SPOORJsMOSTERD Gemengd Nieuws Leestafel Benzine-gevaar! Het Vrouwenhoekje Spoor's in strooi busjes Voor de jeugd. Nog geen 3 C6llt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnemen'sprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementen f0.20 ons doorregen rookspek, Doe de beide meelsoorten in den be slagpot en maak er een kuiltje in, doe hierin de gist, die met wat lauwe melk vloeibaar is gemaakt, met wat melk en roer van binnen uit tot een gelijk beslag, Voeg langzamerhand de rest van de melk toe en klop het beslag flink tot alle kluitjes er uit zijn. Laat het beslag dicht- gedekt 1 uur rijzen in warm water. Voeg daarna het zout en de gewasschen kren ten toe. Laat het gesneden spek in een ijzeren pan uithakken of maak het vet er in heet, doe het beslag hierin. Laat de poffert in een warme oven gaar worden gedurende 1 uur. ten. Onderd,: Naerebout, doom, traag, hagedis, riet, zee, bons. 80 Januari: 1. Ook Zeeuwsch-Vlaande- ren kreeg deze week zijn eigen waterlei ding. Onderd,: Terneuzen, Gelissen, drink water, Zeeuwen, Colijn, kabinet, werk, drijf, grond, haven, geïsoleerd, zand. 2. Jong geleerd, oud gedaan. Onderd.: Alle, dun, glad, vroeg, goed, leer. 20 Februari: 1. Beter eenzaam stil en stom gaan, dan met kwaad gezelschap omgaan. Onderd.: Enschedé, Alkmaar, hospitaal, architect, gazon, reportage, zalm, A.N.W.B., gendarme, monster. 2. Beter een half ei dan een leege dop. Onderd.: Dorpen, hond, Lente, orgel, griep, fee, beer, draalt. Lenshoek, door ziekte was verhinderd, fungeerde de heer S. K. Fhaff als «e- oretarls. Deze las notulen en jaarverslag, Aan het laatste ontleenen wij, dat de keuringen in plantgoed belangrijk toene men, daar de boomgaardaanplanters het nut van deze keuringen steeds meer gaan inzien. Groote hoeveelheden bestrijdingsmidde len werden gezamenlijk aangeschaft, tot een bedrag van f 11018.52. Verschillende vergaderingen, een filmvoorstelling en een excursie werden gehouden. Tuinbouwcursussen werden gegeven, alsmede een cursus voor loonsproeiers. Hoewel de fruitoogst niet zoo groot was, waren de financieele uitkomsten, gezien de hooge prijzen, goed. Het ledental stijgt en bedraagt nu 147. De voorzitter maakte met groote waardeering melding van een ingekomen schrijven van de vereeniging van tuin- bouwvakonderwijzers, waarin volle mede werking werd toegezegd om de fruitteelt op hooger peil te brengen. Besloten werd dit jaar een excursie te maken naar Vilvoorde (België). Het aftredend bestuurslid, de heer C. P. Vogelaar, werd herkozen, terwijl ge kozen werd in de vacature-F. Dominicus de heer A. de Jager te N. en St. Joos- land. Naar aanleiding van een vraag ant woordde de heer Ir B osm a, dat op een drietal proefvelden een pioef genomen zal worden met borax tegen stippigheid (uit wendige kurk) bij appels. Over de resul taten kan spr. nog niets zeggen. In Aus tralië heeft men wel resultaten met bo- rax-bespuiting, maar daar betreft het in wendige kurk. De voorzitter deed nog mededeeling van de gunning van bestrijdingsmiddelen. De koper is gekocht kunnen worden tegen een prijs die veel lager is dan de tegen woordige. De heer S. K. Phaff hield vervolgens een inleiding over „Schurftbestrijding". De schade, aangericht door de schurft, direct, zoowel als indirect, is groot. Schurftig fruit brengt veel minder op en gaat spoediger tot rotting over. Ook hout en blad kunnen worden aangetast. De vruchtbaarheid der hoornen wordt min der. Dit allee kan voorkomen worden. Met spuiten alleen komt men er echter niet. Cultuurverzorging en het weer spelen ook een rol. In een goed verzorgd bedrijf met krachtige boomen is de bestrijding bet meest succesvol. De bestrijdingsmiddelen zijn tweeërlei koperhoudende en zwavelhoudende. Een bestrijdingsplan voor alle gevallen en bedrijven kan spr. niet geven, wel en kele