Kerknieuws Gemengd Nieuws den schoorsteenmantel en het schoor steengarnituur. •s Heer Arendskerke. De 70-jarige P. Philipse kwam zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. D'r Volmer verleende deze. Het bleek, dat er een schouderfractuur was ontstaan. Wolfaartsdijk. Vrijdag hield de zang- vereeniging ..Looft den Heer en de afd jeugdkoor „Zangvogeltjes" ihaar jaarver- garing. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental is gestegen en de vereen. Looft den Heer 35 en de Zang vogeltjes 25 leden telt. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van pim. f 8. Met eenige liederen vein de Zangvogel tjes en het opvoeren van eenige samen spraken en het zingen van eenige solo's door de dames Ossiewaande en Van der Werff, werd de gezellige avond gevuld. Bij ihet nemen van de 'boo'ht in de BijSterweg te Oud-Sabbinge geraakten de Ge'br. Briedijk met bun auto in de sloot Aanvankelijk liet 'het geval zich ernstig aanzien, doch na een poosje kropen de beide jon'ge mannen, slechts weinig ge deerd uit den wagen, die met de wielen paia.r boven, in de sloot lag, te voorschijn. Heinkenszand. Zaterdag was de rij wielhandelaar van Eenennaam bij een van zijn cliënten in de Rietschebosschen onder deze gemeente. Hij had zijn rijwiel aldaar tegen de woning geplaatst. Bij zijn terugkomst bleek de achter op zijn rijwiel gezeten hebbende gummibroek verdwenen te zijn. Aangifte bij de politie volgde. —i Vrijdagavond weid in de Open bare Lager School een zeer druk bezochte ouderavond gehouden. Het hoofd der school wees op de zeer zware taak van bet onderwijzend personeel en dankte de ouders voor de belangstelling. Bij de bestuursverkiezing werd Mevr. Griep bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van Mevr. v. Werkum, die geen kinderen op de O.L. School meer heeft gekozen werd Mej. v. IwaardenLo- kerse. Bij de rondvraag vroeg dhr H. v. Iwaarden of er geen derde leerkracht (kweekeling) aangesteld zou kunnen worden. De voorzitter M. Zuidweg ant woordde, dat een verzoek aan den Ge meenteraad is gericht doch nog niet be handeld. Ten slotte volgde een mooie filmvertooning door den heer Verschoor uit Goes. Driewegen. Zaterdagmiddag hield de Coop, Boerenleenbank al'hier haar alge- meene vergadering onder leiding van den voorzitter J. G. Nieuwenhuize. Aanwezig waren 56 leden. De balans gaf een eind cijfer van f 364038,88, waarin begrepen een winst van f 1159,74. Het Reservefonds bedraagt thans met de winst van 1936 f 16.841,47. De rente voor spaargelden is gebracht op 3 pet en die van voorschotten, op 4 pet. Als bestuurslid werd 'herkozen dhr J. G. Nieuwenhuize en als lid van den Raad van Toezicht W. Westveer. Vrijdagavond vergaderde alhier de A. R. Kiesvereen. onder leiding van den voorzitter E. Bakker. Dhr 'G. van Oosten hield een referaat over: „De Anti-Rev. en de tegenwoordige gevaren". Hierna volgde een gezellige be spreking. D'e veReeniging zal zich met zusterver- eenigingen in verbinding stellen, teneinde gezamenlijk een spreker te laten optreden. Baarland. Gemeenteraad. Za terdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Zonder kennisgeving afwezig dhr Koopman. De begrooting 1937 is door Ged. Staten goedgekeurd, met mededee- ling, dat deze niet mag worden overschre den. Opnieuw wordt behandeld de veror dening op kieurloonen, welke in overeen stemming worden gebracht met die in de gemeente Ovezand. De verordening op de heffing der schoolgelden wordt gebracht in overeenstemming