Het aantal rijwielen neemt nog steeds toe. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Land- an Tuinbouw Rechtszaken De voorzitter wide het te betreuren, dat nog verschillende personen, in 't bij zonder die mensohen, die financieel in staat zijn het goede werk der vereeniging door toetreding als lid te steunen, nala ten lid te worden. De hoeren F, de Kok, J. van Liere, M, Moerdijk en J, Hommes werden als bestuursleden herkozen. Bij de rondvraag maakte een der leden de opmerking, dat het z.i. gewenscht zou zijn van personen, die nalieten lid te worden, zonder eenige geldige reden, tot dat zich in hun gezin een ziektegeval voordoet en ze de hulp van de wijkzuster behoeven, een zeker bedrag te eisohen bo ven de gewone contributie. Het bestuur zal reglementswijziging in dien geest overwegen. Ds Wagner van Nieuwdorp sloot de vergadering met dankzegging. Kwadendamme. Gisteren had onder zeer groote belangstelling de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen dhr E. Vermue. Na den dienst voerden op het kerkhof het woord: dhr Hanken namens de veiling; dhr Zegers namens de exporteurs; dhr Oele namens de Kolenvereeniging en de burgemeester van 's-Gravenpolder, namens het gemeen tebestuur. Allen getuigden van het werk zaam leven van den overledene. Een schoonzoon dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. St. Laurens. Woensdagavond hield de A.R. Kiesvereen. haar 34e jaarvergade ring. De voorzitter wees in zijn ope ningswoord op de groote beteekenis van de a.s. Kamerverkiezingen en las voor de eerste drie bladzijden uit den Be schrijvingsbrief voor de Deputaten ver gadering. D'e verslagen getuigden van een bloeiend vereenigingsleven. De openge vallen plaatsen door overlijden en ver trek ontstaan werden bezet door nieuwe leden. Het bezoek op de vergaderingen kon beter zijn. De penningmeester sloot met een flink voordeelig saldo. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. W. v. 't Hoff en P. Gilde. In de plaats.van dhr H. Hoonhoud, die naar Middelburg vertrok, werd gekozen dhr J. Riemens. Besloten werd, indien mogelijk, in sa menwerking met de Arja, een spreker te laten optreden vóór de verkiezingen. De op de vorige vergadering ingedien de vragen werden breedvoerig beant woord, resp. door de heeren J. Rie mens, J. Koole en Joh. Marinissen, waarop telkens een geanimeerde bespre king volgde. Voor de jaarvergadering van de J.V. en de 10de jaarvergadering van de Chr.-Hist. Kiesvereen. alhier werden afgevaardigden benoemd. D'e heer S. Simonse eindigde deze al leszins geslaagde vergadering met dank gebed. O.- en W.-Souburg. Met ingang van 1 Mei 1937 vervalt de aan de Zuid-Nederl. Ra- dio-D'istributie-Mij. te Vlissingen verleende rijksmachtiging voor den aanleg en het gebruik van een radio-distributie-inrich- ting en daarmede tevens de gemeentelijke vergunning. De rijiksmaohtiging zal met ingang van dien datum worden verlengd voor den tijd van vijf jaar. In verband hiermede stellen B. en W. voor de gemeentelijke vergunning te ver lengen voor den duur der rijksmachtiging. Zooals bekend is aan de thans nog geldende vergunning, verleend aan de Zuid-Nederlandsche Radio-distributie- Mij., de voorwaarde verbonden, dat ge noemde Mij. aan de gemeente f 0.50 per kwartaal betaalt voor iederen aangesloten abonné. De Minister van Binnenlandsche Zaken deelde mede, dat een dergelijke verorde ning niet meer mag worden toegepast, doch op een belastingverordening zal moeten berusten. Tengevolge hiervan doen B. en W. den Raad een ontwerp van zoodanige veror dening toekomen, waarin de te heffen rechten zijn gebaseerd op de lengte der draden gespannen boven voor den open baren dienst bestemden gemeentegrond en waarvan de opbrengst wordt geraamd op ongeveer f 700 per jaar. Koudekerke. Woensdagavond had de eindles plaats van de 2-jarige Landbouw- wintercursussen, die onder leiding stond van dhr Spinnaaij uit Middelburg. Deze cursus is door 21 personen gevolgd. De antwoorden getuigden van goede kennis Ir Droogendijk sprak zijn lof uit over de goede antwoorden die gegeven werden en reikte vervolgens de diploma's uit aan de volgende personen: J. Adriaanse, Kou dekerke; A. Besuijen, O.