De nltvoercontröle op land en tuinlioHwproducten. ógroop $cAL£ Kerknieuws Predikbeurten. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Laatste Berichten iewetking derambló- n de noo- tenaren in sand vast- de laatste 2-jarige ?aren de ïeeren M. :m.) en J. r If Droo- Alle leer- sren Jacob Vrede, L. igen, alien Kloetinge, Ruissen werd al- Damclub rijd tegen ld. De uit- emeldinge, Borstelaar ager 20, Joh. Gijs- ibrechtse nJ. Bal- Nieuwen- Veerhoek 0—2, Ghr. Eindstand Capelle. hield de tarvergade- an dhr A. secretaris en het le- sloten werd ►ntract de op te ne- n herkozen Le Kam Pz. ïrgemeester :ing gehou- landbouw", bespreking oich in het lichte stie- tweejarige iven is door ens, geëin- afgenomen Middelburg. cursus ge- ten diploma ames Joha. de heeren im, J. Hui- ijen, J. Ka- en P. de 3 en de hee- ievense Pz., Jz., die ge- hebben ge- uitgereikt, it, mede na ts dank voor mej. Joha. cv boekwerk hield de der voorzit- rendse haar jaarverslag at het jaar ds werfc'ng van TJES" en van jzb namaak. Let ;oed op dat tiet ÏKEK OP elk ,TjE"voorkomt. een bijzondere tl en zeker helpt i, onbehaaglljk- t ot rheumatiek. ,-eri aaaend anell (AKKER- I CACHETS) potheker Dumont je, 3 atuks 20 CL rtrokken, had Lrdigheid Bij- erantwoorde- ar schouders dat Charlie s en met de wakker. Wel tegen, maar haar zingen, schijn van smming sloeg ra en bet leek ijding na de komen. Reeds elle bezig om •karnen. Niet, oter mee een de, maar het e, dat „Castle ie zorgde van eitjes". gen verscheen erderij en ze trek, waar ze oen ze Molly likkelijk: „Zoo eindelijk een duwtje voor- rdt vervolgd.) 1936 een goed jaar voor de vereen, is geweest. Het ledental is steeds toenemen de en bedraagt thans 19. Uit dat van den Penningm. bleek, dat in de kas van de Gontrolevereen. ruim f 87, en in die der Fokvereeniging ruim f206 aanwezig is. Uit dat van den boekhouder der Fok- vereen. bleek, dat 16 koeien in het fokre- gister zijn ingeschreven en 61 kalveren zijn geschetst. Domburg. Loop der bevolking over de maand Februari. Vertrokken: D. Nes van Domburg D 63 naar Utrecht, Oude Gracht 99. Ingekomen: J. C. Kraay uit Zeist, Dom burg E 20. Vrouwenpolder, Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de heer L. Duvekot Szn. De voorz. sprak in deze vergadering, die de eerste in 1937 is, de gebruikelijke rede uit, waarvoor de heer L. Maas, als oudste lid, dank zeide. De voorz. deelde o.m. mede, dat door Ged. Staten aan de N.V. Waterleiding-Mij. „Midden-Zeeland" voor Walcheren en Noord-Beveland concessie is verleend, doch dat er verder niets van de plan nen bekend is. B. en W. stelden voor, het voorschot op de gemeentelijke vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de besturen der in de gemeente aanwezige bijz. lagere scholen, voor 1937 vast te stellen op resp. f 750 en f 570, welk voorstel dhr Arendse aanleiding gaf in overweging te geven deze vergoeding op een hooger bedrag vast te stellen, welk voorstel met 4 tegen 2 stemmen werd aangenomen, waarna het bedrag van het voorschot werd vastgesteld op 787,50 voor de school te Vrouwenpolder en f 598,50 voor die te Gapinge. Het voorstel van B. en W. inzake de vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor het streekplan Walcheren, werd m.a.st. aangenomen, terwijl over eenkomstig het voorstel van B. en W. m. a.st. werd besloten den burgemeester en dhr L. Maas als vertegenwoordigers der gemeente in de definitieve commissie te benoemen. Naar aanleiding van het verzoek van A. de Nood Azn., om een bijdrage van ge meentewege in de kosten van onderhoud van het wegelingweg, werd na bespreking m. a.st. besloten adressant een bijdrage te verleenen van 0,03 per strekkende