met den wensch van den Minister. Het fanfarecorps „Prinses Juliana'' ver zoekt oim gratis gebruik v. licht. De voor zitter zegt, dat nu de begrooting is goedL gekeurd, hiervoor dit jaar geen post meer op de begrooting kan worden gebracht. Het volgend jaar kunnen wij dan weer zien. Nog is ingekomen een verzoek van dhr J. St'eketee om in werkverschaffing een perceel weiland te delven voor afvoer van w'ater met medewerking van J. L. Over bite. De kosten bedragen ruim f 400. De voorzitter stelt voor om dit werk in werk verschaffing te doen uitvoeren. De Raad gaar hiermede accoord. Dit werk zal wor den uitgevoerd onder toezicht van de Ned. Heidemaatschappij. 'Bij de rondvraag vraagt dhr Mol of B. en W. hun aandacht al hebben geschon ken aan de zatie. Daar zit veel modder in. Verder vraagt spr. of B. en W. niet te ver zijn gegaan met de afsluiting van het slopje. De voorzitter zegt onderzoek toe. Dhr Traas vraagt naar het plaatsen van paaltjes aan den rijweg naar Oude- lande. De voorzitter zegt, dat deze al zijn verwijderd. Dhr De Rijk vraagt naar de opheffing van het voetpad naar den molen. Do voorzitter zegt, dat de eigenaar geen me dewerking verleent. Vervolgens zag dhr De Rijk gaarne een gedeelte aan de kaai bij de kleine zate 'bestraat met de keien, die de gemeente nog heeft. D'e voorzitter zegt onderzoek toe. Daarna sluiting. Men Zendt ons nog de volgende ver beteringen en aanvullingen van het vo rig© Raadsverslag. Toen meldden wij: „Vervolgens zegt de voorzitter, dat kas opname is geschied bij den gemeente-ont vanger, w'aar bleek, dat er f 75 te veel in ka-s was". Dit moet zijn: „dat kasopname is geschied bij den se cretaris-ontvanger van het Burg, Arm bestuur, waar bleek, dat er 50 cent te veel in kas was". 2. De moeilijkheden, die het vorig jaar zouden zijm ontstaan over aankoop van macadam, samen met den Polder, bestaan hierin, dat dit een onderhandsc'he aan besteding is (van de gemeente aan den polder). Hiervoor moet toestemming aan Ged. Staten worden gevraagd. Dit is niet gedaan en daarop is door Ged. Staten ge wezen. Er was geen „schrijven van J. A. Hoog vliet enz.", doch van het Ambtenarenge recht waren stukken ontvangen. Hoedekenskerke. Het Russische stoom schip „Ufa", metende 1992 bruto regis- terton, is nabij Hoedekenskerke in het Middelgat omhoog gevaren. Sleepbooten zijn in de nabijheid. De Ufa is by hoog water op eigen kracht vlot gekomen. Aagtekerke. Vrijdag werd alhier in de Diaconieschool de Bethesda-film ver toond Er was veel belangstel' ing voor deze film. Nadat ds J. G. Panhuise de sa menkomst had geopend en het doel van dezen avond had uiteengezet, werd de film afgedraaid. Ds Vossers te Vlissingen gaf bij ver schillende beelden nadere toelichtingen. Na de filmvertooning hield ie afd. Aagtekerke tot behartiging van de belan gen van Bethesda haar jaarvergadering. Het aantal leden bedraagt thans 104. Donderdagavond hield de afd. van de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Wal cheren Noord haar jaarvergadering, on der voorzitterschap van den,.heer L. Bos- selaar. Alvorens de huishoudelijke zaken wer den afgedaan, werd eerst een mooie film op landbouwgebied vertoond van de fa. W. de Schrijver. Hierna werden jaarver slagen uitgebracht. Tof voorz. werd gekozen de heer P. de Kam, zulks in plaats van den heer L. Bosselaar, die wegens vertrek bedankte. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. Bosselaar en A. Coppoolse. Domburg. Vrijdag hield de Chr. Zang vereen. „Looft den Heere" voor een goed bezette zaal haar jaarlijksche zanguit voering in hotel „Wilhelmina" alhier. Onder de bekwame leiding van haar directeur, de heer L. Francke, werd het mooie en rijk gevarieerde programma vlot en keurig afgewerkt. O'nder andere werd door de dames Passenier en Van Rotten gezongen (duet met orgelbegeleiding) uit den Bundel van Joh. de Heer: „Kiest Jezus als uw Vrind". Verder werden nog een tweetal samen spraken gehouden. Door den voorz. werd daarna dank ge bracht aan allen die hadden medegewerkt tot het slagen van dezen avond. Hij dankte den heer Joh. Corré die de zaal geheel belangeloos ter beschikking der vereeniging had gesteld. Het was een uitstekend geslaagde avond. Oostkapelle. Gemeenteraad. Za terdagmorgen vergaderde de Gemeente- iaJad. Afwezig J'hr van Adrichem Boo- gaart. Aangezien het de eerste vergadering is in 1937, wenscht de voorzitter de leden een gezegend jaJar toe en dankt hen voor de wijze waarop zij hem dn zijn aRbeid gesteund hebben. Den voorzitter wordt door wethouder Maljaars dank gezegd voor deze woor den. Na het lezen der notulen vraagt dhr Van Liere hoe het staat met de bekers, die aan de schoolkinderen zouden wor den uitgereikt, ter herinnering aan 'het huwelijk van Prinses Juliana. De voorzitter zegt, dat de leverancier nog steeds in gebreke is gebleven deze te leveren, doch dat zij na levering zullen worden uitgereikt ter gelegenheid van den verjaardag der Prinses. Een vterzoek van dhr K. Francke om de asehbak aan het begin van de Dorp straat op te ruimen, omdat hij daar een w'oning gaat bouwen wordt aangehouden voor nader onderzoek. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, hou dende het verzoek te willen overwegen het opnemen van een verbodsbepaling in de Algemeene Politieverordening tegen het bekladden van straten enz. met poli tieke leuzen. Besloten wordt een dergelij ke bepaling op te nemen. Een verzoek van het bestuur van de Bijz. school om een voorschot ingevolge art. 101 der L. O. wet over 1937 van f 900 wordt ingewilligd. Ds verordening-voor besmettelijke ziek ten wordt op verzoek van Ged. Staten op nieuw gewijzigd. Ingekomen is een verzoek van de Com missie van voorbereiding „Streekplan Walcheren" tot het vaststellen van een gemeenschappelijke regeling en het be noemen van twee afgevaardigden. Dhr Zwemer heeft eenig bezwaar tot toetreding, aangezien men hier plaatse lijk ook een uitbreidingsplan heeft. Die voorzitter zegt dat er kans bestaat, dat dit uitbreidingsplan in 'het Streekplan wordt opgenomen. Met alg. st. werd be sloten tot toetreding. Tot afgevaardigden werden benoemd de beide wethouders. Bericht is ingekomen, dat aan den ge meente-ontvanger verlof is verleend om buiten -de gemeente te wonen tot 1 Mei Aan de orde komt nu: benoeming agent der arbeidsbemiddeling. Op voorstel van B. en W. wterd besloten om den nieuwen agent ook te belasten met het toezicht op het stempelen der werkl'oozen, en hem hiervoor een jaarlijksche bijdrage te ge ven van f 25, zoodat het salaris nu f 75 per jaar zal bedragen. De voorzitter deelt mede, dat er vier sollicitaties zijn ingekomen. B. en W. heb ben daaruit de volgende aanbeveling op gemaakt. 1. Joh. Dekker,.2. S. Wisse. Gekozen werd dhr Joh. Dekker met 4 st., terwijl 2 st. zijn uitgebracht op dhr S. den Hollander. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten om een cyclostyle aan te schaffen voor de secretarie. Eveneens werd besloten om voor het opmaken van een nieuwen we genlegger te 'benoemen dhrn A. Boone en S. de Kam, beiden waterbouwkundig opzichter, tegen een salaris van f 4 per dag. Bij de rondvraag vraagt dhr Brand of de functie van brandmeester vereenig- baar is met het Raadslidmaatschap. De voorzitter zegt, dat dit wel het geval is, aangezien geen salaris wordt genoten. Koudekerke. Vrijdagavond hebben vooi de ^k.R. Kiesvereen. alhier gesproken de heeren M. Fernhout, burgemeester van Middelburg en Jhr. Mr H. A. M. van Asch van Wijk, lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal. Na een welkomstwoord van den voorz. dhr J. Maas, sprak de heer Fernhout over „Oude strijd in nieuwen tijd". Eerst wees spr. er op, in welken toe stand de samenleving is geraakt. Wij hebben een enorme taak. God laat Zijn schepping niet los en leidt ons leven ook in het maatschappe lijk en politiek leven. Dat is onze sterkte in den strijd. Spr. wijst op het vele goede ons geschonken en gelaten als vrucht van den arbeid van het thans zittend Ministe rie en op het groote voorrecht dat wij het Woord Gods mogen hebben als een lamp voor onzen voet. Spr. eindigde met een opwekking tot de hoorders om het A.R. beginsel getrouw te blijven. Jhr van Asch van Wijk hield een le zing over „A.R. partij en de komende verkiezingen". Spr. gaf een breedvoerig overzicht van den arbeid van het zittend Ministerie. Spr. wees op de gevaren die er dreigen van verschillende zijde, en toonde op duidelijke wijze aan de rich ting die we hebben te volgen, door een 8-tal punten van het verkiezingsmanifest breedvoerig toe te lichten. Nadat gezongen was Ps. 1004 ging Ds Heiji voor in dankgebed. De vergade ring was door pim. 70 personen bezocht. Biggekerke. Op een eenigszins feeste lijke wijze hie,ld de afd. van Patrimo nium Vrijdagavond haar 10e jaarverga dering De leiding berustte weer bij den voorzitter, dhr A. Janse. De secretaris, dhr W. Geschiere, gaf een overzicht over de afgeloopen tien jaar. Als resultaat van een gehouden propaganda-vergadering waarin als spreker optrad ds A. C. Heij' van Koudekerke, is de afd. opgericht op 25 Febr. 1927 met aanvankelijk 5 leden. De afd. doet uitsluitend aan beginselstu die. Het vereenigingsleven is, ondanks het gering aantal leden (11) opgewekt en gezond. De penningmeester, dhr A. Sinke, moest mededeelen, dat er een tekort was van f3,03 Door dhr L. Simonse Jzn. werd een in leiding geleverd over het onderwerp: „Opkomst van de Chr. Vakbeweging in Nederland", terwijl dhr Z. Roelse han delde over: „Ontstaan, doel en streven van Patrimonium". Door afgevaardigden van het Gewest, de plaatselijke afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond, de A.R. kiesver. en de Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag werd een felicitatiewoord gesproken. Ter afwisseling werden eenige voordrachten gehouden, terwijl in de pauze een kopje chocolademelk werd gepresenteerd. St. Laurens. Vrijdagavond vergaderde alhier de Oranjevereen onder voorzitter schap van burgemeester van 't Hoff. Uit de verslagen van secr. en penningm. bleek, dat het aantal leden der vereeni ging op 31 Eec. j 1. 