richtlijnen. Vroeg in het voorjaar spuit men met Bordeausche pap, die ook bij lage tempe raturen goed werkzaam is. Dit is noodig, omdat de sporen ook vroeg vrij komen. Vóór den bloei spuite men dus met Bor deausche pap (IV2 Op proefperceel- tjes worden proeven genomen met bespui ting, zoodra kleine bladpuntjes uit de knoppen even zichtbaar worden. Dan voorkomt men ook koperbeschadiging. Deze eerste bespuiting wordt nog vóór den bloei gevolgd door een tweede: bij peren met Bordeausche pap (1 en bij appels met Calif ornische pap (2V2-4 °/o). Op deze wijze wordt vruchtbeschadiging voorkomen. Na den bloei volgt dan nog een bespui ting: de peren met Bord. pap (1 tot 0.6 en de appels met Californische pap (1V«—1H Bij de vroege variëteiten moet men ook na de pluk nog doorgaan met bespuiten. Dit is een voorbehoedmiddel tegen het volgend jaar. Ten slotte waarschuwde spr. tegen het mengen van de verschillende middelen. Iedere bespuiting moet voor elk doel af zonderlijk geschieden. Door menging ont staat licht beschadiging, vooral door lood- arsenaat en Calif, pap. Nadat hierover tal van vragen waren gesteld en beantwoord, sprak de heer W. R 0 b ij n over de keuringen van vrucht- boomen door de N.A.K. Spr. wees er eerst op, dat een bij den aanplant van boomen gemaakte fout ern stige gevolgen heeft, omdat ze pas na jaren wordt ontdekt. In den landbouw komt dit spoediger aan het licht en toch doet men daar reeds veel langer aan keu ring van plantgoed dan in de fruitkwee- kerij. Thans is men ook hier zoover, dat alles gekeurd wordt. Van de keuring van vruchtboomen (veldkeuring en partijkeuring) deelt spr. een en ander mede. Vooral de onder stammen spelen tegenwoordig een zeer groote rol. De boom wordt eigenlijk gecontroleerd van den wortel tot den top, zooals uit het overzicht van spr. blijkt. Dit geldt zoo wel onderstam als moederboom, waarvan het enthout wordt genomen. Met belang stelling werd naar deze practische uiteen zetting van dezen terzake kundige geluis terd. Opnieuw werd duidelijk, welk een groote waarborg voor deugdelijkheid de fruitkweekers in plombe en certificaat van de N.A.K. hebben. Spr. wekte er toe op dit nauwgezette werk op de juiste waarde te schatten. Hierna sluiting. Meisje ontvoerd. Uit het Ju- liana-kinderhuia der Vereeniging Kin- derzorg, te Zwolle, is een 20-jarig meisje, uit Almelo ontsnapt. Het meisje was op verzoek van de afdeeling Almelo opgeno men, daar zij omgang had met een in Almelo ongunstig bekend staande jongeman G. M. Van beide kan ten wilde men echter den omgang niet verbreken. En het meisje wist uit het Kinderhuis te ontvluchten. Direct werd een onderzoek ingesteld en reeds spoedig kon G. M. door de Zwolcshe politie wor den gearresteerd, op vermoeden, dat hij haar bij de ontvluchting behulpzaam is geweest en in een taxi naar Almelo heeft gebracht. Na confrontatie met den chauf feur hielp ontkennen niets meer en viel hij door de mand. Waar het meisje was wist hij echter niet te zeggen. Het meisje is later in Enschedé aangehouden. Zij be weerde, dat zij zich bij een „dominee" heeft schuilgehouden. Deze man, L'. ge naamd, is een voorganger van een gods dienstige secte te Almelo. Zoowel G. M. als D. zijn door de politie in hechtenis gesteld. Weggeloopen kostscholier aangehouden. Een van de beide jon gens, die uit een kostschool te Arnhem zijn weggeloopen en wier opsporing door den commissaris van politie te Arnhem was verzocht, is gisteren in de gemeente Rheden aangehouden. De knaap is naar zijn oudeis te Amsterdam gebracht. Naar den anderen jongen wordt nog gezocht. Autodieven ingerekend. Donderdagmiddag kreeg de Bredasche re- recherche de mededeeling, dat op de Jan van Polanenkade te Breda aanhoudend een auto, gemerkt H 72707, op en neer reed. De recherche vond dit verdacht en zij zette wachtposten uit om na te gaan wat