.Baby De Vestigingswet voor het kieinbedrijf. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws UW SLAAP Telegrammen. laatste Berichten Finantiëele Berichten EVIijnhardt's Zenuwtabletten ZONDER PRIJSVERHOOGING Het ontwerp ook door de Eerste Kamer aangenomen. De Eerste Kamer heeft gisteruamiddag na de aanneming van de begrooting vau Handel, Nijverheid en Scheepvaart, in behandeling genomen het wetsontwerp houdende regeling betreffende het vesti gen van inrichtingen waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nij verheid zal worden uitgeoefend. De heer Kropman (Jtt.K.) waardeert in deze regeering dat zij1 oog heeft vooi de belangen van den middenstand, doch is van oordeel dat ze de nooden van den middenstand niet methodisch onderzoekt Spr. vreest dat de middenstand uit eigen kracht niet tot verbetering kan komen. Wat nu het gedeelte der mictrien- standsproblemen, door dit wetsontwerp omvat, betreft, de minister heeft zich la ten afleiden door een ander onderwerp, de dwergbedrij'fjes, vóór, doch vooral irt den crisistijd zoo in aantal toegenomen. Het gaat in de eerste plaats om het de biet, niet om het aantal beunhazen-be drijfjes. Voor den normalen winkelstand acht spr. dit wetsontwerp van gering9 beteekenis, aan de te stellen minim um- eisch kan 'te gemakkelijk worden volt daan. De minister had meer bereikt door 't behoefte-element in de wet te be trekken. Niemand ontkent, dat de omschrijving van het behoefte-element niet eenvoudig is. Doch een beroep daarop is niet af doende.' Spr. ontkent, dat we bier met een raamwet te doen hebben, het centraal gezag overheerscht er, de Kamers van Koophandel worden te weinig gekend. Een regeling als deze ware juist aan de lagere organen over te laten Spr. verwacht van het wetsontwerp niet veel. De heer D e L a B e 11 a (S.D.) is even eens van oordeel dat bij het groote teveel aan winkelzaken het behoefte-element een voorname factor had kunnen zijn. Ondanks de groote leemten acht spr. de wet een verbetering. De soc.-dem. fractie zal er baar stem niet aan onthou den. De heer Diepenhorst (A.R.) zegt, dat de handeldrijvende en industrieele middenstand zwaar gebukt gaat onder de overbodige en door onbekwamen uitge oefende bedrijven. Reeds lange jaren is er een overbezetting in de bedrijven. In tal van desbetreffende geschriften is er een stemmigheid: dat een groot deel van den nood van den middenstand moet worden gezocht in de overbezetting. Nog al te veel wordt vastgehouden aan den waan, dat wie elders niet deugt, nog goed is voor den handel, een toevluchts oord voor zondaren. De vrije concurrentie kan op bet terrein van den middenstand niet bet monopolie zijn. In dit wetsontwerp wordt een toe te juichen, hoezeer niet afdoende poging aangewend tot ordening in den midden stand. De beer Drooglever Fortuyn (Lib.) kan zich met dit wetsontwerp ver eenigen, doch dit zou niet bet geval zijn, als het behoefte-element er was inge bracht. Het zou ons op 'n gevaarlijken weg hebben gebracht. De gezonde concurren tie zou ook verdwenen zijn en elke prik kel tot verbetering der distributie wegne men. De Minister van Handel e n z., de heer G e 1 i s s e n, doet de toe zegging, de organisaties zooveel mogelijk te zullen inschakelen. In bet algemeen is bet theoretisch logisch, alles te rege len naar behoefte. Doch doorvoering van het behoefte-element moet practisch mo gelijk zijn. Hoe kan men hier de behoefte meten? Geeft men spr. de bevoegdheid, dan kan spr. wel een georganiseerde dwang- maatsohappij maken, b.v. door tegen el- ken winkelier te zeggen, hoe groot zijta zaak mag zijn, in welke straat enz., doch dit kan men toch niet willen Spr. kan de behoefte dus niet