De Begrooting van SoGiale Zaken. 1 Help! isscien 'e landen. PUROL<$» De memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Werktijdverkorting stuit af op loonbezwaren. Geen kunstmatige Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Politieberichten hland thans aal. oord op het [te Kamer in- [uitenlandsche i, wat de be- betrelt, ook op stelt dat |der goed zijn .rland en an- ,n, en het is kunnen ver ben, die kort tijd op de ■land en het gevallen, die \oed en nor- aan de zijde tegen de he rn, dat hier |door de over- jagne ook [gevoerd tegen jen met België jgeering aan- |ich heeft ge- Ische politiek m uitspreken Nederland op een dien- geantwoord, tuidige staat- >or Nederland It van de mo- feval eenig an- [eel van Euro- Lard zou blij- en verschrik- irbonden zou- Igische regee- Inde genomen Jsche schepen in, zand en luit te sluiten, sultaat geleid. trekkingen met fat, verbreking regeering te die, welke te zijn, die, wat mogen doen, bdragslijn in Set te vereeni- [ekkingen met rd op een ge lat Nederland ■bij Italië niet jvond hield de Jvijm" alhier Ider voorzitter- Mede tegen- der leden en bslag van den pdental 21 be- Broeke Wzn. frp „Joalb'' en luwelijik". oïgde een gea- sohillende bdjh Verschingen in len feestelijke plaagde verga- ild de Vereen, lil" haar jaar- |De voorzitter, in gevoelvolle Wolf, hoofd Verlies dat de |rling overleed, ester brachten Iruit blijkt, dat Ven groot was. I's-Graivenhage, looi, hoopt met Vnvaarden. jvolking. it, E 175d, uit |>ost, E 35, uit met gezin, E de Groot, B jerhaagen geb. 242j, naar Den van D 28, naar Seeckman, geb. ir Rotterdam; [middag, bij je schrijft eerst iders eens niet Se kleur terug jit haar oogen maar heele- ze toch nog aet een of an- l'angen en wil len vertellen, bnder fijnvoe- fed immers ook Irlie gebracht, ziekte vermeld jat bij dan wel omen, en niet loeven te stu- kandig als de I nog wat hoo- Efrouw Dulcey |s juist bijzon- verdedigde irmte. „Ieder- rdt vervolgd.) Aan de memorie van antwoord be treffende de begrooting van sociale za ken voor 1937 is het volgende ontleend: De minister kan niet de meening on derschrijven van de leden, die verkorting van den arbeidstijd als een der voor naamste middelen beschouwen om tot een verdeeling van den arbeid over zooveel mogelijk personen te geraken. In be paalde gevallen zou het aantal arbeiders, dat zeker werk verricht, wel vergroot kunnen worden door de werkweek te ver korten, maar aan dit vraagstuk zit veel meer vast. De grootste moeilijkheid leve ren hierbij de Iconen. Zoolang daarom trent geen oplossing verkregen is, valt aan verplichte werktijdverkorting niet te denken. Een wettelijke regeling betreffende kin derarbeid in den landbouw in loondienst is in voorbereiding. De minister moet het verwijt, als zou de regeering te zeer in gebreke zijn op bet stuk van invoering van de Arbeidswet voor de verschillende groepen van arbei ders, afwijzen. Een werktijdenbesluit voor kantoren verkeert in zeer ver gevorder den staat van voorbereiding. De invoe ring daarvan is binnen eenige maanden tegemoet te zien. De door een der leden in bet voorloopig verslag ter sprake gebrachte vervroeging van het tijdstip, waarop versch ontbot- brood mag worden afgeleverd, beeft de aandacht van den minister. Een beslis sing heeft hij nog niet kannen nemen, hetgeen mede het gevolg is hiervan, dat deze materie is te bezien in verband met het geheele vraagstuk van den toestand in het bakkersbedrijf. Tot dusver