Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten Telegrammen. Seroetkerke (W.), Prof. T)t A. M. Brotu wer sprak hier op uitnoodiging van het Comité voor Chr. "Winterlezingen over: „De vier Evangelisten". De Evangeliebe schrijving is niet als één geheel tot de Christenheid gekomen en door haar be waard, doch in den vorm van vier even wijdig loopende beschrijvingen, wier chro nologische volgorde in de weergave van het gebeuren onderling vaak verschilt. We hebben hier dan ook niet te doen met een bloote weergave van feiten: harmonie der vier Evangeliën te bewerken door er een kwasi-geschiedkundig geheel van te ma ken, moet mislukken. Wat de Evangelis ten bedoelden was getuigen, prediken: Deze Jezus was de beloofde Messias. En ze deden dat verschillend, omdat zij zich richtten tot onderscheiden lezerskring. Daarom is de persoon van den Heiland van verschillende richting benaderd en is de stof verschillend gegroepeerd. Kortgene. Vrijdagmiddag vergaderde de kring „Noord-Beveland" van de Z. L. M. alhier, onder voorzitterschap van den heer J. S. de Regt uit Kats. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. J. v. d. Maas, uit Wissenkerke, bleek, dat er over 1936 280 leden waren. De rekening over 1936 gaf aan ontvang sten f 440,10 en uitgaven f 138,84, ba tig saldo (tevens kasbezit) f 301,26. Bijl de (Onderlinge Slachtverzekering waren de ontvangsten en uitgaven f 1336,27. De secretaris heeft een inleiding ge houden over het onderwerp: „Iets over inwonende eigen, aangehuwde of stief kinderen van den werkgever, in verband met de uitvoering der Land- en Tuin bouw Ongevallenwet 1922 en Ziektewet." Twee dolle vaarzen. Za terdagmorgen werden twee vaarzen, eigendom van den landbouwer C. van der Weele van Wissenkerke, vanaf diens hof stede naar de veerboot van Kortgene ge leid, aangezien ze verkocht waren. On derweg ging alles goed, doch in de buurt van Kortgene, bij de haven, werden de dieren wild. De staarten gingen de hoogte in, en ze maakten eenige kromme spron gen, waarna ze op de vlucht gingen Ze renden over tuinen, liepen door slooten en heggen en kwamen beiden al spoe dig terecht bij' de havensluis( de z.g. komme) Lustig zwommen ze hierin een poosje rond. Daarna vervolgden ze hun tocht en kwamen in den Westel. Ach terweg terecht. Eén der dieren kon ge grepen worden, en op de veerboot gebracht. Het andere rund echter is te recht gekomen bij den heer P. H. Meu- lenberg, vernielde daar een schutting en kwam daarna via de Van Gittersstraat bij de haven. Bij café „Havenzicht" stond een fiets van den heer J. Verhage uit Vrctuwepolder, die omver geloopen en beschadigd werd. Het dier, dat in de buurt van Geersdijik terecht kwam, was inmiddels woedend geworden. Weldra liep het op den z.g. Keetendijk Hier fietste de heer M. Zuydweg, landbouwer te Kamperland. De heer Z. wilde het dier tegen houden. Het rund trapte de fiets van dhr Z. in stukken, terwijl dhr Z. ge wond werd. Hij moest zich onder behan deling van Dr Gelderman stellen. Het rund is daarna op „De Steenhoe ve" terechtgekomen. Een broer van den gewonden heer Z. heeft het gevaarlijke dier daar doodgeschoten. Biervliet, Diefstal. De vertegen woordiger van de Mijnhardt-artikelen bleef Donderdagvond in Biervliet over nachten. Zijn auto plaatste hij 's nachts in de schuur van den heer B. Toen de reiziger Vrijdagmorgen zijn waren weer uit de schuur zou halen, ont dekte hij, dat een hoeveelheid scheer- crême, tandpasta en scheermesjes ont vreemd was. De politie stelt een onder zoek in. Op initiatief van Ds Vrijlandt is al hier een comité opgericht tot het uitzen den van werkloozen tusschen 17 en 25 jaar naar een der kampen, gesticht op initiatief van den Raad van Nederland- sche Kerken voor practisch Christendom. Voorzitter is