VAM ViP'A ïftKS: 11? ITmL as& Uit de Provincie De „Java" naar Spaansche wateren gezonden. BRAND- EN SNIJWONDEN. cte axdJ rrud ganaaAkhacfrf. I op het gebrek »an rechtszekerheid voor werknemers, die door bun werkgevers worden ontslagen als zij aan hun mili taire verplichtingen moeten voldoen. Hieraan moet op een oi andere wijze een einde komen, Spr. geeft de regeering daarom in overweging, zoo mogelijk onder art. 1638 burgerlijk wet boek een bepaling op te nemen, dat het werkgevers verboden is, werknemers te ontslaan, die voor een periode van bijv. minder dan vier weken in militairen dienst moeten. De heer Vervoorn (Plattel.) acht het instituut van den broederdienst on misbaar om de onbillijkheden van de lo ting weg te nemen. De heer Til anus (C.H.) kan zich niet vereenigen met wat de heer Schaep- man over de materiëel-reserve heeft ge zegd. Hij is, gezien de personeelbezetting, van meening, dat men beter in Nederland bemande schepen kan hebben dan on bemande schepen in Indië. Het onderhavige wetsontwerp acht spr. van groote beteekenis, omdat het een voorlooper is van de te verwachten wets ontwerpen tot uitbreiding van onze de fensie, als het ware een vooruitgeschoven post van een zeer zware colonne, die het volgende kabinet voor een zeer zware taak zal stellen. Spr. juicht de invoering van een derde herhalingsoefening toe, evenals de ver lenging van den eersten oefentijd voor de zeemacht. Ook spr. wil een einde zien gemaakt aan het ontslag uit hun dienstbetrekking van dienstplichtigen, die hun herhalings oefeningen moeten doen. De heer Wendelaar (Lib.) betreurt, dat de regeering niet reeds thans is gekomen met een voorstel tot contin gentsuitbreiding, want een dergelijke maatregel sorteert eerst na jaren het ge- wenschte effect. T.a.v. de discussie van de vloot is spr. het met den heer Tilanus eens. De heer S c h i 11 h u i s (V.D.) kan zich met de wijziging der herhalingsoefenin gen vereenigen, al wenscht ook hij maat regelen tegen het grootere risico der dienstplichtigen om ontslagen te worden. De heer Van D ij k (A.R.) kan met het ontwerp accoord gaan. Het vraagstuk van het ontslag van menschen, die hun militaire verplichtin gen nakomen, is niet gemakkelijk, maar er moet een oplossing voor gevonden worden. Men spreekt over de dislocatie van de vloot als over een stabiel iets. In Indië kan geen bemande vlootreserve aange houden worden met het oog op de enor me kosten, die daaraan verbonden zijn; in Nederland kan dit wel. Herstelwerkzaamheden in Nederland hebben het voordeel van de reis naar Nederland en terug naar Indië, contact met andere deelen van de vloot, met het gezin en tenslotte van het scheppen van oefengelegenheid tijdens het verblijf in Nederland, terwijl dit ook de moderni seering ten goede komt. De heer W ij n k o o p (Comm.) is voor stander van een zoo sterk mogelijke weermacht, doch slechts wanneer de ze kerheid bestaat, dat het leger zich in dienst stelt van de democratie. Daarom zal spr. zijn stem aan het onderhavige wetsontwerp niet geven. De Minister van Oorlog a.i., Dr C o 1 ij n, zegt naar aanleiding van de opmerking van den heer Wendelaar, dat over de uitbreiding van het con tingent nog geen beslissing genomen kon worden omdat nog niet bekend is, welke eischen van personeelbezetting de nieuwe wapens, die in gebruik genomen zullen worden, stellen. Een klein wondje is dikwijls gevaarlijker dan een groote wond, omdat U zich daarbij on middellijk zoudt verzorgen. Het is niet noodig elk klein snij-, brand- of schaafwondje direct te verbinden en aan den heilzamen invloed van licht en lucht te onttrekken als U er maar onmiddellijk Zwitsal - de zalf met onbe grijpelijke geneeskracht - opdoet. Zwitsal zui vert, verzacht en geneest die kleine „ongeluk, jes", die in elke huishouding voorkomen. Zorg dus steeds een doos bij de hand te hebben. 