zijn. opgericht twaalf be- drijfsraden. Verwacht mag worden, dat andere bedrijven zullen volgen. Instelling van een bedrijfsraad voor het bouwbe drijf is reeds in overweging. Voor toe kenning' van verordenende bevoegdheid acht de minister den tijd nog niet geko men. In beginsel is de minister gaarne be reid te voldoen aan het verzoek van eeni ge leden om de spoedige totstandkoming van een wettelijke regeling ten aanzien van de particuliere pensioenfondsen te bevorderen. Zooals men weet, is dit on derwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid in studie. In overeenstemming met de hier tot uiting komende meening is de minister van meening, dat de bouw van goedkoope woningen, in de gevallen dat daaraan behoefte bestaat, dient te worden bevor derd. Met verscheidene leden meent de mi nister dat voor de woningbouwvereeni- gingen slechts een aanvullende taak is weggelegd. Tot normale woningproductie is in de eerste plaats de particuliere bouwnijverheid geroepen. De minister stemt toe, dat in vele ge vallen zware overheidslasten den bouw van goedkoope woningen belemmeren, en, hoewel bet vaste lasten-ontwerp niet tot wet werd verbeven, streeft de regeering, zooveel mogelijk, naar vermindering van die lasten. De subsidies voor de werkloozenkassen welke in 1936 hebben gegolden, zijn ook voor 1937 gehandhaafd. Verhooging van dezie subsidies acht de minister onge- wenscht. Er wordt thans een proef genomen in veertien gemeenten om na te gaan of bet mogelijk is de kleine boeren (tuinders) in werkverschaffing op eigen bedrijf tewerk te stellen. De resultaten van deze proef moeten worden afgewacht, alvorens ver der in deze richting iets kan worden ondernomen. De resultaten met de loon- bijslagregeling in het landbouwbedrijf zijn zoodanig geweest, dat bezwaarlijk opnieuw tot invoering ervan kan worden ovei gegaan. Met het oog op de loonregeling in het vrije bedrijf kan geen vrijheid worden ge vonden tot algemeene toepassing van kinderbijslagen in de werkverschaffing over te gaan. De huidige steunnormen moeten, mede gelet op de verbeteringen, die zijn aange bracht, voldoende worden geacht, om eenige verhooging van de kosten van le vensonderhoud te kunnen opvangen. Voorts zij! opgemerkt, dat de distributie van levensmiddelen den ondersteunden een niet onbelangrijke aanvullende hulp biedt. De minister is bereid te overwegen of tegemoetgekomen kan worden aan de naar voren gebrachte bezwaren met be trekking tot de berekening van den steun voor gezinnen, waarin verdienende kin deren zijn en waarvan de steun niette min wordt berekend naar het loon van het gezinshoofd, alleen. In het algemeen zullen ondersteunden niet worden verplicht stakers te vervan gen, doch in bepaalde uitzonderingsge vallen kunnen daartoe inderdaad ter men aanwezig worden geacht, zooals b.v. eenigen tijd geleden bij een z.g. wilde sta king het geval was. Daar in die gevallen de beslissing over de te nemen maatrege- len echter wel niet dan na rijp beraad, veelal na overleg met het centrale gezag, zal worden genomen, behoeft voor een onjuist ingrijpen niet te worden gevreesd. L. J. van Wouwe met gezin, van D 59, naar St Philipsland; G. de Voogd met ge zin, van D 113, naar Middelburg; Mej. J. W. G. Faber, van D 41 naar Rotterdam; J. Sinke met gezin, van E 220 naar Mid delburg. (V. G.) Koudekerke. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Voorstel van B. en W. tot reorganisatie van de geneees-, heel- en verloskundige armenverzorging. Bij dit voorstel komen o.a. aan de orde; de benoeming van een gemeente-genees heer op het dorp en op 't Zand en de verhuring van de geneesheerwoning aan den gemeente-geneesheer op het dorp, voor een bedrag van f 435 per jaar, in gaande 15 Maart 1937. Dhr Sanderse (S.D.A.P.), vraagt of B. en W. bereid zijn om het instituut van schoolarts, dat nu toch zeker urgent is, in het leven te roepen. De voorz. zegt toe, dat B. en W. deze zaak ernstig onder de oogen zullen zien en in de volgende vergadering met ad vies zullen komen. In hun prae-advies zeggen B. en W., dat het hun gewenscht voorkomt, dat er een dokter voor het dorp en één voor 't Zand komt, aangezien beide deelen „dorp en 't Zand" ver van elkander verwijderd liggen. B. en W. stellen voor om aan beide geneeskundigen een jaarwedde toe te kennen van f325. Zij krijgen gratis te doen vaccinatie en revaccinatie alsmede doodschouw. Dhr de Rijke vraagt naar de practijk als zich ongemakken voordoen bij dokter en patiënten. De voorz. zegt, dat dit in eerste in stantie komt bij het B.A. en dan bij B. en W., die èn voor patiënten èn voor doctoren de zaak onderzoeken en behan delen. Verder vraagt dhr de Rijke hoe het nu zal gaan met de rekeningen van den dokter, die vaak heel moeilijk door die menschen kunnen betaald worden. De voorz. zegt: men krijgt een briefje van het B.A. en dan is er geen sprake meer van een doktersrekening. Tot doktoren worden nu benoemd: voor het dorp dr J. A. van Kooten en voor het Zand dr J. C. B. Simons, beiden met alg. stemmen. B. en W. stellen voor om de dokters woning op hét dorp aan den dokter te verhuren voor f 400 per jaar, terwijl de achter den tuin liggende schuur op zijn minst een huurbedrag vertegenwoordigt van f 80 per jaar. De nieuwe huurder moet voor zijn rekening nemen de aan te brengen electrische lichtinstallatie en het binnen-onderhoud van de wonine enz. Dhr de Rijke zegt: het komt de A.R, fractie gewenscht voor, dat de woning voor 3 jaar wordt verhuurd en ook de benoeming van den dokter voor 3 jaar geschiedt. Dhr Sanderse is hier tegen, omdat men een ambtenaar benoemt en indien -deze zijn plicht doet, dan is er geen reden om hem om bijkomstige zaken (als wo ning) slechts voor een zekeren tijd te benoemen. De voorz. zegt, dat het voorstel-de Rijke niet in overweging genomen kan worden op grond van het ambtenarenreglement, dat kent alleen de mogelijkheid om voor een proefjaar te benoemen. Dhr Lorier wil een huur vastgesteld zien van f 500 per jaar. Dhr Sanderse zegt: waar de woning in zijn geheel is afgeschreven, daar gaat het niet op om overeenkomstig den kost prijs een huur te berekenen. Ook kan en mag hem de vrijheid niet worden ont nomen om wanneer hij zich ingewerkt zou -hebben- en een eigen woning zou willen doen bouwen, dit te belemme ren door verbinding van het ambt aan de bestaande dokterswoning. Naar aanleiding van een vraag van den heer Moens, zegt de voorz., dat de woning een waarde vertegenwoordigt van ongeveer f 8000. Berekend 7 ver minderd met onderhoudskosten en op brengst der schuur enz., dan meenen B. en W., dat met f 400 deze woning be taald is aan huur. Ook heeft de gemeente behoefte aan een bergplaats voor brandspuit enz. Dhr Lorier wil alsnog de huur bepa len op f 500. Dit wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen (voor A.R. en dhr Jasperse). Hiermede is tevens het voor stel van B. en W. aangenomen. De voorz. richt nu het woord tot