de heer M. Maas, secreta ris de heer W. Vrijlandt en penningmees ter de heer H. de Regt. Dit comité zal ook trachten met be hulp van het Daltoniseerings-Instituut te Amsterdam onwikkelingscursussen in te richten. Bruinisse. Vrijdagavond vergaderde de vereen, van Geref. Schoolonderwijs onder leiding van den voorzitter W. v. d. Berg Dzn. Uit het gehouden verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvangen f 18354.72, uitgegeven f 17978.20, saldo f 376.52. Het hoofd der school, dhr G. Koel- mans, bracht verslag uit over het afge- loopen leerjaar. Het jaargemiddelde van het leerlingenaantal steeg van 115 tot 120. D'hr C. van den Berge refereerde over t onderwerp: „Waarom Chr. Ondewijs?" Dhr C. Hoogerheide vroeg of het niet mogelijk is om hier een kleuterschooltje op te richten, uitgaande van deze vereen. Dhr Koelmans kwam tot de conclusie, dat het financieel moeilijk uitvoerbaar zal zijn. De voorzitter achtte het niet noodig, dat zulk een actie uitgaat alleen van deze vereeniging. Voetbal. K~<rtnene. De v.v. „Klein Maar Dap per" alhier speelde Zaterdagmiddag te gen S.D.O. uit Kolijnsplaat. Uitslag 1—0. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Leersum, H. A. Jel- lema te Griipskerk. Geref. Kerken. Tweetal te Oosterbeek, D. Scheele te Assen en J. Weggemans te Beetgum. Aangenomen naar Nunspeet, M. J. van Dijken te Oostkapelle. Bedankt voor Bierum, B, Holwerda te Kantens. Geref. Gemeenten Bedankt voor Aagtekerke-Oostkapelle, H. Ligtenberg te Lisse. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Amersfoort, L. Kleisen te Vlissingen en J. L. de Vries te Deventer. Afscheid Ds A. Landstra. In een geheel gevulde kerk nam Ds A. Landstra wegens vertrek naar Diepen- heim afscheid als voorganger van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden te Middelburg met een predikatie over 2 Cor. 4: 5 en 7. Na het uitspreken van den zegen zong de gemeente Ps. 121:4. Aan het eind van den dienst was er gJegenheid voor de aanwezigen van me vrouw en Ds Landstra afscheid te ne men, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Doleantie-herdenking. De herdenking van de Doleantie te M i d- d e 1 b u r g, waarbij Ds K. Fernhout hoopt voor te gaan zal plaats hebben op Maandag 8 Maart, des avonds 8 uur in de Noorderkerk. Afscheid Inspecteur Stoopman. Nadat Woensdag reeds 'het onderwij zend personeel op Schouwen-Duiveland afscheid genomen had van den naar Nij megen vertrekkenden Insp. van het L. 0., den heer B. J'. A. S t o o p m a n, was Zaterdag de beurt aan de Bevelanden en Tholen. Een groot aantal onderwijzers en onderwijzeressen was in de Prins van Oranje te G o e s bijeen, terwijl ook was overgekomen de hoofdinspecteur van het L. O., de heer P. van Nes Gz. te 's-Grar venhage. De voorzitter, dhr J. E. Harthoorn, ver welkomde den 'heer Van Nes en het groot aantal belangstellenden. Spr. wees er op, dat het onderwijzend personeel voor den heer Stoopman een groote genegenheid had. Hij was voor allen precies gelijk. Zijn komst op de scholen veroorzaakte geen schrik, omdat hij bovenal wist te waardeeren. Spr. bracht hem ten zeerste dank voor de wijze, waarop hij de belan gen van het onderwijs en van het perso neel, waarmee hij hartelijk meeleefde, had behartigd. Spr. bood den heer Stoopman een Per zisch kantoorkleed en een schilderstuk van den schilder Ramakers te Krabben- dijke aan. Verdere sprekers waren de heeren C. W. Dogge, hoofd eener R. K. school te Goes, J. Fluyt, voor de onderwijzers te Tholen, W. 