Binnenland Uit de Provincie SELLUNA VLECHTWERK. WITKAM'S GESCHEMHDIS """SS De wijziging van de - Lager-Qnderwijswet. Kerknieuws Onderwijs. Zoeklichtjes. Predikbeurten. Gemengd Nieuws Rechtszaken De fraude den Bponderen VrUwilligen Landstorm in Zeelani Ik was in de gevangenis en GIJ gen» hem komt de gep. vioe-admirna! De Graaff aan het hoofd van het non- interventie-bureau, dat in Londen wordt gestioht, indien hij de tot hem gerichte uitnoodiging aanneemt. Den Nederlandschen gep. schout bij nacht Olivier zou het opperbevel over de schepen van Groot-Brittannië, Frank rijk, Duit&chland en Italië worden aan geboden en aan den Deenschen generaal Lunn het opperbevel over de controle aan de landgrens tusschen Frankrijk en Spanje. WERK VOOR DEN SCHEEPSBOUW. Naar de „Telegr." verneemt overweegt de Vereenigde Ned. Scheepvaart Mij. den aanbouw van vier nieuwe motor schepen, elk metende 10.000 ton. Deze nieuwe schepen zouden bestemd zijn voor de HollandOost-Azië Lijn. Hot staat nog niet vast, of de schepen vracht- of passagiersschepen zullen worden. INVALIDITEITSWET EN OUDERDOMSWET. Op 1 Januari 1937 werden 35.135 we- duwenrenten en 13.957 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 van die wet 117.497 personen in het genot w'aren Van een als vrucht van hun verzekering verkregen ouder domsrente van f3 per week. Voorts genoten 52.349 personen een in- valid'iteitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouder domswet 1919 waren op vorengenoemden datum 120.929 personen in het genot van een als vrucht van hun verzekering ver kregen ouderdomsrente van f 3 per week. EEN STAATSMUNITIEFABRIEK IN DORDRECHT? Naar wij vernemen, zegt de „Telegaaf", worden er de laatste maanden onderhan delingen gevoerd door het Rijk om de se dert jaren buiten gebruik zijnde gebouwen en terreinen van de Oostenrijksohe onder neming, de N. V. NederlandsChe Patro nen, Slaghoedjes- en Metaalwarenfabriek aan den Staart te Dordrecht over te nemen. In den laatsten tijd werd de fabriek, Waaruit onlangs vrijwel alle machinerieën zijn verwijderd en naar het buitenland venzonden, bezocht door militaire deskun digen om een en ander te bezichtigen. En kele symptomen, zooals het dezer dagen verkoopen van de aandeelen die de N. V. had in huizenbezit aan den Staart, en het fedt, dat de bedrijfsleider met den portier de eeni'ge employé die in Dordrecht nog in dienst was, geheel gereed is om naar het buitenland te vertrekken, wijzen er op, dat de onderhandelingen in een ge vorderd stadium zijn gekomen. De defini tieve koop schijnt echter nog niet gesloten te zijn. Officinale bevestiging van een en ander konden wij niet krijgen. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Ei jen adres aan de Eerste Kamer. Het hoofdbestuur van den Ghr. Boe ren- en Tuindersbond in Nederland heeft een adres gezonden aan de Eerste Kamer strekkende tot het verzoek dat dit college het door de Tweede Kamer aangenomen ontwerp van wet tot regeling van de pacht eveneeens zal aannemen. Naar de meening van adressant kan het ontwerp er toe bijdragen dat de pachtregeling in de toekomst meer overeenstemt met de in de practijk gebleken behoeften, een einde maken aan bestaande onzekerheid en een te waardeeren gelegenheid om een ge deelte van de aan de rechterlijke macht toevertrouwde taak te doen uitvoeren door de maatschappelijke organen. LEEREN KUSSENS IN DE DERDE KLASSE-WAGONS. Maar niet voor de treinen in Zeeland Men kan niet zeggen, dat de Nederland sche spoorwegen stilzitten waar het be treft 'het reizen per trein meer comforta bel te maken. Het is n.l. gebleken, dat het publiek de gemakkelijke leeren kussens, waarmee de banken van de Dieseltreinen hekleed zijn, zoozeer op prijs stelt, d'at de bekleeding thans ook in de gewone