introduceeren. Het pro- bleem meer methodisch behandelen? Spr. heeft het euvel zeer methodisch bekeken, alsook andere euvels van den midden stand. Spr. weet, dat er nog meer zijn, maar het opnoemen daarvan is geen ar gument tegen het wetsontwerp. De mid denstand over het geheel is er zeer ver heugd miee. Velen wenschen het behoefte-element in dit wetsontwerp niet te zien opgeno men, en niemand weet het juist te for mulieren. Dit wetsontwerp houdt tegen de ele menten, die den middenstand onrustig maken, de prijzen bederven, enz. Het wetsontwerp wordt z.h..st. aan genomen. Hel huidje blijft gaaf en gezond, in dien U het behandeltmet Zij merkt o.m. op, dat de salariee- ring van de leerkrachten aan de klassen en schooltjes, die men overal opricht, ver beneden peil zijn. Zij noemt o.m. gevallen van meisjes, die aan zulke PUROL<&> schooltjes voor f20 a f 25 per maand de zorg voor dertig Hof meer kinderen heb ben. Lokalen en leermiddelen voldoen vaak niet aan de meest bescheiden eischen. D'e vereeniging meent daarom stellig dat de financieele overheidsbe moeiing met het bewaarschoolonderwijs niet kan worden gemist. en droog houdtmetPurolpoeder Purol 30 ct. Purolpoeder 60 ct. Zierikzee. Dinsdagavond werd hier een propaganda-kunst-avond voor de Ned. Chr. Radio-vereeniging gehouden, die door de weersomstandigheden niet druk was bezocht. Ook de medewerken den kwamen door den sneeuwval later dan de bedoeling was, aan, waardoor ook niet op tijd kon worden begonnen. De stafmiuziek van bet 5e reg. inf. uit Amersfoort (onder kapelmeester van der Glas) verleende medewerking, die blij kens bet applaus bijzonder op prijs werd gesteld. Dhr K. Kruithof, hoofd bestuurslid der N.G.R.V., sprak een pro- pagandawoord en de beer D. C. van Stempvoort uit Vlaardingen declameerde. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig Ned. Herv. Kerk. Viertal te Middelburg (vac. wijlen Ds J. de Visser): W. G. G. Beerekamp te Nunspeet, G. Gerbrandy te Leeuwarden, H. J. van Scbuppen te Lunteren en J. van Woerden te Zwammerdam. Drietal te Leeuwarden (vac. Dis M J. C. Visser): H. J. Drost te Aalten, A. Os kamp te Enschedé en Tb. A. Vos te Nieu we Pekela. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Weesp: J. E. Blase te Bus- sum, R. Joh. de Boer te Wildervank en G. Pel te Bodegraven. Middelburg. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk in de vacature wijlen den beer R. J. de Muijnck, koos bet kiescol lege den heer W. J. Bosdijk. VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Slechte toestand in particuliere schooltjes. Naar aanleiding van de in de memo rie va.n antwoord op de rijksbegrooting tot uiting gekomen meening van den minister van Onderwijs, dat het de voor keur verdient, aan de financieele over heidsbemoeiingen met het voorbereidend onderwijs geleidelijk een einde te ma ken, omdat het particulier intiatief voor tut onderwijs op bevredigende wijze toe neemt, maakte de Vereeniging van On derwijzeressen aan Chr. Kleuterscholen tö Amsterdam bezwaar. De „Kantoer®" niet meer te bergen. D'e deskundigen zijn tot de conclusie gekomen, dat van economisch standpunt bezien 'bet niet mogelijk zal zijn de „Kan- toeng" geheel of gedeeltelijk te bergen en daarom is aan assuradeuren geadviseerd het vaartuig aan Trinity-house (dienst van bebaking en verlichting) ter vernie tiging over te dragen. De Engelsc'he ber- gingis-Mij. heeft nog een reserve gemaakt. Mocht zij tenslotte toch 'af'zien van even tueel© berging, dan zal het wrak waar schijnlijk door de „Humbur" en „D'e Schel de'' naar diep water worden gesleept en tot zinken worden gebracht. Wol uit bananenschil- 1 e n Manchester, het centrum der Brit- sche textielindustrie, is