PERSONENVERVOER PER AUTO. Belangen van Land- en Tuin bouw en van de agrarische industrie en den handel. De Minister van Waterstaat Installeert een studie-commissie. De moeilijke coördinatie van het vervoer. Land- en Tuinbouw De Minister van Waterstaat, Jhr Ir van Lidth de Jeude heeft gistermiddag geïnstalleerd de „commissie voor het per sonenvervoer". De Minister van Lidth de Jeude ving zijn rede aan met er aan te herinneren, dat de wet van 29 November 1935 tot ver laging van de openbare uitgaven bevoegd heid verleent tot invoering van een ver gunningsstelsel voor het exploiteeren van motorrijtuigen, terwijl volgens afdeeling 10 dier wet deze regeling bij Kon. Besluit uiterlijk na twee jaren door een regeling bij de wet zal moeten worden vervangen. Men vreest dat de coördinatie zal ten doel hebben het eene vervoermiddel tegen het andere te beschermen, dat dus in het belang van reeds langer bestaande trans portmiddelen de groei van nieuwe zal worden tegengegaan, zoodat de technische vooruitgang zal worden geremd. Vooral de band van den staat met de spoorwe gen, en met name spoorwegtekorten, zou den dit gevaar vergrooten. Zou de regeering deswege de ontwikke ling van andere middelen van vervoer in derdaad willen belemmeren, dan zou dit, naar sprekers overtuiging, een misken ning van haar eerste taak beduiden. Het motief voor het ingrijpen der regee ring en het richtsnoer voor hare hande lingen kan immers uitsluitend worden ontleend aan het algemeen belang. Het feit dat de staat aandeelhouder is der spoorwegmaatschappijen en contrac tueel gehouden is tot bijpassing van het deficit dier maatschappij mag de ver- voerpolitiek der regeering niet beheer.- schen. Maatstaf voor de verleening van een vergunning moet allereerst zijn de behoef te aan een geregelden dienst, maar daar naast is uiteraard ook rekening te hou den met andere vervoersbelangen. Bij de verhouding tusschen motorver- voer langs den weg en spoorwegvervoer zijn twee gevallen te onderscheiden. Het eerste geval is dat dit motorvervoer het streekvervoer bedient en als regel komt het daarvoor in de eerste plaats in aan merking. Hoofdzaak is dan dat zooveel mogelijk naar aansluitend verkeer wordt gestreefd, zoodat het eene vervoermiddel het andere kan voeden. Moeilijker is het tweede geval, of auto busdiensten kunnen worden toegelaten op grootere afstanden en tusschen belang rijke centra, waarin tot dusverre door spoorwegdiensten werd voorzien. In het laatste geval dient men te be denken, dat de spoorwegen met de ver- voerbelangen van het geheele land hebben rekening te houden, terwijl de concurren tie zich incidenteel werpt op een enkel traject met het dichtste vervoer. Toch is het mogelijk, dat in dergelijke gevallen autobusdiensten toelaatbaar zijn. In de eerste plaats als de spoorweg voor personenvervoer kan worden opgeheven en een autobusdienst voordeeliger kan ex ploiteeren. In de tweede plaats kan met behoud van den spoorweg en met het zelfde begin- en eindpunt de autobus een ander parcours afleggen. Een algemeene regel is bezwaarlijk te geven. Geval voor geval moet worden bezien. Tenslotte sprak de minister het ver trouwen uit, dat de commissie er in sla gen zal het vertrouwen te wekken van hen, wier belangen haar worden opgedra gen en meer en meer 't besef te doen door dringen, dat de belangen van het vervoer wezen in zijn geheel en van de vervoer- ondernemers afzonderlijk niet zijn tegen strijdige, doch gelijk gerichte belangen. Laat elke gedachte aan bevoorrechting van bepaalde vervoermiddelen vreemd zijn. Slechts het algemeen vervoersbelang zij richtsnoer. De voorzitter der commissie, mr W. A. Telders, beantwoordde de rede van den minister. Hij gaf den minister de verzekering, dat de commissie met onpartijdigheid en zonder aanzien des persoons haar beslis singen naar beste