De concentratie ran scholen. Kerknieuws Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten lun mede- >r hun be- secertaris ran den G. onder nog jen slagen V. hielden ierde 23ste is. sprak de Lu over de risten om 't bijzonder vrouwen, |aan. Het is ook om maken, linleiding reenigingen sen samen- ind verder |g zong de :deren met 'd hield de en Werk jring welke >s Tunder- verslagen leden telt. afgewerkt iken, voor- Jtrijd. lield de af- Landstorm die onder stond. Na door den an ge, waar- 37 leden voorz. van jn boeiende van den B. heer Eck- hartelijke »or. gesteld en |-tal scherip- itgereikt. tg hield de tot aan- W.A., haar Secretaris, |dat de ver- 130914 H.L. kolen, 7641/* anthraciet, kg.; 16479 er J. Melis [inst en ver verlies ge- hoofdzakelijk tolenloods is behoorde te i. bedraagt en A. Wijk- pn herkozen. Geschiere, |lde, werd de ar werd be ar lidmaat- awerking" te van de oude It. 11.1. vierde de haar 10- büjke bijieen- angstellenden Je jaarversla- Igmeester ge- Ireen. De Bij- Boor K. J. de Teen tweetal Jen een groot ■Warners de- ot. hield de |adja" en de idje" haar fcring onder jM.V. dhr P. Jen van een 10-jarig be- bten. Wat er God verlaat ze in hooge bnder Wiens valt, zal ook I zorgen. Op ven en ipu Wolly wil u een onaan- lippen, ver- karakter zich fnte had ver- was dicht- hoofd in de |en nu steeds [ren bijna tot voelde zich .ge golven om fergeefs zoekt ze zich vast Wanhopig .ilcey, wat zal Ik weet niet jginnen. Ner- Jmst. Is het Ie op te offe- rdt vervolgd.) De Tweede Kamer kan zich over het algemeen met de strekking van het ingediende wetsontwerp vereenigen. Aan het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Lager Onderwijswet (be perking van stichting van scholen) wordt het volgende ontleend: Met de strekking van dit wetsontwerp kon men zich, behoudens opmerkingen van hoofdzakelijk teohnischen aard, alge meen vereenigen. Intusschen wilden vele leden niet na laten er de aandacht op te vestigen, dat voor de beoordeeling van dit ontwerp van groote beteekenis is de interpretatie van art. 19. Behouden moet blijven de toestand, dat de verschillende overheidsorganen de vraag, of ergens een openbare school noo- dig is om aan artikel 19 te voldoen, be antwoorden, naar haar eigen inzicht, onafhankelijk van eenige voor het bijzon der onderwijs geldende norm. Zoo zou het onderhavige ontwerp voor deze leden onaannemelijk zijn, wanneer genoemd artikel aldus werd verstaan, dat een school alleen dan een school in den zin van artikel 19 kan zijn, wanneer zij de eenige openbare lagere school in een gemeente is. In een uitgestrekte gemeente kan artikel 19 op verschillende plaatsen een openbare school eischen. In de tweede plaats vestigen deze leden er de aandacht op, dat bij de concentratie van het openbaar onderwijs ten gevolge van den rondzendbrief van minister Mar- chant in 1933 verschillende openbare scholen zijn opgeheven, welke zouden zijn blijven bestaan, als toen in acht genomen waren de thans voorgestelde bepalingen. Zij betreuren het, dat volledig herstel van deze scholen niet meer mogelijk is, door dat de leerlingen naar een andere open bare school of naar 'het bijzonder onder wijle zijn overgegaan. Desniettemin moet herstel van deze scholen plaats hebben, voor zoover zij, met in acht neming van de bij dit ontwerp voorgestelde bepalin gen, thans zouden kunnen bestaan. In de derde plaats gaven deze leden als hun meening te kennen, dat de toepassing van de hier voorgestelde wettelijke bepa lingen niet gericht zal moeten zijn op het doen verdwijnen van een zoo groot mo gelijk aantal bijzondere en openbare scho len, doch dat