thans een succes volle concurrent geworden van Duitsch- land en Italië. Het heeft namelijk een procédé gevonden voor de vervaardiging van wol uit bananenschillen. Eerst was Duitschland gekomen met wol, vervaardigd uit bout, toen volgde Italië met wol uit melk, maar Lancashire is er in geslaagd, den inhoud van den vuilnisbak productief te maken. De „Victoria Mill" te Manchester in het district Droylsden kon kort geleden een garen produceeren uit de vezels van bananenschillen, die met succes tot een „wollen stof" was te weven. „Wij1 hebben", aldus verklaarde een directeur van de „Victoria Mill" tegen over een vertegenwoordiger van de „Uni ted Press", „jaren lang onderzoekingen gedaan in deze richting. Ons doel was een synthetische wol te ontdekken, welke warm en soepel was en bij vermenging met kunstzijde tot eerste klasse kleeding- stoffen verwerkt kon worden. De idee om daartoe bananenschillen te gebruiken kwami bij' me op, toen ik eens een ba naan schilde en de sterkte van de vezels opmerkte. Het garen, dat thans van deze schillen vervaardigd wordt, is soepel en licht, zeer elastisch en kreukvrij en de kosten om bet te verven zijin betrekkelijk laag. De grondstof is zeer goedkoop, daar wij van de gemeentereiniging voldoende kun nen betrekken. Het maakt namelijk niets uit, of de schillen vuil zijn." - E en auto-ongeluk dat vrij goed afliep. Van ouzen ge zant in Rio de Janeiro is gisteren een telegram ontvangen, dat met een auto, waarin eenige leden van de Nederland- sche handelsmissie in Brazilië waren ge zeten, gisteravond in de buurt van Rio de Janeiro een ongeluk is gebeurd. In deze auto zaten de heeren Lamping, di recteur van de handelsaccoorden, Leig- nes Bakhoven, lid van de missie en jhr v. d. Wijck, secretaris van de missie. De beide eerstgenoemde heeren kwa men er zonder kwetsuren af, de beer van der Wijck liep eenige schrammen en bui len op. Uit ijzeren bak gevallen. Gistermiddag is de 65-jarige voorman J. de H. te Rotterdam op bet terrein van de Ned. -Staalindustrie uit oen ijze ren bak gevallen, die aan een kraan was bevestigd. D'e man was op slag dood. 1 Autodief gearresteerd. In zijn woning te Amsterdam is een 37- jarig los-werkman gearresteerd, die Za terdagavond op bet Rokin een uit Leeu warden afkomstige auto heeft gestolen. D'e auto is onbeheerd teruggevonden. Ook de inhoud van de auto, bestaande uit zijden sjaals en dergelijke artikelen, welke aan een handelsreiziger toebe hoorden, is door de recherche opge spoord en wel in een woning in den Jordaan. De bewoner daarvan is even eens gearresteerd. Beide mannen zijn ingesloten. i Prnstig ongeluk te Loon op Zand. Gistermiddag is het vijfjarig zoontje van de familie B. te Loon op Zand bij bet oversteken van den weg door een personenauto aangereden. Ern stig aan het hoofd verwond werd de jongen naar het ziekenhuis vervoerd. D'e toestand van bet knaapje is zorgwek kend. Door een auto gedood. Woensdagmiddag heeft een ernstige aanrijding plaats gehad te Amersfoort. Dte 22-jarige mej. L., leerlinge van de industrie- en huishoudschool, afkom stig uit Gorinchem, kwam op de fiets een straat uitrijden, toen zij door een vrachtauto werd gegrepen. Het slacht- j offer was op slag dood. -Opiumsmokkelaars aan gehouden. De politie te Schiedam heeft een Chinees aangehouden die in een koffer 7% kg opium vervoerde. Twee rijksveldwachters hebben iemand op het station aangehouden, die in een koffer 3 kg opium vervoerde. Deze per soon bleek in relatie te staan met den Chinees. Ook hij' is voorloopig in bewa ring gesteld. De op het station aangehouden persoon is gebleken zekere v. d. B. uit Rotteidam te zijn, bij wien in zijn woning na gedane huiszoeking