Meter over een lengte van 360 Meter. Na bespreking van het verzoek van J. A. Roose, om beschikbaarstelling van ge meentewege van onderhoudsgrind ten be hoeve van het voetpad loopende langs den Schellachscheweg, werd m.a.st. be sloten voor dat onderhoud van gemeente wege 3 kub. M. grind beschikbaar te stel len. Besloten werd aan het bestuur der te Vrouwenpolder gevestigde Geitenvereen. „Veredeling" over 1937 een subsidie te verleenen van f 5. Vervolgens werd de wijze waarop de wegenlegger zal worden vervaardigd besproken, waarbij1 men al gemeen van oordeel was, dat het niet noodig is dit werk op te dragen aan een bureau bulten Zeeland gevestigd, doch dat dit werk goed door werklooze opzich ters kan worden uitgevoerd, waarna m.a. st. werd besloten dit werk op te dragen aan de heeren F. G. Dekker en J. van den Berge uit O. en W. Souburg. Na bespreking werd m.a.st. besloten voor het gemeentehuis te Vrouwepolder en de gemeentekamer te Gapinge een bruidsfoto van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard aan te schaffen. Zoutelande. Vrijdagavond werd alhier de jaarlijksche ouderavond gehouden. Ds W. Oosthoek sprak een openingswoord naar aanleiding van Marcus 4 2632. Het hoofd der school, dhr A. Janse, hield een inleiding over „Ongehoorzaam heid en straf". In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Mej. A. S. Samuelse las een opstel voor getiteld: „Liefde tot het Oranjehuis". Biagekerke. Loop der bevolking over de maand Febr. Ingekomen: Adriaan Koets B 118 a van Den Helder. Vertrokken: Beatrix Kramp van B 91 naar Amersfoort. Serooskerke (W.). Donderdagavond hield de afd. van den Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond haar jaarvergadering. Na openingswoord werden de jaarver slagen voorgelezen. Het ledental is ver minderd met 6, en de penningmeester sloot zijn kas met een saldo van ruim f 8. De aftredende voorzitter werd herkozen en in de plaats van Adr. Meyers werd ge kozen P. Sinke. Na afloop van de 'huishoudelijke zaken werd een mooie film op Landbouwgebied vertoond van de firma W. de Schrijver. Terneuzen. Hedenmiddag was de land bouwer H. de Jonge H.Pz. uit den Nieuw Neuzenpolder met een lading boonen on derweg, toen de paarden voor den wagen, bij de middensluis op hol sloegen. Er ontstond beweging in de lading, waar door de bestuurder van den wagen viel en er onder terecht kwam. Een wiel ging hem over het bovenbeen. De J. moest, nadat de paarden tot stilstand waren ge bracht, naar het Ziekenhuis worden over gebracht. Kortgene. De heer Koo de Fouw, een zeer bekend ingezetene, bestuurde Maan dagmiddag het hitje van den heer L Overbeeke, hetwelk voor een niet ge laden petroleumkarretje gespannen was. De tocht ging over een dreef door het land. Langs de dreef loopt een smalle, niet diepe sloot. Op een gegeven moment reden Koo, hitje en wagen de sloot in. Het inmiddels toegesnelde publiek heeft hit en kar uit de sloot getrokken. Koo kon zich zelf redden. Colfjnsplaat. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de Raad voltal lig. De burgemeester spreekt een kort woord in verband met de eerste vergade ring in 1937, Dhr De Pree antwoordt hierop. Met alg. st. wordt besloten een geldlee- ning aan te gaan van f 5000 tegen ten hoogste 4 y< pet., af te lossen in 20 jaar lijksche termijnen van f 250, te beginnen in 1938. Aan 'de bijz. lagere school wordt krach tens art. 101 der L. 0. wet 1920 voor 1937 een voorschot toegekend van f 600. Met 4 tegen 2 st. word't besloten met de a.s. ker mis enkele straatgedeelten aan den open baren dienst te onttrekken. Tegen dhrn Contant en Van Dis. Dhr Contant zegt, wanneer er een woonwagen of iets der gelijks