't Hooft, hoofd der Herv. school te Goes, C. A. Eggermont, namens de R. K. onderwijzers in Zeeuwsch-Vlaan- deren, J. W. Stassen te Goes, namens het ULO-onderwijs; C. Kloosterman, voorzit ter van de vereen, van openbare onderwij zers op Zuid-Beveland; H. v. d. Veen, onderwijzer te Goes. De hoofdinspecteur, de heer V a n N e s heeft dhr Stoopman leeren kennen als iemand, die de school niet alleen van den buitenkant ziet, maar die haar bovenal van den practisohen kant bekijkt. In een plattelandsinspectie vindt men meer sa menwerking en hartelijkheid dan in de groote stad. De heer Stoopman zal dan ook nog wel eens aan Zeeland terugden ken. Nadat thee was gedronken heeft de •heer Stoopman alle sprekers dank ge zegd. Hij was onder den indruk gekomen van deze overweldigende belangstelling. Steeds heeft Spr. zich gevoeld als in specteur van h e t onderwijs. Als hem dat gelukt is, is hij daarvoor dankbaar. Ook den hoofdinspecteur zegt hij hartelijk danik voor zijn waardeerende woorden. Het speet hem, dat zijn omvangrijke in spectie niet toeliet, nog wat meer in de scholen te komen. Aan deze inspectie zal Spr. steeds aangename herinneringen be waren. Man in een auto ver moord. Het verdere onderzoek om trent het lijk dat te 's Gravenhage in een auto werd gevonden, heeft uitgewe zen, dat de eigenaar van den wagen, iemand uit Haarlem, aan twee personen aldaar, den 45-jarigen autohandelaar Hes en een chauffeur, had opgedragen te trachten de auto op de Vrijdagavond- autobeurs in Den Haag te verkoopen. De wagen verkeerde nog in zeer goeden staat. De twee personen hebben zich daarop met de auto naar Den Haag begeven. Eenigen tijd nadat men op de auto- beurs was aangekomen, meldden zich twee gegadigden voor den wagen aan Na eenig onderhandelen werd te half elf tot een proefrit besloten. Hieraan namen de heer Hes en de beide gegadigden deel. Inmiddels zou de chauffeur in de omge ving van de autobeurs achterblijven tot men den proefrit zou hebben volbracht. Het duurde evenwel een half uur, drie kwartier en langer, doch niets werd van de auto en de inzittenden vernomen. Toen na geruimen tijd de heer Hes niet terugkwam, huurde de chauffeur een andere auto, waarmede hij naar Haar lem terugreed. Toen hij hier aan de wo ning van den heer Hes kwam, was juist de politie daar om mededeeling te doen van den moord. Het staat vast, dat de garagehouder geld bij zich had, al weet men niet pre cies hoeveel. Gistermiddag heeft de Haagsche poli tie een man gearresteerd, in wien zij' een der daders van den moord meent te hebben. Brutale inbreker ge snapt. De geheimzinnige serie inbra ken, welke den laatsten tijd in het West- land en in bet bijzonder te Js Graven- zande is gepleegd, is opgehelderd. De politie te 's Gravenzande is er n.l. na langdurige nasporingen in geslaagd den dader zekeren G. H., oud-nachtwaker in die gemeente aan te houden. Zaterdagnacht werden eenige veld wachters, die de ronde door 's Graven zande deden, plotseling gealarmeerd doordat in de woning van de wed. v. Rijn een hevig lawaai ontstond, licht werd ontstoken, ramen open geschoven en angstige stemmen uitschreeuwden: „In brekers! Help, politie!" Onmiddellijk vlogen de veldwachters in de richting van de woning, waar de bru tale inbreker via den tuin, ontvluchtte. De politie nam uitgebreide maatregelen om den reeds lang verdachten H., dien men ook van deze inbraak verdacht, aan te houden. H.'s woning werd door de politie volledig omsingeld, in afwachting van zijn thuiskomst. Tegen den morgen werd dit wachten beloond. Direct bij zijn thuiskomst werd H. aangehouden, die na een kort verhoor volledig bekende zich aan verschillende inbraken en pogingen daartoe te hebben schuldig gemaakt. Inval in een speel hol. In den laatsten tijd kwamen bij de politie te Groningen herhaaldelijk klach ten binnen van vrouwen, wier mannen, of van ouders, wier zoons grof geld ver loren met hazardspel in het café van den heer E. aan het Binnendamsterdiep 22 De politie besloot een inval te doen en dit is Zaterdagnacht can twaalf uur door zeven agenten onder bevel van inspecteur Blank, in samenwerking met den wacht meester van de marechaussee, den Ouden, geschied. Zij troffen in dit speel hol veertien personen aan, die rondom een speeltafel zaten in het bijzijn van den caféhouder, Speelkaarten en fiches wer den in beslag genomen. Alle personen werden gearresteerd en naar het politie bureau gebracht. Het was reed laat in den morgen toen de laatste van de spelers weer in vrijheid werd gesteld. 