nog een hoeveelheid opium in beslag is genomen. Hulpelooze vrouw uit brandende kamer gered. Dinsdagmiddag is dank zijl kordaat op treden van de buren een oude vrouw, die alleen woonde, haar man was juist eenige weken geleden gestorven, uit een bran dende kamer gered. De oude vrouw woont in de Herculesstraat te Haarlem alleen in een buis j#.. Zij1 lijdt aan ader verkalking en is geheel hulpbehoevend. Den grootsten tijd van den dag brengt zij door op den divan of in een stoel voor het raam). Dinsdagmiddag zagen omwonen den plotseling rook en vlammen uit de woning komen. Direct wilde men hulp bieden, -daar men begreep, dat de vrouw niet gauw genoeg zou kunnen wegkomen. Alle deuren waren echter gesloten. Een buurman heeft toen aan de achterzijde de keukendeur ingetrapt en slaagde er na veel moeite in, de vrouw, die reeds be wusteloos was, naar buiten te brengen. De vrouw had eenige brandwonden beko men, doch haar toestand is niet levens gevaarlijk. Mej. M. die aan den overkant woont en het huishouden van de oude vrouw waarneemt, stak in haar zenuw achtigheid vlug de straat over en lette daarbij niet op de gladheid van den weg. Zij kwam te vallen en brak een enkel. Aanrander gearresteerd. Te Vaassen heeft de gemeente-politie gisteravond gearresteerd den 33-jarigen S. K., wonende te Apeldoorn. De man had even te voren twee meisjes op ge noemden weg aangerand. "K. heeft bekend, waarbij bleek, dat hij zich meermalen aan een dergelijk feit had schuldig gemaakt. Ongeluk op onbewaak te n overweg. Gisteravond is op den 'Olnbewaakten overweg te Waterhuizen een truck met aanhangwagen door dpn trein, welke om 21 53 uur van Groningen naar Winschoten vertrekt, aangereden en totaal vernield. De auto was midden op den overweg plotseling blijven stilstaan doordat de motor afsloeg. De twee inzittenden zagen den trein naderen en sprongen net op tijd uit de cabine. Eenige seconden later reed de trein op het voertuig. De trein stopte onmiddellijk na het ge beurde en had geruimen tijd vertraging. 'Diamanthandelaar te Antwerpen gearresteerd. .Sedert verscheiden weken, aldus de „Te legraaf", heeft de Justitie te Antwerpen zich bezig gehouden met de financieele moeilijkheden van den Antwerpsohen di amanthandelaar H. Adler, een in Ant- werpsche diamantkringen zeer bekende figuur. Gisteren werd 'het failissemenl uitgesproken van de firma H. Adler, waarop eenige rechercheurs van bet par ket zich naar de woning van den gefai- leerde begaven, waar zij beslag legden op alle boeken en het archief. Met behulp van de gegevens, die het vroegere onderzoek door de Justitie had opgeleverd, kon zeer spoedig worden vast gesteld, dat het ongedekte passief van de firma H. Adler 28 millioen Belgische francs bedroeg. De heer H. Adler werd daarop verzocht zich tegenover den rech ter van instructie te verantwoorden. De ondervraging gaf geen voldoening en verdachte werd gisteravond na afloop van het verhoor op last van den rechter gearresteerd en opgesloten onder beschul diging van bedriegelijlk 'bankroet en ver duistering van belangrijke bedragen. Daar het bericht der arrestatie van H. Adler pas na beursuur bekend werd beeft men nog niet kunnen nagaan welke uit werking di't failissement op den Antwerp sohen diamanthandel beeft gehad. is weer rustig en Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door bet gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Dro gisten. (Adv.) VERSLAG VAN HET WERKFONDS. Totaal geblokkeerd bedrag van ruim f80 millioen. Volgens bet tiende driemaandelijksche verslag van bet Werkfonds, loopende van 16 September tot en met 15 December 19^6 waren er op laatstgenoemden datum reeds in totaal 101 plannen uitgevoerd