4 Den heer Drop antwoordt spr., dat een actieve kustverdediging niet in stry'd is met het defensieve karakter van onze bewapening. Met den heer Ter Laan is spr. het eens, dat bij het opkomen voor herhalings oefeningen zooveel mogelijk rekening moet worden gehouden met de burger lijke belangen, kwesties van kostwinner schap, enz. Den heer Schaepman antwoordt de Minister, dat nu de verlenging van den eersten oefentijd bij de marine bezien moet worden in het licht, dat ook, als men alle bemande reserve in Indië zou stationneeren, men hier toch voldoende geoefende bemanning moet hebben voor de hier te lande voor de kustverdediging noodige schepen. De vraag is echter: Wie moet bepalen waar de schepen van de weermacht het best aanwezig kunnen Zijn voor de bescherming van het Rijk. Dit is zeker niet de taak der Staten-Generaal. Als voorbeeld deelt spr. mede, dat hij bericht heeft ontvangen, dat een Neder- landsch schip met sinaasappelen nabij de Straat van Gibraltar doo.r schepen van Franco is opgebracht naar Ceuta. Spr. heeft in dit verband de „Java", die op de thuisreis is, opgedragen, zich met spoed naar de Straat van Gibraltar te begeven, om daar te patrouilleeren, en, zoo noodig, Nederlandsche schepen te convoyeeren. Het gaat over de distributie van sche pen, die er nog niet zijn, maar die óf op stapel staan, óf nog op stapel gezet moeten worden. Als zij in gebruik komen, kunnen de omstandigheden geheel an ders zijn. Laat ons bij alle moeilijkheden, die we al hebben, niet gaan spreken over wat er gebeuren moet in de jaren 1944 tot 1948. We hebben thans aan onze eigen zorgen reeds genoeg. De algemeene beschouwingen zijn hier mede gesloten. Mevrouw De Vries Bruins (soc.- dem.) constateert in een korte verklaring, dat door dit wetsontwerp Nederland gaat meedoen aan de uitbreiding der bewa pening, waaraan zij haar stem niet kan geven. Het wetsontwerp wordt aangenomen z. h. st. met aanteekening, dat mevr. De Vries Bruins en de heer Van Zadelhoff (beiden soc.-dem.) geacht willen worden te hebben tegen gestemd, evenals de heer Wijnkoop (Comm.) Stoomtram Breskens-Mafdeghem. De heer van Braambeek, lid der Twee de Kamer, heeft aan den minister van Waterstaat gevraagd: Is het den minister bekend, dat door de directie van de N.V. Stoomtramweg Maatschappij „Breskens-Maldeghem" te Breskens aan een gedeelte van het per soneel telkens na enkele weken een week geen dienst wordt gegeven en over die week dan ook geen bezoldiging wordt uitgekeerd? Is de minister niet van meening, dat zulks in strijd is met de bepalingen van het bij besluit van 22 Dec. 1926 goed gekeurde reglement dienstvoorwaarden? Zoo ja, wil de minister dan maatre gelen treffen, dat het reglement dienst voorwaarden geheel wordt nagekomen en het wederrechtelijk ingehouden loon alsnog wordt uitbetaald? De boterkwestie in Zeeuwsch-Vlaanderen Dinsdag bracht ir A. Riebroek, direc teur-generaal van den landbouw, een be zoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. O.m. vond te Hulst een bespreking plaats over de boterkwestie. Zelfkarners ontvangen, zooals men weet, Yt, kilo boter per week en per lid van het gezin zegelvrij, de leden van de Goöp. Roomboterfabrieken krijgen even wel geen zegelvrije boter. Omdat de Z.