weten hoopt te nemen. Bij de rondvraag brengt de secr. de wenschelijkheid ter sprake tot aankoop voor het magazijn van een brancard in leunstoelvorm en andere dingen. Het be stuur wordt tot aankoop gemachtigd. Plannen van den doker tot instelling van een consulatiebureau voor zuigelingen en de groote behoefte aan een hoogtezon werden besproken. Bij' de bespreking blijkt dat de vereeniging in meer dan een opzicht nog niet goed geoutilleerd is. Er is een aanmerkelijke achterstand. Plan nen voor een bazar komen ter sprake, een damescomité zal daarvoor worden samengesteld. Tevens werd besloten een krachtige actie te voeren voor de werving van nieuwe leden. Slaagt de actie dan is het bestuur gemachtigd direct tot aan koop van een hoogtezon over te gaan. Dhr Zwagemaker bevreemdt het dat hier naast elkaar bestaan een Groene Kruis-vereeniging en een vereen voor wijkverpleging. De voorz. zegt dat dit een ongewenschte toestand is. Combineering zal zoowel lichtpunten als schaduwzijden bieden, o.a. derving der contributie. De secr. laat het licht der geschiedenis vallen op de wijkverpleging. Voor combineering voelt hij weinig. Na de rondvraag hield de voorz. dr Polderman, zijn aangekondigde causerie. Achtereenvolgens gaf spr. een indruk over de opvatting, bestrijding en voor koming van ziekten in de grijze oudheid, middeleeuwen, heden. Ook de vaccinatie en serum-behandeling werden behandeld. Dhr M. Mol vroeg of de voorz. propa ganda wilde maken voor vaccinatie. Spi is daarvan tegenstander. De voorz. ontkende dit, maar liet het noodige licht vallen op de verdienste die de vaccinatie in vroeger tijden heeft ge had. Schore. Na opening door Ds Engelsma uit Ierseke werd Woensdagavond in de O.L. school onder leiding van mej. v. d. BrinkGlerum het jaarfeest der Chr. meisjesvereen. „Advendo" gehouden. Uit het verslag van de secr.-penning- meesteres bleek, dat de stand der kas gunstig is te noemen en 't ledental 25 be- diaagt. De voordi achten en samenspraken wa ren keurig. Dé gemaakte kleedingstukken 111 in aantal zullen aan behoeftigen wor den uitgedeeld. Ritthem. De Chr. Hist. Kiesveieeniging hield Woensdagavond haar jaarvergade ring. In de plaats van den heer P. J. de Pagter werd tot bestuurslid gekozen de heer W. Boogaard. De heer B. J. de Meij werd als bestuurslid 'herbenoemd. Uit de vergadering kwam de wenscb naar voren, dat in de Staten-Generaal ook door de C.-H. Unie meer het platte land dient vertegenwoordigd te worden. Uit de groslijst weiden daarom enkele na men naar voren gebracht. De propaganda werd nader besproken en 'het verkiezingsmanifest besproken. Oostkapelle. Woensdagavond hield de Chr. Besturenbond „Oostkapelle en omge ving"" zijn jaarvergadering onder voor zitterschap van dhr P. Cornelisse. De jaarverslagen getuigden van een gezond vereenigingsleven. Als bestuusleden wer den herkozen dhrn A. W. Louws alhier en A. Jobse van Aagtekerke. In de plaats van J. Jobse te Aagte'kerke werd geko zen dhr J. van Rotten te Domburg. Donderdagavond hield de Oranje- vereeniging haar eerste jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr P. Cor nelisse. De voorzitter bracht in zijn ope ningswoord allen dank voor de mede werking aan de gehouden feesten. Uit 'het verslag van den secretaris bleek dat het ledental, dat aanvankelijk veertien bedroeg, gestegen is tot 223 leden. De penningmeester sloot zijn boekjaar met een batig saldo van f 120.81V2 af. Als bestuurslid werd gekozen in de plaats van dhr J. B. Goeman, die bedankt had, dhr 'G. Schoenenboom. De Burgemeester werd tot eere-voorzitter benoemd. Zoutelande. Woensdagavond hield de Ohr.