de bestaande scholen alleen dan zullen moeten worden opgeheven als dit zal voeren tot oen concentratie, welke werkelijk bezuiniging zal brengen. De hier aan het woord zijnde leden waren van oordeel, dat de geest van dit wetsontwerp meebrengt, dat in dergelijke gevallen, waarin geen of weinig bezuini ging is te verwachten, de Minister ge bruik zal maken van zijn bevoegdheid tot het verleenen van ontheffing. Gaarne zou den zij1 vernemen, of de minister deze opvatting deelt. Sommige leden waren van oordeel, dat van concentratie van bijzondere scholen, welke dit wetsontwerp beoogt, in de prac- tijk weinig zal blijken. Wel vreesden zij verder nadeel voor het openhaar onder wijs, vooral in de dorpen. staan herdacht gaf de secretaresse een 10-jarig overzicht. Door een groepje oud leden werden aan den leider der M.V. bloemen aangeboden. Verschillende op stellen en voordrachten werden geleverd. Voor de voordrachten waren verschillen de prijzen beschikbaar gesteld. Verschil lende afgevaardigden brachten hun feli citaties over. Terneuzen. Vrijdagavond werd de jaar vergadering gehouden van de A. R. Kies- vereen., onder leiding van den voorzitter, dhr H. R. J. van der Veen. De aftredende bestuursleden, dhrn B. J. v. d. Berg, M. van der Gouwe en J. A. Meertens werden als zoodanig herkozen, terwijl in de plaats van dhr P. L. de Kan, die niet voor herkiezing in aanmerking wilde koanen, gekozen werd dhr P. Lan- kamp. Naar de deputatenvergadering werd af gevaardigd dhr H. R. J. van der Veen. Oud-Minister J. J. C. van Dijk hoopt in April a.s. voor de vereeniging een spreek beurt te houden, terwijl ds Fransen van Kapelle-Biezelinge voor de Arja zal op treden. Dhr P. Lankamp hield hierna een cau serie over: Punt 4 van het Verkiezings manifest, waarvan hij een zeer duidelijke uiteenzetting gaf. De bespreking, welke hierop volgde, bewees, dat de aanwezigen met belangstelling deze beschouwingen hadden gevolgd. Kamer van Koophandel. Zaterdagmiddag vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Z. Vlaanderen. De voorzitter, dhr J. A. van Rompu, schetste in zijn openingswoord den toestand waarin handel en industrie zich gedurende het jaar 1936 in het ge bied der Kamer bevonden. Wel vielen er voor sommige takken van handel en indu strie enkele lichtpunten waar te nemen, maar het geheel vertoont toch nog een somber beeld. Ook de werkloosheid was aan het einde van het afgeloopen jaar in het gebied der Kamer nog zeer omvang rijk. Een dezer dagen verschenen missieve bij het wetsontwerp betreffende de vesti ging van industrieën was voor Zeeuwsch- Vlaanderen teleurstellend. Daarin werd als motief aangevoerd, dat de vestiging van textielbedrijven in dit deel des lands aanleiding kan geven voor een vestigings verbod. Men lette er echter wel op, dat Zeeuwsch-Vlaanderen aan dergelijke ves tigingen juist behoefte heeft. Immers wordt door de Industrie uit eigen land aan de uitnemende ligging van Zeeuwsch- Vlaanderen zoo goed als nimmer aan dacht geschonken; in het buitenland is men zich de gunstige ligging echter wel terdege bewust en toont men dit door juist in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn fabrieken op te richten. In deze fabrieken heeft een deel van de bevolking van Zeeuwsch- Vlaanderen emplooi gevonden, en men hoopte, dat de vestiging nog voortgang zou hebben. Het is wel te hopen, dat in dezen ook met de Zeeuwsch-Vlaamsche belangen rekening wordt gehouden. De sluizenbouw te Terneuzen ten be hoeve van de Zeevaart op Gent is in het afgeloopen jaar niets gevorderd. Wel heeft men voortgang verleend aan den bouw der havens te Terneuzen, die