IBIS SHAG De Erfenis uit Amerika üebbelmonn lebber... man! De komende verkiezingen. alwaar de eigenarese van den grond ver bleef, en aldaar wist hij gedaan te krij gen, dat hij het stek land kon pachten. Daarmede schijnt een reeds maanden lang bestaande veete begonnen te zijn, die Donderdagavond tot de bekende treu rige ontknoopig leidde. Reeds verscheidene weken geleden kwam het des Zondagsmorgens tot een vechtpartij tusschen D. en Fl. G. De land bouwer D., kwam per fiets met zijn broer te voet naar de kerk, toen ziji tezamen in botsing kwamen met Fl. G., een vecht partij volgde waarover naderhand even wel geen proces-verbaal werd opgemaakt. Kort na de vechtpartij vroeg Tl. G. aan de politie vergunning 'n revolver te mo gen dragen, welke vergunning hem even wel geweigerd werd. G. scheen zich be dreigd te gevoelen. Om zijn gepachten grond te bereiken, moest hij steeds over den dijk langs de hofstede van D. Aldaai woonde niet alleen D., met wien hij in twist leefde, doch daar werkte ook D.'s knecht, de 30-jarige A. v. d. W., die om zijn groote lichaamskracht bekend stond. Fl. G., kon weten, dat hij1 over het alge meen niet gezien was en er zelfs van overtuigd moest zijn, dat hij vijanden had. De arbeiders noemden hem nogal eens „den Hitier" vanwege zijn dictato riaal optreden tegenover zijn onderge schikten. Toen v. d. W. Donderdagmiddag om streeks 4 uur de boerderij1 van D. verliet, ontmoette hij! op den dijk G. E'en buurtbewoner die zich toevallig op het dak van zijn woning bevond om daar een reparatie te verrichten hoord6 in de verde op den dijk geroep, zonder le kun nen onderscheiden wat er gezegd werd en onmiddellijk daarop een schot. Ook de landbouwer D., die op dit moment achter zijn schuur op eenigen afstand van den dijk stond, hoorde het schot. Beiden kwa men toegeloopen en vonden v. d. W. op den grond liggen, die onmiddellijk na het afgaan van het schot overleden moet zijn. G. reed op zijn fiets weg en begaf zich onmiddellijk naar het gemeentehuis, waar hij den revolver uit zijn zak haalde en op tafel lei met de mededeeling:: „ik heb geschoten!" G. bekende alles wat hij gedaan had en verklaarde luit noodweer gehandeld te hebben, uit vrees voor den van een schop voorzienen van den W. Hij werd 's avonds naar de marechaus seekazerne te Breskens overgebracht. Toen dat gebeurde was er een groote menschenmenigte samengestroomd voor het gemeentehuis, die op luiden toon van haar verontwaardiging jegens G. blijk gaf. Zeer groot is algemeen de deernis met de familie van het slachtoffer, den 30-jarigen A. v. d. W., die een vrouw met drie jonge kinderen achterlaat, waarvan het jongste nog slechts enkele maanden oud is. Zaterdag is G. naar het Huis van Be waring te Middelburg overgebracht. Chr.-Hist. Overheidspersonen. Zaterdagmiddag vergaderde de ver- eeniging van Ghr. Historische overheids personen in Hotel „Centraal" te Goes. De voorz., dhr Gunning, burgem. van Ier- seke, heette den heer van Boeyen, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, spreker van den middag, hartelijk welkom. Hij betreurde het dat er voor de vergaderin gen dezer vereeniging zoo weinig belang stelling bestaat. De heer van Boeyen behandelde nu het onderwerp „Gezin en Overheid". Spreker begon met erop te wijzen, dat er aanrakingsvlakken zijn tusschen gezin en Overheid. Er is dus kans op conflicten, inzonderheid juist in dezen tijd, waar alles onderste boven wordt gekeerd. In den Staat bestaat gezag en ook in bet ge zin. Ieder goed gezin is een staatje in den staat. Wanneer mag het overheidsgezag het gezinsgezag verdringen of overschadu wen? Nagenoeg ieder politiek program houdt zich daarmede bezig, maar het minst het C.