143 bedroeg en een bedrag van f 318 in kas was. Op 7 Jan. zijn voor f90 kosten ge maakt voor radiouitzending, de tractatie der kinderen en de uitdeeling van kren tenbrood. Dank zij de uit de busjes ver kregen inkomsten is thans nog f 304 in kas. Na breedvoerige bespreking werd besloten het uitgestelde feest te doen plaats hebben op den verjaardag van de Prinses, 's Morgens zullen klokgelui, kin derspelen met tractatie plaats hebben, 's. middags spelen voor ouderen en 's avonds verlichting en muziek. Ver schillende commissies werden samenge steld voor onderdeelen van het feest. Een algemeene gevel- en tuinversiering zal zeer op prijs worden gesteld. Grijpskerke. Donderdagavond vergader de de afd. Grijpskerke der Z.L.M. onder voorzitterschap van den heer A. W. Ce- vaal. Het aantal leden is gestegen tot 44. Uit het financieele verslag bleek, dat er een batig saldo was van f 173. D'aarop werden door den heer Dootjes verschillende filmopnamen gegeven o.a van den fokveedag, den rijtoer door Wal cheren, den afsluitdijk, de sluizen in den Wieringeimeerpolder enz. De heer Franse heeft aan de hand van enkele standaard monsters de leden laten zien hoe er ge keurd wordt op tarwe. D'e heer Kleine- pier gaf eenige inlichtingen over de zui velproducten. Veere. Naar de „Midd. Ct." verneemt, heeft de kerkvoogdij van Veere volgens den wensch van dr H. W. van Loon, den schenker van het huis De Houttuin op de kade alhier, dit gebouw het dr Wey- landhuis genoemd en bet thans defini tief tot vergaderingsgebouw bestemd Den volgenden winter hoopt men er bij belcursussen, vereenigingsavonden, ca techisaties enz. in te houden, terwijl ds P. Fagel dezer dagen ruim honderd boe ken kreeg toegezonden, zijnde een ge schenk van de Duinoordkerk te Dón Haag, die hij bestemmen zal als grond legging van een goede uitleen-biblio theek, welke in het dr Weylandhuis zal worden ondergebracht. Meliskerke. In de gehouden Gemeente raadsvergadering sprak de burgemeester eten wensoh uit, dat ook in 1937 Gods ze gen weer op 'sRaads arbeid rusten mag en dat er een goede verstandhouding on derling moge zijn. Wethouder Jakobsen beantwoordde deze woorden. Verder deed de voorzitter mededeeling, dat wederom voor vijf- jaar ontheffing is verleend tot het geven van openhaar lager onderwijs en dat Koninklijk is goedge keurd het heffen van 55 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Een ontwerp eener gemeenschappelijke regeling is ingekomen van de commissie voor het streekplan. Op voorstel van B. en W. werd dit ontwerp ongewijzigd goedgekeurd. Als commissieleden worden definitief aangewezen de heeren J. Ja kobsen en W. de Buck. In de vacature-Spruyt is tot Raadslid benoemd verklaard dhr A. de Visser, wel ke deze benoeming heeft aangenomen. De geloofsbrieven werden nagezien en tot toelating wordt besloten. Bij een huurwaarde van f 76—425 werd de scihoolgeldiheffinjg bij verordening vast gelegd van f 0.25f 2. D'e verordening voor de vrijwillige brandweer werd vast gesteld met alg. stemmen. D'e oude brand weer kan nu ontbonden worden. Op ver zoek werd aan Dr Drijber te Koudekerke eervol ontslag verleend als gemeente-ge neesheer tegen 15 Maart. B. en W. stel den voor in deze vacature te benoemen Dr Vaandrager te Zoutelande. Dhr D'e Buck vroeg naar de instructie. De voor zitter zei, dat het honorarium een vaste sota bedraagt, elk jaa-r te betalen. Dr Vaandrager werd met alg. st. be noemd. Aan de Boazscbool werd een voorschot- aanvrage toegestaan. De begroobing 1937 word gewijzigd o.a. om den post schrijfloon over te brengen naar een 'andere, teneinde als tractement te kunnen dienen voor een te benoemen ambtenaar ter secretarie. 