binnen niet te langen tijd gereed komen. De zee vaart op Terneuzen bleef van beteekenis. Terneuzen is de vierde zeehaven van ons land en volgt na Rotterdam, Amsterdam en Vlaardingen. terwijl het de zeevaart op Vlissingen overtreft. Dit bewijst wederom het belang van deze toch wel excentrisch gelegen haven, die in eigen land te wei nig bekendheid geniet. De hoeveelheid mosselen, welke in 1936 door de mosselkweekers uit Philippine aan het Centraal kantoor voor mosselen te Bergen op Zoom is geleverd, bedraagt 58.254 ton. Naar België en Frankrijk werden 115000 balen uitgevoerd. Over de door het De partement van Landbouw en Visscherij genomen maatregelen is men te Philip pine allerminst tevreden. De oprichting van een Verkoopkantoor voor garnalen wordt als een vooruitgang gezien. Voor de vlasserijen was het jaar 1936 niet ongunstig. Er bestaat weer hoop op een loonend bedrijf. Momenteel zijn er te Sint Jansteen 142, te Koewacht 103 en te Clinge 20 vlasserijen waar stroovezel tot lintvezel wordt verwerkt. In de rundveehouderij is verbetering te bespeuren. De paardenfokkerij is met reuzenschreden vooruit gegaan. Overigens blijkt de toestand in den landbouw en de veeteelt niet zoo gunstig als in voorgaan de jaren. Dhr J. A. van Rompu werd herkozen als voorzitter van de Kamer. Tot voor zitter van de afdeeling Grootbedrijf werd herkozen dhr P. A. Neeteson, idem van de afdeeling Kleinbedrijf, dhr J. M. Oggel Oud-Vossemeer. Alhier had in een daar toe versierd lokaal der O.L. school in te genwoordigheid van de familie en andere genoodigden onder algemeene belangstel ling het officieele afscheid plaats van den sedert jaren binnen de gemeente ge- vestigden geneesheer M. A. Vermet. In hartelijke bewoordingen is de schei dende arts, die ook geruimen tijd het lid maatschap van den raad vervulde, toe gesproken o.a. door den burgemeester der gemeente mr J. J. Versluijs en het lid van den raad den heer J. L. van Gorsel. De heer Vermet zegde dank voor het gesprokene en de hem ten deel gevallen stoffelijke blijken van waardeering. Van de gelegenheid tot afscheid ne men werd door vele ingezetenen gebruik gemaakt. Tholen. Vrijdag vergaderde het Groene Kruis. De voorz. dr Duinker deelde mede, dat de vereeniging voor ziekenhuisver- pleging, welke op initiatief der afdeeling is opgericht 2628 betalende leden telt, zoodat de vereeniging voldoende be staansrechten heeft. Van het gemeentebe stuur is ingekomen een schrijven, dat het wederom een subsidie toekent van f400, echter onder conditie dat de contributie moet worden verhoogd, en dat men er op moet rekenen, dat in de toekomst de subsidie zal moeten worden verlaagd. In verhand hiermede doet de voorzitter een beroep op alle leden, vrijwillig over te gaan tot eenige verhooging der contribu tie, daar, indien er straks tekorten ko men, men dit alleen kan vinden in sala risverlaging der zuster, wat toch niet de bedoeling der leden zal wezen. Uit het financieel verslag over 1936 blijkt: dat ontvangen is f 2664,69 14 en uitgegeven f 2664.67, alzoo een goed sloe van 2'/ï ct. De bezittingen vertegenwoordigen op de balans een waarde van f9631,24 14. Uit het jaarverslag stippen wij aan: dat 251 uilleeningen van materiaal heb ben plaats gehad. De zuster bezocht voor de wijkverpleging: 84 gezinnen met 88 patiënten (7039 bezoeken). Voor T.B.C.