- Vlaamsche boeren in een wellicht nabije toekomst geen afzetgebied meer zullen vinden voor de zelf gekarnde boerenbo- ter werden middelen beraamd om de zegelvrije boter ook te verstrekken aan leden van de Coöp. fabrieken, ter ver gemakkelijking van den overgang der bereiding van zelf gekarnde boter naar het lidmaatschap van de Coöp. Room boterfabriek. De gladde wegen. Van verschillende zijden zendt men ons berichten, dat gisteren op de gladde, besneeuwde wegen botsingen hebben plaats gehad tusschen auto's (waarvan er verschillende in de sloot terecht kwa men), fietsen, enz. Voor zoover bekend, liep echter alles met materiëele schade af en kwamen persoonlijke ongevallen niet voor. Te Goes moesten enkele lantaarnpalen het afleg gen. Wij volstaan met deze algemeene mededeeling. Waar is de „Baltic"? Het Ne derlandsche motorschip „Baltic" verliet Vlissingen op 24 Februari met bestem ming Rochester. Sindsdien is niets meer van het schip vernomen. De „Baltic" is gebouwd in 1910 en meet bruto 114 ton. Kapitein is de heer R. Brinkman te Groningen. D'e „Baltic" onderhoudt een geregelden vrachtdienst tusschen Vlissingen en En geland en had al zes dagen terug moeten zijn. Middelburg. Filmvertooning. Henning's Filmcentrale mocht zich gis teravond bij de voorstelling voor besturen van vereenigingen en andere genoodig- den verheugen in een druk bezoek aan de groote Schuttershofzaal. De heer Henning Sr. heeft de aanwezi gen verwelkomd en hartelijk dank ge bracht, dat zij' ondanks moeilijk begaan bare en gladde straten in grooten getale waren opgekomen om nader kennis te maken met hetgeen de nieuwe spruit van zijn zaak, de Filmcentrale brengt. Bracht de film van de wintersport reeds aller waardeering naar voren, niet minder deden dit de natuurfilms, name lijk het leven van de Koekoek en een op eenvolging van de ontwikkeling van vele bloemen en planten, die door groote dui delijkheid een mooien kijk in de natuur gaven. Na een aardige teekenfilm „het Spook schip" kwam voor de pauze nog een film over Oberammergau. Waren al deze films reeds een succes voor de firma, ook de films, die na de pauze werden gebracht over de Televisie, het Como-meer en het Sportvliegwezen waren boeiend en voldeden uitstekend. Zeer is het op prijs gesteld, dat de hoe ren Henning als slot de Prinses Juliana- film gaven. Niet alleen het beeld, maar ook het ge luid van hetgeen gebracht wordt voldoet zoowel bij1 de geluidsfilms als bij de mu- «ioeerende film» uitstekend. 'Kwartjes voor centen. Gistermorgen had een ambtenaar van de P. T. T. alhier het ongeluk aan den eersten bezoeker van zijn loket twee rolletjes kwartjes in plaats van centen uit te betalen. Vermoedelijk is dit nog niet door bedoelden persoon ontdekt en daarom zal hij die rolletjes op het post kantoor ontving, goed doen ze even na te kijken en aan het kantoor of wel aan den Commissaris van Politie, die met het feit in kennis is gesteld, kennis te geven. Ook zij, die van de uitbetaling getuigen mochten zijn geweest, zullen goed doen zich aan te melden. Vlissingen. Een droeve plech tigheid. Gistermiddag werden aan den schoot der aarde toevertrouwd de stoffelijke overschotten van het vermoor de echtpaar Lauwereins. Zeer velen waren er getuigen van hoe eerst het stoffelijk overschot van den man, daarna dat van de vrouw ter aarde werd gedragen. Toen trad ds C. F. Nolte, predikant der Luth. gemeente, naar voren en wees er op welk een golf van verbijotering