-Historische Kiesvereeniging alhier een openbare vergadering met het oog op de a.s. verkiezingen, waarin als spreker optrad Mr W. F. E. baron v. d. Feltz uit Middelburg. In een rede van ongeveer anderhalf uur gaf de spreker een "uiteenzetting van de grondbeginselen der rechtsche en linksche partijen en schetste 'hij de voornaamste politieke gebeurtenissen van de laatste jaren. Verscheidene hoorders stelden den spre ker vragen, welke deze op duidelijke wijze beantwoordde. Domburg. Woensdagavond hield de Geref. Meisjesvereeniging haar 7e jaar feest. Nadat de presidente mej. P. de Vis ser Pd. de vergadering had geopend gaf zij de leiding aan den eere-voorzitter Dis j Visser. D'e verslagen van secretaresse, penning- meesteresse en bibliothecaresse werden goedgekeurd en getuigden van een opge wekt vereenigingsleven. Voor de talrijke aanwezigen werd daar na bet rijk gevarieerde programma afge werkt, bestaande uit: zang, voordrachten, proza enz. Door verschillende afgevaardigden werd een felicitatiewoord gesproken. Poortvliet. In de algemeene vergadering van het Groene Kruis waren aanwezig 99 leden. D'e voorzitter J. van Brummelen memoreerde het 25-jarig bestaan der ver eeniging. D'e vereen is 14 Dec. 1911 opge richt. Nog 2 van de toen aanwezige be stuursleden zijn nog in leven, nl. de hee- ren M. K. Krijger en'E. v. d. Slikke. De voorzitter feliciteert deze heeren en biedt hen een souvenir aan. Tevens is de ma gazijnmeester A. Luijk 25 jaar in functie. Ook 'hem wordt een souvenir aangeboden. De secretaris L. Blaas deelde mede, dat biji de oprichting 174 .leden zich opgaven Nu is dit aantal gestegen tot 331. De ont vangsten waren f 1523.18, uitg. f 1741.85, nad. slot f218.66. Dit komt, omdat bij de keuring van instrumenten vele gerepa reerd moesten worden. Eenige nieuwe zijn aangekocht o.a. een brancard en een hoogtezon. Ook heeft de gemeente haar subsidie van f300 ingetrokken. Ook voor 1937 'heeft het algemeen armbestuur zijn subsidie ingetrokken. Wegens het bedanken van den heer E. van der Slikke als bestuurslid, werd go- kozen J. A. van Nieuwenhuij'zen. St. Maartensdijk. In de j.l. Woensdag avond gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging van Oud-leerlingen bij L.W.C. op het eiland Tholen, werd medegedeeld, dat dit jaar de navolgen- 'de proefvelden aangelegd zullen worden: le. Een Interprovinciaal wintertarwe- proefveld. Hierop zullen een negental variëteiten in opbrengst, korrelkleur, ste vigheid van het stroo enz, vergeleken worden. 2e. Een utenproefveld. Verschillende rassen, waaronder ook dit Jaar de Zeeuw- sche bruine ui, zullen op productiviteit, vorm en kleur, ziekten en houdbaarheid vergeleken worden. 3e. Een aardappelproefveld. Van een viertal selecteurs zal de eerste nabouw van eigenheimers uitgepoot worden, ten einde deze in opbrengsten te kunnen vergelijken. Voorts zal nog getracht worden één of meer bemestingsproefvelden aan te leg gen. Na behandeling der huish. zaken werd een lezing gehouden over de bemesting in het algemeen en de aanwending van hoog geconcentreerde meststoffen in het bijzonder. Een schitterende film, in natuurlijke kleuren, van een bekend Thoolsch fruit- teeltbedrijf, verduidelijkte het gesprokene. „Samson". Gisteravond is in het „Schuttershof" te Goes, onder directie van den heer W. 't Hooft, door het Chr. Gem. Koor een uitvoering gegeven van „Samson", Oratorium van G. F. Handel, geb. 23 Febr. 1685 te Halle. Dit werk is door hem geschreven ge lijktijdig met de „Messias", in het najaar van 1741" en voor de eerste maal uitge voerd te Londen op 18 Febr. 1743. Een droeve werkelijkheid is voor hem gewor den „Nacht ist 's umher", daar hij onder den arbeid aan zijn „Jephtha" door een oogziekte blind is geworden. Na op 6 April 1759 als blinde kunste naar de orgelpartij bij de uitvoering van een zijner werken te hebben vervuld, stierf hij acht dagen later op Goeden Vrijdag 14 April 1759 te Londen. Chr. Gemengd Koor heeft met de „Sam son" een goed geslaagde uitvoering ge geven. Dit werk mag een minder rijken inhoud