-H. program. Wel heeft de G.-H. Unie pnkele malen in verkiezingsmanifesten hierop de aandacht gevestigd (1922). De rechtsohe groepen willen de natuurlijke taak van het gezin zien verstevigd in te genstelling met de linksche groepen, die vrijmaking wenschen van den gezins FEUILLETON door An n a B a e 1 e. 82) o- Even bleef het stil. Dan zei Mulready moeilijk: „Zult u me niet vergeten in den tijd, dat ik u niet zie? Ik beschouw uw familie en inzonderheid uzelf als mijn beste vrienden en daartoe heb ik toch wel het recht, niet?" Smeekend keek hij' Belle aan, alsof hiji om een gunstig ant woord bedelde. Spontaan verzekerde Belle: „Natuur lijk hebt u daartoe het recht; ik ben u zelfs heel veel verplicht voor al uw vriendelijk meeleven." Dankbaar stak hijl zij'n hand uit, die zij! hartelijk drukte, en hij beweerde, dat deze handdruk de verzegeling beteekende van hun oprechte en trouwe vriendschap. Haastig keek hij dan op zijn horloge en zag tot zijn schrik, dat hij niet veel tijd meer disponibel had. Als God het wil, zullen we elkaar in gezondheid weer ontmoeten," zei hiji ern stig. „Ik dank u ook nog voor uw vrien delijke belangstelling, waarmee u mijn levensgeschiedenis hebt willen aanhooren. Ik weet, dat dat alles bij1 u veilig bewaard smI kluns» wast ik gov. nstosrUife band, waardoor men komt tot het resul taat, ontbinding van het gezin. Het geboortecijfer daalt onrustbarend, vooral in Zeeland is het laag. Heeft de overheid wel eens den moed gehad onW zich daarmede bezig te houden? Ver schillende landen zooals Frankrijk, Bel gië, en Duitschland, hebben zeer krach tige maatregelen genomen om het huwe lijk te bevorderen en het geboortecijfer te verhoogen. Spr. behandelde daarna de invloed van het gezin op de samenleving. In het ge zin wordt ook het gemeenschapsbesef ge leerd. Ook dat er rechten en plichten zijn. De opvoeding der kinderen is van den meest beslissenden invloed voor het la tere leven. De Overheid heeft zich te wachten met een voet op het afgesloten geheel voor het gezin te zetten, tenzij zulke destruc tieve factoren werken, dat de overheid in moet grijpen, terwille van de belangen voor den enkeling, zooals b.v. curateele, voogdij1 enz. Voorts heeft de gemeentelijke overheid te erkennen de taak van het gezin. Steeds heeft ze te bedenken, dat de gemeente lijke overheid geschapen is tot nut van anderen. D'e gemeentelijke overheid heeft het zwakke te beschermen en de belan gen van groote gezinnen te ontzien. Het gezin is verantwoordelijk voor de kinderen en derhalve verwerpen wij ook schoolvoeding en schoolkleeding. Het ge zin dient als gezin -e worden onder steund. Ook bij de ziekenverpleging is het een groote noodzakelijkheid de verpleegden in gestichten te plaatsen waarin dezelfde beginselen heerschen, als in het gezin, waar de verpleegde verkeerde. D'e ge meentelijke overheid heeft steeds in haar werkzaamheden rekening te houden met de belangen van het gezin, en heeft vooral in dezen tijd nu Communisten, N. S. B. en S. D. A. P. pogingen aanwen den om den gezinsband te verbreken en de gezinstaak over te bevelen op