en voor de eerste of tweede maal opgele verd. Het hiervoor geblokkeerde bedrag be droeg in totaal f 8.743.376,06. Van dit bedrag werd, volgens de bij' bet bureau binnengekomen loonlijsten, op de bouwplaats verloond f 1.624.033,12. Deze werken liebben arbeid geleverd voor on geveer 102 608 manweken. Leze manweken hebben alleen betrek king op arbeiders, werkzaam op de bouwplaats. Gevoeglijk kan aangenomen, dat bet aantal manweken buiten de bouwplaats op zijn minst even groot is als het aantal manweken op de bouwplaats. Op 15 December 1936 waren nog 128 plannen geheel of gedeeltelijk in uitvoe^ ring. Het bedrag, dat voor deze 128 plannen werd geblokkeerd, bedroeg in totaal f 33.588.134,62, waarvan f 12.643.336,62 voor rijkswaterstaatswerken. Het aantal arbeiders, dat bij deze plan nen werk heeft of werk zal krijgen, in manweken uitgedrukt, zou rond 532.000 bedragen. Deze berekening heeft evenzeer alleen betrekking op arbeiders, werkzaam op de bouwplaats. Veilig kan worden aangenomen, dat tot nu toe van het bovenstaande bedrag ad f 33.588.134,62 een derde gedeelte reeds is verwerkt. Voor de groep afgeloopen werken en deze groep is in totaal vastgelegd f42.331.510,68. Op 15 Dec. 1936 waren voorts nog van 25 plannen een of meer bestekken door het werkfonds goedgekeurd. In totaal was op 15 December 1936 geblokkeerd een bedrag van 80.240.567,15 gulden. Burgemeesters. Bij Kon, besluit van 9 dezer, is aan Mr G. Jansen, op zijn verzoek, met ingang van 15 Mei eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Hengelo. Doodelijk ongeval. HEERLEN. Gisteravond is de mijnwer ker F. P. werkzaam in de ondergrond- sche werken van de Oranje Nassaumijn 3, in strijd met de voorschriften op een ophaalkooi -gaan staan. Tijdens het transport is de man tegen de schacht- betimmering gedrukt. Hij werd doodelijk gewond. Boterncteering. DEN HAAG. De boterncteering Ko^ penhagen is vastgesteld op 90 ct. De com- missienoiteering voor Nod. boter is vast gesteld op 69 ct. De beschieting van de „Mar Cantabrico". SALAMANCA. Generaal Qeipo de Llano heeft gisteravond in een ïadiorede een officieele mededeeling gedaan van den Marine-Commandant van Elferrol volgens welke de Mar Cantabrico bij de beschieting door de schepen van Franco niet is vergaan. Het vaartuig is in een haven der rechtschen binnengesleept. D'e lading heeft een waarde van 40 millioen peseta en bestaat uit vliegtuigen, kanon nen, dumdumikogels en ander oorlogs materiaal. Huwelijksgeschenk van Zwitserland aan Prinses Juliana. BPRN. De Bondsraad heeft aan H. K. H. Prinses Juliana ter gelegenheid van baar huwelijk een met brillanten eri saf fieren bezet platina armbandhorloge ge schonken. Het horloge behoort tot de kleinsten van zijn soort. MADRID. Gister zijn 5 Italiaansche krijgsgevangenen in handen van de Re- geeringstroepen gevallen. Onder ben be vindt zich een sergeant die heeft ver klaard; 'dat in den sector van Guadala jara de krijgsverrichtingen worden ge leid door een volledige Italiaansche di visie van minstens 7000 man. Voorts vindt men er ook Duitsche strijdkrach ten. Hij heeft ook nog 17 Italiaansche schepen te Cadiz gezien met manschap pen en oorlogsmateriaal van naar zijn meening Italiaansche oorsprong. Cycloon. PORT D'ARWIN. Port Darwin is door een cycloon geteisterd, de hevigste sedert 40 jaar. Talrijke huizen zijn in gestort. Veertig personen hebben ver wondingen opgeloopen, terwijl één per soon werd gedood. Men is ongerust over het lot van 50 logger», die zich tijdens den storm op zee bevonden. Geen ontwapeningsconferentie. WASHINGTON. Roosevelt heeft gis teren opnieuw de geruchten tegenge sproken, dat hij voornemens zou zijn een internationale