komt, worden ze naar de haven gestuurd. Waarom moet voor enkele kra men een geheele straat worden afgezet? Ook weth. Van Dis heeft reeds eerder ge wezen op het feit, dat met een lijkstoet op zeer moeilijke wijze door de Voorstraat kon worden gegaan. Dhr Janse zegt, dat, wanneer het ging over afschaffing der kermis, hij daar ook voor zou zijn. Aan het voorstel van B. en W. zal hij echter zijn stem geven. Op een verzoek van dhr A. J. Wester weel en anderen, om aan den nieuwen weg 'n lantaarn te plaatsen, wordt afwij zend beschikt. B. en W. willen nog wel eens onderzoeken verplaatsing van de daar nu staande lantaarns. In verband met een schrijven van den Minister van Sociale Zaken is 'het voor de gemeente noodig, een verordening in het leven te roepen ter heffing en invordering van besmettelijke ziektengelden. In het vervolg moet iemand, die moet vervoerd worden naar een barak, hieraan zelf be talen. Met alg. st. wordt deze verordening aangenomen. Het verzoek van de Chr. muziekvereen. „Soli Deo Gloria", om ook in het vervolg voor het 'houden van repetities gebruik te mogen maken van het z.g. ontspannings- lokaal, wordt met alg. st. ingewilligd. Per week zal dan elk muziekgezelschap hoog stens twee avonden dit lokaal in gebruik mogen hebben. Thans komt in bespreking het voorstel van B. en W. tot uitvoeren van herstel lingswerken aan de haven. B. en W. heb ben met den gemeenteopzichter een on derzoek ingesteld. Deze heeft van de Wes telijke havenbesohoeiing een begrooting gemaakt. Deze bedraagt f 1805,20. B. en W. zouden dit in eigen beheer willen la ten uitvoeren door werkloozen. Over een vraag van dhr Janse, om ook werklooze bouwvakarbeiders hieraan te laten werken wordt even gediscussieerd, waarna B. en W. meedeelen naar bevind van zaken te zullen handelen. Dit wordt met alg. st. goedgevonden en besloten zoo spoedig mogelijk met het werk aan te van gen. Wat het Noordelijke deel betreft, deelt de voorzitter mede, dat dit volgens de ge meente-opzichter wel een werk zou wor den van f 10.000 in beton uitgevoerd. Daar genoemde opzichter hier nog geen gevaar ziet, kunnen B. en W. nog tot geen besluit komen. Bij de rondvraag vraagt dhr Janse hoe het komt, dat hij niets meer hoort van de tolentoeslag, daar hij toch een lijst van kastrekkers 'heeft ingediend. Er is zelfs nog geen antwoord op gekomen. De wet houders Dees en Van Dis antwoorden hierop, dat dit een zeer moeilijk geval is. Er moet één lijn getrokken worden van inkomsten. Het kan dan gebeuren, dat de menschen, die vast werk hebben, gelijk komen te staan met hen, die kastrekker zijn en kolentoeslag genieten. Dhr Janse zegt, dat hij vooral spreekt op de maand December. Men is dan reeds werkloos en heeft nog als men gaat stem pelen een zekeren wachttijd, dus geen in komsten. Daar komt nog bij, dat men, om te genieten uit de werkloozenkas, hier voor in den zomer moet offeren. Dhr Vink zegt, dat er op het oogenblik menschen zijn, die ondersteuning hard noodig hebben. Weth. Van Dis zegt, dat het thans zóó geregeld is, 'dat menschen met groote ge zinnen kunnen blijven werken in de werk verschaffing. Weth. Van Dis zegt, dat, wanneer men besloot f 150 te storten in de kas van het Noodfonds, hij daar graag zijn stem aan zou geven. Het voorstel om het Noodfonds te be richten dat het zoo noodig over f 150 uit de gemeentekas kan beschikken, wordt J met alg. st. aangenomen. Dhr Janse vraagt of er nog geen aan vragen zijn ingediend om gehakt in blik of goedkoope margarine. Hierop wordt ge antwoord, dat er nog niemand is ge weest. Verder vraagt dhr Janse of niet in de politieverordening zou kunnen worden opgenomen, dat het verboden is 's