- en W.-Souburg; A. Bommeljé, Koudekerke; A. Davidse, Middelburg; A. Dekker Gz., Koudekerke; J. Dekker, Middelburg; H. Jongepier, te Middelburg; A. G. Matthijsse, Middel burg; A. Minderhoud Sz., Koudekerke; J. Moens, Koudekerke; A. Poppe Gz., Grijps- kerke; J. C. Poppe, Koudekerke; J. Pou- wer, Middelburg; S. Roelse, Koudekerke; D. Simonse Jacz., Koudekerke; P. Ver- bage Lz., Koudekerke; P. Verhage Wzn Koudekerke; P. Vogel Wz., Middelburg; L. Wielemaker, Koudekerke; J. Willem- se Dz., St Laurens, K. Wou terse, St Lau rens. Daarna spraken dhrn A. de Lange als voorzitter van de commissie van toezicht burgemeester Dregmans namens het da- gelijksoh bestuur der gemeente; dhr Van Varik, directeur der Coop. Melkfabriek en dhr M_. Kleinepier als secretaris van den Kring Walcheren der Z- L. M. Tenslotte sprak dhr Spinnaaij de leer lingen en de aanwezigen toe en dankte de cursisten voor het blijk van waardeering hem aangeboden, hetwelk bestond uit studieboeken. Vierhonderd op iedere dulxsnd Inwoners. Het gebruik van rijwielen neemt in Ne derland nog voortdurend toe, leldo ons land in 1911 ruim 100 rijwielen per 1000 inwoners, in 1924, toen de rijwielbelas ting werd ingevoerd, bedroeg dit aantal reeds 250, om in de volgende jaren nog toe te nemen en wel tot 400 rijwielen per 1000 inwoners in 1936. Het is thans nog niet mogelijk te voorspellen, wanneer op de markt een toestand van verzadiging zal intreden. D'e Februari-aflevering van de Neder- landsche Conjunctuur, uitgave van het Centraal Bureau voor de Statsitiek, be vat een uitvoerige studie over het rijwiel- verbruik hier te lande en de factoren welke hierop invloed uitoefenen. Daarin lezen wij o.m., dat de Nederlandsche rij wielindustrie er in den loop der jaren in geslaagd is het buitenlandsche product vrijwel geheel van de markt te vei drin gen. Terwijl in 1922 het grootste deel van de benoodigde rijwielen uit het buiten land werd betrokken, bedroeg sedert 1930 het aandeel van het buitenland minder dan 2 pet. Nader onderzoek leerde, dat de verhouding tusschen het aantal inge voerde en het aantal binnenslands ver vaardigde rijwielen in hoofdzaak bepaald wordt door het prijsverschil. D'e Nederlandsche rijwielnijverheid heeft het vermelde resultaat kunnen bereiken dank zij eenx ver doorgevoerde, op nor malisatie berustende, rationalisatie, wel ke, te zamen met de daling van de grond- stoffenprijzen een aanzienlijke prijsverla ging heeft mogelijk gemaakt. Tegen de goedkoope soorten D'uitsche rijwielen heeft men het eerst de concurrentie kun nen opnemen, terwijl de duurdere Engel- sche rijwielen zich naar verhouding be ter hebben gehandhaafd, vooral na den val van het pond. De Nederlandsche rijwieluitvoer is niet zeer belangrijk. Sedert 1928 is de export voortdurend teruggeloopen en hij be draagt thans minder dan 1 pet. van de binnenlandsche productie. Het meeren- deel gaat naar Ned.-Indië. Bij raadple ging van de Ned.-Indische handelssta tistiek blijkt, dat naast Nederland ook Groot-Brittannië en sedert enkele jaren vooral Japan een groot aandeel hebben in den rijwielinvoer in Ned.-Indië. Daar entegen is de invoer van D'uitsche rijwie len sterk achteruitgegaan. Biggekerke. Woensdagavond hield de afd. van den C.B.T.B. haar jaarvergade ring onder leiding van dhr M. Houter man. De secretaris meldde een opgewekt vereenigingsleven. Het aantal leden ver meerderde met twee. Uit het financieel verslag bleek, dat er bij de Coöperatie „Eiland Walcheren" voor f2755 was aan gekocht. De rekening sloot met een batig saldo. Voor 1937 werden weer enkele subsidies gereserveerd. Door den heer Bosselaar, voorz. van de Gew. afdeeling, werd behandeld het onderwerp: „Ordening". Krachtens ons