anderen, zich af te vragen, ben ik met die of die maatregel in de lijn van Gods Woord? Na bespreking volgde sluiting. Plotseling sterfgeval. Zaterdagnamiddag begaven een drie tal meisjes uit Ierseke, zich per rijwiel naar Goes. Onder de gemeente Kloetinge gekomen zijnde is een hunner de 16-ja- rige C. M. Snoep in de Lewestraat plotse- inlg onwel geworden. De beide vriendin netjes waarschuwden den dokter, die di rect aanwezig was, maar die niet anders dan den dood kon constateeren. De beide meisjes zijn toen direct naar Ierseke te ruggereden. Vermoedelijk is hartverlam ming de oorzaak. De „Scheldemusch" neergestort. Bij1 de maatschappij' „De Schelde" te Vlissingen is bericht ontvangen, dat de „Scheldemusch", het kleine vliegtuig dat naar Engeland was verkocht, bij! een de- mcjnstratievlucht te Gravesend neerge stort en ernstig beschadigd is. De oor zaak van het ongeluk is een fout van den piloot, den Engelsman Doing, die slechts enkele schrammen in het gelaat kreeg. De „Scheldemusch" had met groot suc ces een aantal demonstratievluchten ge maakt te Gravesend. Door het succes is de piloot waarschijnlijk overmoedig ge worden, althans liet hij zich verleiden tot een gevaarlijke manoeuvre, die het vlieg tuig noodlottig werd. Met den wind in den rug maakte de bestuurder vlak bo ven een hangar een scherpe bocht met het gevolg dat de machine door den wind gegrepen werd en neergedrukt. De piloot slaagde er niet meer in het ranke toestel in bedwang te krijgen; met een harden slag stortte het achter den hangar neer. Candidaatstelling Tweede Kamer. De verkiezingsraad der R. K. Staats partij! besloot, naar het Dagbl. v. Zeel. meldt, in zijn vergadering van Zaterdag j.l. om het volgend advies uit te brengen bij de 'groslijst stemming voor de Tweede Kamer in den Kring Middelburg: 1. Mr dr A. Mes, Heinkenszand. 2. Em. Th. Lockefeer, Hulst (aftr Bij besluit Van den Minister van Justitie, is aan den Rijksveldwachter bri gadier titulair J. G. van Raay te Ka pel 1 e met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. hoogst onaangenaam vinden, als ook de dorpscritiek mijn leven niet zou sparen." „Ret spijt me heel erg, dat u weggaat. In dezen moeilijken tijd heb ik zooveel be hoefte aan trouwe en oprechte vrienden, en de ©en na de ander verlaat me", zucht te Belle. „Wij zullen veel aan elkaar denken, en ooik voor elkaar bidden, is 'het niet? God zegene en behoed© u!" Haastig groette hij nog eenmaal ten af scheid, alsof hem de laatste oogenblikken te zwaar vielen om ze te rekken, en hij was de kamer al uit, voordat Belle er nog eigenlijk op bedacht was. Vlug liep ze hem nog na en net bij de voordeur haalde ze hem nog weer in. „Mocht u vader en 'Gharlie nog spreken, wilt u hun dan vertellen, dat bij ons alles goed gaat? En zegt u dan, dat als da geld ons niets kan schelen, maar dat wij alleen maar vurig hopen en bidden, dat Gharlie weer mag herstellen, en dat we zoo ont zettend naar hem en vader verlangen. Ik hoop, dat u uw broer zult vinden, en dat u en ftm deze moeilijke jaren van schei ding door ©en blij weerzien zullen vergoed worden. En als het misschien eens ge beurde, dat u op den een of anderen dag, mijnheer Mute nog eens weer ontmoette, dan moet u hem maar vertellen, dat Flo verre van tevreden was over zijn manier van doen. En zult u voorzichtig zijn op rois? Hst spijt me 'feeal erg, dat u weg Middelburg. De Stationsbrug