er verder zou gebeuren. Gisternacht om kwart voor één kwam een Chevrolet aangereden, welke door de H 72707 werd voorafgegaan. De Chevrolet reed de auto garage van den heer R. A. aan de Jan van Polanenkade binnen, waarschijnlijk met de bedoeling daar te stallen. Op het moment, dat de auto de garage binnen reed, sprongen de waarnemende commis saris van politie en een inspecteur van politie te voorschijn. Zij arresteerden den chauffeur van de Chevrolet. Inmiddels waren eenige recher cheurs den anderen wagen, welke was doorgereden, achterop gegaan en zij slaagden er in deze auto tot stilstand te brengen. De bestuurder van dezen wa gen werd eveneens aangehouden. Gebleken is, dat de Chevrolet te Tilburg gestolen was. In den wagen waren papie ren ten name van een Tilburgsch ingeze tene. De chauffeurs van de beide wagens ble ken twee broers, S. genaamd, te zijn, wo nende te Rotterdam. De Magistratuur, Antirevolutionaii Maandschrift voor Gemeentepolitiek. De inhoud van het Februari-nummer geeft ons aanleiding er bh a 1 onze A.R. ge meentebestuurders op aan te dringen, zich het bezit van dit orgaan te verze keren door zich bij de Vereen, van A.R. Gemeentebestuurders aan te sluiten. Ge opend wordt met een artikel over Zon dagswet en Winkelsluitingswet. Daarop volgt een antwoord op de vraag „waarom wij' tegen gemengd zwemmen zijn". Ver der is er de Rondblik en de Vragenru- briek. Interessant is ook een artikel over „Ordening en gemeentelijke autonomie", waarin bezwaar wordt geopperd tegen het Kon. Besluit, waarbij een viertal ge meentelijke verordeningen, welke de strekking hadden het aantal wiLkels te beperken, werden vernietigd. Het hier aangevoerde bezwaar kunnen wij intus- schen niet deelen. De Werkgever. Dit is het orgaan van de Vereen, van Chr. Werkgevers en Groothandelaren in Nederland en de bij haar aangesloten Werkgeversorganisa ties. Het bevat meerdere frissche en ac- tueele bijdragen, o.a. over Publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie en Verbindend verklaring van collectieve arbeidsover eenkomsten. Belangrijk is wat wordt meegedeeld over pogingen in het werk gesteld om te komen tot meerdere samen werking tusschen de diverse Ohr. Werk geversorganisaties en het G.N.V. Er is een algemeen „overkoepelend orgaan" ge creëerd: „Het Convent der Prot. Chr. Pa troons- en Arbeidersorganisaties". Dit Convent is bedoeld om op gezette tijden over allerlei vraagstukken van gedachten te wisselen, zonder dat in ieder geval een concrete beslissing behoeft te volgen. Dit schijnt ons een gelukkige gedachte Uit geefster van dit blad is Drukkerij' „Li- bertas" te Utrecht. Antirevolutionaire Staatkunde. Het Fe- bruari-numimer van dit orgaan der Di A. Kuyperstichting brengt een artikel van Dr J. W. Kolkert over het Middelbaar Onderwijs. Mr J. Terpstra geeft een uit eenzetting van het ontwerp-pachtwet, terwijl Mr J. J. Hangelbroek het Rap port der Concentratiecommissie voor de bijzondere scholen bespreekt. De heer Hangelbroek komt tot de conclusie, dat in het rapport in hoofdzaak door den Minister overgenomen, kan worden ge zien den grondslag voor een afwikke ling dezer uiterst subtiele aangelegen heid welke de onderwijspacificatie onver let en den voorstanders zoowel van het opinbaar tl* vtn het bijzonder onderwijl de gelegenheid laat naar den elsoh der rechtvaardigheid onder gelijke voorwaar den den bloei van de door hen voor gestane onderwijsinrichting te blijven na streven, Men zij uiterst voorzichtig! Maar al te vaak leest men nog, dat thuis ongelukken gebeuren door het ge bruiken van benzine om er mee te was- schen. Haarwasschen met benzine is fei telijk een.poging tot zelfmoord, het aanmaken van kachels door er een scheut petroleum in te gieten, heeft ook reeds herhaaldelijk brand, ontploffingen en ernstig letsel tengevolge gehad. Niet