door de stad ging toen de moord bekend werd. Diepe deernis gaat uit tot hen, die door de hand van woestelingen het leven ver loren en diepe deernis ook met de fami lieleden en vooral met de nog in leven zijinde moeder van de overleden vrouw, die tevens de zuster was van Lauwereins. Spr. heeft getracht troost te brengen in een korten rouwdienst met de familie leden, nu wil hij eerbiedig gedenken de beide dooden. Het zal niet meer mogelijk zijn het café Keersluis te passeeren zon der een lichte ontroering en een herinne- rign aan het vreeselijke, dat hier door menschenhand is geschied. Het is goed medelijden te toonen, maar dat is ten slotte goedkoop. Van dit ge beuren moet een drang uitgaan tot allen, tot waarachtige bekeering, tot onderwer ping aan den eisch van het Evangelie. Hierna strooiden de naaste familiele den bloemen in het gemeenschappelijke graf. Diep onder den indruk van deze droeve plechtigheid verliet men daarop den doodenakker. De Geref. Evangelisatievereeniging hield gisteravond in de Geref. Kerk een Evangelisatie-bijeenkomst waarin door den heer Schotvanger van Amsterdam de film vertoond werd van de auto-zending der Geref. Kerken in Nederland. In de op 8 Maart j.l. in Britannia alhier gehouden algemeene vergadering van het comité Vlissingen van de Vereen, voor Nationale Veiligheid, werd in de be- stuursvacature, ontstaan door het over lijden van d'hr Ir 0. G. Heldring, voor zien door het verkiezen van dhr Ir G. de Regt als bestuurslid. Dhr De Regt zal 'het penningmeester schap op zich nemen. Goes. De collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f 52.61 op. Chr. Besturenbond. Gis teravond hield de Chr. Besturenbond Goes e 0'. in de 1 rins van Oranje zijn 18e jaarvergadering. De voorzitter, dhr A. de Lange, sprak er zijn blijdschap over uit, dat ondanks de sneeuw en de gladde wegen, de zaal weer stampvol was. Ruim 35ü personen waren aanwezig. In zijn openingswoord wekte Spr. op, naar het voorbeeld van Nehemia te bidden en te werken. Dan zullen ook nu, evenals toen, de vijanden ons wel bemoeilijken (gelij'k de Chr. sociale actie nog altijd is bespot en tegengewerkt) maar als we getrouw zijn, kunnen we de uitkomst aan God overlaten. De secretaris, de heer C. K. M a a r- tense, bracht vervolgens het jaarver slag uit. Ook in 1936 is de Chr. vakbewe ging een schild voor den zwakke geweest. De 4 vergaderingen met de besturen der aangesloten organisaties waren goed be zocht. Slechts enkele besturen zijn hierin ontrouw. De jaar- en propaganda-verga- deiingen werden zeer druk bezocht. Voor „Jong Holland snakt naar werk" werd meer dan f 1300 ingezameld. De studie club vergaderde te Goes en te Nieuwdorp. Haar vergaderingen konden Jeel beter be zocht zijn, vooral door de jongeren. Ver der werden adressen gezonden aan ge meentebesturen en conferenties gehou den. In tal van commissies is de Chr. Be sturenbond vertegenwoordigd. De huis- vlijttentoonstelling is een waar succes ge worden. Het ledental der aangesloten or ganisaties steeg van 1154 tot 1180, waar van op 1 Jan. 397 werkloos waren (vorig jaar 446). Als nieuwe organisatie trad toe de afd. van den Bond van Chr. Po litieambtenaren, die hartelijk werd ver welkomd. De heer A. Vingerling sprak ver volgens over: „De urgentie van het so ciale". Spr. ontkende ten stelligste, dat het in het maatschappelijk leven gaat om het broodvraagstuk. Het gaat om den on dergrond der dingen. Alle niet-Christelijke stroomingen, in onze dagen weer de N.S.B., staan op de basis van