derde klasse rij tuigen zal worden aangebracht. Reeds eenigen tijd geleden is men met deze verbetering begonnen en zij zal ge leidelijk worden voortgezet, zoodat oveT eenige jaren de geriefelijke veerende zit bank tot de standaard-uitrusting van de derde klasse rijtuigen zal behooren. De rijtuigen, welke thans nog in zeer goeden staat zijn, dat wil dus zeggen, het laatst aangeschafte en modernste mate riaal, komt het eerst voor verandering in aanmerking en blijkbaar zijn de Neder landsche Spoorwegen Van meening, dat deze moderniseering voor het oudste ma terieel, dat toch op den duur moet ver dwijnen, niet meer loonend is. Dat wil dus zeggen, dat de reizigers in Zeeland van deze geriefelijk veerende zitbanken niet zullen profiteerden. Notariaat. Te Nunspeet is na een langdurige ziekte overleden de heer P. Meesters, sedert 1915 notaris aldaar. De heer Meesters was een zeer geziene figuur, een ver trouwd raadsman voor velen en iemand, die zich deed kennen als een man met een warm hart voor armen en behoefti- gen. Eert kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 73 cent ld! mi)inillM«Un{g. Een moeilijke vliegtocht. De K.L.M.-machine, waarmede de heer en mevr. Hioegen van HooglandeDavis en de heer van 't Hoff de reis naar Aden, waar de zoon van genoemd echtpaar ziek ligt, Donderdagmorgen van af het vlieg veld Vlissingen aanvingen, heeft geen ge lukkige reis gehad op den eersten dag. Wel was men in 1 uur en 10 minuten te Parijs, maar daar luidden de weerberich ten voor de verdere reis zeer weinig be moedigend en Smirnoff begreep eerst te moeten tanken. Direct na dat men weer was opgestegen maakte de betrokken lucht, dat men blind moest vliegen. Het doel van dien dag was Rome, doch boven de bergen was het bar slecht weer, zoodat de machine ontzettend vlug achtereen daalde of steeg en daarbij geweldig heen en weer schudde, zoodat veel in de cabine vernield werd. De reizigers hadden zich vastgebonden en moesten zich overal aan vasthouden. De vliegeniers begrepen dat Rome voor dien dag onbereikbaar was en keerden terug naar het vliegveld Mar seille. Vandaar is men Vrijdagmorgen reeds om 5 uur gestart, om, als de weerberich ten gunstig waren, denzelfden dag Gaïro te bereiken, en zoo mogelijk heden van Gaïro naar Aden de reis voort te zetten. Kampioenschap Dammen van Zeeland. De gisteravond te Goes gespeelde partij om het kampioenschap van Zeeland tus schen de heeren M. J. Jeremiasse te Goes en J. de Vos Burchart te Vlissingen is gewonnen door Jeremiasse. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 April a.e. aan P. Deti- ger, op eigen verzoek, eervol ontslag ver leend als bezoldigd veldwachter der ge meente Arnemuiden, zulks wegens zijne benoeming tot Rijksveldwachter. Goes. Gisteravond gaf „Het Nederland sche Padvindstersgilde", afdeeling Goes, een uitvoering in het Schuttershof. De presidente, Mevr. v. Ballegoijen de Jong heette de talrijke aanwezigen har telijk welkom, inzonderheid enkele Mid- delburgsche padvinders en padvindsters en de Goesche padvinders, welke waren gevraagd om tijdens den avond tusschen de nummers door eenige liederen te zin gen, wat zij op loffelijke wijize gedaan hebben. Na het openingswoord volgde het zin gen van enkele liederen door padvindsters en kabouters, wat keurig geschiedde in een prachtigen stand en evenals 't volgend nummer „Het verhaal van St. Joris", in telkens wisselend kleurenlicht. „De Parapluutjes van de Bloemenelf- jes" werd door eenige kabouter® prachtig uitgevoerd. Na dit nummer gaven als extra-num mer de padvindsters Beltsy Goedhart en Marietje Groenendijk een Zeeuwsche sa menspraak, welke zeer in den smaak van het publiek viel. Als tweede extra-nummer werd een beeld gegeven van de hulpvaardigheid van de