in reparatie. De Stationsbrug wordt he dennacht, morgen en morgennacht on derhanden genomen voor dringend noo- dige herstellingen. Zij zal vanaf heden avond 21 uur tot Woensdagmorgen 8 uur niet worden opengedraaid voor het door laten van schepen, en gedurende dien tijd mogen er geen vrachten van meer dan 2000 kg, waaronder dan ook 't voer tuig begrepen is, de brug passeer en, Dinsdag mogen van 10 tot 12 uur en Dinsdagmiddag van 14 tot 16 uur is alle rijverkeer verbonden. Langs de beide trottoirs kunnen voetgangers passeeren. Goes. De Zeeuwsche film onderneming Kifo (Focus) gaf Zaterdag een filmmiddag in het Schut tershof. Door dhr A. E. Kampman werden pro jectietoestellen in allerlei formaat en prijs gedemonstreerd. Toestellen voor stille beelden en het gewone bewegende filmbeeld, met films ter breedte van 8 m.m*, 9,5 m.m. en 16 m.m. Ook een toestel voor de gewone film van 35 m.m. was aanwezig. Daar deze middag spe ciaal bedoeld was, om hoofden en bestu ren van scholen en leeraren, op het nut van de projectie bij het onderwijs te wij zen, zette spr. uitvoerig uiteen, welke bij zondere voordeelen aan elk toestel waren verbonden, zulks in verband met grootte van het beeld, helderheid, beweging, enz. Verder werd een klein, maar practisch toestel, de Philips filmstrookprojector door den heer K. E. Kool gedemon streerd. Dit toestelletje vergroot het ge wone filmbeeld van 35 m.m. tot 2 bij 3 M. en geeft dan een volkomen helder en scherp beeld, terwijl slechts een enkele beweging zonder hinderlijken overgang, een nieuw beeld op het doek doet ver schijnen. Zaterdagmdidag werd door het per soneel van het P.T.T.-bedrijf op harte lijke wijze afscheid genomen van den di recteur van het postkantoor alhier, den heer Ehrhardt!, die met 1 Maart den dienst met pensioen had verlaten. Ver schillende autoriteiten, o.a. het districts hoofd uit Vlissingen, de adjunct-inspec teur uit Middelburg, de oud-adjunct in specteur de heer Smit en de oud-inspec teur, de heer den Heijer uit Middelburg, hebben het woord gevoerd en den heer Ehrhardt hartelijk en waardeerend toe gesproken. Namens het Goesche personeel sprak de heer de Lint, waarnemend directeur en mej, Eijke. Ook werden enkele ge schenken (een schilderij en een luidspre ker) aangeboden. De heer Ehrhardt dankte hartelijk voor de tot hem gerichte woorden en de aan geboden cadeaux. i Zaterdag hield de Zeeuwsche Federatie van Coöperaties en Kolenbonden een algemeene vergadering in De Prins van Oranje al hier. Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pl]p. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. gaat." Opgewonden en in één adem, had Belle dit alles gezegd. Mijnheer Mulready druk te haar nog even de hand met de verzeke ring, dat hij niet zoo erg lang hoopte weg te blijiven en dan gingen ze van elkaar, beide met een bezwaard 'hart, maar toch met een 'hart, waarin een nieuw weten was opgebloeid, een zoet vermoeden, dat het bittere van het afscheid nemen weg nam. HOOFDSTUK XXI. Toenemende moeilijkheden Juffouw D'ulcey bracht zelf Mamy te ug. Weatiherley was direct na de thee weer vertrokken met de verontschuldiging, dat hij nog veel te doen had en te graag wilde ze zelf Mamy terug brengen. Ze gaf altijd wel heel erg af op de vrouwelijke nieuws gierigheid, maar zelf had ze een flinke portie van deze ondeugd ontvangen. Ze brandde van verlangen om te weten, wat de