ontwapeningsconferentie bijeen te roepen. Het extra-vliegtuig terug. Hedenmiddag om half een arriveerde op 'bet vliegveld Vlissingen 'het extra vliegtuig der K. L. M. de Koetilang, waarmede de beer en mevr. Hoegen van Hoogelande en de beer Van 't Hof de reis naar Aden hebben gemaakt om bun zie ken zoon te bezoeken, die te Aden moest aóhterblijven. Met toestemming van den medicus maakte ook de patiënt, vergezeld van een Engelsche verpleegster, vrouw en balby, de reis mee. Allen waren vol lof over wat Smirnoff en zijn mannen deze week hebben geprest teerd. Dinsdagmorgen vertrok men uit Aden, Woensdagmorgen uit Cairo en heden morgen uit Rome. plaatsing van advertentlën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 535 543 Ned. I'nd. Hdbk. 173 1747e Philips 332% 3357e Unilever 1707e 17078 A. K. U. 74% 75 Amsterd. Rubber 337% 343 Koninkl. Petroleum 4317e 435% Deli Mij-. 340% 344-5 Ned. Scheepv. Unie 136 143 4 pet. Nederland 101% 101a/8 4 pet. Nederl. Indië 101% lOlVe 3 pet. Nederland 99 993/s 3 pet. Ned. Indië 957a 957ie U. S, Steel 927/s 933/s Anaconda 51% 52 U. S. Leather 63/s 97e Bethlehem Steel 77% 77% Adj. Chic. Milwaukee 9% 9V2 Cities Service 33/s 33/8 Intern. Nickel 54 54% Shell Union 25% 257/u> Kennecott Copper 51 527e Radio Corp. 9s/s 9% Car Foundry 50 51 Tidewater 1515/l8 16Vs Midcont. Petrol 25 26 Gen. Motors 49 5072 American Enka 48 47% Republic Steel 337s 347/s D'e beurs was vast; suikeraandeelen waren weer eenige procenten hooger. De Nivas verkocht ruim 7800 ton. Ook in de Scheepvaartaandeelen waren de omzet ten levendiger, hoewel de koersen later iets terug liepen op winstnemingen. Kon. Olie's waren nog verwaarloosd. De vaste stemming van de Fransche Frano, die heden 8,36 noteerde, doet nog realisa ties voor Parijsche rekening vasthouden. In Rubberaandeelen ging meer om dan de vorige dagen. Amsterd. Rubber noi- teerde circa 343. Tabakken waren even eens een paar procenten hooger. In Ame rikanen bestond vooral veel handel in U. S. Leather, die zelfs tot 10 pet. opliepen. Het motief hiervoor was, dat bij" de groote oorlogsvoorbereidselen ook veel leder noodig zal zijn. Ook Rep. Steel en Illinois Centraal waren sterk gevraagd. Geld 1 pet Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Maart, 2.30 u. Brussel 30.7630.84. Londen 8.938.93%. Parijs 8.358.40. Berlijn 73.48--73.52. New-York 1.821/*—1.83%. Bank voor Zeeland N.V. te Goes. Aan het verslag over het zeventiende boekjaar, uit te brengen in de vergade ring van aandeelhouders op 19 dezer, ontleenen wij: het volgende: Met voldoening mogen wij' constateeren dat de in ons vorig verslag vermelde be drijvigheid der eerste maanden van 1936 zich gedurende het verdere verloop van dat jaar voortzette, waarbiji onze zaken een flinke -opleving te zien gaven, spe ciaal door de gro-ote omzetten op effec tengebied, gepaard gaande met een zeer aanmerkelijke uibreiding onzer cliëntèle. Wel is waar was gedurende het ge- heele jaar bet emissiebedrijf van geen groote beteekenis, doch daartegenover stond een aanzienlijke belangstelling voor belegging van aandeelen, dikwerf in ruil voor obligatiën, terwijl zeer mierkbaar was het weder te voorschijn komen van sedert lang opgepotte gelden. Op bet gebied van credietverleening was de vraag naar geld nog zeer ge ring, terwijl nieuwe goede handelscredie- ten weinig werden gevraagd. Daartegenover werd aanzienlijk ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot het opnemen van gelden tegen onderpand van effecten. Over het geheel genomen mogen wij dus met tevredenheid terugblikken op den gang van zaken in 1936, ook al omdat wij voor verliezen gespaard bleven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3