- bestrijding 14 gezinnen met 14 patiënten (229 bezoeken). Het tarief der hoogtezon is weder gesteld op 10 ct. per uur, voor de armlastigen gratis. Het aantal leden is momenteel 606. D'e heeren W. de Korte en M. M. G. Haayer werden als bestuursleden herko zen. bevorderen dat op den Eersten Paasch- dag (28 Maart a.s.) de nooden en behoef ten der Duitsche Evangelische Kerken in den gebede den Heere bijzonder worden opgedragen, vooral in verband met de komende kerkelijke verkiezingen in Duitschland. Daar de classis 's Gravenhage voor ge noemden datum niet vergadert, brengt de kerkeraad, na zich vergewist te hebben van de instemming van de Kerken der classis, het bovengenoemde verzoek gaar ne aan de Geref. Kerken over. De bid- en dankdagen en de dienst der P. T. T, In verband met het feit dat aan de viering van jaarlijksche bid- en dankdagen voor het gewas op sommige plaatsen in zoo danige mate door bijna de geheele bevol king wordt deelgenomen, dat het maat schappelijke leven aldaar gedurende den geheelen dag of een groot deel van den dag, vrijwel stil ligt, heeft de directeur- generaal der P. T. T., naar wij vernemen, bepaald dat voortaan in dergelijke plaat sen de beperking van den dienst, ge noemd in de desbetreffende voorschriften en ook op bedoelde dagen naar omstan digheden toepassing kunnen vinden, in dien hiertoe naar het oordeel van de be trokken afdeelings-inspecteurs of van den directeur van een ongeclassificeerd kantoor voldoende aanleiding bestaat. ZONDER PRIJSVERHOOGING plaatsing van advertentlën ln alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwe Tonge, J. G. van Ieperen te Leerbroek. Geref. Kerken. Aangenomen naar Wierum, J. v. d. Wielen te Holwerd. Geref. Gemeenten. Beroepen te Meliskerke (Z.), P. Hon- koop te 's Gravenhage. Emeritaat. Ds E. Klaassen D'z., Ned. Herv. predikant te Veghel, heeft te gen 1 Juli eervol emeritaat aangevraagd. De komende kerkelijke verkiezingen in Duitsch land. De Raad der Geref. Kerk van 's Gravenhage West ontving als saamroe- pende Kerk van de classis 's Gravenhage, van een der Kerken het verzoek te willen - Oplichting. Eenigen tijd gele den stonden er advertenties in verschil lende dagbladen, waarin een middel werd gegeven om op gemakkelijke wijize geld te verdienen. Degenen die erop schreven, kregen een brief van het kantoor Unitas te Muntendam. Het middel dat men kreeg vertoonde gelijkenis met de kettingschrij verij, alleen werden in dit geval geen dub beltjes, doch guldens van de gegadigden gevraagd. De Groningsc'he recherche heeft de zaak onderzocht en een eind gemaakt aan deze bedriegerij. Gestoorde inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is het Oost-Zijderveld te Zaandam onveilig ge maakt door enkele geraffineerde inbre kers. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de scheepswerf van den heer Cam- menga, waar zij zich vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel toegang verschaften. De inbrekers hebben daar diverse gereedschappen weggehaald, wel ke bij hun verdere plannen goede diensten konden bewijzen, o.a. een snijbrander en een zuurstof cylinder. Vervolgens braken ze in de Centrale werkplaats voor jeug dige werkloozen in, waar ze een geheel nieuwen snijbrander wegnamen. Aldus gewapend zijn de dieven in een schuitje het Oostzijderveld afgezakt en voor anker gegaan ip de Voorzaan voor het gebouw der A. P. G. Met hun werktuigen wisten ze gemakkelijk het kantoor binnen te ko men. Hier meenden ze hun slag te slaan. Ze gingen heel behoedzaam te werk. De brandkast versjouwden ze naar het mid den van het gebouw onder een trap, waar ze meenden rustig hun gang te kunnen gaan. Met hun gestolen apparaten hebben ze een gat iri de brandkast gebrand. Het slot was er niet uit, zoodat vermoed wordt dat ze in hun werk gestoord zijn. Er wordt dan ook niets vermist. In de brand kast was een bedrag van f 1000 aanwezig. ii