het humanisme. Wij echter gronden ons op de organische Schep pingsgedachte. Niet van boven af, maar van onderen op moet er gewerkt worden. Het gaat niet tusschen fascisme en com munisme, maar tusschen de dictatoriale en de organische lijn. In de dictatoriaal geregeerde landen heerschen treurige toestanden, vooral voor de arbeiders. In ons land is werke lijkheid geworden, niet wat liberalen en socialisten hebben gepropageerd, maar wat van Chr. sociale zijde is voorgestaan (sociale wetgeving, collectieve contracten, bedrijfsraden, enz.) De neutraliteit raakt al meer uit den booze. Onze tijd eischt kleur bekennen. Slappelingen kunnen we niet gebruiken. De strijd verscherpt zich. Het is voor ons land nog niet te laat. Ken aldus Spr. daarom uw plaats, uw taak en uw roeping. Met alle waardeering voor wat groei ende is, moet gezegd, dat er in Zeeland nog \eel te doen is. Velen nemen helaas van Christus' leer alleen dat, wat hun te pas komt. Afwijkende meeningen worden geduld, en het recht daartoe openlijk er kend, wat vooral voor jonge menschen funest is. Niet alle wind van leer echter heeft recht. We moeten positief, opbou wend werken. De burgemeester, de heer Mr V a n D u s s e 1 d o r p, die na de pauze de vergadering bijwoonde, wees er op, dat we zooveel reden tot dankbaarheid heb ben, omdat wij in ons land zulk een groo te vrijheid genieten en omdat de regee ring zooveel doet tot leniging van allerlei nood. Er moet bij ons gevonden worden de bereidheid om een offer te brengen. Ter afwisseling werden door leden en huisgenooten uit 's-Gravenpolder en We- meldinge een tweetal samenspraken uit gevoerd. Ook verleende de dam es-af dee ling der Chr. Gymnastiekvereen. 0. K. K. onder leiding van dien heer Landman me dewerking. Nadat de voorzitter een dankbaar slot woord 'had gesproken, sloot de heer Vin gerling dezen in alle opzichten geslaag den avond met dankgebed. Burgerwacht. Gisteravond hield de Goesche Burgerwacht onder voorzitterschap van dhr G. M. den Her der haar jaarvergadering. Bijzonder werd welkom gebeeten de burgemeester van Goes, die een gedeelte van de ver gadering bijwoonde. Hierna volgde jaar verslag van den secretaris-penningmees ter. Er bleek een voordeelig saldo te zijn De heeren van Ballegoyen de Jong en mi G. M. Kegge werden als bestuurslid her kozen. De burgemeester, hierna het woord verkrijgende, wees er op, dat wij in vele opzichten bevoorrecht zijn boven vele an dere landen, vooral als wij zien naar Spanje, waar onderlinge strijd vele men- schenlevens opeischt. Hij spoorde de le den aan steeds trouw te blijven aan het gezag en aan de leiding en alzoo de rust en de orde, die gelukkig nog in ons land heerschen, te helpen bestendigen. De commandant, dhr den Herder, die vorig jaar wegens drukke werkzaamheden ont slag uit zijn functie verzocht had, deelde onder applaus der vergadering mede, dat hij op dit ontslag terugkwam en opnieuw zijn krachten wilde geven aan de Bur gerwacht. De burgemeester reikte hierna de prijzen uit van den wedstrijd die ge durende de maand Augustus is gehou den. Deze uitslag is als volgt; Maximum 150 p. (wisselbeker): le N. Fierloos 145 p.; 2. J. Rouw 143 p.; 3. L. J. J. Meijler 142 p.; 4. A. J. Mijnsbergen 141 p 5. C. Sinke 141 p.; 6. P. Droogers 141 p.; 7. J. Gunst 140 p.; 8. Jac. van Zweeden 139 p.;9. M. de Jonge Mz, 139 p.; 10 Mr C. M. Kegge 138 p.; 11. J. L. Kriekaart 136 p.; 12. I. Gunst 135 p.; 13. W. J. van Doeselaar 135; 14. J. M. v. Riet 134 p.; 15. M. G. v. d Wiele 132 p 16. Joh. v. Riet 