voor niets bestaan er vuurmakers om de kachel mee aan te maken. Wat verder het benzine-gevaar betreft, moge vooral ook geluisterd worden naar de volgende waarschuwing van den di recteur van het Veiligheidsmuseum: „Ik acht het gevaar vooral van ben zine zoo groot, dat het gebruik daarvan in huis verboden moest worden. En dat zou, in het algemeen gezegd, best kun nen, omdat de benzine heel goed door tetra vervangen kan worden, bij' het ver wijderen van vlekken en bij1 het wasschen van kleedingstukken, waarvoor maar al te dikwijls en geheel onnoodig in de meeste huishoudingen benzine gebruikt wordt. „Benzine heeft in tegenstelling tot te- tra nog een andere eigenschap, waar door het gebruik daarvan zoo gevaarlijk is. Wanneer men zijden of wollen stoffen in benzine wascht, dan worden die stof fen electrisch geladen. Haalt men ze dan uit de benzine, dan kunnen er electrische vonkjes overspringen, die den damp, die boven het waschbakje hangt, kunnen aansteken, of de lucht van het vertrek, waarin men bezig is te wasschen, tot ont ploffing brengen!" Goede raad betreffende citroenen. In de keuken is de citroen eigenlijk een onontbeerlijk iets. Niet alleen, dat de vrucht uiterst geschikt is om aan ver schillende dranken en spijzen, vooral ook gebak, een bijzonder aroma te verleenen, ook voor andere doeleinden is de citroen te gebruiken. Heeft men alleen het sap noodig, dan schilt men de vrucht zoo dun af, dat al het witte onaangetast blijft. Het gele schilletje wascht men af in koud water, snijdt het in kleine stukjes en bewaart deze in een glazen potje, met poeder- of kristalsuiker vermengd. Het bovenste laagje moet uit enkel suiker bestaan, waarna het potje gesloten wordt. Men kan voor dit doel een leeg jam- of mos- terdpotje gebruiken. Een gewoon water glas kan ook dienst doen, als afsluiting neemt men dan een stukje perkament- papier. De aldus gebruikte suiker kan la ter, in water opgelost, als limonade wor den gebruikt, de gesnipperde citroenschil levert het „smaakje" in appelmoes en dergelijke gerechten. Men kan citroenschillen ook drogen om ze, indien noodig, mee te koken in com pote. Op uitstapjes is een thermosflesch vol thee, vermengd met wat citroensap, voor velen een verfrisschende drank, waaraan men de voorkeur geeft boven thee met melk en suiker. In verschillende slaatjes vervangt ci troensap met succes den azijn. Restjes citroen kunnen op hun beurt goede diensten bewijzen. Met een uitge perste citroen kan men koper poetsen, men gebruikt ze voor het reinigen van de handen, waarmee men vruchten of aard appelen heeft geschild, men kan er in sommige gevallen inktvlekken mee verwij deren. Het ongeschilderde hout in de keu ken, zooals bij voorbeeld de vleeschplank, het hakbord, het tafelblad en dergelijke krijgt men blanker dan gewoonlijk, als men het afwrijft met uitgeperste citroen helften om het daarna op de gewone, ge bruikelijke manier schoon te maken. (Hdbld.) Enkele recepten. Kaas-croquetjes. 30 gr. tarwe bloem, 2,5 dl melk, 60 gr. boter, wat peper en zout, 3 ons geraspte kaas, 1 ei, wat paneermeel, een pannetje frituurvet. Verwarm, roerende, op een zacht vuur de boter met de bloem tot een gelijk pap je, voeg daarbij1 langzamerhand de melk en laat het sausje even doorkoken, tot het flink gebonden is. Voeg er de peper, het zout, en de geraspte kaas bij en laat het mengsel wat bekoelen, Vorm er dan croquetjes van, paneer ze dubbel (dompel ze dus in geklopt ei, wentel ze door fijn paneermeel en herhaal beide bewerkin gen) en bak ze knappend in dampend heet frituurvet, bijvoorbeeld Delftsche slaolie. Laat de croquetjes even op grauw papier uitlekken en stapel ze op een schaaltje, dat met een vingerdoekje is be'egd. Garneer ze met gebakken of ver- sche peterselietakjes. Broeder of poffert (4 pers.) Y> pond bloem, Vi pond boekweitmeel, 