Valsche aangifte. Een D'e- ventenaar deed bij de politie aangifte dal hij door iemand, die aan de deur een bo terham vroeg, met peper in de oogen was geworpen. Het bleek bij onderzoek door de politie, dat het geval door den man was verzonnen. De D'eventenaar, een reiziger, moes! zich n.l. bij zijn patroon een exportsla gerij te Deventer komen verantwoorden voor een bedrag van f 1200 en om daar aan te ontkomen had hij het peperver- haal opgedischt. De man wordt vervolgd wegens valsche aangifte. Fietsrijder door auto aan gereden. Vrijdagavond is de 35-jarige H. de G. uit Hilversum, toen hij in de richting Baarn fietste, door een auto aangereden en gedood. De auto is door de politie in beslag genomen. Bovenwoning uitgebrand Zondagochtend te kwart voor tien is, ver moedelijk door kortsluiting, brand uitge broken in een woonhuis aan den Vugh- terdijk te 's Hertogenbosch. Voorbijgan gers zagen vlammen uit het dak slaan Het bleek, dat de zolder, waar zich slaapgelegenheid voor gasten bevond, in lichter laaie stond. Met vier stralen heeft de brandweer het vuur, dat ook de in het bovenhuis gelegen vertrekken aantastte en vernielde, bestreden. Na anderhalf uur was men den brand meester. D'e geheele bovenwoning is uitgebrand. D'e inboedel, waarbij zich een in een bed verstopte spaarpot met acht honderd gulden bevond, ging geheel verloren. Een o n e e r 1 ij k b r i e v e n b e- steller. Dezer dagen is door den di recteur van het postkantoor te Amersfoort een brievenbesteller buiten dienst gesteld, die zich eenig geld, dat hij had moeten afdragen, heeft toegeëigend. De man was 1 belast met de bezorging van een buiten- landsch pakje, waarop invoerrechten be taald moesten worden. Het geld heeft hij wel geïncasseerd, doch niet afgedragen. De directeur heeft een klacht bii de Justi tie ingediend. De betrokkene is door den commissaris van politie gehoord en heotft een volledige bekentenis afgelegd. ii Doodelijk ongelukineen vetfabriek. De bedrijfsleider v. d. B. bad in de vetfabiiek der n.v. van Don gen en Zonen te Zevenbergen het ongeluk uit een der ketels een straal kokend vet over het lichaam te krijgen. In deerniswekkenden toestand is de man naar het ziekenhuis te Breda ver voerd, waar hij is overleden. De heer v. d. B. was 42 jaar oud en vader van acht kinderen. Een geheimzinnige vondst. In een huisje te Schiebroek woonde sinds 1928 de 70-jarige mej. U., die vroeger werkzaam was geweest in een mode-magazijn te Rotterdam, doch de laatste jaren zeer teruggetrokken leef de. Eenigen tijd geleden waarschuwde een geestelijke de politie, dat er iets niet in orde was. De politie stelde een onderzoek in, doch eerst na een lang kloppen en aanbellen verscheen het gelaat van de oude achter het deurraampje waarna zij aanstonds weder in de kamer verdween na duidelijk te kennen te hebben gegeven, dat zijl den toegang tot haar huisje weigerde. Opnieuw verliepen enkele dagen. Men hoorde de vrouw niet meer en uit de wo ning steeg een benauwde lucht op. De politie besloot nu niet langer te tal. men. Men zou zich den toegang tot de woning verschaffen, desnoods door de deur te forceeren. Aan de voorzijde was dat niet mogelijk. De deur was gebarica- deerd en als middel daartoe was ook een trapleer gebruikt waarop een met water gevulde emmer was geplaatst. Door den tuin van de buren kwam men echter aan de achterzijde van het huis, bij1 de tuindeuren, die met geweld werden geopend. Een onbeschrijfelijke toestand trof men in de woning aan. De vrouw lag in een pianokist, die haar als legerstede diende. Haar lichaam was bedekt met lappen en vodden. De oude was