'Op een vraag van dhr De Buck ant woordde de voorzitter, dat de benoeming van een ambtenaar door B. en W. moet geschieden. Dhr Dekker wilde het vergaderlokaal of anders het geheele gebouw opruimen, D'e voorzitter antwoordde, dat het ge bouw door de gemeente' gebruikt wordt als bergplaats. Wie dan nog in bet an dere lokaal vergaderen wil kan dit doen. De vereenigingen kunnen het gratis ge bruiken, maar ze moeten zelf zorgen voor schoonmaken en verwarming. De burger wacht moet het ook gebruiken voor zijn schietoefeningen. Dhr D'e'kier zou graag iemand zien aangesteld voor onderhoud en dan dë ver eenigingen per vergadering laten betalen, B. en W. zullen trachten iemand te vin-den, die het voor eigen rekening wil exploiteeren. Dhr Francke vroeg naar de werkver schaffing. Het is de bedoeling van B. en W. om de wegen te herstellen, hetzij met geklopte steen (Bateramsweig), hetzij met aarde van de bermen. Hierna sluiting. Kortgene. Loop der bevolking over de maand Februari 1937. Vertrokken: Zeger C. S'alomé naar Wissenkerke (Geersdijk); Jozina Ris- seeuw naar Schoondijke; Abraham S. de Regt naar Monnikendam; Jan J. van Maldegem en echtg. naar Waarde. Bruinisse. Vrijdagavond werd in dn Chr. school de jaarlijksche ouderavond gehouden. Het hoofd der -school, dhr C. Koelmans, sprak een openingswoord. Hierop volgde een openbare les. In de p-auze werden de ouders- in de gelegenheid gesteld het werk der leerlin g-en te bezichtigen. Hierna sprak Mej. T. de Korte -over: „School en Huis". Dhr W. v. d. Berg Dz. sp-raJk als voorzitter der schoo-lvere'eniging een kort slotwoord. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Soh-oondijke, H. Bax te Andij-k. Te Eemnes-Buiten, L. Vroeg in de Wey te Waddinxveen. Aangenomen naar Zelhem, O. Huistra te Mid wol-da. Naar Marken, H. v. d. Ak ker, can-d. te Ermelo. Geref. Kerken. Aangenomen naar Schiedam, W. de Graaf te Ommen. Bedankt voor Uithuizen, B. Slingen- berg te. Echten. Chr. Geref. Kerk. Bedankt vo-or Zeist, C. Smits te Slie- drecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Boskoop, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. Ds E. Prinsen t. In den ouder dom van bijna 69 jaar is te Wolfheze overleden D's E. Prinsen, em.-pred. vau de Geref. Kerk te Enschede. KlGetinge. In de namiddag-godsdienst oefening werd gisteren in de Ned. Herv. Kerk alhier het 25-jarig jubileum als President-Kerkvoogd van d'hr G. Dekker her-dabht. Ds v. -d. Most v. Spijk -deed dit, na de predikatie, in zeer waardeerende woorden. O.a. werden gememoreerd de restauratie van het kerkgebouw en van het orgel, de aanleg van centrale verwar ming in kerk en pastorie en de stichting van het verenigingsgebouw, wat alles onder het presidium van dhr Dekker is geschied. Hierna sprak dhr J. Straub, kerkvoogd, den jubilaris toe en bood hem namens het College van Kerkvoorden een ebbenhouten wandelstok met zive-ren knop aan. D'e gemeente zong -dhr D'ekker daar na de bekende zegenbede uit Psalm 134 toe. Dhr Dekker dankte hierop met enkele woorden. Paniek in een autobus. Zaterdagmorgen om kwart over acht is tengevolge van de gladheid van den weg te Alp-hen aan den Rijn een vrachtauto tegen een autobus gebotst, waardoor ver schillende inzittenden van de bus ver wondingen bekwamen. Le bestuurder van den vrachtwagen merkte bij- het passeeren van de brug over de Kromme Aar, dat uit tegenover gestelde richting de autobus, welke den dienst onderhoudt tusschen Nieuwko-op Alphen a. d. Rijn en Leiden, naderde Hij' haalde zooveel mogelijk naar rechts uit, maar door de gladheid van den weg weigerde het stuur, waardoor de wagen nog meer naar links gleed en vlak langs de autobus