarin hij te kennen gaf, dat België zich vrij wilde maken van de uit het oude verdrag van Locarno voort vloeiende verplichtingen, teneinde niet be trokken te worden in eventueele geschil len van zijn buren. De eenzijdige opzegging door Duitsch- land van het verdrag van Locarno op 7 Maart 1936 is voor België aanleiding ge worden om zijn internationale politieke grondslag grondig te herzien. Wij, Nederlanders, kunnen dat heel best begrijpen. Wij komen er zoo langzamerhand wel achter, wat Duitsche trouw beteekent. Versailles, Locarno, 'het Concordaat, deze woorden roepen even zoovele herinnerin gen op aan verdragsschennissen. Een vroeger „ja" bij een contract zoo schreef dezer dagen het Düitsche re- geeringsorgaan, kan bij gewijzigde om standigheden wettig veranderd worden in een later „Neen!" De practijk daarvan heeft dezer dagen de R.K. kerk in Biiitschland weer onder vonden. Tusschen Frankrijk en Italië waar schijnlijk ook tusschen Engeland en Ita lië zijn de verhoudingen weer minder goed geworden. Geen wonder. Italië, dal officieel bewilligt in ht niet meer zenden van vrijwilligers en wapens naar Spanje, schijnt heimelijk daarmee de hand te lich ten en kan zijn steun aan de opstandelin gen maar niet achterwege laten. Een co- mediespel! Het controleplan zal, naar men te Lon den vertrouwt, over 14 dagen in volledige werking kunnen treden. D'eze week hebben de reg'eeringstroe- pen in Spanje weer enkele successen be haald. Het schijnt echter, dat de te genstand der opstandelingen nu weer wat krachtiger wordt. De voorzitter 'behandelde vervolgens het onderwerp: „Werkstaking of rechtspraak" waarop een drukke bespreking volgde. De directeur van de haven gaat heen. De heer M. G. van Hall, sinds Februari 1934 directeur van de N.V. Haven van Vlissingen, is be noemd tot directeur van het Vereenig 1 Cargadoors Kantoor te Amsterdam, zoo dat hij zijn functie als directeur van de N.V. Haven van Vlissingen binnenkort zal neerleggen. echten gelden. Eir volgden nu een paar betrekkelijk rustige dagen en Belle verwonderde zich zeer, dat ze door den advocaat Pearce nog zoo lang met rust werden gelaten. Elk oogenblik verwachtte ze hem en met geheime angst keek ze dikwijls het raam uit of er nog niet het een of ander drei gend gevaar hen naderde. Nog steeds had ze haar vader niets verteld van het hu- welijksvoorstel van den advocaat en toen ze eindelijk de stoute schoenen aantrok en aarzelend hem meedeelde, wat er tus schen haar en Mr Pearce was voorgeval len, werd haar vermoeden wel bewaar heid, dat haar vader haar weigering zeer kwalijk zou nemen. Hij beschouwde haar afkeer van den advocaat als een echte vrouwengril en onomwonden verklaarde hij, dat het dan alleen haar schuld was als zij allen ge ruïneerd werden. Altijd had hij gedacht, dat zij tenminste verstandiger was dan de meesten van haar sekse en hij kon het zich niet begrijpen, dat zij zich over zoo'n kleinigheid niet heen kon zetten, terwille van haar familie. Want nu had ze hem, die eertijds hun trouwe vriend was ge weest, tot een vijand gemaakt, en dan nog wel tot een vijand, die alle macht in handen had en aan wien ze absoluut overgeleverd zouden zijn. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5