Zon dags in de haven te zwemmen. De voor zitter antwoordt, dat de verordening dit ook verbiedt, maar dat 'het al eens is toe gestaan. Hierna sluiting. NED. MIDDERNACHT ZENDINGS- VEREENIGING. Het werk In Zeeland zal werden hervat. Gistermiddag vergaderde in het Mili tair Tehuis te Middelburg het Be stuur van de onlangs weer herrezen Pro vinciale afdeeling Zeeland van bovenge noemde vereeniging. De voorzitter, Ds J. S. Hartjes te Vlissingen, verwelkomde in het bijzonder de heeren E. G. Brusse uit Den Haag en P. A. van Lint uit Rotterdam. Deze vergadering diende in hoofdzaak ter bespreking van een voorstel van het Hoofdbestuur, dat de mogelijkheid zou scheppen op bescheiden wijze het werk in Zeeland, dat helaas eenigen tijd had stil gelegen, weer op gang te brengen. De heer Brusse lichtte dat voorstel nader toe. Het hoofdbestuur wil den heer Van Lint, thans werkzaam bij de afd. Rotterdam, in de gelegenheid stellen om de veertien dagen een paar dagen in Zee land te werken. Het werk der Midder- naohtzending kan dan weer worden op gebouwd. De beer Van Lint is geheel be kend met het werk, kan de verschillende gevallen, die bij de afdeelingen zijn aan gebracht, behandelen, kan contact zoeken met diverse autoriteiten en in enkele plaatsen der provincie bijeenkomsten voorbereiden. Dit plan werd nu in bespreking gege ven. Het werd als een voorloopige oplos sing dankbaar aanvaard. Er wordt nu incidenteel door predikan ten, burgemeesters enz. wel wat gedaan, maar in de toekomst komt er dan nu weer een centraal punt, een adres, waar men terecht kan en waar men verzekerd is van deskundige voorlichting in de moeilijke gevallen, die zich soms voordoen. Door enkele heeren werd echter opge merkt, dat deze arbeid alleen dan tot zijn recht kan komen, indien in verschillende plaatsen (Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Zierikzee enz.) afdeelingen of comité's komen, waar de diverse gevallen in eerste instantie worden aangebracht en van waar ook het publieke getuigenis tegen de onzedelijkheid uitgaat. De heer Brusse antwoordde, dat het zeker noodzakelijk is, dat in genoemde plaatsen spoedig een comité tot stand komt, dat een adres zoekt, waar men op bepaalde avonden zitting houdt. De hier verkregen inlichtingen worden doorgege ven aan den heer Van Lint, die op nader te bepalen dagen en uren te Middelburg zitting zal houden. Algemeen voelde men de noodzakelijk heid, dat er iets moet gebeuren. Het werk moet voortgang hebben, want het is ook in Zeeland broodnoodig en het heeft al te lang stil gelegen. De gevonden oplossing werd dan ook toegejuicht en gaarne geaccepteerd, terwijl de verwachting werd uitgesproken, dat velen in Zeeland dezen arbeid door een jaarlijksche bijdrage zullen steunen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam (vac. ds P. J Roscam Abbing), M. G. Gerritsen te Amersfoort; te Nijland, R. Bijlsma te Eexta. Té Ootmarsum, T. H. J. Nijland, cand. te Leeuwarden. Aangenomen naar Oudega, G. Aalders, cand. te Wijk aan Zee en Duin; naar Middelharnis, L. Blok te Brandwijk. Naar Emmer-Compascuum (toez.), R. Bijl te D'rogeham. Bedankt voor Neer Langbroek, L. Blok te Randwijk. Voor Wezep, T. H. Oosten burg te Gouderak. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw-Beets, D. A. Zijl stra, cand. te Meohelen. Aangenomen naar Ter Aar, N. War ner, canij. te Hardenberg, Geref. Gemeenten. Tweetal te Boskoop, W. C. Lamain, te Rotterdam en M. Heikoop te Utrecht; te Borssele. P. Honkoop te 's Gravenhage en B. van Neerbos te Vlaardingen. Beroepen te Borssele, P. Honkoop te 's Gravenhage. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Rotterdam, H. Joh Jaanus te Nijmegen. Kattendijke. Herkozen tot ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente de heeren W. M. Louwerse en G. Sonke en tot diaken do beer J. v. 't Hof. (Belangeloos bericht.) Woensdag 3 Maart (Biddag). Borsselen, vm. dhr van Sabben te Vlis singen, n.m. ds Elenbaas. Geraffineerde knoeie- riji met margarine. Ambtenaren van den centralen crisis-controledienst zijn er in samenwerking met den crisis dienst van de Rotterdamsche politie, in geslaagd een 46-jarige boterhandelaar uit Zevenhuizen, die ervan verdacht werd reeds geruimen tijd knoeierijen met mar garine te hebben gepleegd, aan te hou den. Ongeveer drie jaar geleden is de boter handelaar L. de J. ook reeds aangehou den. Toen hadden de ambtenaren, die den wagen van de J. onderzochten, geconsta teerd, dat de destijds gebruikte een dub belen bodem had, zoödat men thans wel wist met een gewieksten klant te doen te hebben. Hoe scherp men den luxe-wagen, waaruit de kussens waren verwijderd ook onderzocht, het resultaat bleef echter nu nihil. De politie gaf het evenwel niet spoedig op en zoo werd de geheele inhoud van den wagen gecontroleerd: alle kisten en doozen werden geledigd en toen bleek eindelijk, dat de J. het dubbele-bodem- systeem nog niet had opgegeven. Alle eierkisten bleken niet zoo diep te zijn aan de binnenzijde als de buitenkant wel deed vermoeden, en inderdaad had de J. alle kisten voorzien van dubbele bodems. Eenige dozen margarine, welke de J. vervoerde, bleken bij nauwkeurige controle heel voorzichtig te zijn open gemaakt, zonder dat de banderolles ver broken of beschadigd waren. Niet minder dan zestig kilogram frauduleus vervaar digde margarine kwam thans voor den dag. De auto en de inhoud werden in beslag genomen. Tegen den boterhandelaar is proces-verhaal opgemaakt. Een onderzoek ten huize van de J. heeft verschillend bewijsmateriaal opge leverd. Er werden eenige partijen zacht bak'kersvet en andere ingrediënten, wel ke bij de bereiding van clandestien ver vaardigde margarine worden gebruikt, aangetroffen. Een „vlagincident" te V e n 1 o. Zondag hebben onbekend geble ven personen kans gezien een N.S.B.- vlag te planten op den 30 M. hoogen schoorsteen van de steenfabriek Venlona, gelegen in het Ven te Venlo. Toen de vlag werd ontdekt, is aan twee dakdek kers verzocht om de vlag, welke zonder toestemming van den eigenaar was gehe- schen, omlaag te halen. In verband met den sterken wind vonden zij de klimpartij echter te riskant, waarna een politie agent ten slotte in den schoorsteen is geklommen om de vlag te verwijderen. Smokkelen aan de Zuid grens. Het over de grens brengen van sigarettenpapier blijkt nog steeds een dankbaar smokkelobject te zijn. De vorige week werd door de kommie- zen van Budel een Eindhovensch smokke laar aangehouden, waarbij 2000 boekjes sigarettenpapier en een rijwiel in beslag werden genomen. E$nde der vorige week hielden de kom miezen aldaar een zekeren H., uit Eind hoven aan, die per rijwiel niet minder dan 7000 boekjes sigarettenpapier vervoerde. Rijwiel en smokkelwaar werden in be slag genomen, terwijl de vervoerder een proces-verbaal opliep. Bliksem ingeslagen. Tijdens het vrij hevige onweer, dat ten Zuiden van Utrecht woedde, is de bliksem gesla gen in een woonhuis onder de gemeente Vreeswijk. De bliksem sloeg alle ruiten van de woning stuk en richtte ook binnenshuis schade aan. D'e vrouw des huizes liep vrij ernstige brandwonden aan het gelaat op en moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. 