beginsel hebben we onze overheid te steunen wanneer deze zoekt naar nieuwe wegen, met de hulp van de landbouw crisis-organisaties om te komen tot meer der afzetgebied voor onze overproductie van land en tuinbouwproducten. Dank baar herinnerde spreker aan de voor mannen, die God ons geschonken heeft, die leven uit de beginselen in Zijn Woord ons geopenbaard. Vele vragen betreffen de landbouwcrisisaangelegenheden wer den door spreker nog beantwoord. Zaamsiafl. (Slot Raadsverslag.) Bij de rondvraag spreekt dhr Hamelink er zijn verwondering over uit, dat de klok des Zondags alleen geluid wordt als er dienst gehouden wordt in de Herv. Kerk. Hij meent dat ook door de gemeente voor klok luiden betaald wordt en zou 't beter vin den dat er geluid wordt ook wanneer in de andere kerken dienst wordt gehouden. De voorz. deelt mee dat er een overeen komst is met het kerkbestuur, doch dat de gemeente geen zeggenschap heeft over het 'klokluiden bij godsdienstoefeningen. Dhr Florussen bespreekt het uitzenden van werkloozen naar de werkverschaf fing. Hij' betreurt het dat er menschen zijn die met f 7,99 na een week werken naar huis moeten. Ook waren er die in dezelfde week f 11„09 verdiend hebben, bij een zelfde werkprestatie. Hij acht zoo'n verschil niet in orde. Ook het straf fen betreurt hij:, zooals dat vorige week heeft plaats gehad, toen een tweetal ar beiders naar huis gegaan waren, aange zien men zich niet voldoende kon be schutten tegen de sneeuw die den gehee- len dag viel. Gaarne zou hij1 zien, dat B. en W. eens een kijkje gingen nemen bij die hokken die er geplaatst zijn. De ge meente zendt haar werkloozen er heen en is verplicht voor een behoorlijke behan deling te zorgen. Meerdere leden sluiten zich hierbij aan. De voorz meent dat de onderhavige kwestie niet zoo eenvoudig is. De ware toedracht inzake het straffen is niet be kend bij B. en W. Het verschil in loon is ook hem opgevallen, doch ook hierover kan hij' geen nadere inlichtingen geven. Zaamslag. Gistermiddag hield de kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen der vereen, tot verbetering van het rundvee in Zee land hare algemeene jaarvergadering. Deze, onder presidium van den vice- voorz,, dhr P. de Regt te Axel, staande vergadering was maar matig bezocht. De ontvangsten bedroegen f 242.63, de uitga ven f 115,80, batig saldo f 126,83. Het aftredende bestuurslid, de heer Stoijaart word herbenoemd, terwijl tevens werden benoemd de heeren De Cook te Kloosterzande en J. Tollenaar te Hoek, De provinciale 'keuring is voor deze ge meente bepaald op Maandag 3 Mei, Na afloop der vergadering werd door den heer F, Helleman te Voore een inte ressante lezing gehouden over de betee kenis der melkproducten. Huwelijk tweemaal ge sloten. Men zal zich herinneren, dat de gemeente-secretaris van Wehl verle den jaar een huwelijksakte liet opmaken door een onbevoegde, toen hijl zelf niet aanwezig kon zijn. De rechtbank te Arn hem heeft het huwelijk ongeldig ver klaard en het betrokken echtpaar is in de gemeente Bergh, waar het metterwoon gevestigd is, opnieuw „voor de wet" in het huwelijk getreden. De zeshonderdduizen- ste Rotterdammer. Gisteren heeft de gemeente Rotterdam haar zeshon- derdduizendsten inwoner ingeschreven. De nieuwe wereldburger heet Theodorus en is een zoon van Joseph Gij'sbertus Adrianus Limpens en Regina Tonis. De gelukkige vader is gistermorgen ten stad- huize op de kamer van B. en W. ontvan gen. De burgemeester teekende de akte van aangifte. Namens het gemeentebe stuur werd op naam van de baby een be drag van f 250 uitgezet. Het was gisteren natuurlijk dubbel feest in het gelukkige gezin, dat van alle kanten bewijzen van medeleven mocht ontvangen. Namens de directie van de „Msb." werd een spaarbankboekje groot f 100, aangeboden op naam van den klei nen Theodorus. Door de Spaarbank en door de directie van het Rotterdamsch Nieuwsblad werden eveneens spaarbank boekjes overhandigd, ieder