1/s L. lauwe melk, 1 afgestr, eetl. zout, V» ons krat», 8 ifgMtrekin Mtlipili vit of J, OpOOr Szwitsersche Kaas Aardappelkoekjes. Hiervoor gunnen we uitstekend resten gekookte aardappelen gebruiken. De koude (ge kookte) aardappelen worden gewreven, met wat zout, ei en meel vermengd, zoo dat men een soort deeg krijgt, dat zich gemakkelijk laat uitrollen. Het uitgerolde deeg wordt in vier kante stukjes gesneden van ongeveer een hand grootte en in het midden van die stukken leggen we wat suiker, kaneel en een schijfje appel. Dan worden de deeg plaatjes opgerold of de vier hoeken er van worden omgeslagen. Vervolgens wor den de koekjes in een goed-vetten vorm ruim een half uur gebakken. Er wordt ook nog wat warme melk bijgevoegd en nu blijven ze bakken tot ze gaar zijn. Petroleum-aether. Een lezer schrijft ons: In uw blad van Zaterdag vermeldt u, dat petroleumaether een uitstekend mid del is om bij het verwijderen van vetvlek ken, benzine of tetrachloorkoolstof te ver vangen. Inderdaad is dat juist, de wer king van petroleumaether is voor dit doel veel effectie er en in de wasscherijen, waar men zich met chemische reiniging bezighoudt, gebruikt men bijna uitslui tend petroleumaether hiervoor. Men neemt daarbij echter de grootste voor zorgen in acht, omdat deze vloeistof nog veel vluchtiger is dan benzine (kookpunt 4070 gr. C.) en omdat de damp met lucht gemengd een uiterst explosief gas mengsel vormt. Ik hoop werkelijk niet, dat vele lezers er toe zullen overgaan om petroleumaether te gaan gebruiken voor het reinigen b.v. van hun kleeren, daar het aantal ongevallen daardoor niet on belangrijk zou toenemen. Beter lijkt het mij:, zich te houden aan de ook niet ongevaarlijke, maar toch in ieder geval onbrandbare, tetrachloor koolstof. (Met benzine en petroleum-aether wer- ke men in ieder geval zooveel mogelijk buiten. Geen vuur in de omgeving! Red.) Beste Nichtjes en Neefjes! Verleden week schreef Spring in 't Veld mij1 iets over een postzegel-plan. Ergens is een gezin waar drie kinderen door een ernstige ziekte werden aange tast. Een van de kinderen is gestorven, i de beide andere meisjes moeten, of zijn al, naar een sanatorium. Maar daar is veel geld voor noodig, wat de ouders van die meisjes echter niet hebben. En nu wordt er gevraagd of er ook kinderen zijn die postzegels willen ver zamelen. Oude gebruikte postzegels, want die hebben ook nog waarde. Met een millioen postzegels zijn die mienschen voorloopig geholpen. Dus als jullie mee willen sparen? Het is een kleine moeite, een prettig werkje en je doet er een ander plezier i mee. Om te beginnen zullen we het een maand doen. Jullie verzamelt zooveel je kunt. scheur ze met een klein randje pa pier af, denk er om dat de postzegel zelf onbeschadigd moet zijn! en weekt ze dan. Heb je een flinke verzameling bijeen, dan doe je ze in een bak met lauw wa ter, de postzegels laten dan vanzelf los, daarna worden ze gedroogd, bijvoorbeeld op een stuk karton, en keurig in pakjes van honderd gepakt. Ik zal wel schrijven wanneer je ze naar mij' kunt sturen, maar dan verwacht ik ook een flinke verzameling! De oplossingen van de prijsraadsels zijn: 2 Januari: 1. Door vlijt verkrijgt men kundigheden, maar wijsheid komt van God alleen. Onderd.: Vondel, nummer, telnoot, vlag, vlijtig, krijg, vliet, In dianen, waas, werk, herhaaldelijk, rijk dom. 2. Bom, bom, bom, het oude jaar is al om. Onderd.: medaille, oliebol, hout, bob, mos, tram, stam, jam. 16 Januari: 1. Een ezel stoot zich in het gemeen geen tweemaal aan denzelf den steen. Onderd.: Edelen, Naarden, Jan Steen, tienden, Willem, Egmond, zeesla gen, zeetocht, Delft, Engeland. 1 Na gtdanen trbtid it hat ioat rua- Hier volgen weer de eerste prijsraad sels: I. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 51 letters. Het 17, 21. 8. 18. 10 22 is een zintuig. 