kabouters. In de pauze had de verkoop plaats van verschillende eigen gemaakte handwer ken. Na de pauze werd opgevoerd een ope rette in 5 bedrijven, naar het sprookje van Assepoes, waarin tusschen het le en 2e bedrijf de heer G. v. Gelderen eenige voordrachten ten beste gaf. Ook dit stuk verdiende alle lof. KLUWENHOUDER f 0.60 ZAKDOEKDOOSJES f0.95 THEEMANDJES f 1.50 Iets fijns - Iets aparts - Iets practisch Kruidingen. Maandag a.s. vergadert de Raad, des avonds om 5 uur ter behan deling der volgende punten: Voorstel tot nadere vaststelling van de verordeningen op de heffing en op de in vordering van schoolgeld. Voorstel tot aankoop Van eenige eigen dommen, verband houdende met de ver betering Van den Zanddijk. Voorstel om aan dhr J. M. Geleedst overeenkomstig zijn verzoek met ingang van 16 Maart 1937 eervol ontslag te ver- leenen als agent der arbeidsbemiddeling. Benoeming van een gemeenteontvanger. Op de door B. en W. opgemaakte aanbeve ling zijn geplaatst: 1. P. D. Blok, ambte naar ter secretarie te Kruiningen. 2. M. J. van den Berg© te Kruiningen. lerseke. Oesterverzending Februari '37. Nederland 171.029, België 661.889, Enge land 389.175, Duitschland 137.100, Frank rijk 4275, andere landen 62.110, samen 1.425.578. Febr. 1936 941.759. Nieuwdorp. Gisteravond hield de Ghr. Jonge Boeren en Tuindersbond zijn jaarvergadering onder leiding van dhr A. Sandee. Door den secretaris J. San- dee werd het jaarverslag uitgebracht. D'aar de heer A. A. Louws van 0'ostka- pelle door ziekte verhinderd was als spreker op te treden, sprak de voorzit ter over „Landbouw on Industrie". Db vergadering was goed bezocht. Vele afgevaardigden waren aanwezig. Kapelle. Vrijdagavond werd de eindlcs gegeven van den tweejarigen Tuinbouw- cursus. Bij deze gelegenheid waren tegen woordig ir B. Bosnia, de Rijkstuinbouw- consulent, burgem. Bierens, weth. v. d. Have en de Commissie van toezicht op het tuinbouwonderwijs. De leasen werden gegeven door de on derwijzers F. P. de Graaf, hoofd van den cursus en W. Glas, tuinbouwvakonder- wijzer. Door 14 leerlingen werden de lessen trouw gevolgd, aan 13 kon een diploma uitgereikt worden, hetwelk geschiedde door den Rijkstuinbouwconsulent ir Bos nia aan de navolgende leerlingen: G. Traas, M. A. van Hoorn, B. van de Vrie, A. Gijzel, W. Sinke, Johs. de Schipper, G. de Schipper, Adr. Veerhoek, M. J. de Looze, M. Wisse, Ch. van Zweden, M. J. Spruit en P. J. Ridderhof. Ir Bosma en burg. Bierens spoorden aan het geleerde in het volle leven uit te dragen. Dhr W. Glas drong als voorz. van de vereen, van Oudleerlingen aan op aan sluiting bij' de vereeniging. De leerling M. A. van Hoorn dankte namens zijn medecursisten voor het ge leerde. Namens zijn medeleerlingen bood hij1 elk der onderwijzers een boekwerk aan betreffende den tuinbouw. Arnemuiden. Onder voorzitterschap van dhr G. Franse te Kleverskerke hield de afd. van de Z. L. M. haar jaarverga dering. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat het ledental nog iets stijgende is. Verder werden behandeld een tweetal door de Z. L. M. gestelde vragen n.l. over de Coöp. dorschvereenigingen, en de op fok van jongvee. Nadat de standaard-monsters der tar we waren bezichtigd, en nog enkele cri sismaatregelen waren besproken, sloot de voorzitter de vergadering. Oostkapelle. Donderdagavond hield de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer „Mooi Oostkapelle" haar jaarvergadering onder voorzitterschap vein dhr G. van der Harst. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 60 bedraagt, en dat in het afgeloopen jaar deze gemeente door 770 vreemdelingen was bezocht. Het jaarverslag van den penningmees ter gaf een batig saldo van f28 aan. De contributie werd in plaats van f2 op f 3 per lid en per jaar vastgesteld. Herkozen werd als bestuurslid dhr F. C. de Roo en gekozen als secretaris in de plaats van dhr J. Geldof Lz., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, dhr A. de Visser Wz. De aftredende secretaris werd door den voorzitter dank gebracht voor alles wat hij voor de Vereeniging heeft gedaan. Stavenisse. Jubileerende schip- persvereeniging. Donderdagavond j.l. kwamen de leden van de afd. Sta venisse van de schippersvereeniging „Schuttevaer" in feestelijke jaarvergade ring bijeen, zulk® naar aanleiding van het 25-jarig bestaan der afdeeling. De vergadering werd gepresideerd door dhr A. G. van IJsseldijk, die een woord van bijzondere begroeting sprak tot den burgemeester, eere-voorzitter der afd., en Mr van Damme, voorzitter van het Hoofd bestuur. De slechte 'toestand in bet bin- nenscheepvaartbedrijf werd gereleveerd. Hoewel er wel eenige opleving valt te be speuren, blijft desniettemin voor vele bin nenschippers de strijd om bet bestaan zeer bard, door de hooge lasten, die op. het bedrijf rusten. Wel heeft de Regeering getracht door de Wet op Evenredige Vrachtverdeeling eenige verlichting te brengen. Deze wet is echter, hoe goed bedoeld ook, op een volslagen fiasco uit- geloopen. Door verschillende heeren o.a. Mr van Damme, burg. Hanssens, Buijze en Stoel, werden hartelijke woorden gesproken van gelukwensch naar aanleiding van het 25- jarig bestaan. Verschillende bloemstukken en een fraaie schilderij werden den voor zitter en secretaris aangeboden. Geadvi seerd werd geen zoeklichten op den Thoolschen wal te plaatsen, daar dit zeer hinderlijk voor de scheepvaart zal zijn. 'Op den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering zullen de navolgende voor stellen geplaatst worden le. Stormwaarschuwingssein bij de ha ven van Dinteloord. 2e. Betere bebakening van de binnen haven der Steenbergsche Vliet en idem te Ooltgensplaat. 3e. Meerkettingen in den Stoofpolder bij Zijpe en in de haven bij Dintelsas. 4e. Het H.B. zal gewezen worden op het voor de scheepvaart zeer hinderlijk wisselen der ponten te Dordrecht vlak onder den wal. Voorts werd gewezen op de veelal slechte verlichting van het haventerrein alhier. De rekening werd vastgesteld met een goed saldo van f 136.64. In verband met het 25-jarig bestaan werd aan elk der aanwezigen een verras sing uitgereikt, wat op hoogen prijs werd gesteld. Zierikzee. In de Donderdagmiddag ge houden spoedeischende vergadering van het Waterschap „Schouwen", is het voor stel van het bestuur om drie leeningen met langen omlooptijd te converteeren in 4 pet. leeningen in totaal f282.500, tegen parikoers per 31 Dec., met algemeene stemmen goedgekeurd. Het voordeel, dat het waterschap door dezo converteering geniet, bedraagt f 3.144.38. In deze vergadering werd tevens goed gekeurd aan de gemeente Kerkwerve een subsidie van f 1000 te verstrekken voor de omlegging en verbetering van wegen in het district Flaauwers, waarvan ook het waterschap de voordeelen zal genieten. Aan Dr Blok in Den Haag is opgedra gen bestek en teekeningen te maken van den inwendigen verbouw van het nieuw aangekochte pand op de Oude Haven te Zierikzee bestemd als kantoor en verga derplaat», De memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, Blijkens de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging vam de Lager Onderwijswet 1920 moeten verschillende onderwerpen, die in het voorloopige verslag worden op gesomd en voor opneming in het wetsont werp worden aanbevolen gerekend wor den tot de punten van principieelen aard, die buiten het kader van het wetsontwerp vallen. Ten aanzien van de nadere regeling van de positie van de vakonderwijzers en de regeling in de wet van een, bij verloren gaan van de rijksvergoeding, verleende