'Brandstichting. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks twee uur ontstond onder ver dachte omstandigheden brand in een dubbel woonhuis in de kom van het dorp Bathmen. Het perceel brandde geheel uit. Het eene gedeelte werd bewoond door den on- gehuwden, ongeveer vijftigjarigen eige naar J. Didderink, die daar samenwoont met den eveneens ongebuwden S. van der Werf. In de andere helft woonde de we duwe Beekhof. De woningen met inboe del waren verzekerd. Als verdacht van brandstichting wer den de beide mannelijke bewoners van het perceel door den gemeente-veldwach ter van Bathmen en de marechaussee van Deventer in verhoor genomen. v. d. W. heeft vrij1 spoedig bekend den brand te hebben aangestoken. Hij! zal naar Zutphen op transport worden ge steld. Ook D. heeft tenslotte bekend. Een slecht afgeloopen visohtocht. Te Heer Hugowaard is Zondagmiddag een personenauto, waarin vijf Amsterdamsche visschers zaten, door onopgehelderde oorzaak tegen een boom gereden. Twee der mannen bekwamen resp. een gebroken been en een hersenschudding en zijn naar het centraal ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Een derde, die eveneens een hersenschudding opliep, is een nabij gelegen woning binnen gedragen, van waar hij naar Amsterdam is overgebracht De twee overigen kregen snhwonden aan gelaat en handen en konden huiswaarts keeren. De auto is grootendeels vernield. Nachtelijke autobot sing. Zes gewonden. Van nacht is te Amsterdam een ernstige auto botsing gebeurd, waarbij zes personen min of meer ernstig zijn gewond. Het betrof hier een taxi, waarvan de chauffeur de andere auto voorrang had moeten verleenen. Het bleek, dat zich in den particulieren wagen uit Haarlem, behalve den chauf feur en diens collega, een bejaard Haar- lemsch echtpaar bevond. De 66-jarige vrouw was er het ergst aan toe. Zij had een groote hoofdwonde en klaagde over inwendige pijnen. De man was eveneens ernstig aan het hoofd gewond en dit was evenzeer het geval met den metgezel van den chauffeur. In de Amsterdamsche taxi zat een jeug dig echtpaar, dat enkele onbeteekenendo wonden heeft gekregen, terwijl de chauf feur ongedeerd was gebleven. Verminkt lijk op spoor baan gevonden. Toen Zaterdagmor gen één der machinisten van de Ned. Spoorwegen te Den Bosch in den vroeg dienst kwam vond hij op de rails het zwaar verminkte lijk van een onbekenden man. D'e politie heeft tijdens het onderzoek het lijk geïdentificeerd als te zijn A. van de Geyn; van beroep sigarenmaker. Men vermoedt, dat hij bij het huiswaarts keeren den weg heeft willen bekorten over het afgesloten terrein van de Ned. Spoorwegen. - Vrouw reed met haarfiets in de Ua&i. Vijf miltairen sprongen h r na,. Vrijdag begaf zich de 62-jarige madame S. uit Borgha ren zich per rijwiel naar Maastricht. Op de kromming van den weg bemerkte zij plotseling een afdeeling militairen, die ook juist den hoek omkwamen. De vrouw schrok en wilde uitwijken, doch zwenkte te ver en verloor in haar zenuwachtig heid het stuur, waardoor zij pardoes in de hooge Maas reed. Toen de militairen het ongeluk zagen gebeuren sprong aanstonds de dienst plichtige sergeant. H. Suiten met zijn volle wapenrusting te water, doch bemerkto toen dat zijn sprong wat al te gewaagd was geweest, daar hij niet zwemmen kon, Hij wist