'Oneerlijke kantoorhoud ster. In verband met een door de in spectie der P. T en T. te Haarlem gecon stateerde onregelmatigheid in het beheer van het postkantoor te Slootdorp in de Wieringermeer, is de kantoorhoudster ontslagen en in hechtenis gesteld. Motorrijder veronge lukt. Gistermiddag is tusschen Alkmaar en Akersloot de 25-jarige M N. van W. uit Alkmaar met zijn motorfiets in volle vaart tegen een boerenwagen opgereden, welke plotseling een landweg insloeg. De heer v. W. bleef bewusteloos op den weg liggen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. Het hooge water. Te De venter blijft het water nog steeds stij'gen. Op den IJssel zelf is de was nog niet tot staan gekomen en daarenboven voeren de beken uit het achterland geweldige watermassa's aan met het gevolg, dat stad en omgeving steeds meer in last ko men. Toen gisteravond het water de winkels aan de kade naderde, moesten daar maatregelen tot beveiliging worden geno men. Verkoopautomaten moesten worden weggenomen en langs de winkels liggen vloedplanken. Men rekent er op, dat hedenmorgen de Schipbrug geheel moet worden wegge nomen. Het busver'keer van Deventer naar Apeldoorn, Arnhem en Zutphen over Voorst geschiedt tot aan de Worp, verder moeten de passagiers te voet gaan. Nijipend wordt de toestand voor de boe ren die aan de Noordzijde van de stad wonen. Daar staan verscheidene boerderijen rondom in het water. In den hoogen waterstand van de Waal bij1 Nijmegen en lager af is nog evenmin een gunstige wijziging gekomen. De Waalkade ligt nog diep onder het water. Inbrekersbende in West- Brabant. Gedurende de laatste weken neemt de onveiligheid op het West-Bra- hantsche platteland weer hand over hand toe. Vrijwel geen nacht gaat er voorbij', of er worden nu hier en dan daar een of meer inbraken gepleegd. Het is de bende alleen te doen om con tant geld of om gemakkelijk te verzilveren gouden en zilveren voorwerpen. Dingen van waarde, die niet zoo gemakkelijk te gelde te maken zijn, worden onaange roerd gelaten. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd thans weer ingebroken op twee plaatsen te Princenhage. Eerst verschaften de ongenoode gasten zich toegang tot een villa, bewoond door den heer F. F. Bosscher, directeur der Zuid-Ned. Stoomtramweg Mij., waar ver schillende vertrekken der bendenverdie- ping werden doorzocht. De familie Bosscher, die op de eerste verdieping sliep, heeft hiervan niets ge hoord en bemerkte eerst 's morgens de inbraak. Hjoewel verschillende kasten waren leeggehaald, wordt er niets vermist. Voorts werd ingebroken in een villa bewoond door de familie Loomans. Ook hier werden verschillende kamers doorzocht, waarbij' de buit der inbrekers zich beperkte tot een bedrag van slechts vier gulden. Een samenvattende wettelijke regeling Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende nieuwe bepalin gen nopens het waarborgen van bepaalde eigenschappen en hoedanigheden, van uit gevoerde voortbrengselen van het land bouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelbe drijf (Landbouwuitvoerwet 1937). Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Sedert de Landbouwuitvoerwet 1929 in werking is getreden, d.i. met ingang van 1 Februari 1930, heeft de Regeering be voegdheid maatregelen in 'het leven te roepen tot 'het waarborgen van bepaalde eigenschappen of hoedanigheden van uit gevoerde voortbrengselen van het land bouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelbe drijf. Die wet is tot heden ten aanzien van tal van producten toegepast. Het thans ingediende wetsontwerp 'be oogt de geheele regeling van de uitvoer- controle op land- en tuinbouwproducten naar een eenvoudiger en overzichtelijker plan op te stellen, met behoud van al wat in de practijk doeltreffend ia gebleken, waaronder samenwerking tusschen het