groot f 100. Nutricia liet een kist kindermeel bezor gen, enz. Antenne-masten opgebla zen. De twee ongeveer 60 M. hooge zendmasten van de H.D.O. te Huizen, welke nog als herinnering aan den glo rietijd van dezen omroep nabij het IJssel- meer stonden, zijn gistermiddag door de Genie uit Utrecht opgeblazen. D'e belangstelling voor dit niet onge vaarlijke werk was bijzonder groot. De nieuwsgierigen werden echter op behoor lijken afstand gehouden. Reeds gistermorgen was de springstof in de masten aangebracht, doch het was reeds middag eer tot opblazing kon wor den overgegaan. Toen om ongeveer kwart voor één de lont ontstoken was en de talrijke toe schouwers in spanning op den hevigen knal wachtten, bleek er aanvankelijk niets te gebeuren. Luitenant van Heerden ging daarop, na den voorgeschreven wachttijd te heb ben laten passeeren, eens kijken wat de oorzaak was. Bij de lont gekomen zag hij echter, dat het omhulsel van de lont nog brand de en nog slechts 10 c.M. van de gevaar lijke lading af was. Veiligheidshalve sneed hij de verbin ding door en snelde weg. Eenige oogenblikken later werd een nieuwe lont aangebracht en nu had men meer succes. Er klonk een donderende slag, welke den grond deed trillen, men zag eenige vuurstralen en met een da verenden slag sloeg een der masten tegen den grond. Met den mast bleken tevens eenige betonnen voeten waarop hij steunde, uit den grond te zijn gerukt. Van een woning aan de Havenstraat braken eenige ruiten. In den middag werd de tweede mast opgeblazen, terwijl men heden de an dere betonnen voeten en de bokken in de lucht zal laten vliegen. Villa afgebrand. Op het dak van een villa te Bilthoven, bewoond door mej. De Monchy, is gistermiddag brand ontstaan. Het dak, dat uit riet is opgetrokken, stond weldra geheel in vlammen. In minder dan geen tijd had het vuur zich medegedeeld aan de ka mers van de villa. Hoewel de brand weer met al haar materiaal uitrukte, slaagde zij er toch niet in de villa te behouden. Deze brandde dan ook geheel af. De inboedel kon door omwonenden in veiligheid worden gebracht. De oorzaak van den brand is vermoe delijk een steekvlam, waarmede een lood gieter werkzaamheden verrichtte op het dak. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Hooggeachte Redactie, Het zij miji vergund te verklaren dat de mededeelingen betreffende den a.s. Bondsdag, door mij indirect gedaan zijn in opdracht van het Bondsbestuur. De meeste vrijheid is mij gelaten. Als nu de Raad der Geref. Kerk te Middelburg niet deelt in de waardeering, dan is dat geenszins omdat de erkentelijkheid ont breekt, maar uitsluitend, omdat het mij niet bekend was dat de beschikking over beide kerkgebouwen reeds was toege staan. Weigering van het afstaan der kerkgebouwen mag dan bijna ondenkbaar zijn, onlogisch is het uiting te geven van de waardeering, voor dat het officieel vast staat. Met danlk voor de plaatsing, F. Wisse. Middelburg, Veersche weg 53. Dag. Bsituur Z. L. M. Het Dag, Bestuur der Zeeuwsche Land- bouw-MaatschappiJ vergaderde Maandag J.1, in het Landbouwhuis te Goes. Voor zitter de heer Mr P. Dieleman. Grondbelasting. Het Dag. Be stuur heeft zich vereenigd met een ver zoek van een der zusterorganisaties, ge richt tot het Landbouw-Comité, om bij den Minister aan te dringen op een jaar- lijksche verlaging van de grondbelasting met 5 h 10 Het Landbouw-Comité heeft reeds eerder, doch tevergeefs ge tracht afschaffing van deze belasting te verkrijgen, welke verzoeken zijn gewei gerd, daar de Regeering dezen post van baten niet op haar begrooting kan mis sen. Vermeend wordt, dat dit argument komt te vervallen, nu slechts wordt ver zocht om een jaarlijksche vermindering van 5 10 Aardappelprijzen. Het Dage- lijksch Bestuur heeft opnieuw de aan dacht van het Landbouw-Comité geves tigd op de onvoldoende prijzen voor con sumptieaardappelen, in het bijzonder voor de rassen Zeeuwsche Blauwe en Bonte. De prijsregelende werking van