124 p.; 17. G. M. den Herder 124; 18 M Broekstra 124; 19. A. A. Nederland 123; 20. J. Nederhand 121 p.; 21. L. Corstanje 107 p. Fersoneele wedstrijd: (max. 100 p.): 1. J. Rouw 96 p 2. L. J. J. Meijler 94 p.; 3. N. Fierloos 93 p.; 4. M. de Jonge 91 p.; 5. C. Sinke 90 p.; 6. J. Gunst 90 p. Voor eerstgenoemden wedstrijd waren prijzen beschikbaar gesteld door den bur gemeester van Goes en dhr Joh. Pilaar. Na afdoening van enkele huishoude lijke zaken en een woord van dank door dhr Fierloos aan den commandant voor diens uitstekende leiding tijdens de oefe ningen en aan het bestuur voor de be schikbaar gestelde prijzen, werd de ver gadering gesloten. Baarland. De oudste inwoner van onze gemeente, de heer Hendrik de Vriend, is gistermorgen overleden in den ouderdom van 86 jaar. Schore. Loop der bevolking over Fe bruari: Ingekomen: 3, Johanna Maria Maasmans geb. van Bokstel, zonder be roep, van Roosendaal; 8, Cornelia Bla- zina de Kunder, dienstbode van Kapelle; 25, Petrus Johannes Sebrechts en gezin, grondwerker van Kruiningen. Vertrokken: 2, R. Hak en gezin, be drijfsleider, naar Amsterdam; 25, Adria- na Maria Kole, zonder beroep, naar We- meldinge. Ellewoutsdijk. Maandagnamiddag ver gaderden de ingelanden van het water schap Ellewoutsdijk onder voorzitterschap van den plaatsvervangend dijkgraaf G. van de Velde. In zijn openingswoord her dacht de voorzitter den vorigen dijk graaf, wijlen den heer M. Meulenberg Cz. De heer E. A. van der Bent had we gens vertrek naar elders ontslag ge vraagd als vertegenwoordiger in den Dijkraad van de waterkeering van den Calamiteuzen polder Borssele. In zijn plaats werd benoemd de heer A. W. Nieuwenhuize, burgemeester van Oude- lande. Hierna werd aan de orde gesteld het opmaken van een aanbevelingslijst van 3 personen voor Dijkgraaf ter vervul ling van de vacature ontstaan door het overlijden van den heer M. Meulenberg Cz. De lijst is als volgt samengesteld: 1. A. J. Bruggeman, landbouwer te Oudelande, gezworene van het Water schap Baarland 2. I. de D'reu, landbou wer te Driewegen; 3. P, Dieleman, land bouwer te Ellewoutsdijk. In verband met het aankoopen van de woning van den heer E. A. van der Bent werd besloten tot het aangaan vau een geldleening groot f 3250. Aanhouding van de „Triton" door vaar tuig van Franco aanleiding tot dit besluit van de regeering. Minister Colijn heeft gisteren aan den commandant van Hr. Ms. kruiser „Java" telegrafisch opdracht gegeven, de thuis reis zooveel mogelijk te bespoedigen en in afwijking van het reisplan te blijven patrouilleeren in het Westelijk deel van de Middellandsche Zee in de buurt van Gibraltar om, zoo noodig, aan Neder landsche schepen hulp en bijstand te ver- leenen en te convoyeeren. De minister-president deed hiervan de Tweede Kamer tijdens de behandeling van de wijziging der dienstplichtwet me dedeeling en liet hieraan voorafgaan, dat in de Straat van Gibraltar een Ne- derlandsch koopvaardijschip, geladen met sinaasappelen, door vaartuigen van Franco aangehouden en naar Ceuta was opgebracht. Het vaartuig, waarop minister Colijn doelde, is het s.s. „Triton" van de K. N. S. M., dat op weg was naar Nederland, na te Barcelona en Valencia lading, be staande uit 200 ton stukgoederen en 30.000 kisten sinaasappelen, te hebben ingenomen. Zaterdag is het door een ge- wapenden trawler van de witte troepen aangehouden en naar Ceuta opgebracht. Naar de gezagvoerder, kapitein J. van der Veer, aan zijn directie te Amsterdam berichtte, is de geheele lading te