schadeloosstelling en van de gevolgen daar van, staat de minister afwijzend, omd'at hij de materie te ingewikkeld acht, om bij dit ontwerp tot een oplosing te wor den gebracht. Een gunstiger regeling van het ziekte verlof van de onderwijzers is geen zaak van de wet, maar van den desbetreffenden algemeenen maatregel van bestuur. De minister staat tegenover het aangevoerde niet onsympathiek. Hij is bereid de vroe ger tegen de uitvoering Van een gunstiger regeling gemaakte bezwaren nog eens te overwegen. (De minister heeft gemeend gevolg te kunnen geven aan den aandrang om de volgende in het voorloopig verslag ver melde wijzigingen alsnog in het wetsont werp op te nemen: overgang van een bij zondere school aan een anderen rechts persoon, de betaling door de gemeente van 'de gelden voor de stichting van een bijzondere school in termijnen, de goed keuring van burgemeester en wethouders op een buiten het bestek voor stichting Van een bijzondere school te treffen voor ziening, het inzenden van een bestek enz. voor inrichting of verbouw van ingebouw de sCholen en verlenging van den beroeps termijn van art. 92. Matth. 25:36. Het Nederlandsch Comité tot steun der Christenen in Rusland „LICHT IN 'T OOSTEN". G. L. BAR. v. BOETZELAER, Bilt- hoven, Voorzitter. Dis F. D'RESSFLHUIS, Oldeboorn, Secretaris. G. STREITHO'RST, Weesp, Penningmeester. Ds H. JANSSEN, D'en Haag, Algem. Adj. Adres voor toezending der giften: G. Streithorst, Penningmeester „Licht in 't Oosten", Giro 166821, Weesp. (Adv). Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Gameren, J. Bus te Poortvliet. Bedankt voor Sneek, F. K. van Evert te Hellevoetsluis. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leiden, H. Ligtenberg te Lasse. D s H. F. P a s m a f. Op 61-jari- gen leeftijd is overleden Ds H. F. Pasma, predikant der Ned. Herv Kerk te Bunnik (en Vechten). Ds Pasma is in 1906 candidaat geworden en was eerst predi kant te Overdinkel (1910), Paesens (1919), Steenwijkerwold (1924) en sedert 7 Sept. 1930 te Bunnik. D s B. B o 11 e. Vandaag hedenkt Ds B. Bollée, emeritus predikant te Oegstgeest, den dag waarop hij voor 50 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. De jubilaris werd op 6 Maart 1887 te Oosterland (Z.) in zijn eerste ge meente bevestigd. Vandaar vertrok hij naar Rumpt (Geld.), welke standplaats in 1894 met Katwijk a. d. Rijn verwisseld werd. Hier heeft hij gearbeid totdat hem met ingang van 1 Oct. 1929 eervol emeri taat werd verleend, waarop de jubilaris zich metterwoon in Oegstgeest vestigde. Kerkelijk pachtbureau? De provinciale organisatie van kerkvoog dijen in de Ned. Herv. Kerk in Friesland heeft een onderzoek ingesteld bij de aan gesloten kerkvoogdijen naar de wensche- lijkheid van een eigen pachtbureau. Uit de binnengekomen antwoorden van 91 kerkvoogdijen blijkt, dat er slechts 10 voor zijn, 28 hebben blanco gestemd en 53 waren tegen instelling van zulk een bureau. Kloetinge. Morgen viert de heer G. Dekker alhier zijn 25-jarig jubileum als president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. Het ligt in de bedoeling in den namiddagkerkdienst dit feit te herden ken. Doleantie-herdenking. D'e kerkeraad van de Geref. Kerk te Middelburg besloot in verband met de ongesteldheid van Da K. Fernhout, de Doleantie-herdenking, die a.s. Maandag avond in de Noorderkerk zou gehouden worden, voorloopig uit te stellen. i Tijdens de ziekte van het hoofd der eenmana openbare lagere school te Heerenhoek is als tijdelijk vervanger aangesteld dhr Jac. Huige te 's Heer Arendekerke. Ik ben toch even benieuwd hoe d h t af zal loopen. Daar heeft me de heer Van Vessem (N.S.B.) de vrijmoedigheid gehad in de Eerste Kamer zijn leider eens leelijk te kijk te stellen. De zaak zat zoo. Het