de hui dige aardappelregeling heeft voor de betere soorten consumptie-aardappelen geheel gefaald. Als gevolg hiervan ont vangen de telers onvoldoende aardappel prijzen, terwijl het tevens te voorzien is, dat tengevolge van deze maatregelen de verbouw van genoemde rassen wordt in gekrompen, waardoor het speciale afzet gebied van deze aardappelen voor de toe komst verloren dreigt te gaan. Het Dag. Bestuur heeft het Landbouw- Comité verzocht er bij den Minister op aan te dringen voor de genoemde rassen den denaturatietoeslag te verhoogen, op dat althans de kostprijs wordt bereikt, hetgeen thans niet het geval is. Voorts is verzocht de denaturatie voor aardappe len, behoorende tot rubriek A, belangrijk vroeger dan tot nu toe, mogelijk te maken. Teeltregeling voor het rund vee. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over de huidige teeltregeling voor het rundvee. Het Dagelij ksch Be stuur is van meening, dat de teeltrege ling toegepast door beperking van het aantal kalveren de prijzen van het vee gunstig lieeft beïnvloed, doch tot dusverre nog geen invloed heeft gehad op de hoe veelheid melk. Het aantal koeien in de provincie Zeeland is althans het laatste jaar eerder toe- dan afgenomen. Het Dag. Bestuur is van oordeel, dat de tijd om op algeheele afschaffing van de teeltregeling aan te dringen nog niet is aangebroken, doch dat gestreefd dient te worden naar een geleidelijke verrui ming van het aantal kalverschetsen, met dien verstande, dat het meerder aantal te verstrekken schetsen dient te worden toegekend aan hen, die voorheen gewoon waren jongvee te houden. Botervraagstuk. Het Dag. Be stuur heeft zich nogmaals uitgesproken voor een krachtiger verdediging van de belangen van onze zuivelbereiders en hun product de boter tegenover de mar garine. Algemeen was men van oordeel, dat de boter zooveel mogelijk dient te worden beschermd tegen alle andere kunstmatige vetten, waarvan de grond stoffen veelal van tropischen oorsprong zijn. De Overheid dient hieraan op meer krachtdadige wijze mede te werken dan tot heden het geval was. Aankoopvoorwa arden voor draineerbuizen. Het Dag. Bestuur heeft goedgekeurd de door de Werktui gencommissie der Z.L.M. opgestelde al gemeene verkoopvoorwaarden voor drai neerbuizen. Besloten werd zich in verbinding te stellen met de fabrikanten van draineer buizen, teneinde te trachten met deze leveranciers tot overeenstemming te ko men inzake het vaststellen van aankoop- voorwaarden voor deze buizen. Prijs bruine boonen en groe ne erwten. Besloten werd de aandacht van het Landbouw-Comité te vestigen op de te lage richtprijzen van bruine boonen en groene erwten en te verzoeken pogingen aan te wenden deze verhoogd te krijgen. Centraal Zeeuwsch Pacht bureau. De heer W. Koning Wzn te Rilland heeft verzocht hem te willen ont heffen van zijn functie als voorzitter van het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau. Het Dag. Bestuur besloot dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbetuiging voor de in deze functie belangrijke bewezen diensten. Aan het Hoofdbestuur zal ter benoeming in deze vacature worden voorgedragen de heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes. U. C. Z. regeling voor lijnzaad. Uit de practijk worden herhaaldelijk klachten vernomen over de concurrentie welke het N.A.K. gekeurd lijnzaad onder vindt van het volgens de U.C.Z. rege ling gekeurde zaad. Besloten werd tot den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst het verzoek te richten de regeling voor de keuring van U.C.Z. lijnzaad af te schaffen. Hoofdbestuursvergadering. Medegedeeld werd, dat de heer Prof. O. de Vries, Hoofddirecteur van het Rijks landbouwproefstation te Groningen, zich bereid heeft verklaard op de hoofdbe stuursvergadering van 6 Juli 1937 een inleiding te houden over het grondonder zoek voor klei en zavelgronden. Sorteerloon aardappelen. In gekomen was een schrijven van den Ned. Bond