Ceuta gelost en in beslag genomen. Na ontvangst van dit bericht stelde de directie van de K.N.S.M. zich onmiddel lijk met den minister van Buitenlandsche Zaken in verbinding en bracht hem van de aanhouding op de hoogte. De „Java", die onder commando staat van kapitein-luitenant ter zee J. J. A. van Staveren, is op 6 Maart van Tand jong Priok vertrokken. Aangezien het Waterschap aan nieu we Ieeningen momenteel nog een schuld heeft van ruim f 70.000 die geleend zijn tegen een percentage van 4; AY en 4V* werd het bestuur gemachtigd deze geld- leeningen te converteeren. Aangezien gezworene Van de Velde thans waarn. dijkgraaf, met 1 Augustus a.s. zal moeten aftreden wegens het be reiken van den 70-jarigen leeftijd zal getracht worden hem als gezworene te behouden tot 1 Augustus 1938, den da tum van zijn periodieke aftreding. Kloetinge. Blijkens een gisteren ge plaatste advertentie houdt de Chr. His torische Kiesvereen. hier ter plaatse a.s. Vrijdagavond in het Vereenigingsgebouw een openbare vergadering. Als spreker hoopt daar op te treden de heer W. F. E. baron van der Feltz, lid van de Prov. Staten, met het onderwerp: „Aan den vooravond der verkiezingen". Hansweert. Het motorschip „Alpina 2", dat omhoog heeft gezeten, beeft de over geslagen lading weer terug ingenomen. Aangezien bet schip zoo zwaar bescha digd was dat het niet meer op eigen kracht naar Antwerpen kon vertrekken is het met behulp van de sleepbooten „Jette" en „Wavre" naar Antwerpen ge sleept. Daar zal de geheele lading wor den gelost en het schip worden gerepa reerd. Gisterenavond had op het kanaal een aanvaring plaats tusschen het motor schip „Dankbaarheid 2" en het sleep- schip „Atlas". De „Atlas" bekwam be langrijke schade doch kon de reis naar Antwerpen voortzetten. Krabbendijke. Maandagavond had het 9-jarig zoontje van den heer H. Tramper alhier, het ongeluk van zijn fiets te val len. Het knaapje kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn arm brak. Overbren ging naar een der ziekenhuizen te Goes werd noodzakelijk geacht. lerseke. Naar wij vernemen zal dit jaar het Centraal Verkoopkantoor voor mos selen te Bergen op Zoom de gelegenheid geven om het geheele jaar mosselen te blijven verzenden. Dus tusschen Paschen en Pinksteren geen stopzetting. Van dezen maatregel zullen verscheidene kleine mosselkweekers, wier grond ge legenheid biedt tot het kweeken van „zoogenaamde vroege visch", profi- teeren, daar ze nu hun product vroeg kunnen verkoopen. Koudekerke. In de bestuursvergadering der afd. van het Nederl. Roode Kruis, werd tot penningm. benoemd de heer J. Clement, tot secretaris de heer J. W. Christiaansen. Dr Drijber nam wegens vertrek naar elders ontslag. Behoudens goedkeuring der algemeene vergadering werd in diens plaats tot bestuurslid benoemd dr J. A. van Kooten. De in Westkapelle woonachtige vee koopman L. had tengevolge van het schichtig worden van zijn paard, het on geluk onder zijn kar terecht te kennen. Dit voertuig reed over zijn geheele lichaam. Dr Drijber verleende de eerste genees kundige hulp. Zijn toestand was gelukkig van dien aard, dat hij naar huis vervoerd kon worden. BIggekerke. Na de groote luchtbescher mingsoefening in Mei 1936 heeft de ge neeskundige dienst van den luchtbescher mingsdienst alhier, onder leiding van dhr C. Stuy, zich met prijzenswaardiger; ijver geoefend voor zijn taak. Dr F. O. Vaandrager van Zoutelande heeft ver schillende malen theoretisch en pr&ctiscb

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2