schoof, hetgeen tot gevolg had, dat een haak van de vrachtauto door den zijwand van de bus drong. Deze botsing was oorzaak dat de auto bus tegen een grooten steenen ho-ekpaal van de brug reed. Door den hevigen schok werden de passagiers vijftien in getal op en over elkaar geslingerd. Onder de passagiers ontstond een pa niek, daar men elk oogenblik vreesde, dat de auto in het water zou sto-rten en door dat enkele inzittenden ernstig waren ge wond. De 27-jarige heer A. de Ro-oy uit Aarlanderveen, werd dwars door de ruit en door de opengeschoten deur, van de brug in de Kromme Aar geslingerd. Hij kon echter spoedig op het dro-ge worden gebracht en bleek geen noemenswaardig letsel te heben opgelo-open. Bedenkelijker was de toestand van de 17-jarige mejuf frouw G. Brunt, uit Nieuwveen die door glasscherven ernstig aan het gelaat en aan den hals werd gewond. Zij- heeft bo vendien een zenuwschok opgeloopen, waardoor zij voorloopig niet kon worden vervoerd. Een vrij ernstige hoofdwonde had voorts de 13-jarige A. van der Knij-ff uit Aarlanderveen, en ook de heer H. Heins, uit Ter Aar was door glasscherven aan het gelaat gewond. Verschillende andere passagiers bekwamen ontvellingen. Ongeluk op onbewaak te n overweg. Op den onbewaakten overweg bij den Schinkel te Amsterdam is Zaterdagmorgen een leege vrachtauto uit Ouderkerk door een trein aangereden. De pim 30-jarige chauffeur werd zwaar gewond; met een schedelbreuk is hij' in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Naast den chauffeur zat een knecht, die in de cabine be-kneld geraakte. De man moest worden uitgezaagd, en toen men hem bevrijd had, bleek hij-, eigenlijk tot ieders verbazing, slechts licht gewond te zijn. Hevige autobotsing te Oegstgeest. Vijf gewonden. Za terdagavond zijn op den Rijksstraatweg te Oegstgeest twee auto's met hevige kracht op elkaar ingereden. Uit de richting Amsterdam naderde met een snelheid van naar schatting zestig kilometer, de auto van ir K. VI. H. op het oogenblik, dat een vóór hem rijdende vrachtauto een zijweg links wil de inslaan. De vrachtautobestuurder had daartoe zijn richtingaanwijzer uitgesto ken, doch de heer VI. H. die hier geen zijweg verwachtte, zag den richtingwijzer blijkbaar niet en wilde den wagen links passeeren. Doordat de vrachtwagen den weg insloeg, werd de auto van den heer VI. H. naar links gedrongen. Uit de andere richting kwam intus- schen de auto van den heer O. D. aan. De vrachtauto ging achter den wagen om, doch de heer VI. H. zag zich plotseling tegenover een uit Den Haag komende auto geplaatst. Een botsing viel niet meer te vermijden. Met een hevigen slag reden beide wagens op elkaar in, waarbij zij vrijwel geheel werden vernield. Van de vijf inzittenden in de auto van ir VI. H. werden vier personen gewond, terwijl van de andere auto mevrouw D„ die haar echtgenoot vergezelde, het neus been brak. De vijf gewonden zijn naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Na hier behandeld te zijn, zijn zij naar hun woonplaatsen teruggekeerd. De potvisschen. De weten schappelijke onderzoekers van het Rijks museum van natuurlijke historie te Lei den, die thans aan de Parkhaven te Rot terdam bezig zijn de potvisschen te ont leden, hebben een stukje spék van een der dieren gebakken en op hun boter ham gegeten met peper en zout. Zij deelden mede, dat het spek uitste kend smaakte, al was het dan wel aan den vetten kant, Intusschen hebben zij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3