reden was geweest van het bezoek van den stationschef aan Belle. Belle was al bezig met het gereedma ken van het avondeten, toen juffrouw D'ulcey de eetkamer binnenstapte. O'ogen- blikkelijk viel het haar op, dat Belle er zoo lief en frisch uitzag in het fleurige zomerjaponnetje, dat ze voor deze gele- geïiksir saei so?g gekosen had. Mamy Uit alle deelen der provincie waren de besturen der diverse coöperaties en kolenbonden gekomen. Slechts weinigen ontbraken. De groote zaal was dan ook geheel gevuld. De vergadering werd eveneens bijgewoond door verschillende leden der Tweede Kamer. Wij merkten o.a. op de heeren Krijger C.H.), Schilt- huis (V.D.), Lockefeer (R.K.) en ter Laan (S.D.A.P.) De voorzitter, de heer J. Jobse te Aagte- kerke, opende de bijeenkomst met zijn groote voldoening er over uit te spreken, dat de besturen zoo talrijk tegenwoordig waren. Hieruit blijkt wel de groote eens gezindheid en eenswillendheid om er voor te waken, dat de belangen van de coö peraties en kolenbonden niet zullen wor den geschaad. In het bijzonder richtte hij zich tot de volksvertegenwoordigers, dankte hen voor hun tegenwoordigheid en sprak de hoop uit, dat de volksver tegenwoordiging de wegen zal weten te vinden om te voorkomen, dat de belan gen van groote volksgroepen, welke in Zeeland in de coöp. kolenbonden zijn ge organiseerd, niet zullen worden geschaad. Het jaarverslag van den secretaris en penningmeester werd onveranderd vast gesteld. Besloten werd den heer Van Oor schot, secretaris der federatie, een ver goeding van f50 toe te kennen. Vervolgens was toen de behandeling van het saneeringscontract aan de orde, zooals dit door de kolenconventie is samengesteld voor het kolenjaar 1937 1938. Hierover hield de secretaris, de heer L. P. van Oorschot een inleiding. Uit voerig werd door hem het contract der conventie aan scherpe critiek onderwor pen en in het licht gesteld, dat een dergel ij k contract nooit kan worden aanvaard, daar dit de vrij heid aan banden legt en het bestaan der coöp. kolenbonden in sterke mate be dreigt. Spr. richtte zich hierbij ook tot de volksvertegenwoordigers en vroeg hun om hun aandacht er aan te willen wij den, dat een instelling als de kolen- conventie niet zou worden een economi sche dictatuur, die onze grondwettelijke organisatierechten bedreigt. Aan het ein de deelde de secretaris nog mede, dat door het bestuur der federatie een uit voerige nota was gezonden aan de con ventie met de bezwaren, die tegen het contract in de kolenbonden bestaan. Spr. stelde daarbij uitdrukkelijk vast, dat de federatie bereid is haar medewerking te verleenen aan elke regeling, die den chaos in de bedrijven wil bestrijden. Zij is bereid mede te werken tot het schep pen van ordening, mits het bestaans recht der distributie-organisaties niet wordt aangetast. Thans was van de conventie een brief ontvan gen, waarin voor Zeeland en de Zuid-Hollandsche eilan den belangrijke concessies worden gedaan, die een grond slag vormen voor een goede regeling. Het Tweede Kamerlid J. ter Laan, sprak als oudste in jaren namens zijn collega's een kort woord. Spr. zeide door het bijwonen van deze vergadering de overtuiging te hebben gekregen, welke groote belangen inzake het kolenvraag- stuk in Zeeland bestaan. Namens zijn collega's deelde hij mede, dat met deze belangen in de volksvertegenwoordiging rekening zal worden, gehouden. Door het bestuur zal een onderzoek worden ingesteld in hoeverre de aankoop van brandstoffen langs coöperatieven weg kan geschieden. Hierna zal aan de ver- eenigingen een rapport worden uitge bracht. Nadat de heer van Oorschot de verga dering nog ernstig had aangemaand om schouder aan schouder te blijven staan en zoo gezamenlijk de belangen vein de kolenverbruikers te behartigen, werd de vergadering gesloten. Zaterdagmiddag hield de afd. „Z.