ernstig ziek. En de stank die in de kamer heerschte was be nauwend. Een dokter oordeelde, dat de vrouw aanstonds naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Een half uur na aankomst aldaar is zij overleden. Groot was de verbazing der politieman nen, toen men geen brieven of papieren vond, doch wel een aantal bankbiljetten, gouden en zilveren munten, effecten en een spaarbankboekje met een saldo van f 10.000. In kasten, laden en doozen was alles verstopt en bijeen geteld bedraagt de waarde van het geld en de geldswaar dige papieren, buiten de effecten, f 10.000 terwijl de waarde van de gansche vondst veilig op f 25.000 kan worden geschat. Ook gouden horloges en ringen waren aanwezig. Inmiddels hebben de nasporingen der politie uitgewezen, dat de overledene nog een neef bezit die te Brussel woont en een nicht, die woonachtig is te Amsterdam. De politie stelde zich met beide perso nen in verbinding. Beiden wisten wel iets van hun nicht af, doch vele jaren achter een hadden zij nooit iets van haai ge hoord, zoodat de meening postvatte, dat zij' reeds geruimen tijd geleden overleden was. Thans zijn zij heiden erfgenamen van den gevonden schat, zoodat de mededee- lingen der politie voor hen een buiten kansje bevatten waarop zij niet hebben gerekend. De moord i.n de auto. Belooning van 250 u i t g e - ■loof d. De officier van justitie te 's Gra venhage looft een belooning uit van ten hoogste f 250 voor die(n)gene(n), die zoodanige aanwijzing kan (kunnen) ge ven in den roofmoord op den Haarlem- schen garagehouder Hes, in den avond van 26 Febr. 1937 gepleegd te 's Graven hage, welke leiden tot ontdekking en ver oordeeling van de daders. Zes meisjes met een auto te water. Zondagavond is een auto, waarin zes meisjesstudenten uit Amsterdam gezeten waren en die be stuurd werd door de 24-jarige mej. J. M. G. Rutten, door onbekendheid met den weg bij de Emmakade te Haarlem in de Leidsche Vaart gereden. Twee meisjes wisten zich zwemmende te redden. De andere vier werden door een agent van politie, met behulp van een omwonende, op het droge gebracht. Geheime distilleerderij ontdekt. De Zeister politie vond in sa menwerking met ambtenaren van de be lasting, bij een bewoner aan de Emma- straat een complete installatie voor het clandestien distilleeren van alcohol, wel ke installatie was berekend op groote hoeveelheden en in een schuur was ver stopt, waar ook ongeveer 45 liter alcohol van 40 procent werden aangetroffen. Alles werd in beslag genomen, terwijl de bereider en zijn helpers werden gear resteerd, die bij verhoor verklaarden, zes weken met hun verboden bedrijf werk zaam te zijn geweest. Na het verhoor zijn de aangehouden personen op vrije voeten gesteld. Het hoofd verpletterd onder een vrachtauto. Zon dagmiddag is even buiten Einighausen, gemeente Limibricht, de achttienjarige wielrijder S. uit Limbrioht bij1 het pas- seeren van een in dezelfde richting rij dende vrachtauto, bestuurd door den heer K. uit Berg en Urmond, met dit voertuig in aanraking gekomen. S. kwam onder het linkerachterwiel van den wa gen en weid op slag gedood. Zijn hoofd werd totaal verbrijzeld. KOOLUITVOER NAAR DUITSCHLAND BELEMMERD. Door hooge Duitsche invoerrechten. In tuinbouwkringen heerscht groote ongerustheid over de zware heffingen, welke de Duitsche Reichsstelle für Gar- tenbauerzeugnisse legt op de Hlolland- sche sluitkool. Deze heffingen zijn zoo hoog geworden, dat de Hollandsche kool in Duitschland R.M. 1,20 kost, boven den hoogsten prijs van het Duitsche product. De uitvoer van onze sluitkoolsoorten naar Duitschland, dat hiervan steeds een zeer goede