zich evenwel tijdig aan een bootje vast te grijpen en er in te klim men om vervolgens de vrouw na te va ren. Ook een schipper van een aldaar ge legen schip had het ongeluk zien gebeu ren en sprong aanstonds in een bootje om hulp te verleenen. Het gelukte hem de vrouw te grijpen, doch de krachtige stroom sleurde hem met de vrouw mede. Inmiddels hadden zich de sergeanten J. Mol en G. Rouschop benevens de soldaten Laudy en Winter- laken van hun uitrusting ontdaan en ver der van eenige kleedingstukken. Ook zij sprongen in het water om hulp te bieden. Met vereende krachten werden toen de vrouw en de schippér, die gelukkig naar den wal dreven, benevens de sergeant Suilen in zijn bootje, uit hun netelige po sitie gered. Nadat de vrouw verzorgd was, werden de druipnatte militairen in een taxi ge stopt en naar de kazerne gereden, waar zij veilig in hun kooien werden opgebor gen na deze emotievolle redding. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ous medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 507V» 508% Ned, Ind. Hdbk. 169 y> 1691/* Philips 340 335Vs-40 Unilever 170 17 ls/s A. K. U. 76 74% Amsterd. Rubber 319 322/3 Koninkl. Petroleum 443 445V2 Deli Mij. 338 342 Ned. Scheepv. Unie 1223/s 123% 4 pet. Nederland 1009/i. 1005/s 4 pet. Nederl. Indië 100% 100% 3 pet. Nederland 99 98% U. S. Steel 827/s 82s/s Anaconda 48 465/s U. S. Leather 5% 5% Bethlehem Steel 687/s-9 696/a Adj. Chic. Milwaukee 87/e 8% Cities Service 3% 36/is Intern. Nickel 53 525/s Shell Union 25Vs 25Vs Kennecott Copper 48 47 Radio Corp. 9 9 Car Foundry 48% 483/s Tidewater 1515/l6 1513/i» Midcont. Petrol 227/s 23 Gen. Motors 49 V« 50 American Enka 47% 465/s Republic Steel 263/s 261/! De beurs was voor de locale afdeelin- gen goed prijshoudend. Suikerwaarden enkele procenten hooger op een afdoe ning van 30.000 ton bruine suiker naar Japan. Kon. Olie waren weinig veran derd. De warrants zijn de laatste dagen wat aangeboden en heden op 596. Scheepswaarden prijshoudend. Rubber- aandeelen waren vast. Voor sommige aandeelen, als Hissa en Deli-Balavia Rubber zelfs 810 procenten hooger. De Engelsche voorraden zijn met plm. 1000 ton afgenomen. Ook Sumatra Ta bakken waren enkele procenten hooger. In Amerikanen ging niet veel om, behal ve Intern. Rubbers, die op 6% belandden. De beleggingsmarkt was weinig veran derd. Geld 1 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Maar, 9.30 u. Bussel 30.7330.80. Londen 8.938.94. Parijs 8.48V28.51%. Berlijn 73.45—73.50. New-York 1.82%—<1.83. Zeeuwsche Confectiefabriek. Zaterdag had te Middelburg ilo jaar- lijksche algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Zeeuwsche Confec tiefabriek plaats. De vergadering keurde het jaarverslag, de winst- en verliesreke ning en de balans goed en bepaalde et dividend op 5 pet. (vorig jaar nihil). Middelburg. De Potvisch. Heden morgen is de Potvisch, die te Breskens was aangebracht, door het kanaal naar Veere gesleept. Het monster trok groote belangstelling. Vlissingien. De havenmeester van het luchtvaartterrein alhier, dhr A. Valk, is met ingang van 1 Maart verplaatst naar den luchtvaartdienst te Den Haag. In zijn plaats is benoemd, de radio-telegrafist observator, M. A. H. v. d. Ende, die thans als zoodanig werkzaam is op het luchtvaartterein Waalhaven. Oostkapelle. Vrijdagavond hield do Herv. Jonge Meisjesvereen. „Jonge Kracht" haar jaarvergadering. Na het (uitbrengen der verslagen werden ver schillende liederen gezongen, samenspra ken gehouden en voordrachten ten beste gegeven, waaraan een wedstrijd verbon den was. De Vereen, kan op een goed geslaagde jaarvergadering terugzien. Vrijdagavond hield de Chr. Zang- vereen. „Sursum Corda" haar tweede jaarvergadering met begunstigers en ge- noodigden in de Chr. School. Uit de