den heer Dorst (bouwkundige) en Dr Drijber, om van hen afscheid te nemen. De heer Dorst is bijna 21 jaar in ge meente-dienst werkzaam geweest als bouwopzichter. De groote uitbreiding der bebouwing in de laatste 10 jaar, is onder zijn leiding tot stand gekomen. De wijze, waarop hij zijn taak heeft volbracht, is boven allen lof verheven. Zijn vak bekwaamheid was groot en de samen werking met het gemeentebestuur was steeds uitstekend. Steeds werden de zaken vlot, ook tot genoegen van hoogere in stanties, afgedaan. Tegenover de bevol king trad hij steeds welwillend op. Spr. wenscht hem en zijn vrouw een langen en rustigen levensavond toe. Ook tot dr Drijber richtte spr. harte- I lijke woorden van dank voor de wijze waarop hij zijn gemeente-geneesheerschap heeft uitgeoefend. Als voorzitter van het Burg. Armbestuur is spr. vele malen in contact met dr Drijber gekomen. De be langen uwer patiënten, aldus spr., gin gen u zóó ter harte, dat een oudere col lega van u eens zei: „Dr Drijber is slaaf van zijn patiënten". Opname in een zie kenhuis werd pas dan voorgeschreven, als dit absoluut onvermijdelijk was. U hield er niet van, zich gemakkelijk van de moeilijke gevallen af te maken. En waren de patiënten in het ziekenhuis, dan hield u zich op de hoogte van hun toestand en zorgde, dat het verblijf in het ziekenhuis niet langer dan noodig was, duurde. Vorig jaar had u er geen bezwaar tegen het tarief voor armlastige patiën ten met 50 te verlagen. Ook op ander gebied gaf u zich onverplicht en zonder belooning aan de gemeenschap (lucht bescherming, Roode Kruis, enz.) Spr. zegt hem voor dit alles hartelijk dank. De samenwerking was steeds voortreffelijk. Als representant van de geheele bur gerij dankt spr. dr Drijber voor de vele zorgen aan de patiënten besteed en ook daarvoor, dat hij de menschen niet te veel heeft laten betalen. Spr. wenscht dr Drijber in zijn nieuwe betrekking alles goeds toe. De heer Dorst zegt dank voor de woor den tot hem gesproken. Hij heeft altijd met B. en W. prettig saamgewerkt. Met het oog op zijn leeftijd (74 jaar), heeft hij gemeend ontslag te moeten vragen. Spr. dankt den Raad en de burgerij voor de groote medewerking gedurende al dien tijd ondervonden. Ook dr Drijber zegt voor het gesprokene en voor de medewerking, die hij van B. en W. heeft ontvangen, dank. Nooit had hij gedacht in Zeeland te komen werken, doch de tijd hier doorgebracht, is een zeer aangename geweest, die in zijn herinnering dankbaar zal voortleven. Spr. wenscht allen alles goeds toe, in het bijzonder dankt hij den Burgemees ter voor den bijzonderen steun en hulp hem verleend. (Slot volgt.) de maand Febr. Ingekomen: Dirk Johan- t nis van Wijngaarden, wachtmeester uit Filippine. Vertrokken: Adriana Cijsouw, dienst bode, naar Middelburg; Adriana Ga- briëlse, dienstbode, naar Middelburg; Elizabeth, verpleegster, naar Utrecht. De twee cursisten, die den herha lingscursus E.H.B.O. hebben gevolgd, wier diploma's eveneens zijn verlengd tot 1939 zijn mej. Adra. Huibregtse en Kath. Roelse. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Breukelen, K. J. v. d. Berg te Amersfoort Geref. Kerken. Beroepen te Oosterbeek, D. Scheele te Assen. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Weesp, W. J. Manger te Tiel. Oud-Geref. Gemeenten. Beroepen te D'en Helder G. Kramp, cand. te Borne. Nieuw kerkorgel. In de Geref. Kerk te Drogeham (Fr.) zal een nieuw kerkorgel worden geplaatst, volgens het moderne electrische systeem. Na grondige vergelijking en onderzoek werd besloten den bouw van dit instru ment op te dragen aan de orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes. Het instru ment heeft 10 sprekende registers. Een 10-tal jaren geleden werd ook in de Hervormde Kerk ter plaatse een Dekker-orgel gebouwd. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. maar de natuurlijke char me van een gave, gezon de huid, dank zij de ge- regelde behandeling met de heilzame, genees- j krachtige PUROL. Deze voedt, versterkten zuivert de huidweefsels en houdt handen en gelaat zacht als fluweel. Naast goud gele is thans ook witte Purol verkrijgbaar. Deze wrijft onzicht baar uit en is daarom voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzor ging van handen en gelaat. zuivert - verzacht - geneest Doos 30,Tube 45ct. Bij Apoth.en Drogisten Aagtekerke. Dinsdagmiddag vergader de de afd. Aagtekerke van den G.B.T.B. D'e secretaris de heer J. Franke bracht verslag uit, waaruit bleek, dat het le dental 23 bedraagt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er f 30 in kas was, door ruime giften bijeen ge bracht. Besloten werd f 2.50 beschikbaar te stellen voor de Geitenkeuring en f 2.50 voor de Koeienkeuring. Verder werd gesproken over een even tueels verplichte stierenkeuring. Die af gevaardigde kreeg opdracht op de kring vergadering hier tegen te stemmen. Verder werd nog de loonkwestie be sproken, waarover de meeningen nog al uiteen liepen. Grijpskerke. Loop der bevolking over Februari 1937. Ingekomen: Cornelia Wilhelmina Bastiaanse, dienstbode. B. 45, uit Middelburg; Leintje Maljaars, zonder beroep, B 47, uit Oostkapelle. Vertrokken: Abraham Dingemanse, landb.knecht, B 80, naar O. en W. Sou burg; Jan Schout, winkelbediende, A 61, naar Middelburg. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand Febr. Ingekomen: Jakobus Jakobsen, landb.knecht, A 17, uit 0. en W. Souburg. Vertrokken: Lena de Bree, dienstbode A 60 a, naar Zoutelande; Magdalena Louws, zonder beroep, B 57, naar Aagte kerke. De afd. der Z. L. M. hield haar jaar vergadering. De secr. W. de Buck bracht jaarverslag uit. Er is een opgewekt le ven. Het ledental neemt toe (66), de ver gaderingen worden goed bezocht. De penningm. I. Matthijsse deed verslag van zijn gehouden beheer. Aangekocht was 104.730 kg kunstmest en 18.653 kg voe derartikelen. Het goed slot bedroeg f 76.01. De rekening van de poterbewaarplaats sloot met een saldo van f 30 98, 75 deel nemers lieten pootaardappelen bewaren. De secretaris leidde de vraagpunten van de Z.L.M. in over „Coöp. dorschver- eenigingen" en over „de Jongvee-opfok". Nadat nog over eventueele verplichte stierenkeuring was gesproken werd de vergadering gesloten. Westkapelle. Loop der bevolking over Bij K. B. is benoemd in vasten dienst tot schoolopziener van het lager onderwijs in de inspectie Rot terdam, J. P. Kruize, leeraar aan de christelijke kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen te Gorinciiem. Het hooge water. Hoewel se dert Dinsdagmorgen de IJssel bij De venter niet meer is gewassen, was toch ook in den laten avond gisteren nog geen val ingetreden. Dit maakt, dat in §n om Deventer de scherpe bewaking van de waterkeeringen en van de schip brug moest blijven gehandhaafd. Oplichter gearresteerd. Te Alphen a. d. Rijn is aangehouden de 39-jarige koopman S. V., wiens arresta tie door de politie van eenige gemeenten in ons land was verzocht, daar