afnemer was, wordt hierdoor in ernstig gevaar gebracht, zoo dat het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland zich met een adres tot den Minister van Landbouw heeft gewend. De daling van den export, aldus dit adres, moet geheel en al voor rekening van de zware Duitsche heffingen worden gelaten. Deze heffingen zijn niet meer te beschouwen als een zuiver binnenland- sche aangelegenheid van Duitschland, doch als een verzwaring van het in het Nederlandsch-Duitsche handelsverdrag overeengekomen invoerrecht. Voor roode en gele kool is het invoerrecht op deze wijze meer dan verdubbeld, waardoor de export van deze artikelen vrijwel onmo gelijk wordt gemaakt. De hier geschetste gang van zaken acht adressant dan ook in flagranten strijd met de bepalingen van het met Duitsch land afgesloten handelsverdrag; vaststel ling van invoerrechten bij verdrag heeft immers geen zin meer, wanneer men ach teraf door heffingen den handel gaat be lemmeren. Het moet als ongeoorloofd worden beschouwd, dat één der verdrag sluitende partijen zonder de andere daar in te kennen zuiver invoerbeperkende maatregelen gaat nemen boven die, welke in het verdrag uitdrukkelijk zijn overeen gekomen. Het adres eindigt met een verzoek aan den minister om ten spoedigste met de Duitsche regeering tot een doeltreffende regeling te komen. Boter. D'e heffing op boter is voor de week van 14 tot en met 20 Maart, behoudens tusschentijdsche wijziging, wederom vastgesteld op f0.80 per kg. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H V. A. 536 538/9 Ned. Ind. Hdbk. 172 173 Philips 347/8 350 Unilever 170 14 170 A. K. U. 73 71 Amsterd. Rubber 33814 336 Koninkl. Petroleum 433 431 Deli Mij. 348 351/2 Ned. Scheepv. Unie 138VÏ 140 4 pet. Nederland 101 101 4 pet. Nederl. Indië lOO'/e lOO'/s 3 pet. Nederland 9514 957e U. S. Steel 91% 9lV« Anaconda 50Vs 5078 U. S. Leather 11 9%-10 Bethlehem Steel 75% 75"/is Adj. Chic. Milwaukee 9% 9% Cities Service 3% 35/n Intern. Nickel 53% 54Vi Shell Union 247/s 25 Kennecott Copper 50 51 Radio Corp. 9% 914 Car Foundry 50 49 Tidewater 16 16 Midcont. Petrol 25 25% Gen. Motors 50 50 American Enka 46% 46% Republic Steel 34% 347/n De beurs was stiller dan wij' den laat- sten tijd gewend zijn. New York en Lon den zijn reeds enkele dagen weifelend, waardoor hier het animo min of meer gedoofd is. In de locale afdeelingen wa ren de koersen ongeveer gelijk aan die van Zaterdag. Philips was een paar pro cent hooger, terwijl Cultuur Vorstenlan den flauw waren wegens de tegenvallen de reorganisatievoorstellen. De aandeelen waren circa 39 pet. Amerikanen trokken ook niet veel be langstelling. Anaconda's waren een frac tie hooger, Wabach vast op circa 6. De beleggingsmarkt was prijshoudend met iets meer vraag. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Maart, 2.30 u. Brussel 30.8030.88. Londen 8.94—8.94 Parijs 8.388.42. Berlijn 73.58—73.62. New-York 1.82V2—1.83 14 OVERNEMING DER BANKASSOCIATIE DOOR DE INCASSO-BANK. De onderhandelingen van de Bank-As- sociatie en de Incasso-Bank hebben thans haar beslag gekregen. Behoudens goedkeuring der voorstellen door de bijeen te roepen buitengewone al gemeene vergadering van aandeelnouders der Bank-Associatie, zal voor reke ning van een syndicaat aau de hou ders der gewone aandeelen Bank-Associ atie een aanbod worden gedaan tot over neming hunner stukken tegen den koers van 55 pet., verminderd met de usanti- eele effectenprovisie en het effectennota- zegel. De Bank-Associatie zal aan haar aan deelhouders voorstellen tot liquidatie over te gaan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3