jaar verslagen bleek, dat het ledental aan, merkelijk is gestegen en thans 41 be draagt en dat er een flink saldo in kas was. Verschillende afgevaardigden brach ten hun felicitaties over. De avond werd verder met voordrachten en samenspra ken gezellig doorgebracht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 Maart: Matige tot krachtige N.O. tot N.W. wind, zwaar bewolkt of betrokken met tij delijke opklaringen, kans op regen, sneeuw of hagelbuien, weinig verande ring in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: D'insdag 5 u. 57 min. GOES. Huw.-afk.: Cornelis Aikkenaar, 29 j. jm. en Janneke Maria Lako, 25 j. jd. te Vlissingen. Johan Hoogenboom, 27 j. jm. te Heinkenszand en Neeltje Paauwe, 28 j. jd. te Nisse, laatst te Goes. Geboren: Hendrik, zv. Jan Laurus van van Noort en Machelina de Schipper. Overleden: Johanna van Liere, 59 j., ochtg. van Marinus van Houte te Waarde. Rotterdam, 1 Maart 1937. Veemarkt. Aanvoer: 572 vette runderen, 178 vette kalveren, 528 schapen en lamaneren, 913 varkens, 18 nuchtere kalveren, 8 bokken. Prijzen per 'kg: vette koeien lot 65, tot 60, 42-50; vette ossen tot 62, tot 56, 45-51; vette kalveren tot 93, tot 85, 55-65; var kens (lev. gew.) 47-46, 45; schapen 49-44, 35; lammeren 51-43, 34; schapen, per st. f 28, 22, 18, lammeren p. st. f 24, 20, 15. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, met goede handel en hoogere prijzen, een prima koe tot 70 cent en een prima os tot 65 cent. Vette kalveren: aanvoer iets korter, han del kalm, prijzen van le en 2e kwal. iets hooger, 3e kwal. onveranderd; prima tot 103 cent. Varkens: aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel matig, prijzen als vorige week. Schapen en lammeren: aanvoer grooter, 'handel redelijk, prijzen hooger, eenige partijen schapen werden voor export ge kocht; voor Sir Henri Deterding werden 32 vette runderen aangekocht. Graanmarkt: Gerst chevallier 9- 9.40; haver 7.50-7.80; kl. gr. erwten 8-9.75 schokkers 12-16; bruine boonen 8.50-10, alles per 100 kg. Zaden: karwijzaad 21-23; lijnzaad voer 6-8; blauw maanzaad 21-22. Vlas: 8700 kg blauw 70-80; 2190 kg wil 70-80; 10650 kg Holl. geel 70-80; 1000 kg Dauw root 50-58. De stemming was heden zeer kalm, de kooplust minder, sommige soorten lager in prijs. Alleen de prijzen van alle betere soorten konden gehandhaafd blijven, een gedeelte vlas bleef onverkocht. Aardappelen: Brielsdhe Eigen heimers 1.80-2; Zeeuwsche id. 1.70-1.90; Poters id. 1.40-1.50; Bevelanders 1.75- 1.90; Zeeuwsche bonte en bl. 1.90-2.15; Poters bl. 1 30-1.50, alles p. hl. Kleine zand 2-3, zand 3-4, per kg. Aanvoer redelijk, handel kalm. Laffe wraakneming. ZECDDAM. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij' den oud-burgemeester van de gemeente Bergh, den heer Smid, die thans te 's Heerenherg woonachtig is, aan de voorzijde van zijn huis alle ruiten ingeslagen. Dit is gepleegd door K. W. in opdracht van zekere J. D., tegen wie in het politieblad is gewaar schuwd om niet met hem in relatie te treden. De dcodelijke aanrijding ie Schoondijke. DEN HAAG. De Hooge Raad wees he den arrest in de zaak van J. P. C., wie ten laste was gelegd, dat hij op 12 April 1936 bijSchoondijkeals bestuurder van een auto op den weg Schoondijke-Oost- burg roekeloos met groote snelheid is blij ven voortrijden, ofschoon stoom en rook het uitzicht belemmerden, waardoor hij Mej. Y. E. J. M. aanreed, die daardoor op de trambaan geworpen werd en door de passeerende tram werd aangereden en gedood. Het Gerechtshof had bevestigd het von nis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij hij werd veroordeeld tot 1 maand hechtenis. Op fonneele gronden heeft de Eooge Raad het arrest vernietigd en de zaak

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3