31. 48. 49. 33. 35. 37. 14. 4. 35 is een einder woord voor treurlied. Ieder land heeft zijn eigen 12. 15. 24. 32. 13. 2. 6. 51. 44 is maar weinig. 13. 34. 23, 11, 26. 30. 4 is een vesting stad in 't Gooi. De 41. 3. 47. 44. 36. 19. 22 kennen we uit school. Eén 45. 38. 42. 4. 25. 3 is een deel. 25. 5. 7. 9 beteekent het zelfde. Het 1. 19. 28. 16. 29. 43. 16. 27. 39. 40. 4-6 kunnen we geregeld in „De Zeeuw" lezen. Een 11. 24. 50. 26. 44. 47. 32 is niet al tijd gemakkelijk te vinden. Eén 1. 10. 10. 16. 20 bestaat uit letters. II. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 31 letters. Het 10. 8. 12. 17 wordt op den akker uitgestrooid. Een paard heeft 31 .4. 9 2. 25. 19. 3. 21 is een oneven getal. Wie niet wil leeren is erg 6. 30. 7. Een bloem groeit aan een 28. 14. 20. 24. 3 26. 27. 22. 22. 19. 5 zijn zacht. Eén 18. 11. 9. 28 is een eend. 15. 16. 24. 1. 13. 18 is niet kwaad aardig. 23 en 29 zijd medeklinkers. Allen hartelijke gegroet van TANTE DOLLIE. HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XXXIX. Dat was waar, Bald kon er maar net alleen door; nee, dan bleef Brammetje maar beneden. „Weet je wat, dan ga ik op het hekje zitten, dan zie ik de auto hier het eerst aankomen." Daar gingen ze al, beiden naar hun uitkijkpost; Brammetje hoopte stiekum, dat Bald de auto boven niet zou zien, dan was hij fijn toch de eerste. Het werd een heerlijke tocht, die Vader en Moe dien middag samen maakten. Moe was nog wel wat zwakjes, maar dat hinderde niet, als ze eerst maar weer „thuis" was. En nu was de deur van het groote ge bouw waar ze enkele weken geleden vol angst en vrees naar binnen was gegaan, achter haar gesloten. Wat was de Heer goed voor hen ge weest, God had hun gebeden verhoord, en du mocht ze gezond naar huis terugko men. Nu goed opletten, verstoorde Vader haar gepeins, toen ze op den straatweg dicht bij' het dorp kwamen; Bald zal weer met een doek zwaaien, net als toen je wegging, dat is dan je eerste welkom thuis. Moe glimlachte blij, dat was nu weer echt iets voor Bald, en ineens stond de laatste dag dat ze thuis was haar weer levendig voor den geest. Bald had toen 's morgens de azalea gebroken; wat was dat toch jammer, ze 'hadden de plant met zooveel zorg opge kweekt, het zou een heele leegte zijn in het kamertje. „Daar moet ons huis toch zijn!" Moe schrok op, waren ze al zoover? Ja, daar, dat, die twee apart, 'het eerste dak, maar waar bleef Bald nu? Vader zat al klaar met de schoone witte zakdoek: zijn hand hield hij klaar voor het raampje, om dadelijk terug te wui ven zoodra hij de witte doek van Bald zag. Maar waar bleef hij nu? Zou hij het vergeten hebben? Maar dat kon toch haast niet, hij had het immers zelf be dacht I Het was hun huisje toch wel? Ze konden in de verte boven de boomen uit alleen de daken maar zien, allemaal iOv>d waren ze, me. kleine dakraampjes, ma'ar vergassing was toch uitgesloten, die twee daar apart, dat waren toch zeker de huisjes van buurvrouw en hun. Hij zal misschien maar liever beneden hebben gewacht, stelde Vader Moe ge rust, die tóch even teleurgesteld was. Maar zelf was Vader ook niet heele- maal rustig; er zou toch niets gebeurd zijn? Ze moesten zich alleen nog aan- kleeden toen hij wegging, Mientje zou voor het theewater zorgen: als ze zich maar niet gebrand had. Of als Bald maar niet te ver uit het raam was gaan han gen. Hij had het eigenlijk moeten verbie den; het was tóch gevaarlijk. Van'alles tegelijk 'haalde Vader zich in het hoofd, maar toch probeerde hij nog opgewekt tegen Moe te praten; hij zou haar niets laten merken van zijn onrust. Kijk eens vrouw daar heb je de eerste huizen al. Ze waren aan het eind van den straatweg, de roode daken waren ach ter de boomen verdwenen, de witte doek van Bald hadden aiat gtaiasl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6