van Aardftppnlhandelarort; waarin klachten worden geuit over hot te hooge sorteerloon voor aardappelen, wolko te Kamperland worden geladen. Be sloten werd dit schrijven door te zenden naar der. Kring Noord-Beveland, Aanslag Vermogensbelas ting. Uit don Kring Axel werd do klacht vernomen, dat ln dit gebied de gronden veelal te hoog worden getaxeerd voor den aanslag in de vermogensbelasting. Opgemerkt werd, dat de Inspectie der belastingen in de meeste districten van Zeeland rekening houdt met de door de belastingcommissie der Z.L.M. op 1 Mei j.l. vastgestelde grondslagen. Besloten werd een en ander nader te onderzoeken. Richtprijs tarwe. Besloten werd het Landbouw-Comité opnieuw te ver zoeken krachtige pogingen in het werk te stellen om den tarwerichtprijs ver hoogd te krijgen. GOEDE RESULTATEN MET APPELS EN PEREN. In de vergadering van de Veilingsver- eeniging „Bangert en Omstreken" is medegedeeld, dat de omzet over 1938 f 245.000 hooger is geweest dan in het voorgaande jaar. Dit kwam hoofdzakelijk door den grooteren aanvoer en de goede resultaten met appels en peren. De to tale omzet heeft bedragen f 845.221,78. De nieuwe neerzetveiling werkt uitste kend. Het bestuur vroeg echter machti ging om opnieuw tot uitbreiding over te gaan, ten einde ook de verkochte produc ten ten gerieve van den handel onderdak te 'kunnen brengen. Hiertoe werd het be stuur gemachtigd een leening van 10.000 gulden aan te gaan. Onze eieren-export. In de week van 916 Maart zijn uit ons land voor uitvoer toegelaten 22177130 eieren en wel 20.623.050 kippeneieren n 1.554.080 eendeneieren. Hiervan gingen naar Duitschland 14.222.500, naar Enge land 5.835.600 en naar andere landen 564.950 versche kippeneieren. Van de eendeneieren gingen er 229.520 naar Duitschland en. 1.324.560 naar Engeland. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het Motor- en Riji- wielreglement en (of) de Motor- en Rij- wielwet: J. J. B. te Middelburg f 5 of 5 d. h.; M. J. de J. te Goes f 2 of 2 d. h.; A. L. te Vlissingen f 3 of 3 d. h.; J. B. te 0. en W. Souburg, J. B. te Arnemuiden, N. de R. te Goes ieder f2 of 2 d. h.; G. J. te Serooskerke, P. W. G. V. te Kloetinge, P. J. J. W. D. te Middelburg ieder f 3 of 3 d. h.; G. R. te Vlissingen, J. F. te Kapelle ieder f2 of 2 d. h.; A. K. te Bergen oip Zoom 2 maal f 0,50 of 2 maal 1 d. h.; G. A. H. te Ierseke f 2 en f 1 of 2 en 1 ■d. h.; A. B. te Middelburg f3 of 3 d. h.; J. B. te Bergen op Zoom f 1 of 1 d. h.; J. V. te Oud-Beijerland f2 of 2 d. h.; J. J. H. te Middelburg f 3 of 3 d. h.; J. de L. te Oostkapelle, P. V. te Seroos kerke ieder f 1 of 1 d. 'h.; P. J. te Kloe tinge f2 of 2 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: J. G. zonder vaste woon- of verblijfplaats f 15 of 10 d. h. Idem bij eerste herhaling: P. F. A. te Middelburg f 15 of 10 d, h. Handelen in strijd met een krachtens de Landbouwcrisiswet 1933 vastgesteld voorschrift: 2 maal f 7,50 of 2 maal 5 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen spijsvet en de inbeslagge- nomen boter. Zonder voorzien te zij'n van een con sent visschen in de Zeeuwsche stro-omen op een plaats welke in uitsluitend ge bruik is gegeven: C.. M. B. te Ierseke f 3 of 3 d. 'h. In de gemeente Heinkenszand een ver boden weg met een rijwiel berijden: Me. v. d. V. te Wolphaartsdijk f 2 of 2 d. h. Overtreding ventverbod te Goes: A. -S. te Middelburg f 2 of 2 d. h. Idem te N. en St. Joosland: L. D. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h. Idem te Vlissingen, A. S. te Middel burg f 1 of 1 d. h. Idem te Oudelande, R. S. te Munten dam: f 2 of 2 d. h. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Maart: Zwakke tot matige wind uit Z. rich tingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk enkele regenbuien, weinig verande ring in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 758. Licht op voor fietsen: Zaterdag 6 u. 35 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6