hebben als b.v. de „Messias", toch is het om den prachtigen melodieën- schat daarin neergelegd, overwaard om uitgevoerd te worden. Beethoven heeft eens gezegd: „Handel is de meester aller meesters, om met weinig middelen zóó groote uitwerking te verkrijgen". Dat de heer 't Hooft, er veel werk van maakt om den inhoud (zoowel tekst als muziek) van de koren, zijn koorleden bij te brengen, is bekend. Dit blijkt trou wens duidelijk uit de manier waarop ze worden ten gehoore gebracht. Al mag er soms iets te wenschen overblijven, als regel kan worden gezegd, dat dit gedeelte der uitvoering nooit teleur stelt. Het is zeker niet te veel gezegd, dat Chr. Gem. Koor zijn aandeel in „Samson" prijzens waardig heeft ten gehoore gebracht. Om enkele koren te noemen: „Dann sollt ihr seh'n", „Zum glanzerfüllten Sternen- zelt", „Doppelchor" en het mooi breed gezongen Chor der Israeliten „Hör, Ja cob's Gott!" Een zeer te waardeeren element in de uitvoering was het instrumentale gedeel te. Het orkest was echter niet altijd even zuiver. Ook de bekende pianist, de heer A. S. Blokpoel heeft getoond op loffelijke wijze te kunnen uitvoeren wat van hem ge vergd wordt. Hij, en de organist, de heer J. D. van Melle, zijn klavierspelers, die met eere mogen worden genoemd. De keuze der solisten is een goede ge weest. De sopraan-soliste, mej. José Can- del, Den Haag is een zangeres met hel dere stem. Ze beschikt over een niet krachtig, doch veel meer een teeder en lief geluid. Hoewel wij van haar zang hebben genoten in „Vertrau', 0 Samson" en „Gott Dagon hat den Feind besiegt", blijft er toch voor haar nog ruimte over om zich in de voordracht verder te ont wikkelen. Mevr. Jeanne v. d. Rosièrev. Emme- rick, alt-soliste te Voorburg, bleek ook thans weer in staat om met haar mooi geluid en goed uitbeeldende voordracht haar gehoor te boeien, vooral „O, hör mein Flehn" en „Ihr, Söhne Israëls" zijn kunstzinnig door haar vertolkt. Goed is ook de tenor-solist, de heer Mr Harm Smedes uit Scheveningen, voor den dag gekomen. Hij bleek een zanger te zijn, die met flink stemgeluid en een goed uitdrukkingsvermogen de aandacht op zich vestigde. De overgave waarmede hij zijn partij vertolkte, deed sympathiek aan. Een in ieder opzicht veel voldoening gevend zanger is de bas-solist, de heer Joh. Lammen, Amsterdam. Met zijn mas sief orgaan en temperamentvolle voor dracht bereikte bij1 treffende momenten, die groote bewondering wekten. Een succes voor de heeren solisten was de vertolking van het duet „Geh', Feig- ling". Deze uitvoering, die gegeven werd voor een goed bezette zaal, met een publiek, dat zich zeer dankbaar toonde, is door den heer 't Hooft met gebed geopend en met dankzegging gesloten. EXPORT VAN EIEREN NAAR ENGELAND. Engelsche pluimveehouders doen hun beklag. In antwoord op een vraag, of hij' bij de regeeringen van N ederland, Dene marken, Polen en België stappen heeft gedaan, om den invoer van eieren in En geland in 1937 te beperken tot de hoe veelheid van 1935, verwees minister Run- ciman naar zijn antwoord d.d, 9 Februari toen hij verklaarde, dat verzoeken aan buitenlandsche mogendheden, om hun eieren-verschepingen naar Engeland aan controle te onderwerpen, ten doel hadden om den totalen aanvoer op de Britsche markt te reguleeren gedurende de periode, dat de reorganisatie-commissie voor eie ren en pluimvee zitting hield. De ministers Baldwin, Elliot en Mor rison hebben gezamenlijk een deputatie ontvangen van de parlementaire agra rische commissie der conservatieven, die kwam spreken over den toestand in de Engelsche pluimveehouderij, die als kritiek werd afgeschilderd. Baldwin gaf aan de deputatie de ver zekering, dat de regeering groote sympa thie heeft voor de pluimveehouders. Mor rison beloofde, dat volle aandacht 'zal worden geschonken aan de nooden der pluimveehouderij, wanneer