hij zich aan oplichterijen zou hebben schuldig gemaakt. De man, die zich onder den naam Verhoeven voor een Vlaming uitgaf, doch in werkelijkheid Nederlander was en te Rotterdam woonde, heeft verschil lende slachtoffers gemaakt onder de R.K. geestelijkheid, o.a. te Gouda, Heiio, Oss en Boskoop, aan wie hij tegen hoo gen prijs zgn. echte Brusselsche kant verkocht, welke bij nader onderzoek na genoeg waardeloos bleek te zijn. 1 De Haagsche moordzaak, Naar het „Handelsblad" meldt bestaan er gegronde vermoedens om te mogen aannemen, dat de politie te Amsterdam een man gearresteerd heeft, die de da der of een der daders is geweest van den moord op den garagehouder Hes te Haarlem, die Vrijdagavond j.l. vermoord werd gevonden in zijn auto op den Be- zuidenhoutscheweg te 's Gravenhage. Bedoelde man is Maandag te Amster dam gearresteerd in een hotelletje we gens diefstal van een costuum. Reeds onmiddellijk kwam de politie het gedrag van den man zeer vreemd voor. Hij kon bijvoorbeeld geen aanvaardbare verkla ring geven van de redenen, waarom hij in het hotel het costuum van een ander gestolen en aangetrokken had en ver klaarde dit in dronkenschap te hebben gedaan. Uit dit onderzoek is voorloopig geble ken, dat 't niet onmogelijk is, dat do man meer van den moord afweet en dat hij vermoedelijk het costuum gestolen heeft om moeilijker te herkennen te zijn. Ook zijn heel vreemde dingen aan den dag gekomen omtrent het gedrag van dezen verdachte den Zaterdagavond na den moord. Zijn signalement klopt met dat van een van de daders van den moord. Bij een verhoor hield verdachte vol niet van den moord af te weten. Het alibi komt de politie echter gebrekkig voor. Inbraak te Tilburg. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men zich door middel van een valschen sleutel toegang verschaft tot een kan toorruimte vau het Gemeentelijk Slacht huis te Tilburg. Twee geldkistjes wer den opengebroken en een bedrag aan geld van ongeveer 250 gulden, toebe- hoorende aan een viertal grossiers, die bedoeld kantoor in gebruik hebben, werd ontvreemd. Ziekte van Weil. Të Berkel en Rodenrijs is een geval van de ziekte van Weil geconstateerd. Zeer waar schijnlijk heeft de patiënt de ziekte be komen bij het verrichten van werkzaam heden bij het uitdiepen van poldersloo- ten, terwijl hij een wondje aan een der handen had Twee arbeiders bedolven Gistermiddag is bij het verrichten van rioleeringswerk te Ede, een ernstig on geluk gebeurd. Op een gegeven oogen- blik stortte een der wanden van een twee meter diepe sleuf in, met het ge volg, dat twee arbeiders onder de aarde werden bedolven, de een tot aan het middel, de ander tot aan de borst. Een van beiden, zekere Van de Pol, bleek ernstige inwendige kneuzingen te heb ben opgeloopen. Hij is naar het zieken huis vervoerd. Zijn toestand is zorgwek kend. De andere arbeider werd slechts licht gekwetst. De wanden van de geul waren niet bekist. Oplichting van 11.000 gulden. Bij' de justitie is een aanklacht ingediend tegen G. M. S. uit Hillegers- berg, die een eenvoudige familie te Rot terdam heeft opgelicht voor ruim elfdui zend gulden aan effecten en obligaties. S. had in 1935 met deze familie ken nis gemaakt in de Rotterdamsche Dier gaarde. Hij deed zich bijzonder goed voor en wisj zich aldra bij' de eenvoudige menschen in te dringen. S. zeide zeer gefortuneerd te zijn en over uitgebreide relaties te beschikken. Half April 1935, toen hij eens op be zoek kwam in