- Beveland en Omstreken" van Ghr. Onder wijzers bij; den heer Bustraan baar tame lijk goed bezochte jaarvergadering onder leiding van den heer Van Wijk. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het vorige jaar veel vruchtbare vergade ringen waren gehouden. Ook thans was de agenda zoo gevuld, dat het niet mo gelijk was alles af te werken. Een twee tal inleidingen werden geleverd. De heer kwam hard op tante Belle toeloopen en opgewonden riep het kind: „Kijk eens, tante Belle, nu heb ik twee Lily's". „Ja, mijn zuster bedeft het kind, even als ze haar moeder bedorven heeft. Lk moest dit heele poppenledikant meeslee- pen, terwijl Mamy in elke arm een pop geklemd hield. Haar ouwe pop moest in ieder geval nog weer mee terug; daarvan wilde ze geen afstand doen en dat is te prijzen in het kind. Die trek vind je te genwoordig maar al te weinig." Juffrouw D'ulcey zette nu een prachtig poppenledikant op den grond, dat tot in de puntjes verzorgd was met gordijnen, kussens en dekentjes. Zorgvuldig legde Mamy haar beide poppekinderen er in en dekte ze met een moederlijk gebaar toe. „Zoo, en wat had mijnheer Mulready je te vertellen?" begon juffrouw Dulcey nu, want haar ongeduld wilde niet lan ger wachten. „O, hij kwam alleen maar om me te groeten, want hij neemt een lange vacan- tie en gaat tijdelijk hier weg. Misschien neemt hij zijn betrekking zelfs wel heele- maal niet weer aan", zei Belle gewild on verschillig. „En kwam hij niet als Pearce met een zeker doel, waarachter de te verwachten erfenis wegschool?" „O, nee, die kwestie heeft hij zelfs niet aangeroerd." „Maar wat dan?" gins juffrouw Dulcey Candidaten voor de C. H. Unie. Blijkens de „Nederl." luidt' de candi- datenlijst van de G. H. Unie voor het ge- heele land, met uitzondering van de pro vincie-Limburg, als volgt: Jhr Mr D. J. de Geer, 's-GravenhageH. W. TiLanus, 's-Gravenhage; J. Bakker, Menaldum; J. M. Krijger, Vriezenveen; Prof. Dr J. R. Slotemaker de Brmne, Wassenaar; Mej. Mr G. F. Katz, Amsterdam; Tj. Krol, Haren; J. Weitkamp, Hardenbterg; Jhr Mi' J. W. H. Rutgers van Rozenburg, Bilthoven; W. J. A. G. Bins, Weesper- karspel; H. van Boeijen, Voorburg; Mr G. E. van Walsum, Rotterdam; G. Seu- ninga, Goevorden; M. Marra, Lioessens; Mr M. Oh. de Jong, Arnhem; J. G. Wolt huis, Vroomshoop; M. de Looze, Kapelle; R. M. Minnema, Koudum; Mr J. J. R. Schmal, Voorburg; J. Rustige, Amster dam. De candidatenlijst voor Limburg ver meldt eveneens twintig namen, waarvan de eerste tien dezelfde zijn als boven ver meld. J. Bottenberg van Oudelande sprak over: „Het onderwijs in de Bijbelsche geschie denis" En de heer I. Tange van Kam perland over: „Het klassikale onderwijs". Op beide volgde een zeer nuttige, breed voerige bespreking. Tot afgevaardigde naar de voorverga dering te Utrecht werd gekozen de heer Walrecht van Biezelinge, die de vergade ring met dankzegging eindigde. Ook het pakhuis aan den Westwal is thans in eigendom aan het Rijk