te zijner tijd onderhandelingen zullen worden geopend over handelsverdragen. EEN DEMONSTRATIEVE VERGADERING TE 'S-GRAVENHAGE. D'e Nederlandsche Industrie- en Han- delsraad voor Land- en Tuinbouw kwam gistermiddag in een demonstratieve ver gadering in den Dierentuin te 's-Graven- hage bijeen. De belangstelling voor deze bijeenkomst was overweldigend. Zelfs uit Oost Zeeuwse fa - Vlaanderen warea belangstellenden gekomen. De Rotterdani- sohe graanbeurs was gesloten en de ter- mijnmarkt stopgezet. Onder de aanwezigen bevonden zich: de heer Van Stolk, commercieel adviseur van het college van Regeeringscommissaris- •sen, Dr Leyenaar, namens den Minister van Landbouw, de heer J. P. F. Janssen vice-voorzitter van de Ned. Akkerbouw Centrale, Mr Mouton van bet dep. van Handel; Mr Kikkert, secretaris van de adviescommissie voor den Grisisinvoer. Voorts vertegenwoordigers van tal van organisaties uit bet bandels- en bedrijfs leven. D'e voorzitter van den Raad, de heer G. J. B 1 i n k, hield een beschouwing over' „D1 e houding ten opzichte van de particuliere indu strie en handel rondom land- en tuinbouw; hoe zij is en hoe z ij- moet worden'' Op de vraag of gedurende vijf jaren van crisis en daarmede verband houden de economische maatregelen het Neder landsche volk en de overheid geslaagd zijn in de vervulling van wederzijdsc'he plichten, gaf Spr. een ontkennend ant woord. Spr. zette vervolgens uiteen, hoe bet dan wèl moet. Hij stelde als eersten eisch voorop, dat nu toch eens erkend wordt, dat land bouwcrisismaatregelen die zich slechts ten deele afspelen in het zuivere boerenbedrijf en die voor een groot deel neerkomen op de ruggen der bedrijven die industrie en handel op agrarisch terrein beoefenen, geen min of meer exclusieve zaak der boeren zijn, doch de belangen der boeren raken en die der bedrijven van agrarische industrie en 'handel. Daarmede staat voor hem onomstoote- lij'k vast, dat in bet raam der mobilisatie van economische krachten de bodemcul tuur en de industrie en handel op voet van volkomen gelijkwaar- h e i d moeten worden ingeschakeld. Zeer in het bijzonder zal men er zich voor moeten hoeden eenzijdig de land bouwcrisismaatregelen in handen te leg gen van boerenorganisaties die daardoor 'het lot van agrarische industrie en handel op zeer ongewenschte wijze in handen krijgen. Tenslotte merkte spr. op, dat industrie en handel niet meer bereid zijn om de dupe te zijn van eenzijdig inzicht. Agra rische industrie en han del zijn een belangrijk deel der Nederlandsche volks kracht; zij vorderen dat dit ten volle erkend wordt en dat naar die erkenning wordt gehandeld en zijn bereid om do plichten, die daaruit voortvloeien te aan vaarden. De 'heer Jansen Schilt'huis, lid van de Tweede Kamer, sprak vervol gens over; „Uit- en invoer van agrarische producten niet meer door den handel? M 0- nopolieheffinge n". Spr. aanvaardt het steunen van den landbouw in deze tijden van crisis en be grijpt, dat daaruit voor handel en indu strie zekere nadeelen moeten voortvloeien. Hij heeft echter bezwaar tegen die voor handel en industrie na- deelige maatregelen, welke bij het nastreven van het doel der Land- bouwcrisiswet niet of niet onvermijdelijk zijn. Zoodra mogelijk dienen zulke maat regelen te worden opgeheven. Spr. maakte vervolgens eenige opmer kingen over de monopolieheffingen op de granen en voederartikelen. Deze beffingen verschaffen schade en overlast aan den handel in die artikelen en leiden door de daaraan verbonden formaliteiten en be perkingen tot inkrimping van de interna tionale rol, welke die handel steeds beeft vervuld. Als bezwaar tegen die verlaging wordt aangevoerd, dat het landbouwcrisisfonds bij de verlaging van zijn inkomsten zijn taak niet meer naar behooren em? kunnen vervullen, Er is editor onlangs een be langrijke