verenigingswezen der belanghebbenden en de Regeering op den voorgrond blijft staan. Hierbij is de volgende hoofdlijn in acht genomen: De wetgever wijst de producten aan, voor welke regelen betreffende kwaliteits controle hij uitvoer zullen gelden alsmede welke straffen gesteld zijn op de overtre ding van die regelen en welke ambtenaren die overtredingen zullen opsporen. Een algemeene maatregel van bestuur zal verder vaststellen de algemeene voor waarden, waaraan de organisaties moeten voldoen, die de merken enz. zullen, ver strekken, de algemeene rechten en plich ten der leden en andere algemeene voor schriften zooals het beroep en het kosten verhaal. In denzelfden algemeenen maatregel van bestuur zal ook de organisatie wor den aangewezen, aan welke de uitvoering van de kwaliteitscontrole op dat voort brengsel zal worden toevertrouwd. Het is de bedoeling, indien naar deze richtlijnen de wet is tot stand gekomen, de bestaande organisaties, die medewer ken en de bestaande werkwijzen, die doel matig zijn gebleken, zakelijk op den ouden voet te handhaven in 'het nieuwe bestel en over toepassing der in deze gegeven be voegdheden ten aanzien van in artikel 2 genoemde producten, welke nog niet on der de werking der Landbouwuitvoerwet 1929 vielen, met de representatieve orga nisaties te voren overeenstemming te doen verkrijgen; hetzelfde zal geschieden ter zake van alles, wat tengevolge van deze wetswijziging eenige verandering zal be hoeven. 'Landbouwer door vier kerels aangevallen. Zondag avond ging de landbouwer B. te V., wo nende te Wildervank, naar zijn afzonder lijk staande landbouwschuur om zijn paarden te voeren. Toen hij hier het licht van een stormlantaarn ontstak, kreeg de man een slag met een schop op het hoofd van een man, die zich voor de schuur verdekt had opgesteld. De boer raakte hierdoor echter niet van zijn stuk en er ontstond een hevige worsteling, waarbij nog een tweede man te voorschijn kwam, die zich ook op den landbouwer wierp. Te V. werd tenslotte op den grond ge worpen terwijl hem een zak over het hoofd werd getrokken, welke de mannen tevoren uit de schuur hadden gehaald. De beide kerels, die op zulk een tegen stand blijkbaar niet hadden gerekend, hebben daarop de vlucht genomen. DE OMZET VAN TUINBOUW PRODUCTEN. Opleving in den export. Ter jaarvergadering van „Do Tuin bouw" te Grootebroek wees de voorzitter er in zijn openingswoord op, dat in 1936 f 250.000 boven de raming was omgezet. Een zeer gelukkig teeken was du ople ving in den export. Dtiitschland n.nn iets meer af en Zuid-Amerika kocht flink, terwijl de afzet van bloemkool naar Zwit serland zeer bevorderd weid door de zoo lang gehoopte verlaging der invoerrech ten. Helaas zijn deze tarieven thans weer verhoogd. D'e hoop werd uitgesproken, dat de conferentie der Oslo-Staten moge sla gen en dit ook een gunstig effect voor den tuinbouwexport mag h,.bben Middelburg. De restauratie werken begonnen. Gisteren is een aanvang gemaakt met het plaatsen van de schutting, die het onderste gedeel te van den Langejan gedurende de restau ratiewerkzaamheden aan het oog der voorbijgangers zal onttrekken. Een mooier aanzien zal 'het Koorkerkhof er zeker niet door krijgen, maar het is onvermijdelijk. Een tachtigjarige. HedeD herdenkt een der bekendste ingezetenen van Middelburg haar 80sten geboortedag, n.l. Mej. A. M. de Man, die evenals wijlen haar vader en haar zuster, met wie zij samenwoont, in het bijzonder voor be paalde onderdeelen van het Museum van ■het Zeeuwsc'h Genootschap der Weten schappen zooveel heeft gedaan. Ook op ander gebied leefde zij steeds en leeft zij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3