over gegaan, zoodat de Rijksgebouwendienst nu alle gronden, welke hij noodig had voor het nieuwe ■postkantoor, in bezit heeft. Het front van het gebouw zal aan den Westwal tegenover de Geref. Kerk ko men. Kapelie. Door de jongensclub „Samuel" en de Meisjes'krans „Bouwen en Bewa ren" werden twee avonden georganiseerd, waarvan de leiding berustte bij den leider der Jongensclub, dhr S. P. Groenleer en Mej. J. van Willigen. Mej. Heijstek ver zorgde het muzikale gedeelte (orgelspel). Dhr S. P. Groenleer sprak op beide avonden een welkomstwoord tot de tal rijke aanwezigen. Spr. wees op het doel van deze avonden, dat niet alleen was elkander geestelijk hooger op te voeren, maar oök om het verkrijgen van een 'be ter lokaal te bevorderen. De opbrengst van deze avonden is hiervoor bestemd. Hiervoor zal ook binnenkort een bazaar wonden gehouden. De eerste avond sprak Dr J. D. Schmidt een inleidend woord, de tweede avond dihr B. de Jager. Beide avonden werd een keurig pro gram afgewerkt. Vooral de zang van de kleinere meisjes onder leiding van Mej. van Willegen was aardig. Voordrachten, samenspraken, het zang spel, het rhyt'himisch spel, de pantomime's en de tableau's getuigden van een uitste kende voorbereiding. Het w'aren mooie avonden. Hansweert. Het Fransche sleepschip „Sevigne", geladen met soda van Straats burg naar Antwerpen, is hedenmorgen tijdens ©en sneeuwstorm bij de Paal (Westersc'helde) omhoog gevaren. Ber- gin'gsvaartuigen zijn van hier vertrokken om indien noodig hulp te verleenen. Het Zwitsersche motorschip „Alpi- na 2", geladen met Stukgoed van Antwer pen nar Basel, is hedenmorgen tijdens een sneeuwstorm in het Schaar van Waarde (Westerschelde) omhoog geva ren. Bergingsvaartuigen zijn uitgevaren om indien noodig hulp te verleenen. Nog enkele andere booten zijn op de Wlesterschölde omhoog gevaren, maar zijn inmiddels reeds vlotgesleept. Wiihelminadorp. Zondagavond om streeks elf uur ontstond bij den timmer man de Bourgraaf een schoorsteenbrand. Een buurjongen, die de eerste vlammen uit den schoorsteen zag slaan, wekte vlug de bewoners, die reeds in slaap waren. Zoodoende was de brand spoedig gebluseht en bleef de schade beperkt tot verder, die de antwoorden bij Belle er uit moest trekken. „Heeft hij je een hu welijksaanzoek gedaan? Welnee hij kwam nergens anders voor dan even afscheid van ons nemen." „Ons? Sedert wanneer gebruik jij het majesteitsmeervoud? Hij wist toch zeker dat jij alleen thuis was", verzekerde juf frouw D'ulcey beslist. Daarop had Belle niet zoo gauw weer iets terug en verlegen hield ze haar mond. Maar haar plaaggeest zag wel, dat ze op het oogenblik maar niet ver der aandringen moest.. Op zijn tijd zou ze toch wel alles te weten komen, wat haar zoo hevig interesseerde. Zij ver trouwde Belle volkomen, maar tegelijk veroorloofde ze zich de vrijheid om er zekere vermoedens ten opzichte van mijn heer Mulready en haar op na te houden. En ze kon de gedachte maar niet los wor den, dat hij den stationschef, het Ameri- 'kaansche fortuin een zekere rol speelde. Zij mocht Mulready als persoon wel, maar ze kon het niet verdragen, dat hij Belle met bijbedoelingen zocht, naar ze meende, want daarvoor hield ze teveel van haar en daarvoor stelde ze haar veel te hoog. Ze nam zich voor dubbel over haar te waken, zoolang haar vader neg weg zou blijven. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2