verlichting in de uitgaven van dat fonds gekomen- Sedert «enigen tijd worden' inplaats van met f 10 miilioen voor het laag houden van den broodprijs, de inkomsten van hei fonds nog slechts verlaagd met f 2,8 mii lioen gulden per jaar. De 'hierdoor verkregen ruimte zou heel wat gelegenheid laten tot verlaging van monopolieheffingen op graven en voeder artikelen zonder schade voor den akker bouw. Iets dergelijks kan ook worden gezegd van de voor den handel zeer n a d e e - lige monopolieheffingen op fruit en zuidvruchten, die door haar prijsver'hoogende werking den invoer kortwieken. Verlaging van die heffing en dus het toelaten van wat meer invoer zou onzen fruitverbouw niet scha den. Spr. waarschuwt ten slotte met klem legen centralisatie van den handel bij bui tenlandsche en Nederlandsche ambtelijke lichamen. Vervolgens sprak de heer D. J. H 0 1 s t e y n over; „Pluimveehou- derij en eierenexport in crisistij d". Hij behandelde de pluimveehouderij, onderverdeeld in graanrechten en teelt regeling en den eierenexport, en hield tenslotte een pleidooi voor samenwerking tusschen regeering en bet georganiseerde bedrijfsleven, De heer G. J. Blink hield een rede over: „Veehouderij en zuivel in het teeken van crisis- regelinge n". Spr. merkte op, dat voor onze melkvee houderij een eerste bestaansvoorwaarde is da-t men den Nederlandschen melkveesta pel niet alleen op peil houdt, doch dat het noodig is deze steeds te verbeteren in ge zondheid en productiekracht. Over den omvang der melkproductie zeide -hij, dat de aan de statistiek ontleen de conclusie: de melkstroom moet vermin deren, gevaarlijk en onjuist is. Boven het vraagstuk van den omvang der productie staat verre in beteekenis de vraag: „Zullen wij in de toekomst in con currentie met ander zuivelexporteerende landen kunnen treden op de wereldmarkt cp basis van een goedkoope, overvloedige en van hooge kwaliteit zijnde melkpro ductie?'' Spr. meent te mogen zeggen van wel. Het geheele Nederlandsche exportsurplus is een druppel op de totale wereldproduc tie. Een kleine verbetering der algemeene welvaart, een kleine verbetering van het wereldverbruik is in staat ons surplus en veel meer dan dat op te nemen. Daarom is noodig vrijheid voor indu strie en handel om voort te bouwen. Dit geldt ook voor onzen export van en han del in andere producten, zaden, aardap pelen, groenten, fruit, varkens, vlee-sch, spek, eieren, pluimvee en zooveel andere producten. De heer A. H. van der Most sprak tenslotte nog over: „Een krachtig0 organisatie van particu liere industrie en handeJ als onmisbare schakel in samenwerking met de re- ge e r i n g". Spr. wees er op, dat de Overheid de groote organisaties op het gebied van handel en industrie, niet altijd even wel willend tegemoet treedt. In tegenstelling met de houding tegenover landbouw-orga- nisaties en coöperatieve bedrijfsvormen, welke overal ten -volle worden ingescha keld. Met kracht kwam spr. op voor liet be sef bij de Overheid, dat niet alleen de landbouw, boe belangrijk deze is en nij zelf die ook vindt, van beteekenis is voor ons volk, doch dat Nederland mede door den handel is groot geworden. In een slotwoord vestigde de voorzitfor de aandacht erop, dat het bedrijfsleven nog steeds klaar is om met de Overheid samen te werken. De vergadering getuigde door luid ap plaus haar instemming met deze woorden. Op voorstel van den voorzitter verhie ven allen zich tenslotte van hun plaatsen en zongen het eerste couplet van het Wil helmus. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 27 Febr.: Krachtige tijdelijk wellicht stormach tige Z. tot Z.W. wind, betrokken met re gen, later tijdelijk opklarend, aanvanke lijk zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 757. Licht op voor fietsen: Zaterdag 5 u. 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6