ging over het terroristisch optre den van een aantal N.S.B.ers in een be sloten vrijdenkersvergadering te Utrecht, waar ze zich van rotte eieren en meer dergelijke vieze dingen bedienden. De heer van Vessem trachtte het op treden van deze ordeverstoorders te ver dedigen, althans goed te praten door op te merken, dat hun nationaal-socialisti- sche opvoeding nog niet voltooid was. M.a.w. het waren onopgevoede vlegels voor wier optreden men de partij niet verantwoordelijk kan stellen. Maar nu wil het geval, dat dit schan delijk optreden, door het lijforgaan van Mussert, m.a.w. door den leider zelf is toegejuicht. Waaruit dus volgt dat Mussert hier op één lijn gesteld wordt metmen vuile zelf maar in. OPMERKER. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds Koopmans te 'sH. Hen drikskinderen, 6 u. ds de Vries. Woensdag vm. ds Steinz, 7 u. ds Hom burg. Hansweert, 9.30 u. ds Plaggemars, 6.30 u. ds de Bruin, lerseke, Woensdag 9,30 u. ds Engelsma, 2 u. ds de Bruin. Geref. Kerken. Golijnsplaat, vm. en av. leesd. 's Gravenpolder, Woensdag vm. en nm. ds Keur te Scheveningen. Geref. Gem. Kortgene, Donderdag 9.30, 2 en 5.30 u. ds Honkoop van Den Haag. NATIONAAL-SQCIALISME EN CHRISTENDOM. „De Evangelische kerk (in Duitschland) gaat een zwaren tijd tegemoet. Want in den grond der zaak is een compromis tus schen christendom en nat.ionaal-socialis me niet wel mogelijk. Het nationaal-socia- lisme accepteert het christendom alleen, zoolang het zich met de andere wereld bezig houdt. Maar de „diesseits-religion" wil het 'zelf zijn." (Weekblad voor Christendom en Gul- tuur.) Een leelijke vergissing. Bij betaling van de koopsom voor een ge kochte koe bleef op de tafel in de woning van den slager J. Y. te Nyensleek een bankbiljet van f 25 op de tafel liggen. Toen de echtgenoote van den heer Y. de tafel opruimde, wierp zij het biljet met andere papieren in de brandende kachel en toen zij haar vergissing be merkte, was het biljet reeds geheel ver teerd. Met veel zorg zijn de resten uit de kachel gehaald, welke naar de Neder landsche Bank zijn opgezonden, teneinde zoo mogelijk de schade vergoed te krijgen. Jeugdige dieven gearres teerd. De gemeentepolitie van Gilze- Rijen is er in samenwerking met den brigade-commandant der Kon. Marechaus see te Rijen in geslaagd vier jeugdige personen te arresteeren, die de buurt van Gilze-Rijen onveilig maakten en daar eenige inbraken hebben gepleegd. Zij zijn o.a. schuldig aan de inbraken in de Coöperatieve Graanmeelfabriek, in de sigarenfabriek van de Firma de W. en de bierbrouwerij „De Sleutels" aldaar. De vier jongelui zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Eervolle vermelding voor P. T. T. - b e s t e 11 e r. De brievenbestel ler D. H. J. Plasse te 's-Gravenhage, die zich tegenover het staatsbedrijf der P.T.T. verdienstelijk heeft gemaakt door zijn houding bij den overval op een post auto op 9 Februari j.l. in de J. P. Coen- straat te 's-GEavenhage, waardoor de berooving werd verijdeld, is deswege eervol vermeld, onder toekenning van een gratificatie van den minister van Binnenlandsche Zaken. Verdachte P. G. L. verklaarde zeer zeld zaam opmerkingen te hebben gehad op het laten teekenen op blanco 'kwitanties, omreden men zijn administratie foimeel in orde achtte. Verdachte heeft wel ad ministratieve hulp gehad, doch niet vooi het financieel© gedeelte. Hij heeft nim mer met andere secretarissen gesproken over de wijze van administratie voeren Verdachte zag destijds niet in, dat hel plaatsen van handteekeningen van ande ren zoo verkeerd was, thans ziet hij d'al wel in. Hij beweert zichzelf niet bevoor deeld te hebben door hoogere bedragen te vomalden dan in weeMtiMwid werden uit'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2