de woning van zijn „ken nissen" is hij' begonnen met zijn slag te slaan. Voor het afsluiten van een hypo theek had S. een onderpand noodig en daarvoor wilde hij een aandeel van de Overijsselsche Hypotheekbank even „rui len" voor een staatsobligatie van f 1000, waarover de familie de beschikking had. Natuurlijk ging men daarop in, want S. genoot het grootste vertrouwen, doch toen men enkele dagen later het stuk eens nauwkeuriger ging bekijken, bleek al spoedig, dat het aandeel wel een no minale waarde had van f 1000, doch dat daarop slechts f 100 was gestort. S. werd daarover eens gepolst, doch wist er zich uit te praten met de mede- deeling, dat het stuk wel 700 pet. boven pari noteerde. Eenmaal geslaagd, heeft S. onder al lerlei voorwendsels van Mei tot Dec. 1935 nog tal van obligaties en aandeelen weten los te krijgen, tot een gezamenlijke waar de van ruim f 11.000. In Febr. 1936 ge lukte het hem bovendien nog een bedrag van zeshonderd gulden, dat men op de spaarbank had staan, mede in handen te krijgen, doch dit bedrag zou hij1 op een bepaalden datum moeten terug betalen. Daar S. echter in gebreke bleef ten aanzien van deze terugbetaling kreeg de familie argwaan. Men ging naar een ver trouwensman en deze sommeerde S. zoo spoedig mogelijk aan zijn verplichtingen te voldoen. Aanvankelijk wist hij het ook nu met de familie op een accoordje te gooien door een cheque af te geven cp de Bijlbank van de Amsterdamsche Bank aan den Goolsingel groot f 250, dit in mindering op het geleende bedrag. Toen Ide ohèque echter werd gepresenteerd, bleek dat S. in het geheel niet over een rekening-courant beschikte. Daarop zijn de gedupeerde menschen naar de woning van S. gegaan, doch tel kens wist hij! de menschen om den tuin te leiden. Later bleek hij' te zijn overgebracht naar een krankzinnigengesticht. Begin Febr. van dit jaar is S. uit dit gesticht ontslagen en de goedgeloovige familie heeft thans een aanklaoht bij de justitie ingediend. De Haagsche zedenzaak. D'e Haagsche zedenzaak, begonnen met de arrestatie van den vroegeren thesau rier-generaal en een hooggeplaatst amb tenaar van het departement van Justitie, heeft ten slotte geleid tot de vervolging van vier verdachten. Zij hebben gisteren voor de Haagsche rechtbank terecht ge staan en hoorden den Officier van Justi tie tegen zich eischen straffen van resp. 4 mnd. voorw., 4 mnd., 4 mnd. en 6 mnd. D© namen der verdachten luiden: E. D. D., afdeelingschef van de Landbouw Cri sis Centrale; E. P., ambtenaar van de Alg. Rekenkamer; W. G., kleermaker; en G. v. d. Z., chauffeur. ...den man,die 'n witten wandelstok draagt als hij de straat moet kruisen! (Want zoo'n stok wordt ito gedragen door menschen, die slecht kunnen zien) Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie: 1 doos melk- filters (watten), pakje met inh., dames handschoen; Dameshorloge, D'. de Bree, 't Zand D 100;' kinderhandschoentje, juffr. Fiege, Varkensmarkt 4; glacé heerenhandsch., A. Vinke, Heerenstr. 34; p. heerenhand schoenen, Martens, N. Vliss. weg 183; kinderhandschoen, Hendrikse, Giststr. 8; hondenpenning, R. Davidse, Seisweg 177; vulpotlood, J. Vader, N. Vliss. weg E 94; sierduif, J. C. Vogelenzang, Meidoorn laan 32, port. inh. nihil, de Bree, Oost- Ind. Huis 19; ketelpak, Abrahamse, Bas tion 1; jongenspet, J. Wisse, Bellinkstr. 7; belastingmerk, A. Francois, Lageweg E 167; belastingmerk, J. Janse, Segeers-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3